Új hozzászólás Aktív témák
-
moha21
veterán
válasz
andrade #14201 üzenetére
Hát pl. usb 3.0-nál 900 mA...
"A unit load is defined as 100 mA in USB 2.0, and 150 mA in USB 3.0. A device may draw a maximum of 5 unit loads (500 mA) from a port in USB 2.0; 6 (900 mA) in USB 3.0."
google első találat. amúgy meg érdemes az usb.org-on elolvasni az idevonatkozó datasheeteket ( battery charging pl. ).
-
ebeni95
tag
válasz
andrade #14201 üzenetére
Sziasztok!
Ma alkottam egy picit. Találtam egy régi floppy meghajtót. Kiszedtem belőle a táp csatlakozót. Picit átszabtam (leszedtem a fölös részeket), majd ráforrasztottam 2 tüskét 1-1 kábelre. Viszont most csak úgy megy rá a 4 tűs floppy csatlakozóra, hogy a piros vezeték a sárgára csatlakozik. A fekete jó helyen van.Így tudom használni a 12V-os ledhez, vagy forraszthatom újra?!
Most nézem, hogy mákom van, mert így kötöttem jó helyre (link).
Üdv!
-
moha21
veterán
válasz
andrade #14186 üzenetére
Azért villant el, mert LEd-et tilos feszültséggenerátorról üzemeltetni. 3V-ról is ugyanúgy tönkremehet egy LED, ha forrásellenállás nagyon alacsony és a forrásfeszültség eléri/meghaladja a LED nyitófeszültségét.
(#14191) Lompos48 : Bocsi! Én arra gondoltam, hogy ugye az alaplapi PWR LED akkor világít, ha be van kapcsolva a gép. Persze ha be van kapcsolva akkor kap feszültséget a 12V-os ágon is, szóval igazad van.
/ egyébként is kell a 12 V a kollektoráramhoz _:_) /Arra az esetre viszont jó, ha HDD seedelését akarnánk 12V-os LED-el nézni, akkor kellene a tranzisztoros megoldás.
Lényeg : valóban egyszerűbb egy ellenállás + 12V-os ág.
-
tornas
őstag
-
ebeni95
tag
válasz
andrade #14147 üzenetére
Ez a nyomógomb 12V-os rendszerhez van. A leírásban ez szerepel: "Led voltage: 12v only".
Üdv!
-
ebeni95
tag
válasz
andrade #14141 üzenetére
Mondjuk az előbb nem mondtam igazat. Elméletileg van, de gyakorlatilag még nincs nálam. Nem rég rendeltem és min. még 1-2 hét, amire ide ér.
"Az rendben van hogy a benyomásra rövidrezár, de ha elengeded a gombot kinyit?" Igen. Direkt PC power gombként kerestem."A power LED tűire akkor lehet rákötni ha olyan nyitófeszültségű a kapcsolóban levő is." Ezt pontosan hogy érted?
Lompos48: így gondolom folyamatosan fog világítani!?
Nem vagyok egy nagy elektronikai szaki, csak a nagyon elbutítva értem ezeket a dolgokat. Nézzétek el nekem!
Üdv!
-
ebeni95
tag
válasz
andrade #14138 üzenetére
Szia!
Benyomásra rövidre zár. Nem a restart gombot akarom kívülre rakni.
A leírásban led szerepel. De bármilyen is legyen, külön kell bekötni a kettőt. 4 tüske van.
Úgy szeretném megcsinálni, hogy ha a gép be van kapcsolva, akkor folyamatosan világítson. Ha a PWR led-et kötöm rá, úgy működne?Üdv!
-
tornas
őstag
válasz
andrade #14121 üzenetére
Pontosítsuk egy kicsit ezt az anya-apa dolgot!
Nem a csatlakozó műanyagháza dönti el, hogy anyás- vagy apás-e egy csatlakozó. Hanem a csatlakozó áramvezető része.Azt írod, hogy a tápokon apa molex van. Nem apa (male), hanem anya (female). Mert a táp molex-én nem tüske van a csatiban, hanem ami befogadja a tüskét.
A CSATLAKOZÓ TÜSKE MINDIG APA, AMI PEDIG BEFOGADJA A TÜSKÉT AZ MINDIG ANYA (Gondolj a szexre! Csak mert az aktus közben megöleled a nőt, még nem válsz anyává, a nő meg apává! Jobb hasonlatot nem tudtam felhozni hozzá.
)!! A MŰANYAGHÁZ KIALAKÍTÁSA NEM SZÁMÍT, CSAK AZ ÁRAMVEZETŐ RÉSZEK KIALAKÍTÁSA!!
A tápegységeken csak és kizárólag anya csatik vannak!!! Ebből pedig következik, hogy azok az eszközök amihez a PSU csatlakozik, azok mind apásak. A ventilátorok is anya csatisak.
-
Lompos48
nagyúr
válasz
andrade #14121 üzenetére
Ez egy skizofrén probléma. Mindig kérdés, hogy a tüskék vagy a burkolatok melyik-hova viszonya adja-e a nevet. Az emlegetett Molex esetében, ami a tápokon használatos, a konnektor teste az ODDn fogadó (tehát anya - female) míg a kábelen az van, ami belemegy az ODDn található testbe (apa - male), ugyanakkor a tüskék az előzőn, a hüvelyek pedig az utóbbin vannak. Tehát most melyik melyik?
Rákeresve
Male:
és female:
Következtetés: általában az aktív szálak viszonylatában kereszteljük el és nem a konnektortest szerint.
-
And
veterán
válasz
andrade #14012 üzenetére
3-3 láb közösített mindkét oldalon, vagy 3 led van a tokban: [link]. Halogén kiváltására jó, de a trafó cseréjét igényli DC 12V-os stabil tápra. Hallottam már olyat is, amelyik AC-ról is működik, de azoknak valószínűleg rosszabb a hatásfokuk (plusz graetz-híd, áramkorlát).
-
tornas
őstag
válasz
andrade #13888 üzenetére
Jaj persze, gondolhattam volna... CSAK TE TUDHATSZ MINDENT!!! De persze rosszul gondolnám, ha így lenne.
"A link nem ér semmit össze vissza kevernek fogalmakat! Hozzá nem értő fordítás!"
Akkor már értem miért nem linkeled a forrásaidat, mert szerinted mindegyik sz@r. Ezeket a dolgokat csak te tudhatod... Nemdebár??Nekem is van vegyész oklevelem. Megyei 4. voltam 8. általánosban. Akkor ezek szerint én is mindent tudok...
Legjobb tudomásom szerint az üveget, mint anyagformát és tulajdonságot, azt a SiO2 alapú anyagokra értelmezik leginkább. Az pedig szervetlen anyag. A "szerves üveg", mint fogalom, az csak egy vegyi sajátosság, ami egy vagy több adott szerves anyagra vagy anyagcsoportokra vonatkozik. De mindegy...
Viszont ha lehet, ne tömd mások fejét értelmetlen, fölösleges és hamis infókkal! Csak fölöslegesen növeled a hsz.-idet. Amit én úgy értelmezek, hogy egyszerűen csak a magasabb rangra pályázol, hogy lehessél valaki. Pedig ettől aztán nem leszel több...
Ha hasznos fórumtárs szeretnél maradni, akkor legyél igenis hasznos tagja a fórumtársadalomnak. Akár itt, akár máshol. Írj valós és értelmes dolgokat! A fölösleges megjegyzések leírását kerüld, vagy a korábban elhangzottakat ha lehet, ne ismételgesd! Főleg a TÉVES infókat NE!
És linkeld a nem saját anyagaidat, és / vagy add meg a forrásukat is!
Részemről ennyi!
Kösz, hogy elolvastad!OFF
-
-
tornas
őstag
válasz
andrade #13882 üzenetére
Ha a korrózióra gondolsz az nem igazán fog létre jönni, mert a réz (mint anyag) a nyákon szigetelve van és a tekercsek is. A chipek, kondik, ellenállások stb-k... lábai meg általában azonos anyagcsoportba tartoznak. Az ón és az alu, vagy az acél közötti korrozív folyamat nagyon lassú. Egy rövid mosás ideje alatt nem számottevő a jelenség mértéke, szinte semmi.
Egyébként nálam a vízmentes alkohol (ilyen is van ám) a tuti. Csak jól meg kell szárítani, ami viszonylag gyorsan megy.
-
Lompos48
nagyúr
válasz
andrade #13880 üzenetére
Ok, legyen a tiéd!
Ugyan a ragasztó megkötése polimerizációt jelent, ami sem vízben sem alkoholban (és egyáltalán) nem egy megfordítható folyamat (tehát mégegyszer nem lesz ott akrilsav), de hagyjuk! Miért baj, ha vezeti az áramot? Bekapcsolva mosod? Az alkohol meg a reziduális víz meg elpárolog. Mi itt a gond? De ezt majd magyarázd másnak, mert én maradok a víz kitűnő mosási erényeinél nagyon sok év (félvezető)ipari tapasztalattal.
-
Lompos48
nagyúr
válasz
andrade #13878 üzenetére
Ha már akrilsav, akkor jó tudni, hogy az oldódik vízben, alkoholokban, éterekben kloroformban. Így meg mindegy, hogy víz vagy alkohol. És akkor sem a víz fog vezetni, hanem az akrilsavból a lében keletkező ionok. Ez egy dolog, a másik pedig, hogy tudtommal az akrilsav ténylegesen jelen van a ragasztókban, de csak szilárdulás előtt. Szilárdulás után a megkeményedett anyag már egy teljesen passzív akrilát, amilyen a plexi vagy a fogászati protetikában használt anyagok.
De attól mehet a 96%-os alkohol a kétkedőknek. Csak azért szóltam bele, mert a deionizált víz (még tisztább, mint a desztillált víz) klasszikus mosóközeg/-anyag még a félvezetőgyártásban is nemcsak a szerelt elektronikában.
-
Lompos48
nagyúr
válasz
andrade #13875 üzenetére
Erről már volt szó: a víz önmagában szigetelő, nem vezet. A 70%-os alkoholban nem ásványvíz keveredik, tehát nincs tele ásványi sókkal és egyéb ionokkal. Természetesen nem áztatni kell a lében, bár egy alaplap is nyugodtan mosható desztillált vízben, ha utána megszárítjuk becsületesen. A 96%-os jobban old. Ennyi.
-
válasz
andrade #13806 üzenetére
Kikapcsolt állapotban egyik sem világít, ez esztétikai jelleggel van ott, túl nagy fényereje is van, idegesítene is, ha kikapcsolt állapotban világítana akár csak az egyik is. Ígyis felvillanyozza nekem sötétben a szobámban azt az egész sarkot.
MSI P67A-C43 (B3) alaplap.
-
Lompos48
nagyúr
válasz
andrade #13271 üzenetére
A Réz(I) oxid sokkal jobban vezeti a hőt pld.
Szólj a pasztagyártóknak, hátha még nem tudják és megfizetik az ötletet!
színaluminium forgácsolással pld sokkal rosszabbul megmunkálható
Inkább nehezebbnek mondanám. Természetes a lágyabb mivolta miatt. Azért jó szaki jó szerszámmal boldogul azzal is.
-
Lompos48
nagyúr
válasz
andrade #13269 üzenetére
amit eloxálásnál visznek rá csak rosszabbul vezeti a hőt
Nem kontrázok, de annyira emlékeztetnék, hogy nagyon sok (legtöbb) hővezetőpasztának egyik alkotóeleme (ami a fehér színt adja neki) az alumíniumoxid (Al2O3). Ha gondot jelentene biztos mást kevernének bele.
Dural - kemény alumínium ötvözet (dur...!), amit mechanikai ellenállás (keménység) elérésére alkottak.
Termikusan: tiszta alumínium 226 W/mK, duralumínium (Al95/Cu 4/Mg1) 147 W/mK. Arról nem is beszélve, hogy a kedvezőbb megmunkálhatóság szempontjából ugyancsak az előbbi a preferált anyag. A duralnak a korrózióval szembeni ellenállása is alacsony. -
And
veterán
válasz
andrade #13230 üzenetére
Ne vicceljünk már! Minden változtatható méréshatárú DVM-ben egyetlen méréshatárral (3,5 digites kijelzés esetén 200mV) rendelkező alapműszer van, mivel az ellenállásokból felépített feszültségosztót már jó ideje kitalálták. A tizedespontot is oda tehetjük, ahova akarjuk, konkrétan ennél a panelműszernél is.
-
mr_ricsi
veterán
-
Lompos48
nagyúr
válasz
andrade #13103 üzenetére
Egyenáramnál nincs földelés - pólus katód van.Az egyenirányító katódjáról kapjuk! Nem tudom ki találta ki a földelést!
Na ne!
Hol tanultál ilyen okos szöveget?
Egyenáramnál nincs földelés, ha nem kötik valamelyik pólust a földre. Alkalmazás függvénye. Katód pólus... olyan nincs. A katód a dióda egyik lába, vagy az az elektróda, amit elhagynak az elektronok egy elektromos rendszerben. Az egyenirányító katódja általában a plusz pólust adja. A földelést egy (vagy több) okos ember találta ki, aki ismerte a hasznát is.
-
Wind-Storm
őstag
válasz
andrade #13103 üzenetére
Biztos onnan, hogy ATX tápoknál mondjuk a GND össze van kötve a földeléssel is...
Valamint panellakásokban ahol nincs földelés, a kismegszakítók előtt a nullvezetőről van a földelésnek szánt vezeték levezetve... szóval nem áll olyan távol a dologtól...
De viszont oda meg kötelező a ÉV. v. fí relé tudtommal...
-
Wind-Storm
őstag
válasz
andrade #12986 üzenetére
A légszállítás és légnyomás.
De a gyárinak megtalálni csak a légnyomásra vonatkozó adatát...(#12985) Bari
Kinzo-tól meg biztosan jobb vétel, az az 1 éves gari lejárta után kb 2 héttel adta fel a harcot, kommutátor ment szét benne és ledarálta a szénkefe felfogatást.
Milyen felfogatása volt annak a szénkefének, hogy le tudta darálni?
-
Lompos48
nagyúr
válasz
andrade #12905 üzenetére
A gond csak az, hogy ha megkérdezted volna kezdettől (az ismeretek hiányában) hogy hogy/miért lehet szabni a szalagot ugyanezt a választ kaptad volna. Te pedig nem odaillő kijelentésekkel ugrottál neki egy olyan dolognak, amit nem ismertél. Ez pedig néha ledorongoló reakciókat vál(ha)t ki. Csak azért írom ezt, hogy máskor gondold meg kétszer, amíg az OK gombra kattintasz.
-
szab.tam
nagyúr
-
Wind-Storm
őstag
válasz
andrade #12786 üzenetére
Tudom, hogy nem...
Jah, ennek kapcsán: teljesen süljön ki a gép mielőtt visszadugod, LED elalszik az alaplapon, vagy vársz 1 percet ha nincs led/nem látod.
és én valami zavarra gondolok, hogy amiatt kapcsol be ami a tápot érinti és mint valami power loss olyasmi történik.. ezért gondoltam arra, hogy a BIOS-ban esetleg valami be van kapcsolva
-
PHM
addikt
válasz
andrade #12781 üzenetére
Ezt nagyon nehéz kideríteni, különösen távolról.
Ha megfigyelted, nem folytam bele a tanácsadásba,
pedig nem ma kezdtem az ipart.
Mégpedig azért, mert az eddigi információk alapján nem tudok a problémára
érdemi választ adni. Vannak olyan hibajelenségek, amiket csak hosszas
próbálgatás, kísérletezés árán lehet felderíteni. Ez ilyennek látszik.
Nem árt, ha az ember tisztában van a korlátaival... -
Lompos48
nagyúr
válasz
andrade #12781 üzenetére
Én nem azt kommentáltam. Könyörgésre ellenben megnézném oszcilloszkóppal és utána lehet kitalálnám. Addig nem tudom megmondani. És arról se vagyok meggyőződve (ezt se tudom), hogy van-e ott bistabil (mint áramkör, nem mint funkció) és az FETekkel van-e megépítve. Sajnálom.
-
Lompos48
nagyúr
válasz
andrade #12776 üzenetére
A FET (Field Effect Transistor) egy olyan csodabogár, amit feszültséggel (elektromos térrel) vezérel-nek/-ünk. Áram csak a Source-Drain körben folyik. Ezzel az árammal nem lehet a FETet "bebillenteni". Még akkor se, ha náluk ez mikro érték.
Ezt csak azért írtam ide, hogy mások ne vegyék készpénznek a fogalomzavart. -
moha21
veterán
válasz
andrade #12771 üzenetére
"Mikor kihúzol egy áram alatt levő készüléket egy fenntartó áramlökés keletkezik "
NEE
Ennél kicsit bonyolultabbak az átmeneti ( tranziens ) jelenségek.
Mod:Itt a kikapcsolási folyamat során az induktivitás leadja a mágneses energiáját, és mint termelő, árama és feszültsége ellenkező irányú . Az energia-megmaradás tövénye értelmében az ellenálláson hővé alakuló munka megegyezik az induktivitásban a kapcsolás pillanatában tárolt energiával.
Az áram pillanatszerűen akkor sem szűnik meg, ha a tekercset megszakításkor nem zárjuk rövidre. Ekkor a kapcsoló szétválasztó érintkezői közt keletkező villamos ív biztosítja az áram folyamatos csökkenését. Ha az ív igen rövid idő alatt szakad meg, a tekercsen igen nagy túlfeszültség léphet fel.
Ez egyenfeszültségre kapcsolva igaz.
Váltakozó áramnál is hasonló a helyzet nyilván fáziseltolásokkal, irányokkal kell számolni.Erre gondolsz fenntartó áramlökés alatt?
-
Lompos48
nagyúr
válasz
andrade #12589 üzenetére
Hacsak nem az UXX vagy PXX szériás csövek voltak benne, amiknek a fűtőszálai sorba voltak kötve egyenesen a hálózati feszültségre. Ezeknél a fűtőáramok voltak egyenlőek, a feszültségek kevésbé. 6,3V fűtőfesz csak az EXX széria esetében volt/van. Hálózati trafó csak egy volt készülékekként, anód és fűtőfesznek egyaránt.
-
Lompos48
nagyúr
válasz
andrade #12586 üzenetére
Viszont a nagyobb feszültség nagyobb áramot hajt át elven eleve jobban melegszik túlfeszültségre.
Ez így igaz, csak kevered az okot az okozattal. Nem azért nő a hőmérséklete, mert megnövekedett a feszültség rajta, hanem azért nő a feszültsége (ellenállása x áram, lásd Ohm), mert melegszik.
Nagyon liberálisan bánsz az áram fojtogatásával, nyújtásával. Hagyd azt meg az öreg Ohm magyarázataival. A termisztor nem csinál egyebet, mit változtatja az ellenállásértékét. Ezzel aztán a tervezőmérnök kezd valami hasznosat, amire épp szükség van: Óvja a TV-kben a csöveket (mint írtad), nem hagyja az ellenütemű erősítőkben a végfokokat megfutni termikusan vagy egyszerűen hőmérőben/automatizálásokban érzékelő szerepét tölti be usw.
Régen a TV-k nem 12V-ra transzformáltak voltak nanem a csövek 200-270 volttal (anódfeszültséggel) mentek...
Ez félig igaz. Ugyan a TVk nem voltak transzformálva, de volt nekik nagy anódfeszültségük. De volt nekik (csövenként) kis fűtőfeszültségük is. Transzformálva.
Pont az a védelem ha tönkremegy a viszonylag olcsó alkatrész
Ha a termisztor tönkremegy nem mindig védi meg a készüléket. Ha láttál már ilyet elpukkanva, akkor ott tovább tartott a túlfesz, mint azok az említett mikroszekundumok, biztos ment a biztosíték is, ha kalibrált volt. Ha meg nem, akkor nagy-nagy szomorúság.
Én részemről lezártam a termisztor témát. Ugyanakkor bárkinek hajlandó vagyok újabb kérdéseire válaszolni, ha azok értelmesek.
-
moha21
veterán
válasz
andrade #12581 üzenetére
"A varisztor olyan elektronikus alkatrész, ami adott feszültség felett hirtelen vezetni kezdi az áramot. Ezt a tulajdonságát túlfeszültség korlátozására, vagyis az áramkör védelmére lehet használni: az eszköz egyszerűen eldisszipálja a túlfeszültség energiáját."
A termisztor meg gyakorlatilag hőfüggő ellenállás és egy külön áramkörrel a ventilátor fordulatát szabályozza. NTC is lehet ez az elem.
-
Lompos48
nagyúr
válasz
andrade #12581 üzenetére
Túlfeszültség lehet egy tápnál a bemenő feszültségnél is amit varisztorral lehet stabilizálni esetleg PTK-val.
Kicsit figyelmesebben fogalmaznék mert ez a mondat így két félrevezető információt is tartalmaz:
Az egyik a stabilizálás, ami egyértelműen egy időben elhúzódó folyamatot jelent. A varisztor ellenben egy nagyon rövid ideig tartó jelenséget produkál. Azaz túlfeszültség esetén hatalmas energiát képes elvezetni, de csak egy nagyon rövid ideig. Egy kapásból kiragadott példa (adatlap) szerint egy 14mm-es kis tárcsa képes 4.5kA-t elvezetni de az időtartama ennek mikroszekundum nagyságrendű. Hosszabb idő esetén a varisztor tönkremegy, a védelem megszűnik. Ezért általában biztosítékkal "kéz-a-kézben" kombinációban használják. Ez érvényes a lavinadiódás vagy transsorb-os félvezetős megoldásoknál is, amelyek kezdeményezik a védelmet és segítenek egy másik hatásos védelem beindulását.
A másik a PTK. Ha ez szerinted is a Positive Temperature Coefficient-et (+ termisztor) jelent, mint rövidítést, akkor egyértelmű, hogy ez nem tud védelmet nyújtani. Csak akkor "lop el" többet a feszültségből, ha melegszik. A melegedés pedig egy lassú folyamat a termikus tehetetlenség miatt, tehát ellentmondás ténye áll fenn.
-
PHM
addikt
válasz
andrade #12524 üzenetére
A potméter nem csodaszer, a maga helyén kellene kezelni.
Egy 5m-es, mondjuk 4,8 W/m-es led szalag összteljesítménye 24 W.
Ez 12 V-on 2 A-es áramot jelent.
Ezt kell tudni elviselni a potméter teljes szakaszának.
Ez pedig azt jelenti, hogy az általad javasolt 1 Kohmos potméter
teljesítményének elméletileg 2000 W-osnak kéne lennie.
Ezt ugye nem gondoltad komolyan?
And: Megelőztél. -
And
veterán
válasz
andrade #12524 üzenetére
Elméletben ez mind nagyon szép, csak két apróságot nem vettél figyelembe:
1.) Ha a hasznos ellenállás-tartomány a végérték töredéke (mondjuk 10Ω-os nagyságrendben), akkor csak a pályának egy nagyon kicsi része lesz használatban. Ezzel azt érjük el, hogy a potmétert lehetetlen normálisan beállítani, mivel épp csak hozzáérünk és hatását tekintve a két végértéken találjuk magunkat: teljes fényerő vagy közel nulla fény. Itt ugye több okból sem használhatunk többfordulatú potmétert (nem lehet trimmer a teljesítményigénye miatt, ebből kovetkezően marha drága is volna, ha egyáltalán létezne megfelelő).
2.) Ez az előzőből következik, és PHM kolléga is utalt rá: ez a teljesítményigény. Egy potméterre megszabott maximális disszipálható teljesítmény a teljes ellenálláspályára vonatkozik. Ha ennek csak egy töredéke disszipál hőt, akkor a maximális terhelhetőség közelítőleg arányosan csökken. Vagyis hiába van egy 1kΩ / max. 2W-os terhelhetőségű potméterünk, annak egy 50Ω-os szakaszán már csak tizedwatt nagyságrendű teljesítmény disszipálható.
Ezzel a gyakorlatban bukott a mutatvány.
Új hozzászólás Aktív témák
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Nagyrobogósok baráti topikja
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Minden, ami Unreal Engine
- Háztartási gépek
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Amazon
- Google Pixel topik
- További aktív témák...
- Zalman R1 White - Ha valami egyedire vágysz 2.0!
- ID-COOLING Space SL360 White 360 mm ARGB CPU vízhűtés
- BESZÁMÍTÁS! NZXT Kraken Elite 360 RGB vízhűtés garanciával hibátlan működéssel
- Eladó Lian Li O11D MINI-X gépház
- EK-Vardar / Lian Li UNI Fan SL120 V2 / Lepa BOL.Quiet / EK-Meltemi - Ventilátorok, Fiók kisöprés
- Beszámítás! Apple Mac Mini 2024 M4 16GB 256GB SSD számítógép garanciával, hibátlan működéssel
- Apple iPhone 14 128Gb Kártyafüggetlen, 1Év Garanciával
- KÖZEL FÉLÁR! Apple Magic Keyboard, Mouse, Trackpad, Pencil, Smart Magic Keyboard Folio, Watch szíjak
- 24" Eizo FlexScan EV2146W, 1920X1200 szép, hibátlan nélkül
- Lenovo Thinkpad P16 G2 - i9-13980HX, 64GB, 1TB SSD, 16" WQUXGA (3840 2400), RTX 4090 (ELKELT)
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest