-
Fototrend
Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !
Új hozzászólás Aktív témák
-
CYBERIA
senior tag
válasz
mert_csokis #4914 üzenetére
Elvileg az a legjobb, ha minél nagyobb a csúcs érték (szerk.:már felvételnél), annál jobban ki van használva a dinamika tartomány. Az 16 biten 96 dB, szóval "95-100 dB környéki" úgy lehetséges, hogy a két csatornát együtt nézzük, és akkor 102 dB lehetne a max. De mivel inkább külön, így 96.
Ha 24 bites pontossággal történik a normalizálás akkor lehet értelme, mert lényeges minőségromlás nem történik. De akkor a tárolás is 24 biten kéne, hogy történjen, és a lejátszás is.
Ha növeled a hangerőt (ez a normalizálás), akkor arányosan nő az alapzaj is, és még pluszba rákerül(het) egy kis kvantálási hiba. Akkor nincs gáz, ha mondjuk a csúcsérték -6 dB alatt van, és pont kétszeresére (vagy három, vagy egyéb más egész szám, de csak akkor, ha nincs túlcsordulás, mert akkor meg torzítás lesz az eredmény (vagy dinamika kompresszió)) növeled a hangerőt[ Szerkesztve ]
APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.
Új hozzászólás Aktív témák
- Tudástár Parazitaeffektusok az áramkörben 1.
- Tudástár Melyik áram merre folyik a NYÁK földhálózatán?
- Tudástár Erősítők tápellátása
- Bemutató DSD: divatőrület vagy a zene új dimenziója?
- Bemutató Audio-gd Precision 2 erősítő teszt
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Politika
- Túra és kirándulás topic
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Autós topik
- Revolut
- Kilenc képet osztott meg idő előtt az iPhone SE-ről a Spigen
- Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: Marketing Budget
Város: Budapest