Új hozzászólás Aktív témák

  • ribarszki

    őstag

    válasz blattida #26693 üzenetére

    Egy porszívó esetében a próbával semmire nem mész. Szív, működik? Maximum ennyit tudsz megnézni. De azt nem tudod, hogy az 1500. óra van-e benne és 3 hónap után lefüstöl-e. Persze a porzsák teret ki lehet sikálni szépre, de ki tudja milyen zsákkal használták? Mennyire figyelt rá az előző tulaj? Háztartásban volt, vagy esetleg szállodában? Mondjuk ezek még a használati nyomokból lejöhetnek, de a motor élettartama nem igazán.

    Nem véletlenül nem forgalmaznak a felújítós szakik porszívókat. Legalábbis aki lelkiismeretesen csinálja, 1/2-1 év garanciával, mint a kaposvári Herman Róbert is. Mert egy mosógépet át lehet nézni, alkatrészeket cserélni, felújítani. De egy porszívó esetében ez elég egyszerű feladat. Vagy kicseréli a motort vagy sem. Ha kicseréli, akkor már nem éri meg eladni, mert 1, ki veszi meg ennyiért? 2, hol a haszon?

    Persze meg lehet venni, de garit nem nagyon fog rá vállalni senki. Max 3 hónapot, amíg az eladó keresztbe teszi az ujjait, hogy csak ezt bírja ki. Majd ha elszáll 1-2 év múlva, nem kell csodálkozni, mert Svájcban, vagy Németországban már beletettek 1-2 ezer órát.

Új hozzászólás Aktív témák