Új hozzászólás Aktív témák
-
nyunyu
félisten
Kozben olvasom az ONYF weblapjat, hogy mi a bajuk a Stabilitas altal megfogalmazott nyilatkozatokkal.
"Magánnyugdíjpénztári tagságukat fenntartók
...
Kétségtelen tény, hogy a jogszabályok a nyilatkozat megtételére formakényszert nem írnak elő, ugyanakkor a Pénztárszövetség honlapján közzétett, magánnyugdíjpénztári tagság fenntartásáról szóló Nyilatkozat alkalmazását azért nem javasolja az ONYF, mert az abban feltüntetett adószám (helyesen: adóazonosító jel) olyan adat, amit a nyugdíjbiztosítási igazgatási szervek törvényi felhatalmazás hiányában csak az ügyfél írásbeli - jelen esetben jegyzőkönyvben rögzítésre kerülő - felhatalmazása esetén kezelhetnek. Ezzel a nyilatkozat-tételi eljárás jelentősen bonyolultabbá, hosszadalmasabbá válik."ROTFLMAO.
Tartalmilag nem birnak belekotni, erre formailag utasitjak el.
Ezek utan csakazertis a Stabilitas nyilatkozatat fogom alairni, es leadni, adojeles reszt gondosan kihuzva belole.Egyebkent ez az adojeles mizeria arra emlekeztet, amikor 2 eve sorbanalltam a munkanelkuli hivatalban seg... akarom mondani allaskeresesi tamogatasert, aztan az volt a baja a klimaxos nyanyanak, hogy nem volt meg az adoigazolvanyom.
Mondom neki, ott van az adojel a magannyugdij belepesi papiromon, azt is kerte a hivatal az ugyintezeshez...
A, nem, arrol csak a magannyugdij szamomat veheti, mert az adatkezelesi torveny szerint a penztar csak az adataim kezelesere jogosult, nem adhatja at harmadik felnek.
Mondom jo, en adataimrol van szo, itt es most meghatalmazom arra, hogy elolvassa a papirt, ami az orra elott van, ha mar az is kellett az ugyintezeshez.Csak nem tagitott, ugyhogy allhattam sorban fel napot az APEHnal is...
Kovetkezo korben megint fel nap sorbanallas utan mutatom be az apehes papirt, begepeltek az ures rublikaba azt a 9 szamjegyet, amire nem volt kepes az elozo nyanya, majd ertesitjuk... -
nyunyu
félisten
Én az Allianznál vagyok.
Január 3-ai keltezéssel itt van a levél.En meg egy nyamvadt papirt sem lattam iden az Allianztol.
Sot, januar 9-ediken irtam nekik emailt, hogy szeretnem megnezni a webes feluleten, hogy allok hozamilag, de nem tudom a PIN kodomat, mert 6 eve kidobtam a tagsagi kartyaval egyutt postazott levelet. (azon volt a PIN...)
14-en kaptam ra valaszt, hogy rovidesen postai uton kapok ujat.
Ma mar 23 van, de meg sehol sincs a leveluk.Kozben egyik videki PHs kollega 19-en feladott egy elsobbsegi levelet, arrol mar 20-an kaptam ertesitest, hogy atvehetem a postan...
-
amargo
addikt
Ne essetek már egymásnak, naa
Engem még mindig érdekel, hogy az államiból jött-e vagy létezik valamilyen kimutatás, hogy mekkora a hozam, mert én egyszerűen nem tudom elhinni, hogy jobb lenne.
Ugyanakkor az is érdekes, hogy a mnyp mit fognak csinálni a tömeges kifizetésekkor, bár azért gondolom, hogy jobb helyzetben vannak, mert több is létezik és gyakorlatilag eloszlik a teher.. rosszul gondolom?
-
Monyesz
aktív tag
válasz
Flashcash #2196 üzenetére
Normális esetben az AB simán elmeszelné azt, amiről a linekn is szólnak. De normális ami itt folyik ?
Sőt, szerintem ilyen beláthatatlan, megalapozatlan döntésre kényszeríteni embereket, akiknek a nyugdíjas megélhetése ettől függ majd, sem normális !
Az önkéntesből vehetem ki tehát a hozamot, amit vissza befizethetek, és az adókedvezményt elkönyvelhetem hozamnak.
-
válasz
Monyesz #2195 üzenetére
Ebben a témában nem lehet okosat tanácsolni sajnos. Korábban linkelték ezt a cikket a jövőbeli lehetőségekről: [link]
-Nekem az az érzésem, hogy a magánban maradókat kompenzálják majd, és jogosultak lesznek az állami nyugdíjra is 24/34%-os arányban. De ez szigorúan magánvélemény, a jelen szabályozás mellett sok kockázat van a magán választásában is. (nem véletlen, hogy így alkották meg a szabályokat)
"Aki marad a magánnyp-ban, az kiveheti majd a hozamokat később is adómentesen, ha 10 éven túli pénztártag ? Vagy ez csak az önkéntesre vonatkozott kezdettől ?"
Ez csak az önkéntesre vonatkozik a magánban nincs ilyen lehetőség.
Az önkéntesben 21 év után a tőke is felvehető adómentesen. (egészségügyi hozzájrulást ekkor is kell fizetni utánna) -
Monyesz
aktív tag
Sziasztok !
Mivel nekem is döntenem kell, kicsit próbáltam átgondolni a helyzetet.
Nekem van önkéntes nyp is. Arra gondoltam, hogy a hozamot átrakom oda és visszalépek az állami rendszerbe (kapok még némi adókedvezményt, csökkentve az átlépés miatti veszteséget). Sajnos az átvihető részt nem tudom (és ugye senki), mert kéne tudni a hozamot és hogy abból mennyi az infláció feletti rész.
Vajon jól járok-e, vagy mivel van 21 év munkaviszonyom, és még 4 év jogosultsági időm, tehát kapok majd állami nyugdíjat is (hogy mennyit azt ugye senki nem tudja perpill), jobb ha maradok a magánban ?A pénztáraknak van egy számítási metódusa.
A netfolioé, egy kicsit más eredményt ad egyébként.
Na ezek alapján igazodjon ki az ember !Minden esetre csak az állami nyugdíjra nem szabad alapozni, az már látszik. Tehát vagy önkéntest vagy NyESz-t kell rakni - persze annak akinek van annyi jövedelme. Sajnos sokaknak nincs, és sokan fognak rosszul élni nyugdíjas korukban.
Ezzel az átalakítással meg szerintem nem oldódik meg az alapvető probléma, ez nem nevezhető reformnak. Kiváncsi leszek mit találnak ki az egészségügy kapcsán, mert ott is reform kellene. Már vagy 20 éve...
Én ezt az egészet megsemmisíteném, de az AB-ban nem bízok, a külföldi jogorvoslatban még kevésbé, a jövőbeni kormányokban (a mostani ígéreteikben) meg annyira sem !Aki marad a magánnyp-ban, az kiveheti majd a hozamokat később is adómentesen, ha 10 éven túli pénztártag ? Vagy ez csak az önkéntesre vonatkozott kezdettől ?
-
a te állami nyugdíjad nem a 42 év befizetéseitől függ, hanem a 42 év múlva élő munkaerő befizetéseitől.
Ez az állítás nem fedi a valóságot. Az elmúlt 20 évben nyugdíjament generációnak kifizetett nyugdíjak, sohasem voltak egyenlőek a mostani generáció befizetéseivel. Az ország adósságállományát, meg az elmúlt 20 év nyugdíj deficit adatait érdemes áttanulmányozni.
"neked csak a befizetéseid arányain alapuló jogosultságod lesz, de a felosztandó keretnek a befizetett kerethez semmi köze, mert annyi pénzt osztanak szét, ami akkor keletkezik"
Magadnak mondasz ellent, és igen a mostani kormány által megvalósítani kívánt "egyéni számlás felosztó-kirovó" rendszer egyik legfőbb célja a következő:
-sokkal szorosabb kapcsolatot akarnak létrehozni az egyén nyugdíjrendszerbe történő befizetései és a megszerezhető nyugdíjjogosultság között (ugye elég csak a mostani nyugdíjrendszerre gondolni, ahol a nyugdíjbmenetel ideje, a korengedmény ügyes kihasználása bizonyos esetekben jobb nyugdíjat eredményezhet egy nagyobb befizetővel szemben is)
-második cél lenne, hogy ne költsenek többet mint az aktuális generáció befizetéseiA fenti két pont között az a különbség, hogy az elsőt könnyebben meg lehet valósítani, míg a második elérése a közeljövőben nem reális.
a te állami nyugdíjad nem a 42 év befizetéseitől függ, hanem a 42 év múlva élő munkaerő befizetéseitől. Így ez az állítás ismét megbukott, a jelenlegi kormány tervei alapján is.
Tehát sem a múltban nem volt igaz, és a közeljövőben sem lesz az.Küzdeni nem nekem kell szerintem, én normális hangnemben írtam neked, az pedig te tudod minek kellett így válaszolnod rá.
-
fokukac
nagyúr
písz, gyerekek, písz..!
-
Rive
veterán
Szerintem meg mind a ketten higgadjatok. Szimplán nem egyeztettétek a kiindulási pontokat, és, hogy mi a kérdés tulajdonképpen.
-
Talán más hangnemben kéne beszélned velem, de akkor én is igazodok hozzád:
Ha tudnád mi az a felosztó-kirovó nyugdíjrendszer akkor ezt a baromságokkal teli hozzászólást sem hoztad volna össze.
Magyarországon jövőre 720milliárddal költenek többet nyugdíjra, tehát nem lehet felosztó kirovó rendszernek nevezni, és a jövőben sem tervezik megvalósítani. A nyugdíj megadóztatásával, virtuális felosztó-kirovó rendszert talán össze tudnak hozni, 15-20 éves távlatban.
Ha tudnál olvasni, meg szöveget értelmezni, akkor talán felfogtad volna, hogy én az egyén szempontjából beszéltem hozamról és veszteségekről. Ennek semmi köze ahhoz, hogy a háttérben a nyugdíjrendszer milyen mechanizmusokkal működik.
Szerintem sincs miről beszélnünk mert tökhülye vagy ehhez a témához.
-
deicide
veterán
Akkor csak rosszul fogalmaztad, függ a nyugdíja a befizetéstől ugyanis, ha sokat fizet be 42 év alatt, akkor nagyobb arányban részesedik az akkori kifizethető összegből, mintha minimált fizetett volna. Viszont abban igazad van, hogy minél kevesebb dolgozó jut 1 nyuggerre, annál kisebb lesz a kifizethető összeg.
-
attiati
veterán
válasz
Flashcash #2177 üzenetére
Jelenleg ahogy kinéz, és ami infót tudunk a 2013 utáni állami nyugdíj számításáról, az alapján jobbnak tűnik, mint a 2013 előtti számítási mód.
1. mivel eltűnik a degresszió
2. növekszik a számítás alapja (nettó-->bruttó), és a helyettesítési ráta csökkenése ellenére így összességében nagyobb szám jön kiszvsz
Ezek után kérdés, hogy akkoriban minek született meg ez a módosítás 2013 utánra? Nyilván nem az volt a céljuk, hogy növeljék a nyugdíjat
De akkor ez mégis mi?
-
attiati
veterán
Szerintem maximálisan érti, amit beszél
Hozamot értsd úgy, hogy jogosan várhatsz el hozamot, hozadékot az államiban is, cserébe, amiért beraktál lóvét. Akár az akkori fiatalok járulékából, akár állami egyéni számláról kifizetve, de jogosan tartja az ember a markát, hogy megkapd a "befizetésed hozadékát".
Persze, hogy nincs hozam államiban, ő is nagyon jól tudjaMinden átvitt értelmű.
TheShow: ezt a 2-3 évnyi teljesítményt lehúzhatod a wc-n
Ebből nem lehet következtetést levonni 40 évnyi teljesítményre. Lesz abban még újabb rossz időszakod, és lesz újból jó is.
-
biker
nagyúr
válasz
Flashcash #2178 üzenetére
eddig azt hittem, értesz hozzá, azért osztod az észt.
Miért ne lenne hozama. X évig befizeted a bruttó béred 34%-át amiért cserébe teljesen jogosan elvárhatsz valamilyen szolgáltatást, én így tekintek rá. Kérdés, hogy milyen arányban áll a befizetésed, és a mindenkori kifizetések, illetve hány évig kapod majd.
bocs, de amit befizetsz 2010-ben, azt szétosztják 2010-ben a nyugdíjasok közt, és így tovább.
(igazából az össz befizetés 110-120%-át fizetik ki, ez a fő baj)a te állami nyugdíjad nem a 42 év befizetéseitől függ, hanem a 42 év múlva élő munkaerő befizetéseitől.
neked csak a befizetéseid arányain alapuló jogosultságod lesz, de a felosztandó keretnek a befizetett kerethez semmi köze, mert annyi pénzt osztanak szét, ami akkor keletkezikamíg ennyit nem értesz, addig nincs miről beszélni
-
Csak egy megjegyzés: nálam 2,5 év munkaviszony, és arányaiban sokkal jobb a reálhozamom (2010.12.31-i adatok). Értékben a Tied körül van, csak mindezt jóval rövidebb járulékfizetési idővel, összességében jóval kisebb tőkével.
Mondjuk én belépés óta növekedésiben vagyok, azaz a tőzsdére vitt pénzem szépen fialt.
Jól választottam. -
Nahát, még a Blikk is írt egy jó cikket.
Ez megjelent a rendes "papír" alapú blikkben is?blikk.hu/blikk_aktualis/nyugdij-nem-ez-a-harc-lesz-a-vegso-2042049/
-
Miért ne lenne hozama. X évig befizeted a bruttó béred 34%-át amiért cserébe teljesen jogosan elvárhatsz valamilyen szolgáltatást, én így tekintek rá. Kérdés, hogy milyen arányban áll a befizetésed, és a mindenkori kifizetések, illetve hány évig kapod majd.
-Ha valaki nem kap vissza semmit az állami rendszerből, mert nem tudja teljesíteni az életkor feltételeit akkor az ő hozama -100% volt.
-Ha valaki nem tudja teljesíteni a bejelentett munkaviszony előírt évek feltételeit, emiatt erős büntető százalékokat kap annak lehet negatív hozama a befizetéseihez képest.
-Ha valaki csak minimálbér után fizet járulékot egész életében, emellett hamar el tud menni rokkant-nyugdíjba, vagy az akkori minimál nyugdíj magasabb lesz, mint amit a befizetései indokolnak, akkor elérhet akár pozitív hozamot is a befizetéseihez képest. -
válasz
attiati #2171 üzenetére
Természetesen szó sem lesz ilyen nyugdíjról, csak szándékosan sarkítottam minden egyes tételnél az állami rendszer javára, ami még így is csak egy nagyon rossz jövőképet tud nyújtani.
Igen 2013-tól jönnek majd az igazi finomságok. Én nagyon kíváncsi vagyok, hogy a magyarok hogy fogják majd fogadni az utánna szép lassan pár év alatt beadagolt intézkedéseket. Most ugye beterelik a nyugdíjjárulék fizetők 96-98%-át az állami rendszerbe, ezután pedig a nyugdíjuk rettentően könnyen alakítható lesz majd.
-2013-ig a nettó bér alapján számították a nyugdíjat lásd a leírásom
-2013-tól csökkennek a szorzók de a bruttó bér alapján számítják a nyugdíjat, emiatt itt ki kéne számolni, hogy ez mekkora csökkenést jelenthet valójában, de nem akkorát mint első látásra gondolják.Eztuán jönnek a lényegi intézkedések:
1, pl.adóköteles lesz a 2013 után nyugdíjba vonuló réteg nyugdíja (-16%)
2, hallottam olyat is, hogy a 2013 előttiek nyugdíját szuperbruttósítják, hogy nettóban az aktuális adórendszerben ugyanannyit kapjanak mint az eddigi nyugdíjuk, viszont esetleges változás esetén már őket is érinteni fogja az adórendszer (nem tudom, hogy ezt meg merik-e lépni, politikailag inkább az első példát egyszerűbb megvalósítani, választási kockázat nélkül
3, az egészségügyi kassza hiányát látva +Xév múlva jöhet a bejelentés, hogy a nyugdíjasoknak is kell egészségügyi hozzájárulást fizetnie, amelyet automatikusan levonnak majdEmellett én a 2027-re 65 évre emelkedő nyugdíjkorhatárt is nagyon durvának tartom. Valaki írta itt, hogy ennek köszönhetően a férfi lakosság 33%-a meg sem éri majd a nyugdíjkorhatárt. Ehhez képest a Franciáknál 60->62évre történő emelésnél már tüntetnek meg gyújtogatnak, nálunk pedig nem érdekel senkit.
Szerintem rettentően látszik, hogy nálunk pénzügyileg képzetlen a lakosság, nem érdekli mi lesz vele 10-15év múlva, teljesen más birka mentalitás. A nyugdíjintézkedések kapcsán is az össz. kérdés amit kaptam ismerősöktől annyi volt, hogy mennyi lesz a reálhozam, és mikor lehet már gyorsan felvenni és elkölteni. -
amargo
addikt
Az államiból is kaptál kimutatást, ott 3x pénzel gazdálkodnak, gondolom jobb a helyzet. Jahh még mégsem jobb.. ott még ennyi sincs.
Én igazából arra lennék kíváncsi, hogy amikor az első tömeges mnyp lépőknél elkezdődnek a kifizetések, hogy teljesítenének ezek a pénztárak?
-
attiati
veterán
-
Polllen
nagyúr
válasz
attiati #2173 üzenetére
Az igazi csavar ebben a rendszerben az lesz, ha tényleg valami svéd modellhez hasonlóban gondolkodnak... vagyis vagy a 66%-t módosítják még egy számmal (attól függően, hogy milyen arányban fizettél be a közösbe és maximalizálják, hogy bocsi, ennyi van neked max ennyi lehet a nyugdíjad) vagy áttérnek x év múlva egy új számítási módra...
-
attiati
veterán
válasz
Polllen #2172 üzenetére
optimista pistát írtam, nem optimálisat
"tehát önmagában nincs baj azzal, ha ez lemegy 60%-ra"
Tudtam, hogy még valamit szerettem volna írni:
Hát ez az! Mostanában a nyugdíjasok a nettó bér 70-80%ával mentek nyugdíjba.Vagyis ha a bruttó ~60%át kapták meg nettóként, akkor a tb nyugdíjként a bruttó bérük kb. 48%-át kapták meg (és ez még mindig elég optimista számítás) 100%*0,6*0,8= 0,48.
Akkor itt valami nagyon gyanús, hogy 2013-tól pedig a 66%-át kapják. (hallgatnak róla, hogy adóköteles lesz, de akkor sem értem ezt a 66%-ot, hisz durván megemelkedik a számítás alapja (nettó-->bruttó). Bár azt se tisztázza a törvényszöveg, ha jól tudom, hogy pontosan mi számít bruttónak)
-
Polllen
nagyúr
válasz
attiati #2171 üzenetére
Azért ne felejtsünk el egy(két) dolgot:
- jelenleg a netto fizetésem a bruttó 62,18 %-a... (tehát önmagában nincs baj azzal, ha ez lemegy 60%-ra...)
- sem az állami nyugdíj sem az mnyp önmagában nem lesz elég arra, hogy az aktív időszakodban elért életszínvonalat finanszírozza
- az optimális a szó jelentése legjobb, tehát a "legoptimálisabb" használata nem a leghelyesebb... -
attiati
veterán
válasz
Flashcash #2165 üzenetére
"legyen az állami nyugdíjad az átlag bruttó béred 80%-a"
Ez hogy jött ki? 2013 után már most 66%-kal számolnak, ami simán lejöhet legoptimistább esetben is 40-50%-ra. (és beszéltük a valorizációt is, ahol ha akarják, akkor még játszadozhatnak, és nem az inflációval megegyező módon számítják akkori jelenértékre a mostani fizut, hanem rosszabb szorzóval)
-
Alex91
félisten
-
Csak annyit ha már hozamokat minősítesz akkor nem árt megjegyezni, hogy az állami rendszernek meg vastagon negatív reálhozama lesz.
keményen dogoztak érte, remélem. keményen...A MNYP nem termel ki annyi pénzt a te esetedben eddig 8% (majd 10%) járulékból mint az állami 34%-ból.
Neked nem éri meg az MNYP rendszerben maradnod, és az állami rendszertől sem számíthatsz sok jóra. -
Akkor talán számolj reálhozamot az államival is.
-65év nyugdíjkorhatár (feltételezve, hogy 2027 után már nem emelik ennél tovább)
-40év bejelentett munkaviszony ahol a bruttó béred 1/3-a érkezik befizetésként
-a várható élettartamod pedig legyen 68év (férfi+nő együtt 69,1év 1980-as születés esetén)
-legyen az állami nyugdíjad az átlag bruttó béred 80%-aÍgy a fenti pontok mindegyikében nagyon optimistán közelítettük meg a kérdést.
-
biker
nagyúr
na, ma megtudtam, mennyire jó is volt az mnyp számlám
ebből fogok meggazdagodni, érzem...
13 év (ha jól rémlik a belépés ideje), 1.650e Ft számlaegyenleg, 83e ft reálhozam
keményen dogoztak érte, remélem. keményen... -
AMD Power
titán
Tegnap hivatalosan is "átléptem" az állami nyugdíj rendszerbe.
-
attiati
veterán
a biztosított által fizetett 10% nyugdíjjárulékból mind a 10% az mnyp-be megy jelen állás szerint? (csak mert tavaly a 9,5%-ból 1,5% az államiba ment)
-
attiati
veterán
annyira hihetetlen, hogy ennyire jó nyugdíj jönne ki a magánnyugdíjpénztárban
250.000 mai bruttóval
0,5% évenkénti reálbér emeléssel
1% reálhozammal
20 év nyugdíjas évvel
~ 102.000 ft nyugdíj mnyp-bőlEgyébként a reálhozam képlete:
(1+r)/(1+i)-1
i: infláció
r: éves kamat
Tehát 3% infláció, 4% kamat csak megközelítőleg egyenlő 1% reálkamattal. -
attiati
veterán
válasz
Flashcash #2151 üzenetére
Lehetséges, mivel sehol máshol nem találtam ilyen infót, csak annyira egyértelműen és határozottan fogalmazta.
Ezek szerint hiába kalkulálok egy konkrét 30-35%-os helyettesítési rátával 2050-re, még 50%-os eltéréssel sem tudom megbecsülni a nyugdíj alapjául szolgáló éves átlagos bért egy konkrét bérből sem, mert úgy variálnak vele, ahogy akarnak. Azt hiszem a degresszió megszűnik 2013-tól (a jelenlegi törvény szerint
)
Egyébként a csávó által mondott 1,65-ös szorzóval felszorzott bérek átlaga sem adott irreális számot(valószínűleg véletlen, mert tényleg elég irreális lenne 1,65-el szorozni a 40 évvel korábbi bért is és a 2 évvel korábbit is, inflációtól függetlenül)
Lehet simán úgy kéne egy nagyon durva becslést számolni, hogy :
[mai havi bruttó bér * (1+ éves reálbér növekedés %)^nyugdíjig hátralevő évek száma]*helyettesítési ráta = 250.000*1,005^30*0,33
-
fokukac
nagyúr
válasz
Flashcash #2150 üzenetére
próbaképpen, kippróbáltam ezt a kalkulátort,
kitöltöttem visszafelé az adatokat egészen 1988-ig
nagyjából az inflációnál egy picit nagyobb összeggel visszadiszkontálva.
Az elmúlt 3 év adata valós volt, plusz beírtam, hogy 40 év munkaviszont, majd megnyomtam a "számol" gombot...e szerint ha 2010-ben mentem volna nyugdíjba, nagyjából a mostanihoz hasonló reálbért kerestem volna az elmúlt 20 évben, akkor kb. 10%-kal magasabb lett volna a nyugdíjam, mint a 2010-es nettó bérem. ez szerintem vicces, és pontosan rávilágít arra, hogy miért nem tartható ez a rendszer...
-
válasz
attiati #2149 üzenetére
Közben elolvastam, szerintem nem érti az író a témát és keveri a 40 év feletti szolgálati időre évenként figyelembe vehető +1,65%-ot meg a valorizációt. 2013-as valorizációs táblát értelemszerűen nem fogsz találni, hiszen minden évben frissítik az inflációs adatok függvényében.
-
válasz
attiati #2147 üzenetére
Elég sok adat kell hozzá, és össze vissza változnak a szabályai minden évben, az aktuális szabályokat kormányrendeletben rögzítik.
1, 1988-tól vesznek figyelembe jövedelmet, innentől kezdve kell számítani
2, Minden évről kellenek adó és járulék információk, mert egyelőre még a nettó (adókkal csökkentett) jövedelem alapján számítják
3, Kell hozzá érvényes valorizációs táblázat: a valorizációs táblázatban található szorzókkal hozzák jelenértékre a jövedelmeket (pl. egy 1989-es X összegű kereset mennyit ér 2011-es értéken)
4, Degressziós tábla: magas jövedelmek csak korlátozottan vehetőek figyelembe nyugdíjszámításhoz
5, Kell hozzá a nyugdíjszámítás módja azaz mit hogyan szorzol, hány év szolgálati idő milyen százalékban vehető figyelembe1997. évi LXXXI. törvény a társadalombiztosítási nyugellátásról
2010-ben érvényes szabályok: (2013-tól már bruttó kereset alapján számítanak és egyéb változásokat is terveznek, ezeknek a részleteit nem ismerem, de itt olvashatsz róluk)
Nyugdíjszámítási példa
Éves járulékmaximumok
Járulékok a nettó bér meghatározásához
Adótáblák
Valorizációs szorzók
Degressziós táblákEgyszerűsítve:
Nyugdíj kalkulátor 2010 -
attiati
veterán
"2013-tól újra változik a nyugdíjszámítás. A jelenlegi számításban a legkorábbi szolgálati évek alacsonyabb jövedelmeit egy nagyobb szorzószámmal (ún. valorizációs szorzó) korrigálva veszik figyelembe, míg 2013-tól minden egyes év keresete 1,65-ös súllyal esik latba az nyugellátás kalkulációjakor."
Ezt az 1,65-ös szorzót honnan vette? A társadalombiztosításról szóló törvényben sehol nem találtam ilyet.
-
attiati
veterán
válasz
attiati #2147 üzenetére
sztornó, ezen még dolgozni kell, mivel úgy olvasom, hogy 2013-tól megszűnik a degresszió, és minden év átlagkeresetét 1,65-ös szorzóval felszoroznak (?)
Tudja valaki, hogy jelen állás szerint kb. hogy kell kiszámolni az állami nyugdíj alapjául szolgáló bruttó átlagkeresetet 2013 után?
-
attiati
veterán
Kiegészítettem Fokukac kalkulátorát az állami nyugdíjas résszel.
várható nyugdíjkorhatár
várható tb nyugdíj jelenérték
helyettesítési ráta
(+KSH inflációs adatok, és az mnyp-k 2000-2009 közötti teljesítményével)Viszont az államinál fogalmam nincs, hogy jelenleg hogy számolják ki az átlagos bruttó bért, és én az utolsó ismert bruttó bért vettem alapul, de így nagyon téves adatot is adhat.
[link]
Ismeritek az állami nyugdíj jelenlegi számítási képletét, hogy az utolsó éveket milyen súllyal veszik figyelembe? -
Rive
veterán
-
Calogero
addikt
Én ma reggel nyilatkoztam.
Itt Debrecenbe 4 ablak van amiből 2 üzemel (amikor én voltam) Nincs külön ablak a magánnyugdíjpénztárasoknak, hanem ömlesztve kezelik a nyugdíjügyeket. 8 órakor kezdenek, és 7:10-re mentem így a 13. számot kaptam.
12 emberrel kb másfél óra alatt végeztek. -
attiati
veterán
Láttatok már valahol egy összefoglaló táblázatot az egyes mnyp-k 1998 óta elért hozamairól / reálhozamairól?
Szép és jó, hogy itt kalkulálgatunk 1-2-3-4% reálhozamokkal, de azért a bevezetés óta eltelt 12 év alapján (pl OTP MNYP biztos elsők között volt, aki bevezette) mégiscsak reálisabb döntést lehetne hozni.
-
Mercutio_
félisten
Ahol én vagyok ott már volt, épp fülkeforradalom előtt/körül, valamiért csípte a szemüket, hogy az egyik legjobban teljesítő pénztár így aztán olyan dolgokba kötöttek bele - és írtak elő felügyelőbizottság cserét
- amivel kapcsolatban minden évben kikérték a véleményüket és vagy pont ők mondták, hogy úgy csinálja a pénztár, vagy nem voltak hajlandóak nyilatkozni
fokukac: Közben volt egy apró kis válság is, szóval az azon elszenvedett veszteségeket is visszahozták és az már az infláció fölötti amit írsz.
Kérdés: Mennyien vannak most nyilatkozók, mekkora a sor?
-
Tim82
félisten
Tegnap este a Nyugdíjfolyósító igazgatójával volt az m1-en interjú. A szokásos kis fenyegetőzés sem maradt el: meg lett lebegtetve, hogy annál a két "meg nem nevezett, nemzetközi biztosítóként is működő" magánnyugdíjpénztárnál, amelynek tagjai a legnagyobb számban maradtak az mnyp-rendszerben, a jövőben "némi" PSZÁF-es "vizsgálódás" várható. A következtetést mindenki vonja le maga.
-
Ist
tag
válasz
Flashcash #2134 üzenetére
Ok, koszonom!
Az, hogy elejen, vagy vegen hatarozott idotartam, azt mikor es ki donti el ? En menjek be a magannyugdijpenztaramhoz es ott fektessuk ezt szerzodesbe, hogy a vegen (amikor nyugdijba fogok menni) akkor mondjuk 10 even keresztul havi XXX.XXX Ft-ot fizessenek majd nekem vagy az orokosomnek ?
-
fokukac
nagyúr
na, most voltam nyilatkozni.
Az aranykor ma rakta fel a honlapra a reálhozamotReálhozam*: 2010.12.31-én 134.747 Ft
ez 5 év intenzív befizetés, és kb. 2,1 milliós egyenleg mellett,
Ma amúgy ilyen sorbanállós napom van, egy órája ülök az okmányirodában...
-
A jelenleg hatályos magánnyugdíjpénztári törvény (Mpt) az alábbi életjáradékokat nevesíti:
Életjáradék: A Tag számára élete végéig havonta előre folyósított járadék.
Elején határozott időtartamos járadék: Olyan életjáradék, amelyet a Pénztár a nyugdíjszolgáltatás megkezdésének időpontjától számított, előre meghatározott időtartam lejártáig folyósít a Tagnak/kedvezményezettjének (örökösnek), az időtartam lejárata után a tag élete végéig.
Végén határozott időtartamos életjáradék: Olyan életjáradék, amelyet a Pénztár a Tag részére élethosszig, majd annak halála után kedvezményezettje részére folyósít az előre meghatározott időtartam lejártáig.
Kettő vagy több életre szóló életjáradék: A Tag és kedvezményezettje(i) részére járó nyugdíjszolgáltatás, amelyet a Pénztár addig folyósít, ameddig legalább egyikük életben van.Nyilván ahol olyat látsz, hogy élethosszig tartó járadék, ott olyan max. élettartamot feltételez az MNYP, hogy garantáltan ne járhasson rosszul.
-
Politikailag egyáltalán nem húzós, hanem a legoptimálisabb megoldás.
Az eddig felhalmozott deficiteket a gazdaság sohasem fogja tudni kitermelni, a mostani és az elmúlt 20 év nyugdíjrendszerét valakinek ki kell majd fizetnie.Az egyes emberek akik 30-40 éven keresztül a bruttó fizetésük 30-40%-át majd befizetik az állami TB rendszerbe, és nem érik meg a 65-67év nyugdíjkorhatárt (vagy nem lesz 40év bejelentett munkaviszonyuk->csökkentett nyugdíj), nem fognak tüntetni menni, a szavazatuk sem ér sokat, hiszen ők ebbe a helyzetbe elaprózva kerülnek be, nem egyszerre.
Szerintem ilyen intézkedéseket Magyarországon gond nélkül be lehet vezetni, Franciaországban már kevésbé.
-
Ist
tag
Azt tudja valaki, hogy a felhalmozott magannyugdijpenztari befizetesek utan nyugdijbalepeskor hogy es milyen modon fizet a nyugdijpenztar ?
Vagyis tegyuk fel, hogy a 4x munkaviszony utan 203x-ben a magannyugdijpenztarban lesz 40M Ft. Ezen osszegbol milyen szamitas alapjan (hany evig) lesz havi nyugdijkifizetes es ezen osszeget ki hatarozza meg ? A penztartag is befolyasolhatja a havi folyositando osszeget, vagy ez szabalyozva van valamilyen modon mar most is ?
-
Tibord
senior tag
Tudja valaki, hogy eddig hányan maradtak a magánrendszerben. Az elején naponta bemondták de most már nem nagyon hallom.
-
erdoke
titán
válasz
Thunderzolee #2125 üzenetére
Már a 65 éves nyugdíjkorhatár is elég húzós, tekintve hogy a férfiak harmada nem éri meg ezt a kort, és a náluk a születéskor várható átlagos élettartam most úgy 67,7 év magasságában jár. Ha nem kell nyugdíjat fizetni, akkor baromi praktikus a rendszer... Remélem, amíg az egészségügyet, az életmóddal kapcsolatos ismeretterjesztést nem reformálják meg, addig nem megyünk bele ebbe.
-
tildy
nagyúr
válasz
Thunderzolee #2126 üzenetére
"Sirasunk" meghallgatasra talalt : a korrabbi index cikk utan kiment egy utasitas a kulkepviseletek fele.
Most mar kotelesek befogadni a nyilatkozatot akkor is, ha valakinek csak ideiglenes munkai vannak kulfoldon, netan kismama, vagy munkanelkuli. Igaz aztan ezt otthon az onyf vagy elfogadja, vagy nem, viszont ez esetben mar van az emebr kezeben papir arrol, hogy nyilatkozott. -
MAGÁNNYUGDÍJ ELŐADÁS
Menjek vagy maradjak? címmel tájékoztató előadást tartunk a magánnyugdíj kapcsán.
Előadó: Korózs Lajos szociológus, szakpolitikus
...
Időpont: 2011. január 21., péntek 19:00-20:20Helyszín: Szentendre, Dunakorzó 18. a mozi épülete
Várunk mindenkit szeretettel, aki választ szeretne kapni a magánnyugdíjjal kapcsolatban felmerült kérdéseire!
-
Némi olvasnivaló, bár egy ideje nem követem az eseményeket, mivel engem már nem érint.
Megy a huzavona továbbra is, melyik nyilatkozat a jobb:
napi.hu/Megtévesztően tájékoztat a Pénztárszövetség az ONYF szerintfn.hu/makro/20110118/csokkennek_nyugdijak_20_szazalekkal/
"A miniszterelnök most kiállt a rugalmas nyugdíjkorhatár megszüntetése mellett, ugyanakkor a parlament alig egy hónapja fogadta el a nyugdíjkorhatár leszállítását azon nők esetében, akik 40 év szolgálati idővel rendelkeznek."
http://www.napi.hu/Szigorodik a nyugdíjazás?
Csak nekem ellentmondásos ez?Aztán a végén lehet az EU oldja meg ezt?
http://www.portfolio.hu/gazdasag/nyugdij/67_eves_kozos_europai_nyugdijkorhatart_javasolt_merkel.144268.htmlA csehek másképp állnak hozzá:
http://www.portfolio.hu/befektetesi_alapok/nyugdij/az_afa_emelesevel_finansziroznak_a_nyugdijreformot_a_csehek.144234.htmlAhogy tildy már linkelte, van egy kiskapu, amit Oránék nem vettek figyelembe eddig:
http://www.vg.hu/penzugy/megtakaritas/kiskapu-a-nyugdijrendeletben-erdemes-maradni-a-magankasszakban-338402Várjuk hát a naaaaagy kiadáscsökkentés bejelentését februárban.
hirszerzo.hu/kulfold/20110117_Elemző a Die Pressében: Orbánék azt üzenik, "légy jó, és megbüntetünk"A HVG-n is megjelent egy kérdezz-felelek:
hvg.hu/itthon/20110118_magannyugdij_realhozam_kalkulator_garancia_megszunesMi lesz az Alkotmánybírósággal?
hirszerzo.hu/belfold/20110117mi várható az Alkotmánybíróság döntése után?Felháborító kémfelvétel:
http://egyenlito.blog.hu/2011/01/18/gazemberseg_nem_tudjak_mi_lesz_a_penzunkkel_videoÍgy maradjon az ember tag:
nol.hu/lap/mo/20110118-tessek_sorszamot_tepni
Tumultus a debreceni nyugdíj-biztosítási igazgatóságonÉs végül pár zseniális publicisztika:
(persze nézőpont kérdése, kinek tetszik, kinek nem)
http://hirszerzo.hu/publicisztika/20110118 Megszívhatják-e az állami nyugdíjrendszert választók?http://mfor.hu/cikkek/80062.Miért kényszerít spekulációra 3 millió magyart az Orbán-kormány?
http://hirszerzo.hu/publicisztika/20110116_Halj meg most és fizess később
-
tildy
nagyúr
Kiskapu
Hiába szerződik ki a pénztártag, külföldön tovább ketyeg a szolgálati időGondolom nemzetkozi egyezmeny kotelezi az orszagot...
Hadd ne mondjam mekkorat rohogtem most a kormanyon
A kiskaput elvileg bezarhatjak , a gyakorlatban viszont szvsz az eu nem engedne :
" Magyarországnak jó néhány országgal van ilyen megállapodása a nyugdíjakról, elfogadjuk egyebek között az összes uniós országban, az EGT-tagállamokban (Svájc, Norvégia, Izland és Liechtenstein) szerzett éveket, emellett kétoldalú egyezmények alapján a Bosznia-Hercegovinában, a volt szovjet tagállamokban, Jugoszláviában, Horvátországban, Kanadában, Montenegróban és Dél-Koreában ledolgozott évek után is nő az összesített szolgálati idő."Forras vg.hu, fenti link.
-
amargo
addikt
Durva, aki nézi a szomszédokat mostanában, az láthatja, hogy pont ugyanazok a problémáik vannak mint most. Vicces
-
Rive
veterán
Nem ez az első cikke a szakértő hölgyeménynek. Igen jellegzetes, ahogy és amit ir. Az előző cikkében valami olyat pöttyentett - aholis abbahagytam az olvasást - , hogy a MNYP az a minimálbérre bejelentett vállalkozóknak lehet jó.
Emez cikk végére meg annyit irt, ugye, hogy 'Persze ha feltesszük, hogy a jövőben a TB-nyugdíj mértéke csökkeni fog, akkor bizony a magánnyugdíjpénztárak előnyei sokkal nyilvánvalóbbak lehetnek.'
A cikk már nagyjából azzal egyidőben jelent meg, hogy Orbán belengette a svéd rendszert.
-
erdoke
titán
Mennyi nyugdíjat veszít, aki nem lép vissza?
"a ma ismert feltételekkel matematikailag senkinek sem érdemes maradnia"
-
radamsky
senior tag
nem értek egyett azzal hogyha én csinálok egy önkéntest és az adozott jövedelemből teszek félre azaz fizetek be akkor ha ugy gondolom hogy 10 év után kiveszem akkor adozni kelljen, más kérdés ha igénybeveszem az adojováirást akkor valami feltétel lehet
a másik
A pénzt a srácnak kiadták kezébe. Majd ugye jön az ekho meg jön az ado amit neki kell befizetni. A bank nem vont le semmit a kezelési költségen kivül. Ezek tények és nem pedig Urban legend. Más kérdés a srác szart bele, nem fizetett semmit se.
Majd lehet hogy kiprobálom én is és akkor forro nyomon be tudok számolni, amugy is filozom hogy megszüntettem, bár nálam a munkáltato fizette,A harmadik
Mostmár mindegy hogy mennyit fizetett kezelési költséget aszonypajtás. Köszönöviszonyba sincs a bemondott összeggel soha, megmagyarázzák, ez egy rosz pénztár. -
viharhozo
addikt
Hello, erdoke!
A be nem fizetett jarulekod a MNYP es a foglalkoztatod ugye, a MNYP ot keresi meg, nem teged. Nyilvan megkereste, nyilvan nem volt vegrehajthato vagyon (nem szokott lenni) es ennyi. Ld. meg a regi trukk, amikor a nyugdij elotti evben a kft. tulajdonosa bejelenti magat brutto harommilliora, a jarulekot a ceg nem fizeti be, majd csodbemegy, viszont a nyugdijszamitas alapjat a brutto harommillio kepezi.
-
Mercutio_
félisten
válasz
radamsky #2114 üzenetére
Rossz pénztár választottatok
1 éve vettem fel a hozamot, és 4.000 volt a kezelési költség.A tőke pedig úgy van, hogy 10 év után ugye 3 évente nyilatkozhatsz (vagy egy alkalommal bármikor, ha a 10 év után még nem nyilatkoztál), hogy fel akarod-e venni.
Az eddigi törvény úgy szólt, hogy ha további 10 év letelt a teljes tőke adómentes, egyébként nagyjából évente 10%-kal csökkent az adóköteles rész. (Tehát 3 év után 70%-a, 6 után 40 és 9 után 10%-a után a tőkének kell adót fizetni, a többi rész már adómentes.) Az adót a pénztár már levonja, és te már az ezzel csökkentett összeget kapod meg, + EHO-t kellett fizetned, de ezt neked kell intézni, erre a pénztár nincs feljogosítva. -
-
hoby36
senior tag
válasz
radamsky #2114 üzenetére
Az önkéntest ha mind kiveszi,akkor az adót márt előtte levonják,mielőtt kezében lesz.Utána naki kell a tb felé fizetni.Jóval kevesebb az adója mint 70%.
Nekem 17%+tb volt pár hónapja.Aki többet keres annak volt 36%
Az igénylő lapon kell megjelölni melyik adósávhoz vonják.Idén márt persze csak 1 sáv van. -
radamsky
senior tag
válasz
Mercutio_ #2075 üzenetére
Erre reagálok
Az önkéntesnek a hozamát felveszed akkor az adomentes, de a kezelési költsége nem pár ezer forint hanem több kb 30 ezer forint volt aszonypajtásnak (ez azért nem pár ezer forint) kb 20%
A másik ha a tökét is felveszed akkor annak elég komoly adoja van. Ha jol tudom 50%-rol felemelték kb 70%-ra
haver szüntette meg mert kellett neki a mani. Ott mondták neki hogy tavalyelőtt 50% -a ado, de mivel ő átcsuszik 2010-re ezért neki 70% leszMondjuk szart rája nem fizetettt egy kanyit se (vállalati befizetés volt amugy)
Más
Hétfőn megyek asztalt vernimert kaptam a manyuptol ujabb levelet tegnap azaz pénteken vettem át. És valami nagyon nem stimmel
Decemberbe már utánanéztem az egyenlegemnek ez papirba le is kértem
És amit most küldtek valami nem egyezik. Kb 1 millka hiányzik, picivel több mint 1 millkaés ami érdekes hogy mindkettő decemberi számolás.
Ugyhogy leviszem mindkettő levelet és megkérdem hova a turoba tünt a pénzem. Picit felcsesztem magamat, meg viszem az elözöket is mert a darab részvény a lényeg.Ugy érzem magam mindegy melyik gödörbe ugrom bele, mindkettőbe karok vannak.
Remélem csak elirás, mert semmi se egyezik a mostani levélbe tele van hibás adattal. Ebből asztalborogatás lesz, anno már egyszer levertem a csaj asztalárol mindent
megoldom most is (nekem volt akkor is igazam
)
-
Polllen
nagyúr
Azért írtam csak az adójóváírást, mert ugye te így írtad adókedvezmény/jóváírás és hát ahogy te magad is kiemelted, nem ugyanaz.
Adójóváírás nekem sem jár, de különösebben nem bánom. Azt sem mondtam, hogy sok, de ez valószínűleg azért az átlagbérekhez igazodik és általános célú, az alacsonyabb jövedelemmel rendelkezők "segítése".
Az adókedvezmények pedig elég változók. Pl sem az életbiztosításomnál sem az egészségkártyámnál nincs jövedelem határ, csak az összesen igénylehető adókedvezmény van maximalizálva. (legalábbis nem tudok erről eltérő szabályozásról)
Ezek mind könnyítések és sztem semmi gond nincs azzal sem, hogy pl a felnőttképzésben résztvevők közül nem kap mindenki adókedvezményt. Van aki rászorulóbb, egy adott csoportot akarnak segíteni a tanulásban, nem mindenkit.
Kalkuláltak egy összeget, amit erre lehet fordítani és meghúzták hozzá a képzeletbeli vonalat, hogy ne is menjen el rá sokkal több.Aki bejelentett 160 nettót keres, az már jó eséllyel diplomás vagy elég jó szakember a saját szakmájában, nyilván az ő képzésüket az állam már nem akarja tovább támogatni.
Félre értés ne essék, nem mondom, hogy ezek a jövedelmek túl magasak lennének, azt sem, hogy ez így jó, de ne felejtsük el, hogy bezony ezt is a mi adóinkból finanszírozzák.
-
Ne haragudj, de ez nem az. Ez magánnyugdíjpénztári befizetés. Azt nem tudom, hogy ez ponrosan milyen jogcímű befizetésekre vonatkozik, remélem felhomályosít minket valaki.
Mondom, az általad linkelt APEH dokumentum 4.4-es pontja (42. oldal) foglalkozik az önkéntes pénztári befizetések adókedvezményével.
-
tildy
nagyúr
válasz
TheShow #2101 üzenetére
Összevon adókedvezményre jogosító jogcímek:
3. Magánnyugdíjpénztári tagdíjfizetésre kötött megállapodás alapján fizetett összeg (Pénztár igazolása kell)Itt van . ( Nem önkéntes nyugdíjpénztári befizetésnek mondja ,az apeh doksi sem , de ez az , mivel a másik eleve csak tagdíjkiegészítés lehet, és az külön van.)
Mert ha nem ez , akkor a fenti - tehát a tagdíj fizetésére kötött megállapodás alapján történő magánnyugdíjpénzári befizetés- befizetés hova tartozik?
Erdoke: az hogy kedvezményt kapsz, nem jelenti feltétlen, hogy a kezedbe kapod vissza. Én pl. az egészségpénztárimat sem a kezembe kaptam vissza, mégsem mondhatnám, hogy nem kaptam vissza, hiszen az egészségpénztári számlámon ott volt, elkölthető volt.
-
erdoke
titán
Idézek az APEH honlapjáról letölthető, 2010-es adóbevalláshoz készült útmutatóból (94. ill. 97. oldal):
"Az önkéntes kölcsönös biztosító pénztárakba befizetett, illetőleg a tag egyéni számláján jóváírt összeg utáni adókedvezményi lehetőség már a 2006. évtől megszűnt! Helyette azonos feltételekkel és mértékben meghatározott összegnek az egyéni számlára történő utalásáról rendelkezhet Ön, feltéve, hogy a rendelkezése megtétele időpontjában pénztártag, azaz az adóbevallásának vagy az egyszerűsített bevallást kérő vagy a munkáltatói adómegállapítást kérő nyilatkozatának megtétele időpontjában tag."
"Ha Ön önkéntes kölcsönös nyugdíjpénztár tagja, akkor a befizetett összeg alapján rendelkezési jogosultság illeti meg. A rendelkezési jog alapjául az Ön által befizetett tagdíj, valamint az Ön egyéni számláján az adóévben támogatói adomány és más jogcímen jóváírt, egyéb jövedelemként adóköteles a pénztár által kiadott igazolásban szereplő összegek szolgálnak.
A kedvezmény mértéke a pénztár által kiadott igazoláson szereplő, a rendelkezési jogosultságra jogosító összeg 30%-a, ezt kell a 132. sorba a „c” oszlopba beírnia. Ha a pénztár igazolásán támogatói adomány és más jogcímen jóváírt, egyéb jövedelemként adóköteles összeg is szerepel, akkor azt ne felejtse el a bevallása 17. sorában is feltüntetni, mert az Önnél egyéb összevonás alá eső jövedelemnek minősül. A pénztár az igazoláson csak a december 31-ig átutalt, illetőleg befizetett tagdíjat igazolja. Az ezen a címen Önt megillető összeg nem lehet több mint 100 000 forint. Ha a 132. sorban szereplő összeg 100 000 forintnál kevesebb, erre a kisebb összegre, ha több, akkor a 100 000 forintra teheti meg a rendelkező nyilatkozatát."Jövedelemkorlátról tehát a 2010-es szabályozás alapján sincs szó, és tudtommal csak a 30 % változott 20-ra, más nem.
Még némi hasznos információ a reálhozam sorsával kapcsolatban:
"A hozamból az inflációt meghaladó rész (reálhozam) és a tagdíj-kiegészítés (továbbiakban együtt felvehető rész) az állami rendszerbe történő visszalépés esetén háromféle módon vehető igénybe:
- a tag egy összegben adómentesen felveheti a pénztártól;
- átutaltathatja önkénes kölcsönös nyugdíjpénztári számlájára. Az átutalt összeg nem csak teljes adómentességet élvez, hanem a személy az átutalt összeg 20%-át, de maximum 300 ezer Ft-ot visszaigényelhet az szja-jából az önkéntes nyugdíjpénztárába, a 2011. évről adott bevallásában (2012. évben). A visszaigényléshez az önkéntes nyugdíjpénztár ad adóigazolást (2012. 02. 15-ig), a visszaigénylésnél az SZJA tv 44/A-44/C §-ai a mérvadóak;
- kéri a TB-ben létrejövő egyéni számláján annak jóváírását." -
Ezek között sehol nem találom az önkéntes nyugdíjpénztári befizetést, csak a manyup tagdíjkiegészítés, nyugdíj- vagy életbiztosítás stb. után igényelhető adókedvezményeket. Ahogy írod, az ezek után igénybevehető adókedvezmények valóban jövedelemkorláthoz vannak kötve.
Önkéntes nyugdíjpénztári befizetésről csak az [általad linkelt] apehos dokumentum 4.4-es pontjában van szó (42. oldaltól). Ez a rész pedig azt taglalja, amit fentebb leírtam. Ez nincs jövedelemkorláthoz kötve.
Az önkéntes nyugdíjpénztári befizetés utáni adókedvezmény nem tartozik az általad említett adókedvezmények körébe.
Adózni meg azért adózol az idő előtt kivett pénz után, mert az állam az öngondoskodást, a nyugdíjas korban realizálódó öngondoskodást próbálja ösztönözni, és támogatja adókedvezménnyel.
Ha korábban szeretnéd használni a pénzt, akkor nyilván nem az önkéntes nyugdíjpénztár a Neked való megtakarítási forma.
Új hozzászólás Aktív témák
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Gitáros topic
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- MediaTek lapka köré épülne a Galaxy S25 FE?
- Milyen monitort vegyek?
- Huawei P30 - kell ennél több?
- Ubuntu Linux
- Azonnali informatikai kérdések órája
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- GTA VI
- További aktív témák...
- LG 27 Odyssey 144Hz Gamer monitor
- 27% Számlával! HP Gaming! 16.1" IPS 144Hz / 7640HS / RTX 4060 / 16GB DDR5 / 512GB NVMe! BeszámítOK
- Samsung Galaxy S24 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Lenovo Thinkpad L13 Yoga Gen4 X360 Érintős! Ryzen 7 Pro 7730U 16GB RAM / 256GB SSD Magyar
- Asus ROG Strix XG27ACDNG - Újszerű
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte H510M i5 11400F 16GB DDR4 512GB SSD RX 5700XT Rampage SHIVA Zalman 600W
- Bomba ár! Fujitsu LifeBook U758 - i5-8GEN I 8GB I 256GB SSD I HDMI I 15,6" FHD I W11 I Garancia!
- Dell D6000 univerzális dokkoló USB-C/ USB-A, DisplayLink & Dell WD15 (K17A) USB-C + 130-180W töltő
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 5 4500 16/32/64GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Dell USB-C dokkolók: (K20A) WD19/ WD19S/ WD19DC + 130W, 180W, 240W töltők
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest