Új hozzászólás Aktív témák
-
jeni
félisten
Sziasztok
Erről mi a véleményetek

Tamron AF Aspherical 1:3,5-5,6 - 28-80mm, 58mm Ø
Analog vázra készült ,de jó a digitre.
-
Zoli bácsi
őstag
Ha már úgyis benne vannak nagyjaink az optikázásban....
Nézegetek obikat, a gondom az, hogy én általában nagylátót használok, a Vaterán, meg itt-ott fellelhető jó obik meg min. 28mm-ről indulnak, ami ugye APS-C-n már nem nagylátó.
18mm-től emberi áron egyedül az I. generációs Pentax, és Samsung kitobikat látom, ezeket szinte vadi újan már 12e.-től kínálják. Egy obit találtam újan, emberi áron, de ez lehet hogy alapból gyengébb mint a régi kitobi, mi a véleményetek: [link]Szerk: Beugrott nekem, honnét ismerős ez az obi! Talán két éve, mikor először lement DSLR+obi kit a lélektani 100e. forint alá, talán a MM dobott be egy olyan akciót, hogy Olympus E400+ Stigma 18-50 obi, 99e. forint. Aha, ez volt az az obi, de volt aki azt írta róla, hogy egész jó.
-
Darkness1
aktív tag
válasz
Szten Márs
#2890
üzenetére
Közben megtaláltam ezt az oldalt, amely szerint a Zeiss K bajonettel is gyártja/gyártotta. Az ára 549€.
Hát ez nem olcsóbb, mint a Pentax, sőt. Na mindegy, meglátjuk.Köszi mégegyszer.
-
Degeczi
nagyúr
válasz
Szten Márs
#2887
üzenetére
hja, meglepődtem én is nemrég, amikor ismét kezembe került az a régi Chinon CE-5, amit bő egy évtizede használtam nagy örömmel: csak most olvasom, h az is Pentax K bajonett...
(pedig a leírása titkolja, mindenütt "Chinon bajonett"-ként említi - nem értem, minek szégyenlősködni, hiszen gondolom kompatibilis kell legyen, akkor pedig a felhasználó jó, ha tudja milyen obikat használhat)
-
Szten Márs
nagyúr
-
Darkness1
aktív tag
válasz
Szten Márs
#2887
üzenetére
Köszi, ezekre voltam kíváncsi. Nyilván a legeslegegyszerűbb az lenne, ha megnézném a Pentax gyári listát és választanék, de azért én nem vagyok Krőzus, ezért nézelődöm másfelé is.
-
Gubro
senior tag
válasz
Szten Márs
#2887
üzenetére
A Canon azt hiszem EF-nek hívja. Meg EF-S-nek.
-
Szten Márs
nagyúr
válasz
Darkness1
#2885
üzenetére
A mostani bajonettípusok:
A bajonett: Sony/Minolta
F bajonett: Nikon
K bajonett: Pentax
Canon EOS: Canon. Valszeg van rendes, betűs neve a bajonettnek, de nem ismerem, nem vagyok nagy Canon-szagértő
4/3 avagy fourthird: Olympus. Meg Panasonic.
Micro fourthird: Szintén Panaszkodik, meg majdan Oly. Igaz ezek nem tükörreflexes gépek már.A legtöbb helyen azonban csak Sony/Pentax/Canon/Nikon bajonettként emlegetik őket. Az adott DSLR gyártók csak a saját bajonettükhöz gyártanak objektíveket, az ún 3rd party gyártók, mint a Sigma, meg a Tamron, viszont mindegyikhez - bár nem mindegyik objektívjük jelenik meg mindegyik bajonetthez. Az objektívjeik leírásánál viszont ott lesz, hogy Pentaxhoz, Sonyhoz, Canonhoz, vagy mihez van, tévedés nem lehet.
A K bajonetten nem csak a Pentax használta anno, hanem sok másik gyártó is, így elég sok K bajonettes objektív maradt ránk.Az M42 nem bajonettípus, hanem csavarmenet-típus. Régebben ugyanis nem bajonettel csatlakoztak az objektívek a gépekhez, hanem csavarmenettel. Az M42 igen elterjedt volt, így a legtöbb mai bajonetthez van is M42 átalakító.
-
ottkar
addikt
válasz
Darkness1
#2885
üzenetére
Az optikához szorosan hozzátartozik a csatlakozója.Az első az hogy a gépedre fel lehet e tenni.Nyilván ha optikát keresel egy Nikonhoz nem a Pentax K-nál nézed hanem a saját bajonettjénél.
A fényképezőgépek márkaneveihez kötődik a bajonett milyensége. Legtöbb különböző géphez a K bajonettet alkalmazták. De olyan összefoglaló hogy milyen optikák milyen bajonettel vannak nemigen van mert azonos típusokat gyártanak 4-5 féle bajonettel is. -
Darkness1
aktív tag
válasz
Szten Márs
#2884
üzenetére
Bajonettek. Az objektívekkel nagyobb barátságban vagyok.

-
Darkness1
aktív tag
válasz
Szten Márs
#2882
üzenetére
Ezek a bajonettek még újak nekem. Mármint, hogy ki mit használ/gyárt stb. De majd belejövök. Akad valami összefoglaló oldal a témában?
-
Szten Márs
nagyúr
válasz
Darkness1
#2881
üzenetére
Van K bajonettes manuális 50mm-es fényerős optika is dögivel, minek akkor átalakítózni?
A soós fotót érdemes nézni, meg az opticamet, meg vaterát, ott is szoktak felbukkanni, nem kevésszer. Esetleg Pentaxos forumokat. Egyébként M42 konverter van tényleg, és M42-es alapobik is vannak szép számmal
-
Darkness1
aktív tag
válasz
Szten Márs
#2880
üzenetére
Valahol láttam egy árlistában és ott 100 felett volt (112 egész pontosan), már nem emlékszem melyik weblapon. Akkor a nem K bajonettes objektívekből melyeket lehet feltenni rá? M42 konverterről tudok. A manuális fókusz az nem gond, egy múzeumban pl. nem sürget az idő.
-
Szten Márs
nagyúr
válasz
Darkness1
#2878
üzenetére
C/Y bajonettes objektíveket nem lehet Pentaxra rátenni. Amúgy a saját 50/1,4-ese autófókuszos, ez pedig egy manuális objektív
Pentaxra jó manuális 50mm-eseket lehet pár ezresért venni, nem is kevés félét. Amúgy a Pentax saját hasonló üvege, ami ráadásul autófókuszos messze 100 ezer Ft alatt van, nem pedig felette: [link] 
-
Darkness1
aktív tag
Fix objektívet keresek olyan beltéri fotókhoz, ahol a vaku használata nem engedélyezett. 50mm körüli és minimum f/2 legyen. Egy barátom ajánlotta az alábbit:
Carl Zeiss Planar T* 50mm f/1.4 (C/Y)
Contax/Yashica gépekhez készült. Fel lehet tenni ilyet egy K200D-re? Használtan jelenleg 100-150$ körül vannak, míg a Pentax saját hasonló üvege messze-messze 100e Ft felett van.
Más típusok esetleg?
-
Zozzant
addikt
válasz
Zoli bácsi
#2868
üzenetére
Nem tudlak megerősíteni hogy az obid jó, de abban sem hogy rossz, tudom hogy ez most nem sokat ér számodra. Annyit tudok mondani hogy a nálam lévő példány I-es kitobi közel sem lágyul ennyire a szélén. Betehetnék erről több tíz képet, láthatnád mindegyiken, igaz elsősorban napfényben készültek, de mint mondtam a beltérieken sem látok ilyet.
-
Szten Márs
nagyúr
válasz
Degeczi
#2874
üzenetére
Nem feltétlen. Ha a kontrasztot növelem, akkor bizony szépen (még jobban) kiégnek a csúcsfények, illetve a világosabb területek még világosabbak lesznek. Namost a Pentaxnál azok a részek, amik a Nikonnál már kiégtek, még szépen láthatóak, az összes csúcsfény sokkal kevésbé intenzív, hogy úgymondjam sötétebbek.
-
ottkar
addikt
válasz
Szten Márs
#2873
üzenetére
Hát amikor veszel egy multimétert ott is lehet +- 10%-os eltérésűt 2%-osat és van +-0,2%-os is.És az áruk között legalább ekkora a különbség. Feltételezhető hogy a drágább gépek összeválogatott alkatrészekből pontosabbak.
-
Degeczi
nagyúr
válasz
Szten Márs
#2870
üzenetére
Nem túl meglepő: az egyes gépek kontrasztgörbéje már alapban is eltér valamennyire, és a tényleges érzékenység sem feltétlenül azonos,
de amint az exifből látható, a Pentax erős kontrasztra volt állítva, a Nikon pedig a leglágyabbra = így végképp érthető ilyen eltérés... -
Szten Márs
nagyúr
válasz
okoska.
#2871
üzenetére
Az International Organization of Standardization rövidítése. A digitális gépeknél az érzékenységek jelölésére szokás használni, itt az ISO skála megegyezik az ASA skálával. Ha duplájára növeled az ISO értékét, akkor fele annyi fény hatására jön létre ugyanaz az expó, ha felére csökkented az ISO-t, akkor pedig dupla annyi fény kell ugyanahoz az expóhoz. De az ilyen kérdésekre ez a topic szolgál: [link]
(Mert ugye azt fel sem merem tételezni, hogy a kérdésed arra utalt volna, hogy az ISO-k között van eltérés, hiszen leírtam hogy alakultak az érzékenységek
)ottkar:
Köszönöm a választ, mindenesetre furcsa nekem, hogy ilyen előfordulhat... -
ottkar
addikt
válasz
Szten Márs
#2870
üzenetére
Ilyen filmes gépeknél is előfordulrt gyakran. Alkatrészeltérés miatt van. Ezért vezették be az EV állítást amikor az elektronikai fejlettség elért odáig. Azt mondhatnám hogy több volt az olyan gép aminél fél rekesz vagy annál több eltérés volt mint az ún 0-ás gép.
Ha a digiteknél ugyanarról felvételt csinálnak több géppel ott is sok eltérés lesz. -
okoska.
csendes tag
válasz
Szten Márs
#2870
üzenetére
ISO?
-
Szten Márs
nagyúr
válasz
Zoli bácsi
#2868
üzenetére
Meg is mondom miért kérdeztem:
A Nikon D50-el készült kép így egy fényértékkel nagyobb érzékenységen készült, de egy fényértéknyivel szűkebb blende mellett, mint a K200D-jé. A záridők ugyanazok. Magyarul az expozíció ugyanaz. A D50 képe mégis jelentősen világosabb. Érthetetlen
És ilyesmit tapasztaltam a Sony A200 vs Pentax K10D összevetésben is. Ugyanolyan expó mellett a Sony képe világosabb lett. Valakinek valamilyen magyarázata?
-
Allien
veterán
válasz
Zoli bácsi
#2868
üzenetére
Én a legelső 4 képedet néztem. Szerintem, átlagos, no para. Csak, hibázik a fotós, vagy a gép (én is így szoktam). Egyrészt, nem annyira kedvezőek a fény viszonyok, azokon a fotókon. Másrészt, jobban megnézve (bár nem értek hozzá), mintha sehol se lenne éles igaziból. Lehet, azt jelezte a gép, hogy talált élességet, de szerintem, a végtelenre állítással lehet gond (legalábbis, erre gondolok). Napfényes képen szinte tűélesnek tűnnek néha a képek, ilyen borús, kontrasztalan képen meg olyan homályos féleséget látni főleg. A következőt próbáld meg szerintem. Állvány, először AF-el próbálkozz, majd MF-l. Bár, az MF-el állitólag nagy bátorság ezzel az obival, de ha jók a fényviszonyok, szerintem lehet vele próbálkozni!

-
Zoli bácsi
őstag
válasz
johnjohn
#2866
üzenetére
Igen, erre jutottam én is. Az előbb linkelt tesztkép 8-as blendével készült, nem hinném hogy a kis mélységélesség miatt lágy a széle..Jól gondolom? Azt várom, hogy esetleg az ugyanilyen obival rendelkezők közül valaki megerősíti, hogy ez ilyen, és kész. De senki nem mondja, ebből arra következtethetek, hogy az enyém hebás.

Szerk: Szten Márs: ISO200. Múltkor is kérdeztétek, csodálkozom hogy nem látjátok, az ingyenes IrfanView-el nézem, az megmutatja az exif adatoknál, és az exifet sem szokásom módosítani.
-
Szten Márs
nagyúr
válasz
Zoli bácsi
#2862
üzenetére
Én nem hiszem, hogy ennyit tud ez az objektív. A te példányod ennyit tud. De ha mégis ennyit tud az új 18-55, akkor bizony a régi jobb volt nála. Nehezen elképzelhető. Mindenesetre valószínűleg tényleg lelegyintenék és arra hivatkoznának, hgy bocs, így jártál, a szórás alját kaptad.
Viszont lenne egy kérdésem, ami nagyon érdekel: a Nikonnál milyen ISO értékkel fotóztál? Mert az nincs benne az exifben. -
johnjohn
addikt
válasz
Zoli bácsi
#2865
üzenetére
Azt hiszem, pontot tehetsz a dolog végére, ez az obi ennyit tud, nyilván a körülményektől is nagyban függ, hogyan fókuszál. Szerintem ne küldd sehova.
-
Zoli bácsi
őstag
K20D tesztfotókat néztem, azzal az obival, ami nekem is van. Hát én a széleken itt is erős lágyulást látok, vagy nem jól látok...?
[link] -
ottkar
addikt
válasz
Zoli bácsi
#2862
üzenetére
Ez a hátránya az APSC-re készített optikáknak, Nekem pld csak teljes képkockás optikáim vannak. Ezeknél az esetleges gyengébb képszéli rész egyszerűen az APSC-n lemarad.
-
Zoli bácsi
őstag
Ígérem az utólsó lesz. Két napsütéses kép, jól sikerült egyformán fotózni a két géppel. Sajnos nincs másik obim, így tudok hasonlítgatni. Amit látok, hogy középen talán meg is veri a Pentax obija a Nikont felbontásban. Azonban UV szűrő nélkül is, a szélek nem olyan élesek a Pentaxon, a Nikon kitobi egyenletesebb teljesítményt nyújt. Tudom, hogy másik Pentax kitobival kellene hasonlítani, de az nincs. Feltételezem, hogy jobb ha nem adom szervizbe a gépet a képszélekre panaszkodva, mert megmondják, ez egy kitobi, ha nem tetszik lehet másikat venni. Csak két kép, a két konkurens géppel: [link]
-
Zoli bácsi
őstag
Most vagy én hülyülök meg, vagy a gépem szivat, vagy nemtudom. Az egyik szekrénysoros képnél a bal oldalon álló kis nippen nagyon jól látszott, hogy eléletlenedik a kép a szélen. Készítettem egy képet, ugyanaz, életlen. Próbaképpen lőttem egyet a nikonnal, aztán megint egyet a Pentax-al, aztán hasonlítok. Mondom mi van? A 46-os sorszámú képnek életlen a széle, a közepe jó. A 47-es képnek a szélén éles a nipp. Igaz, hogy pár centivel odébb álltam, de szerintem nem számít. 3 kép, a 46-47-es a Pentaxal, a harmadik a régi Nikon kittel, összehasonlítási céllal. [link] Pentaxon nem cseréltem obit, nincs is másik. Jól megráztam.

-
Zozzant
addikt
válasz
Zoli bácsi
#2859
üzenetére
Szerintem semmi baja... najó, azon kívül...

-
Zoli bácsi
őstag
válasz
Degeczi
#2857
üzenetére
Nos, lőttem 4 db képet UV szűrő nélkül. Tényleg, igazatok volt, tetszetősebb az eredmény.
Valaki mondta, hogy szekrénysort fényképezzek, gondolom a sok részlet miatt, hát megpróbáltam. Tehát 2 kinti, 2 benti kép. Nekem határozottabban élesebbnek tűnnek szűrő nélkül..
4 kép, 10MB. [link]
Vélemény?
-
BiriBum
őstag
Gyerekek, az 55-300-at próbálgatta már alaposabban valaki? Milyen lehet a minősége a Sigma vagy Tamron 70-300-hoz képest? Megéri-e 2×-es árkülönbség?

-
Degeczi
nagyúr
válasz
Zoli bácsi
#2856
üzenetére
így semmi értelme, mert nem lehet tudni mennyire rontja el a gagyi szűrő!
nagyon sokat tud rontani egy ilyen borzadály, miközben haszna az égvilágon semmi...
(átlagos amatőr használatban nem kell külön védeni a frontlencsét, csak a napellenzővel és obisapkával)
a Nikonon lehet, h pl. a lényegesen alacsonyabb fölbontás miatt nem volt annyira föltűnő a hatása, vagy ez az obi kényesebb rá vmiértne csinálj fölöslegesen magadnak ezzel gondot és munkát: szűrő nélkül teszteld le!
-
Zoli bácsi
őstag
Igazad van, de valamikor a Nikonnál próbálgattam, nem osztott-szorzott hogy rajta van-e.
Közben fölmászott a rapidra a memóriakártyám tartalma, 39 kép, valamivel kevesebb mint 100 megabyte. Eddig bírták tegnap a Varta R2U akkuk. Közben megjöttek ma az Eneloopok, meg az IPC-1L, ebben tesztelődnek már a VArták. Szóval pár képet lőttem egy parkban, párat a munkahelyemen, kezdik szétverni az épületet, azt akartam megörökíteni, de belülre már nem jutott nafta az aksikból. CSak azért mondom, hogy nem tesztképnek készültek, csak az első csettegetések. És UV szűrő (Hama) volt az obin (Szánom-bánom bűnömet).
Itt vannak a képek: [link]
Ha van türelmetek megnézni, és igazat adtok Johnjohn-nak, akkor elfogadom, hogy ilyen a kitobi képe. Majd lesz melléje másik(ak). -
Dtomi
őstag
Nem tudom volt e már A zöld egészen korrekt a "titánium" kétpálcás
Mekkora lenne lehetne pl a 40D-t olivazöldbe kapni nem kéne állandóan betekergetni hálóval 
-
ottkar
addikt
válasz
Zoli bácsi
#2853
üzenetére
Hohó! Az UV szűrőt nem mondtad. felesleges szerintem és nem is jó. Csak ront a képen minden optikánál, gyengébbnél nyilván jobban.
-
Zoli bácsi
őstag
Köszönöm. Ha aztmondjátok, hogy ez benne van a kitobik tűréshatárában, akkor nem küldöm, úgyis attól vagyok egy ideg, hogy a vadi új vázamat is be kell küldeni a hírhedt szervizbe. A régi Nikon kitobival hasonlítgattam, annak egyenletes képe van, nem nagyon lágyul a szélek fele. Ha aztmondjátok, hogy nem garanciális hiba, akkor hagyom, bár hozzáteszem, hogy annyira dicsérte mindenki ezt az újabb obit, én nem vagyok tőle elájulva, mondanám hogy semmivel nem jobb, mint a régi Nikon kitobi. Sőt... Olyan képeim is lettek, amik homályosak lettek, pedig fókusz rendbevolt, utólag megnéztem, 1/180-ados zársebességnél nem értem hogy nem bírtam kitartani.... Lehetséges, hogy valamelyik lencse elmozdul..?
Ja, obi védelmére (Tudom, rossz szokás) rácsavartam egy UV szűrőt, de eddig a Nikonon volt, és soha nem okozott gondot, feltételezem itt sem ez okozhatta a problémát.
Ha még nem unjátok a dolgot, bezúztam egy rarba a memóriakártyán lévő képeket, mászik fel a rapidra, 96Mb, 39 db kép. Ebből ha esetleg többet tudnátok mondani, akkor kiteszem a linket, mihelyt fölmászott a lomha ADSL-emmel. -
Zozzant
addikt
válasz
Zoli bácsi
#2850
üzenetére
Hát nehéz ügy mert az első bal oldala elég homály talán nincs élességi síkban a kép közepe meg éles, a második bal része egész jó így a bal oldala nem látszik hibásnak, az utolsón megint a bal oldala rossz és messze is van ahhoz hogy benne legyen az élességben. Ha megnézem az én kitobis képeim, akkor azért jobbakat látok, beltéren is ahol még ennyi fény sem volt. Próbáltál beltérben mondjuk szemből egy szekrénysort lefotózni? Ott kijönne ha a széle ennyire szar, vagy egy gépelt lap közepét. Vannak egyébként rosszabbul és jobban sikerült kitobik, lehet hogy kifogtál egyet.
Itt egy mintakép f/4-en Visegrád, ca-t kivéve azért egész tűrhető: [link] -
johnjohn
addikt
válasz
Zoli bácsi
#2850
üzenetére
Ha még nem küldted el a cuccot, akkor ne is küldd, szerintem nincs igazán baj, ennyit tud a kitobi ! 6,3-7,1 -volt a rekeszérték, ott a szélek lágyulása ilyen kontrasztszegény témánál természetes. Ha valamelyik Pentax tulajdonos szerint nem, akkor igazítsatok ki .
-
Zoli bácsi
őstag
Bocs, megint itt vagyok. Priviben szóltak, hogy a tegnap fölrakott tesztképeimet nem lehet leszedni a datáról. Megnéztem, azt írják hogy a tulaj valszeg. letörölte, pedig én biztos nem. Újra fölraktam, de letölteni már nem lehetett. Képfeltöltés, képfeltöltő nem jön be, de lehet hogy az én netem rossz. Végén föltettem a rapidra, oda lazán fölmászott. Szóval ha valaki kiváncsi itt vannak a képek: [link]
Újra mondanám, nem tesztképnek készültek, csak megkértek a kollégák, hogy fotózzam le a mára már elhagyott épületet, amit szétvernek, aztán itthon vettem észre, hogy valami nem stimmel. A 39-es számú már tesztelési céllal készült a faágakon jól látom a lágyságot. -
Szten Márs
nagyúr
válasz
Zozzant
#2843
üzenetére
A piknik miatt viszont érvényét vesztette az előzőleg linkelt cím. Majd javíttasd modival szerintem

Egyébként persze, hogy képes vagyok, elég korrekt táska és ha valahova vinni akarom az összes obimat, akkor kell is, mert a crumplerembe nem fértek már el. Így is egy hétig jártam egy Canon táskával, amibe egy Sony és egy Pentax gép volt. United colors (izé, brands) of Benetton vagy mi

