-
Fototrend
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
ngabor2
nagyúr
1: tudni kell, hogy melyik az a partíció (cat /proc/partitions), a példa kedvéért legyen /dev/sdb2
2: tudni kell a filerendszer típusát, valszeg ntfs.
3: sudo mkdir /mnt/winparticio
4: sudo mount /dev/sdb2 /mnt/winparticio -t ntfsmegj.:
- nem próbáltam, mivel nincs semminemű wines dologa gépeimen.
- valószínűsítem, hogy az ubuntu alapból felteszi az ntfs kezeléséhez szükséges cuccokat. ha nem, akkor sudo apt-get install ntfs-3g. -
ngabor2
nagyúr
fix vinyópartíciók... kézzel meglehet csinálni, nem olyan bonyolult az /etc/fstab.
nálam pl. így néz ki a vége (kézzel szerkesztve).
/dev/sda1 /mnt/series ext3 defaults 0 0
/dev/sdb2 /mnt/rack ext3 defaults 0 0
/dev/sdc1 /mnt/incoming ext3 defaults 0 0
/dev/sdd1 /mnt/other ext3 defaults 0 0az első ugyebár a partíció elnevezése, a második a mount point, a 3. a filerendszer típusa, aztán opciók, alapból elég szokott lenni a defaults, kivéve, ha valami extrát szeretnél, aztán a 2 darab 0 mittoménmicsinál, sose mélyültem bele annyira, hogy átrágjam rajta magam. valami ellenőrzéshez kapcsolódik, nem root fs-nél általában a 0 0 jó szokott lenni.
frissítés... dpkg-reconfigure xserver-xorg, és ott ha a monitort expert módban állítod, és tudod a frissítési határokat (vertikális, horizontális), akkor be tudod állítani. megintcska a "sose volt rá szükségem" kategória. pontosabban 1x kellett, utána csak mindig továbbvittem a kész konfigfile-t, ha kellett.
-
ngabor2
nagyúr
válasz ballington #5393 üzenetére
hogy hol van az az ikon, azt nem tudom... de ha nagyon kell, l lehet lopni, kivágni, és betenni. macerás, de megoldható. ha kell, holnap megcsinálom, ha dobsz egy pü-t.
-
ballington
addikt
-
-
VaZso
senior tag
válasz Anakin007 #5378 üzenetére
Próbálkoztam egy kicsit. Módosítottam a /etc/profile.d/10lang.sh filet, amivel szerintem alapvetően hülyeséget csináltam (valamint továbbra is UTF-8-at írt a konzolon), de az ékezetek a hosszú ő és ű kivételével (ezek kalaposak voltak) tökéletesen megjelentek, az általam előzőleg letöltött fileokban is. Ugyan ha MC-t indítottam, a keret rajzolásához használt karakterek nem jelentek meg rendesen (gondolom ez ilyenkor "természetes") ill. itt továbbra is kérdőjelek voltak, de az ls parancs majdnem tökéletesen kiírta az ékezeteket.
Közben rájöttem, hogy gyakorlatilag az unicode_stop kiadásával (a fenti file módosítása nélkül) is ugyanezt a hatást érem el, tehát majdnem tökéletesen láthatóvá válnak a konzolon az ékezetek. (Ha jól sejtem, akkor a fenti kódolás lehet az ISO-8859-1).
Tehát biztosan valami konfigurációs fileom nem stimmel ezen a téren.
Mely fileokat kellene átvizsgálnom?A grafikus konsole-ra az unicode_stop nincs hatással.
[ Szerkesztve ]
-
ngabor2
nagyúr
válasz ballington #5386 üzenetére
cseles megoldás...
jobb klikk az asztalon, indítóikon létrehozása, majd itt alkalmazás helyett helyet választassz. könyvtárat valami miatt közvetlenül nem tudsz böngészővel választani, de ha a home kt-ban tetszőleges file-t kiválasztassz, majd kitörlöd a felesleget (a filenevet), és le-okézod, akkor úgy működik, ahogy kell.
-
ballington
addikt
én meg azt nem találom, hogy a Saját mappát hogyan tudom kirakni az asztalra
Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.
-
Lenry
félisten
up....
csak hogy előrébb kerüljön a listában, és így nagyobb eséllyel kapok választ a kérdésemre
[ Szerkesztve ]
Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data
-
Lenry
félisten
oh... és még valami (tiszta Columbo)
úgy telepítettem, hogy Windowson belül, tehát ha jól tudom fájlban van, ez a fájl a windows partíciómon van, így viszont (illetve szerintem ezért) egyáltalán nem érem el ezt a partíciót... hogyan tudom mégis mountolni?Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data
-
Lenry
félisten
válasz ngabor2 #5370 üzenetére
Ubuntu 8.04-et használok
nem találtam meg, hogy itt hol lehet a fix vinyópartíciókat állítani, az fstab, meg kicsit bonyolult nekem.... odáig még eljutnék, hogy /dev/sda, meg sdb, és hogy a következő oszlopba a /media/<vinyóneve>, de a többi...?
nvidia-settingsben sajnos szintén nem találtam amit keresek, csak a 60 és a 75Hz-et kínálja fel
közben új kérdésem vetődött fel: a Helyek menüben vannak ilyenek, hogy Dokumnetumok, Zene, Videók, stb. ezeket hogyan tudom átállítani, hogy ne a /home/lenry/zene stb... helyekre mutasson, hanem egy általam kijelölt helyre (ahol ténylegesen tárolom a zenéimet)
bocs a sok hülye kérdésért, de nagyon tetszik ez a linux, és szeretném minél jobban megismerni (Windowsba 3 napja már csak a játszani járok)
[ Szerkesztve ]
Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data
-
VaZso
senior tag
válasz Anakin007 #5378 üzenetére
Gondoltam, hogy hasonló eredményt kapok, tehát valami nem stimmel valamelyik beállításommal... kérdőjelek.
Egészen pontosan:Ezekszerint nem az oldallal van a gond, hanem az én rendszeremmel.
