Új hozzászólás Aktív témák
-
BobaHWSW
aktív tag
Nova, film ajanlo: Jojo Rabbit. Most nemreg ertem haza rola. Kiwi rendezo de szerintem iszonyat jo film.
Sok brutal barom vicc van benne de nagyon kemeny dramai melysegek es szineszi jatek is van benne.
Ajanlom mindenkinek szerintem. Inkabb ezt nezzetek mint a Terminatort.
-
Jahno
veterán
válasz
FőDudu
#38089
üzenetére
Első ilyen buliról simán reggel mentünk haza, az elődje meg 24 órás volt. Akkor reggel 5-9 közt aludtam egy kicsit, gyors bontás, hazaszédülés, egyéb. Tavaszra ki szeretnénk találni valami másféle vagy kicsit kisebb, egy napos bulit, de nagyon nem áll össze fejben. 300-400 ember meg lehet mozgatni.
-
BobaHWSW
aktív tag
Uj terminator film megnezve. Egesz franko volt, elveztem. Most kicsit tobb szabadidom van es raerek. Ez biztos tolja lefele a kuszobot filmeknel. Ma koltozok haza, reggel koltozott el ex. Eleg sz*r ures lakasra hazamenni. Lesz egy macska de o nemfogja erteni mi a palya.
-
Grillo
őstag
Azért ez az új pozícióért való folyamodvány gondolom jár valamennyi plusz izgalmi állapottal. Vagy csak elfáradtál? Hozzászólásaid alapján nem nagyon szoktál te sem unatkozni.
En most érzem, hogy kezdek kimerülni, és nem nagyon látom, hogy év vége felé bármikor ki tudnám venni a maradék 20 nap szabimat. -
npera
addikt
Lengyelek. Elképesztő.
-
npera
addikt

Ma reggel 7 körül felrobbantottak egy autót (kábszerdílerek fenyegetik egymást) Landvetter faluban, ahol a nemzetközi repülőtér is van Göteborghoz közel.

A legutolsó trend az, hogy már nem petárdákkal vagy bangerrel (nagyon erős petárda) vagy exjugó kézigránátokkal robbantanak, hanem az al-kaidás területeken megszokott házi készítésű pokolgépekkel. Ezek sokkal erősebb robbanást okoznak.
-
Gabibácsi
őstag
A hwsw forum alatt kilőtték a db-t
-
npera
addikt
Jól kezdődik a hétvége. Egész nap eléggé gyengén muzsikáltam, de délutánra durván elkezdett fájni a torkom és a fülem. Aztán délutánra elkezdett durván dobolni a szívem és váltakozó intenzitással most is csinálja. Ha ez így megy tovább, akkor lehet kell valami vizsgálatra menjek, mert ez a pulzus nem olyan, mint amikor bringázás közben meghajtom magam.
-
zetor2000
addikt
-
-NoVa-
veterán
Intercity elérve.
-
zetor2000
addikt
Erről jutott eszembe a HS7 egyik száma...
-
eattila
őstag
-
npera
addikt
válasz
FőDudu
#38072
üzenetére
Én úgy vagyok vele, hogy amíg kábé egyszerűen megoldható addig tudok segíteni benne, hogy át lehessen irányítani a címeket.
Svédországban van egy "címváltoztatás" szolgáltatás, ahol ha kábé 500 SEK-et befizetsz, akkor egy teljes évig a posta az összes küldeményt a régi cím helyett az újra küldi. Annyi idő alatt van esélyed megváltoztatni a címedet az összes lehetséges helyen.
És a szolgáltatás része, hogy be tudod pipálni milyen gyakori előfzetéseknél jelentsék le ők egyből az új címedet.
Amikor az adóhivatal regiszterében megváltoztatod a címedet a BankID azonosítóddal, akkor pedig az összes olyan szolgáltatás, ami a személyi számod alapján azonosít egyből az új címet használja.
Szóval nem túl nehéz megoldani, hogy a leveleid a jó helyre menjenek.
Most írok majd levelet az újságnak, hogy Gert itt lakott, de már nem itt lakik. A címkeresőben ki tudom keresni hol lakik, mert a feleségének szokatlan neve van. És az új címet megadom az újságnak. Ha továbbra is hozzám küldik a levelet, akkor viszont már nem fogok fáradozni a továbbküldéssel. A csóka pár példányát a hegyikerékpáros magazinnak megkapta tőlem, mert az is hozzám jött.
Ha eddig nem kapcsolt, hogy címet kéne változtatni, akkor annyira nem érdekli, hogy engem sem kell mozgasson a téma nagyon.
-
FőDudu
veterán
Anyamnak jott egy idoben egy idegen no levelezese (email).
Banki ajanlatok, szamlak, felszolitasok.
Nem sikerult kideriteni ki a no, igy egy ido utan meguntak.Nem tudom ilyen esetben mit lehetne tenni.
Bank es szolgaltato nyilvan tud peldaul telefonszamot, de azt pl. anyamnak nem adtak ki. -
npera
addikt
válasz
Gabibácsi
#38048
üzenetére
Nekem a ház előző tulaja volt képtelen az összes előfizetését és levelét átirányítani az új címére. Mivel ő is a vágóhídon dolgozik, ezért amikor jött valami levele, akkor belső postával átküldtem neki.
Ma is jött egy levél, a hegyikerékpáros magazin előfizetésével kapcsolatban. El akartam küldeni, de nyugdíjba ment. Akkor lehet kikeresem az új címét a keresőben és elküldöm oda. Vagy írok az újságnak, hogy az új címe micsoda és ott elérik.
-
Jahno
veterán
válasz
-NoVa-
#38060
üzenetére
Nem is csak a reptér, ilyen buszoztatás nálunk is van 30-40 éve, volt ahol fejlődött a környék, volt ahol nem annyira. És ne Budapestet hasonlítsuk ilyen mindenféle tanyákhoz. Igaz nálunk is elég sok kölköt elütöttek, mire nagy bonyolultan kipöcsölték, hogy érdemes kavarni a busszal.
-
Samott
addikt
Szep tortenet: Az autólopás gyanúsítottja megtarthatta a Passatot
-
Jahno
veterán
Ez undorító :-D Még a nagyok is lebutított asztalt adnak egy szem puttyval. RDPvel oldja meg a gazdája, pont ezért sem lehet SSH-n keresztül az SSHs jogokat buzerálni. Másik gépről távoli powershell, de nekem ezért szerintem simán fél napot kellene olvasni, mire összeraknám.
-
FőDudu
veterán
válasz
-NoVa-
#38057
üzenetére
Welcome to my world

Reggel elviszi az iskolabusz a gyereket, delutan meg hazahozza.
Nincs is ennel idealisabb, nem zaklatnak a haz elott megallo buszok feleslegesen
Ennek azert nagy szerepe van abban, hogy eszunkbe sem jut mashova koltozni.
Ha a nejem dolgozni kezd, akkor nem kell a gyerek hurcolaszasaval torodni. -
-NoVa-
veterán
válasz
FőDudu
#38051
üzenetére
Nincs csomagunk, wizz kézi. 1 hét mediterránkodásra nem kell felfújt piláteslabda. Pár réteg technikai, merino, gore-tex varázslat nem foglal sokat, meg a 4 összetekert tolldzseki a hazai hidegnek. A lokális inkompetencia boríthatja az élményt, aztán lőhetünk ott este szállást.
-
-NoVa-
veterán
Így szezonon kívül egészen működik a busz, többnyire jön valamikor, viszonylag keveset láttam csápoló embereknek nem megálló esetet, meg nagyjából a fontosabb megállók felé még érintik is az útvonalukat. Igyekeztem sok currys "Bombay mix" fantázianevű buszsofőr-száraztápot enni, az idevonzza őket. A kínai sofőrökre pucér nős telefonháttérképpel lehet hatni, legalábbis eddig csak olyat láttam náluk. Mindenképpen jobb élmény, mint a reptéri autóbérlős cégeknél hónapokig hiába telefonálni, hogy ha már leadtad a szarjukat szalonállapotban, az 1100Euro depositodat kéred vissza.
Legalábbis egy hétre ez rendben van, állandó szigetüzemben nem kéne. -
Gabibácsi
őstag
Hehh, hány ilyenem van, van egy telekomos barom, egy cetelemes, meg egy mol kártyás pöcsömöccse. Közös az, hogy egyiket sem tudtam lemondani, csak jeleztem, de azt mondtám nem tudnak mit tenni.
de rendszeresen beregisztrálna valaki instagramra meg mindenféle rendelés is szokott jönni, Hortobágyra
-
Sipi-
őstag
Kaptam tegnap Vodafone előfizetői szerződést, ma már köszöntöttek az E-számla rendszerben is. A probléma, hogy én nem kötöttem szerőzédst a Vodafone-al. De a szerencsétlen minden adatai megvan nekem, mert a voda elküldte a szerződést és a telefon adatait is. Várok, hátha észreveszi a lúzer, hogy nem jó email címet adott meg (vagy az ügyintéző rosszul írta be). Legkésőbb akkor feltűnik neki, amikor letiltják a számát, mert nem fizette be a számlát

-
-NoVa-
veterán
Lassan irány haza. Az eleje egyszerű, busz, repülő, de Debrecebtől lesz izgalmas. Fél órával az utolsó vonat előtt száll le a gép, a helyi taxitársaságok a időpontra foglalás gondolatára is meglepődtek, hogy ilyen létezhet, és ellenálltak az efféle nagyvárosi hülyeségeknek.
Vonatügyben meg végképp káosz, ha lekéssük. De magában is többet megy, mint innen addig az út, csodás lesz. -
eattila
őstag
Felraktam a madáretetőt, meg a golyókat, meg ami még volt. Megreszeltem egy kés fokát, hogy szép legyen. Amúgy döglés van.
-
FőDudu
veterán
OpenSSH-nal kb ugyanugy mint Linuxon.
C:\users\user\.ssh alatt van a felhasznalo specifikus resz.
authorised_keys.txt-t kell atnevezni authorised_keys-re es abba megy az id_rsa.pub.
sshd_config meg valahol az programdata\ssh alatt lesz. Ott varialod meg, hogy kulcsos legyen (PubKeyAuthentication yes, PasswordAuthentication no).Vagy valami ilyesmi. De ezt sima SSH hozzaferessel nehez lesz beallitani

-
Jahno
veterán
Ázsia centerben voltunk, egész jól beöltöztek a népek, némi díszítés, szabadon össze lehetett kenni művérrel mindent és a lufit is ingyen adták. Aztán színpadon mindenféle jelmezverseny, előadás, egy mérnökcsaj próbált érdekes dolgokat mutogatni, csak eleinte nem sikerült a kölkök nyelvén beszélni és belecsavart az inert gázokba nem éppen óvodás szinten, de aztán kikavarodott belőle. Volt folyékony nitrogén, abban a szokásos fagyasztás, kézre öntözés, aztán belecsapott egy kancsó forró vizet. Előtte 10 éves forma gyereknek megengedte, hogy "felgyújtsa" meg a kiscsajok markolhattak bele a mágikus fürdőhabba ami aztán jól kigyulladt. Előtte meg Van de graaff generátor, csak sajna a szíj keskeny volt benne és nem termelt annyit, hogy minden rövid idő alatt bemutatódjon. De szikrázott, villámlott, kisült, taszított. És ettem hupikék fagyit, mert az jó. Érdekes módon elég sokan voltak kutyával. Ja, kölköknek persze matricagyűjtős nyereménykedés, amit az áruházak területén töknek öltözött arcoktól kellett tarhálni és füzetbe rakni.
-
Sipi-
őstag
Hogyan kell windows-os ssh szervernél a kulcsos authoz a jogokat beállítani?
Egy ilyen gépet kell használnom jumphostnak: "Microsoft Windows [Version 6.3.9600]"
Kulcsos auth menne rajta elvileg (bekéri a kulcsom jelszavát a gépem), de végül mégis jelszóval kell belépjek. Remote desktop hozzáférésem nincs a géphez, csak ez az ssh
-
npera
addikt
válasz
BobaHWSW
#38020
üzenetére
Én is kontrollzónában vagyok, az engedélymentes maximális magasság 50 méter, ha a drón könnyebb 7 kg-nál és nem gyorsabb 90 km/h-nál.
Szóval ha beregisztrálom a DJI terméket és repülök vele 50 méter felett itt a környéken, akkor az valami logban feltűnik. Aztán lehet sosem nézik meg, de akkor elkezdem kihívni magam ellen a sorsot szépen apránként.
-
FőDudu
veterán
Holnap megyunk valami belga etterembe.
Ma csak ledesnel voltam (ujabb adag izzot venni), aztan Veresegyhazon lakoparki lakast nezni (valami gyerekliget vagy mifene).Na ott konkretan bent laknak a keszpenzzel fizetok, de nincs atadva az egesz, a folyoson bojlerek vannak es onnan kapjak a melegvizet.
Villanyora sincs, az epitteto ad ipari aramot.Majd talan jovore a nevukre kerul amit mar kifizettek. Eszem megall mindenkit hulyenek neznek....
Amugy nem rossz hely, meg a lakas is jonak tunt.
-
BobaHWSW
aktív tag
Mavic airem van elado... Tok jo, hogy elobb vettem es csak utana esett le, hogy sehol fasza helyen nem repulhetek vele ujzelandon.
Wellington az nofly zone es minden department of conservation terulet szinten nofly zone. Es minden ami ujzelandon szep taj es franko, az department of conservation szoval a kor be is zarult.
-
Sipi-
őstag
-
npera
addikt
Megnéztem az új pici Mavic Minit. Egész pofás.
Látom, hogy le van olcsósítva erősen, de aztán összevetettem a Mavic Pro 2-vel és utána megértettem, hogy ez tényleg olcsó.
A Mavic 2 Pro a mobilt összecsiptető kontrollerrel 1499 EUR. A "rendes" képernyős kontrollerrel már 1999 EUR.
Ekkor hirtelen nagyon-nagyon olcsónak tűnik a Mavic Mini Fly More Combo 499 EUR-ért.
És most rájöttem, hogy a Mavic Air még létezik és az még sokkal jobban tetszik, de rögtön dupla áron van a Minihez képest... Ááááááá...
Inkább megépítem a long range trikoptert, akkor legalább az alkotás öröme is benne lesz.
-
FőDudu
veterán
Szegelyes teknos a gyereknek beszerezve.
CITES papirokkal, mert csak exportaljuk.Melle a szokasos UVB lampa, infra lampa, alginatos fold, stb. Otthon varja a terrarium, jelenleg ciposdoboz a lakhelye.
-
Samott
addikt
Békanyomda megvolt? ;)
-
npera
addikt
Én alacsonyabb szinten nyomom az ipart, úgy tűnik
Én reggel bevittem a gyerekeket oviba, aztán ott szembesültem vele, hogy halloween nap van
Mindenki ki volt öltözve, az ambíciózusabb szülők ki is festették a gyerekeket. Én meg bevittem őket "civilben". A fiam letojta, ő autózni akart. A lányom nem kezdett el bőgni amíg el nem indultam haza a ruhákért. Asszonynak telefon, előkereste a ruhákat, aztán csak fel kellett vegyem őket az előszobából. Vissza az oviba, még reggeli előtt odaértem. A fiam megörült neki, mert a csontvázas cuccban tudott félelmetes lenni.
A lányom egy sarokban bőgött, hogy neki nincs jelmeze. Gyorsan feladtam rá egy kis rucit, aminek a felső része egy póló csontvázzal, alul pedig kis tüll szirmokból áll. Az egyik legjobb barátnőnek pont ilyen volt, így hirtelen kisütött a nap és öröm volt.
Az óvónők szétröhögték magukat.
Utána be melóba, szendó, fogmosás, aztán rohantam a gyár mellé a mini kórházba, ahol magasfeszültségű életmentés gyakorlat volt. Aztán vissza és kezdhettem dolgozni.
Most meg jön a sok halloweenes gyerek cukorkáért.
-
-
-
Jahno
veterán
Na, ma az agyam folyt ki a fülemen. És ha be kellene fejeznem a napot, akkor meg kellene 4-5 óra. Főnök itt nyüszített, hogy jajj fontos még ticket, ki sem nyitottam szinte semmit csak a júzerek adhoc kéréseinek ugráltam. Béketűrő arcok is kezdenek sorban megborulni, meg olyan keszekusza projektek vannak, amit senki nem ért, nincs kitalálva, csak a szopás van vele, de azért csinálni kell. Ráadásul holnap sok cégnél riport határidő, zárás, satöbbi, bent dolgozik a fél emelet.
-
Jahno
veterán
válasz
blueboi69
#38000
üzenetére
Kell pár év és kiderül. Azért 10 perc alatt több 10 kilowatt energiát kicsapolni nem egyszerű. És akkor még az akkuval a mambó, hogy felmelegít/hűt, amit hosszabb távon is tesztelni kellene, beépíteni a kocsiba és átszervezni az egészet. Minimum 15 év, ha most működőképes laborban asztalon a megoldás.
-
-NoVa-
veterán
Ma végignéztem, ahogy egy egyenes úton az út szélére odatett széket egy autós lassan haladva elüti, majd dudál. Bámulatos reflexek.
-
eattila
őstag
Van itt valaki aki keni-vágja a swift-et? (Nem a kocsit, hanem a nyelvet). Mert helyzet van, ami már inkább szituáció
Címszavak: MapKit, PolygonOverlay és egyedi színek
Új hozzászólás Aktív témák
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Autós topik látogatók beszélgetős, offolós topikja
- Jövedelem
- Pánik a memóriapiacon
- CES 2026: Látható gyűrődés nélküli hajlítható kijelzőt hozott a Samsung
- Lexus, Toyota topik
- Hálózati / IP kamera
- Nem kilincselhet tovább a Tesla Kínában
- További aktív témák...
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro 128GB Space Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen
- 173 - Lenovo Legion Pro 7 (16IAX10H) - Intel Core U9 275HX, RTX 5080 (ELKELT)
- Apple iPhone 12 Pro Max 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- HIBÁTLAN iPhone 13 128GB Red -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3760
- Eladó Apple iPhone XS 64GB / 12 hó jótállás
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest



Címszavak: MapKit, PolygonOverlay és egyedi színek