-
bLaCkDoGoNe
veterán
Én is mostanában gondolkodom azon, hogy meglátogatom a szervízt és kicserlétetem a vázon a letört SR kapcsolót, de azért még vannak bennem kételyek a dologgal kapcsolatosan.
-
Zozzant
addikt
válasz
Szten Márs
#2842
üzenetére
Egyébként nem biztos
Ilyen a bútor és a fal. Kicsit már így is visszavettem belőle, mert a canon a60 eleve belebukott
ps: képes vagy olyanba belepakolni?![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
ps2: najó picnic-eltem rajta egy kicsit
-
Zozzant
addikt
[ Módosította: Gubro ]
-
johnjohn
addikt
válasz
Zoli bácsi
#2839
üzenetére
Küldtem délelőtt privátot !
-
Zoli bácsi
őstag
Összecsomagoltam, vissza mindent a helyére. Még eldöntöm, hogy elviszem valamelyik nap, vagy futárral küldöm el. Posta nem szimpatikus. Azért nyugtassatok meg, nehogy kiröhögjenek, tényleg hibás ez az obi ugye? Nehogy a futáron kívül még valami bevizsgálást is kifizettessenek, mondván, hogy ez az obi ilyen. Mert én a netes tesztképeken úgy láttam, hogy az enyémmel baj van, a bal oldali lágyulás monitorméretnél is látszik.
Igazából akkor lennék nyugodt, ha az obira külön garipapír lenne, és csak azt kéne elküldeni. Most nem is nézegetek obikat, gondolom kell egy kis idő, míg megnézik a Camera KFT-nél.
Apropó ha jól láttam, nincs is messze a Keletihez ugye? Egy szép reggeli séta lenne..
-
ottkar
addikt
válasz
Zoli bácsi
#2837
üzenetére
Az eredeti dobozába kell csomagolni.
-
Zoli bácsi
őstag
válasz
Szten Márs
#2835
üzenetére
Na, bementem az Euronicshoz, lepecsételtettem a garipapírt, elmondtam a bánatom.... már mondták is, hogy a garipapírral, fénymásolt számlával, küldjem a Camera KFT futárával. Gondolom pár hibás kompaktot már adtak el, és azt is ott szervizelik. Féltem a vázat, de azthiszem bejuttatom a szervizbe. Vissza kell csomagolni vajon ilyenkor mindent az eredeti dobozába, vagy bedobozolom felrakott objektívvel, kitömöm újságpapírral, az is jó?
-
Szten Márs
nagyúr
válasz
Zoli bácsi
#2834
üzenetére
Az euronics a forgalmazó. Úgy gondolom, hogy az euronics raktárkészletből kéne, hogy kapj új obit adott esetben. Aztán lehet, hogy tévedek, és hülyeségeket beszélek, ehhez totál nem értek és nem látom át.
-
Zoli bácsi
őstag
válasz
Szten Márs
#2833
üzenetére
Köszönöm. Ha lenne Pentaxos ismerős, akkor már megléptem volna úgyis a dolgot. Internetes tesztképeket néztem ezzel az obival, hát, úgy látom az enyém nagyon nem kóser. Ezt nem értem, hogy az Euronicsnál vett cuccot nem cserélik ki ha hibás..... Arra nem olyan a garancia? Nem mindegy, hol vettem, ha a lepecsételt Camera KFT-s garipapírral bemegyek...?? Ez megkülömböztetés. Ez rasszizmus!
Egyébként azért egyszerre a szakszervizhez fordultam, mert itt a helyi Euronics üzletben nem hiszem, hogy akár hozzá is tudnának szólni a problémához, mert a mosógépeket ismerik, de szerintem DSLR még nem volt a kezükben, ebből az akcióból is egy K200D-t kaptak, amit hirtelen felindulásból elhoztam, a 3 napon meg rég túl vagyok. Gondolom a szakszervizre mutatnának, de azért arra megyek, rákérdezek. -
Szten Márs
nagyúr
válasz
Zoli bácsi
#2832
üzenetére
No. Ha ismersz Pentaxost, akkor kérj tőle kölcsön egy kitobit, nézd meg annak milyen képe van, valamint nézd meg, hogy az ő Pentaxán a tiednek milyen képe van. Ha nem ismersz Pentaxost és feljössz Pestre, akkor szerintem mi szívesen segítünk és ugyanezt a metódust le tudjuk darálni. Én nem tudom elképzelni, hogy ha centering defected van, és csálén áll a léencsetag, akkor mit igazítanak a vázhoz. Váz és objektív összehangolását front-, vagy backfocus problémánál szoktak végezni. De az is simán lehet, hogy a telefonos hölgy nem volt képben, arról tudott, hogy objektívproblémánál van ilyen hangolás, csak arról nem, hogy ilyen esetben nem ez a metódus és azt hitte, hogy most is így fognak eljárni a szervizesek. Ettől még lehet, hgoy a szervízben megnézik, szakszerűen állnak a dologhoz, a vázat nem bántják, látják, hogy rossz az objektív, és cserélve lesz. (Egyébként, ha az Euronics a forgalmazó, akkor a camera kft-nél nem fog objektívcsere történni, akkor sem, ha nyílvánvalóan hibás, ott csak javítás történhet... szóval fogalmam sincs mi van ilyenkor. Max adhatnak egy szakvéleményt, ami után az Euronics cseréli az obit. Vagy fogalmam sincs. Jó lenne az Euronics oldaláról is letisztázni ezt az ügyet.)
-
Zoli bácsi
őstag
Na, beszéltem telefonon a Camera KFT-vel. Egy kedves hölgy vette fel, elmondtam a problémám, hogy a képminőséggel van gondom, a képek széle lágyul, de a bal oldal nagyon extrémen. Aztmondja semmi baj, itt a vázat és az obit kell egymáshoz kalibrálni, és jó lesz..... Három választásom van:
- Elviszem személyesen
- Föladom postán
- Küld érte futárt, ami 2600ft lesz.Amik fölmerültek bennem: Az én eszem szerint a váznak semmi baja, kifogtam egy sz*r kitobit. Mit akarnak ezek a vázon az objektívhez kalibrálni, utána meg veszek egy fasza optikát, és valami megint nem lesz okés.
Szerintem egyértelmű objektívhiba, arra gondoltam elküldöm az obit, közben veszek egyet, vagy átalakítót, és az M42-es középkorú (Jó ötvenes) objektívjeimmel fotózgathatok, aztán majd vagy aztmondják hogy a kitobi mind ilyen (de nemhiszem) vagy kicserélik, esetleg megjavítják.
Legjobban attól tartok, hogy valamit elpiszkálnak a jó vázon, utána meg ba$Łł#m. Sajnos itt a fórumon sok negatív dolgot olvastam a Camera KFT-ről, bár igaza volt a fórumtársnak, hogy mostanában pozitív tapasztalatok is vannak.
Köszönöm mindenkinek az eddigi tanácsokat, segítséget, de azért szeretném kikérni a véleményeteket. Történetem, tesztképek feljebb. Azon filózom, elküldjem garanciális javításra, vagy tegyem be a kitobit a fiókba, vegyek a Vaterán egy olcsó régebbi optikát, és hagyjam a kamera KFT-t a fenébe....
Jó lett volna az a kitobi nagylátószögnek, de magamat ismerve minden képnek a bal oldalán keresném a lágyulást.
Lehet rászánok egy napot, féláruval fölvonatozok a fővárosunkba, bemegyek a Camera KFt-hez, utána meg kimegyek a Fóti útra, és a régóta húzódó másik problémának is a végére járok, a D50 zárjának "fönnakadására" is kérek javítási ajánlatot.
Ők a szervizek, a szakemberek. Csak attól tartok, rosszabbat kapok vissza, mint amit beadtam, bár a Fóti uti szervizben erősebb a bizodalmam. Talán lesz a végén egy működő váz/obi. Addig meg a jó öreg Praktika MTL-5B, meg a kis Canon A530 mókusvillantó, ezek a fix darabok, az egyik több mint 20 éve szolgál. Bocs, megint hosszú lére eresztettem, megyek inkább a sárga gumiszalagomat húzkodom egy kicsit......Szerk: Kösz johnjohn, reggel még láttam, már nem jó a link, gondolom elvitték.
-
Szten Márs
nagyúr
Igen, lesz élesség-visszajelzés és fénymérés is manuális objektívekkel
Amire figyelni kell: ahogy ottkar is említette a manuális objektíveket engedélyezni kell a Pentaxok menüjében. Nekem a K10D angol menüjében a "Custom settings" beállítások alatt a "Using aperture ring" álnéven szerepel a dolog, ott a 2-esre "Permitted"-re kell állítani. -
nofi
addikt
válasz
Degeczi
#2824
üzenetére
Sejtettem, hogy a Picasa a ludas. Míg a windows fotókezelője 5mp-ig tölti be a RAW-ban lőtt felvételeket (telepítettem hozzá egy Pentax RAW konvertert), addig a Picasa egyből megjelenít, majd 1mp-cel később láthatóan ráhúz valamilyen szűrőt (elég önkényes megoldás).
Egyelőre úgy döntöttem betanuláshoz, meg a kezdeti képekhez nekem bőven jó lesz a legjobb jpg formátummal lövöldözni, úgyhogy picasa még marad.Mellesleg elég drasztikusan konvertálta a photoshop a RAW képeimet:
10 MB-ból, 1.5MB-os jpegeket csinált
Ha van esetleg valamilyen (lehetőleg) freeware alkalmazás, amit ajánlanátok RAW-os képnézegetésre, vagy csak konvertálásra azt megköszönném

