-
Fototrend
Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !
Új hozzászólás Aktív témák
-
blattida
nagyúr
válasz slick-adam #42297 üzenetére
De, de mint ahogy már volt róla szó, a készülékállványoknak is fontos feladata van, ez pedig az elcsatolás és az izoláció. A készülékekre visszajutó rezgések, akár más készülékekről, akár a hangdobozokról erednek, károsak a hangminőségre nézve, hiszen mikrofóniát okoznak, rezgésbe hozva a részegységek aktív és passzív alkatrészeit, így idézve elő torzításokat, melyeket csillapítani vagy ha lehetséges, megszüntetni kell.
Ezek hatása az egész zenei spektrumban érzékelhető, természetesen különböző mértékben és erősen rendszer és hallgató helyiség függő módon.
Egy jó állvány egy olcsó rendszer hangjának is jót tesz, természetesen kísérletezni lehet, hogy mely állvány típus/konstrukció válik be a leginkább az adott helyen.Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||
-
blattida
nagyúr
válasz gorbep #42295 üzenetére
Csak a három polcoshoz volt szerencsém.
Jó állvány, szép középtartományt és tiszta mélyeket eredményez a használata, mély szegény rendszerekhez azonban nem ajánlanám, mert szárazabbá teszi az alsó tartományt. Némi élességet is képes elvenni egy rendszer hangjából, ezért szelídítésre is alkalmas.Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||
-
gorbep
senior tag
Tisztelt Nagytudású Fórumtársak!
Van valakinek tapasztalata Ezzel a készülékálvánnyal kapcsolatban?
- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......
-
AMDFan
addikt
Volt valaki Bonobo-n? Jó kis koncert volt
-
blattida
nagyúr
-
Auratech
őstag
válasz #71562240 #42288 üzenetére
Persze. A szimmetrikus kapcsolat tip, ring slave, tehát +, -, ground pólusokkal operál. A 6.3 balanced out az szimmetrikus. Trs csatlakozóval, jelszintben is+4 dBu..lehet akár mini jack vagy din a végén...keverőn a main kimenet gyakran ilyen, vagy xlr dugaszos...
Az ic aszimmetrikus kapcsolathoz képest nagyságrendileg kisebb a szimmetrikus összeköttetés kábelre eső torzítása. Persze nem nulla. Azért egy jó kábel dukál..
(Az arcamot a juliáról az illesztés miatt az aszimmetrikus rca kimenetről kell táplálni. A szim. kimenetbe dugott mono jack-rca összeköttetés túlvezérli az erősítő konzumér bemeneteit. Csökken a dinamika.)Itt a lényeg a szimmetrikus kimenet és az esetileg fájdalommentes 15e Ft vételár. Passzol a Prod-hoz..
Ha ennyiért van hasonló paraméterű, gondolom nem baj. Ha nem kél el, lehet lecsapok rá. A suliban nem ártana a gépembe... Mióta kivágtam az audugi 2zs-t a game port 64bit alatti bolondériája miatt.[ Szerkesztve ]
Auratech Field Recording
-
#71562240
törölt tag
válasz NoSuchUser #42290 üzenetére
Másra, a HD2-re, de ezügyben nem biztos, hogy hallgatnod kell rám.
-
#71562240
törölt tag
válasz NoSuchUser #42285 üzenetére
Megjegyzem, Julia helyett én valószínűleg Prodigy HD2-t vennék, vagy a Julia-val hasonló árfekvésű Xonart, de ez csak tartózkodó javaslat - vagy még az se.
[ Szerkesztve ]
-
#71562240
törölt tag
válasz Auratech #42287 üzenetére
Biztos, hogy jack menne a Juliába, ha szimmetrikust használna?
Azt mindenképpen vitatnám, hogy a plusz "egy-két" méter kábelhossztól nem romlik az átvitel minősége. Romlik, még szimmetrikus összekötés esetén is, ezért legfeljebb csak praktikus szempontok miatt javasolnék ráhagyást, - illetve én nem javasolnék, no persze hangdobozhoz nem méri centire az ember, az igaz.[ Szerkesztve ]
-
Auratech
őstag
válasz NoSuchUser #42285 üzenetére
A julia szimmetrikus kimenetébe egy sztereo jack (TRS) - XLR papa kábelt dugsz, aminek XLR végét a Prodipe-be tolod. Kész. Oldalanként.
A szimmetrikus kapcsolat TRS-XLR biztosítja a magas jelszintet és a zavarérzéketlenséget.
Szerelve is kapható ilyen, de forrasztani sem ördöngösség. A legjobb minőségű KLOTZ intstallációs mikrofonkábel (merevebb), és Neutrik csatlakozók felhasználásával 6-7 e forintban megáll a pár 2-3 m-es kábel.
Érdemes és nem gond ráhagyni a kábelre egy két métert. Nem kell a lehető legrövidebbre szabni. Nem romlik az átvitel minősége.
Szervizes hangszerboltban szerintem van, vagy megcsinálnak ilyen kábelt.A fülesed az nem fog működni a juliával, mivel nincs benne erősítő füleshez. Vagyis 100 ohm felettivel menne, de a tied 32-es, az nem jó.
Ha arcammal oldod meg , a füles meghajtás kérdése megoldódik, jó minőséggel. Ez előny az aktív cucchoz képest.
Ott más kábelezés kell. A lehető legrövidebb, minőségi interconnect megoldás a pc-erősítő közt. Plusz hangszóró kábel..az erősítő és a dobozok közé...
A Julia ebben az esetben is sokkal többet mutat a zenéből, mint az alaplapi. Ennyiért megéri betenni a pc-be.
Még mindig kapható 35-40e környékén...[ Szerkesztve ]
Auratech Field Recording
-
#71562240
törölt tag
válasz NoSuchUser #42285 üzenetére
A hifi arra való, hogy összekavarja az embert, hiszen minden készüléktől és minden hifistától "AZ" igazságot hallod, sajnos-szerencsére mindegyiktől másféle "AZ" igazságot.
Tudnád a Júliát passzív vonalon is használni, pesze. Leginkább ugyanazt a kimenetét használnád úgy, mint a Prodipe-hoz (kivéve, hogy a Prodipe-nak van szimmetrikus aljzata is, és az jobb, tehát az esetben mégsem ugyanazt).
Ezek szerint akkor egyelőre nem vennél DAC-ot, hanem inkább a viszonylag komolyabb hangkártya DAC-ját használnád. Járható út ez is.
És persze az előzmények alapján nem meglepő, hogy én azt állítom, hogy az Arcam+JBL egyértelműen jobban szólna, mint az általam egyébként a maga műfajában szintén nagyrabecsült Prodipe Pro5. Talán majd az "ellentábor" is szavaz a Prodipe-ra, de ne higgy nekik, ne hagyd magad jobbra-balra kavarni!
Júliának vannak RCA kimenetei, tehát a Prodipe-ba például RCA-jack kábel menne, vagy XLR is mehet bele, az még elvileg jobb is, az Arcamba pedig normál interkonnekt kábel. A passzív lánchoz meg persze kellene külön hangszórókábel is.[ Szerkesztve ]
-
NoSuchUser
csendes tag
válasz #71562240 #42273 üzenetére
Kavartok itt engem jobbra-balra
Kövezzetek meg, de én szeretem a Sennheiserem, és tökéletesen elégedett vagyok vele. Ez azt hiszem jelzi az igényeimet is.
Van egyszer egy ESI Juli@ + Prodipe Pro5 V2 (lekerekítettem Pro8-ról) kombo. Bocsánat, hogy tök hülye vagyok, de a gyakorlatban hogyan néz ki - mit kötök össze mivel hogyan?
Illetve Júliát a passzív vonalon is tudnám használni? Juli@ -> Arcam 7 -> JBL ES30?
Kösz!
-
-
Tamoo
nagyúr
válasz sting2 #42282 üzenetére
Gondolom gyűjtesz valamire amíg ezt használnád. Akkor gyűjts, ne a kábelre verd el a lóvét. Max kérj kölcsön párat aztán döntsd el megéri-e.
Én most hosszabb távon tervezek 3808-al sztereózni, nem hiszem, hogy a 3805 is sokkal rosszabb. (ha egyáltalán rosszabb)
[ Szerkesztve ]
-
sting2
addikt
válasz #71562240 #42277 üzenetére
És Tamoo!
Köszönöm nem is félek tőle komolyabban, leszámítva a későbbi tovább lépést, hiszen ez már bőven elavult ha nem nézzük a hangminőséget...
A legnagyobb kérdés a fejembe még az :
Hogyan oldhatnám meg azt (- hogy a lehető legjobbat hozzam ki a 2.0 részéből-), egy jobb kábellel, hogy ne a mozi drótokkal kelljen sztereózni?Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation
-
bajnokpityu
félisten
válasz AMDFan #42276 üzenetére
lehet ferditeni a dolgokat,de ettől még nem helyes.miért nem számolsz akkor frekvenciánként,még kevéssé lesz igaz. Te a sonata hibájának az 50Hz alatti tartományt mondod, de ettől függetlenül az emberi fül akkoris a középtartományban legérzékenyebb, ez a legfontosabb, és ha nem csak tüctüc,meg metál zenéket hallgatnánk, bizony kijönne a 80%. Ami persze lehet,hogy csak 70%,de mindenképp ez a legfontosabb. nekem.
-
Auratech
őstag
válasz #71562240 #42278 üzenetére
Amikor a technológia hangsúlyos, azt használom: aktív monitor. Amikor a funkció azt, hogy stúdió monitor. Ez lehet egy monoblokkal és slaggal összekötött arany-piramis is. A másik lehet egy Genius pc-alkatrész is.
Az utolsó mondat annyiban igaz, hogy a technológia folytán a hangfelvételek minősége inflálódik, mivel bárki gyárthat ilyet. Ez hasonló a képi, írásos információ inflációjához. Végül is eszkatológia...
A stúdiómonitor szóösszetétel jelzi a lehetőség szerinti neutralitást, a felhasználás célterületét, ugyanúgy, mint a HI-FI/Hi-End hangsugárzó kifejezés vagy az, hogy versenyautó.
Az aktív stúdió monitor hármasa pedig a technológiára is utal, jelezve, hogy kell neki 220, viszont akár egy 50m-es mikrofonkábellel is tudok neki jelet adni és a doboz szólni fog.[ Szerkesztve ]
Auratech Field Recording
-
#71562240
törölt tag
válasz Auratech #42274 üzenetére
Egyetértünk, de itt is felhívnám a figyelmet a szóhasználat fontosságára.
Ne értsük az aktív monitor hangdobozt stúdiómonitor hangdoboznak, és ne értsük a stúdiómonitort aktív monitornak. Ez két külön halmaz, amelynek van egy közös metszete. Ez a metszet manapság egyre nagyobb, részben azért mert elharapóznak a "háztáji", "praktikus" stúdiók, mondhatni felhígult a mezőny. Ha kicsit sarkítok: komolyabb vagy középkomoly stúdiókban harminc-negyven évvel ezelőtt nem is nagyon értette volna senki, hogy a stúdió monitor és az aktív monitor fogalmainak lehet közös metszete, akkortájt használták a megfelelő, "stúdiómonitoros" kiképzésű-hangolású, jellemzően "természetszerűleg" passzív EPOS, Rogers, BBC, Spendor... stb hangdobozokat (természetesen állódobozokat is), és (kicsit sarkítok) komolyabb vagy középkomoly stúdiókban senkinek se jutott volna eszébe olyan "szentségtörés", hogy aktív monitort használjon stúdiómonitornak - kivétel a kivétel természetesen. A világ változik (ezek a mai fiatalok...), de még ma sem azonos fogalom az aktív monitor és a stúdiómonitor fogalma, sőt. A probléma (a stúdiók felhígulása és a stúdióberendezések jellegének és használati módjának az átalakulása) persze erősen összefügg azzal, hogy - mint arról néha már szó került - a legjobb minőségű hangfelvételek zömét az ötvenes-hatvanas(-hetvenes) években készítették, ma sokkal ritkább a "jó hangfelvétel".
Talán az utolsó kitétellel is egyetértesz, de a szóhasználattal kapcsolatos dödögéssel mindenképpen egyet kell.[ Szerkesztve ]
-
#71562240
törölt tag
válasz sting2 #42263 üzenetére
Azt persze neked kell tudnod, hogy akarsz-e valamiféle "ideiglenes" megoldást valamiféle célból, ezt mi nem tudjuk értelemezni.
A kérdésed persze a készülékre irányul, ami az áráért a jobbak közé tartozó házimozi erősítő, viszonylag kellemes-édeskés hanggal, amelynek a sztereójára is odafigyeltek, tehát "nem teljesen lehetetlen " vele zenét hallgatni - "helyén kezelve a dolgokat". Tehát azokra a célokra, amelyekre készült, elég előnyös vétel. -
AMDFan
addikt
válasz bajnokpityu #42267 üzenetére
Ezt a 80%-ot hogyan számolod ki? Mert szerintem ez így nem igaz.
A basszus tartomány kb a 250Hz alatti tartomány. Az azt jelenti, hogy kb 3 oktáv lefelé. A közép 250Hz-től 2Khz-ig szintén 3 oktáv. A magas 2Khz-től 16Khz-ig szintén 3 oktáv. Ha a szubbasszusra gondolsz akkor az tény, hogy kevesebb, de önmagában akkor sem igaz, hogy a zene 80%-a a középtartomány. Maradjunk a 40%-nál inkább.
Engem amúgy zavar ha nem hallom a nagybőgőt meg az üstdobot normálisan, és oda kell képzelnem zenehallgatás közben, de hát ki hol köt kompromisszumot. Szerintem az aki az első komolyabb rendszerét fogja megvásárolni, többet számít a teljes frekvenciatartomány mint a te esetedben például.[ Szerkesztve ]
-
AMDFan
addikt
válasz andorra #42271 üzenetére
Én meg úgy gondolom, hogy az általad felvázolt B kategória az aminek a stúdió monitorok eleget tesznek.
Akkor leírom, hogy szerintem miért kiváló választás a stúdió monitor otthoni körülmények közé.
A hifi hangfalak nagy része háklis az elhelyezésre, nehéz megteremteni nekik a megfelelő akusztikai körülményeket, így az előre mért frekimenetük aminél alapból nem volt elsődleges szempont a linearitás (ezáltal a hanghűség is csorbát szenved) még inkább "hullámos" lesz egy rossz szobában. A stúdió monitoroknál törekednek a linearitásra (persze kivétel itt is van), a semleges hangzásra (ez fontos ahhoz, hogy zeneileg "stílusfüggetlen" legyen), a lehető legjobb térábrázolásra, fázishelyességre!! és arra hogy mostoha akusztikai körülmények között is jól teljesítsenek. Példának említhetném, hogy az előző igencsak belépő szintű hangfalam a Mackie MR5, térábrázolásban semmivel sem teljesített rosszabbul mint a Klipsch RF82-esem, ami azért mégiscsak egy 1.000 euros hangfalpár, álló hangfalhoz képest meglepően jó térrel. Persze összességében a Mackie elmaradt a Klipschtől, a térábrázolás csak egy példa volt. -
Auratech
őstag
Kellene merni olyan bátornak lenni, hogy a tanácsok ne önigazolásként próbáljanak érvényesülni.
Nekem az is nagyon jól fog esni, ha a lehető legjobb sztereó komponens rendszert valósítja meg, belátva egy szempontrendszer erényeit, amit talán titkon szeretne.A stúdiós szakma sem csak a kényelem és praktikusság elve alapján vásárol eszközt.
El kell hinni, hogy a stúdiólehallgatás tervezése során a legjobb hangminőség igénye a legsokoldalúbban használható eszköz igényével karöltve jelentkezik. Nem pénzkérdés elsősorban. Nagyon sok stúdiós rendelkezik minőségi hiend rendszerrel otthon és néha dolgoznak is rajta, mert kiismerték, tudnak viszonyítani.Azok a paraméterek, amik egy monitorozásban lényegesek, képessé teszik a kevert, masterelt hanganyagot olyan megítélésre, ami nem az adott lánc erényeit csillogtatja, hanem megtanulhatom hallani, hogy a kisrádión hogy fog szólni.
Hi-end rendszeren ez a tanulási folyamat hosszabb, mert ezek a rendszerek egyfajta aranyozott remastering aurába csomagolják a hangfelvételeket, mint egy lányt a sminkes esküvő előtt. Ki kell tudni alóla venni, milyen lesz a konyhában a csaj...[ Szerkesztve ]
Auratech Field Recording
-
#71562240
törölt tag
válasz #71562240 #42270 üzenetére
NoSuchUser
És akkor még egy hozzátenni érdemes dolog, bár az eddigiek után valószínűleg újdonságot nem mondok vele, de megerősítem. Amikor én a passzív hangdobozos "komponens rendszer" felé terellek, mint jó hifista, az nem feltétlen jelenti azt, hogy a te összes céljaidat tekintve ez lenne számodra az ideális, én azért terellek erre (mint jó hifista), mert valószínűleg így kapod a legjobb hangminőséget. Az aktív hangdobozos rendszert javasló két kollégának meg igaza lehet abban, hogy a te összes felhasználói igényedhez képest alkalmasabb (praktikusabb?) lehet egy aktív hangdobozos megoldás. Az én (nyilván elfogult) megfogalmazásomban ez úgy hangozna, hogy az aktív inkább a praktikusságra adna nagyobb esélyt, a passzív inkább a jobb hangminőségre adna nagyobb esélyt.És persze, ha már így nekiállsz, előbb-utóbb a fejhallgató is fejlesztendő lesz.
[ Szerkesztve ]
-
andorra
őstag
válasz AMDFan #42254 üzenetére
mi az az ok amiért nem jutott eszedbe zenét hallgatni a HR824-en?
Nem azt írtam, hogy zenét hallgatni, mert azt mint említettem kipróbáltam, hanem hifi rendszert építeni rá.
A studio monitoroknak és más monitoroknak megvan a maguk szerepköre, arra tervezik őket, amire valók. Lehessen hordozni, közelről hallgatni és más hasonló szempontok kiemelten fontosak a tervezésnél. Erre valóban nagyon jók és gondolom pozenére sem rosszak egy szokványos passzív hangdoboz+erősítőhöz képest. A B szinthez, az én klasszikus zenehallgató igényemhez azonban messze nem lettek volna elegendők. -
#71562240
törölt tag
válasz NoSuchUser #42252 üzenetére
Ezt még elfelejtettem, a korábbiakban már erről folyt vita, most újra utalok rá:
Amikor az aktív sugárzók mellett elkötelezett AMDFan azt modja, hogy "...és vennék egy RCF Ayra 8-at meg egy egyszerűbb USB Dacot 20 ezerért.. (...) Ehhez köze nincs annak a passzív rendszernek amit felvázoltál 157 ezerért.", akkor az utóbbi kitétellel én biztos nem értek egyet, de valószínűleg a hifisták többsége sem, nem véletlenül választ a hifisták többsége komponens rendszert. (Ezt most csak azért mondom így általánosságban, "elvi síkon", mert a konkrét RFC-t még nem hallgattam.) Ezen már jól elvitatkozgattunk eddig is, most újólag megerősítem, hogy én továbbra is a komponens rendszer felé küldenélek, és a hifisták többsége is ezt teszi - és persze vannak ellenpéldák is, okkal. Ilyenkor persze mindig megjegyezzük, hogy menj és hallgass meg minél több mindent, hogy minél szélesebbkörű saját képed legyen, ha még nincs.(#42269) Auratech "De hát egész korrektül leírta:..." A kollégát én nem is soroltam azok körébe, akikből harapófogóval kell kihúzkodni az információt, nem is kérdezgettem vissza nála, bár éppenséggel lennének még fontos, megismerendő paraméterek, de azért a folyamatosan leírtakból és a kéltoldalú komunikációból is látszott, hogy milyen igényei lennének és miért. A kolléga elég jól kérdezett, nem volt vele "különösebb baj" .
[ Szerkesztve ]
-
Auratech
őstag
válasz #71562240 #42265 üzenetére
De hát egész korrektül leírta:
"Sziasztok!
Szeretnék összerakni egy stúdió monitor párost, esetleg 2.1 megoldást egy passzoló erősítővel; elsősorban videó (és hang) vágásra, sufni-masteringre használnám. Előfordulna elektronikus zenék hallgatása is, így a szép basszust értékelem."
A 2 mondatot értelmezve nekem az én általam ajánlott megoldás koncepciója sejlik fel. Erre kiváló a prodipe és a júlia párosa...
Különben meg sem szólaltam volna.
A "lehető legolcsóbban megúszni" gondolatát sikerült legyilkolnunk a fejében már.
Az MS40-től eljutott 3x- árig... Bármit vesz, jó felé változik a hangzáskultúra nála.Auratech Field Recording
-
#71562240
törölt tag
válasz #71562240 #42265 üzenetére
Ja, bocs ezt kifelejtettem a dödögésből.
"...és ha az pl. A kategóriás, Kammerer elegánsan adja át a tanácsadás terepét másoknak és viszont." Milyen szivesen átadnám a terepet, csakhogy szerintem ez éppen nem lenne elegáns, merthogy legsűrűbben éppen én szoktam az "A" kategóriás igényekre is választ adni. Ugyanis a "C" kategóriás topiklakók közül majdnem egyedül "ereszkedem le" odáig, hogy akár a mikrohifiről is el tudok beszélgetni, mert odafigyelek arra a szférára is, rendszeresen meghallgatom az üzletben azokat a készülékeket is, és ott is tudok mondani talán okos (hasznos) dolgot, míg a többség (kivétel a kivétel) azt mondja az ilyen kérdezőnek, hogy "olyan mindegy, vedd meg, amelyik tetszik, ezek egyformák".[ Szerkesztve ]
-
bajnokpityu
félisten
válasz AMDFan #42264 üzenetére
kár,h a zene 80%a a középtartományban történik. én szememben Te vagy a kisebbség,akinek fontosabb a mély,mint a közép.
ha választanom kell, hogy egy tisztességes közép, vagy komoly mélytartomány, számomra nem lenne kérdés. ezért nem lesz nekem 20cm mély mellé ribbonom. ezt Te válthatod akármilyen jól aktivan, akkor is zeneietlen marad számomra - ebben a nem túl magas kategóriában.
[ Szerkesztve ]
-
Auratech
őstag
válasz NoSuchUser #42251 üzenetére
Még egy "apróság".. A prodipéphez megveszed ezt a 15e forintos használt hangkártyát és a monitort szimmetrikusan is meghajthatod, amit remekül hallasz.
A benne lévő elektronika ennyi pénzért best buy. Nem fogod megbánni.
Marad még pénzed néhány noctua ventillátorra, hogy elkussoljon a géped...
Esi juli@Auratech Field Recording
-
#71562240
törölt tag
válasz andorra #42253 üzenetére
Hadd dödögjek egyet.
"Tehát mielőtt egymással vitatkoztok, mérjétek fel a kérdező igényét..." Persze, naná, de a felszólíttatás "nem az én ingem", mert ha összeadnánk minden olyan esetet, amikor én notóriusan visszakérdeztem a tanácskérő felé, hogy az értelmes tanácsadás érdekében írja már le legyenszíves, hogy mit, miért, milyen célok és körülmények (paraméterek) mentén akar, akkor az esetek száma kétszer elérne a holdig meg vissza. Állandóan visszatérő, ezerszer elkoptatott szövegfordulat Kammerer részéről, például hogy "ez így nem kérdés..." a kérdező írja már meg azokat a "paramétereket", ami alapján értelmes tanácsot lehet adni neki, már régóta én magam röhögöm ki saját magamat, amikor nekiállok ezt megírni. (Igen, a témaösszefoglaló ezt is megcélozza természetesen.)A kategóriák eléggé igazak, lehetne leíró megnevezést is adni nekik.
[ Szerkesztve ]
-
AMDFan
addikt
válasz bajnokpityu #42261 üzenetére
Nem egyről beszélünk. Én elfogadom és megértem amit mondasz, hogy a JPW Sonata hangja hatalmasat javul és zenei lesz egy jobb DAC-tól, de számomra egy olyan hangfal ami szinte teljesen néma az alsó 1 oktávon az egyszerűen nem opció.
-
sting2
addikt
Szerintetek, " átmeneti " megoldásnak egy Denon 3805
Bő 1 évig - csak DD 5.1 és DTS - Mozi.
és akár a SZTEREÓT is rábízhatnám erre?
Persze helyén kezelve a dolgokat...Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation
-
Auratech
őstag
válasz NoSuchUser #42251 üzenetére
Prodipe terén egy jó megoldás: Ez Pár! Rendesen szól és nagyot. 107, Garis. Tekintélyt parancsoló.
Prodipe PRO8 V2egy gyors teszt:AUDIOFANZINE
Auratech Field Recording
-
bajnokpityu
félisten
válasz gyurczy #42257 üzenetére
köszönöm,hogy igaznak tartod.
vagy annyiért más zeneibb dacot is vehet. de ha olyan jónak tartjuk a 170rugós aktiv cuccot,akkor az bizony meg kéne mutatnia,hogy mennyire hendikeppes a digitális oldal.
AMDfan: hta30+jpw sonata pl többet profitál egy jobb digitális forrásból, mintha kábelekre,vagy drágább hangfalra, erősítőre költeném, pl. és ez összesen nagyjából 50-60rugós kategória.
nekem pont egy jobb digitális forrástól lesz zeneibb a lánc egésze,nem egy drágább hangfaltól.
[ Szerkesztve ]
-
AMDFan
addikt
válasz bajnokpityu #42255 üzenetére
Itt most nem arról van szó, hogy mi a legjobb USB dac.
Egy teljes rendszerről aminek az egésze 170e Ft, abban nem lehet 100e Ft-os Essence One, mert tudsz mellé venni egy M-Audio BX5-öt és még mindig messze vagy a 20 rugós DAC + RCF Ayra 8-tól.
Persze lehet mondani, hogy a BX5 mennyire zeneien fog szólni a jobb DAC-tól, de én továbbra is a saját nézőpontomat képviselem amiben a prioritás a zenehallgatás. -
#71562240
törölt tag
válasz NoSuchUser #42251 üzenetére
Olcsó, egyszerű felépítésű, de hallgathatós USB-s DAC + fejhallgatóerősítő témában nézz körül bkercso fórumtársnál is, akár újonnan, akár használtan, hátha találsz egy jó ajánlatot, ami felszabadít egy kis keretet a többi komponensre.
(#42252) NoSuchUser
A plusz felszabadított keret például arra lenne jó, hogy erősítőt egy kicsit jobbat vegyél, mint az általad kiszemelt Onkyo, az általam ajánlott listából például az Arcam Alpha 7-et 30-35ezerért, az nagyon klassz lenne. De az Onkyo árfekvésében is inkább a Yamahát forszíroznám.
Inkább a használt JBL mellett döntenék a kettő közül, én legalábbis nagyra tartom az egész sorozat hangját, de mint mondtam, távol helyezendő a faltól. De mint mindtam, ha a Tannnoy mellett kötsz ki, arra is áldásunk.
És persze az is egy út, hogy megunod a sokféle készülék közötti válogatást, és aktív hangdobozzal egyszerűsítesz. Ez esetben az M-Audio és Mackie vonalon kívül a fórumtárs által ajánlott Prodipe vonalon is nézz körül.
Legalább 5ezret muszáj félretenned egy használt hangkártyára, a használható SPDIF miatt - és szükség esetén ideiglenesen az analóg kimenet miattt is.
Azokkal a ventilátorokkal se ártana kezdeni valamit, nem is csak a (halknak mondott) hangerejük miatt, hanem az általuk keltett elektromos zavarok és a rezgések miatt is. Ha mást nem, legalább rezgésmentesítsd a számítógépedet, amennyire lehet, a ventilátorok, optikai meghajtók, merevlemezek, tehát minden forgó-morgó eszköz elcsatolása révén. -
Auratech
őstag
-
gyurczy
őstag
válasz bajnokpityu #42255 üzenetére
Igaz amit írsz, de az átlagember egy Emo XDA-1/2-vel bőven ellenne (és ez sem éri el a tabla szintjét).
-
bajnokpityu
félisten
válasz bajnokpityu #42255 üzenetére
természetesen tabla helyére akármilyen jó minőségű spdif forrást be lehet helyettesiteni,de ennél jobbat még nem hallottam, és ezzel élek együtt.
oké,hogy a frekimeneten nem változtat egy rossz digitális kiszolgálás, de itt a hifitopicban nem ez szokott a cél lenni,hanem a zenei élmény. és utóbbi nehezebben megvalósitható.
-
bajnokpityu
félisten
válasz AMDFan #42254 üzenetére
na kiváncsi leszek,mi az a 20rugós usbről hajtott dac,ami jól szól szerinted. többszáz rugós dacok voltak,és vannak nálam, digitális oldalról nem érte el egyik se a tablát, de általában még a tabla picot se. és,ha valaki hozzászokott a jóhoz, utána szembetűnő, mennyire hurkák a dacokba épitett usb bejáratok. és mondanám,h tisztelet a kivételnek, de tényleg mindegyik gyengébb volt nélküle.
100körül essence one-t sokan jó ár értékűnek tartják. 6631es chip vezérli az usbjét, ráadásul nem is nagyon szarul kivitelezték. szó szerint hallgathatatlan USBről számomra. 20rugóért ma még csak 1.1es USBk vannak, ezek büntetően rosszul szólnak..
[ Szerkesztve ]
-
AMDFan
addikt
válasz NoSuchUser #42251 üzenetére
Őszinte leszek, az a Sennheiser HD215 olyan rossz fejhallgató, hogy felesleges amiatt fejhallgató erősítős DAC-ot venni. A helyedben én vennék egy nagy levegőt, összekaparnék minden pénzt ami van és vennék egy RCF Ayra 8-at meg egy egyszerűbb USB Dacot 20 ezerért.. Ez kb 170e Ft, viszont nagyon jó hangot kapsz, szinte a teljes zenei spektrummal. Ehhez köze nincs annak a passzív rendszernek amit felvázoltál 157 ezerért.
(#42253) andorra: mi az az ok amiért nem jutott eszedbe zenét hallgatni a HR824-en?
[ Szerkesztve ]
-
andorra
őstag
Az aktív monitor vitájához:
Volt aktív monitorom, méghozzá nagyon jó minőségű, Mackie HR 824-es. Egy jó Mission gyári állványon használtam. Csodálatos hangja volt.
Viszont sohasem jutott eszembe, hogy erre építsek egy igényes zenelejátszó rendszert, egy szintetizátorhoz használtam. Persze, csupán kíváncsiságból, azért meghallgattam, mire lehetne képes.Érdemes lenne egy kicsit alaposabban tisztázni, kinek mit jelent a hifi?
Kétségtelen tény, hogy van a hifizésnek egy olyan alapfázisa, amire szinte mindenki törekedne. Ezt úgy tudnám talán meghatározni, hogy viszonylag torzításmentes hang, nagyobb hangerőn is, elég jó frekvenciátvitel a teljes tartományban, főleg a mély, ill. sub tartományban.
Elektronikus zenére, popzenére, az esetek többségében, figyelembe véve a hallgató igényeit, ez már akár elég is lehetne. Jelezzük ezt ezentúl úgy, hogy "A" kategóriás igény!
Ha valakinek fontos a jó térábrázolás, vagyis a jó színpadkép, a hosszú hallgathatóság, a minél élethűbb megszólalás (megkerülhetetlenül a klasszikus zene) és ennek oltárán, még az A kategóriás igényből is hajlandó kompromisszumok árán valamit engedni, hogy mindez megvalósuljon, ezt nevezzük "B" kategóriás igénynek!
Igen, jól gondoljátok, jön még egy további kategória, amit egy váratlan fordulattal "C" kategóriás igénynek fogok nevezni. Ebbe az igénykörbe tartoznak azok a hifizők, akik azon kívül, hogy pénzt költenek a rendszer megvásárlására, anyagi és szellemi ráfordítást sem sajnálva, sok munkával, megpróbálnak az idők folyamán minél jobb rendszert összecsiszolni, szükség szerint elemeket cserélni, kábeleket próbálgatni, állványozni, a lakásukban ezt-azt átrendezni, stb.
Az itt régebben fórumozók, bizonyára mindannyian a C kategóriába tartoznak, de nem egyformán viszonyulnak az A és a B kategóriás igényekhez.
A viták többsége ezen alapszik és ebből ered.Ha valaki csak vásárlási tanácsot jön kérni ide, érdemes lenne minél előbb tisztázni, milyen igényei vannak, ha úgy tetszik, mely kategóriába tartozhat, mert én úgy tapasztalom, hogy ez legtöbbször elmarad.
Ezt egyaránt ajánlom akár AMDFan akár Kammerer figyelmébe is. Tehát mielőtt egymással vitatkoztok, mérjétek fel a kérdező igényét és ha az pl. A kategóriás, Kammerer elegánsan adja át a tanácsadás terepét másoknak és viszont.
-
NoSuchUser
csendes tag
válasz NoSuchUser #42251 üzenetére
Az milyen elgondolás, hogy Pro-Ject DAC Box S USB (48e) / NAD DAC 1 Wireless USB (55e) / Cambridge Audio DacMagic 100 (65e)
+ Onkyo A-9155 (használtan 23e)
+ Tannoy Mercury V1 (51e) / JBL ES30 (69e - használtan 40e)
= 111e -> 157e -
NoSuchUser
csendes tag
válasz #71562240 #42250 üzenetére
Hát nem állítom, hogy nem lettem megkavarva
A gép nem passzív, dolgozik benne vagy 5-6 ventillátor, de (számomra) halk.
Aktív vonalon indultam el körülnézni, M-Audio BX8 D2-t és Mackie MR5 MkII-t néztem, bár ezzel már a keretem határánál járok. Lehet Alesis Monitorone MkII vagy M-Audio BX5 D2 is elég lenne.
A probléma inkább az, hogy ahogy utánakerestem DAC-oknak, a 100e alatti kategóriában nem láttam olyat, ami fejhallgató erősítő is (bocsánat, eddig kimaradt, hogy van egy Sennheiser HD215, amit szintén szeretnék használni, ha nem a hangfal szól). Amit találtam és tudta ezt is az a Cambridge Audio DacMagic Plus és az ESI Dr. Dac Prime. 140e és 100e.
Marad akkor a sztereó erősítő + passzív vonal? Vagy hangkártya + dac + aktív hangfal? Annak nem látom értelmét, hogy 100-150 ezret költök hangfalra, majd a fejhallgatót az alap headphone kimenetbe dugom.
-
#71562240
törölt tag
válasz Auratech #42247 üzenetére
Én meg nem véletlenül a másik fajta megoldásra adtam konkrét javaslatokat. Szintén előnyökkel-hátrányokkal, de feltehetően hifibb-audiofilebb megoldással a hangminőség terén.
"A felhasználás jellege miatt mondhatni puszta lustaságból nem fog az ember azonos árszinten erősítő-doboz-kábel triászban kutakodni, hanem vesz egy kompakt eszközt, a maga előnyeivel, hátrányaival." Vagy mégis teheti, és ha hifista vagy hifista szándékú, nagyobb valószínűséggel a komponens rendszert választja. Általában ez a jobb hangminőséget szokott adni azonos árban.[ Szerkesztve ]
-
Auratech
őstag
Szerintem ezeken a kategória korteskedésen túl az volt az eredeti felütés, hogy van 100-max.150 e forintja a srácnak. Van egy számítógépe, ami forrásként fog működni, lehetőség szerint az alaplapi spdif-ről.
Vágni, házi masterkedni kíván, tehát, mint munkaeszköz lineáris átvitelű, neutrális hangképű, de lehetőleg tartalmas basszusokat megszólaltató rendszer az, amit elképzelt. Így mondta.Például nem említette, hogy a pc passzív-e és/vagy teljesen néma. Ha nem, akkor jelentős alapzajt kell beszámítani a lánc képességeihez képest.
Az én véleményem, hogy a feladatok és a használat jellege alapján megítélve közvetlenebben jó megoldás egy igényesebb (pénzhez képest) aktív monitorba ruházni és a pc forrás DA konverterét kiváltani a leghamarabb adódó lehetőség szerint egy illő DAC, vagy USB-s előfok képében.
Az ilyen jelleggel zenét művelők túlnyomó többséggel a stúdió monitoros megoldásban szoktak révbe érni.
A hifisták ritkán szoktak vágni, masterelni. Elég egyedül vagyok ezzel itt. Talán hifista sem vagyok, bár volt ebbe a kategóriába sorolható középszintű rendszerem.A felhasználás jellege miatt mondhatni puszta lustaságból nem fog az ember azonos árszinten erősítő-doboz-kábel triászban kutakodni, hanem vesz egy kompakt eszközt, a maga előnyeivel, hátrányaival.
Százas körül már igen elfogadható megoldások lehetségesek és hamar.
Jól fog szólni. Egy DAC aztán nagyon sokat dob ezen. A hifisókon gyakran hallott fostalicskák mellé mentegetőzés nélkül oda lehet tenni egy ilyen hangkeltő képességeit.100-ból normális dac, vagy digit bemenetes erősítő, doboz, kábel nem jön ki, ami alkalmas stúdiómunkára. Vagy akkor szinte minden alkalmas. Ti is tudjátok. Ha ki is jön, az egész egy nívón lesz, amit elemenként nehézkes fejleszteni, mert mindent kéne...
Inkább 130-ért ruházzon be egy nagyon elfogadható monitorba. Ez előre menekülés. A garancia kérdését nem is említve, ami biztonságérzetet ad.[ Szerkesztve ]
Auratech Field Recording
-
AMDFan
addikt
válasz #71562240 #42245 üzenetére
Olvasd az alább linkelt genelec cikket, akkor talán kitisztul pár dolog.
Ki dönti el hogy miről van értelme meg nincs értelme beszélni egy hifi fórumban? Talán te? Nem hiszem. Abból indult ki, hogy én felvetettem valamit, erre te nekiálltál okoskodni, hogy én keverem a stúdió eszközöket az aktív eszközökkel. Én csak kifejtettem, hogy kettőnk közül nálad nem tiszta a kép. Az, hogy ezt nem látod be, az már had ne az én hibám legyen. Itt én lezártam a témát, záróakkordként legyen itt egy kép a Stockfish Records stúdiójáról
-
#71562240
törölt tag
válasz AMDFan #42244 üzenetére
"Szórakoztató olvasni amikor már sehogy sem tudod csűrni csavarni a mondatokat és kiütközik az inkompetenciád." Ez megint a kiszólt a gödörből a lik esete ugyebár. Megint az óvodánál tartunk.
"Aktív váltóval miért ugyanolyan macerás a mélyeket vágni mint passzívval?" Amint megbeszéltük, két, három, négy erősítő kell hozzá. Nem macerás? Sőt, nem macerásabb? Nem drága? Sőt, nem drágább?
"Az aktív váltó mégis milyen plusz terhet ró az erősítőre?" Például anyagit. Amint ezt külön le is írtam, hogy ne legyen okod visszakérdezni, - elolvashattad volna visszakérdezés helyett.
De továbbra is: mindennek ugyebár semmi köze a témához.
Jóféle esti program ez, értelmes tevékenységek helyett. -
AMDFan
addikt
-
#71562240
törölt tag
válasz AMDFan #42240 üzenetére
"A legkomolyabb high-end rendszerekben mind aktív váltást alkalmaznak,..." Nem igaz, de ezt te is tudod. De hagyhatnád is már az aktív váltás ügyét, ugyanis eredeti témánkhoz semmi köze, csak te keverted ide oktalanul.
"...mint ahogy a legkomolyabb stúdiókban sem használnak passzív hangdobozokat." Nem igaz, de ezt te is tudod.
"Technológiailag a passzív váltó elavult technikának számít..." Nem igaz, de ezt te is tudod. De hagyhatnád is már az aktív váltás ügyét, ugyanis eredeti témánkhoz semmi köze, csak te keverted ide oktalanul.
"...ráadásul passzív váltóval nagyon macerás a mélyeket levágni..." Mindent macerás, mint ahogy aktív váltóval is ugyanolyan macerás. De ezt te is tudod. De hagyhatnád is már az aktív váltás ügyét, ugyanis eredeti témánkhoz semmi köze, csak te keverted ide oktalanul.
"...illetve az erősítőre is óriási terhet ró például egy 4 utas passzív váltó..." Mint ahogy az aktív is az aktív váltóra/aktív váltást képező erősítőkre. Ugyanott vagyunk vele, de ezt te is tudod, lásd ár-érték arány, az aktív váltás árából nagyon sok mindent lehet csinálni okosat, passzív váltással, a rendszer sokdimenziós, ahol az ár-érték arány dönt - lásd még sokpontegy versus sztereó, bikábelezés versus monokábelezés... De hagyhatnád is már az aktív váltás ügyét, ugyanis eredeti témánkhoz semmi köze, csak te keverted ide oktalanul.
"Nem véletlen, hogy a Grande Utopiat is úgy alakították ki, hogy quad amplificationre van lehetőség. Nincs az az erősítő ami egyedül normálisan meghajtja azokat a hangfalakat." Nem igaz, de ezt te is tudod. De hagyhatnád is már az aktív váltás ügyét, ugyanis eredeti témánkhoz semmi köze, csak te keverted ide oktalanul.
"Ennél high endebb cuccot pedig nem igen tudsz mondani..." Nem igaz, de ezt te is tudod. Még XT is tudja.
"Persze 4 sztereó erősítő nem olcsó..." Na, ez igaz. Márpedig a kiindulópont az ár-érték arány volt. De hagyhatnád is már az aktív váltás ügyét, ugyanis eredeti témánkhoz semmi köze, csak te keverted ide oktalanul.
Eredetileg, a tanácsadási ügyben aktív (tehát beépített erősítős) hangdoboz vs. komponens rendszerről volt szó, ár-érték arány összefüggésben, audiofil szempontból. Úgyhogy hagyhatnád is már az aktív váltás ügyét, ugyanis eredeti témánkhoz semmi köze, csak te keverted ide oktalanul.
Kár megreformálni akarni a valóságot.[ Szerkesztve ]
-
blattida
nagyúr
válasz AMDFan #42240 üzenetére
Ők nem azt mondják, hogy az aktív hangsugárzó rendszer eleve aktív keresztváltót tartalmaz, hanem arról beszélnek, hogy az aktív rendszereikben aktív keresztváltás történik, ez azért nem ugyanaz.
Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||
-
AMDFan
addikt
válasz blattida #42237 üzenetére
Akkor a Genelecnek is szólj mert rosszul tudják
http://www.genelec.fi/ht/tuotetuki/active-passive/
(#42238) kammerer: valójában pont fordítva van mint ahogy hiszed. A legkomolyabb high-end rendszerekben mind aktív váltást alkalmaznak, mint ahogy a legkomolyabb stúdiókban sem használnak passzív hangdobozokat. Technológiailag a passzív váltó elavult technikának számít, ráadásul passzív váltóval nagyon macerás a mélyeket levágni, mert hatalmas tekercseket kellene alkalmazni, illetve az erősítőre is óriási terhet ró például egy 4 utas passzív váltó. Nem véletlen, hogy a Grande Utopiat is úgy alakították ki, hogy quad amplificationre van lehetőség. Nincs az az erősítő ami egyedül normálisan meghajtja azokat a hangfalakat. Ennél high endebb cuccot pedig nem igen tudsz mondani Persze 4 sztereó erősítő nem olcsó...
[ Szerkesztve ]
-
#71562240
törölt tag
válasz #71562240 #42238 üzenetére
jeresztváltás=keresztváltás
A "háztáji", "kvázi" stúdiókban az aktív hangdoboz a praktikusság és/vagy olcsóság eszköze elsősorban, ettől persze még lehet nagyon jó ár-érték arányú az aktív hangdoboz is audiofil (és/vagy stúdiós) szempontból, de ritkább az ilyen, mint az ugyanannyiba kerülő komponens erősítő-hangdoboz rendszerek között. Utóbbit te fordítva gondolod, ez rendben van.
[ Szerkesztve ]
-
#71562240
törölt tag
válasz AMDFan #42236 üzenetére
Nem (csak) az utcai, hanem a hifi és bármilyen köznyelvben és szaknyelvben aktív hangdoboz az, amiben erősítő van, ezért nem kell hozzá erősítő külön. Mindenütt ilyen értelemben használtatik, szándékosan és szabatosan - függetlenül attól, hogy a jeresztváltás milyen benne. Te is így, ilyen értelemben szoktad mindig használni, csak most vargabetű.
Azt meg úgy pontosítom, hogy a "komoly", "valódi" stúdiókban, ahol fontos a hangminőség, és ahol figyelnek is a hangminőségre, és ahol értenek is hozzá, ott jellemzően passzív hangdobozos komponens rendszerek vannak, legfeljebb a manapság elharapózott "háztáji" stúdiókban lehet jellemzőbb az aktív (tehát beépített erősítős) hangdoboz a komponens rendszerrel szemben.
[ Szerkesztve ]
-
blattida
nagyúr
válasz AMDFan #42236 üzenetére
Az aktív hangsugárzó, hangdoboz elsősorban azt jelenti, hogy beépített teljesítményerősítővel rendelkezik, a váltás módja ettől függetlenül lehet aktív vagy passzív.
Abban viszont igazad van, hogy az aktív stúdiómonitorokban szinte kivétel nélkül aktív keresztváltó található.Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||
-
AMDFan
addikt
válasz #71562240 #42235 üzenetére
De igen, ez igaz ebben a formában ahogy írtam, maximum a te világodban nem igaz.
Biztosan létezik passzív stúdió monitor is, csak marha kevés ahhoz képest, hogy mennyi aktív van.
A másik pedig, hogy semmivel sem keverem az aktív rendszer fogalmát, olyat én sehol sem írtam, hogy aktív hangdoboz, de ez ebben a formában is inkább azt jelenti, hogy aktív váltós (mint ahogy a passzív is azért az, mert passzív hangváltós). Maximum a köznyelvben terjedt el az, hogy aktív az aminél a dobozban van az erősítő, de hát ez egy hifi fórum nemde?[ Szerkesztve ]
-
#71562240
törölt tag
válasz AMDFan #42234 üzenetére
"A stúdió cuccok zömében aktív váltást alkalmaznak..." Ez sem igaz ebben a formában, de most nem is ez volt a téma, hanem hogy aktív hangdobozokról beszéltél és ajánlottad, tehát az aktív hangdobozt keverted a stúdióság kategóriájába, pedig nincs azzal összefüggésben. Mint ahogy általában az aktívság sincs ezzel összefüggésben. Sőt.
-
#71562240
törölt tag
válasz AMDFan #42232 üzenetére
Te jobban szereted az aktívakat, rendben van. A többség itt másképp vélekedik, és az adott pénzkeretek között is jobban szereti a komponens rendszert, ez is rendben van. Az nincs rendben, hogy a "stúdió cuccot" összemosod az aktív rendszerrel, mert nem azonos. A "stúdió cuccok" zöme is komponens rendszer, passzív hangdobozzal.
Szerk.: "szerintem pont ez a 150 ezres kategória az, amikor stúdió cuccból már elég elfogadható minőségűt lehet kapni, komponens rendszerből meg ezer sebből vérző izét,..." Ezt én inkább fordítva gondolom, újra megemlítve, hogy nem helyes stúdió cuccnak nevezni az aktív hangdobozt, mert az aktívságnak semmi köze a stúdiósághoz. Lényeg, hogy én továbbra is a komponens rendszert tartom általában jobbnak, ebben az árkategóriában is, és az aktívat véresebbnek.[ Szerkesztve ]
-
AMDFan
addikt
válasz #71562240 #42225 üzenetére
szerintem pont ez a 150 ezres kategória az, amikor stúdió cuccból már elég elfogadható minőségűt lehet kapni, komponens rendszerből meg ezer sebből vérző izét, főleg álló hangfal esetén. kíváncsi lennék, hogy újan mit vennél 150ből ami már szépen zenél? erősítő+hangfal. most a kábelektől tekintsünk el.
mert aktívból már ott van a fostex pm5, a mackie mr8, az RFC Ayra 8, ezek elég komolyan szólnak már, a 8"-osok pedig már megfelelően mélyre is mennek.
-
gyurczy
őstag
válasz bajnokpityu #42228 üzenetére
Nálam két pár IC-je volt, én nem hallottam lényegi különbséget közöttük. USB már más tészta.
Most XLR-t szerváltam, az előző 2m-es adta, nyugodtabb volt, mint az IC-k, meglátjuk a rövidebb mit mutat. Már ha végre megjön a pakkom.
-
nebulo5
senior tag
válasz Dorian #42226 üzenetére
" az analóg IC-jének egyik fele digit koax-ként használva a legjobb vételem, sokkal jobban szól bárminél amit próbáltam."
Ezek szerint, a másik fele ott hever nálad kihasználatlanul!? Vevő lennék rá, ha előtte kipróbálhatom!
Volt nálam analóg IC pár is, de eszembe nem jutott coax-ként meghallgatni Analógként meg, nem igazán voltam tőle elragadtatva...
De hát itt az élő példa! MP fórumtársnál egész normális a hangvilága... szóval: drótok és készülékek...(mint "ízlések és pofonok")[ Szerkesztve ]
Üdv: nebulo
-
#71562240
törölt tag
válasz NoSuchUser #42223 üzenetére
Nos, ha van elég hely a szobában, és maradnál az erősítő+passzívhangdoboz megoldásnál, akkor abból 150ezerből már újkészülék-vásárlás esetén is ki lehet hozni egy s mást, és javasolnám az álló hangdoboz választását. Továbbra is nyomatékosan javasoljuk a használtat, úgy sokkal többminden kihozható a keretből. Attól függően, hogy új vagy használt mellett döntesz, és hogy végül is mennyi pénz költettetik az erősítő-hangdoboz párosra, azt mondanám, hogy vegyél majd egy olcsóbb hangkártyát, aminek van SPDIF kimenete, és már az analóg hangminősége se trutyi teljesen, tehát használtan az ASUS Xonar vagy a Soundblaster X-Fi szériájából majd azt, amelyikre marad kereted. Ha nem fogy el a 150ezer az erősítő-hangdoboz kombóra, akkor egy 20-30ezer forintos DAC-ot is illenék (használtan amolyan HiVox Lupus vagy Cambridge DacMagic szintűt, vagy valami DIY-t, de olyat javasoljanak a többiek, nincs velük sok tapasztalatom). Ha most mégis elfogyna a teljes összeg, akkor DAC-ot ráérnél később venni, használva ideiglenesen a hangkártya analóg kimenetét.
Ennek fényében, új erősítő-hangdoboz pároshoz kb. azok közül lenne érdemes választanod, amelyeket a (#41929) kammerer-ben a minap kigyűjtöttem, stúdiómunkálatokhoz talán a Cambridge lenne legalkalmasabb erősítőnek és hangdoboznak is, a kiegyenlített, pontosságra törekvő hangzása miatt, de a Tannoy mindenképpen odaillik még a sorba - sok más mellett persze. Használtan is hasonló márkák jöhetnek szóba, és persze sok más is, kiindulásképp add hozzá a (#41787) kammerer-ben kigyűjtött erősítőmárkákat és az említetlenek közül a Marantz-ot és Denon-t mindenképp.
Használtat keresgélj az AVX-en, a Hi-Fi Piacban, a Prohardveren, az Apródon, a Vaterán..., aztán kérdezz annak alapján, amit szóbajöhetőnek találtál.[ Szerkesztve ]
-
Auratech
őstag
válasz NoSuchUser #42223 üzenetére
Bocsánat! Az ár tényleg darabár... eléztem...
De van egy remek MACKIE
MackieAuratech Field Recording
-
NoSuchUser
csendes tag
válasz #71562240 #42216 üzenetére
Köszönöm a javaslatokat és a fejtágítást! Inkább kérdezek, mint hogy hülye maradjak, és elcsapjam a pénzt.
A teljes büdzsé cakumpakk 100, max 150eFt. Állvány elfér, konnektor van elég, más forrást a PC-n kívül nem tervezek.
A Yamahát megnéztem, nagyon tetszetős, de ha jól látom itt is darabja 80, nem párja. Az m-audio barátibb. Illetve passzív vonalon a Tannoy Mercury ez az árkategória. A JBL-eket használtan láttam ennyiért.
És ha hangkártya is? Asus Xonar DGX nagyon tré? Vagy ilyen keretnél elég a DAC? Továbbra is köszönöm a segítségeteket!
-
nebulo5
senior tag
Azért, annyit még hozzáfűznék, hogy az én zenei ízlésemet szem előtt tartva (főleg jazz), kellene egy olyan digi coax kábel, ami lágyabb/melegebb hangot adhatna. Szerintem, az Emo XDA-2 egy kissé "markáns" rockra termett készülék. Ami számomra még érdekes volt: az én rendszeremben, szintén picivel ércesebb/markánsabb hang eredményt adott a Power-R digi coax, a fapaci félével szemben, ezért nem is preferáltam a használatát. Viszont, a Te cd -> XDA-2 közé kötve, Cables úr drótja, meglepően kellemes "meleg" hangot produkált, jó zenei térrel és megfelelő sávszélekkel!
Ismétlem: szerintem, az én ízlésem alapján megítélve!Üdv: nebulo
-
mp54
senior tag
Nebuló szerint olyan digit koax IC kellene a CD+DAC-om közé (vagy helyesebben a DAC elé), mely azon kívül, hogy megfelelő minőségű, "lágyítja" a hangot. Melyekre jellemző ez? Használtan lenne jó...
[ Szerkesztve ]
-
AMDFan
addikt
válasz NoSuchUser #42212 üzenetére
Esetleg Prodipe Pro 5, vagy M-Audio BX5 (ez alá semmiképpen sem mennék).
-
Auratech
őstag
válasz NoSuchUser #42217 üzenetére
Ha szót fogadsz a mackónak sem jársz rosszul.
A feladat határozza meg az eszközt.
Keverni, "masterelni"...stúdió monitor dukál, tehát ami neutrális-lineáris hangú.
Mivel a buksza korlátos, a jó(integrált) erősítő, kábel, passzív doboz, ami munkára is alkalmas, elég nagy kihívás, ha érdekelnek a részletek.
Komponálni kell a komponensek tulajdonságaival. Több forrást is rátehetsz, ez is előny. De ez is működhet.
Az aktív dobozokban az erősítő-doboz egymásnak van teremtve. Ez előny. Konnektor kell neki, ez hátrány undsoweiter....
Szerintem először álmodd meg az alternatívákat és gondold át, melyik megoldás miben -/+ számodra.
Stúdiós beruházásnál a monitoron szabad legkevésbé spórolni.
Az én javaslatom a jóféle Yamaha aktív moncsi, aztán karácsonyra egy DAC, vagy USB-s előfok.[ Szerkesztve ]
Auratech Field Recording
-
Auratech
őstag
válasz NoSuchUser #42217 üzenetére
Yamaha HS8
80 ropi (pár) alatt ez a leginkább jó kompromisszum.
Hifi szempontból is kevésbé támadható, neutrális de nem száraz hangú jószág. Lentebb megy(43Hz), mint általában, a basszusok sem hibádzanak.
Viszonylag erős, jól zenél.Auratech Field Recording
-
-
#71562240
törölt tag
válasz NoSuchUser #42212 üzenetére
Előzetes megjegyzések:
Valóban több ponton hifiellenes a koncepciód.
Állványos hangdobozt állványra, még egyszer mondom, hölgyeim és uraim, kedves barátaim: ÁLLVÁNYRA teszünk, semmiképpen se polcra, asztalra és hasonló alkalmatlan helyekre, ilyet még a genetikailag országrontó bukott baloldal se csinál! És ne is gyere azzal, hogy nincs hely állványnak, mert akkor kapsz egy sallert.
Nincs olyan, hogy "minél olcsóbban szeretném megúszni", az a kérdés, hogy minden zsebedet kikutatva mennyi pénzt tudsz összekaparni rá, és annyiból kell a legjobbat kihozni.
A Behringert én se venném, kicsit topikidegen is itt ez a fajta megközelítés. Alapnak az SPDIF (lehetőleg koax) kiemenetű hangkártya - DAC - szetereó erősítő - passzív hangdoboz (lehetőleg zárt) megoldást javasolnám, mint minimumot. Éppenséggel a két kiválasztott passzív hangdoboz mindegyike jó választás a céljaidhoz (a reflex rendszer ellenére), csakhogy kategóriakülönbség van köztük, tehát megint az lenne a kérdés, mennyi pénzt tudnál maximum rászánni a rendszerre. Az ES30 (és általában az ES széria) hangkaraktere (távol a faltól) kifejezetten alkalmas "stúdiómonitornak", de ennyiért akkor már inkább állodobozt lehetne érdemes venned valószínűleg.
Általánosságban ennyi, aztán konszenzus esetén lehetne a konkrétumokról beszélgetni - ellenkező esetben marad a hüvelygomba.
[ Szerkesztve ]
-
andorra
őstag
válasz NoSuchUser #42212 üzenetére
A gyakorlatban úgy képzelném el, hogy nem veszek külön hangkártyát, hanem az alaplap gyári optikai kimenetét kötném az erősítőre, a hangfalak a sarokasztalon lennének kétoldalt a kijelzők mellett.
Az elképzelésed minden pontja hifi ellenes. Bár itt is fel-felbukkannak polcsugárzó és aktív monitor-lovagok, a mainstream támogatására nem számíthatsz. -
Auratech
őstag
válasz NoSuchUser #42212 üzenetére
Szerintem ne vegyél Behringer digitálisat. Nem azért, mert vacak, hanem mert a beépített DAC relatíve sokba kerül. És lefixál egy színvonalon...
Magánvéleményem szerint jobban jársz egy magasabb teljesítményű, szélesebb átvitelű(lefele) dobozzal, ami később bőségesen meghálál egy jobb DAC-ot, usb-s előfokot, szimmetrikus kimenettel. Ha stúdiózol, nem felesleges és a füles előfok is kell, ha "maszterelsz".
Akár a Behringer B3031A is jó lehet, ha a gyártó ellen nincs kifogásod. Árához képest korrekt. (80 alatt van.)
Van még hasonló áron a megbízható Mackie MR5 v.2
KRK Rokit 8G2 Active Aktív stúdió monitor. (én ezt venném, akár használtan) Yamaha és Alesis is kínál megoldást.Szóval egy minőségibb aktív dobozpár azonnal többet fogy szólni akár az alaplapi zöld dugaszról, mint egy olcsó digitális szükségmegoldás.
50Hz padlófreki környékén már a subot sem fogod hiányolni, ha vn benne némi teljesítmény tartalék.
Ha keversz, a sub nagyon félrevezethet...Auratech Field Recording
-
Patice
nagyúr
válasz NoSuchUser #42212 üzenetére
Használtan egy pár legkisebb Genelec?
Tudom, nem olcsó, de a hangja miatt szerintem megéri.
Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/patice/keres.php?usrid=282986
-
NoSuchUser
csendes tag
Sziasztok!
Szeretnék összerakni egy stúdió monitor párost, esetleg 2.1 megoldást egy passzoló erősítővel; elsősorban videó (és hang) vágásra, sufni-masteringre használnám. Előfordulna elektronikus zenék hallgatása is, így a szép basszust értékelem.
A gyakorlatban úgy képzelném el, hogy nem veszek külön hangkártyát, hanem az alaplap gyári optikai kimenetét kötném az erősítőre, a hangfalak a sarokasztalon lennének kétoldalt a kijelzők mellett.
Szeretném az egész történetet minél olcsóbban megoldani, használt holmik is játszanak. Az igazán budget megoldásnak egy Behringer MS40-et gondoltam. A többi lehetőség, amit kinéztem egy Tannoy Mercury V1 vagy egy JBL ES30, az erősítő kérdéses.
Mit tudtok javasolni? Működne ez így? Előre is köszönöm a segítséget!
-
blattida
nagyúr
válasz Ear001 #42210 üzenetére
Én nem az audio note dobozokról beszéltem, hanem általánosságban a rezonátor test sugárzókról (kicsit több van belőlük, mint ilyen an dobozokból), de ezt Te is tudod, a többi stimmel.
bajnokpityu
Ez rendben is van, de ettől még az alaplapi spdif, általánosságban és abszolút értelemben, nem az igazi, mint spdif forrás, mindattól függetlenül, hogy az alap usb-nél egyértelműen jobb.[ Szerkesztve ]
Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||
-
Ear001
addikt
válasz blattida #42187 üzenetére
Hát az AN E doboz az minden, csak nem kicsi, ráadásul nem is a távol keleten készül, hanem Európában, de a többi stimmel.
Szerintem minden hifi készülék hangszer, csak kevés a jó közöttük, de ez másodlagos. Azt viszont fontosnak tartottam leírni, hogy nem csak hipermerevített dobozban gondolkoznak a hangsugárzó tervezők.
-
bajnokpityu
félisten
válasz blattida #42207 üzenetére
usb drótoknál gyakran igaz volt a tapasztalat,, h olcsó cucc olcsó dróttal jobb, drága meg húzóssal tovább tudott lépni. de nyilván utóbbi teknikailag magasabb szintet tud.
6631-ből kihozni egy alaplapi szintjét, egyébként nem rossz teljesítmény. asusé csúnyán elmaradt tőle. De azért van jóval odébb is. zeneileg és teknikailag is.
[ Szerkesztve ]
-
blattida
nagyúr
válasz gorbep #42205 üzenetére
Nem, a jobb usb kábel rávilágított volna arra, hogy az általad használt alaplapi spdif forrás vacak, gyönge, ha úgy tetszik, akkor szar, hangminőség szempontjából.
Dorina félreértése a tényeken nem változtat.
[ Szerkesztve ]
Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||
-
gorbep
senior tag
válasz Dorian #42203 üzenetére
Arra számítottam, hogy az SPDIF lesz a jobb.... ennek ellenére nem volt különbség, az USB ugyanolyan jó volt... még a gagyi USB kábellel is.....gondoljátok hogy jobb USB kábellel rosszabb lett volna?????
SPDIF alaplapi !!!!!!
Feladom...
[ Szerkesztve ]
- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......
-
blattida
nagyúr
válasz gorbep #42202 üzenetére
De ha lenne normális usb kábeled, akkor hallottál volna különbséget, ezért is írta bajnokpityu, hogy kellene neked egy igazi spdif forrás.
Szenilitás ellen nagyon jó például a keresztrejtvényfejtés.
[ Szerkesztve ]
Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||
-
gorbep
senior tag
válasz Dorian #42200 üzenetére
Most csak az van.... és pont hogy ennek ellenére nem volt különbség...... nem a Digit Ic volt gagyi....
Ezért kértem pont a jobban "felvértezett" kollégákat fel a tesztelésre!
Vagy ma én értek mindent félre??
- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......
-
blattida
nagyúr
válasz gorbep #42198 üzenetére
Nem, az xda vs xda+tabla konstellációról beszéltem, természetesen.
Már írtam, sokkal jobb és igen, xilinx van benne és igen, a körítés is fontos, sőt, talán fontosabb...
[ Szerkesztve ]
Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||
Új hozzászólás Aktív témák
- Tudástár Parazitaeffektusok az áramkörben 1.
- Tudástár Melyik áram merre folyik a NYÁK földhálózatán?
- Tudástár Erősítők tápellátása
- Bemutató DSD: divatőrület vagy a zene új dimenziója?
- Bemutató Audio-gd Precision 2 erősítő teszt
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- Autós topik
- YouTube
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Politika
- Építő/felújító topik
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Milyen autót vegyek?
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- További aktív témák...
- Palit 3070 Gaming Pro / 3 hónap garancia
- ÚJ 4K CORE I5 14600KF SSD Gamer Erőmű PC 32Gb DDR5 6000 1.0TB SSD RTX 3080 10GB DDR6 VGA 2ÉV GAR!
- Eladó Oneplus watch 2R
- NEXTLEVELRACING RACER Szimulátor állvány + Shifter mount
- AMD RX Széria VIDEÓKÁRTYA FELVÁSÁRLÁS! /Házhoz megyek!/Azonnal/NAGY MENNYISÉGBEN AKÁR!
Állásajánlatok
Cég: Marketing Budget
Város: Budapest