-
Fototrend
Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)
Új hozzászólás Aktív témák
-
Gardaai
senior tag
válasz
burgatshow #95898 üzenetére
Az lenne a lényege, hogy ha bedöglik a lemez amiről mentek vagy a NAS, akkor kiveszem és egy külső dokkolóból ugyanúgy elérem mint egy Hyper Backup mentést. Azért kérdeztem úgy, hogy ha nincs kötet létrehozva rajta.
Csak ezért nem akarnám hogy foglalja a helyet egy külső dokkolós lemez. A 4-ből úgy is 2 nagyon max 3 helyet fogok felhasználni. -
Gardaai
senior tag
Ha egy 4 férőhelyes NAS-ba, az egyik helyre rakok egy kizárólag backupnak szánt HDD-t, (nem hozok létre tároló kötetet) simán tudok rá Hyper Backup-al menteni? Ha nem, van rá megoldás?
Jó lenne ha nem kéne külső dokkolót csak ezért használni.[ Szerkesztve ]
-
válasz
Magnat #95891 üzenetére
Ezek szerintem régi migrációk maradványai. Régebben/bizonyos modelleknél ki lehetett választani Storage Pool létrehozásakor hogy SHR-t vagy RAID-et akarsz (lesz lvm vagy nem), persze nem így kérdezte, hanem hogy akarsz-e több kötet támogatást.
Lehet az a Teljes kapacitás/Meghajtó mérete is egy migráció/klónozás eredménye, nem néz ki jól. Meg az ext4 tiltást se értem, egy DS718+-on kellene mennie mert csak a nagy modelleken tiltották le, az is lehet a RAID és nem SHR miatt.Van lehetőséged egy konfig és adat mentés/disk wipe/újratelepítésre?
-
Borisz76
nagyúr
válasz
gellei #95892 üzenetére
Tölts le egy filmet TÖBB formátumban és másold egy pendrive-ra.
Aztán majd eldől, hogy a TV mit tud lejátszani.
Ezt követően az újonnan letöltött anyagoknál már tudod, hogy mit keress :
Milyen konténer : .mp4 , .mkv , .ts...stb.
Milyen videó kodek : x264 vagy x265 ...stb.
Milyen hang kodek : DD , DD+ , DTS , DTS-HD , Atmos , Ac3 ...stb.Vagy keress rá a neten , a specifikációkra és ott talán leírják, hogy mit tud a lejátszó.
Ennyi. -
Magnat
veterán
válasz
AiRLAC #95888 üzenetére
Jaja 718+, 1-2 hete upgrade-ltem 6.2.2-ről 7.2-re. Basicnak látszik, de 2 dolog zavar, egyrészt úgy rémlett, h az egyik hdd 1 lemezes shr volt, de csináltam 1-2 éve egy reinstallt, lehet, h akkor csináltam helyette basic-et, másrészt meg ha megnézem ssh-n, akkor mdstat-ban ott van md2-ként az aktív raid:
Plusz ha raid típust akarok állítani, nem enged SHR-t:
Illetve ami még izgalmas (gondolom ez azért van, mert nem supportált az ext4), h hiába van még szabad hely a diszken, másik storage poolt sem tudok létrehozni, úgy látja, h nincs több szabad hely pedig van:
(itt az elsőt véletlen karikáztam be, a két alsó a lényeg, meg amit viszont nem karikáztam be, h a 7.3TB foglalt mellett 0 byte szabad a 9.1 TB-os diszken)
Közben megnéztem egy 216+-t amiben csak egy db basic btrfs kötet van és ott is van mdstat szerint raid, szóval lehet, h ez alapvetően nem probléma ... jah és ott sem lehet shr-ré alakítani a basic kötetet csak raid1 vagy raid5 lehetőségek vannak.
[ Szerkesztve ]
-
Borisz76
nagyúr
válasz
gellei #95889 üzenetére
Ds124
- 20-30 torrent
Menni fog.
- nfs 1 gb lan kapcsolaton helyi hálon 4k dolby vision film nézés
Menni fog.
- 800 mbit net
Letölteni ilyen tempóban ?
Nem biztos.....de nem is lényeges.
Egy NAS általában 0-24 működik.
Majdnem mindegy, hogy 15 vagy 20 perc alatt jön le.Ezzel elbírna? Dolby vision megy a vasnak?
Értelmetlen a kérdés !
NEM a NAS a lejátszó eszköz.
A NAS csak kiszolgálja adatokkal a lejátszó eszközt.
Azon múlik, hogy milyen kódolású kép és hang anyagot tud lejátszani.
Lejátszó lehet :
- TV , saját belső szoftvere ( DLNA )
- TV oksító kütyü
- Dedikált hálózati lejátszó
- Androidos kis "box" , doboz.
- Valamilyen konzol.
- Asztali PC
- Laptop
- Mozizásra épített PC ( HTPC ).stb....
[ Szerkesztve ]
-
gellei
aktív tag
Ds124
- 20-30 torrent
- nfs 1 gb lan kapcsolaton helyi hálon 4k dolby vision film nézés
- 800 mbit netEzzel elbírna? Dolby vision megy a vasnak?
-
TOZ
addikt
válasz
lenkei83 #95867 üzenetére
De nem muszaj ennek dockerben sem futnia.
https://synocommunity.com/package/transmission
Nekem igy van millio ideje, semmi gondom vele.
-
válasz
Magnat #95882 üzenetére
Gondolom ez egy rackmount Syno, azoknál lett az ext4 elvéve 7.2-től.
Hasonlóan a régebbi SHR újraengedélyezéshez szerintem a synoinfo.conf editálásával javítható lesz ez, itt látom ebben:
https://github.com/JimJafar/synology-nas-settings/blob/master/synologyroot/etc.defaults/synoinfo.confsupportext4="yes"
Szóval ez alapján ezt működhet, de azért éles rendszeren nem tesztelném
Itt a leírás a régi SHR-es trükkhöz, ez kb. ugyanaz lenne. -
Magnat
veterán
Üdv,
tettem egy nagyobb diszket a nasba - 1 lemezes basic ext4, amit fucsának találok mert SHR rémlett és látom is az md2 aktív raidet rajta, de nem ez a legnagyobb bajom ... sajnos a 7.2-vel sunyi módon elvették az ext4 supportot, meglévő diszkek működnek, de sem új storage poolt nem lehet létrehozni, sem a meglévőt bővíteni. Van rá vmi trükk, h ssh alól megoldjam vagy csak live linux fog segíteni?
-
Gardaai
senior tag
válasz
AiRLAC #95875 üzenetére
Vinnék a régi NAS-t, viszont tartok tőle, hogy nálam ez nem így fog működni és akkor bajban leszek, ha nincs itt a régi.
Azt nem tudjátok, hogy mit nem fog migrálni, vagy minden egy az egyben átmegy?
pl. (beállítások) Syno Photos, Drive, Download Station taskok, Container Manager, Web Station.... -
Gardaai
senior tag
DS218+ költözés DS423+
Utána néztem a migrációnak. Tényleg ennyire egyszerű és biztos megoldás, hogy régiből HDD-k ki, újba HDD-k be, felismeri a költözést és mindent megcsinál ahogy volt?
Vagy kell azért valamire figyelni? Configot mentek, de pl. csináljak biztonsági mentést SSH-n az @appconf @appstore.... mappákról? -
-
Boss81
senior tag
válasz
V.Stryker #95869 üzenetére
Szia!
Én alap szinten macOS rendszert használok, de rendeltem egy új laptopot, egy kis Lenovo-t, kifejezetten azért hogy Linuxot használjak rajta, ma jön meg, de nekem is az lesz az egyik első program amit feltelepítek, kíváncsi leszek a működésére. Több ismerős aki a linux-on használja, azt mondta hogy hogy stabilan működik linux alatt is. Szerintem nem lesz vele gond, a puding próbája az evés...
-
V.Stryker
nagyúr
Sziasztok,
Valaki esetleg használ Drive Client alkalmazást linuxon?
Látom van hivatalos kliens ubuntura. Van tapasztalat a működésével?
Bár az érdekesebb lenne, hogy láttam, hogy van nem hivatalos kliens endeavour és manjaro alá is. Azokkal van bárkinek tapasztalata? -
lenkei83
tag
Sziasztok!
Még egy valamiben kérnék segítséget, egyelőre nem találtam rá megoldást azon kívül, hogy egy korábbi docker verziót kell telepíteni a mostani helyett: több videóban láttam, hogy az egyed konténerenél a general/statistics/log mellett a settings hiányzik. Ván rá mód, hogy ezt visszavarázsoljam? Nem szeretnék scripteket írni a beállítások müdosításához.
Köszi,
P. -
masvilagx3
tag
válasz
burgatshow #95862 üzenetére
Mennyire körülményes beállítani.
Esetleg valami jó link videó akad valahol?
Köszönöm -
atees
őstag
Érdemes megvenni a NAS-hoz a plussz garanciát ?
-
burgatshow
veterán
válasz
masvilagx3 #95860 üzenetére
A 224+ tud Dockerezni.
-
MrTwister
őstag
Ezt: [link] , hogy lehetne futtatni Syology alatt, nyílván CLI-ben gondoltam, de ott hogy? E miatt a hír miatt szeretném megnézni a FARM értékét a Seagate X20 vinyóimnak.
[ Szerkesztve ]
-
burgatshow
veterán
válasz
masvilagx3 #95857 üzenetére
Ha tudsz kontenerizalni akkor igen.
-
Patice
Topikgazda
válasz
masvilagx3 #95857 üzenetére
Szerintem megoldható.
Egyik natívan futhat, másik meg Docker-ben.
Ha Docker képes a NAS.[ Szerkesztve ]
-
masvilagx3
tag
Sziasztok.
Tudok két Plex-et (két különböző fiókkal) futtatni egy Synology szerveren?
Köszönöm[ Szerkesztve ]
-
lenkei83
tag
válasz
burgatshow #95849 üzenetére
Juhéé! Azt hiszem a ma esti olvasmányom a docker működése lesz! Köszi az infokat!
-
atomstefi
tag
Sziasztok,
segítséget szeretnék kérni. A drive win11-en azt írja, hogy az ssl tanúsítvány megváltozott, ezért nem udom használni. Eddig jól működött. A NAS-ban minden tanúsítvány jó, noip ddns-t használok.
Köszönöm -
lenkei83
tag
válasz
burgatshow #95847 üzenetére
Köszönöm a segítséget.
Nem teljesen értem a logikát. Ha egyszer van egy user aki hozzá van rendelve a mappákhoz és ugyanez be van állítva a transmission-be, akkor miért kell "Everyone". De így tényleg működik. Bocs, Microsoft környezetben nevelkedtem, ott ilyet még nem láttam.
Van még egy rész itt: nem értem, hogy egyrészt miért akar folyamatosan fájlokat létrehozi, ha már egyszer ott van. Ez valami programhiba lehet? A másik, hogy a complete könyvtár be van álltva egy másik folderre, mégis folyamatosan itt keresi. Ez honnan jöhet?transmission user csak a konténerhez van, de kapott rw az összes releváns mappához mint gazda.
-
lenkei83
tag
Sziasztok!
1522+ az alany, transmission szerettem volna használatra bírni, de nem akar menni. Log alapján értem mi a gond, de mégsem értem. Olyan könyvtárakat keres, amik nincsennek, vagyis nem ezek lettek beállítva.
Külön usert hoztam létre hozzá, minden releváns könyvtárnál rw és gazdaként van beállítva.
Furcsa, hogy a telepítéskor megadott dolgokat nem veszi figylembe. Példátul a portot 30000-re állítottam, ennek ellenére a létrehozott config fájlban (amit utána nem tud írni) 51413 van, de ugyanez a gond a mappákkal is.Megköszönném, ha valaki felvilágosítana, hogy mit nem látok.
Log: [link]
Köszi & üdv.:
P.
-
jozsi252
veterán
Sziasztok
Volt ma egy gép upgradem és váltottam Windows 11-re. A NAS-ra be akartam jelentkezni mint hálózati hely hozzáadása, de nem fogadja el a felhasználónevet illetve jelszót. Mindenhol máshol be tudok jelentkezni a NAS-ra csak a számítógépről nem.
"A megadott bejelentkezési munkamenet nem létezik. Lehetséges hogy már befejeződött"
Szerintetek ezt miért dobhatja fel?Köszönöm a segítséget!
-
boborján2
aktív tag
válasz
Scoobyte #95837 üzenetére
Behelyettesíti az ip címét a ddns név helyett. Az meg hamar változik a legtöb esetben.
A cert így nem fog menni , ha nem zavarja.Egyébként meg DDNS név ide vagy oda. A "jóindulatú" robotok folyamat szkennelik a netet , így kb. mindegy hogy DDNS név vagy IP alapján *****gatját. A tűzfal majd teszi a dolgát.
Nálam only magyarország van a tűzfalban , így a próbálkozások száma gyakorlatilag nulla.
Néha kíváncsiságból elengedem hogy megnézzem mi a történés. Kicikínai azonnal megtalál -
atees
őstag
Ja közbe rájöttem, hogy nem lesz jó, mert a netre nem akarom kirakni, de köszi a válaszokat
-
atees
őstag
Sziasztok!
Azt megtudom valamilyen alkalmazással csinálni, hogy mondjuk egy messenger csoportba a NAS-ról egy linken keresztül megosztok egy fájlt? -
kis.zsolt
aktív tag
válasz
gabka86 #95833 üzenetére
A compose.yaml csak az én mániám, sokféleképpen lehet létrehozni egy működő konténert, ami tetszik, és számodra megfelelő, azt használd.
A Youtube nekem is sokat lendített a dolgokon, de végül a ChatGPT hozta meg néhány dologban az áttörést (nem a Plexnél, az nekem natívan fut, hanem a többi konténer és a Home Assistant, illetve WLED esetén, de még a várható nyugdíjamat is nagyjából előrevetítette).
Örülök, hogy haladsz a dolgokkal, és szépen lassan, de biztosan belakod a NAS-odat. -
gabka86
csendes tag
válasz
kis.zsolt #95787 üzenetére
Nem compose.yaml fájllal csináltam, hanem (gondolom) kézi módszerrel: A tároló beállításainál hozzáadtam a szükséges portokat (youtube anyagokból ellesve). Még vannak homályos dolgok de valamennyire értem a dolgot, hisz napokig foglalkoztam vele. Első körben összeraktam amiket akartam, még a Plex dlna dolgot megnézem amit említettél, meg kapva az ötleten ránézek egy tv stickre az árukeresőn.
Aztán persze talán egy apró honlapot és levelezőszervert is beizzítanék de nemrég hosszabbítottam az éves előfizetésem, szóval azt majd ha lesz időm...
Most lehetőségem volt távol egy tv-n lejátszani és ott nem akarta átkódolni, már a minőségén azonnal láttam ezt, de azért felléptem a NAS-ra és megnéztem, hogy nem terhelte a cpu-t sem. Szóval végül összeállt a dolog. Sokat vacakoltam a Hyper Backuppal is de megoldódott és ott is Tailscale lett a megoldás mert sehogy máshogy nem tudtam rábírni, hogy fateréknál lévő Synology-ra csatlakozzon, végül egy youtube videóban találtam rá a Tailscale-re.
[ Szerkesztve ]
-
válasz
pccani #95828 üzenetére
Routerben kap IP címet? Ha nem, egy 4 másodperces resettel (4 másodpercig, az első csippanásig benyomva tartod a reset gombot, utána elengeded) visszaáll DHCP-re, úgy már kell kapjon ha nem hibás az eszköz. Ezután telepíthető és/vagy beléphetsz "admin" felhasználóval, jelszó nélkül.
-
IT user
tag
Na igen:
Mariushosting -
Megjelent végre 24.0.2-es Docker engine (Container Manager álnéven)
Synology Archive Download Site - Index of /download/Package/ContainerManager/24.0.2-1535Mondjuk mire kihozták ez is EOL lett
Synology: New Docker Version 24.0.2-1535 The Unexpected Slap[ Szerkesztve ]
-
Patice
Topikgazda
válasz
stigma #95819 üzenetére
Ha tűzfal kikapcsolás sem oldotta meg, akkor nem az lesz.
Akkor routerben kell körbenézni --> irány a saját topikja.Asus routerben lehet olyat, hogy lemented a mostani konfigot?
Reset előtt érdemes.
De én is ezt csinálnám, hogy teljes gyári visszaállítás, aztán előröl elkezdeni a beállítását. -
boborján2
aktív tag
Mobilos android kliensek közül a drive miért hisztizik a nem megbízható tanúsítvány miatt?
Sőt nem is lehet így belépni.
Ezzel szemben a photo gond nélkül belép és működik.A nason noip ddns van , érvényes lets encrypt-el.
Illetve az létezhet ,hogy a fordított proxy nem működik ugyanígy noip ddns-el?
Ha nem akkor láma vagyok
Már a 2. tutorial nézem (meg egyébként sem kell hozzá nasa vizsga) , de nem akar jó lenni.[ Szerkesztve ]
-
stigma
addikt
válasz
AiRLAC #95778 üzenetére
2 gyorskédéseem lenne, mert tegnap este szenvedtem vele, viszont nem javult meg a dolog:
- Tűzfalat kiszedtem, router/Docker konténer restar/Syno restart is megvolt de maradtam Passzív
- 172-es sorhoz tartozó részbe felvettem a Docker Qbit portokat, de nem javult a szitu.Viszont ami nagyon fura nekem..Bármilyen portot portfowardokolok az erre fenntartott oldalak pl: portchecker, ping.eu, stb mind azokat írják hogy a routerben kiengedett portok be vannak zárva. Ez mitől lehet?
Felhívtam a szolgáltatót, hogy rákérzdettem a NAT-ra , és megerősítették, hogy nem vagyok NAT-olt.
Ezenfelül egy ötletem van, de szerintem hülyeség, hogy használok reklámblokkolt, melyet dockerben egy külön macvlan-ra tettem fel, és egy másik ip-n elérem. Ennek nem kéne belekevernie ugye?Ötletetek van erre?
Lehet innen inkább át kellene ugranom másik topicba megkérdezni :
ASUS routerek - PROHARDVER! Hozzászólások
Router gondok - PROHARDVER! HozzászólásokAmi biztos, az az, hogy szolgáltatós modemem van, ami a Routeremhez (AX82U) csatlakozik WAN portba, NAT-om nincs, és mégis valamiért a Portfowardolt portjaim zárva vannak. Gyári FW-t használok a leg frissebbet. Ha kifogyok az ötletekből, akkor lehet újrahúzom nulláról a routert, mert ennek 1 kattintásnak kellene lennie.
-
-
Magnat
veterán
válasz
Magnat #95813 üzenetére
Lemaradt az előzőből, annyi előnye van egy belső címen való megszólításnak, h a routerben kevesebb erőforrást fog le ha nem kell routolnia meg natolnia, viszont a másik megoldás mellett szól, h nem igényel külön beállítást, plusz ha van olyan szolgáltatás, amit a routerben nem ugyanarra a portra irányítasz mint amin kintről bejön, akkor azt belülről más porton kell megszólítanod, szóval mindig figyelni kell, h lanon vagy vagy sem. Például ha a nason fut webszerver, de nem akarod a default porton hagyni, hanem pl a 20443-as porton akarod kívülről elérni, akkor az kb így fog kinézni:
https://boborjan.synology.me:20443/weblapom/index.php
De ha ugyanezt belülről akarod elérni úgy, h lanon a ddns a nas lan címére old fel, akkor bentről:
https://boborjan.synology.me/weblapom/index.phpAzért pont ezt a példát mondtam, mert a webszerver portját nem lehet a nason módosítani alapjáraton, szóval azt csak a routerben tudod megtenni.
Illetve még egy dolog, ha nem csak a nast, hanem más eszközt, pl nvr-t vagy home szervert is el akarsz érni ugyanazzal a ddns névvel úgy, h adott portot más-más eszközre forwardolsz, akkor már a lan elérés végképp más lesz, ott külön domain nevet kell létrehozni minden eszköznek ... szóval amiatt is egyszerűbb ha a ddns címet használod.
[ Szerkesztve ]
-
Magnat
veterán
válasz
boborján2 #95812 üzenetére
"Az beleszólhat hogy a ddns azonosítás a nason van létrehozva és nem a routerben?" nincs jelentősége
"Cmd parancssorban az nslookup saját ddnsnév a külső ip-t adja vissza.
dns mókolás után meg a nas belső címét , így szerintem kimegy." - ha belső címre old fel akkor nincs routolás, mert egy hálózatban vagytok, ha a külsőre, akkor van route (meg nat), de nem fog elmenni a szolgáltatóig a kérés, csak a router wan lábáig. Próbálj meg pl egy ftp-t v bármi mást beröffenteni vmilyen eszközön (vagy majd ha megveszed a nast) és szólítsd meg ddns névvel vagy a wan ip-ddel, biztosan nem 25mbittel fog menni.[ Szerkesztve ]
-
boborján2
aktív tag
-
boborján2
aktív tag
válasz
Scoobyte #95807 üzenetére
Az oké hogy megy bentről ddns névvel , csak így szerintem kimegy a netre és vissza. 25 uploaddal nem vicces.
Most megcsináltam a dns server-ben az bejegyzést , hogy a helyi hálón a nas belső címére mutasson a ddns név.
Annyi hogy nem kellett hozzá pihole,adguard home, akámi , a nas dns server alkalmazása pont elég hozzá.
-
pccani
újonc
Üdvözlet!
Valaki nem tud esetleg abban segíteni, hogy a 213Play-hez DSM oprendszert tartalmazó hdd-t, hogy tudok előállítani, hogy beinduljon az eszköz. Sajnos hiába rakok bele 2 db üres hdd-t, nem gyullad ki a status led.
Köszönöm, üdv. -
burgatshow
veterán
válasz
boborján2 #95802 üzenetére
Ha felvetted a DNS rewrite szabályt, akkor otthoni wifin is a DDNS címmel kell használnod. Így amikor otthon vagy, akkor a telefonod:
1. Megkérdezi a DNS szerveredtől (AD Guard Home), hogy mi az IP címe a NAS-nak a DDNS címet használva és az visszaadja, hogy mi a belső címe (DNS rewrite).
2. Ha meg nem vagy otthon, akkor meg a telefonod által használt DNS-től kérdezi meg hogy mi a DDNS cím IP címe ami majd visszaadja a publikus IP-t, onnantól meg a port forward szabályai szerint fogod elérni. -
válasz
burgatshow #95800 üzenetére
Nem, az Adguard Home csak DNS-t szolgáltat a helyi hálózaton (ha jól van beállítva).
-
Új hozzászólás Aktív témák
- Autós topik
- Garmin Instinct – küldetés teljesítve
- Google Pixel topik
- AMD Radeon™ RX 470 / 480 és RX 570 / 580 / 590
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- E-book olvasók
- Milyen okostelefont vegyek?
- One mobilszolgáltatások
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- És akkor bevillant a nagy ötlet: miért ne lehetne hűteni egy tápcsatlakozót?
- További aktív témák...