-
ottkar
addikt
válasz
Zoli bácsi
#2825
üzenetére
Érdekes én meg jobbnál jobb cuccokat vettem a Vaterán. Engedélyezni kell a manuális optikákat és akkor mindegyikkkel menni fog a stabilizátor, persze kéri a gyújtótávolságot.
-
iXuf
tag
Néhány hónapnyi ismerkedés, próbálkozás után úgy gondolom, hogy az alap kitobi mellé elkélne még néhány (gondolom nem én vagyok az egyedüli ezzel
).
Természetesen anyagi megfontolások miatt először a manuális obikat célzom meg, ezért a kitobit elég gyakran használtam manuális módban. Azt vettem észre, hogy néhány esetben az élesség-visszajelzés hibás, míg az af tökéletesen működik. Mitől lehet ez? Túl gyorsan tekerem a gyűrűt, vagy mi a szösz?
Ez már féloff: Kinéztem két obit: Tokina f/3,5-4,3 35-105 és Tokina f/4 80-200, mindkettő manuális, pk bajonettes. Ezekkel van élesség visszajelzés és fénymérés? Esetleg tapasztalat, vélemény az objektívekről? -
johnjohn
addikt
válasz
Zoli bácsi
#2825
üzenetére
-
Zoli bácsi
őstag
Köszönöm, megnéztem, kellemes darabnak tűnik. Az a gond, hogy nekem a nagylátószög hiányzik, legtöbb képemet (eddig) ott készítettem. Még a Nikonhoz néztem obit, ez van Pentax bajonettel is, csak most nem vagyok úgy eleresztve: [link]
Őszintén megmondom, sosem vettem a Vaterán semmit, sőt, egy-két rossz tapasztalat után már vagy 15 éve használtan sem veszek semmit. Ennek ellenére úgy érzem, hogy új dolgokat vásárolva remek érzékkel fogom ki a hibás darabokat. De azthiszem utánanézek ennek a Vaterának, abszolút baráti áraknak tűnnek. Egy 50mm körüli fixre fáj a szívem, meg inkább alatta kellene....
Ja igen, ezekkel a régi obikkal hogy működik a stabi? Itt kell megadni manuálisan a gyújtótávot a gép menüjében?
Nézegettem tegnap a Pentax képeit, még valamire rá kellett jönnöm. Ennyi életlen képet soha nem készítettem, mintha egy csomó képem bemozdulna, vagy nemtudom. Vagy ezzel az obival más gond is van, vagy nem tudok kitartani 18mm-en 1/180-ados zársebességet..... -
Degeczi
nagyúr
a Picasa nem RAW konverter, az csak egy mellékes, elhanyagolt funkciója - felejtsd el!
RAW formátumban uis gyakorlatilag kiiktatod a kamera nagyrészét (a teljes képfeldolgozást), és azt a PC-n futó programmal helyettesíted: ezért nagyon nem mindegy, mivel végzed ezt!
ahány program, annyiféle eredmény: nincs ökölszabály, mit hogyan kell megoldania egy ilyen programnak, ezért hatalmas különbségek vannak az eredményben
az egész RAW használat értelmét öli meg gagyi programmal végezni a feldolgozást - míg egy jó programot használva olyan, mintha a kamera szoftverét upgrade-elted volna vmi elképesztően jóra...
-
Slowman
aktív tag
válasz
Szten Márs
#2813
üzenetére
Kösz ez volt a sejtésem nekem is...
-
nofi
addikt
Az lenne a kérdésem, hogy mi a helyzet akkor ha egy sötét szobában kb 3méterre lévő tárgyat akarok fotózni, de nem exponál a gép. Ha manuálisan felnyitom a vakut, az ad egy ilyen "kisülés" hangot és villan egy picit, de végül nem történik semmi... ("auto vaku" és "vaku be" üzemmód esetén is)
Azt hiszem rájöttem
Szerintem nem vártam meg míg "feltöltődik", mert eddig még nem volt rá szükség... -
ottkar
addikt
válasz
Zoli bácsi
#2815
üzenetére
Ez veri a kitobit vastagon.
-
Darkness1
aktív tag
válasz
Zoli bácsi
#2815
üzenetére
Megkaptam. Hát... a bal oldal elég szépen homályos. Nem vagyok objektív szakértő, de szerintem valamelyik lencstag ferdébb a megengedettnél, vagy netán a csiszolása nem jó. Akkor gyanakodhatsz, ha ebben az állásban minden képen csinálja.
Az albumban kicseréltem a képeket. A faágas kézből készült. A baj az volt, hogy az IrfanView a DNG -> JPG konverzió során kitörölte az EXIF adatokat. A PSE7 ilyen hibát nem követ el.

-
ottkar
addikt
válasz
Zoli bácsi
#2815
üzenetére
Nincs gépre jellemző alexpo. Azért van az EV hogy be lehessen a gépet állítani. Nekem volt olyan Prakticám aminél + 1,5 EV-t kellett beállítani de nem mindegyik ilyen gép volt akkora eltérésű.
-
Zoli bácsi
őstag
Az lcd-re tudsz tenni védőfóliát, az obisapkát én lecseréltem egy madzagos Jenis-re, oda van kötve a pánthoz, nem lehet elhagyni. Talán 1200Ft volt az edigitálban, mikor vettem.
Kicsit nekem lágynak tűnnek a képeid, de lehet csak azért, mert egész estefele tesztképeket nézegettem, én valahogy nem vagyok megelégedve a kitobim minőségével.
A Praktikámat én is eltettem már párszor. Aztán újra előveszem. Más világ.
Akkor gratula a masinához, és szép fényeket. -
Mercutio_
félisten
Csütörtökön Pentax tali

-
Zoli bácsi
őstag
válasz
Darkness1
#2811
üzenetére
Köszi, megnéztem. Hát, azért a Te obid mintha kissé szebben rajzolna..
Nem láttam az én gépemre jellemző alexpót, az exif adatokat kitörölted, de gondolom RAW-ból konvertáltad, vagy expozició korrekcióval fotóztál. Az adataidnál megadott mailcímedre próbáltam egy képet átküldeni, amit délután készítettem. -
nofi
addikt
Sziasztok!
Múlt héten nagy nehezen megszületett a döntés. Egy K200D boldog tulajdonose lettem! Pénteken már alig vártam az előadásom végét, rohantam is kipróbálni a kissé borús időben 2 kisebb zivatar között.
Eredetileg RAW-ban lőttem őket, de csak így tudtam feltölteni normális méretben... Egyébként nem tiszta ez a RAW kezelés, ugyanis jelenleg a Picasa3-mat használom és mintha újraértelmezné kicsit a színeit. Borúsabb, vagy épp világosabbnak tűnt vele pár kép. Ezt meg lehet valahogy szüntetni, vagy felejtsem el a Picasat ilyen téren? Tény, hogy szerintem egyelőre nekem a jpg is jó lesz, de azért kíváncsi voltam.
A gépről annyit, hogy nagyon barátságos. A menürendszer magyar, de bárcsak ne lenne, mivel félrefordítások és fura szavak. A fotós könyvek is már angol kifejezésekre utalnak, így szerintem a használati utasítás végiglapozása után legjobb ha visszatérünk az angolra.
A kezelőfelület barátságos és könnyen megszokható. Manuális fotózáshoz persze ennél több kell, de már előre látom, hogy jól megleszünk. Nagyon tetszik az FN gomb kezelhetősége, egyedül a vaku nélküli üzemmód volt furcsa, hogy máshová került. A kis mini felső kijelző pedig sokkal hasznosabb mint gondoltam, ugyanis így a kép infojának nézegetése nélkül már előre látom, hogy az automata üzemmód milyen értékeket állított be. Masszív szerkezet és csak sajnálni tudom azt aki a pár gramm miatt képes feladni a csepp- és porállóságot... Hirtelen csak az lcd karcolódásától félek, meg hogy el ne hagyjam az objektív sapiját
Szabadidőm nagy részét remélhetőleg a manuális mód elsajátítása fogja mostanság kitölteni, főleg hogy ha minden igaz már tényleg lassan itt a tavasz. Komoly képelemzéssel sajnos nem tudok szolgálni, úgyhogy ez csak amolyan első poszt egy amatőr pentax tulajtól....és végül egy halk sóhajtással felkerül a Praktica Super TL a polcra, a mini retro fényképezőgépgyűjteményemhez

-
Szten Márs
nagyúr
válasz
Slowman
#2812
üzenetére
Több színt kezel, csak épp a programok jó része nem jeleníti meg helyesen az adobe RGB színteret, így nemhoy jobb színeket látsz viszont sok képnézegetővel, de rosszabbakat. Ezen kívül - bár ehhez nem értek - úgy tudom, hogy a monitorok egy része sem jeleníti meg helyesen az adobe RGB színteret, illetve nem képes teljes egészében megjeleníteni. Így összességében több baj van vele, mint amennyi a haszna - szvsz.
-
Slowman
aktív tag
Kérés: AdobeRGB vagy sRGB? Mert azt írták valahol, hogy az Adobe kicsit több színt kezel bár én nem tudom, hogy tényleges használatba melyik a praktikusabb?
-
Darkness1
aktív tag
válasz
Zoli bácsi
#2809
üzenetére
Így már értem.
Sajna a képeket nem tudom letölteni, mert kb. 0,5 kb/sec sebességgel jön és 2 óra kellene hozzá.
Az enyémek az alábbi linken vannak. Művészeti értékük nincs.
A Szabadság-hídnál nem vagyok benne biztos, hogy a mélységélesség jó lett, de amúgy is a nézőpontok érdekeltek meg a gép kezelését akartam szokni egy kicsit. Amúgy az enyém is Vietnámi. 
-
Degeczi
nagyúr
válasz
freddirty
#2806
üzenetére
egy újabb RAW konverter (vagy pláne egy jelenlegi újabb változata) miért hagyna ki egy elterjedt formátumot?
öngyilkos taktika lenne a szoftvergcég részéről még akkor is, ha neadjisten a vázat gyártó cég közben tönkremenne...vagyis nem a mostani programokban muszáj gondolkozni, hanem jópár generációval később, akár alaposan átalakult oprendszerekhez írt alkalmazásokban is garantáltan lesz visszamenőleges kompatibilitás régebbi kamerákkal
cselekedni (átkonvertálni) elég lesz majd akkor, ha bármi jel lenne arra, h lassan (hiszen ilyesmi nem egyik napról a másikra történne, hanem évek alatt!) kezd eltűnni a formátum támogatása
de erre az égvilágon semmi jel nincs (sem indok), így szerintem teljesen fölösleges ezen aggódni: nyugodtan lehet egy gyártóspecifikus formátumot használni, ha az bármi okból szimpatikus/előnyös
-
-
freddirty
senior tag
válasz
Szten Márs
#2789
üzenetére
"Ugyanaz, mint ma. Meg 20 év múlva is, meg 30 év múlva is. Nehogymár gondot jelentsen ez.
1. megoldás Telepítessz egy virtuál win xp-t, ha valamiért rendes semmiképp nem megy, az 10 vagy épp 20 év múlva.
2. megoldás: ha annyira akarja valaki, eltesz egy gépet erre a célra. Mint ahogy vannak még szépen működő 486-osok, vagy akár commodore-k - igen a C64-es játékokat is megőrizték jópáran, és van megoldás a működtetésükre.Akárhogy is, ez a veszély nem fenyeget, hogy nem tudunk mit kezdeni egy-két évtized múlva a raw filejainkkal, legyen az akár PEF."
Pont mostanában szórakoztam régi programok indítgatásával. Az lett a végeredmény, hogy volt olyan ami egyáltalán nem ment még MS virtuális pc-n/vmware-en sem...
A DNG sokkal életképesebbnek tűnik és pont.
(A C64 emulátor és egy x86 emu ég és föld...) -
Darkness1
aktív tag
válasz
Zoli bácsi
#2803
üzenetére
Én 99€-t látok ott.

Amúgy ha gondolod tudok mutatni ugyanazzal a kitobjektívvel készült felvételt, mint amire panaszkodtál, csak úgy összehasonlításképp.
-
k.w.misi
csendes tag
Sziasztok!
A múlt héten boldog tulajdonosa lettem egy K 200 D-nek, és nagyon tetszik.
A kérdésem az lenne, hogy mekkora mAH-s a ceruza akkut érdemes bele venni minimum, és milyen gyártmányt? Olvastam más fórumokon, hogy nem mindegyikkel működik rendesen. A 4db energizer lithiumos elemmel megy most, de szeretnék akkura váltani... -
Zoli bácsi
őstag
Köszönöm. Az utólsó mondatod nagyon tetszett.
Kerestem, és találtam 28-80-as obit 9e. ft-os irányárral, abszolút nem veszélyes az ára. Gondolom ez lehet, ugye? [link] Egyébként a Te kitobid is ennyire rosszul sikerült darab volt? Nem tudom, hogyan mehet át ilyen obi a minőség ellenőrzésen, ha van egyáltalán. Közben néztem, az objektív dobozában nincs külön garipapír, csak a váz dobozában van. Igaz, az sincs (még) lepecsételve, a dobozt bontatlanul hoztam haza. -
ottkar
addikt
válasz
Zoli bácsi
#2797
üzenetére
Én egy 28-105-ös Sigmát tettem meg alapoptikának legújabban de a gépvásárlás után egy 28-80-as használt 15 éves Pentaxot vettem ami mindenben jobb volt mint a kitobi. A Vaterán most is lehet kapni. Ezeknek az optika tubusa fémből volt még és nem lehetett ferdén szerelni a lencséket. Csak a hibátlanul szerelt optikákat lehet teszttel összehasonlítani. A Vietnámiak jobb lenne ha rizst termelnének.
Új hozzászólás Aktív témák
- Akciókamerák
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Anime filmek és sorozatok
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Milyen légkondit a lakásba?
- Világrekordot ünnepel az ASRock
- Ilyen olcsó sem volt még egy Apple notebook
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Unigine Superposition Benchmark
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! ASRock A520M R5 3600 16GB DDR4 512GB SSD GTX 1060 6GB ZALMAN T3 Plus Deepcool 400W
- Telefon felvásárlás!! iPhone 16/iPhone 16 Plus/iPhone 16 Pro/iPhone 16 Pro Max
- Creality HALOT ONE gyantás nyomtató
- BESZÁMÍTÁS! Részletfizetés 0% THM ÚJ Sony PlayStation 5 Slim digital / lemezes / Pro konzol 27% áfa
- Corsair VENGEANCE Pro 32GB (4x8GB) DDR4 2800MHz
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

Hát ez nem olcsóbb, mint a Pentax, sőt. Na mindegy, meglátjuk.





Mekkora lenne lehetne pl a 40D-t olivazöldbe kapni nem kéne állandóan betekergetni hálóval
![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Szerintem nem vártam meg míg "feltöltődik", mert eddig még nem volt rá szükség...
Az enyémek az alábbi linken vannak. Művészeti értékük nincs.
