-
Fototrend
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
azbest #20680 üzenetére
Igen, de reggel, mikor jelentkezni próbáltam a kodi main-re, a legördülő listában NEM volt benne a magyar, csak a többi 80 nyelv! Keresrem a H-nál, és az M-nél is.
Így a join-t sem tudtam megnyomni! Ezért
alul rányomtam a request language-re, ott kiválasztottam a magyart. Később jött az email, hogy a request-et elutasították, ugyanakkor felvettek a magyar fordítók közé. Gondolom rájöttek, hogy nincs a magyar a listán és pótolták azóta... -
vargalex
félisten
válasz
azbest #20623 üzenetére
Én a Pi Zero-t autóban tervezem használni FM Transmitternek, valamint wifi AP-nek, DLNA szervernek (hogy hosszabb úton a gyerekek tableten tudjanak mesét nézni
).
Már össze van rakva, működik szépen.A zene lejátszásra mpd-t használok, vannak jó androidos kliensek hozzá, amivel szépen vezérelhető (ugye mivel a Pi maga az AP, így wifi-n lehet hozzá csatlakozni). FM transmitterként egy régi SonyEricsson MMR-70 funkcionál, amit FMBerry-vel vezérlek.
Próbáltam magát a Pi-t FM transmitterként használni PiFmRds-el), de egyrészt kicsit gyengébb volt a minősége, másrészt a modulálás miatt folyamatosan 1 GHz-en ment a CPU 0,8-as load-al. Így viszont ugye a modulálást az MMR-70 végzi, az mpd lejátszás az egyedüli feladat, így 700 MHz-en jár a CPU és 0,3 a load.
Az analóg hangkimenet miatt pedig egy USB-s DAC-ot vettem, egész jó minőséget produkál. -
opti06
aktív tag
válasz
azbest #20634 üzenetére
proci 95-100% usb-ről is meg hálózatról is
igazából az a fura ha nyomok pause-t akkor sem bufferel előre annyit csak pár mp-t hiába állítgatom cachemem-factor méreteket 150MB fölé nem ment memória eddighálózattal nem lehet gond, rtn18u usb-n winyóval lan kábellel
de lehet idővel veszek egy pi 3-at már elég finom ára van, és ott azért jelentősen erősebb a hw.
-
Zol77
aktív tag
válasz
azbest #20616 üzenetére
Köszi a választ!
Az árakat még nem néztem,csak láttam,hogy van mód két kamera csatlakoztatására is egy Pi-re . A közelség nem gond,gyakorlatilag az egyik előre,a másik hátra nézne,tehát egymásnak háttal lennének,össze is érhetnek akár. Az új kameramodult láttam,még jobb is lenne nekem,mert jobb a fényereje a régihez képest. Akkor szerintem két málna,két kamera kombó lesz,használtan jó áron ki lehet fogni. Így meg bőven elég a hw,ahogy néztem youtubeon elég jól streamel egy kamerával h264-ben.
-
-
Headless
őstag
válasz
azbest #20561 üzenetére
Nah azt gondoltam, hogy x00-kal van feltöltve a maradék, csak még sosem kicsinyitettem így image-t. Mindegy megcsináltam felraktam... Csodát nem szabad várni. VLC alatt ugyanúgy nincs overlay kezelőfelület. És nem tudom nekem egy 1080P-s h264 anyagnál hibázott furcsa képkockák, kimaradások stb, nah meg nem rakja be a feketesávokat sem. Vagyis pont ugyanott vagy mint omx-playerrel. Persze gondolom itt is megoldható lenne hogy egy full size fekete terminal-al elfedni azokat a részeket.
Beágyazott videók, csak youtube-ot néztem. De ugyanúgy értékelhetetlen felbontáson tud csak futni 240-360p. Persze overclock mellett.
Amit múlthéten szerkesztettem archlinux szintén mate-el az pörgősebb.
-
golya87
őstag
-
chosa91
aktív tag
-
consono
nagyúr
válasz
azbest #20416 üzenetére
Nézegettem a logokat, meg a sebességet is visszavettem már, de nagyon nem változott semmi. Nálam a filerendszerrel még sosem volt baj (le is kopogom gyorsan ), de lehet, hogy csak mázlim van. Most a fent belinkelt fórumban találtam egy audióbeállítást, ami egyeseknek megoldotta a gondot, majd este kipróbálom, hátha. Ami gyanús, hogy ez valami OSMC specifikus dolog, mert OpenElecnél mintha nem írtak volna ilyeneket.
-
Complex11
újonc
válasz
azbest #20390 üzenetére
Köszi a válaszod, nem akarok a pi-n futtatni a fejlesztőeszközt, csak kipróbáltam és nem működik.
Végül is csak a véleményedet írtad le (kissé magas lóról), ahelyett, hogy segítsél, pl. mit kell átírni a config.txt-ben?
vnc viewer alatt csak a qt cratorban nem működik a billentyűzet, többi programmal nincs gond.viringPi
gertboard Nyákon konzol parancs
gpio mode 14 out
gpio write 14 1
gpio write 14 0
ledet villogtatjade visualstudio visualgdb alatt nem működik,
#include "wiringPi.h'
stb.
system("gpio mode 0 out");
digitalWrite(0, HIGH);
digitalWrite(0, LOW);
led nem villogBotcsinálta programozó vagyok (látszik, nem?) én NYÁK tervezés, gyártás, szereléssel foglalkozom, és van egy pár kütyü aminek én írtam a programját (Microchip PIC), tudom, ez más de a pi egy szép kihívás.
Gondoltam, a Linux erről szól, közös fejlesztés, egymást segítjük.
Ezért írtam ide és remélem ezután nagyobb segítséget fogsz nyújtani.
Olvasok, tanulok és próbálkozom de már 3 hónapja és nagyon lassan jutok előre.
Előre is köszönöm. -
Szicskeee
tag
válasz
azbest #20396 üzenetére
Akkor szerintem az ujrakonfigolas marad.
Masik kerdesem, hogy kulso hangkartyaval megoldhato-e,hogy 5.1 es hangot kuldjek az erositonek?
Jelenleg csak ugy megy a CEC ha a PI a tv-be van dugva es ugyan ide a az ARC-ba az erosito igy 2.0-ba megy. Meguntam mar probalgatni, ezert szeretnem megoldani, hogy egybol a PI-bol kapja a jelet az erosito valahogy..
-
embe
nagyúr
válasz
azbest #20389 üzenetére
Köszi a választ!
Az openelec felment a karira windows alól a win32diskimager-rel. A Kodiban próbált a böngészőben mókolni.
Mint kiderült mást igazán nem sikerült felrakni, nem tudom mi lehetett a gond.
Ezt a javasolt ubuntu mate-t még nem próbálta. Ezt fogom javasolni, hátha ezzel összejön amit szeretne.
-
BB9360
aktív tag
válasz
azbest #20355 üzenetére
Jó, hogy mondod, akkor ő lesz a nyerő. Persze, közben a tápegység elfogyott...
Azt jól gondolom, ohgy egy ilyen csomag esetén (model, ház, táp és sd noobs-szal) egyszerű az indulás, és már csak egy média lejátszó programot kell letölteni ahhoz, hogy menjen a zene és film lejátszás?
-
BB9360
aktív tag
válasz
azbest #20351 üzenetére
Köszönöm a választ!
Upsz, pedig megnéztem, ezek szerint nem jól...
Ezekről az olcsó androidos lejátszókról csak rosszat olvastam, inkább kihagynám. Egyedül a Pi-ről írtak inkább jókat. Ráadásul, ha egyszer lesz időm, és belejövök, akkor igazán ki is használhatom másra is, nem igaz?
-
lacko6
senior tag
-
Petyb00
aktív tag
válasz
azbest #20236 üzenetére
Segítséget szeretnék kérni!
Van:
1 RaspberryPi 3-asom
1 433.92MHz-en működő redőny távirányítóm (3 redőny fel/le/)
1 RF 433-as adóvevő párosomCél: hogy a RPi-vel lehessen a redőnyt vezérelni.
Van egy RTL-SDR USB kütyüm azzal fel tudom venni a jelét a távirányítónak, de ezzel még nem tudom visszajátszani mert csak vevő, így csak látom a jelet. és max fejben ki tudom számolni hogy mégis milyen 01 bitfolyam van mögötte.
Az a kérdés, hogyan tudnám digitális raw folyamban rögzíteni a jeleket?
És hogyan tudnám visszajátszani?Találkozott már szembe ezzel vagy hasonló problémával valaki?
433MHz-es RF távirányítós konnektorokhoz már vannak mindenféle cuccok, csak ugye ez nem azt a sablont használja. -
erikke17
őstag
válasz
azbest #20230 üzenetére
A piros felvillan a zöld meg villog(bár van olyan is, hogy csak a piros világított), 3A-es tápom van szivárvány nincs. Az elejéétől ezt csinálja(mióta az új TV van) előtte ritkábban.
Ebből gondolom az alábbiakat:
hdmi_force_hotplug=1
Akkor is a HDMI kimenetet használja, ha indításkor nem érzékelte a rákapcsolt monitort.
hdmi_mode=xy
A csoportbeállítástól függően más-más üzemmódot jelentenek az ide írt számok.
pl. a hdmi_group=1, hdmi_mode=16 párossal 1080p 60 Hz-et állítjuk be. A tvservice -m CEA ill. a tvservice -m DMT parancsokkal kérdezhetjük le, hogy milyen üzemmódokat támogat a rákapcsolt monitor. Az aktuális üzemmódot a tvservice -s parancsal kérdezhetjük le.Ezeket találtam anno volt róla szó itt, hogy ilyesmit csinálhat ilyen esetekben és másnak is volt gondja.
-
Cool Face
aktív tag
válasz
azbest #20042 üzenetére
Szia!
Valami még mindig nem stimmel
"rpc-whitelist": "127.0.0.1",
"rpc-whitelist-enabled": false,így állottam be a router:
External start port:9091
External end port:9091
Internal host:192.168.1.2 (Pi)
Internal port: 9091Mi más kell még? megnéztem a konfigot is és ott tuti falsen van.
-
válasz
azbest #20054 üzenetére
Igen, ez spec. BD3D, de vannak olyan sima 2D BDk, amivel szenved. Ezek nem ISO-k, hanem BD mappában lévő anyagok, szinte kivétel nélkül TrueHD vagy Master Audio-s hangsávval. Lehet, hogy az MVC lesz a ludas, mert van olyan BD3D iso, amit meg simán visz 2D-ben, mondjuk abban van MVC és AVC is, szal lehet, hogy automatikusa az AVC-t indítja...
-
Cool Face
aktív tag
válasz
azbest #20036 üzenetére
Az rpc-whitelist-re gondolsz? nekem az false-on van.
"rpc-whitelist": "127.0.0.1",
"rpc-whitelist-enabled": false,így állottam be a router:
External start port:9091
External end port:9091
Internal host:192.168.1.2 (Pi)
Internal port: 22Hmm jól néz ki ez a transmission remote gui. fel is tettem
-
-
Keef_Lee
senior tag
válasz
azbest #19729 üzenetére
Hát én nem cicóztam... volt egy 16 GB-os SD, amin 512 MB-ot láttam csak a winben és újra kellett rakni a noobs-ot. Fogtam, bele a linuxos notebookba, aztán partíciók törölve, egyben formázva FAT32-re, utána vissza a wines gépbe. Noobs kicsomagolás rá és ment a pi-be. Aztán az particionálgatta, formázgatta magát...
-
bacsomarton
tag
válasz
azbest #19694 üzenetére
Nekem sokkal kezelhetőbbnek tűnik, mint a beépített böngésző.
Itt van egy lépésről lépésre telepítési útmutató Raspbian-ra.(Közben láttam, hogy Te is ezt linkelted) :-) Mindenestre a youtube kiegészítő az első hozzászólásban van benne.
Amennyire látom, mennek vele a kiegészítők is (mi pl. az uBlock Origin-t használjuk, ami egész élvezhetővé teszi még a nagyobb oldalakat is), de az is igaz, hogy Windows alatt én IE-t használok, így nincsen igazán összehasonlítási alapom.
A belinkelt fórumon egyébként most jelent meg egy új kiegészítő, ami az OMXPlayeren keresztül tud Youtube videókat megjeleníteni. Nem volt még időm telepíteni, de a leírás alapján sokat tud dobni a teljesítményen.
-
bacsomarton
tag
válasz
azbest #19638 üzenetére
Kedves azbest!
Egy iskolában dolgozom, január elején kísérleti jelleggel felszereltünk egy Pi 2-est az egyik projektorral rendelkező termünkben. A projektor miatt természetesen kellett HDMI-VGA átalakító is, de eddig nem is gondoltam arra, hogy külön táp nélkül ilyen gondok is előjöhetnek.
Végigolvastam a hozzászólásokat az általad linket oldalon, azonban a legtöbb még az eredeti szériával kapcsolatban keletkezett, ráadásul a frissebb (2015 vége) bejegyzések között már azt írják, hogy a B+ -tól felfelé a Pi már több energiát is képes leadni a HDMI porton és azóta beépítettek egy plusz chipet is ami az áramfelvételt kordában tartja.
Szerinted ha eddig minden rendben ment, akkor bírni fogja továbbra is, vagy mindenképpen ragaszkodjak egy tápkábeles változathoz? Ha a rendszer beválik, akkor több termet is felszerelnénk, de pl. a málnapc.hu csak táp nélküli kábelt árul, ami majd megnehezíti a beszerzést.
Előre is köszönöm a segítséged!
-
zozó72
csendes tag
válasz
azbest #19635 üzenetére
Bocsi, ez a microUSB-n keresztül áramot felvenni képes csatlakozó a Conrad-tól nem felelne meg?
Kiegészítő USB tápellátás
Alapvetően az átalakító nem igényel kiegészítő tápellátást. Azonban, ha a HDMI végkészüléke teljesítménye nem megfelelő, akkor egy külön mikro USB csatlakozó all rendelkezésre.
-
artiny
őstag
válasz
azbest #19625 üzenetére
koszi, ez kicsit szivas
akkor mar csak a putty + xming megoldas marad ?? - hogy ne kelljen allandoan szetszednem a monitor ha hasznalni akarom az RPI-t. (az lehet hogy a GUI a regebbi wheezy hez hasonlit,nem pedig a JESSIE re ha elindul az xming ? pedig jessie van fel teve) -
PHoNX
tag
válasz
azbest #19584 üzenetére
Valószínű az én berögződésem de sok esetben hurcibálom a winyót így jobb ha ntfs-bent van.
(lehet ideje lenne venni egy fix winyót neki....)
Soha nem próbáltam de kíváncsi lettem. Mekkora a sebességnövekedés ha egy 2.5"-es mobil winyoról beszélünk? Pin érdekel alapvetően nem pedig a pcs tesztek.
-
Ranger^41
aktív tag
válasz
azbest #19501 üzenetére
Mygicara rakeresve láttam hogy mas forumon mar beszélgettél errol ott azt olvastam hogy dvb-c-n az sd adások mpeg2ben jönnek. Ezek szerint ha a telekomos kábelen jönne digitális adás akkor az mpeg2 tuneres tvmnek is kéne találnia csatornát? Eddig az analog adás "csak ugy jött" es azért kéne ct tuner, hogy megnézhessem hogy a digitális adás is csak úgy jön e rajta... Ha meg nem akkor a t résszel mindigtv lenne. De ha az, hogy a tv nem talal csatornat azt jelenti, hogy nincs digitalis adás, akkor bőven elég lenne egy kiciocco t tuner.
-
LógaGéza
veterán
válasz
azbest #19465 üzenetére
A jel közvetlen az antennán lévő splitterből jön, a másik végén lévő CX95-ön olyan 87% körül van a jel.
Most visszarakom a Jessie-t, és csinálok egy új buildet, hátha... --disable-libav_static kell?Nem HTML-t töltöttem, annyira azért figyeltem
Ez is rev2-es a get-dvb-firmwareből a 02-est másoltam be. Végülis mindegy is, a 2832U-nak nem is kell semmi, mert azt kernelből viszi, és ugyanez az eredmény.
-
LógaGéza
veterán
válasz
azbest #19463 üzenetére
Abból is probáltam, (első dolgom az volt, hogy megnéztem a logoutod, hogy mi változhatott), de azzal ilyen hibát dobott.
Nem vagyok türelmetlen, de azért azt elvárom, hogy másfél óra alatt 1 MUXot be tudjon scannelni
Most felhúztam az Openelecet, semmi változás, max annyi, hogy a Scan Result most FAIL lett...
-
LógaGéza
veterán
válasz
azbest #19349 üzenetére
Na megjött a Pi2-m (azért érdekes, hogy már a SSH loginnál érződik, hogy gyorsabb, sőt az apt-get upgrade is jóval hamarabb futott le
), és gyors rádugtam a RTL2832U tuneremet a saját kis antennájával, lefordítottam és felraktam a TVHeadendet, meg is találta a MUXokat, EPG is megy, viszont a Kodi 0% jelerősséget ír, és a TVHeadendben semmi nincs az SNR alatt. Gondolom kicsi neki az antenna, de akkor hogy találta meg pillanatok alatt az összes MUXot és csatornát, na meg az EPG-t hogy futtatja?
-
__Zs__
tag
válasz
azbest #19326 üzenetére
Szia!
Ez nem semmi! És mindezt magad tapasztaltad ki, vagy rengeteg utánaolvasás és saját tapasztalat együtt?
A kártya olvasós Pi1 és a backEnd Pi2 hogyan van összekötve: USB, LAN-kábel, wi-fi? Konfiguráció a kártya kezelésére gondolom pofon egyszerű volt - neked!
Egyre jobban érdekel a dolog, de jól gondolom ugye, hogy azért nem egy sétagalopp egy ilyen rendszernek az összepakolása, és konfigurálása, hogy megfelelően menjen?
Üdv': __Zs__
-
kozyadam
tag
válasz
azbest #19306 üzenetére
Köszi a gyors választ.
Nézegettem én is a lábak kiosztását már, és ezért is kérdeztem.
A LED mátrix sok lábat használ, a kijelző viszont kevéssel is beéri, és csodák csodájára, ami kell a kijelzőnek, az nem kell a LED mátrixnak.A hivatalos oldal (link) szerint a kijelző a következő lábakat használja:
"hardware SPI pins (SCK, MOSI, MISO, CE0, CE1) as well as GPIO #25" és ezen kívül 1-1 láb a 4 gombnak a kijelző alatt.Másfelől viszont a LED mátrix (link) leírása szerint a szabadon hagyott lábak a következők:
"RX, TX, 18, 24, 25, MOSI, MISO, SCLK, CE0, CE1, 19"Ebből nekem úgy tűnik, hogy a kettő HAT nem zavarja egymást. Ezért szerettem volna tudni, hogy más akadálya van-e az elképzelésemnek.
ha pedig a kijelző gombjait össze lehet valahogy hozni a maradék szabad lábakkal, akkor az maga a Kánaán
-
Klusi86
tag
válasz
azbest #19301 üzenetére
Természetesen azért állítgattam át mert automatikusan nem küldött jelet. Rá sem kerestem volna a leírásra ha röc-pöc megy minden. Utóbbiban igazad van, azt rosszul állítottam be, benéztem.... Mindegy mert lecseréltem Raspbian-ra ott nem kellett szenvedni, megy/ ment automatikusan. Köszi azért a segítséget.
-
DarkByte
addikt
Új hozzászólás Aktív témák
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Milyen joysticket vegyek?
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Autós topik látogatók beszélgetős, offolós topikja
- Motorola Edge 60 és Edge 60 Pro - és a vas?
- 3D nyomtatás
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Okos Otthon / Smart Home
- Eredeti játékok OFF topik
- További aktív témák...
- Mac mini M1 chip 8 magos CPU-val, 8 magos GPU-val
- DDR5 GAMER PC: Új RYZEN 7 8700F/9700X/9800X3D +RX 6600/6700XT/6800/9060XT/9070 +Új 16-64GB DDR5!
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450 R5 5500 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB Rampage SHIVA TT 500W
- Intel Core i7 6700K / GTX 1660TI / 16GB DDR4 RAM / 500 GB SSD konfig eladó
- Gamer PC - i5 13400F, GTX 1080ti és 16gb DDR5
- Veszünk: PS5 Fat/Slim/Digital/Pro konzolt, játékokat, Portalt stb. Kérj ajánlatot!
- Apple iPhone 13 Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Beszámítás! Sony PlayStation 4 PRO 1TB fekete játékkonzol extra játékokkal garanciával hibátlan
- BESZÁMÍTÁS! Lenovo ThinkPad T14 Gen 4 üzleti notebook - i7 1360P 24GB DDR5 RAM 512GB SSD Iris Xe W11
- Samsung Galaxy S23 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest