-
Fototrend
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Skynet258
veterán
válasz
Celtis #14945 üzenetére
Hát passz, de a Win-es gépen sem kellett semmi, plug & play. Ez az egyébként. A tv távja nincs használatban az első perctől kezdve, és nem is venném elő, mert ez kezel mindent.
HDMI cecelegyet támogatja a tv, ha mást nem akkor azzal fogok szórakozni.
-
Skynet258
veterán
válasz
Celtis #14941 üzenetére
Köszi mindenkinek!
Akkor már csak egy nyitott kérdés maradt hátra (de ez meg hamarosan úgyis kiderül): van egy HP IR vevőm, USB-s. Na ezt szépen kezeli a HTPC jelen pillanatban, és ez kellene is a jövőben, mert egy Logitech Harmony táv látja el az irányítást minden eszközön. Nem kell majd ehhez valami driver? Vagy az OSMC/Openelec/társai is egyből felismerik és kezelik majd?
-
Saccco
nagyúr
válasz
Celtis #14924 üzenetére
Nálam most valami összekeveredett... Most tettem fel az Openelec-et és minden sorozat Lilo&Stitch neki. Nem tudom mi miatt van ez, viszont így kiharcolta, hogy az egyes PI-n már bevált (szerintem azon ez a leggyorsabb) xbian-t tegyem fel. Eredetileg OSMC-t akartam, de 8 óra alatt akart lejönni.
-
-
F1rstK1nq
aktív tag
válasz
Celtis #14796 üzenetére
Köszönöm neked is Celtis, nagyon hálás vagyok a részletes válaszért.
Így már kezdenek tisztulni a dolgok.
A pointer "hiányát" simán megszokom.
GUI is marad 1080p-n szerintem.
A frekvencia beállítst megcsináltam úgy ahogy mondtad, 24Hz rendben is van, tesztelve.A kérdésem, hogy a full hd filmjeim tetején meg alján ott a fekete csík, a full hd sorozataimnál nem. Érdemes állítani valami képarányt filmeknél vagy ti így szoktátok meg? - Ebben még esetleg nem tudsz segíteni?
Köszi
-
Osynho
addikt
-
sztanozs
veterán
válasz
Celtis #14761 üzenetére
Jaja, wikin is ezt írják:
MHL was originally intended for mobile devices such as smartphones and tablets.
* High-definition video and eight-channel surround sound.
* Encrypted video and audio via High-bandwidth Digital Content Protection (HDCP).
* Transition Minimized Differential Signaling (TMDS) for video, audio, and auxiliary data.
* 5-volt DC power on the cable.
* HDMI-CEC control of remote devices. -
chemand
aktív tag
válasz
Celtis #14458 üzenetére
Nagyon köszi!
Közben szinte ugyanezt csináltam, csak korábbi "stable" disk image-et töltöttem le.Most megpróbálom az általad linkeltet.
Nem tudom, hogy probléma lehet e a következőből:
Nem működik a régi SD kártyaolvasóm, legalábbis nem érzékelte a microSD-t. Ezért egy használaton kívüli mobilt használtam, azt kötöttem a PC-hez és rajta keresztül formáztam, és tettem fel az image-t.
-
Warter
addikt
válasz
Celtis #14412 üzenetére
A tartalom állítgatása is részemről ennek a része. A konfigurálást normál esetben kb egyszer végzi el az ember, a többi esetben csak a tartalom változik. Gondolom addonokat is napi szinten változtatgatsz, ha már ennyire fontos ez neked.
Mellesleg csak felvázoltan egy alternatív megoldást, kár belekötni a dologba.
-
-
crissprivat
senior tag
válasz
Celtis #14363 üzenetére
Helo.
Ugyan azzal a micro sdhc kártyával használom,mint az RPIegyeset használtam. U1-es kategóriás sandisk.
Valami más lesz a bibi. Azért köszi az ötletet. Ha más nem lesz,veszek egy új kártyát és megpróbálom azzal. Mondjuk van egy eredeti RPI kártyám is,de az csak C4-es. Szóval az még lasabb lenne.
Ja és a skinem default confluence. Nekem az tetszik. -
azbest
félisten
válasz
Celtis #14085 üzenetére
Az oprendszertől függ, hogy melyik a jó
Nekem rtl8818cus van, ez kevesebbet fogyaszt, jellemzően nincs külső antennája. Edimax nano wifi dongle nével, de sok más néven is árulják. Ezt 3 dolcsi alatt kapni ebayen.
A másik amit használtam ralink rt5370 -es külső antennás. Ez többet eszik, a régi pi nem tudta meghajtani, ebből külső antennásom van.Az, hogy épp melyik ment jól, attól függött melyik operendszerrel használtam.
-
inf3rno
nagyúr
válasz
Celtis #13876 üzenetére
Azt mondják, hogy NAS-nak pogoplug-ot érdemes venni: [link] Olcsóbb, mint a PI (20$), van rajta SATA2, USB3 és gigabit lan. Megoldható, hogy Arch-ot vagy Debian-t bootoljon be, talán-talán openelec is, úgyhogy kisebb webszervernek vagy media servernek is jó. Én is abból veszek majd párat NAS és szerver célra, de egyelőre még tájékozódom tovább. PI és arduino szerintem inkább robot készítésre, szenzor jelek fogására jó, mint hálózatozásra, de nem vagyok túl tájékozott a témában. Nyitok egy pogoplug topic-ot, mert úgy látom, hogy nincsen még.
-
sanzi89
addikt
-
HoTaZo
addikt
válasz
Celtis #13578 üzenetére
Ez, ez így már tetszetős (egyik alkalmazást sem ismertem eddig)! Mindenképpen visszatérek rá, amint kezemben lesz a cucc.
De addig is, ha jól értem, az R.Pire csatlakoztatok egy adathordozót, tévét, (házimozi)erősítőt és az OpenELEC és a Yatse segítségével (Bluetoothon kapcsolódva?) kezelem az egészet a telefonomról, mint egy... pro' ? -
neo81
senior tag
-
melan
senior tag
válasz
Celtis #13508 üzenetére
Hááát, azért a gyerek 114 meséjét, amiben van ami sorozat, van ami olyan mese, mint pl a Herkules, amiből a scraper talál kb 8 fajtát, azért nem szívesen állítgatnám be újra. Olyat tud asszem, hogy a film mellé teszi a metaadatot, és akkor könnyebb megcsinálni. Egyelőre egy video importot próbálok, csak nem tudom elérni piről a nast, rámásolni a krira nem tudok. El kellene érnem win alól a pit és menne...
...vagy jó lenne, ha egy pendriveot látna...
-
melan
senior tag
válasz
Celtis #13505 üzenetére
Igen, azt. Az első alkalommal az image fájlt tettem fel, most pedig a tömörítettet, abból másoltam fel úgy mindent, ahogy írta. Így is jó lett. Egyelőre a backup nem működik, nem állítja vissza az egészet, ahogy szeretném, rendszermentést (openeleceset) nem tudok csinálni win alatt, marad az, hogy a menüt újra gyártom, a médiainfokat meg sztem át fogom tudni menteni. Egyelőre nem érem el win alól, meglátom majd autentikációval, pedig a korábbi esetben simán láttam...
-
melan
senior tag
-
melan
senior tag
válasz
Celtis #13495 üzenetére
5.0.8-as van fenn (14.2 Helix) és ez alapján telepítettem:
https://www.youtube.com/watch?v=v8N-jE_qkP4
Újra próbálkoztam vele, filmek lejátszása stb minden oké, de amint belépek a szolgáltatásokba, lefagy.
Nézek egy másik telepítés leírást, aztán megcsinálom újra. Jó lenne, ha win alól is látnám... de így egyelőre nagy csalódás, pedig nagyon faja, ami működik
Megpróbálom ez alapján.
-
melan
senior tag
válasz
Celtis #13492 üzenetére
Kipróbáltam másik tápkábellel - úgy sem megy. Hiába csinálok a video menüben exportot a backup mappába például, üres a mappa! Skint sem tudok telepíteni, felvillan a dolgozom felirat, majd ennyi. Amint be akarok lépni a szolgáltatásokon belül a programokhoz, megfagy. Adtam meg autentikációt, így most a tableten (ahol eddig is elértem, de másolni nem tudtam rá) látom, de windowson nem. Kezdek kifogyni az ötletekből: már csak az maradt, hogy újra feltolom a rendszert az SD-re. Nagyon bosszantó...
-
Flowtation
őstag
válasz
Celtis #13340 üzenetére
Szia!
Köszönöm a segítséget, ez tűnt a legegyszerűbbnek, este meg is csináltam.Mindenki másnak is köszi a türelmet, aki kínlódott velem.
A lejátszási problémához szeretnék még segitséget, A mostanában letöltött és átmásolt fimeket nem játsza le a Pi, illetve tiszta kockás, szétesett, szellemképes és akad. Ez a probléma kb. 10 napja van, az előtte felkerült filmek jól mennek, azóta egyik sem. (a zodiákus-t pl. 4 torrentel is kipróbáltam, mert először a kódolásra gondoltam, de egyik se jó, nem mennek pl mesék se...amik előtte, régebben mentek)
Annyit megfigyeltem, hogy ezeknél az újabban felkerült fimeknél a proci 85%-on megy, mig a régieknél 55%-kb. Van közöttük avi, mkv is. Ja és persze ugye előtte volt raspbian+kodi, most meg openelec, de megmaradt a probléma.
Volt már valakinek hasonló probléma?
Előre is köszönöm!
-
Flowtation
őstag
válasz
Celtis #13337 üzenetére
öö, nekem nem openELEC van, hanem raspbian, (remélem nem mondok hülyeséget) nem találtam sehol backup készitést, gondolom parancssorból lehet. De ha már itt tartunk: Le lehet tölteni openelec-et, osmc-t, vagy xbian-t. Mi a különbség ezek között? Melyiket érdemes (nekem) letölteni?
-
kutga
félisten
válasz
Celtis #13299 üzenetére
Fene tudja, biztosra mentem. Szvsz a custom setting kikapcsolása oldotta meg a problémát, de nyugodtabb vagyok hogy kézzel is átírtam mindent.
MOD
Most azon bosszankodom hogy ha a számítógépen lévő képeket tartalmazó mappámat smb megosztom, belépve nagyon lelassul majd le is fagy a készülék. -
kutga
félisten
válasz
Celtis #13275 üzenetére
Megcsináltam.
Először a grafikus felületen letiltottam mindent ami Transmission. A kliens beállításainál (még mindig a grafikus felületen) beállítottam a mappákat (minden esetben fontos a kis- és nagybetű, nem mindegy), ÉS ugyanitt kikapcsoltam a custom config fájlt.
Ezután ssh-val belépsz a Pi-re (felhasználó: root, jelszó: openelec).
cd /.kodi/addons/service.downloadmanager.transmission/resources
A mappában kiadod a nano settings.xml parancsot.
Az alábbi sorok érdekesek, ezek alap tartalmát kell megváltoztatni, a célmeghajtónak megfelelően (esetemben /var/media/MyPassport/Torrent):
<setting id="TRANSMISSION_DL_DIR" type="folder" label="3121" value="" default="/var/media/MyPassport/Torrent" />
<setting id="TRANSMISSION_WATCH_DIR" type="folder" label="3122" value="" default="/var/media/MyPassport/Torrent" />
<setting id="TRANSMISSION_INC_DIR" type="folder" label="3123" value="" default="/var/media/MyPassport/Torrent" />Ismét, fontos a kis- és nagybetű, nem mindegy.
Miután megvan, Ctrl+X-szel kilépsz, Y a mentésre, majd Enter. Visszalépsz a gyökérbe (cd ..)
Ezután cd /storage/.cache/transmission
A mappában kiadod a nano settings.json parancsot.
Az alábbi sorok érdekesek, ezek alap tartalmát kell megváltoztatni, a célmeghajtónak megfelelően:
"download-dir": "/var/media/MyPassport/Torrent",
"incomplete-dir": "/var/media/MyPassport/Torrent",
"watch-dir": "/var/media/MyPassport/Torrent",Miután megvan, Ctrl+X-szel kilépsz, Y a mentésre, majd Enter. Kiadod a reboot parancsot, grafikus felületen indítod a klienst.
PC-ről webböngészővel belépsz az eszközre (pi ip:tm port), hozzáadod a kívánt torrentet és megy a dolog. A korábban letöltött anyagokat is felismeri, mehet a seed.
-
szalay_1
csendes tag
-
kutga
félisten
válasz
Celtis #13168 üzenetére
Ezzel én is tisztában vagyok, már átnyálaztam egy csomó leírást, linket, egyik sem vált be.
A lircd.conf fájlról van szó, aminek a tartalmát még a legelső leírás alapján csináltam meg. Többen is írták, hogy a beállítások között kellene lennie az IR remote résznek is, ahol rá tudok bökni az elkészített konfig fájlra, de az én Kodim beállításai közt nincs ilyen.
-
sztanozs
veterán
válasz
Celtis #13079 üzenetére
Nekem ez sajna mindig elcseszi a képernyő kalibrálást (kicsúsznak a képhatárok a képernyőről és/vagy elcseszi a torzítást) - és nekem úgy tűnik, hogy a KODI nem felbontásonként + frekinként jegyzi meg a kalibrációt, hanem valahogy általánosságban. Szóval a következő filmnél megint lehet valahova máshova kalibrálni. Iszonyat idegesíő.
Szóval én végül inkább maradtam a fix 50 Hz-nél.
-
válasz
Celtis #13026 üzenetére
A OSMC is Kodira kihegyezett, a különbség nem ez.
Amit linkeltél, egy kicsit félrevezető, mert az alpha verziójú OSMC-vel hasonlítja a Kodit, amiket negatívumonként ír, az is főleg az OSMC alapértelmezett skin-jének a hiányossága/fejletlensége (alpha verzió)A különbség inkább az, hogy openelec-nél limitált, hogy mit tudsz még a rendszerrel megvalósítani: szinte csak azt, amit a KODI és a pluginjei kínálnak. Bármi egyebet hozzá tenni rendkívül macerás.
OSMC-nél több lehetőséged van, ha pl. webkamerás megfigyelő rendszert szeretnél a médialejátszás mellé, azt OSMC esetén meg tudod csinálni, mert az alap debianra építkezik, a szükséges csomagot a tárolókból telepíteni lehet (a fenti példához pl. motion)Ettől függetlenül annak, aki csak egy médialejátszót szeretne, jobb lehet az openelec, de nem rosszabb az OSMC sem, csak máshonnan közelíti meg a dolgot. Telepíteni is kb. ugyanolyan egyszerű.
-
kutga
félisten
válasz
Celtis #13014 üzenetére
Nem vagyok benne biztos hogy az én hat éves tévém tudja ezt a CEC dolgot, egyebekben WP-t használok.
Csináltam egy megosztást a laptopon, az UPNP alatt látja a Pi, de amint belekukkantok a könyvtárakba, fájlokat nem látok.
Rasbian oprendszer mennyire kell nekem? Csak médialejátszásra használnám, alapból ez meg az openelec ment fel.
-
wassermann
Topikgazda
válasz
Celtis #12976 üzenetére
Nekem sokat javított annak idején - akkor még analóg hangot használtam, az már nem ropogott tovább és a basszusok is megjöttek rendesen.
A kondi természetesen nem teljes tápkimaradást pótol, de a fellépő impulzus szerű hirtelen terhelések ellen a PI oldalon kompenzálja a vezeték hirtelen megnövő dinamikus ellenállását. Minél nagyobb értékű annál jobb. Nálam a lényeg az volt: beférjen a nyák fölötti szabad területre, így nem akadályozta a normál házat sem. Egy 1000μF/25V -os fért be kopp nélkül (nem volt nagy választék itthon).
Új hozzászólás Aktív témák
- Ryzen 7 3700X GTX1070 16GB 3600Mhz 1TB 750W B
- Ryzen 7 5700X, 48GB ram, ROG Crosshair VI, ROG RX5700 azonnal hadra fogható, akár külön is eladó
- Eladó gamer pc. intel i5 10gen, rtx 2060 super
- Csere-Beszámítás! Prémium felsőkategóriás Gamer PC! X870 / R9 9950X / 9070XT / 64GB DDR5
- Beszámítás! Apple Mac Mini 2024 M4 16GB 256GB SSD számítógép garanciával, hibátlan működéssel
- Apple iPhone 14 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Samsung Galaxy S23 , 8/128 GB , Kártyafüggetlen
- ÚJ Lenovo ThinkPad X13 Gen 5 - 13.3" WUXGA IPS - Ultra 5 135U - 16GB - 512GB - Win11 - 2,5 év gari
- Bomba ár! Dell Latitude 7390 2in1 - i7-8G I 16GB I 256SSD I 13,3"FHD Touch I HDMI I Cam I W11 I Gar
- Apple iPhone 12 Mini 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest