-
Fototrend
Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
ekkold
Topikgazda
válasz
user12 #24274 üzenetére
Igen, ott yes, no, és deafult ami választható.
- Ha yes-re állítod akkor elvileg beállítja amit kell és automatikusan meghatározza az MSS értékét (tehát elvileg nem kell a mangle szabály -ill talán dinamikusan létrehozza?).
- Ha no-ra állítod, akkor kell a mangle szabály, és te adod meg kézzel ebben a szabályban, hogy mekkora MSS értéket állítasz be.
- A default nem automatikust jelent, hanem van egy alapértelmezett érték (yes vagy no) és aszerint állítja be, hogy a mikrotikék aktuálisan mit tartanak jó beállításnak.Érdemes külön profilt létrehozni a PPPOE számára és azt állítgatni, mert ugyanezeket a profilokat használja pl. VPN csalakozáshoz is (pl. PPTP, -L2TP), és ott esetleg más beállítás kell majd. Magyarul ne a default nevű profilt használd ehhez ha lehet. Persze ha ez az egyetlen PPP kapcsolat akkor végülis mindegy.
Új hozzászólás Aktív témák
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Gurulunk, WAZE?!
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Fotók, videók mobillal
- Autós topik látogatók beszélgetős, offolós topikja
- Építő/felújító topik
- Iszonyatos mennyiségű hulladékkal járhat a Windows 10 terméktámogatásának vége
- TCL LCD és LED TV-k
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Futás, futópályák
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte B760M i5 14400F 16GB DDR4 512GB SSD RX 6700XT 12GB Rampage SHIVA CM 750W
- BESZÁMÍTÁS! Asus B760M i7 12700KF 32GB DDR4 512GB SSD RX 6800 16GB Rampage SHIVA FSP 700W
- Telefon felvásárlás!! Xiaomi Redmi Note 12, Xiaomi Redmi Note 12 Pro, Xiaomi Redmi Note 12 Pro+
- iKing.Hu - Apple iPhone 16e - Black - Használt, újszerű, Alza 3 év garancia!
- Olcsó Laptop! Dell Latitude 7280. I5 7300U / 8GB DDR4 / 256GB SSD
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest