-
Fototrend
Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
4D4M
senior tag
válasz
MaCS_70 #22596 üzenetére
Defaultról indulva ez valószínűleg egy működőképes folyamat:
From Winbox:
- Go to Bridge -> Ports -> disable ethernet 2; by doing this, ethernet 2 is no longer 'slave' of the default bridge
- Go to Interfaces -> LTE -> Press 'LTE APNs' button -> double click on the default entry with your APN name -> In the bottom pull down list 'Passthrough Interface': select ethernet 2
- From the QuickSet menu: disable 'DHCP Server' and NAT (Leave Firewall Router on); double check the IP address of your choice
forrás
Annyi kiegészítéssel, hogy itt az ETH2-t tette passthrough-ba és a DHCP klienset nem kapcsolta be: -
válasz
ekkold #22595 üzenetére
Eddig úgy kezeltem az SXT-t, hogy a windowsos notebook kizárólag az SXT Eth2-höz kapcsolódott, mivel a wifit (a kísérleti alkalmaktól eltekintve) lakapcsoltam rajta.
A WinBox viszont ezzel a kizárólag MAC-címes kapcsolattal kifogástalanul működött -- mindaddig, amíg ki nem vettem az Eth2-t a Bridge-ből. Ebből arra következtetek, hogy megy ő MAC-alapon is. (Bár a 192.168.188.1 IP-címet a WinBox kijelzi.)
Ha azt Eth2-t a LAN-hoz csatlakoztatom (akár közvetlenül a routerhez, akár switchen keresztül, aminek ugye nem szabad számítania), és a notebook is a LAN-hoz csatlakozik (akár Etherneten, akár wifin), akkor sem a router, sem a notebookon a WinBox nem látja az SXT-t (Eth2).
Köszönettel: MaCS
-
Olyan állapot is volt, hogy:
a.) Magához a LAN-hoz csatlakoztattam az SXT Eth2-portját.
Ekkor sem a routeren nem jelent meg az STX a LAN-listában, sem a hálózaton futó gépeken a WinBoxban.b.) Az SXT-t a notebookhoz csatlakoztattam az Eth2-t, miközben a notebookon volt netkapcsolat. (wifin, Windowson)
Ekkor a notebookon a WinBox csatlakozott az SXT-hez, az SXT szépen adta is a netet a routernet az LTE-Eth1-vonalon, de ő maga nem látta a netet.Köszönettel: MaCS
-
ekkold
Topikgazda
-
válasz
ekkold #22592 üzenetére
Nagyon köszönöm a választ!
Sorban:
Nem IP-vel lépek be, hanem a WinBox lép be, MAC-címmel (mindig is így láttam, már fejből tudom az SXT MAC-címét
). De amint kivettem az Eth2-t a Bridge-ből, megszakadt a kapcsolat, és a WinBox már nem találta az eszközt a hálózaton, ami ténylegesen egy közvetlen Ethernet kapcsolatot jelent: a notebook Ethernet-portja közvetlenül az SXT Eth2-portjába dugva. Ha az Eth2 benne van a Bridge-ben, kapcsolódik a WinBox (látja az SXT MAC-címét), ha nincs benne a Bridge-ben, nem találja.
Ha az adott notebook a LAN-hoz kapcsolódik, akkor (szerintem okkal) nem látja az SXT-t (MAC-címmel) a LAN-on. Mivel maga a router sem látja az IP-címét. Gondolom, ezért kéne rendezni az Eth2 IP-beállítását a LAN-hoz.
De lehet, hogy a DHCP-kliensséget csinálom rosszul.
Avagy: hogy kell helyesen beállítani a DHCP-klienst (vagy akár fix IP-címet) az Eth2-nek?Hatalmas köszönettel: MaCS
-
ekkold
Topikgazda
válasz
MaCS_70 #22589 üzenetére
Winbox-al be lehet lépni IP cím nélkül is, felesleges volt a reset... de nézzük a jó oldalát, kicsit gyakoroltál. De akkor kezdjük..
Először állítsd be DHCP kliensnek az ETH2-t. Ezután vedd ki a bridge-ből.
Az ETH2 és a router egyik lan portja legyen összekötve kábellel.
Az a PC amin a winbox fut. csatlakozzon a routerhez.
Ha nem tudsz belépni, ne ijedj meg, a winbox MAC address alapon is be tud lépni, próbáld ki ezt a lehetőséget. Ha idáig eljutottál jelentkezz, és folytatjuk... Ha nem megy akkor kérdezz! -
válasz
MaCS_70 #22589 üzenetére
Két perc egy reset + újrabeállítás.
Lehet, hogy rosszul tettem fel a kérdést.
A helyzet:
Mikrotik SXT LTE6
Modemként üzemel, azaz a Bridge-ben az Eth1 Disabled, az LTE1 pedig Eth1 passthrough.
Ennél fogva az internet átfolyik rajta, de maga az eszköz nem kap internetet.A cél:
Az Eth2-n a LAN router felől (Asus) visszavezetni egy Ethernet-kábelt az Eth2 portra, és így megoldani azt, hogy:
- Az Eth2 a routertől kapjon IP-címet, amelyen keresztül a LAN felől elérem az SXT-t;
- Ezzel a LAN felől maga az SXT is internetelérést kap, és működik rajta a Watchdog.Mindezt úgy kérném, mintha egy tengerimalacot tanítanátok integrálni. WinBox GUI-n, lépésről lépésre... (Tudom, hogy nem egyszerű, és értékelem a türelmeteket.)
Köszönettel: MaCS
-
Reggie0
félisten
válasz
ratkaics #22586 üzenetére
A telefonok nehany megadott szervert es szolgaltatast probalnak elerni amibol erre kovetkeztetnek, lehet, hogy csak azok nem erhetoek el valamilyen okbol. Nekem pl. a Shield TV egy VPN-en keresztul van routeolva a netre es mindig azt irja, hogy nincs internet, mikozben a weblapok elerhetoek, playstore is megy, stb..
-
ratkaics
senior tag
Sziasztok!
Észrevettem egy olyat mostanában az otthoni hálózaton, hogy időnként a telefonok azt írják, hogy a wifi-n nincs internet elérés. Pedig elvileg nem szakad meg a kapcsolat és a router-ben túrkálva sem találok erre utaló jelet. Ilyenkor azt is észre lehet venni, hogy pl az otthoni szerverem-en futó VM-ek is azt látják, hogy "nincs internet".
Régebben nem láttam ezt a jelenséget, mostanában (1-2 hónapja) figyeltem fel rá.
Esetleg van valakinek ötlete, hogy mi lehet az oka? Esetleg van rá megoldás?
Az internet szolgáltatom a telekom és PPPOE-n keresztül kapcsolódik rá egy HAPac3 a szolgáltatói OTN-re. -
válasz
lionhearted #22582 üzenetére
Gondolom arra gondolt, hogy van rajta bemenet kimenet védelem.
-
Reggie0
félisten
Ezek a kinai csodatapok is tudnak hamisitottak lenni: [link]
Szoval erdemes megszkopolni, hogy tenyleg azt csinalja-e, mint amire gondolsz. -
válasz
lionhearted #22582 üzenetére
Elsőre 24V, aztan 25.5V-ig elmentem hátha ez a gond, de ugyanúgy megvolt a probléma.
Tegnap este visszaraktam saját tápjára, így ugyan az RB5009 nincs szünetmentesítve, de így nincs hiba. -
-
adika4444
addikt
válasz
Shkiz0 #22576 üzenetére
Már nagyon apró feszingadozás is képes ilyen problémát okozni. Egy hap ac2 gyári PoE táppal van bekötve, egy kb. 5 méteres CAT5E-vel. Van valahol egy pont a kábelben, ahol sérült lehet, mert ha rosszul áll, akkor néhány tíz percenként lemegy egyik-másik ethernet, majd 100 megán linkel, majd újra és gigán és ezt loop-olja.
Nem tudom, más gyártó eszközei érzékenyek-e ilyen szinten, az biztos, hogy ami mikrotik-et láttam, annak ez mind vesszőparipája, komplett 24 portos CRS tud baromságokat csinálni, ha már egy porton áramgond van... -
válasz
Reggie0 #22577 üzenetére
Most is Mean Well van csak 12V-os verzióban csak nem akartam még egyet építeni.
Nem volt egy nagy összeg, szóval ha kuka sem annyira érdekel, esetleg majd még annyit talán csinálok, hogy átmegyek haverhoz, nyomtattatok egy házat neki amibe teszek egy 12-es ventit 5V-ra levéve és meglátjuk úgy mit mutat ha nem jó akkor marad az, hogy nézek inkább egy kisebb APC-t és akkor arról fog menni minden a natív adapterével.Annyira meleg amúgy nincs, mert az RB5009 53 fokos, a CSS326 pedig 68c.
-
Reggie0
félisten
válasz
Shkiz0 #22576 üzenetére
Nem sporolsz sokat azzal, ha ilyen ocskasagokat veszel. Normalis DCDC kene neked, mint pl. MEAN WELL SD-15A-24 vagy ha kell a teljest 25W, akkor MEAN WELL SD-25A-24. Ha nem kell fem tokozas se, akkor esetleg MEAN WELL PSD-30A-24.
Ezeknel a kinai alsopolcos cuccoknal az odairt aramot/teljesitmenyt nyugodtan oszthatod kettovel vagy akar harommal is.
Amugy meg erdemes lenne megmerni a dobozban a homersekletet, mert ha magas, akkor derating-ot nezned kell az adatlapokon. Pl. meanwell-nel leirjak, hogy 60 fokos kornyezeti homersekletnel(tehat ha ennyi van a dobozban), akkor csak a nevleges teljesitmeny 60%-ra lehet terhelni.
-
Srácok kéne egy kis help.
Ugye korábban már volt róla szó, hogy épített szünetmentesem van (12V) viszont az RB5009 már nem hajlandó menni csak min 24V-ról. (Első szériában még volt ami ment 12-ről)
Mivel a T-s Technicolor modem, a CSS326, a 2.5G Switch is megy 12V-ról így csak az 5009 marad ki a sorból.
Anno ezt néztem ki itteni diskurzus után tegnap is azt írta amit most, hogy van belőle 1db raktáron, de amúgy nem volt a srácnak, így ezt javasolta helyette, szerinte minden téren tudja azt amit az első még kicsivel többet is.
Nos beépítettem látszólag tökéletesen megy, a net mégis eldobja magát 1-1.5 óránként.
Zárt szekrényben vannak a cuccok az tény, de létezik, hogy elmelegedne? Nem hiszem, hogy az az egy szál RB5009 akkora terhelést tenne rá. Viszont az a gyanúm, hogy mégis valami ezzel kapcsolatban lesz, mert ha kilógatom szekrényen kívülre akkor meg ment több órát is tökéletesen.
Sajnos ennek nincs olyan szép fém burkolata mint az eredetileg kinézettnek ami talán segített volna a hőleadásba.
Ami viszont érdekes, hogy a fesz stabilnak tűnik, illetve maga az RB5009 is működik tovább, nincs reboot, vagy bármi, egyedül a logban szerepel az eth1 (ide van kötve a Telekomos eszköz) link down, majd up, és ekkor eldobja a PPPoE sessiont, és kell neki legalább 1-1,5p mire összeszedi magát.
Ötlet? -
LaCeeN
tag
Sziasztok,
Uj Mikrotik felhasznalo vagyok es gondjaim akadtak a Wi-Fi tokeletes beallitasaval egy AX3-on. Mi az ajanlott konfiguracio otthonra? Lenne elonye annak, ha CAPSMAN menedzselne az AP-kat? Roamingra nincs szuksegem, a 2G savot szeretnem ha csak az okoseszkozok hasznalnak, az 5G-re pedig mennenek a telefonok, PC-k es TV-k. Sok eszkoz fel/le jar a halozaton, nem stabilak (disassociationt latok a logban). Tovabba jo lenne, ha tudnam fixalni a 2G-t valamelyik channelre, mert a Gree klimak gyakran lekapcsolodnak. (Ez a regi vodafoneos routerrol is gond volt, mert csak auto modban volt a csatorna valasztas)
Bridge filterrel probaltam szurni, hogy az IOT eszkozok ne tudjanak kimenni a LAN-on de ilyenkor hiaba a masik AP-ra csatlakoztam, a Samsung TV-k nem voltak hajlandoak csatlakozni.
Lenne ertelme VLAN-okra bontani a halozatot a konnyeb szures erdekeben?
Masik problemam az volt, hogy az asztali gepemben egy Apple Broadcom chipes AC kartya van, ami csak akkor tudott csatlakozni ha a group key refresh timeot felvettem 1 orara. WPA3 nem mukodott a gepeken, a Win11 azt irja, hogy nem lehet csatlakozni a halozathoz.
Ha esetleg tud valaki reszletes tutorialt/setup guideot linkelni, akkor azert nagyon halas lennek
Elore is koszonom, es bocsi a hosszu kerdes miatt.
-
privatposta
tag
válasz
lionhearted #22573 üzenetére
Kérlek ezt fejtsd ki, biztosan tanulok belőle
Elé kell tenni, vagy nem is kell a szabályok közé? -
válasz
privatposta #22572 üzenetére
Gondolom fast track.
-
privatposta
tag
válasz
lionhearted #22571 üzenetére
igen. úgy néz ki hogy jó lesz ez, csak nem aktiválódott valamiért azonnal. Most éppen nem érem el a lan-t. Majd tesztelem még.
Jó éjt!
köszi a segítséget.
Majd holnap még azt akarom, hogy egy max kliens sebességet beállítani... -
válasz
privatposta #22570 üzenetére
Forward chainre tetted?
-
Tamarel
senior tag
válasz
privatposta #22567 üzenetére
Address is van? (router címe a guest subnetben)
-
-
Tamarel
senior tag
válasz
privatposta #22564 üzenetére
Bridge-ből vedd ki azt a wifit, mivel igényli a beállítást, csinálj neki egy másikat.
A blokk pedig forward tűzfal szabály, guest -> lan irányra (de leginkább oda-vissza).Bandwidth control: 2.4Ghz-t a guest-nek.
-
privatposta
tag
Sziasztok,
Hogyan tudom egyszerűen megcsinálni azt, hogy a vendég wifire csatlakozók ne férjenek a helyi hálózathoz, csak az internethez? Esetleg sávszélesség beállítással...
Előre is köszi -
válasz
lionhearted #22562 üzenetére
Mindkettőtöknek nagyon köszönöm! Este ráugrom.
Baromi kíváncsi vagyok. Jópofa ebben a RouterOS-ben, hogy olyan, mintha magát az eszközöket drótozgatná az ember. Viszonylag alacsony absztrakciós szinten.
MaCS
-
válasz
MaCS_70 #22561 üzenetére
Az egész mondat, minden eleme a NEM KELL kategória: "Bridge, hozzá tartozó dhcp szerver, network, pool"
A KELL kategória pedig: Eth1 passthrough, eth2 dhcp kliensNincs kifejtve, de a passthrough egy APN konfig, a helyes APN konfig is KELL.
A Bridge az L2 switch alapvetően. Neked ilyen funkcionalitás NEM kell, mert nincs mit mivel összekötni. -
-
4D4M
senior tag
Basszus...tudtam, hogy valami user error lesz, és most ezen a fent tárgyalt defconf vonalon elindulva ráleltem arra, hogy az LTE APN beállításom a default volt.
Most átírtam az APN-t net-re, ami a Yettel adatkártyáknál szükséges és lám: van publikus IP-m, amit meg is kapott az AX92U -
válasz
donjohnson #22556 üzenetére
-
donjohnson
addikt
válasz
MaCS_70 #22555 üzenetére
nem tudom, ennyire én se ismerem a hálózatokat, de ha legközelebb előjön, akkor ne várj feleslegesen több órát.
csak erre akartam rávilágítani. (rakd át a sim-et egy telefonba hogy ott van-e net, vagy nézd meg a telefonodon ha az is yettel-es, úgy rögtön kiderül hogy működik-e a közeli bázisállomás). ki is szállok, mert nem akarom elvinni a topik témáját.
-
válasz
donjohnson #22554 üzenetére
Ezen szerencsére már túl vagyok, stabilnak látszik a kapcsolat. (Ehhez kellett ugye egy éjszaka.)
Nem ismerem a mobilnet eljárásait, de mégis mi ragadhatott be nálam egyformán, egyszerre három eszközön?
MaCS
-
donjohnson
addikt
válasz
MaCS_70 #22514 üzenetére
a yettel-nél nincs feloldhatatlan "dhcp lease", amire várni kéne, mert nem vezetékes internetszolgáltató. minden újracsatlakozáskor új ip-t kapsz tőlük. gondold el, hogy mi lenne, ha mobiltelefonoknál várni kéne még restart után is órákat, hogy legyen net?
ha valami cím beragad, akkor az csak a saját helyi hálózatodban lehet (ezért egyszerűbb az élete akinek egyben van a modem+router, mert ott nem jön elő ilyen hiba mint nálad).
korábban javasoltam az áramtalanítást/visszakapcsolást az eszközeidnél, de tényleg jobb, ha elegánsabb megoldást kerestek itt. -
kis20i
tag
válasz
MaCS_70 #22551 üzenetére
Alapfelvetésben szerintem inkább mondjuk azt, hogy a CPU mindent lát. Switch chippel rendelkező eszközök tudnak úgy adatforgalmat kezelni különböző okoknál fogva, hogy nem érinti a CPU-t, de ebben az esetben ez nem játszik:
Nálad nem azért nincs internetelérése az eszköznek, mert a CPU nem látja, hanem egyszerűen nincs érvényes IP címe és default route-ja. A DHCP kliens ezeket intézné az eth2-re.
-
válasz
kis20i #22550 üzenetére
Akkor most kezdek megint szétesni.
A bridge-ből eddig csak az Eth1-et vettem ki, hogy az LTE1 passthroughba kerülhessen az Eth1-gyel.
Eddig úgy tanultam, hogy a CPU látja a bridge-et -- és ezzel nálam egybeesik az, hogy mivel az Eth1 már nem része a bridge-nek, ezért azt a CPU nem látja, és ezért nincs internet magán az eszközön -- hiszen az egyszerűen átfolyik rajta.
A DHCP-szerver az SXT által kiszolgált routeren fut. Ő a tényleges LAN központja. Innen kapná vissza az SXT az Eth2-n a kapcsolatot, amihez viszont az kell, hogy egy címtartományba essen az Eth2 IP-címe a LAN-nal. Nem ragaszkodom a DHCP-hez, fix címet is adhatok az Eth2-nek, ha az úgy jó.
Köszönettel (Ekkoldnak is): MaCS
-
kis20i
tag
válasz
ekkold #22549 üzenetére
Szerintem érdemes lenne megvárni milyen módosításokat csinált a defconfon. Elég szerteágazó az a cucc, nehogy összeakadjon saját magával. Az se lepne meg, ha a kezdeti fél éjszakás szívás oka is a defconf lenne. Illetve a bridgeből eth2 ki kell jöjjön, ha arra megy a dhcp kliens.
-
kis20i
tag
válasz
MaCS_70 #22545 üzenetére
Kezdem nem érteni. Miért van bridged és DHCP szervered? Jelen esetben ezek teljesen feleslegesek. CPU amúgy se tud bridge része lenni. Jól sejtem, hogy a gyári default konfigból indultál ki? Mi lett rajta módosítva? Ha tényleg egy fél méteres patch kábel bekötni az eth2-t a belső hálóba, akkor meg is van a megoldás.
-
Bocs, most nincs előttem a Mikrotik: itt akkor ugye Eth2-re vonatkozóan tudok DHCP-klienst aktiválni úgy, hogy a bridge (amelyben ugye az Eth2 és a CPU is benne van) is kap netet a DHCP-n kapott IP-címen keresztül, és a routert és annak NAT-ját, DHCP-jét megjárva kapott nettel működni fognak az SXT nethez kötött szolgáltatásai?
Köszönettel: MaCS
-
válasz
ekkold #22542 üzenetére
Köszönöm!
Igen, ezen eddig is törtem a fejem, hogy mivel ott van (ha nem is a router, de egy switch) kb. 20 centire az SXT-től, akkor onnan visszakaphatná azt a netet, amelyet elszigeteltem tőle a passthroughval.
A kérdésem ehhez viszont az, hogy azt hogyan állítom be az SXT-n, hogy az Eth2 DHCP-kliens legyen, és ne ő diktálja a 192.168.188.1 címet.
Köszönettel: MaCS
-
ekkold
Topikgazda
válasz
MaCS_70 #22541 üzenetére
Mivel a fő routered nem mikrotik, így feltételezhetően nem tud VLAN-okat kezelni. Emiatt logikusan sajnos csak az a megoldás lesz a használható, hogy mindkét ETH portot össze kell kötni a fő routereddel. Azt ETH1 (passtrough) megy a WAN portra, az ETH2 pedig DHCP kliensként egy LAN portra.
Ez a második csatlakozás esetleg kiváltható, valamilyen egyéb wifis eszközzel, de a jelenlegi hálózati ismereteid alapján lehet, hogy ezt sem kellene erőltetni. -
válasz
Audience #22540 üzenetére
Ezeket megnéztem, és tényleg érdekesek. Csak az én esetemben sem a Mikrotik eszköz nem egyportos LHG, sem a router nem Mikrotik. A VLAN-okat pedig nem kifelé szeretném vezetni, hanem egyet kifelé, egyet pedig a CPU felé.
Annyira nem vagyok otthon (azaz szinte semennyire) a Mikrotik világában, hogy ezekből a videókból extrapoláljam ki a megoldást.
Köszönettel: MaCS
-
Igen, világos.
Majd játszom vele, de nyilván nem ez a nyakatekert megoldás a notebookkal vagy akármilyen egyéb eszközzel fog győzni. A kábel-visszavezetés viszont tetszik, bár még nem látom át teljesen.
De valahogy kellene lennie egy sima RouterOS-szintű konfigurációs megoldás is erre. Ha már ott még az egyes interfészekről induló elektronok spinjét is állítani lehet, amiért pont egy ilyen kézenfekvő igényt ne lehetne kielégíteni?
Köszönettel: MaCS
-
4D4M
senior tag
válasz
MaCS_70 #22536 üzenetére
Annyiban más a helyzet, hogy DHCP-t a notebooknak továbbítani kellene a Wifirol az Ethernet felé, amit én nem tudom hogy oldanek meg. (merthogy ahhoz hogy netet kapjon az SXT vagy fix ip-t kell adni az ether2-nek vagy ki kell kapcsolni a DHCP szervert és aktiválni a klienst.
-
Na, erre tényleg nem gondoltam! Meg sem fordult a fejemben, hogy egy ilyen megoldás működhet!
De először megnézem azt, hogy mi történik, amikor az Eth2-re rácsatlakozom a notebookkal, amelyik wifin kapja a netet a routerről. Az lényegében ugyanez a hurok.
Köszönettel: MaCS
-
válasz
kis20i #22528 üzenetére
Köszönöm -- csak sajnos nem igazán ezt szeretném.
A router eleve nem Mikrotik, hanem Asus. (Bár nagy volt a kísértés egy hAP AX-re)
A másik, hogy a DHCP-t mindenképpen a routeren akarom tartani, az SXT legyen csak kijárat a mobilnetre, és semmi más.
Tehát: Adott egy LTE-Eth1 passthrough, az Eth1 ehhez kivéve a bridge-ből. Innen kéne valahogy kiágaztatni a netkapcsolatot, hogy maga az SXT tudjon róla.
Vagy az 4D4M általá megénekelt ütemezett kapcsolgatás.
Vagy kapcsolós konnektor.
Illetve van még egy SIM-kártyás konnektorom is...
Köszönettel: MaCS
-
kis20i
tag
válasz
MaCS_70 #22526 üzenetére
Ha közvetlen vannak összekötve, akkor nem bonyolult. Eth1 beállítása marad, ahogy volt, passthroughal. Mindkét eszközön interface -> + -> vlan, itt interface amire szeretnéd tenni, SXT-n az eth1, routereden ahova megy az sxt, illetve vlan id-nek adj egy 1től eltérő számot, de azonosat mindkettőn. Így a VLAN már működik, de praktikusan a nevében is lecserélheted az 1-et a megfelelő vlan id-re. Routereden a kapott interface megy a LAN bridgedbe, SXT-n pedig teszel rá egy DHCP klienst. És kész, innentől eldughatod a kis kábelt az eth2-ből és működik a netwatch is, tudsz winboxból frissíteni, satöbbi. Következő lépés, Wireguard haza, hogy ne kelljen ezekhez a beállításokhoz 250km-t kocsikázni.
Fentiek feltételezik, hogy a routered is Mikrotik, de erről eddig nem esett szó, vagy elsiklottam felette. Ha nem az, akkor értelem szerűen változik az egész. -
válasz
kis20i #22525 üzenetére
Köszönöm -- ez logikus, gondolhattam volna rá.
Akkor így módosul a kérdés:
Nyilván kell két VLAN. Egy a router WAN-nak, egy magának az SXT-nek.
Optimista módon feltételezem, hogy a routeren be tudom állítani. (Legalábbis látok rá beállítási lehetőséget.)De az STX-n hogyan? Az egyik menjen az Eth1 felé, a másik a bridge-be?
Köszönettel: MaCS
UI: Megkerülő megoldásként rendszeres újraindítást hogyan tudok beállítani?
-
-
4D4M
senior tag
válasz
MaCS_70 #22522 üzenetére
Az a része nekem elég jól működik, – ha teljesen elszáll a net – ezzel a beállítással:
(olyan nem volt még sosem, hogy offline maradt)A problémáim inkább a pillanatnyi bizonytalanságokként leírhatók, megnövekvő válaszidők stb. Miközben 60/80 sebességet is tudok mérni, a banki alkalmazások meg nyűszítenek...
-
Nálam ritkábban vannak gondok a szolgáltatóval, amelyek vagy maguktól, vagy egy újraindítás segítségével megoldódnak. Gond persze, hogy az újraindításhoz 250 km-t kell utazni...
Erre is fog vonatkozni itt a következő, watchdogos kérdésem -- amint visszakerülök az eszköz elé.
MaCS
-
-
4D4M
senior tag
válasz
MaCS_70 #22514 üzenetére
Legutóbbi látogatásomkor nem volt sok eredménye a keresésre, nem gondoltam, hogy van még ilyen sorstárs, aki ilyen hülyeséggel jön ide (:
Mióta használod az SXT-t?
~
Fél éve, de nem tudom, hogy ezidő alatt mely szolgáltatások működtek, mert nem volt élesben semmi beüzemelve, mert cloudflare-rel oldottam meg sokmindent.
Nekem is yettel (iqpro) amúgy, de a mikrotik magának a cloud szekcióban meg tudja állapítani a publikus IP-jét: -
4D4M
senior tag
Üdv,
egy SXT LTE6 elvileg LTE passthrough módban adja a netet egy RT-AX92U-nak. Net van és a második lan portján keresztül be tudok lépni rá, mert az asus ad neki belső ip-t dhcp kliensként.
Viszont a publikus IP helyett a mikrotik talált ki egyet:
amit a AX92U megkap:Ennek tudható, hogy mi az oka?
Arra gondoltam, hogy ezeket végigpróbálgatom, csak nem szeretném kizárni magam, meg nem akarok mászni (:
Ezek az interface-ek vannak jelenleg:
-
Reggie0
félisten
válasz
yodee_ #22504 üzenetére
Az teljesen jo, akkor nem a detektalas lesz a gond.
A logikat latod az altald keszitett kep jobb felso kor alaku kivagasnal. Ott a kepen is osszeer az erintkezo a hazzal, azt valasztja szet a bedugott kartya.
Viszont igy akkor mas gond lesz, az szivas.
Vegso esetben megprobalhatod azt, hogy kiveszed a GSM modult, hatha van rajta be nem ultetett sim kartya foglalat az also oldalon. Sok quectelnel van ilyen. Ha ide probavezetekeket forrasztasz, akkor visszahelyezve a foglalatba ki tudod merni, hogy a jelek eljutnak-e odaig. Ha igen, akkor tenyleg a modul meghibasodasa a valoszinu, de meg megprobalhatsz ide beforrasztani egy foglalatot es bedugni ide is egy kartyat, mikozben kipeckeled egy muanyagdarabbal az eredeti foglalaton levo sim detectet.
-
yodee_
őstag
válasz
Reggie0 #22503 üzenetére
Végig néztem, és 2 pin van testen. Az egyik a SIM Detect, a másik a SIM GND. Elvileg ez így rendben van, de megpróbálom átforrasztani újra. Amit írtál:
A kepen levo megszakitja a GND-hez kepest, amikor bent van a kartya, tehat az I/O pin akkor megy logikai 1-be. Ranezesre TE 2229333-2 vagy TE 2174803-2 lesz.
Ezt miből következtetted ki? MErt Pont ezt a típusú foglalatot rendeltem, de van ami pont a fordítottja. Ez az amit nem tudok hogy jót rendeltem e.
Új hozzászólás Aktív témák
- Kerékpárosok, bringások ide!
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Huami Amazfit Bip okosóra
- Suzuki topik
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Túra és kirándulás topic
- sziku69: Szólánc.
- Mobil flották
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- További aktív témák...
- EVGA SuperNOVA 750W GT 80 Plus Gold full moduláris tápegység / 53 hónap Alza.hu garancia
- Surface Laptop 4 Touch 13.5 Retina Ryzen7 4980U 4.4Ghz 16GB 512GB Radeon RX Vega8 Win11 Pro Garancia
- Gigabyte AORUS B550I PRO AX ITX Rev 1.2 / Beszámítás OK!
- HP 15 Zbook Studio G8 FHD IPS i7-11850H vPro 32GB 512GB SSD Nvidia A2000 Studio Win11 Pro Garancia
- Dell 14 Latitude 7420 FHD IPS i7-1185G7 4.8Ghz 16GB 512GB SSD Intel Iris XE Win11 Pro Garancia
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 4500 16/32/64GB RAM RX 6500 XT 4GB GAMER PC termékbeszámítással
- Update 07.18. Bomba árak 2025-ben is! Üzleti - Consumer laptopok DELL FUJITSU HP LENOVO
- Samsung Galaxy A56 5G 256Gb Dobozos 24 hónap garanciával
- BESZÁMÍTÁS! 850W ASUS ROG STRIX 80 PLUS Gold White Edition (90YE00A4-B0NA00) 3 év garancia 27% áfa
- BESZÁMÍTÁS! GIGABYTE B660M i7 13700 32GB DDR4 512GB SSD RX 6800 16GB Thermaltake Core X5 GB 850W
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest