Új hozzászólás Aktív témák
-
Jahno
veterán
Ehhez hasonló Colnago is volt tegnap, ott néztem, hogy valaki eszement áttéten nyomhatta, mert ment, mint a zállat, ellenben elég lassú fordulaton nyomta a pedált. És csak suhant.
Ilyen, csak nem tele hátsó kerékkel. Mondjuk 3ezer pénzért nem olyan durva, mint az előtte lévő modellek. Egész kikupálódtam bicajmárkákból, mert eddig kb. annyit tudtam, hogy Csepel, Merida, Panasonic és kész
Vagy ehhez még nem jár kerék? Abba belemegy pár ezres, ha jól sejtem.
-
npera
addikt
-
Samott
addikt
-
eattila
őstag
válasz
ezittketto
#96390
üzenetére
Tudom, hogy csak piszkoskodol

-
eattila
őstag
válasz
ezittketto
#96389
üzenetére
Nem tudom. Lehet.
-
eattila
őstag
válasz
ezittketto
#96374
üzenetére
Gondoltam, hogy ez lesz a válasz, csak már nem volt időm kijavítani
Szóval ha azt nézem, hogy milyen nő a bringás, akkor nem jön be. Na.
Férfi szemmel. Fotós szemmel a kép bejön. -
Samott
addikt
válasz
Bujdy81
#96379
üzenetére
Ha mar bicilis csajok, imadom: Cecilie Uttrup Ludwig
-
-
Bujdy81
aktív tag
Na, kezdem elveszíteni a bizodalmam a különféle minősítésekben...
A házunk építésekor (2012) éppen becsusszant az A+ energetikai osztályba, majdnem A lett.
Most, a napelem felszerelésekor látom a tanúsítványt, hogy változhatott a szabályozás, mert a házikó már a CC-ből indul. Eddig OK, haladjunk a korral, stb. Ellenben a napelem felszerelése után már AA++ lesz, ami a legtutifaszább zsírkirály kategória.Pedig nekünk van egy éves, 90-100 ezres gázszámlánk. Hova kategorizálják a szomszédot, aki passzív házat épített, csak árammal fűt és a napelem miatt zéró a villanyszámlája is?
-
blueboi69
őstag
válasz
ezittketto
#96374
üzenetére
Nekem fel sem tűnt, hogy nő.Itt egyértelműbb talán.

-
blueboi69
őstag
Ésbazmeg, máskor is csak panaszkodni kell. Jött sms gls-től, hogy ma hoznak csomagot.
-
eattila
őstag
válasz
ezittketto
#96372
üzenetére
Ha nokent nezem akkor nem jon be

-
Samott
addikt
Volt szo a multkor a Simple fizetesi rendszerrol, sikerult megint elbukniuk, szerencsere lehetett fizetesi modot valtani es a Barionnal mar hiba nelkul ment.
-
blueboi69
őstag
"Nem baj ha van hibája a háznak, de akkor úgy kell a saját költségvetésedet kalkulálni."
Hibától is függ, meg van aminek nem érdemes nekiállni
Egy jó házfelmérő műszaki ellenőr az tényleg kincset ér. Én tudok ajánlani egyet. Neten is elég népszerű, szokott lenni ilyen háznézős blogja is, ahol hoz fel példákat.
Pl a tulaj nem engedi fel a padlásra, mondván, hogy nincs létra. De ilyenkor a csávó mondja, hogy nembaj ő azért hozott magával az ilyen esetekre, aztán kiderül, hogy a komplett tető cserés
Szóval ja, fontos egy ilyen. A mi házunkat nem nézte meg senki rajtam kívül, akkor már 1.5éve napi szinten benne voltam az ilyenekben, legalábbis fotleból, képről. Nem is lett semmi meglepetés a kecóban. Azóta is áldjuk a bárkit, hogy rátaláltunk erre a házra.
-
blueboi69
őstag
Nahát, ismerős töltő. Az enyém a Q6 nano. Gondoltam jobb a fizikai gomb, mint az érintős, hát tévedtem. 3állású gomb, de a középsőt kb 20% eséllyel tudom megnyomni, mert mindig elbillen valamelyik irányba...
Nova féle töltőn csak balance csati volt, ez úgy nem is hajlandó tölteni, csak ha van xt60 meg balance is. Nem baj, amúgy amiket vettem akksikat, azon pont ezek vannak, ez is volt szempont.
#BG shipping.
Megrendeltem a drónt meg a cuccokat, Eu prio shippinggel. Aznap összepakolták, átadták gls-nek, a másnapi utolsó bejegyzés, hogy a kínai elosztóban van, azóta semmi hír.
2napra rá rendeltem más cuccot, free shippinggel, gondoltam az ráér. Azon volt update, Hollandia, ma meg már átkerült Magyarországba a csomag.... Hát beszarok ha az előbb ér ide, mint az, amiért fizettem, hogy hamar ideérjen.
-
Sipi-
őstag
A szekrény sem volt szabványos
A megszakítókat csak javaslatból mondta, hogy Ő egy szintesnél szokott többet rakni, nemhogy 3 szintesnél. Azt a házat sajnáltam, hogy nem vettük végül meg. A felújítós ember számolása szerint kb. 50 millióból (ház akkori árával együtt, ami 20 vagy 25 millió volt) be lehetett volna nem gagyi anyagokkal fejezni. 1 évvel később 50 millióért árulták ugyanabban az állapotban és el is adták végül (köszi csok
). -
WiZARD
veterán
válasz
A. Crowley
#96351
üzenetére
Igen
Itt olvasgass, néha leírja miket lát

-
Jahno
veterán
válasz
eattila
#96350
üzenetére
Pfúúú, kerültem meló után, hogy valami legyen de leragadtam a szigeten és nekiálltam bicajosokat meg mindenféle mozgó témát követni a fotómasinával, hogy miképpen állok fókusszal.
Előző vassal egyszer majdnem 5 órát szórakoztam és alig volt valami kihozatal. Pár félhomály képpel hazaestem és elkönyveltem, hogy béna vagyok.
Most 20 perc alatt simán 50+ kép, pedig a muglik is elég rendesen akadályoztak, viszont forgalom az kemény volt, csak kapkodtam a fejem. Bár ettől még lehetek béna, de na.
Mellékesen pár bicajnál kikugliztam, hogy milyen kategóriás és jól éreztem, hogy nem az autóm, hanem a lakásom árával vetekszenek, amikkel mennek ott körbekörbe :-O
Itt van pár hirtelen nyers ami úgy kiesett a gépből. Volt 10 méternyi szabad terület, rövid sorozat, csókolom. Kezdünk összeszokni:
-
-igu-
veterán
válasz
A. Crowley
#96351
üzenetére
Mindenképpen
-
Sipi-
őstag
válasz
A. Crowley
#96351
üzenetére
Mindenféleképpen. Vagy műszaki ellenőrt vagy olyan embert, aki házakat (nem csak lakásokat!) újít fel falig lebontással. Olyan szemük van, hogy csak na. Én egy házhoz hívtam ki, amikor kerestünk. Egyből mondta, hogy ez egy régebbi házra ráépült bővítés, mert a zuhanylefolyó még régi szabványú (kisebb átmérőjű), a villanyóraszekrényt cserélni kell, mert kevés a megszakító és az Elmü sem fogja elfogadni, a házon lévő cseréptípus kb. 20-25 évet bír, tehát számoljunk cserépcserével 5 éven belül, stb.
Én biztos nem mernék több tízmilliót kiadni használt házra annélkül, hogy megnézné egy szakértő. Amelyik házhoz nem engedik oda, azt el kell engedni, mert takargatnivalójuk van. Nem baj ha van hibája a háznak, de akkor úgy kell a saját költségvetésedet kalkulálni. -
Jahno
veterán
válasz
A. Crowley
#96351
üzenetére
Bármit megállapít csak pislogsz. Ez a dolga.
-
A. Crowley
tag
Ha házat vennétek, hívnátok ki műszaki ellenőrt, statikust, akárkit? Mit tud egy ilyen szaki megállapítani?
-
eattila
őstag
Én meg sárvédőt cseréltem. Decathlonos, de jobb a formája. A másik nak az elsője nem tetszett. Noisze.
-
npera
addikt
Működik. A fordított balansz csati volt a gond. Kimértem, nincs rövidzár. A flexibilis cellaszám is megy.
Akkor tudok majd még ilyeneket csinálni, ha megjön az új board, amin már eleve rajta vannak a "sinek".


-
npera
addikt
válasz
zetor2000
#96346
üzenetére
Ja. Holnap bemegyek felvenni a gépet, aztán maradok benn egy ideig, hogy tudjon benti netről installálódni, aminek kell. Aztán ha beindult a folyamat, akkor utána már elvileg menni fog otthonról VPN-en is.
Az összes SW beállítását nem úszom meg vélhetően, van egy csomó nem kifejezetten next-next-finnish (!) cucc is, amivel dolgozunk.
A doksik felhőben vannak, azok rendben vannak.
-
Sipi-
őstag
válasz
A. Crowley
#96337
üzenetére
Anyósoméknak sincs még, pedig húsvét előtt már a második oltást is megkapták. Én megkaptam az első oltás után kb. 6 munkanappal.
-
npera
addikt
Hívott az IT, hogy kész a gépem. Ez kegyetlen gyors volt. Holnap reggel 8-kor mehetek is érte. Királyság.
Kíváncsi leszek, hogy a korábban felrakott programokat is ráhúzták-e vagy azokat az install szkript fogja lehúzogatni több nap alatt szépen apránként.
-
npera
addikt
Összehasonlítottam az IKEA-dobozos töltővel és alighanem megvan a hiba. Az a nyűves balansz csati fordítva van. Ezzel múltkor is megszoptam, mert a fekete draut rajta az nem a föld. Óóóóó, nem. Hanem a másik felén a zöld. És akkor a fekete lesz majd a plusz. Áééééé....
Újrahúzom, aztán megint megpróbáljuk.
-
-NoVa-
veterán
válasz
A. Crowley
#96337
üzenetére
Arra is tuti lesz valami jól szervezett állami akció, hogy a nyomda előtt kiborult egy raklappal, aki kapja marja.
-
Jahno
veterán
válasz
eattila
#96333
üzenetére
Hétvégén tanyán a helyi kifőzdében 3-4 alkalmazott volt maszk nélkül, meg áll alá húzva és ilyesmik. Asszonynak mondtam is, hogy így már beoltva meg a vége felé most mit ugassak, de lesznek ebből még meglepetések.
Igazolványról tudja, hogy nem véd, de azt is tudja, hogy mire jó és ennyi bőven elég.
-
eattila
őstag
válasz
-NoVa-
#96317
üzenetére
Ha a hely is odafigyelt volna, akkor igen. Szerintem. Azért kell odafigyelni, mert a legtöbb ember tényleg egy ovis szintjén mozog, hogy csak azért se veszek maszkot, hálós anyagból csinálok maszkot, mert megfulladok, beteg leszek, jogom van, pattanásom van stb.
Ha a szabályhoz ellenőrzés és szankció is társul, akkor működhet. De itt látok büfében maszk nélküli eladót is! Meg utcán sokfős csoportokat.
És tényleg azt hiszik, hogy az igazolvány véd.
-
npera
addikt
Valamit elk@rtam a töltőkártyámon. A balansz leadek pedig elvileg jól vannak. De teljesen össze-vissza olvassa a cellákat.

Lehet az a része lett rossz, amivel a változó mennyiségű cellát lehet kiválasztani. Van egy termináló része, amivel szerintem elbénáztam valamit.
-
npera
addikt
Itt elvileg egy FMEA-specifikus applikáció frissítése döntötte meg a balanszot. A gép felbútol, aztán egy pillanatra felvillan a belépős képernyő, majd azonnal kékhalál. És ezt ismételgeti, amíg meg nem kérdezi, hogy legyen-e inkább shutdown.
Kíváncsi vagyok milyen tempóban installálják újra a gépeket. Amikor ott voltam, akkor csak gyűjtötték hűvös halomba a gépeket. A délelőttös műszak asszem 8-11 között van ott, vélhetően 11-kor elmentek onnan kiskocsival és aztán mennek a gépek újrahúzásra. Lehet holnapra kész is lesz. Majd meglátjuk.
-
-
npera
addikt
Reggel leadtam a gyereket suliba, aztán bementem melóba. Az IT-support walk-in 8-kor nyit, picivel utána oda is értem. Már 14-en voltak előttem, mindenkinek ugyanaz a bsod géphalál.
42 perc után le tudtam adni a gépet. A technikus mondta, hogy fingjuk sincsen mi okozza, de újrahúzzák a gépet és valamikor majd kapok levelet. Cseregép nincs, mehettem isten hírével.
Beültem egy planning meetingre, aztán hazajöttem.
Itthon azért nincs net, mert egy építkezésnél átvágta a markoló a szolgáltató gerinckábelét, így az egész országban szünetel az Open Infra üvegszálas hozzáférése. Először be sem engedték a technikusaikat az építési területre, ezzel elment a tegnapi nap. Ma reggel már beengedték őket és feltárták a kábel maradékát.
Szerintem pár napig még nem lesz gond a nettel itthon....
-
-NoVa-
veterán
-
Samott
addikt
Mindazonáltal a MOK úgy gondolja, hogy mivel Magyarország már a járvány előtt is rossz mutatókkal rendelkezett a megelőzhető és az elkerülhető halálozásban, „a többlethalálozási mutatókra fókuszálni a járványvédekezés sikerességének megítélésében fals eredményekhez vezethet."
Ez kesz. Teljesen.
-
Jahno
veterán
válasz
-NoVa-
#96317
üzenetére
Kimondták a számokat és azt el kell érni. És akkor is elértük volna, ha nem érjük el. És a pénteki akció sikeres volt, lesz még ilyen. És ne hívjam káosznak.
Olyan sallangról nem is beszélve, mikor valami félremegy és nincs megoldása. Pld. nem kapja meg a kártyáját, vagy papíron más időpont szerepel, mint online.
-
blueboi69
őstag
válasz
Bujdy81
#96318
üzenetére
Király, majd akkor szólok, ha meg kéne hegeszteni valamit

Nekem emlékem még kb 8évvel ezelőttről, hogy próbáltam valamilyen régi, noname cuccal hegeszteni, e30on kellett valamit, de nem kasznit nyilván, csak vmi lámpakeret vagy mit.
Hegesztőpajzzsal nem ment, sosem találtam el (menetsszár) így hát jobb híján szabad szemmel nyomtam. Nem is lett bajom, bátor is voltam, kevés kezem is volt, tökjól elvoltam még aznap utána, jól is láttam.
Aztán este már kezdtem érezni, hogy kicsit fáj a szemem, meg úgy fáradtabb is, á mondom majd másnapra kialszom. Aha... éjjel arra keltem, hogy konkrétan úgy fájt a szemem, hogy sírva akartam kikaparni a szemgolyómat, a pislogás is fizikai fájdalmat okozott. Csak úgy tudtam elviselni, hogy nyitott szemmel hasonfekve lelógva az ágyról bámultam éjjel a padlót és hallgattam, ahogy a szemgolyomról potyognak a könnyek a padlóra, de érezni nem éreztem őket. Ezzel eltelt az éjszaka, valamikor belealudtam amikor már nem fájt annyira, aztán eszembe jutott, hogy másnap esküvőre kell mennem.... szerencsére addigra rendbejött, de azóta nem csinálnék ilyet, az biztos! -
Bujdy81
aktív tag
Tegnap kipróbáltam az Aputól örökölt Hetra márkájú hegesztő trafót.
Aztán utána kipróbáltam a kisbarátom hegesztő inverterét.Ég és föld a kettő! A trafó tud 80 és 100 ampert, slussz. Az inverter amperenként szabályozható egy potméterrel 20-180 amper között (de már a 28 ezer Ft-os inverter is 10-110 amper között szabályozható), az inverter tud ívgyújtás rásegítést, stb.
A trafóval úgy hegesztettem, hogy a kerítés oszlopra rászorítottam pillanatszorítóval a keresztvasat, ami a betonban tartani fogja, egyik kézzel bizergáltam a pálcát, másikkal fogtam a pálcafogót. És akkor a pajzs helyett már automata sisakot használtam!
Ezzel szemben az inverterrel úgy hegesztettem, hogy egyik kézzel fogtam a keresztvasat, rátettem az oszlopra, másik kézzel fogtam a pálcafogót és odahegesztettem...
Szóval ez az örökség nem tudom, hova fog kerülni, mert én tuti veszek egy invertert itthonra...
(elvileg a héten jön a hagyatéki végzés, végre el lehet adni az autót. Apu nem sokkal azelőtt, hogy elkezdett romlani az állapota, elvitte műszakiztatni. Mire az önkori mindent elintézett, maradt egy hónap műszaki az autón...)
-
-NoVa-
veterán
válasz
eattila
#96316
üzenetére
Nem. Az emberek nem bírnak viselkedni, totálisan felelőtlen, gyerekes az átlagos hazai felnőtt. És ezt tetézi az, hogy a posta és a bürokrácia által szerencsésebben megáldott oltottak védettségi igazolványt kapnak még azelőtt, hogy kialakulna bármekkora védettség, aztán mehetnek beltérbe tobzódni.
-
WiZARD
veterán
Meglepő. Várható volt.Budapesten újra emelkedett a koronavírus koncentrációja a szennyvízmintákban
-
zetor2000
addikt
Nemcsak a regisztrációs portál állt le, de a pH! is. Gondolom, nektek is érkezett ilyen üzi, hogy:
"A Prohardver lapcsalád oldalai sajnos csütörtök napközben és péntek reggel is elérhetetlenek voltak az adatbázis szerver hibája miatt, amiért elnézésedet kérjük! A hibát elhárítottuk, de valamelyik hajnalban vagy éjjel még lesz egy kisebb kiesés."Kibertámadás van mindenfelé.
-
-
npera
addikt
A vicc az, hogy a finn cimbora ilyet kézzel csinált amikor nála voltunk. Itt meg a helyi boltokban van készen mirelit, mert annyira sok finn-svéd kisebbség van. Teljesen jó szerintem, valami grízes izé van a közepén és rozskenyeres fodros alja.
Én alapvetően arra vagyok itthon szocializálódva, hogy a maradékot én eszem meg. Itt nincs olyan dinoszaurusz, mint a Flinstones esetében a mosogatóba beépítve, hanem én oldom meg, hogy kevés kaját kelljen kidobni. Most a májkrém "maradt meg", így azt fogyasztottam, meg a lányom uzsonnája szokott lenni a szőlő, de abból is maradt, így akkor azt is előre vettem.
Más finn finomságokkal azért barátkozol? Heringek különféle formátumban? Vagy a nagyon durván tömény desszertjüket nézted már?
-
Jahno
veterán
Én kajáltam, oldalast és sok mást. Holnap meló után lemegyek a Margit-híd alá fotózni, hátha összejön, vagy egy rendes középre tett Parlamentet kék háttérrel. Majd kiderül, most ezeket pakolászom, meg a hétvégi és előző szerdai mókák romjait takarítanám az előszobában, de mire elrakom arra megint elő kell szedni

Új hozzászólás Aktív témák
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- iPhone topik
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Esik a hóóó!!
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- Éjszakai műszak
- MIUI / HyperOS topik
- CES 2026: Új autót mutatott be a Sony Honda Mobility
- További aktív témák...
- Windows 10 / 11 Pro Retail aktiváló kulcs Azonnal szállítással, számlával, garanciával!
- LG 34WQ75X-B - 34" Ívelt IPS Panel - 3440x1440 2K QHD - 60Hz 5ms - FreeSync - USB Type-C 90W
- Apple iPhone 13 Pro Alpine Green ProMotion 120 Hz, Pro kamerák 128 GB-100%
- Lenovo ThinkPad P15 Gen 2 Intel i7-11850H 32GB 1000GB Nvidia RTX A4000 1 év garancia
- Keresünk Galaxy S22/S22+/S22 Ultra
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest







A megszakítókat csak javaslatból mondta, hogy Ő egy szintesnél szokott többet rakni, nemhogy 3 szintesnél. Azt a házat sajnáltam, hogy nem vettük végül meg. A felújítós ember számolása szerint kb. 50 millióból (ház akkori árával együtt, ami 20 vagy 25 millió volt) be lehetett volna nem gagyi anyagokkal fejezni. 1 évvel később 50 millióért árulták ugyanabban az állapotban és el is adták végül (köszi csok


