-
Fototrend
Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)
Új hozzászólás Aktív témák
-
Magnat
veterán
Szia,
lan <-> lan kösd össze őket, tehát a router wan portja maradjon üres. A dhcp-t valamelyik eszközön kapcsold ki, és a másiknak adj egy olyan lan címet, ami nem ütközik a dhcp scope-pal.
Pl:Upc modem/router címe: 192.168.1.1
Másik router címe: 192.168.1.2
Dhcp: 192.168.1.100-200(Statikus: írta, h a wifi is gyenge a szolgáltató eszközén, így második router mindenképpen kell (vagy AP, de az nem éri meg))
Viszont ha a második router szabad lan portjaival együtt sem lesz elég lan portod, akkor vegyél egy switchet - ha nem akarsz rá sokat költeni és csak a kamerák mennek rá, akkor egy bármilyen 100mb-es is megteszi.
[ Szerkesztve ]
-
Madwe
nagyúr
Netezni amúgy tudsz? merthogy a routereden nincs dns kiszolgáló beállítva - 3. képed ( a nas alapértelmezetten meg onnan szedi, csak nincs mit)
Vagy add meg a googleét (8.8.8.8) vagy a upcét
DNS1: 213.46.246.53
DNS2: 213.46.246.54Bocs az a helyi hálódra kiosztott dhcp, ott helyesen meg a routered ip címét add meg - 192.168.0.1!
Aztán az is lehet dhcpn gépeken bennragadt a dns cím a cachebe ezért tudsz netezni, mindenesetre adj a routerednek dns címeket.
Amúgy ki is írta a nas h mi a nyűgje
[ Szerkesztve ]
-
Patice
Topikgazda
Igen, használhatod, de a biztonságot nem a QC fogja adni, hanem a jól beállított NAS-od és routered együtt.
DMZ(= demilitarizált zóna)-t a routeredben kell keresni, ott tudod kikapcsolni, ha be van kapcsolva.
Igen, csak azokat a portokat érdemes kinyitni, amelyekre mindenképpen szükséged van.
De mielőtt kinyitsz bármit is, előtte érdemes megváltoztatni. Szinte az összeset át lehet írni a DSM-ben.
Pl. az 5000/5001-est a DSM-ben Vezérlőpult --> Csatlakozási lehetőség --> Hálózat --> DSM beállításoknál tudod átírni ízlés szerint.
1. hsz. kezdemény szerintem hasznos lesz.
-
-
Borisz76
nagyúr
Kép alapján jól van beállítva ...mert nálam is így van és megy a seed felfelé.
A gond inkább az lehet ahogyan elnézem a jobb alsó sarokban 15 db torrent fájl van munkában.
Lehet nem szedik...majd 40-50 torrentnél nézz rá.Nálam nemrég még 350 munka futott
azóta töröltem ...most csak 60 torrent üzemel :
Mod :
Update jött :
[ Szerkesztve ]
-
amulet
senior tag
szerintem azért nem tölt vissza mert a megosztási arány 0%-nál van, módosítsd kb 50- 80%-ra, attól függ neked mi a fontos
Más: viszont én is kérdeznék, milyen modult kell beszereznem ahhoz,ha azt akarom, hogy manuálisan készítsen mentést (amikor csatlakoztatok egy külső hdd-t), tükör másolatot a hdd-ről? backup az van, de az nem egy az egyben másol mint egy tükröző modul
[ Szerkesztve ]
-
Borisz76
nagyúr
Nem....
Nas-ba kifejezetten Nas-ba tervezett vinyó az ajánlott.
Az már más tészta, hogy bele lehet tenni normál "asztali verziót" is.
Nálam 6 db 5400-s és 6 db 7200-s HDD teker....egy sem "NAS HDD"
36 fok Celsius a vízválasztó.
Előbbiek alatta, utóbbiak felette tanyáznak :[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
- Battlefield 7
- Milyen NAS-t vegyek?
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- A legdurvább (?) táblagép: ROG Flow Z13 és a Strix Halo
- Horizon Zero Dawn Remastered - Íme a hivatalos gépigény
- Nők, nőügyek (18+)
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Anglia - élmények, tapasztalatok
- Lost Records: Bloom & Rage – Tape 1 teszt
- Yettel topik
- További aktív témák...
- AKCIÓ!!! GAMER PC: Új i5-12400F/14400F + RX 7800 XT 16GB GDDR6 + Új 16-32GB DDR4! GAR/SZÁMLA!!!
- 1 db Samsung Galaxy A55 A556 5G 128GB GARANCIA
- Sony HT-A9 vezeték nélküli házimozi rendszer
- Precision 7770 17.3" FHD IPS i7-12850HX RTX A3000 32GB 512GB NVMe magyar vbill IR kam gar
- MSI MEG Z490 UNIFY + Intel Core i7-10700K BOX + G.SKILL Trident Z RGB 32GB (2X16GB) CL15 3200MHz
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest