-
Fototrend
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
Már rég közel álltam a megoldáshoz, csak éppen háttal afelé! Amúgy bő egy éve már átestem, csak ott a notin volt Windows, a desktopon meg semmi, de valami miatt mindkettőn kellett csinálnom plusz EFI-t is. Most a legutóbbi Windowsos SSD mellé telepítéskor meg minden simán ment, nem kellett másik EFI...szóval emiatt is csináltam úgy, ahogyan a screenshoton van, először automata, utána manual particionálások...kialakul ez majd, mivel már lehetőség sincs legacy installra!
Ez az 1000 vagy 1024 SSD-nél is szökött gondot okozni a népeknél, sokan megdöbbenve írják, hogy az 1terás SSD-jük a OS szerint csak 931GB, ami ugye nem GB, hanem GiB, de még érdekesebb a helyzet a 960GB SSD-nél, mivel a NAND-ok méretét sehogy se adja ki ez az érték, de ha tudjuk, hogy ezeknél az eszközöknél alapból kivette a gyártó a méret megnevezéséből a 64GB overprovisioning-et, akkor minden tiszta lesz.
Én most ezt a DWPD calculatort nézegettem, de ez nem egy olyan mérőszám, amit lefordítasz TBW értékre, ugye valamilyen értékekkel a marketingeseknek is kell dobálózni.
Menjetek csak kaszálni, kertészkedni szépen! Itt Kóbambin szerencsére esik szépen.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Teszt Már csak két hónap van hátra a Windows 10 nyugdíjazásáig, ideje előrelépni
- Teszt [Linux] Vanilla OS, egy Debian alapú immutable operációs rendszer
- Teszt [Linux] Aeon Desktop, egy immutable operációs rendszer az OpenSUSE-tól
- Teszt [Linux] A Flatpak
- Bejegyzés MS Office365 Linuxon
- Bejegyzés [Linux] Futtassunk bármely disztrót a terminálunkban
- Bejegyzés Alpine Linux telepítés mindenféle low-end dologra
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- Garmin USB ANT Stick jeladó eladó
- ASUS TUF F15 FX506 - 15,6"FHD IPS 144Hz - i5-11400H - 32GB - 1TB - RTX 3050 Ti - Win11 - MAGYAR
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB DDR5 RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Bomba ár! Dell Latitude E6220 - i7-2GEN I 8GB I 128SSD I 12,5" HD I HDMI I Cam I W10 I Garancia!
- HIBÁTLAN iPhone 11 Pro 64GB Space Grey -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS2137
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest