-
Fototrend
A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?
Új hozzászólás Aktív témák
-
_X10Dead_
aktív tag
válasz
Nand708
#40290
üzenetére
Én is láttam, csak légy van a levesben. Mondom, NÉMET RAKTÁR. Az meg out of stock...
Nem fogok megint másfél hónapot szarakodni a zöld ruhásokkal, és az ár is egész más lesz, ha megtréfálod...Vissza a dilemmámhoz:
A V966/V977 illetve a K100/K100 tesók illetve mostoha tesók. A farok kialakításon és a burkolat festésén túl kábé mindenben megegyeznek. Márkán belül az FCB ugyan az, mindkettő tudja a brushed/brushless motorokat is. A nagyobb kapott egy 15A esc-t meg egy 1106-ost és passz. A WL / XK között meg annyi a diffi, hogy az első WL-protocolt használ, a második meg FTR-es.Kistesó/nagytesó: 0820 vs 1106
A kicsi könnyebb (kisebb az akku is), megbocsátóbb, a súlyából fakadóan kevésbé törik, de a motorok nem örök életűek. Ha valaki kevesli az erejét, jó motorokkal azonnal tuningolhatja egy szinttel feljebb.
A nagyobb meg erősebb, precízebb és tovább repül, de jobban oda is lehet csapni.WLToys/XK táv : Toyota/Lexus
Az egyik a pórnépnek, a másik annak, aki ugyan azt a megbízhatóságot szeretné csak kissé cizelláltabb formában, vagy akinek már ciki egy népautóba beülni.
Mindkettő táv 6 csatornás, teljes méretű, erősített kimenetű, csak más a célközönség: Toy grade vs Hobby grade
NRF24L01 vs CC2500 (A Wl itt nem a szokásos V202-es protocolt használja, hanem a KN-t. Ez jó, mert nagyobb a range, stabilabb az átvitel, de rossz, mert nem megy vele kismillió kopter).
A Wl-ben a curve-okat nem tudod állítani és nincs modell memória.
A két táv ára kábé ugyan az, de az X6-os valóban szofisztikáltabbAz én esetemben ez másodrendű szempont, mert a modolt DEVO-k (7E, 10) mindkét protocolt ismerik és mindkét távot lenyomják, mint a bélyeget, szóval úgysem ezeket használnám...
Technikailag egyértelműen a K110/V977 a király, és hosszú távon a fenntartás is kevésbé tűnik macerásnak, de én fakezű vagyok, meg ultra-óvatos és itt is a kezdő-gépnek-elég-a-coreless felé hajlok.
Szóval:
K100:
- Full-feature táv, modell memóriával
- Kisebb súly
- Kezdőnek is kontrollálható erő (tovább szoftolható a távról)
- In-door kompatibilis, nem nagyon veri szét sem magát, sem mást, ha koppanV977:
- Masszívabb farok
- Brushless powah!, tartósabb főmotor
- Jobban bírja a szelet
- Lényegesen hosszabb repidő
Új hozzászólás Aktív témák
Egyéb, hasonló témájú topikok:
● Quadkopterek, felső tagozat
● Fimi drónok
● DJI topic
- TCL LCD és LED TV-k
- Miért fárad gyorsabban az iPhone akku, mint az androidos?
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Elon Musk billiomos lesz, ha kitör a gépek forradalma
- World of Tanks - MMO
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Gaming notebook topik
- Anglia - élmények, tapasztalatok
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- „Új mérce az Android világában” – Kezünkben a Vivo X300 és X300 Pro
- További aktív témák...
- Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 256GB,Újszerű,Dobozával,12 hónap garanciával
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A16, Samsung Galaxy A26, Samsung Galaxy A36, Samsung Galaxy A56
- Honor 90 512GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Zalman S3 Black modern, letisztult szèpsèg
- BESZÁMÍTÁS! MSI Z390-A Pro Z390 chipset alaplap garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség

