-
Fototrend
Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)
Új hozzászólás Aktív témák
-
Köszi! Mondjuk ebben csak az a fura, hogy nincs más felhasználó a rendszerebe csak én, viszot másik SSD volt a gépeben adatmentés céljából, ezen akkor volt még OS (Win10) sőt volt olyan, hogy arról bootoltam mert kellett pár progi ini/config fájl backup a meghajtóról.
Akkor elképzelhető, hogy a régi SSD rendszere adta hozzá ami értelemszerűen már nem létezik?? -
-
Én próbáltam otg kábellel is és úgy sem működik, a gond, hogy az androiddal ellentétben a windows csak az usb mastert ismeri. Régebben, azt hiszem win7-ig volt usb hálózati támogatás és speciális kábellel (nem OTG) meg lehetett oldani, de a 8-as óta ez a lehetőség megszünt, ami vicc, hisz a 8 volt az első igazi x86-os tabletes oprendszere a MIcrosoftnak. Két napom ment rá a neten megoldás keresésére, amíg volt wines tabom, de sehol nem találkoztam olyannal, akinek ez működött volna. Annál többen tették fel a kérdést.
-
szazbolha
addikt
Köszi! Kérlek csekkold le hogy jókat tiltottam le az update-nél: https://prnt.sc/hru4o7 - a cél hogy 1709-re ne frissüljön.
-
raidx
őstag
Úgylátszik az Epson AL-M1200 már nem lessz hálózati nyomtató. Egy szükségrs driver teljesen megszünt. Csak 2013 és fiatalabb eszkötök állíthatók csatasorba. Marad a pdf-be irás és asztalin kinyomtatás.
Majd még egy próba, hátha a Win7-be bennemaradt. Vagy megtanulok Linoxul. Összvissz 2 programom van ami csak windowson fut. De nélkülözhetők!
-
krealon
veterán
"A Routernek van printszrvere is és a router USB portjára csatlakozik a nyomtató. Nyári próba alkalmával tipp-topp működött. A nyomtató egy Epson AL M 1200, nem a legfrissebb példány. De kb. 2 év/tóner a kihasználtséga. A router TPlink WR1043ND v3."
A 1043ND v3-nak, gyari szoftverrel, nincs printszervere.
USB over TCP szolgaltatast ad, a kulon telepitheto alkalmazas, vagyis a printer ugy mukodik, mintha egy helyi USB portba lenne dugva.Az a print szerver, amikor a csatlakozas szabvanyos feluleten tortenik, es a nyomtato onalloan, akar tobb kliensel egyszerre is kepes kommunikalni. A TP-link megoldasa nem ilyen.
Szerk:
(#70276) raidx
"Valami"kernel usb software bus by tcp" hiányzik de sehol nincs."Ehhez ujra kell telepiteni a TP-link szoftvert, mert a build upgrade csak az automatikusan telepulo drivereket tartja meg.
-
svgyula
addikt
Szia! A win nálam minden nagyobb frissítés után a hálózati beállításokat elbarmolja az alapra. Keresd meg a vezérlőpultban a hálózat és internet és ott a megosztási központ. Itt áll vissza minden alapra. Ha itt beállítod rendesen és akkor sem megy, tedd fel az UMS és ezzel biztosan megy. Én ezzel kapcsolom össze az itthoni cuccokat.
(#70265) vegyszer
Szia! A helyedben először kizárnám a hardver hibákat! Aztán az drivereket kellene visszarakni a gyári alaplapit. Nem biztos, hogy mindig a legújabb a jó!
-
Marci112233
addikt
Megnyugtatlak nem csak laptop, hanem asztali gép is leállítja a HDD-t magában ha az képes rá, és elég sok HDD-re igaz ez. Legegyszerűbb megoldás rá a Hard Disk Sentinel, és már nem is áll le. Tapasztalat mert nekem az asztali gépben mindkét 500-as WD leállna ha nem lenne fent a program.
-
Marci112233
addikt
A nyomtató a routerhez van kapcsolva, vagy géphez és belső hálón keresztül nem megy a nyomtatás?
Nekem belső hálón van megosztva mindkét nyomtató, és simány nyomtatok wifin keresztül laptopról is, persze ehhez menni kell annak a gépnek amihez kötve van a nyomtató, és maga a nyomtatónak is be kell lenni kapcsolva. Asztali gépen amihez kapcsolódik a nyomtató USB-n Win 10 Pro 64 bit, míg laptopon Win 7 Pro 64 bit van.
-
King Unique
titán
Ha erre az oldalra célzol, akkor ez működik és nyilván le lehet innen tölteni az ISO mellett az ESD-t is. Olyan esetleg néha előfordulhat, hogy átmenetileg nem elérhető egy bizonyos letöltés, de ilyenkor újra kell próbálni, vagy várni egy kicsit és utána stb.
Egyébként most direkt ránéztem és működik a letöltés mind a 32 bites, mind a 64 bites 16299.64 ESD-fájl esetében. Ha nálad nem, akkor a hiba odaát lehet...
-
Geth
veterán
A Win7-es rész ebben a formában nem igaz.
Használtam Win7 64bit változatot UEFI módban bootolva GPT discen.Legyenek ezek a kiindulási pontok:
- BIOS csak MBR-ről tud bootolni.
- UEFI tud bootolni GPT-ről és MBR-ről is.
- Egy gép vagy UEFI vagy BIOS alapú.
- UEFI alatt értelmezzük a CSM modult, ez látja el a BIOS emulációt. Vagy nincs CSM modul egyáltalán, vagy van és kapcsolható (ki/be) (olyat még nem láttam, hogy van neki, de nem lehet kikapcsolni...)
- UEFI alatt a CSM modullal lehet BIOS módban is bootolni, lényegében olyan, mintha BIOS módban bootolna a gép (apró eltérések lehetnek egy tényleges BIOS módtól).És persze vannak a kivételek:
- megoldható, hogy mégis bootoljon BIOS módban GPT-ről
- valamiért a Windows UEFI módban inkább csak GPT-ről szeretne bootolni. Nem tudom, hogy ez még mindig így van-e, de anno így volt. Ha esetleg még mindig így lenne, van rá mód, hogy UEFI módban bebootoljon MBR-ről.Lényeg Windows alatt, ha egyszerű életet szeretnénk:
- BIOS: MBR
- UEFI: GPT
Akinek MBR-ben van jelenleg, van rá esély, hogy valójában BIOS módban bootol (CSM modul!), hacsak nem okosodott a Win azóta és képes rá, vagy trükkös volt aki felrakta (mint írtam, megoldható).
Boot mód lekérdezhető, sok módszer van rá, google -
-
-
pc360
addikt
Nem azzal készült, de a program egyik új verzióját kipróbáltam már ezen a rendszeren (frissen telepített fall update-es cucc, amúgy semmi baja), és be is mountoltam vele egy ISO-t. Végül a módosításokat nem applikáltam, csak kíváncsi voltam, hogy ingyenesen milyen feature-ökbe enged belemászni. Azóta a progit uninstalláltam, de ez a mount része megmaradt.
Az újramountolást kipróbálom, kösz.
Pécsi gyerek: Ez aztán rendkívül releváns volt, köszönjük........
-
svgyula
addikt
Szia! Meg egy fontos dolog, ha esetleg a rendszer telepítéskor rajta van a többi HDD akkor azokon is létrehoz/átvesz rendszerterületet és a szokásos energiatakarékos mód már nem is játszik mert azokat nem fogja stanby üzemben tartani hanem simán feléleszti időnként ahogy a rendszer "agya"
gondolja.
-
King Unique
titán
Ezek közül max. az ütemezett mentés emelhető ki, de a többit nyilván a Macrium is tudja. Sőt, az legalább rendszerint normálisan és megbízhatóan működik, ellenben a beépített megoldásnál előfordul, hogy pl. külső HDD-re már a lemezkép elkészítése sem fut le, mert hibát dob... A visszaállításnál szintén bele lehet futni ilyenekbe. Szóval én általában inkább külső programokat használok, amelyek közül a Macrium már bevált és az ingyenes változata is megfelel ilyen célra.
-
Downsampling
senior tag
Amikor elkezdtem a visszaállítást, azt írta a Win, hogy ezt a frissítést csak majd akkor fogja újra elküldeni, ha már mindeni számára elérhető lesz (nem csak az insidereknek).
Amúgy a képszerkesztő programjaim egy része nem működik vele (Adobe Photoshop, Lightroom, stb.). Ha csak a szokásos kezdeti bug-ok lennének, az nem érdekelne, de így azért nem oké...)
-
Syl
nagyúr
Ezt nem nekem kellene
Egyrészt én el tudok távolítani egy programot, ám az átlag Mari néni könyvelő nem. (és most hagyjuk a szokásos sablonszöveget, hogy majd a cég rendszergazdája vagy a group policy...)
Másrészt meg ezt az MS programozóinak kellene megoldaniuk! Ha már kismillió cuccról gyűjtenek adatot a számítógépről, hogy lehet, hogy ezt a gyakran előforduló (és szerintem súlyos) OD bugot nem javítják? -
tomp
félisten
-
nitro16
senior tag
-
Ferdzsoo
addikt
Nézelődtem Ms fiókban, semmi ilyesmit nem találtam.
Azért valljuk be ez kicsit bután van megcsinálva...
Kezdjem el baszogatni az MS-t hogy vegyék le egy régi gépről az aktiválást... míg tök egyszerű lenne feltenniük egy kérdést amikor az újra aktiválok hogy akkor a másikról leveszik mert ezen különben nem tudom aktiválni.
Nyomnék egy ok-ot és ennyi. -
FerNandor
őstag
Köszönöm neked is.
Arra van esetleg ötlet, hogy bekapcsoláskor egyáltalán ne mutasaa a pc-neves ablakot, mielőtt bejön az asztal? Ott már nem kér így semmi jelszót, automatikusan tovább lép az asztalra. Csak jelen állas szerint bejön egy kék oldal és a beállított pc-név.
-
atyca
senior tag
Az biztos,hogy valami nem kóser...Bár nálam betűjelet azt kap.
Vagy a második hibaüzire írtad megoldásként?
Azért érdekes,hogy a Kodi gond nélkül megnyitja ugyanazt a bluray iso-t, és lejátssza.
Lehet,hogy hozzájuk kéne járni a Microfosos fiúknak egy kis szakmai továbbképzésre. -
-
King Unique
titán
Erre, de nálad azért nincsen ReFS opció a formázásnál, mert gondolom pl. pendrive-val próbálod. Ellenben ezen fájlrendszert csak helyi lemezeknél ajánlja fel a program és ahogyan nézegettem maga a Windows is. Viszont a pendrive-okat és a memórikártyákat cserélhető lemezként kezeli a Windows, ellenben az USB HDD / SSD meghajtókat már helyi lemezként. Tehát, ha utóbbiakkal próbálnád, akkor azoknál már működne a dolog.
Egyébként a changelog alapján már a program 1.4.7-es verziója megkapta a ReFS támogatást. Tehát nem újdonság, illetve kipróbáltam és valóban tudja az is.
-
<Adamsky>
nagyúr
Nálam (ill. annál a gépnél, amiről beszéltem) nincs jelszó beállítva az acc.-hoz. Amit Te írsz csak akkor működik ha van. Nálam az volt a cél, hogy "sima" indításnál se legyen semmi (se jelszó bekérés se üdvözlő képernyő) és sleep / hibernate-ből visszatérve se. Utóbbinál akkor is van üdvözlő képernyő és egy "belépés" gomb, ha egyébként semmilyen jelszó sincs beállítva. Értve?
-
Megmondom őszintén, sok véleményt meghallgattam, olvastam mindenféle cikkeket, de nekem az egészből annyi jön csak le (UEFI-GPT ről) hogy ennek csak akkor van értelme ha 2TB-nál nagyobb a bootolásra használandó eszközünk.
Kézzelfogható előnye (szerintem semmivel nem gyorsabb rajta az OS) tapasztalatom szerint nincs, nyűg az van.
Egyszer volt így felrakva még a W7x64-em, aztán sose többet. Átraktam a másik konfigomba a telepített OS-t tartalmazó 1 TB-os winyót, aztán jött a pofára esés hogy hát nem tud a másik bootolni, mert nem talált bootolható meghajtót.... ja mondom, akkor ez visszafelé nem müködik igazán (mármint nem UEFI BIOS-os alaplapos konfigban).
A 32bit/64bit esetében meg leginkább az alkalmazott rendszermemória mennyisége az érdekes, a 32bit-es OS csak durván 3300 MB-nyi RAM-ot tud megcímezni, azaz már 4 GB RAM-nál is kell a 64bit-es OS.
-
Headless
őstag
Furcsa egy szakmai topikban ilyen balgaságot olvasni hogy a gpt-t és az ntfs egymás helyettesítő fogalomnak írjuk.
Csak hogy tisztázzuk:
GPT: particiótabla
MBR: particiótáblaParticiótábla a particiók adatait (méret,flag,stb) tartalmazza.
NTFS
REFS
FAT
EXT4
stb...Ezek pedig fájlrendszerek.
-
King Unique
titán
Az nem újdonság, hogy nem engedi leválasztani az USB-s háttértárakat, volt már erről szó korábban is. Illetve ez ugyanúgy jellemző más W10 verziók, illetve a többi Windows esetében is. Viszont, hogy pl. a CU magától restartot csinál emiatt, olyat soha nem tapasztaltam. Max. magam kapcsoltam ki / indítottam újra a gépet, mert nem akartam problémát, illetve adatvesztést emiatt.
-
raidx
őstag
Rájöttem! USB HDD-re csináltam rendszermentést és kikapcsolt ütemezés mellett időnként buzerálni akarja a HDD-t. A Crimson driver biztonsági frissítés pakkba érkezett. Korábban az IPhelp valami tiltódott le és azért rebootolt időnként. Az meg valami alagut az IP4 és IP6 között. Mikor lessz itt még IP6. Utálatos az erőszakossága az MSnek.
-
csibuka85
őstag
Igen és köszi Szépen. Az a baj hogy mikor volt ez a hibám és újrahúztam a rendszert Tiszta telepítés mindent töröltem és utána mikor felment a windows , utána 2 db programot tettem és utána Röftön ez az Install Shield Update Service Scheduler leállt dolog fogadott és olyankor a böngésző semmit nem nyit meg , azt írja hogy nincs internet , de a Skype és az Utorrent tölt fel illetve le.
-
Furcsa hogy ugyanazon dolgot (azt hogy az OS forráskódja -vagy annak részletei- bárki által elérhető) ennyire különböző módon ítélnek meg az emberek..
- Linuxnál ennek megítélése pozitív és követendő példa
- Windows esetén ez rossz dolog, biztonsági probléma, hackerveszély.. (ha csak jogi problémának, értékelnék, nehogy más felhasználja szellemi terméküket, még megérteném) -
AndrewBlase
senior tag
Amit sikerült elérnem:
Mivel csak win 7-es telepítőm van (erről lett átálva 10-re), felrwktam azt gy másik meghajtóra. Így már el tudtam indítani csökkentett üzemmódban a win10-et. Be is tudtam lépni. Igen ám, de így meg nem nyitja meg az upgrade centert.
Ezek után rendszerindításkor sikerült megnyitni az általad javasolt helyreállítási oldalt. Itt újabb meglepetés ért. Korábbi buildra nem tudok visszaállni, mert 10 napnál régebbi. Rendszervisszaállítás korábbi dátumra nem lehetséges, mert nincs ilyen. WTF?
Maradna az alapállapotra való visszatérés, ami ugye törölné az összes programomat (és gyanítom, hogy ehhez is kellene a telepítő). Most próbálom/próbálnám a megfelelő megfelelő build számú windowst (14393.rs1 161102-0100) letölteni, de itt meg méretbeli akadályba ütköztem, lévén, hogy 5,47 GB a fájl.
Ráadásul, ahogy próbáltam volna az edge-t/posta-t megnyitni az alábbi üzenet fogadott:Ezen felbuzdulva megkiséreltem egy másik felhasználói fiókot létrehozni, amire "természetesen" nem reagál. Mit tudok még tenni esetleg?
-
TRob1
veterán
Háááát, egyre többször hallani hogy a "víruskergetők" ilyen-olyan galibát okoznak (lassan többet mint a Vírusok maguk.
)
Ehhez nincs külön eltávolító mint pár másik fajtához?
(Mert ugye a teljeskörű védelmet csuklóból megoldják (aham), de egy sima eltávolítás már nagy feladat)
szerk: De van. És írják is a sima eltávolítás több egyéb negatívuma mellett a netkapcsolat megszűnését (meg még: gépfagyás, géplassulás...).
Nem tudom ez-e a hivatalos, vagy van-e olyan.szerk2: Itt a hivatalos is.
Új hozzászólás Aktív témák
• OFF topik
• TILOS a warez!
• Windows 10 frissítési kisokos
- LG 34WN750-B - 34" IPS - 3440x1440 WQHD - 75Hz 5ms - FreeSync - HDR 10 - Hangszórók - sRGB 99%
- Samsung Galaxy A55 5G 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- BESZÁMÍTÁS!ASUS B650M R5 7600X 64GB DDR5 1TB SSD RTX 3080Ti 12GB Be Quiet! Pure Base 500FX ASUS1000W
- Apple iPhone 12 Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- AKCIÓ! ASUS Z170-DELUXE Z170 chipset alaplap garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest