Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
Kalandor #2887 üzenetére
Azért ha találkozol velük ne felejtsd el megemlíteni a 2012-es tervezett SZJA változtatásokat sem, hiszen a mostani SZJA rendszerünk messze nem nevezhető egyensúlyi rendszernek, sőt a mostani adóemelések még félig meddig bújtatottak (lásd minimálbér emelés).
Mivel nincsen második adókulcs 4...8millióFT felett, ezért magasabb bérsávokban kieső SZJA bevételeket valahonnan pótolni kell, és az MNYP pénzekkel sem lehet örökké elbújtatni a költségvetés hiányát.
Bruttó 90ezerFT
Nettó__2010___2011___2012
______70369 _68062__579064000FT csökkenést mondtál, ennyit kb. bruttó 182300FT-nál veszthettek az adócsökkentés miatt, ott a fentiek a következők szerint alakulnak:
Nettó _2010___2011____2012
_____127050_125172__117292 -
fokukac
nagyúr
válasz
viharhozo #2898 üzenetére
azért nézd meg mondjuk egy éves távlatban is ezt a hármast, mert úgy ordít csak igazán a különbség...
Amúgy alapvetően igazad van, nyilván nem érdekük.
de azt sem árt tudni, hogy a vagyon ~ 20%-a van a magyar tőzsdén forgó részvényekben.Ha azt vesszük, hogy a budapesti értéktőzsde átlagos forgalma valahol napi 20 milliárd Ft körül van (és ennek tekintélyes hányada daytrade, csendesebb napokon símán 10 milliárd alatt is lehet a forgalom);
tehát 10-20 milliárd forgalommal, 100 millió dollárral itt akkorát lehet rántani a bux-on bármelyik irányba, hogy az csodálatos.
A 3000 milliárdos vagyon 20%-a cirka 600 mrd Ft.
El lehet képzelni, hogy mi lenne, ha azt a mennyiséget egyszerre borítanák a piacra...Ui. mondjuk, hátha lesz akciós otp a következő hónapokban 4300-ért
-
erdoke
titán
Tanítónő, de nem is próbálkozik azzal, hogy visszamenjen tanítani, mert 4 órában esélytelennek tűnik.
Őt legalább nem érdekli a MNYP-ak körüli mizéria.
(#2896) fokukac
Úgy tűnik, az eladósodás fő haszonélvezői nem is annyira akarnak hozzájárulni a visszafizetéshez. Tényleg poén, de inkább az a sírós fajta... -
fokukac
nagyúr
-
erdoke
titán
Mondom, pedagógus. Tehát diplomája van, és több évet tanított is, mielőtt GYED/GYES-re ment. Viszont tanítani már nem tud elmenni 4(-6) órában.
"Latod, van ilyen is. Videken meg meg xarabb a helyzet."
Tudom, hogy van ilyen, de ennyiért tényleg jobb segélyen lógni. Azt nem értem, ha valaki vállalkozást indít, eleve 35-55e Ft bruttó alkalmazotti fizetéssel számol? Mindeközben kijelenti, hogy "válogatós". Eszem megáll. Hogyan várhat el minőségi munkát és lojalitást havi 30-ért? Aztán szidja a munkaerő piacot, hogy milyen megbízhatatlan embereket lehet csak találni. -
fokukac
nagyúr
itt a versenyszektorban piacképes tudásról van szó - nyilván, amíg a gazdaság egésze nem versenyképes, addig a közszféra nem képes magas fizetéseket biztosítani, kivéve, ha politikai döntés születik. majd ha az összes tapasztalt orvos elment már Dániába orvososkodni ~6000 eurónak megfelelő local credit-ért, akkor lehet, hogy majd itt is jól megemelik az orvosok bérét....
-
Alex91
félisten
Pár napja a feleségem elment egy "állásinterjúra", 4 órában akar munkát találni. Pedagógus, és ugye kis gyerekekkel is van tapasztalata, van belőle otthon három. Egy magán bölcsődében ("Családi Napközi") hirdettek munkát. 4 órára (ami a munkát tekintve nem fele a 8 órás munkának, hanem inkább 2/3-a) a minimálbér felét, bruttó 35e Ft-ot kínáltak. Rámegy napi 5 órája, és keres egész hónapban annyit, mint én egy munkanapon? Dugja fel magának a vállalkozó a "lehetőséget".
Hat miert nem tanult az asszony!
(Bocs, de nem tudtam kihagyni...)
Latod, van ilyen is. Videken meg meg xarabb a helyzet.
-
fokukac
nagyúr
válasz
viharhozo #2888 üzenetére
szerintem ez nem olyan érdekes... novemberben két nap alatt lejjebb nyomták 10%-kal, amikor bejelentették az mnyp-einstandot.
aztán minimálforgalom mellett felhúzták a bux-ot egy-másfél hónap alatt 20500-ról 23600-ra...jól felhúzták, aztán most meg jól realizálnak...
ezek ilyenek, hallod... -
tildy
nagyúr
válasz
fokukac #2869 üzenetére
"A tegnapi összesítés szerint a korábban közölt 102 ezernél kevesebben, csak 97 422-en nyilatkoztak a maradásról. A különbség oka az, hogy a nyugdíjbiztosítónál időközben kiszűrték az érvénytelen, a visszavont és az esetlegesen többszörösen is lekönyvelt nyilatkozatok nagy részét. Az adatok teljes feldolgozása még mindig nem történt meg, így a pontos számok még változhatnak kisebb mértékben"
Valoszinuleg azon kulfoldon elok, akiknek megis megengedtek, hogy nyilatkozzanak kulon papirral, amit az omf vagy elfogad vagy nem , vegul a nem elfogadas gyozott... Kivancis vagyok, az enyem vajon hova kerult...
-
erdoke
titán
válasz
Kalandor #2887 üzenetére
Alternatíva az EU-ban: Aki bruttó 400 fölött keres (nettó befizető a rendszerben), és elszedik a fizetése felét, aztán amaradékból még kicsenget 20 % ÁFA-t, az szedi a sátorfáját (pont ő teheti meg a legkönnyebben, mert fehéren "sokat" többnyire azok keresnek, akik multinál dolgoznak, sok év tapasztalatuk van, beszélnek nyelveket), és itt hagyja a többieket a milliónyi élősködővel együtt. Értsétek meg, a gond azokkal van, akik a többiek vérét szívják. Felveszik a segélyt, és eszük ágában nincs dolgozni, pofátlanul kizsigerelik a munkavállalókat, és minimálbért, vagy még annyit se fizetnek nekik, stb. Ha ezeket a problémákat nem oldjuk meg, versenyképtelenek maradunk a régióban, és nem lesz olyan munka, amivel emberek tömegesen többet kereshetnek a mostaninál.
Pár napja a feleségem elment egy "állásinterjúra", 4 órában akar munkát találni. Pedagógus, és ugye kis gyerekekkel is van tapasztalata, van belőle otthon három. Egy magán bölcsődében ("Családi Napközi") hirdettek munkát. 4 órára (ami a munkát tekintve nem fele a 8 órás munkának, hanem inkább 2/3-a) a minimálbér felét, bruttó 35e Ft-ot kínáltak. Rámegy napi 5 órája, és keres egész hónapban annyit, mint én egy munkanapon? Dugja fel magának a vállalkozó a "lehetőséget".
-
viharhozo
addikt
Masodik napja megy tok erdekesen a tozsde. Most vandorol a hozam a MNYP-bol a barati kezekbe.
-
erdoke
titán
válasz
joysefke #2884 üzenetére
Ez egy teljesen jó helyen tapogatózó írás, én csak megfejelném azzal, hogy nem a munkanélküliségi ráta alakulását kellene fő sarokszámként kezelni, hanem a foglalkoztatottságot. A közszférában bújtatott "munkanélküliségre" még ez se világít rá, de legalább a felsőoktatásban és a szociális emlőkön lógó (hivatalosan nem munkanélküli) százezrek előbukkannak.
-
Alex91
félisten
Vezessek be akkor a csaladi adozast, teljesen igazad van, nem mindegy, hogy mennyibol hanyan elnek...
De nekem ezzel sincs gondom, hogy most a gyerekes adokedvezmenyt kap. Nekem azzal van gondom, ha brutto 300k alatt keresel gyerektelenul, akkor most kevesebb, ha meg folotte, akkor meg tobb marad.
-
joysefke
veterán
Egyre kevesebb az adózó:
http://www.privatbankar.hu/cikk/ado/eltunt_adozok_egyre_kevesebben_fizetunk_szja_t_40631 -
Alex91
félisten
válasz
joysefke #2881 üzenetére
Miert, szerinted a minimalberen bejelentett takarito nem huzza az igat?
Az a tanar, orvos aki jo "magas" berert nyomja az igat, az nem dolgozik meg a penzeert, nem tanult eleget? (Es most tobb eves munkaviszony utan "kompenzaljak" a befagyasztott fizetesuket, hogy legalabb nettoban ne vigyen haza kevesebbet. Bar igy is kevesebbet fog, mert most majd Siofokon jonnek a megszoritasok, de ez is oket fogja sulytani...)
Azzal egyetertek, hogy aki "feketen" keres azokat fogjak meg! De, hogy az, aki a jovedelmet nem tudja eltitkolni meg jobban xopjon? (Ez vonatkozik a szegenyebb es gazdagabb retegre is!)
-
Mercutio_
félisten
válasz
fokukac #2876 üzenetére
Azt lehet, tudni, hogy ez az "adózók 10%-a" milyen tól-ig bruttó keresetű réteget jelent?
Csak, hogy tudjam beleestem-e, vagy még alatta voltamA másik ami eszembe jutott, hogy bőszen emlegetjük itt a tb/eü-t, utakat, és hasonlókat, de ne felejtsük el, hogy a benzinben milyen áfa és illetékhányad van, ugyanígy a víz-csatornánál is a különböző "öko-adó", fejlesztésí díj, és egyéb tételek, villanynál szintén hálózathasználat és üzemeltetés, nomeg az ÁFA amit mindenben megfizetünk.
Szóval a "ki mennyit vesz ki a közösből" egy része nem jogos, nyilván nyugdíj és szociális ellátás ügyben már más a szitu -
joysefke
veterán
"elvették-adták" Ló**szt
arról van szó, hogy valamilyen arányban szétosztják a közterheket, amelyekből fizetik a nyugdíjakat, egészségügyet, gyerekpolitikát, utakat, rendőrséget etc. Kinek kinek valamennyi közterhet kell fizetni. Az eddigi rendszerben azok akik egy picit is jobban kerestek, szorgalmasabbak voltak, aránytalanul több közterhet fizettek, mint azok, akik minimálbéren lébecoltak/feketéztek.
2x akkora bérköltség után nem 2X annyi adót fizettél, hanem jóval többet, ez a progresszív adózás. Amit nálad hagytak azt is Erdőkének kellett megfizetnie, jutalmul azért, hogy szorgalmas volt, egyetemet végzett, képezte magát, elhelyezkedett a versenyszférában és húzta az igát.
J. -
erdoke
titán
Ez a gazdagozás borzasztóan irritáló. Egy nettó 71 nm-es lakásban lakunk öten, amin még 11,5 év hitel van. Egy 9,5 éves Peugeot 307-esünk van, amit 5 évesen vettünk, előtte nem volt saját autónk.
Eddig elszedték a bruttó fizetésem 51-53 %-át, és nem voltam jogosult semmilyen adókedvezményre (a gyerekek után se!). Szerinted ez így rendben volt? -
amargo
addikt
Azt ugye tudod, hogy OV most a Bajnai csomagot akarja benyomni a neve alatt. Gondolom láttad és tudod, hogy ott milyen intézkedések volt, ha az alapján mentünk volna tovább és ismétlem nem Gyucsány féle program, akkor most hol lehetnénk.. ehhez képest, számomra igen elrettentő, hogy hozzá nem értő emberek azzal próbálják végül mentegetni magukat, hogy azért kell neki a 450LE 5000cm3 autó, mert biztonságos.
-
fokukac
nagyúr
bocs, de ez nagyon kommunistán hangzott...
ebben a tekintetben Erdokenek van igaza, a "gazdagok" (már ez a szó is... ki a gazdag? szerintem, akinek nincs legalább 100-200 milliós vagyona, az nem nevezhető gazdagnak) tanultak, és megdolgoznak a pénzükért....
akinek nagy a bruttója, eleve nominálisan is sokkal többet rak a közösbe, még lineáris adórendszer mellett is, progresszív, extraadós rendszerben meg nagyságrendekkel többet.... az adózók 10%-a fizette be az szja-bevételek 90%-át, ez nem volt így jól.Az már más kérdés, hogy megoldhatták volna úgy is, hogy fokozatosabb és kevésbé drasztikusabb legyen az átmenet.
-
fokukac
nagyúr
tényleg önmagad ismétled.
az "adócsökkentés" nettó hatását 300 milliárdra becslik, gyerekkedvezménnyel együtt.momentán nem adócsökkentés zajlik, hanem adóátrendezés, kissé szelektíven.
"piacnyugtatási tartalék" - ez nagyon szép elnevezés.
egy picit moderáltabb kormányzással mondjuk nem kellett volna felb....ni a piacot, és akkor nem kéne most nyugtatgatni. Ja igen, saccperkábé csak az elmúlt fél év megnövekedett kockázati felárának 100 milliárdos finanszírozási többletköltsége volt. -
erdoke
titán
válasz
fokukac #2871 üzenetére
A gyerekek utáni adókedvezményt – mint az adócsökkentés másik elemét – kihagytad a számításból, akárcsak a 3 %-os hiánycél tartását, és a 250 milliárdos "piacnyugtatási tartalék" képzését. Ezekre a forrást te honnan vetted volna el? Mert összességében már jócskán 1000 milliádos nagyságrendről beszélgetünk, amit pár hónap alatt összeeszkábált megszorításokkal igen nehéz lenne összehozni bármilyen színű kormánynak. Arról nem is beszélve, hogy az elkövetkező évekre egy ilyen csomagnak milyen hatása lenne a gazdasági folyamatokra (fogyasztás drasztikus visszaesése, munkanélküliség nagyon durva emelkedése, stb).
Egy pillanatra se gondoltam, hogy az adósságcsökkentésen kívüli MNYP vagyont nem feléljük 2 év alatt, ezt mindenki látja. Kb. háromszor írtam le én magam, hogy a nagy kérdés az, hogyan stabilizálják a 2011-2012-es állapotot 2013-tól (az a bő 2 %-os SZJA vágás 2013-tól már nem oszt, nem szoroz).(#2872) Boxer001
Eddig hol panaszkodtak azok, akik helyett a magas fehér bruttósok kifizették a közöst? Mert aki 100 bruttó körül keres, az bőven nettó haszonélévezője a rendszernek, azaz átlagosan sokkal többet vesz ki, mint amit befizet. Ezek után is elsősorban a magas bruttósok és a cégek fizetik ki helyette a gyerekek oktatását, az egészségügyi ellátását, a közutakat, a bürokráciát, stb. Kicsit változnak az arányok, és most már nem annyira erős a nyomás, hogy a magas bruttós külföldön jelentse be magát, vagy teljesen elhagyja az országot. Nem biztos, hogy ez rossz irány, ugyanis könnyen belátható, hogyha csak az eddigi haszonélvezők maradnak a rendszerben, akkor az úgy omlik össze, mint a kártyavár. -
fokukac
nagyúr
Én meg már x-szer leírtam, hogy 360 mrd ft az éves járulék-átirányítás (ez volt a 8%), az igen célzott "adócsökkentés" hatása meg 300 mrd. Ja, és közben még volt egy fél százalékpontnyi járulékemelés is.
szóval még mindig hiányos az érvelésed, ezzel nem védhető az mnyp-einstand, az alkotmánybíróság félreállítása, a jogbiztonság, a magántulajdon sérelme, a kiszámíthatóság felrúgása, az állítólagos választási lehetőségnek mondott zsarolás.
itt vagyonfelélés megy momentán, münchausen-báróval...
-
erdoke
titán
válasz
fokukac #2869 üzenetére
Az előrehozott adócsökkentés ára a MNYP-i pénzek átirányítása. Ezt papolom már közel 2 hónapja. Ha nem sikerül hosszabb távra megteremteni a hátterét, akkor azt mondanám, hogy elsősorban a vállalt hiánycél teljesítése miatt kellett meglépni, és még annyira se tetszene. Illetve azért, mert olyan hosszú ideje állunk túlzott deficit eljárás alatt, hogy már nem engedték tovább folytatni.
-
fokukac
nagyúr
válasz
lajafix #2867 üzenetére
igen, pont a tettekből van elegem, amik történtek tavaly június óta. na jó persze, leszámítva ezt a hatalmas adócsökkentést, mert az tetszik...
---------------------------------------------------
ontopic:
Kevesebb, mint 100 ezren maradtak a magán-nyugdíjpénztárakban
"A tegnapi összesítés szerint a korábban közölt 102 ezernél kevesebben, csak 97 422-en nyilatkoztak a maradásról. A különbség oka az, hogy a nyugdíjbiztosítónál időközben kiszűrték az érvénytelen, a visszavont és az esetlegesen többszörösen is lekönyvelt nyilatkozatok nagy részét. Az adatok teljes feldolgozása még mindig nem történt meg, így a pontos számok még változhatnak kisebb mértékben"
ennyit a magyar bürokráciáról, még számolni se tudnak.
-
lajafix
addikt
'nem a vagyonra vetített költség érdekel, hanem a befizetésekre számolt.'
nem jó, természetesen a totál költség/totál vagyon az érdemi info egy pénztár megítélésében(s bármely vagyonkezelőnél).
S ellenkezik is a befizetésekből levonandó költség a kapitalizmus lényegével: nincs mögötte kockázat, ellenben nyereség igen, sikerült az államnak kitömnie a pénztárakat:
1. elég a befizetésekre hajtani, sokkal érdekesebb volna a téma akkor, ha a vagyon egy részét lehet működtetésre fordítani, s csak akkor ha van nyereség. ha jól emléxem a tótok így csinálják.
2. látszik abból hogy a rettentő magyart adózási fegyelem mellett(ami ugye erősen korelál valahogy a járulékokkal) ennyi pénztár működött eddig. -
lajafix
addikt
Nem igaz.
A magyar 1 főműsor időben adta az Indul a bakterházat ma, emlékeim szerint 1986 őszén is ezt tették, utána meg bevezették a mindent felforgató szja rendszert, sőt a rendszer is bukott hamarosan. Tehát komoly dolgok fognak jönni, ha már a baktert kellett bevetni.
#2831 nem jó kukacnak igaza van nem folytatódott volna a tendencia, pl olyan külső hatások érték az országot hogy a környező országok mind adórendszerben, mind stabilitásban elénk vágtak, nem ment volna a 2002ig bemutatott eszközökkel tovább a szekér lineárisan.
-
lajafix
addikt
válasz
fokukac #2827 üzenetére
'magyarországon sose érte meg bejelentve dolgozni, de akárhogy nézem, 2002-ben minden adó magasabb volt, mint akár a gyurcsányi éra végén...'
@ én ezt neked rég megcáfoltam:megjegyzem összehasonlítani full éveket szokás, tehát 2001 vs 2008, a vegyes években sok a választás és a kavarás.
Azé' elég répapüré vagy @: azt se vetted észre hogy jobban szopatnak.
'szóval azért akkor se volt fenékig tejfel, csak ugye az idő megszépíti.'
@ nem szépíti meg az idő. Az utána következő totál marhaság szépíti meg maximum az ábrándozókat. De sajnos ez csak matek, nem esztétikai kérdés. -
erdoke
titán
válasz
Mercutio_ #2858 üzenetére
Azt hiszem igazad van, nem lesz itt élhető ország belátható időn belül. Mindig ad az ember 4-8 évet, de vagy még rosszabb lesz, vagy nem történik érdemi előrelépés. Lassan a kis lépések ideje lejár, a drasztikust pedig nem meri meghúzni senki, félnek a lázadástól. Utóbbira pedig van esély, mert nem csak a politikusokkal van baj, hanem a fél ország hozzáállása is erősen büdös.
Egyébként nem gondolkodok "mi vagy ti" módon, de adja magát az összehasonlítás, ha már a 260-280 b...a valakinek a csőrét.
-
Mercutio_
félisten
Engem nem érintett, nem volt valutában adósságom
megjegyzem, mi a fenét linkelnék, nem írogattam politikai topicokba
Ellenben nem látom a feltett kérdéseimre a válaszaidatPártpolitika?
Te tényleg csak "mi és ti"-ben tudsz gondolkodni? El sem tudod képzelni, hogy valaki a teljes politikai palettát szarrágó gerinctelen tolvaj bandának tartja
Szvsz hagyjuk ezt a témát
rengeteg olyan alapvető dolog van, amit egyik politikai oldal sem akar/hajlandó meglépni, és amiből egyérelműen látszik, hogy itt senki nem az ország hosszútávú fejlődése iránt elkötelezett
-
fokukac
nagyúr
válasz
fordfairlane #2854 üzenetére
de azért a 14. havi nyugdíjra, mint felelős jobbos ígéretre, még remélem, emlékszel.
-
fordfairlane
veterán
Az IMF-et elkerülhettük volna, bár eurónk nem biztos, hogy lenne. Túl nagy volt a nyomás a szociális osztogatásokra, bár tény, hogy jobboldali kormányok alatt nem szaladt úgy el a ló, mint a szociknál, akik a fogyatkozó bázisukat és népszerűségüket semmi mással nem tudták kompenzálni.
-
tildy
nagyúr
Erre irtam mar:
dehogynem szolt a maradas mellet, pont ez a korosztaly vandorol el vagy tervez elvandorolni leginkabb az orszagbol.
Es akkor meg azt nem is szamitottam, amirol kukac is beszelt.
Es akkor meg arrol nem is beszeltunk, hogy ha csak nem kovetkezik be attores a foglalkoztatasban , 2050-re Magyarorszag nepessegenek nagy szazaleka olyan emberekbol fog allni , amelyeknel bar a szuleteszszam magas, de jelenleg vagy nem tudnak, de sok esetben inkabb nem is akarnak munkat vallalni. Hogy lesz ebbol nyugdij 25-30 ev mulva? Sehogy.
Ergo szamolhatsz azzal, hogy fele ennyi embernek kell ugyanennyi nyugdijast eltartania...
-
-
amargo
addikt
Ez ugyan csak ferdítés, ha a saját eszközöddel akarnék válaszolni, akkor mi a fenét keresett ott? Miért vert szét autókat, rombolt épületeket és értékeket?
Ezek is mind bizonyított tények.
Mielőtt oktalan vita keletkezne, én is jól tudom, hogy a tömeg egy kis része tette ezeket, de ettől még az állítás igaz marad, mert a tömeg tette..
A legnagyobb baj itt, hogy aki nincs velünk az ellenünk van ideológiát megtestesítő célokkal egy ideig lehet előrébb haladni, de végül a tömeg úgy is legyűri az embert.Egyszer látnék egy olyan hozzászólást, hogy leültek és megvitatták, helyette csak az izomból az ellenkezője, mert akkor a másiknak úgy is rossz lesz, de a butája nem veszi észre, hogy ezzel neki is. Ilyenkor jön a megnyugtatás, de legalább a másiknak se jó..
De gyanítom itt is felesleges erről írni.Ezek szerint az én pénztáram túlélte.
A kérdésem az, hogy jelenleg is van még mód másik pénztárba átlépni vagy ezt is megfogják szüntetni? -
Mercutio_
félisten
Az ilyen valóságtól elrugaszkodott, politikai érzelgősségtől vezérelt nyivákolásoktól tudok falra mászni.
Itt gondolom a saját hsz-edre gondolsz
Jogállamban a rendőri túlkapásokat szankcionálják, ellenben nem hoznak 5 évrre visszamenőleges törvényeket, és nem zsarolják meg az állampolgárokat majd állítják a zsarolásról, hogy szabad választás
Mennyi volt az euró amikor az előző kormánytól átvette a vezetést a jelenlegi, és azóta milyen utat járt be a forint?
Milyen besorolásban voltunk és most hol vagyunk?
Nyilván te is itt picsogtál, amikor 150 volt a frank, és 250 az euró -
Rive
veterán
-
fokukac
nagyúr
már hogyne szólt volna? pont ők azok még, akik most kezdik, vagy nemrég kezdték az életet, és még akármennyi lóvét halmozhatnak fel az egyéni számlájukon....
És mire ők nyugdíjba mennek, úgy 2045-2050 körül, addigra már elmegy nyugdíjba a Ratkó-unokák nagylétszámú generációja (1970-76), tehát drasztikusan nem lesz lóvé a nyugdíjrendszerben, akármik is lesznek a szabályok... -
fokukac
nagyúr
"Ha folytatódik a 2002-ig meglévő tendencia, akkor 2008-ban egyensúlyban levő államháztartásunk és max. 40 %-os államadósságunk van,"
azért ne legyél már naiv...
a viktorék azért már bőven szórták a pénzt 2001-ben is, meg 2002-ben is, és arra jött rá a medgyessy.azért erre 10 éves tendenciát sázmolni, elég vakmerő. Én is 2,5 méteres lennék, ha nem állok meg a növésben 14 éves koromban...
-
erdoke
titán
válasz
fokukac #2844 üzenetére
"a maradók összesített száma 97 422, míg a teljes taglétszám a visszalépés előtt 3 118 200 volt"
3,12 %
A '76-'90-es korosztály maradása mellett szinte semmi nem szólt, bátraké a cseresznye.
Érdekes, hogy a nagyobb pénztárak közül az enyémnél (Budapest) a legmagasabb a maradók aránya, 8,80 %-kal. Vajon miért?
-
fokukac
nagyúr
-
erdoke
titán
válasz
Mercutio_ #2842 üzenetére
Jaja, jogállamban a gyűlésről hazafelé tartók szemét se lövik ki, vagy éppen a rendőrök nem rángatnak be egy sötét kapualjba, hogy viperával jól szétverjék a fejed. És ezeket legalább meg lehet nézni videón, sőt, már elmarasztaló bírósági ítéletek is születtek, nem csak üres szövegelés.
Az ilyen valóságtól elrugaszkodott, politikai érzelgősségtől vezérelt nyivákolásoktól tudok falra mászni. Hol jajgattál, amikor 314 Ft volt az euró, mert fizetésképtelenné vált az ország? Linked tudsz adni? Ha nem, akkor most mi vezérel, hogy azért keseregsz, hogy "csak" 260-ig megy fel? A gazdaság általános állapotát, az elmúlt évek trendjeit és az adósságszolgálatot tekintve szerintem a 270 alatti árfolyam nem is reális. A 270-280-as sáv kb. az volt. -
Mercutio_
félisten
válasz
fokukac #2838 üzenetére
Jogállamban sok olyan dolgot nem csinálhatnának meg, amit itt már megtörtén, és tartok tőle, hogy még fog is...
Ennél sokkal jobban már nem megy fel szerintem a forint, talán 260-ig felkapaszkodik, a bejelentéseket követő első optimista napokba, de aztán
Sőt, jön egy újabb Kósa-féle jajjgatás, és visszazuttyan 280-ra, máris nyertem ~8%-ot 1 hét alatt az ájrón -
fokukac
nagyúr
válasz
Mercutio_ #2837 üzenetére
Jogállamban semmilyen állam nem nyúlhat le magántulajdont, max. ha tartozol neki mondjuk adóval, v. valami büntetéssel.
Az meg, hogy tartja az értékét? Valóban.
de mondjuk, ha felértékelődik a forint (mert tudjátok, eljő az kánaán, lévén, hogy lesz itt szigor, meg munkaalapú gazdaság, meg minden)? -
Mercutio_
félisten
Ne viccelj már, szerinted ugyanúgy lenyúlhatja a magyar állam egy szlovákiai (mondjuk ING) banknál tartott (egyébként leadózott) pénzemet, ha egyet gondol, mintha hazai bankban tartanám?
Eszerint a lepedők között kamatozik a pénz és - mivel euróban van - stabilabban tartja az értékét mint a forint
-
erdoke
titán
válasz
Mercutio_ #2834 üzenetére
Gondolom, pont ez a cél.
A bankban parkoltatott pénz egyébként se túl jó megtakarítási forma, de a sopánkodásod öreganyáméra hasonlít, aki megpróbálta a párna alól a lepedők közé csoportosítani a pénzecskéjét, mert "jönnek az oroszok". Ha tényleg jönnek, úgyis mindegy, hová rejted. -
Mercutio_
félisten
Azt hiszem ideje szétnézi, hogy a szlovákoknál milyen kamatok és számlavezetési díjak vannak...
Nekem piszkosul nem hiányzik, hogy ezen tendencia és logika mentén haladva gondoljanak egyet, és einstandolják a privát megtakarításokaterdoke: Ha szabályosan csináltak mindent, akkor is bele lehet kötni dolgokba a kormány kicsavart logikája szerint. És attól, hogy szabályos még alkalmas lehet hangulatkeltésre 1-1 önmagában kiragadott dolog.
-
-
erdoke
titán
válasz
fokukac #2830 üzenetére
Milyen egyszerű a válságra kenni dolgokat. Ha folytatódik a 2002-ig meglévő tendencia, akkor 2008-ban egyensúlyban levő államháztartásunk és max. 40 %-os államadósságunk van, nem lett volna szükség semmiféle államcsőd elleni IMF hitelre, max elszalad egy kicsit a költségvetés, mint pár jobban menedzselt európai országban.
-
fokukac
nagyúr
elmondom mégegegyszer, az állam tudott volna úgy is gazdálkodni, hogy ne nőjön az államadósság, annak ellenére, hogy az az évi 300-350 milliárd ft a magánkasszákba ment. Évi 800 milliárd a nyugdíjkassza hiánya.
Ha az állam felelősen gazdálkodott volna, és nem két ilyen párt versengett volna a hatalomért, akkor nem itt tartanánk. (v.ö. O.V. 14. havi nyugdíj-ígérete, meg a "rosszabbul élünk, mint 4 éve" c. szlogen a legnagyobb pénzszórás után).nominálisan meg nincs értelme nézni, hogy megduplázódott, hacsak összehasonlító árú adataid nincsenek. a GDP-aráynos adósság 55%-ról 65%-ra ment fel, addig, amíg be nem ütött a válság; aztán az az IMF-es 20 milliárd ojró rárakott még 10-15%-ot, és az most az MNB valutatartalékának a része.
Mercutio: A Fidesz-kormány nem nagyon privatizált, csak egy-két baráti céget, meg állami gazdaságot. De korántsem volt olyan mértékű, mint a szocik alatt (amikor kiszórták a mol-részvényeket az eu-csatlakozás előtt, pl. amikor utána triplázott egy év alatt..., vagy pl. a reptér eladása)
Amúgy az EU a hiányba nem engedi beszámítani a privatizációs bevételt. Az adósság persze attól csökkenhet.
-
Mercutio_
félisten
-
erdoke
titán
válasz
fokukac #2827 üzenetére
Kérdés, hogyan korrigálod ezeket az adatokat az államadóssággal. Ugyanis az egyik időszakban csökkent, a másikban megduplázódott. Mennyi járulékot nem szedtek be ahhoz, mintha hasonló arányban (8 évre vetítve kétszer annyival) csökkenteni tutdák volna? Ezt nyilván az elkövetkező években kell megfizetnünk.
-
fokukac
nagyúr
válasz
lajafix #2819 üzenetére
inflációs ábra: [link]
(gyönyőrűen látszik az a 3,5 év)
adótáblák: [link]
tb-járulékok [link]ezt cáfold meg.
magyarországon sose érte meg bejelentve dolgozni, de akárhogy nézem, 2002-ben minden adó magasabb volt, mint akár a lgyurcsányi éra végén...a járulékfizetési felső határ nem igazán izgat, de azért, csak neked:
[link]
Ahogy elnézem, ez is elég dinamukusan nőtt már 98 és 2002 között is, végül is csak 51%-kal nőtt 4 év alatt. igaz, aztán még két év alatt duplázódott.A változások irányára meg ilyet is találtam : "a későbbiekben arra is figyelni kell, hogy 2001. január 1-jétől a 3 százalékos mértékű egészségbiztosítási járuléknak nincs, azonban a 8 vagy 2 százalékos mértékű nyugdíjjáruléknak (tagdíjnak) van járulékfizetési felső határa."
szóval azért akkor se volt fenékig tejfel, csak ugye az idő megszépíti.
-
erdoke
titán
válasz
Flashcash #2821 üzenetére
Nem hiszem, talán csak én emlékeztem rosszul. Már ha az 1,2 % környéke nem jó. De mondom, engem nem a vagyonra vetített költség érdekel, hanem a befizetésekre számolt. Ha befizettem egy évben 600e Ft-ot, akkor abból mennyit vontak le költségre, ami már oda se került a meglévő vagyon mellé.
-
lajafix
addikt
válasz
fokukac #2721 üzenetére
'cáfolj meg amúgy nyugodtan, várom.'
már évekkel ezelőtt megtörtént, node akinek nincs rá kapacitása, annak csak újra pörög a lemez:'a 98-2002 közti időszakból, hogy 10% volt az infláció, és 20-30-40%-os adókulcsok voltak baromi alacsony sávhatárokkal'
hidd el előtte még nagyobb volt az infla és a sávhatárok ua alacsony voltak. Az a gond @, hogy utána még nagyobb volt az elvonás, ami nem csak az szja, hanem bizony a nyugdíjjárulék fizetés felső határának soxorozódása miatt érintette az igazi adófizetőket. Neked sem azért vannak millióid a manyupban, mert fasza gyerek voltál, hanem azért mert a 2002es 1.9 milliós határ tavaly már 7.x millió volt és meredeken emelkedett a 2002 utáni években és az állam telenyomta a befizetéseiddel magát és a manyupot.Én elhiszem hogy közgazdászként sokk volt neked az adófizetés mértéke 2002ben, node utána nem tűnt fel hogy még nagyobb lett az elvonás létminimum felett?
évekkel ezelőtt mondtam neked hogy a felső adókulcs nálunk a létminimumnál kezdődik. Azt se tudtad közgazdászként, hogy magyarországon nem éri meg bejelentve dolgozni?
Utálok ismételni, max kihúzzák: az elmúlt 8 évben rohadt magas adókat szedtek be és az eredménye növekvő hiány, a végén államcsőd, csökkenő állami szolgáltatásokkal volt. E mellett a 98-02 közötti rezsim a felelős gazdálkodás szokatlan megnyilvánulásáként tisztelhetnéd. Mert szopatva voltak az adózók akkor is, de sehol nem volt csőd veszélye, szemben a mával, aminek plussz terheit simán számold hozzá az elmúlt évek adóterheléséhez, és akkor megkapod a tényleges 2002-2010 közötti időszakra számított fizetendő adódat...
Röviden: a mégtöbb elvonásért még nagyobb szart kaptál te is kukac, fizesd.
-
hoby36
senior tag
Tudja valaki,hogy mikor közlik,hogy ki mennyi hozamot kap kézhez?
-
válasz
fokukac #2812 üzenetére
Itt elolvasható a teljes ismertető: A nyugdíjpénztári tagok díjterhelése (2000-2009)
Két költséget fizetsz valójában. Az egyik vagyon arányos a másik pedig a befizetés arányos. De a díjterhelés vizsgálatakor az egységnyi vagyonra jutó átlagos díjterhelést számítják ki.
#########
A #2810-ben 2011 Májusra gondoltam. -
Szerintem is a teljes futamidőre értették a reálhozamot, nem pedig a 2010-es évre. Tehát nem él ez a kijelentés, hogy 2010-ben csak a tagok 70%-a ért el reálhozamot.
Valószínűleg Selmeci Gabriella kijelentései zavarhattak meg, de ők úgy értik a reálhozamot mint fogalmat, hogy az adott tag minden egyes nyugdíjszámlán megjelenő befizetésre egyedileg kiszámolják majd az inflációt időarányosan. Emiatt nem igazán van értelme 1évre reálhozamot nézni, hanem az adott MNYP számla teljes futamideját vizsgálják 2010 Májusig.
"Viszont elképzelhető, hogy az utolsó mondat nem 2010-re, hanem általánosságban értendő. Akkor szerintem nem az én hiábm, egy bekezdésen belül célzás nélkül egyértelműnek tűnt. Igazából az 5,95 %-os hozam a 4,9 %-os inflációval és az átlagos 1,2-1,4 %-os költséghányaddal valóban negatív."
Itt is kb. azt tudom írni, amit korábban is kérdeztek tőled. Valami konkrét adatot linket arról, hogy valóban ekkora volt az MNYP költséghányad 2010-ben.
A PSZÁF adatai szerint a magánnyugdíjpénztárak átlagos díjterhelése 2009-ben volt pl.1,12% -
fokukac
nagyúr
gyönyörűen látszik, milyen szépen el lehet verni a családi ezüstöt 3-4% gdp-arányos, marginális adósságcsökkentésért, meg 2x300 milliárdos mesterséges keresletélénkítésért cserébe (adócsökkentés hatása + a reálhozamok kifizetése)
nem nagyon változtat az arányokon az se, ha feleekkora a reálhozam.
-
Mercutio_
félisten
Mivel a klasszikus portfolióban államkötvények vannak így nem meglepő, hogy vannak, akik a kezelési költség levonása után nem értek el reálhozamot.
De ha valakit annyira nem érdekel az egész, hogy vegye a "fáradságot" és módosítsa az alaphelyzetben klasszikus portfolióját, azért ne a pénztárt hibáztassuk már. -
erdoke
titán
válasz
viharhozo #2805 üzenetére
Itt visszább linkelte valaki, egy pdf a tavalyi eredményekről.
Meg is van, a 2707-ben vannak a linkek.
"Az inflációt jelentősen meghaladó mértékben növelték a magánnyugdíjpénztárak hozamaikat a
tavalyi évben. A magánnyugdíjpénztárak száz százalékát tömörítő Stabilitás Pénztárszövetség negyedik negyedéves gyorsjelentése szerint 2009. december 31. és 2010. december 31. között a Klasszikus portfóliók 5,95 százalékos, a Kiegyensúlyozott portfóliók 8,62 százalékos, a Növekedési portfóliók 10,96 százalékos vagyonnal súlyozott átlaghozamot értek el. A szövetség előzetes számításokon alapuló becslései azt mutatják, hogy a 3,1 millió tagból mintegy 2,3 - 2,5 millióan számíthatnak pozitív reálhozamra."Viszont elképzelhető, hogy az utolsó mondat nem 2010-re, hanem általánosságban értendő. Akkor szerintem nem az én hiábm, egy bekezdésen belül célzás nélkül egyértelműnek tűnt. Igazából az 5,95 %-os hozam a 4,9 %-os inflációval és az átlagos 1,2-1,4 %-os költséghányaddal valóban negatív.
-
-
tildy
nagyúr
válasz
attiati #2789 üzenetére
Tudom nem idevago tema, de le kene mar szokni rola, hogy (kizarolag) a NO DOLGA a gyerekneveles.
Remelem beszamitjak a gyerekkel otthon toltott idot azon ferfiaknal is, akik otthon voltak gyesen/gyeden.Nem ertem miert vonnad meg ezt a lehetoseget pl. az orokbefogado szuloktol. Holott ott sem a "felnevelo" no szulte a gyereket.
-
erdoke
titán
Portfolio.hu
Kiszámoltuk: elképesztően nehéz a kormány dolga nyugdíjügybenVagy ez pont az, amiről az előbb beszéltetek? Ugyanazt az irreális reálhozamot számolja...
A jobb oldali oszlop reálisabbnak tűnik, bár még a 300 milliárdos reálhozamot is soknak tartom.
Új hozzászólás Aktív témák
- LG 27 Odyssey 144Hz Gamer monitor
- 27% Számlával! HP Gaming! 16.1" IPS 144Hz / 7640HS / RTX 4060 / 16GB DDR5 / 512GB NVMe! BeszámítOK
- Samsung Galaxy S24 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Lenovo Thinkpad L13 Yoga Gen4 X360 Érintős! Ryzen 7 Pro 7730U 16GB RAM / 256GB SSD Magyar
- Asus ROG Strix XG27ACDNG - Újszerű
- Csere-Beszámítás! Számítógép PC Játékra! I5 14400F / RTX 4060ti 16GB / 32GB DDR5 / 1TB SSD
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad L380 - i5-8GEN I 8GB I 256SSD I 13,3" FHD / MT I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 5 4500 16/32/64GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Vadiúj SSD-k!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest