-
Fototrend
Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !
Új hozzászólás Aktív témák
-
Gdmx
tag
Srácok ! Segítség !
Előástam a spejzből egy rég nem használt hifi szuperhőst, egy Dual 505-ös LP lejátszót és rémülten tapasztaltam, hogy hiányzik róla a (teteje is, de az a kisebbik gond) hangszedője!
Mivel gyakorlatilag most fogok először úgy a kezemben LP lejátszót, hogy tudom is mi az, sajna nagyon nem értek hozzá.
Ha szeretném megismerni az LP nyújtotta élményt, mindenkép be kell szereznem egy belevaló hangszedőt és tűt.
Kérdéseim : bármilyen hangszedő jó bele, iletve ha veszek adnak hozzá tűt is?
Nincs véletlenül valakinek egy használt és felesleges hangszedője, amit megvehetnék pofátlanul olcsón?
Mire figyeljek, ha ilyet veszek? Amit kinéztem, az egy Ortofon 540 MKII, 20-20.000 Hz, de az árát nem tudom. (nem lehet vészes, mert ezt a lejátszót ilyen szedővel hírdetik kb 30k-ért)
Jah, és ki lenne hajlandó megválni valami fincsi jazz lemezétől ha bedurrantottam a tányérost? Mondjuk egy Miles Davis - Kind Of Blue épp megfelelő volna tesztelésre
!
Új hozzászólás Aktív témák
- Tudástár Parazitaeffektusok az áramkörben 1.
- Tudástár Melyik áram merre folyik a NYÁK földhálózatán?
- Tudástár Erősítők tápellátása
- Bemutató DSD: divatőrület vagy a zene új dimenziója?
- Bemutató Audio-gd Precision 2 erősítő teszt
Állásajánlatok
Cég: Marketing Budget
Város: Budapest