-
Fototrend
Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!
Új hozzászólás Aktív témák
-
PeterAgos
csendes tag
válasz
Balintka9116
#111739
üzenetére
Milyen fajta és mikori pörkölés a sötét kávé?
-
válasz
Balintka9116
#111739
üzenetére
Kosár fajtája+tömörítés. Leginkább a tömörítésre tippelek. Az sokkal trükkösebb meló, mint elsőre látszik.
-
Gery0505
aktív tag
válasz
Balintka9116
#111739
üzenetére
Szia!
Az első kérdésem az lenne, hogy tuningolt-e az Anna, vagy gyári állapotú? Azt hiszem ennek a kazánjára is szokás rézcsőtuningot, meg tágulási tartályt tenni.
Gondolom, ha ilyen időkülönbségeket mérsz, akkor ízben is van különbség... Van?
A Lelit Anna egy jó gép, nem hiszem, hogy azzal lenne a gond. Inkább egy picit változtatnék a rutinon. Vizet miért engedsz ki a főzés előtt? Igaz, hogy 2,5dl-s bojler van benne, de ha csak fejöblítést akarsz csinálni, akkor azt inkább közvetlenül a főzés után tedd, és amíg előkészíted a következő főzetet, addig felfűt újra a bojler. Hűtőcsapolni nem hiszem, hogy kell, az Anna eléggé hőstabil gép a nagyobb bojler miatt. Pláne tuninggal. Ha túl forró a víz, akkor inkább vedd lejjebb egy kicsit a PID-et, és akkor nem kell hűtőcsapolni.
A tamperelési technikádat is ellenőrizni kellene, lehet amelyik főzetek gyorsabban lejönnek azokat kisebb erővel tömöríted. Próbáld meg úgy, hogy egy mérlegen tömörítesz, és mindig ugyanolyan erővel nyomd meg. Elsőre ezt tudnám Neked javasolni.
-
WarLock07222
tag
válasz
Balintka9116
#111739
üzenetére
Majdnem mindent említettél, de ami még a konzisztencia szempontjából nagyon fontos: Milyen kosarat használsz?
-
72lakiluk
tag
válasz
Balintka9116
#111739
üzenetére
Van ilyen őrlőm, nem hiszem, hogy amiatt van. Az, hogy 26 vagy 29 mp nem is érdekelne, de a 10-12 mp különbség már furcsa. Igaz, hogy régen használtam a kézit a NZ mellett. A napokban bontok majd egy Mokaflort, kipróbálom majd 2-3 egymás utáni duplával.
Új hozzászólás Aktív témák

A topikban szabad hirdetni ezen szabályokkal.
- Apple Watch Sport - ez is csak egy okosóra
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- Tőzsde és gazdaság
- Gyúrósok ide!
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Xiaomi 17 Ultra - jó az optikája
- Dark Souls sorozat
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- Crimson Desert
- PlayStation 5
- További aktív témák...
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ultra 9 285K 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Dell Precision 5530 15,6" UHD touch, i7 8850H, 16GB RAM, 4GB VGA, 512GB SSD, jó akku, számla, gar
- Telefon felvásárlás!! Apple iPhone SE (2016), Apple iPhone SE2 (2020), Apple iPhone SE3 (2022)
- BESZÁMÍTÁS! Asus B250M i3 6100T 8GB DDR4 240GB SSD GTX 1050 Ti 4GB Zalman T3 Plus DeepCool 400W
- Telefon felvásárlás!! iPhone 16/iPhone 16 Plus/iPhone 16 Pro/iPhone 16 Pro Max
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

