-
Fototrend
Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !
Új hozzászólás Aktív témák
-
#71562240
törölt tag
válasz #25954560 #30889 üzenetére
Bizonyára azért gyakori a stúdiós szóösszetétel, mert a "studiophile" nevezetű sorozatukba tartozik, - egyébként tényleg elég szimpatikus, jó ár/értékű kis készülék, kevés pénzért sok erénye van.
(#30888) dudika10:
Mindig teszett ez az áthúzásos módszered, úgy csinálsz mintha...De nem ez a lényeg, hanem az át nem húzott szöveged: nem szükséges olyan élénken bólogató avatárt tenni olyan mondatok mögé, amelyek ennyire magától értetődő tartalmat hordoznak... - értem szándékosan félre a mondandódat.
Én is mondok történetet.
- Apám, bár fiatalkorában még hallgatgatta a "szocialista minőségű" monó Tesla szalagos magnóját, nagyon távol állt a "hifista hobbitól". Ám, ha meglátogatott (elvált szülők gyermeke vagyok), és esetleg szólt közben zene, és esetleg a legutóbbi állapothoz képest valami kisebb-nagyobb változtatást-kísérletezést foganatosítottam, apám spontán, odafigyelés nélkül is megjegyezte, hogy most másképp szól, mint három hónappal-fél évvel azelőtt, amikor legutóbb szólt az ottlétekor. És meg is mondta, hogy hogyan szól másképp, és igaza volt. Mindezt spontán, bármiféle figyelemfelhívás vagy rákérdezés nélkül, akár teljesen más zenén.
- Említettem már, hogy jónéhányszor voltam olyan helyzetben, hogy jobban vagy kevésbé képzett hifisták arcukon üdvözült mosollyal, a saját hangberendezésükön bemutatott vakteszttel bizonygatták, hogy nézzem meg, milyen pontos CD másolatot tudnak készíteni adott szoftverrel vagy adott asztali CD íróval, nincs ember, aki különbséget hallana. Ha elég nagyfelbontású volt a hangrendszerük, 3-5 másodpercbe tellett megmondani, hogy a két CD közül melyik az eredeti, melyik a másolt. És nem fért a fejükbe, hogy lehetséges ez, mert ők hosszasan tesztelgették, és nekik egyforma volt!
- Tíz-húsz-huszonöt évvel ezelőtt (akár csak egy alkalommal) hallgatott hangberendezések között is voltak olyanok, amelyeknek a hangja az agyamban van annyira, hogy prímán tudom a ma hallottakat azokhoz is hasonlítani.
Azt gondolom, hogy mindez kb. 90%-ban az agyműködésen (adottságon/képességen, szándékon, hozzáálláson) múlik, s csak kb. 10%-ban a fülön. Az agy rendkívül fejlődőképes, ha a tulajdonosa fejleszteni akarja. És még csak nem is feltétlenül a kifejezett hifista tapasztalatszerzés a fontos, hanem sokszor elég az is, ha általánosságban fejlett agyműködésre törekvő az ember. Azt tapasztaltam, hogy az okos emberek általában jobban képesek "hangberendezést hallani" (kivételek természetesen vannak, pro és kontra is).[ Szerkesztve ]
-
bkercso
nagyúr
válasz #25954560 #30596 üzenetére
ahol hangos, oda tegyél bútort, mert ott lehet megfogni a légmosgást, mert ott nagy a leveg sebessége. Ahol halk, ott állóhullámnál a nyomás nagy, azt nem fogod meg.
DDL: a levegőből kicsapódnak zsírok, olajok minden felületre, amibe beleragad a por. 20 év után ez jelentős lehet. Ld. Pl. Szekrényajtó kivetőpántjának alsó felületeit, ha van réűgi szekrényed.
De ha játszik és szépen szól, én se piszkélnám. Ezek az olcsó tisztítókitek úgy vannak/lehetnek megalkotva, hogy ha eddig nem kellett rendszeresen használnod, hát ezután kelljen.
kapható az OPA Red2 - Kercso Audio
-
Dorian
félisten
válasz #25954560 #30598 üzenetére
Az a baj, hogy így utólag ezt megoldani problémás, nehézkes, és nagyon drága, és nem tökéletes megoldást ad. A probléma ilyenkor nem csak a léghang, hanem hogy az egész szerkezet átveszi a rezgést. Csak valami szoba-a-szobában dobozt tudnék elképzelni, de bérelt lakás esetén ez is kivitelezhetetlen.
Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!
-
-
#56474624
törölt tag
válasz #25954560 #13046 üzenetére
A Sony ragaszkodott a 16 bithez, a Philips első generációs lejátszói 14 bitesek voltak. Amúgy találtam egy érdekességet egy cikkben (vmelyik oldalon fent volt/van (?), nálam pdf-ben van meg):
Cikkem írása közben előszedtem egy 1983-ban megjelentetett cikket a Hifi Magazinból. Ebben egy első generációs, digitális, VHS szalagra dolgozó magnót teszteltek. Fázismenete mindössze néhány kHz-ig lineáris, innentől a 20 kHz-es határfrekvenciáig fázisforgatása 360 fok. Ráadásul a szűrő nyilván nem lehetett még benne tökéletes, mert a különbségi hang mérése közben a mintavételi frekvenciával együtt volt hogy 17 %-nál nagyobb torzítási összetevők is megjelentek a magas frekvenciás tartományban. Ezek után szinte hihetetlennek tűnik, hogy analóg lemezjátszóról felvételt készítve vaktesztben is hosszas kapcsolgatás után tudtak csak különbséget tenni az eredeti és a digitális másolat között, és a térhatás várt romlása nem igazán következett be.
-
PuMbA
titán
válasz #25954560 #13044 üzenetére
A hozzászólásokat megnézve nem azt mondja, hogy nincs értelme a 24bitnek. Annyit ír, hogy zenehallgatásnál (otthonra) felesleges. Azt is leírja, hogy szigorú tesztkörülmények között van különbség, de senki sem bírta megcáfolni őt eddig, mert mindent megmagyaráz.
[ Szerkesztve ]
-
PuMbA
titán
válasz #25954560 #13035 üzenetére
De csak elvileg...Azért ennyire nem vagyok benne a témában, de az első 10 oldal hozzászólásait elolvasva ez a hangmérnök értheti a dolgát.
"The difference between 16bit and 24bit, if done properly, is 0%. So if you want to completely waste an extra third of your storage space for no reason whatsoever, it's your choice. The problem isn't only the storage space, it's the whole concept that many consumers think that 24bit makes a difference (however small) when it does not.
It makes little difference to me, I've used 24bit for recording and production for well over a decade, it's not like I'm going to have to change the way I work to fullfill the demand.
If consumers want to get the very highest digital audio quality format possible under any circumstances, currently (in theory) that would be 16bit 88.2kFs/s. But the difference between this and standard CD format has never been reliably differentiated by listeners. Instead, I would much rather see a consumer demand for high quality recording, production and mastering. If audiophiles spent as much time learning and understanding what makes a good recording, rather than trying to prove something exists beyond the science behind cables (for example), the quality of the music you listen to would improve dramatically. "
[ Szerkesztve ]
-
PuMbA
titán
válasz #25954560 #12724 üzenetére
Egyébként tényleg egy kicsit különös hangzású az egész album, de biztos direkt lett ilyen. Még semmivel nem találkoztam ami körülbelül így szólt volna. Mivel a pop hallgatásom kimerül 1 előadóban ezért csak innen tudok hozni egy másik példát, de szerintem ez nomális hangzású. Ebben már máshogy szólnak a hegedűk, mi a véleményetek a hangzásukról? Csak közelít az igazi hanghoz vagy teljesen jó?
Ba cy lus: pont ezért én már nem merek mondani semmit
[ Szerkesztve ]
-
#56474624
törölt tag
válasz #25954560 #11285 üzenetére
Komolyzenében már tolakodónak éreztem a polkot, azért is lett lecserélve. Amúgy nincs bajom az "új" hangfallal, egyedül a mélyek voltak eleinte furák, hisz nem ilyen mélyekhez volt otthon hozzászokva a fülem. Egyébként a hegedű hangja sokkal szebb, a fafúvósoké is, a klarinété, cintányéré (itt nem csak sziszegni tud a magas, mint a polknál), a csembaló hangja valami elképesztő lett, hallani a húrokat rendesen, és ugye az orgona (stb.). Na ezutóbbi valami elképesztően gyönyörű lett az eddigihez képest.
De pörgősebb populáris jellegű zenéknél egyelőre még barátkozó stádiumban vagyunk. Talán, amit Ebit is tanácsolt, egy hangfalkábel csere megoldaná. Sima, olcsó réz-ezüst kábellel van összekötve. Itt nem megoldható a kettős kábelezés, a tűzállót pedig a magasai miatt nem akarom bekötni, de azzal tuti dögösebb mélyek jönnének elő popzenén is. Kell majd egy jó hangfalkábel. Lehet próbálok majd cat5-ből, cat7-ből alkotni valamit a későbbiekben.
-
Auratech
őstag
válasz #25954560 #11009 üzenetére
Mondhatnám azt is, hogy faszán nem értek egy korva szót se..
Próbálom érteni.
Elmondom mi volt a sokmikrofonos felvételek "csúcsa"A nagyzenekar (szimpónikusok) be van mikrofonozva jóformán hangszer páronként különféle sztereóban Szóval 46 pár mikrofon. MIDAS kifutópálya hosszúságú digit keverő. 32avalondesign és focusrite dual előfokok. Felvétel 32bit 192khz. Keverés 64bit.
A központi sztereo bázist (2 neumann miki) véve referenciának, az összes "kiegészítő mikrofon" jelét megdolgozták úgy,
hogy a főpártól való távolságát a hangterjedés időtényezőjét figyelembe véve (330m/s kb.) rákésleltették a bázis sztereó sávhoz képest. Sőt a távolság csillapító hatását is rászűrték a mikrofonokra dinamikusan. A végén minden úgy próbált szólni, mintha egy sztereoval vették volna fel, ami mindent hall, mint a jófülű hallgató. Aztán a mastert összehasonlították a sztereo pár szterójával. Az lett a sokkal jobb. A sok mikrofon-realtive sok zaj, sok moduláció, sok konverzió sok, mikroszkopikus torzítás, jitter... összeadódva egy mesterkélt, látványos, de intimitás nélküli felvételt adott. (Ezt a Phillips követte el. 2007-ben.) Majd tíz év múlva újra megpróbálják 128biten, bagy egyen. 5 Ghz-elAuratech Field Recording
-
Auratech
őstag
válasz #25954560 #10996 üzenetére
Nem veszed figyelembe, hogy a sok mikrofon mind hallja azt amit a másik is, csak halkabban..
A sokmikrofonos felvételek hangképének fázis és frekvenciamenete egy pisakására hasonlít Tehát áthallások, dinamikai átfedések vannak. (Pld.fuvola-pianoban, mögötte meg egy réz 100x hangosabban) vannak. A lesugárzásban nincs. Mintha egy kicsi mind a 12.x-ből át lenne téve máshova is.
Van olyan megoldás, hogy hangszercsoportokat, (mondjuk nagyzenekarnál-pultok) vonósok, fák, rezek, stb külön- veszünk fel overdubbinggal (rájátszás). Mint a popstúdiókban a sávonkénti... Viszont a fülmonitor meg az egyéb nyalánkságok ellenére a zenészek egymást inspiráló akusztikai jelenléte hiányzik.. a zenéből. A jó felvételeknél a fő sztereó bázis van megtámasztva igény szerint kiegészítő párokkal. ..őőő..Na vége, nehogy ollóval kelljen elvágni a végit.Auratech Field Recording
-
BBéci
legenda
válasz #25954560 #10790 üzenetére
Nálam hasonló volt a helyzet.
Hazahoztam tesztre egy pár hangdobozt, használtuk két hétig, éppen bejáródott, utána visszaadtam. Másnap közölte a feleségem, hogy a régi doboz hallgathatatlan, azonnal csináljak valamit!Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!
-
-
Krobi79
tag
válasz #25954560 #7919 üzenetére
Igen valami ilyenre gondoltam. Nem akarom a falakat megrepeszteni, és a szomszéddal sem szeretném összeakasztani a bajuszt, plussz nem kell ordítson.
Én ált mindig fülesen hallgatok zenét, és ott sincs feltekerve maxra a hangerő, de szeretem, ha "testesen szól".[ Szerkesztve ]
-
orbano
félisten
válasz #25954560 #7917 üzenetére
teljesítmény: 100 wattot bír a különösen érzéketlen (valami 86db?) hangfalam, és 30 wattot ad le az erősítőm. teljes hangerőn még nem mertem hallgatni, nem is igazán volt rá szükség.
dübörgés alatt mit értesz? erős mélyeket, vagy olyan veserázós izét, amikor a szobában már minden rezonál, a szomszéd néninek meg lobog a haja?A vér nem válik VAZZE!™
-
Bdanyy
addikt
válasz #25954560 #7791 üzenetére
Köszi a gyors választ.
-Kb 50nm-es légtérben lenne, de ebből a lényeg ahol szólnia kelle kb 25-30nm
-Lehet mindkettő
-Kellene erősítő is, mivel a jelenlegi nagyon megbízhatatlan már, de a pontos típust most fejből sajnos nem tudom
-Pénz még nem nincs eldöntve, de gondolom nem olcsó még ha nem is audiofil minőség kell, pár "szett" árát megnézném, és utána jobban be tudom határolni
-Jelenleg sztereo van, ami megfelelő, de mivel hosszútávra kellene valami, lehet egy x.1 jobb lenne? (pl filmhez később)http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt
-
_ak_
addikt
válasz #25954560 #6805 üzenetére
Ez az alul áteresztő szűrő nem teljesen világos, de annyi baj legyen. és igen, emiatt kérdeztem, h 8ohm-os kell-e, mert itt kiírták, h az 4ohm, de akkor esetemben az nem számít.
Tehát akkor összességében megéri a pénzét a cucc? Nincs vmi fontos tényező amiről tudnom kéne?
Let's begin, de gozaimasu!
-
_ak_
addikt
válasz #25954560 #6802 üzenetére
Értem, akkor nem kell azzal foglalkoznom. Azért merült fel a kérdés bennem, mert a Surányi Hi-Fi-nél találtam akcióban Wharfedale sub-ot. Bár nem tudom, h egy subnak mennyire korrekt a 70 Hz - 170 Hz.
Let's begin, de gozaimasu!
-
frankie!
őstag
válasz #25954560 #3510 üzenetére
Emellett ehhez egy jó minőségű A/D konverter is kéne, ami nem olcsó. De könyörgöm, miért mindenki megmenteni akarja a vinylt? Miért nem csak élvezni a gyönyöreit? Ha digitalizold, a hang megszűnik analóg lenni... Ka karba van tartva egy lemez és a lemezjátszó, 1000 lejátszást észre sem veszel.
-
Gdmx
tag
válasz #25954560 #3477 üzenetére
Sajnos 5.1-hez nem nagyon volt szerencsém, de abban dícsérik a Yamahákat és az aranybetűs Onkyo-kat. Ebben olvasni sem nagyon olvastam, csak így hirtelen ezek jutottak eszembe ! Ezek használtan talán nem olyan vészesen drágák, szerintem olyan 30-40k körül találhatsz mefelelőt. Szívem szerint azt mondanám, hogy vegyél sztereót, de mivel nem ismerem a hifi 5.1-es "szekcióját" eléggé, nem merlek lebeszélni.
-
Gdmx
tag
válasz #25954560 #3456 üzenetére
Szia !
Szerintem egy egészen tűrhető erősítőd van, nem hiszem, hogy baj lenne vele. Esetleg elromlott?
Mert ha nem, tégy egy kísérletet : Neked is ajánlani tudom, hogy az erősítővel felfegyverkezve próbálj ki más dobozokat.Ha nem akarsz elmenni bolt(ok)ba, akkor haverhoz, vagy rokonhoz menj és kísérletezz, mert szerintem jobban járnál, ha a hangfalaidat cserélnéd.
Azért tanácsolom ezt, mert szerintem nem nagyon veszel észre majd változást más erősítőkkel, mert a vidik elég érzéketlen jószágok. Nem épp ezzel a tipussal, de pont ezt jártam én is végig. Próbáltam ezt is azt is, végül hangfalvásárlás lett a vége.
A másik baj az, hogy a hasonló teljesítményű erősítők, mint amilyen neked kellene elég drágák, abból vehetsz új dobozokat. Ha mindenképp másik erősítőt veszel, akkor valami olyasmit keress, aminek mélyben erősebb a hangja, mondjuk egy Technics-t, mert pl. az én vidim bírta a mélyeket, magasban viszont túl sokat szórt.
Nem ismerem az adott tipust, de a hallott 4féle videotonnak mind megvolt ezen tulajdonsága (többé kevésbé). -
Gdmx
tag
válasz #25954560 #3428 üzenetére
Hűű... Teszteltem a szokásos CD-mel, Beethoven kilencedik szimfóniájával, ami eddig itthon még így nem szólt! Most éreztem először, hogy letámad a zene. Mintha elkapna a cunami, vagy ilyesmi. Elkezdődik finoman, mondom : jó, akkor hangerő felesre. Szól, szééép tiszta, szinte hallani, ahogy a hegedűvonó elhagyja és hozzáér a húrokhoz, és amikor beindul a zenekaz a szóló mögött, kb a 3. perces szóló után......eszméletlen dinamika!
Igazából az Audigy 2 is szépen szólt,nagyon, de nem így! Ez teljesen más.
Nagyon-nagyon meg vagyok elégedve, mondhatnám el vagyok ájulva!
És felülírnám az előző hozzászólásomban említett sziszegést : a többi bemenet is annyira sziszeg, vagyis nem a hangkariból jön, az az erősítő sajátja. Mint említettem ez már minimális, de ezt sem a hangkártya okozza!!(!!) Szóval PC-ből is jöhet ki zavarmentes jel !
Csak nem Te is pályázol valami ilyesmire?
-
Gdmx
tag
-
Thunder78
őstag
Új hozzászólás Aktív témák
- Tudástár Parazitaeffektusok az áramkörben 1.
- Tudástár Melyik áram merre folyik a NYÁK földhálózatán?
- Tudástár Erősítők tápellátása
- Bemutató DSD: divatőrület vagy a zene új dimenziója?
- Bemutató Audio-gd Precision 2 erősítő teszt
- GAMER PC! Ryzen 7600 / RTX 3070 Ti / 32GB 6000MHz / 1TB Gen4 / 650w! BeszámítOK
- 14 gen i5 PC Garival
- GAMER PC! i5-12400F / RTX 3060 Ti / 16GB DDR4 / 512G NVMe / 500w! BeszámítOK
- Latitude 7320 27% 13.3" FHD IPS érintő i5-1145G7 16GB 256GB NVMe ujjolv gar
- Dell Latitude 5491 27% 14" FHD IPS érintő i5-8400H 16GB DDR4 256GB gar
Állásajánlatok
Cég: Marketing Budget
Város: Budapest