Ami az UTF-8 kompatibilitást illeti, gondoltam a wget ill. maga a rendszer csak-csak megérett már erre. Valamit viszont összekutyulhattam az angol-magyar dologgal.Tehát eleinte angolt választottam (telepítéskor), lévén nem szeretem a félig-meddig lefordított dolgokat, akkor inkább maradjon angol... Bár a nyelven és bill. kiosztáson kívül igyekeztem a többi dolgot magyarra állítani. Elképzelhető, hogy itt rögzített valamit, amit a későbbi "magyarra kapcsolás" sem változtat meg.
A konzol fontok meglétét hol tudom ellenőrizni? A grafikus csomagkezelőt nézegettem és nem tűnt fel, hogy hiányozna ilyesmi, bár nem tudom pontosan, mit kellene keresnem hozzá.
Holnap este próbálkozom tovább vele.
[ Szerkesztve ]
-
VaZso
senior tag
válasz Core2duo6600 #5376 üzenetére
Még az írás előtt problémát jelez.
Sajnos nincs két író a gépemben, mivel egy notebookról van szó.
Windows viszont fent van a gépen, tehát elvileg le tudnék tölteni hozzá drivert, ami kezeli a filerendszert.... de akkor minek a Linux? Biztos nagyon egyszerű a megoldás, de az őrületbe kerget.Egyébként egy hasonló file megnyitásakor az OpenOffice a következő hibaüzenetet adja:
[link]...tehát nem képes kezelni. Annak ellenére, hogy a konzolon tudok ékezetekkel bánni és wget-tel is ugyanilyen beállítások mellett letöltve csinálja.
Egyébként érdekes, hogy az egykori Dos Navigator Linuxra lefordított verziójában látszanak ezek az ékezetek, de egyedül ott. Érthetetlen számomra.
Ráadásul az egyik letöltött anyag egy mezei, közönséges weboldal (html), amiben gyakorlatilag egy rendszerbe szedett filegyűjtemény van. Szépséghibája, hogy mind a filenevekben, mind a könyvtárnevekben ékezettel keserítenek. Nem értem, hogy ezt miért nem lehet értelmes karaktertáblával letölteni...
Szerk.: Közben érkezett néhány hozzászólás, értelmezem őket.
[ Szerkesztve ]
-
Rickazoid
addikt
válasz Anakin007 #5356 üzenetére
Amikor először elindítottam az ubuntut, egyből megjelent egy buborék fent, hogy van egy eszköz, a videokártya, amihez zárt-forráskódú a driver. Azt telepítettem. Minden rendben volt, a felbontás, a színmélység, még a 3D is. Egyedül a videók sz@rok. Amúgy amit felrakott annak nem kellene teljesen kompatibilisnek lennie? Ha már egyszer felismerte, hogy mi ez, azonosította a típusát, megtalálta a drivert, telepítette... nem értem !!
Windows alatt sosem volt ilyen.
Megnéztem a gyártó honlapját, nem találtam a kártyámhoz illő drivert. Pontosabban találtam egyet, de az csak Radeon HD 2400 volt, az enyém meg Mobility Radeon HD 2400 XT. Voltak Mobility Radeon driverek is, de az enyém nem volt köztük. Azért megpróbáltam, felraktam, amit találtam (nem volt readme, csak egyetlen .run fájl). Újraindítás után miután bejelentkeztem csak egy nagy fehér semmi volt a képernyőm, meg az egér volt ott, semmi más. Csökkentett GNOME alatt kellett visszaállítanom az eredetit.
A módosításoktól amiket eddig csináltam egy hozzá értő valószínűleg a fejét fogná, és levegő után kapkodna. Már 14 backupom van a xorg.conf-ból.
Suse alatt nem volt ilyen gond a videokártyával, még a driver telepítése előtt sem, ott csak a felbontást és a színmélységet kellett állítani. De ott nem volt wlan. Itt van.
Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.
-
Anakin007
aktív tag
Az, hogy a wget a http:// után a sok zagyvaságot írja, nem gond, mivel URL-ekben nem megengedett az ékezetek használata, ezért ezeket át kell alakítani sima ASCI karakterekké. Ezt megcsinálják a böngészők, a wget, stb., szal ezzel nem kell törődni. Az, hogy UTF-8-on áll a rendszered, az is gyönyörű, de: az írás is közli, hogy még sok év, mire az informatika eljut oda, hogy mindenhol UTF-8-at használjanak,plusz minden programozó hajlandó legyen beleírni a kódjába az UTF-8 támogatást. Szvsz az is benne a pakliban, hogy az oldal, ahonnan leszednéd az ékezetes cumót, az alkalmaz hibás kódolást. Próbáld ki rendesen jelennek-e meg:
egyikEzt csak simán nyomasd be a wget után. A file ISO-8859-2 locale beállítású gépen hibátlan és egy magyar XP alól készítettem. Megnéztem heccből egy US-ASCII locale beállítású BSD-n, ott már %E1rv%EDzt%FBr%F5%20t%FCk%F6rf%FAr%F3g%E9p -nek látszik, miután lekaptam wget-el Egy UTF-8 -ra (tehát mint a tied) beállított gépen viszont tökéletes a file...
Nah mind1, meglátjuk, nálad mit vetít Ha nem jó, akkor időt kérek Addig is próbáld ki esetleg az áttérést az ISO-8859-2 -re, legalábbis átmenetileg. Amúgy konzol fontok meglétét ellenőrizted? "Néha a leg1szerűbb megoldás a legcélravezetőbb." Nem tom ki mondta, de naon találóAz "...afféle inverz kérdőjel, tehát fehér alapon fekete..." ismerős szitu. Ugyanez van nálam is, amikor ssh-n belépek egy UTF-8 -as gépről egy ISO8859-2 -esre... Szal tipikus.
Ha Isten létezne, hinnék benne.
-
Vladi
nagyúr
válasz Core2duo6600 #5376 üzenetére
UHU-nak van usb-s változata. .exe telepítővel.
il sole non sorge più ad Est!
-
Core2duo6600
veterán
Annak idején a win2000 el is hasonló volt a helyzet
az xp ben pl már megoldották
Segít esetleg ha egy másik cd íróval próbálkozol ?
Egy tipp a magyar fejlseztésű uhu linuxal próbáld meg, live cd ként bár ez akkor fog menni ha van 2 optika a gépedben
Más 5letem nincs
vagy jobb hiján winyo ki és egy windows os gépen kiírniGigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430
-
Vladi
nagyúr
Nem kell vele görcsölni. A firefox könyvtárában van egy plugins. Valahogy így:
/valami/firefox/plugins/
ide bemásolod a libflashplayer.so állományt.
Vagy ha csomagból települt akkor:
/usr/lib/firefox-szám/libflashplayer.so. vagy egy szimbolikus linket csinálsz rája.(#5357) Hörpi:
Itt már leírták.
[ Szerkesztve ]
il sole non sorge più ad Est!
-
Dave™
nagyúr
Azért megy 716 az 1G-ből, mert a KDE előre cacheli a leggyakoribb alkalmazásokat (mint windows fronton a Vista). Ez nem baj, sőt! Ettől lassabb nem lesz, csak gyorsabb. Szóval a memória miatt ne aggódj, valójában kb feleannyit használ, a többi az csak alkalmazás cache.
Üdv.
-
VaZso
senior tag
Egyszerűen nem jövök rá.
Van nyamvadt 7GB anyagom a vinyón, amit nem vagyok képes kiírni DVD-re a rohadt magyar ékezetek miatt. Emiatt másik rendszert sem tudok feltenni, mert itt őrzi ez a *** az adataim és nem megyek vele semmire, elveszíteni pedig nem szeretném.Nem hiszem el, hogy megoldhatatlan probléma.
Lehet, hogy nem nekem való ez az egész?Elkeserítő és őrjítő tudatlanság...
-
Egy WUBI-s kérdésem lenne:
ha 32-bits xp alá teszem a 64-bites ubuntut az valyon jó lesz? (A64 procim van)
Ilyenkor nativan fut az ubuntu? Elméletileg nem, de akkor nem igazán értem, hogy hogyan csináljaA tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!
-
ngabor2
nagyúr
- automountolni általában cserélhető eszközöket szoktak. ha fix vinyópartíciókat akarsz, akkor az /etc/fstab-ba kell beírni, valszeg van rá valami grafikus frontend is van. kde alatt: rendszerbeállítások/haladó/rendszeradminisztráció/lemez és fájlrendszer.
- milyen ablakkezelő? (vagy menjünk visszább: milyen disztró?)
- nvidia-settings a barátod.[ Szerkesztve ]
-
Lenry
félisten
pár kezdő kérdésem volna
-hogyan tudom automountolni a partícióimat?
-hogyan tudok automatikusan elindítani egy programot? (jelen esetben a Pidgin-t)
-hogyan tudok saját frissítési értékeket írni az nVIDIA driverhez? mert 1280x1024-ben csak 50 és 51Hz-et enged (amik valójában 60 és 75-öt jelentenek) de én 85 (esetleg 90) Hz-en szeretném használni a monitorom...Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data
-
.-Cs0SzA-.
aktív tag
válasz .-Cs0SzA-. #5363 üzenetére
majdnem. Az összes ablak fejléce eltűnt... eléggé rejtéjes Valami tanács esetleg?
-
VaZso
senior tag
válasz Anakin007 #5366 üzenetére
Nos, elolvastam a leírást...
A locale charmap UTF-8-at ír, így ez rendben.
A karakteres konzolon az unicode_start kiadásával a konsole-ban létrehozott ékezetes fileokat tökéletesen megjeleníti.
A wget-nél jelentkező problémát (tehát a valódi gondom) eddig még nem értem.
Nézegettem, hogy a letöltés közben miket írogat ki.Példa: location: http://(...)Elektrom%E1gneses%20terek/ ebből ő csinál Elektrom?gneses terek file- illetve - jelen esetben - könyvtárnevet. Miért?
egy => nyilat követően rögtön közli is ezt a filenevet, természetesen kérdőjellel megjelenítve. Mindezt amellett, hogy a konzol tökéletesen kezeli a magyar charactereket.Ja igen, ez egy afféle inverz kérdőjel, tehát fehér alapon fekete, a többi charactertől jelentősen elkülönül.
Egyelőre itt tartok, még olvasgatok tovább kicsit később...
[ Szerkesztve ]
-
Anakin007
aktív tag
Azoknál azért nincs, mert helyi fs, a linuxod helyi beállításainak megfelelően kezelt karakterkódolásokkal. Ha jól tévedek, 1 szóval sem mondtam, hogy tedd be bárhova is pluszba a codepage opciót az smbfs bejegyzésén kívül Az egy dolog, hogy nem is tudnád, mivel a codepage csak és kizárólag néhány hálózati fs-nél létező opció, mint pl. az smbfs.
Ha gyorsban végigszaladsz a mount man-ján láthatod, hogy fs tipusonként vannak az opciók felsorolva, amik csak és kizárólag az adott fs-nél használható.
Szal:
Windows rendszerek csak saját magukkal 'kompatibilisek' a legtöbb esetben, így a karakterkódolásban is. Un*xok rendre UTF8-at használnak már jóideje az egységesítés végett és hogy ne legyenek megejelenítési gondok, akármilyen nemzetiségű is a user rendszere.
Ezzel szemben a Microsoft a windows-1250 (DOS-ban CP850), magyar windowsok windows-1252 ( DOS-ban CP852) kódlapokat használnak. A windows-1252 kódolás szerinti ékezetes file-okat vhogy meg kell jeleníteni linuxon is, hogy ua legyen a végeredmény (meg visszafele is). Erre a konverzióra való a codepage opció és emiatt hozták létre a Microsoftos kódlapok un*os megfelelőjét, mint pl. windows-1250 -re van un*xban az ISO8859-1, windows-1252 -re az ISO8859-2, stb.Ha biszkálod az fstab-ot és kiakarod próbálni, használd a 'mount -a' parancsot. Ez mindent felcsatoltat, ami az fstab-ban szerepel. Ha vmi hiba van, akkor hisztizni fog.
Igen, fstab-ban az opciókat mindig vesszővel elválasztva kell bepakolni, így az codepage=iso-8859-2 -et is. Megjegyezném, egyes rendszereken érzékeny a kis/nagybetűkre, ezért ha hiba van mount -a után, próbáld ki ISO -val is.
ittegy tuti kis leírás az ékezetek rejtelmeiről, ráadásul magyarul.
Száraz elmélet, csoki-ropi legyen kéznélHa Isten létezne, hinnék benne.
-
blaces
tag
Sziasztok!
1. Még egy abszolút kezdő kérdés, sehol sem találok infot, hogy a Linuxon (Kubuntu) kell-e olyat csinálni mint a Windowson: Scandisk, Töredezettségmentés Regtisztítás és társait ?
Ha igen, hol?2. Mert az előbb a Laptop nagyon lelassult, úgy 20 percen keresztül alig lehetet valamit csinálni (ugyanazt csináltam amit eddig előtte, chat és netezés), De most már rendbe jött. Néztem a teljesítményét, de a proci nem szaladgált magas értéken átlagós 30%-on szakadozás közben is). Nézzem a teljesítmény figyelőt és ott azt írja ki,hogy a fizikai memórihasználat 716 mb (1Gb-ből) és olvastam, hogy valami swap memóriát kellett volna létrehozni (neten találtam ilyen anyagokat), ezt utolag hogyan tehetem meg? illetve van-e értelme?
Köszi
-
.-Cs0SzA-.
aktív tag
válasz .-Cs0SzA-. #5343 üzenetére
Hmm, kikapcsoltam a desktop effectset, majd vissza, és tökéletes...
-
VaZso
senior tag
válasz Anakin007 #5360 üzenetére
Hmm, fstab-ban / ill. /home-nál nincs codepage beállítva, úgy nézem, itt csak noatime van.
Ide írjam be vesszővel elválasztva a codepage=iso-8859-2-t?Szerintem itt lesz a gondom, legalábbis remélem.
Azért megvárom a válaszod, mert szeretném, ha elindulna utána is a rendszerem.Köszönöm az smb leírást, ez kell nekem, át fogom nézni.
Egyébként a samba-client telepítve van ill. használni is tudom a grafikus felületről, de jó lenne olykor bemountolni is egy-egy meghajtót, ezt eddig nem tudtam. -
VaZso
senior tag
válasz Anakin007 #5358 üzenetére
Nem.
Az az érdekes, hogy a leütött karaktereim szépen megjelennek a grafikus konzolon, rendes ékezettel (szöveges kozolon most nincs bállítva magyar kiosztás, így ezt nem tudom olyan egyszerűen megnézni, de úgy rémlik, ott is rendes ékezeteket tud írni). Most direkt létrehoztam ékezetes filenevet. Grafikus felületen indított konzolon látszólag tökéletesen működik az ékezet is (létre is itt hoztam), szöveges konzolon pl. hosszú ő és ű betűk helyett kérdőjelet mutat (a létrehozott filenévben), é és á pl. ott is van.A dumpkeys viszont grafikus felületen indított konzolon is kérdőjeleket ír és az összes ékezetnél, tehát á és é-nél illetve minden másnál is.
Amivel alapvetően bajom volt, hogy letöltöttem a gépemre netről 6-7GB anyagot wget-tel, amit szeretnék DVD-re kiírni, de nem tudom, mert hibákat ír, valamint ékezetek helyett csak szimplán kérdőjeleket látok. Próbáltam játszani a --restrict-file-names kapcsolóval is, de eredménytelenül. A weboldalon az ékezetek tökéletesen megjelennek, a wget-et szöveges ill. grafikus felületről (kozolon) is próbáltam indítani, mindenütt kérdőjeles ékezeteket hoz létre.
Amit most próbáltam, hogy a dumpkeys segítségével átvariálom kicsit a billentyűzet kiosztást (ha lehet) - végül eddig még nem álltam neki - és meglepődve tapasztaltam, hogy ott nem jelennek meg ezek a characterek ugyanúgy, mint a wget eredményében.
Idegesít, hogy olyan, mintha tökéletesen működnének a magyar ékezetek, máskor pedig csak bajlódik velük a rendszer, és nem tudok rájönni az okára. Pedig biztos, hogy ez nem természetes dolog.
Úgy néz ki, a szöveges konzolon nem jó minden character. Ez okozná a problémát a grafikus felületen is?
Nézegettem a csomagkezelőben a fontokat - rollins javaslatára -, de nem tudom, mit kéne esetleg feltennem...Fstab: rögtön megnézem
[ Szerkesztve ]
-
Anakin007
aktív tag
-
Hörpi
tag
sziasztok!
lenne egy nagyon alap kérdésem:
ubuntu alatt alkalmazásokat (MC, VNC ... stb.) szeretnék installálni csomagolt fájlból...
valaki leírná nekem egy pár pontban hogy hogyan csináljam?
kicsomagolni kitudtam, de futtatni már nem sikerült...Normális vagyok; megmondták a hangok a fejemben...
-
Anakin007
aktív tag
válasz Rickazoid #5340 üzenetére
"no adaptors present"
Nah itt van a kutya elesve. x11 driver egy xorg belső driver, hogy legalább VGA-ban menjen. Ezzel sosem lesz képes full screen-ben semmi lejátszani, max szoftveres mókolással, ami meg nem jó.
Nem tom, most konkrétan mi van feltelepítve, de szagass le egy friss drivert az ati.com-ról és kuksizd meg a readme állományt a telepítés részleteiről, főleg az xorg.conf-ra vonatkozó részek után kutass. Másik postodból nekem az jön le, hogy van ott vmi telepített GLX driver, csak az xorg-xserver nem vesz róla tudomást. Ehhez valszeg csak az xorg.conf szerkesztése kell, első körben a "Modules" és "Device" részeké.
Hiába van telepítve driver, ha az xorg a belső, saját driverét kergeti. Sajna sosem volt ati-m és lövésem sincs, hogy hívják atiéknál a drivereket, hogy legalább tudjam, mit kéne keresned nvidia gyári installere automatikusan megcsinálja az xorg.conf módosítást, nem tom, az atié is így tesz-e/tenne-e.Ha Isten létezne, hinnék benne.
-
blaces
tag
válasz .-Cs0SzA-. #5351 üzenetére
Kösszencs, de lehet addigra megoldom
Amit mondtál profilt azt ugye grafikusan néztem, két napja használok (Kubuntu-t) és hát a windows-os gondolkodás még bennem, van nehéz ezt a terminált kezelni parancsokkal, de amúgy nagyon tetszik maga az oprendszerTaláltam valami értelmes leírást amivel sikerült megnyitni terminálban az install skriptet, de csak eddig van a leírás gondolom nem kezdőknek készült (angol nyelven van)
"Please enter the installation path of the Mozilla, Netscape,
or Opera browser (i.e., /usr/lib/mozilla):"Nah most ezt kéri tőlem, erre mit tudok írni? (installációs rész, ahogy lefordítom, nem tudom mirre gondol, közben böngészem a google-t ;))
-
.-Cs0SzA-.
aktív tag
Délután megnézem hogy pontosan mit hogy, de azt is valamien kapcsolóval (talán -profilemanager, ) lehet előhozni, ott létre kell hozni a profilt, aztán kilépni, majd én csináltam egy indítóikont, aminél a parancshoz írtam be, hogy "firefox3 --p "profilneve"" De később megnézem pontosabban..
-
blaces
tag
válasz .-Cs0SzA-. #5348 üzenetére
hogy lehet új profilt létrehozni itt?
"indítsd a firefoxot firefox3 -p pityu" ezt terminálból gondolod valamilyen paranccsal?Találtam egy terminálos leírást de gondjaim akadtak vele, ugyanis érdekes hogy terminálba hogy a home könyvtárban voltam és csináltam egy ls -l -t ami listázta a könyvtárakat, és a Munkaaszatl könyvtárba nem bírtam belépni a cd paranccsal, probáltam cd /Munka... és cd Munka... de érdekes hogy a home-ba betudtam lépni...
Mit rontottam el? -
Brutforsz
senior tag
válasz .-Cs0SzA-. #5348 üzenetére
A Firefox pityu profillal történő indításának kapcsolója --p "pityu". A 8.04-en a 3béta az alap, és egyszerűen firefox néven indul.
Ha már a csomagkezelőből nem megy, akkor az Adobe oldaláról letöltött csomagban (a tar.gz egy tömörített állomány, kicsomagolást igényel) emlékeim szerint található egy installszkript, azt célszerű futtatni.
[ Szerkesztve ]
Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.
-
.-Cs0SzA-.
aktív tag
Akkor gondolom ugyanaz a bajod mint nekem volt (nm tudja telepíteni a plugint, ha pedig manuálisan telepítem le se szarja).
A hiba oka, hogy a firefox profilok összekavarodtak.
Hozz létre egy új profilt a ff3-ban, legyen a neve... pityu Ezután így indítsd a firefoxot firefox3 -p pityu , és máris okés lesz minden, ha már fent van a flash(ff2 vel jó) akkor nem is kell ujratelepítgetni, mert máris jó lesz -
blaces
tag
válasz .-Cs0SzA-. #5346 üzenetére
De-de neki kellene (Youtube-ra)
-
blaces
tag
sziasztok!
Kezdő kérdés: Hogyan lehet tar.gz fájlból installálni (kubuntu)
leszedtem az adobe flash playert tar.gz-be és nem tudom, hogyan kéne felrakni...
(A programok hozzáadása és törlése) Adept csomagkezelővel szedtem le flash playereket de azok nem értek semmit sem -
Rickazoid
addikt
válasz rollins #5342 üzenetére
Ezt írja ki:
"display: :0.0 screen: 0
OpenGL vendor string: ATI Technologies Inc.
OpenGL renderer string: ATI Mobility Radeon HD 2400 XT
OpenGL version string: 2.1.7412 Release"dr_strange: Köszi, amint megtanultam perfektül angolul talán belenézek. Egyenlőre nem elégséges az angolom ehhez a könyvhöz. Magyarul valami?
Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.
-
.-Cs0SzA-.
aktív tag
GNOME HELP!
Még mindíg a fedorával kűzdök. Már nagyjából sikerült használható formába tákolni, gondoltam nézzen már ki is valahogy, ha már működik.Háttércsere, "panel" megtöltése fontos ikonokkal , témacsere. Ezután takarítgattam lemorzsoltam 10gb felesleges cuccot a vinyórol(lehet nem voltak azok olyan feleslegesek ) . Csak a saját mappámat babráltam, és általam létrehozott (félkész torrentek,használatlan programok,stb) cuccokat szedtem le. Ezután kicsit még szórakáztam (siekrült bekapcsolni az ablak-effekteket,a menük elemeit szabtam nekemvalóra,majd kikapcsoltam a gépet.
Ma reggel indítanám be, de valami egészen érdekes dolog fogadott. A munkaterület kezelő(jobb alsó sarok)helyén egy szürke kerekített sarkú téglalap van, ami semmire sem reagál (nincsenek munkaterületek se, ctrl+alt nyilakra nem reagál. elindítok egy firefoxot... betöltö az utolsó állapotot, aztán hirtelen eltűnnek a lapok, üres kezdőlap jön elő. Az ablak pedig belelőg a felső "panel"be, eltakarja azt.Minden kipróbált program így belelóg .
Nos, vajon mit cseszhettem el? Én a munkaterület-kezelőre tippelek...pedig odafigyeltem, hogy nehogy valami fontosat letöröljek...rootként minden a régi, tehát jó.... plz help -
rollins
őstag
válasz Rickazoid #5340 üzenetére
Hát nagyon úgynéz ki nincs hardveres opengl gyorsítás. fglrxinfo parancsra mit ír?
VaZso: nehéz kérdés, de talán: [link] [link]
samba.conf -ban lehet szerkeszteni,
például: smbmount //valami/c /mnt/smb lehet mountolni, böngészőből is elérhető péld: smb://valami/c, többet nem tudok[ Szerkesztve ]
-
Rickazoid
addikt
válasz Anakin007 #5336 üzenetére
xvinfo ezt írja ki:
"X-Video Extension version 2.2
screen #0
no adaptors present"a gmplayer -vo xv a videó megnyitásakor:
"[VO_XV] It seems there is no Xvideo support for your video card available.
[VO_XV] Run 'xvinfo' to verify its Xv support and read
[VO_XV] DOCS/HTML/en/video.html#xv!
[VO_XV] See 'mplayer -vo help' for other (non-xv) video out drivers.
[VO_XV] Try -vo x11.
Error opening/initializing the selected video_out (-vo) device."x11 kimenettel is működik, csak nincs teljesképernyős mód . xv-nél viszont hibaüzenet.
[ Szerkesztve ]
Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.
-
VaZso
senior tag
Újabb kérdéssel szeretnék hozzátok fordulni.
Még mindig fennál az ékezetkezelési problémám, ezzel kapcsolatban:
Ha beírom kozolba, hogy dumpkeys, hasonló sorokat kapok pl.:compose '"' 'U' to '�'
Tehát kérdőjeleket jelenít meg a konzolképernyőn, ami tulajdonképpen a panaszom lenne.
Szerk: beküldve ph-n a böngészővel nem kérdőjel jelenik meg, ezért leírom: a to utáni közrezárt character lenne az, egyébként itt a szerkesztési képernyőn kérdőjelet ír most is.A dumpkeys |less ugyanerre:
compose '"' 'U' to '<DC>'
Lehet, hogy ekörül kellene keresnem a gondot?
Mit csinálnak ezek a vezérlőkarakterek (vagy micsodák), hogyan, mi alapján kezeli őket a rendszer, mivel vannak összefüggésben?Végsősoron: hogyan tudnám megoldani, hogy megjelenítse - de elsősorban rendesen kezelje - ezeket az ékezeteket a rendszerem?
Remélem, tudtok segíteni.
---
Másik dolog, hogy szeretném valamilyen módon bemountolni a filerendszerbe a helyi Windowsos hálózatot (akkor, ha az itthoni hálózaton vagyok) mondjuk egy adott user név/jelszó párossal. Megoldható?
...tehát nem egy adott gépet, hanem tulajdonképpen az SMB:/-t... Hülyeség?Egyáltalán, egy adott gépet a hálózaton (szintém samba-n keresztül) hogy lehetne bemountolni?
[ Szerkesztve ]
-
Anakin007
aktív tag
válasz Rickazoid #5333 üzenetére
Ha xv és x11 kiemenettel nem működik, akkor 1értelműen VGA driver hiba van, szélsőséges esetben a bináris mplayer van elbaltázva. xvinfo mit mond? konsole-ban futtasd.
Grafikus feladatkezelőnek ksysguard -ot ajánlanám, ha KDE-t használsz (gnome-ra nem tok sajna).Ha Isten létezne, hinnék benne.
-
Vladi
nagyúr
Kezdő Linuxosoknak néhány szó arról, hogy mi van akkor ha nem indul a grafikus felület. [link]
il sole non sorge più ad Est!
-
Rickazoid
addikt
Van a neten valahol valami leírás arról, hogy mihez mit kell telepíteni linux alá (úgy értem például a videa.hu oldalon még mindig nem játszik le videókat), illetve hogy melyik csomag micsoda (pl.: mik azok a lib-bel kezdődő dolgok pontosan, melyik program mire jó stb.)? Tehát egy komplett linuxos leírás kellene a legalapvetőbb dolgoktól kezdve egészen a magasszintű felhasználásig és fejlesztésig (persze ezt majd sokkal később, majd már az egyetem mellett). Konkrétan azzal kezdve, hogy mi micsoda, melyik mappa micsoda, mit hogyan kell, mi mire jó, stb, illetve hogy mi húzódik az egész hátterében, mi hogyan működik, a különböző dolgok működésének a megértéséhez mit kell ismerni stb.
Találtam már kisebb dolgokat ugyan, de a többsége vagy konkrétan csak egy-két dologra tér ki, vagy úgy kezdi, hogy rögtön az elején feltételezi, hogy az olvasó ismer legalább 2-3 programozási nyelvet.Bocsi, hogy két külön hsz-ben írtam, de később jutott eszembe.
[ Szerkesztve ]
Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.
-
Rickazoid
addikt
válasz rollins #5331 üzenetére
Megnéztem, kipróbáltam mindet.
gl és gl2 beállításokkal jó a kép, teljes képernyős módban. Ablakban vibrál, nézhetetlen. ggi-nél meglelenik egy második ablak, abban nagyon szép a kép, de meg is bénul a lejátszó. Csak kilépni tudok két escape-pel a terminálban, a kis ablak bezárása után azonban az sem reagál, "Failed to kill (9971,27) (error 3)." üzenetet ír ki minden sorba, folyamatosan, amíg be nem zárom, de a mplayer-t nem tudom ekkor bezárni csak erőltetett kilépéssel. A többi lehetőségnél vagy karakterekből áll a kép, vagy nem jelenik meg semmi (esetleg hang van), és a mplayer megbénul. Volt hogy csak ctrl+alt+backspace használattal tudtam reakcióra bírni a rendszert.Egyébként Synapticon keresztül raktam fel azt a mplayert, amit az kihozott, amikor rákerestem.
Összegezve lényegesen jobb a helyzet így, mint korábban, sokat segítettetek! Köszönöm!
Valami feladatkezelő szerűt elő tudok valahogy hívni? Emlékszem valamelyik linux alatt ctrl+esc hozott egyet elő, de itt nem találtam még semmit. Esetleg azt az erőltetett kilépést valami billentyű-kombinációval el lehet érni?
[ Szerkesztve ]
Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.
-
Anakin007
aktív tag
mplayer gui neve gmplayer
Ha Isten létezne, hinnék benne.
-
rollins
őstag
válasz Rickazoid #5330 üzenetére
Ha Mplayer -t választod és ha forrásból raktad fel, valamint ha az új codec új könyvtárba került, újra kell fordítani az mplayer-t. Szerintem próbáld meg az Mplayer gui felületen (ha van) a beállításoknál valamelyik video outputot. mplayer -vo help kiírja az össz. lehetőséget. Nálam speciel xv -re van állítva.
-
Rickazoid
addikt
válasz Anakin007 #5329 üzenetére
Megpróbáltam berakni jópár helyre, /usr/lib alá, ugyan ide win32 alá, ugyan így lib32 és lib64 alatt is próbáltam, de ugyan az a hibaüzenet.
A vlc-nek viszont saját codec-jei vannak. Valami ötlet a videó kockásságának megszüntetésére? Megpróbáltam a váltottsorosság megszüntetését (bár nem ez a probléma), meg még egy csomó beállítást átnéztem, hátha... de nem jó.
Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.
-
Anakin007
aktív tag
válasz Rickazoid #5327 üzenetére
Régen /usr/lib/win32 alá kellett tenni. Az nem baj, hogy eleve nincs olyan mappád.
"Linux alá nincs olyan codec-csomag mint modjuk a win-es K-Lite?"
De van, pont az, amit feljebb linkelt be Tuschke az mplayerhq oldalára az essential codec packra.
64bites linuxot ne rakj fel, csak szívni fox vele, főleg ha kezdő vagy.
Ha binárisból teszed fel mondjuk az mplayer-t, nézd meg, 32 v. 64 bites verziót rak-e fel. Utóbbi esetben lehet, hogy /usr/lib64/win32 alá kellene kicsomagolni a codeceket.
A README-ben sztem azért van más könyvtárnév mint régen, mert az arra az esetre vonatkozik, amikor a legújjabb mplayer-t rakod fel, forrásból.
Tedd vissza szépen az mplayer-t, indísd el konsole-ból és akár másold ide a kimenetet.[ Szerkesztve ]
Ha Isten létezne, hinnék benne.
-
Anakin007
aktív tag
Olvasd el ezt vagy ezt
Kell egy fullos kernel forrás, gcc, g++, make, libncurses5-dev, meg amit majd kér még a függőségek miatt (v. mert kifelejtettem ).
Amúgy miért akarsz kernelt forgatni? Manapság a gyári kernelek tökéletesen megfelelnek, hacsak nincs 4giga v. több ram a gépben, v. vmi irtó spéci vasad van, amit vmiért pont nem támogat.Ha Isten létezne, hinnék benne.
-
Rickazoid
addikt
válasz Tuschke #5325 üzenetére
A README szerint ezeket be kell másolni a /usr/local/lib/codecs vagy a /usr/lib/codecs mappába. Mindkettőt kipróbáltam, egyikkel se jó. Egyébként eleve nem volt ilyen mappám egyik helyen se. Máshová kellene berakni? Hová?
Linux alá nincs olyan codec-csomag mint modjuk a win-es K-Lite?
Ja... számít valamit, hogy 64 bites a rendszerem, mármint a probléma megoldásánál? Felraktam windowsból a 32 biteset is, azon se jó a video, ugyan ez a gond.
Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.
-
Anakin007
aktív tag
libncurses5-dev kell neked. Meg egy symlink "linux" néven az aktuális kernel forrására: ln -s linux-source-2.6.24 linux . Ősi unixos hagyomány és sok program /usr/src/linux -ban keresi mindig az aktuális kernel forrását. Mai rendszereken amiken már fullos kernel image telepítő is van (pl. installkernel.sh), na azok kifejezetten ezt a dir-t használják alapból.
Ha Isten létezne, hinnék benne.
-
jercsi
tag
sziasztok kezdő linuxos vagyok , olyan kérdésem volna hogy a kernel fordításhoz szükséges csomagokat és módokat le tudná-e nekem valaki írni , mert olvasgattam oldalakat de sajnos számomra az nem nagyon érthető ,egy kis magyarázat a dolgokhoz az nem volna rossz !Ha esetleg tudna valaki irodalmat a dolgokhoz azt is megköszönném !
Jercsi105@freemail.hu címen várom a hozzá értő emberek segítségét !
Előre is köszönöm ! -
Rickazoid
addikt
válasz Tuschke #5321 üzenetére
"Error opening/initializing the selected video_out (-vo) device."
5 lejátszóval próbáltam: GNOME Mplayer (nincs hibaüzenet, de csak hangot játszik), Médialejátszó (ok), VLC (ok), MPlayer Movie Player (a fenti hibaüzenet, utána csak hang) és SMPlayer (csak hang, hibaüzenet nincs).
Amiket találtam codec-eket azok fel voltak telepítve, és mivel a Synaptic nem jelzett ütközést, gondolom nem is lehetett. A gnome mplayert, az mplayert és a smplayert töröltem.
Igazából a vlc elég lenne, de sajnos a video... igazából ez a gond, kocskás az egész. Korábban Suse Linuxom volt, azon csak a színekkel volt gond, az a videokártya miatt volt, de itt az most rendesen telepítve van. Ha akarnám megszámolhatnám a pixeleket lejátszás közben. Egy DVD-t is megnéztem, azon is ez a gond, csak ugye kisebbek a pixelek, ott viszont még az is előjön, hogy gyakran alul elindul egy csík, ami végigfut a képen. Mintha túl lassú lenne a képfrissítés.
Weboldalas videók lejátszásánál (pl.: youtube) is vannak ilyen problémák, néha meg se jelenik a video, csak hang van (pl.: videa).Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.
-
Rickazoid
addikt
válasz szacsee #5318 üzenetére
ATI Mobility Radeon HD 2400 XT.
Semmi gond a 3D-vel, a linux magától felismerte, és felrakta ami neki kell. Az asztali effektek is működnek. Szeritem valami szoftveres gond lesz. Én továbbra is a codec-ekre gyanakszom, de az is lehet, hogy egyszerűen be kell állítanom valahol valamit.
Várjuk a guruk véleményét...
Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.
-
Rickazoid
addikt
Sziasztok!
Most ismerkedem a Linux-szal (már rég elkezdtem, de csak most van időm tényleg foglalkozni vele), és egy nagyon zavaró apróság megoldásában kérnék segítséget. Video lejátszásnál a videonak szó-szerint szabad szemmel meg lehet számolni a képkockáit, főleg teljes képernyős módban nézhetetlen a dolog. És néha szaggatott is. Nem hardware hiba, win alatt a lehető legjobb. Próbáltam codec-eket felrakni, hátha valamelyik megoldja, próbáltam több lejátszót is, ráadásul a legutóbbi telepítés után már csak a vlc nyitja meg a videót, a többi hibaüzenetet ír ki.
Van valami tippetek, hogy hol keressem a problémát?Köszi!!
Ja... Ubuntu 8.04-em van.
Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.
-
jercsi
tag
root@machine-3904c91:/usr/src/linux-source-2.6.24# make menuconfig
HOSTCC scripts/basic/fixdep
/usr/local/bin/ld: unrecognized option '--hash-style=both'
/usr/local/bin/ld: use the --help option for usage information
collect2: ld returned 1 exit status
make[1]: *** [scripts/basic/fixdep] Error 1
make: *** [scripts_basic] Error 2
root@machine-3904c91:/usr/src/linux-source-2.6.24#Ha valaki esetleg tudná hogy ez miért van
Kernelt szeretnék fordítani a gépemen , csak a menuconfig ra ezt dobja !
Én valamelyik csomag hiányosságára gondolok , de egy hozzá értő személynek is kell a véleménye -
Anakin007
aktív tag
Olyan nincs, hogy nincs Indítsd konsole-ból a firefoxot és úgy csináld. Tutira van vmi üzenet. Alapból vmi logfile-ba szokott nyekeregni minden program, pl. syslogba. A ff esetében a $HOME/.xsession-errors file-ba esetleg v. vmi sajátba. konsole-on egészbiztos lesz vmi.
Ha Isten létezne, hinnék benne.
-
Anakin007
aktív tag
válasz Tuschke #5303 üzenetére
Akkor megkövetem magam Úgy látszik, néha még én is beleesek a "Haverom szomszédjának barátjának osztálytársának az ismerőse mondta, akkor az biztos hogy úgy van" hibába Bár erről az indexen v. a hup-on és az mplayer doksijában olvastam erről pár éve ill. hogy az ati nem supportálja az olcsó kategóriás cuccaikat még windows alá sem. Ez utóbbinak nem tudok utánna járni, egyáltalán nem ismerem az atikat, mivel sosem volt olyanom.
Ha Isten létezne, hinnék benne.
-
Anakin007
aktív tag
-
Anakin007
aktív tag
Már meg is válaszolták a kérdést Amúgy totál feleslegesnek és értelmetlennek tartom az ilyen erőforrás-vitákat MS kontra linux kapcsán. A mai gépek teljesítménye és árai fényében tök értelmetlen ilyet felhozni. windows sokat eszik? Mi az, hogy sokat? És akkor mi van? A mai vasak kiröhögik eme gépigényeket kis/közepes hálózatok estén
Ha Isten létezne, hinnék benne.
-
gkaroly1984
csendes tag
válasz .-Cs0SzA-. #5008 üzenetére
Mivel jómagam is szoktam fordítani programokat forrásból, ezért tudom, hogy mindennek a "gyökere" a GCC. Ugyanis, ha ez x86_64-re van fordítva (configure-nál --with-tune=x86_64), akkor innentől kezdve minden programot, amit az új GCC-vel fordítunk, 64 bitre optimalizál, így jelen esetben az MPlayer-t is, mely képes használni a 64 bitet.
Ezt elvileg az MPLayer használ-e 64 bitet kérdésre írtam, de valamiért nem oda került... Sorry.
[ Szerkesztve ]
Charlos
-
Jag
senior tag
válasz Core2duo6600 #5305 üzenetére
Linuxot szted nem lehet távolról menedzselni?
-
Core2duo6600
veterán
Mondjuk érdemes lehet a windows server 2003 as vonalán valamelyikkel
amelyiket kedvezőbben meg tudod oldani, bár ha torrentservert akarsz akkor hot mindegy, hogy illegális - e a gépen a cucc, hisz amit leszedsz rá, az illegális
és van még egy óriási előnye a windows os nak, hogy simán tudod a remote desctoppal írányítani, minden külső progi valHogyan tud a win kevesett fogyasztani, úgy mint bármi más, ha csak az van fent rajta, az fut amire szükség van, és energiatakarékos hw en van ...
Én egy p2 es en 256 mb rammal használok jelenleg letöltő gépet
win 2003
3 éve megy... hiba nélkül
És a beépített dolgokon kivül semmi sincsen rajta ami a biztonságok jelenti
spórolni kell szegény p2 es erejévelGigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430
-
Cheesy
őstag
válasz Anakin007 #5293 üzenetére
Köszönöm a választ.
A server funkciója torrentserver lenne. Azóta felvettem VladimirR-rel a kapcsolatot, neki van tapasztalata ebben az ügyben, bár érdekelne amit írtál a windowsos megoldásról, mikor eszik keveset és hogy mennyie biztonságos.
A bix bérlet szerencsére ismerősi alapon lesz, elég olcsón, hogy még 3munknak is megérjewww.vakbelmutet.hu
-
Tuschke
tag
-
Anakin007
aktív tag
Kicsit OT: kapja be az ATI, remélem, mihamarabb becsődöl, büdös neki linux-ra is kiadni drivert. Épp ezért nvidia-zom a kezdetek óta, ahhoz csak nvidia.com és ott van. 1xű telepíteni és van hozzá leírás is.
Hmhm, bocsiHa Isten létezne, hinnék benne.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Vélemény Linux Mint Debian Edition 4
- Tudástár MX-Linux 19
- Bemutató Linux a mindennapokban: Manjaro KDE
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- Hír A Steam Play hozza el a Windowsra írt játékokat Linuxra
- Hír Hova jut a világ? Linuxot kínál a Windows Store!
Állásajánlatok
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest