-
Fototrend
ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Új hozzászólás Aktív témák
-
dqdb
nagyúr
válasz
eagleberg #94078 üzenetére
"Szép" meme plate, az ilyet érdemes kerülni, ha lehetséges. Ha nem FR4 lenne, akkor nagy eséllyel a kupakokkal együtt jönne ki a kapcsoló is a socketből, így, hogy FR4, van rá esély, hogy nem ez lesz. Ha van plate foam, mindenképpen használd, mert a sok vágás nagyon rossz hatással van a hangra is.
Az FR4 a legolcsóbb plate alapanyag, főleg akkor, ha nagy mennyiségben gyártják le. Az alumínium a használt ötvözettől és gyártási minőségtől függően középkategória teteje (anodizált 5052) és középkategória alja (nyomóformával kivágott natúr 6061) lehet. A 15 dolláros FR4 plate eléggé olcsó, a 30 dolláros alumínium plate lehet jó árú és lehet drága is, a kivitelezéstől függ (a linkelt darabnak reális az ára).
-
dqdb
nagyúr
válasz
eagleberg #94049 üzenetére
Tetszik a készlet színvilága.
Trükkösek, hogy nem a base kit az alapértemezett, mert a 13 dolláros ár miatt azzal kezdtem el a hozzászólást, hogy persze ... aztán kattintottan, és 50 dollárért szerintem határeset.
A base kit esetében jó a kitting (full UK ISO támogatás), a vevői képek alapján jó a dyesub (élesség és igazítás terén), de maguk a kupakok lehetnének jobbak is. A novelties és accents kiteket kerülném, azokon látszik a reverse dyesub hatása és igazítási hibákat is akadnak.
Ha nem akarsz bézst, akkor ennyiért belefér, ha jöhet bézs is, akkor inkább JCS/XMI, akár EU-n belülről is.
micafighter: majd később reagálok
-
eagleberg
tag
válasz
eagleberg #93958 üzenetére
Egyre rosszabbul állnak ezek a gyártók. Például a Leobog Hi75 esetében a gyári szoftverrel egyszerűen lehetetlen volt a billentyűzetet átprogramozni. Valami ismeretlen firmware-t kellett rátennem, hogy működjön a gyári szoftver. Szerencsére valaki már kitalálta a megoldást.
-
dqdb
nagyúr
válasz
eagleberg #93738 üzenetére
Az egyik fülön van olyan virtuális billentyű VIA-ban, hogy Any vagy Any Key (nincsen a közelemben VIA kompatibilis firmware-rel billentyűzet, csak saját QMK build, így nem tudom megnézni). Azt rendeld hozzá az F1-hez, és írd be ezt kódként:
LM(2, MOD_LCTL)
Nem biztos, hogy meg fogja enni (ezt sem tudom most megnézni), mert a VIA nem tud mindent, amit a QMK igen. Ha nem eszi meg, akkor egyedi QMK fordítás kell neked az F1 helyére a fenti kódot téve.
Ez az F1+x hatására annyit csinál, hogy a Ctrl+a második layeren az x helyén lévő billentyűt nyomja le. Ha azt szeretnéd, hogy az F1 ne momentary, hanem toggle legyen, azaz önmagában lenyomva aktiválja a 2. réteget, akkor ahhoz tényleg QMK kell, ami a layerre lépve lenyomja a Ctrl-t, elhagyva felengedi.
-
válasz
eagleberg #93433 üzenetére
Áhh már alapból az a gond, hogy ANSI
Nincsenek F billentyűk, stb
Hozzáteszem, számomra csak a nemrég vett Akko közelít minimálisan a Q6 gépelési minőségéhez, de azért ég és föld a difi. Az Endorfy-t is kedveltem, de ez az Akko jobb (vannak olyan gombok amik a másikon csak kombinációval érthetőek el és az nekem pl. nem fekszik) és az Endorfy jobban is peng, az egész ház olcsóbb, érződik rajta. Ettől függetlenül szerintem jó belépő szint, de árban az Akko mellett nem rúg labdába (drágább volt és gyengébb).
-
TrollBalint
addikt
válasz
eagleberg #92913 üzenetére
Valószínűleg sose fogom megtudni melyik lenne a jobb döntés. Előre nem tudtam megnézni egyiket sem itthon (K10 Pro-t még esetleg valahol, de a V6-ot tuti nem) és ha ezek után esetleg belefutok egy K10-be sem lesz mérvadó az 10-20 mp nyomkodás, mint egy rendes használat. És nagyjából ezért is tartottam feleslegesnek megnézni / kipróbálni élőbe.
Megkockáztatom, hogy az én szükségleteimnek bőven megfelelne bármelyik. A gariztatás mondjuk hátrány, de bízom benne, hogy leszek olyan szerencsés, hogy nem lesz rá szükségem.Mondjuk a 2.4 GHz-es kapcsolatot sokan kiemelték, ami nem tudom miért olyan jó / menő. Stabilabb?
-
viperabácsi
addikt
-
-
dqdb
nagyúr
válasz
eagleberg #92917 üzenetére
Egyébként sem érdemes csak az árat nézni, inkább minőségi terméket kell választani, mint olcsót.
Ez most eléggé úgy hangzott, mintha a K10 Pro maga lenne a minőség és a V6 Max pedig az olcsóság. Közben meg nem, hasonló szint, más koncepció.A félreértések elkerülése végett, ez természetesen egyéni preferencia. Mindkettő megvan, de nekem a K10 Pro tetszik jobban
Ez az az eset, amikor a véleményeddel kisebbségbe tartozol. Tapasztalatból írom, hogy eleinte eléggé furcsa tud lenni a sok idióta szemben az autópályán, de a topik napi olvasásával már sokat javult a helyzetJorus: extrémet kértél, bedobjam ezt legközelebb a kosárba?
Hmm, a comboboxban eggyel felette vannak alfák is. Még ez a DSA készlet kapható jelenleg. Őrült ötlet lehetne még a GMK színminta, de mint a Cherry, mind a MTNU profilnál R1, ami nagyon nem lenne jó neked a dőlésszög miatt.
Megoldás lehet még a fehér PBT kupak + ruhafesték, de így élénk árnyalatot nem tudsz elérni.
-
válasz
eagleberg #92913 üzenetére
Mindenképp jobb döntést volt, egy jobb konstrukció a V6 Max, és tudásra is többet tesz le az asztalra, és még így is olcsóbb volt, mint hazai forrásból a K10 Pro.
Plate-et bármikor lehet hozzá venni a webshopból, sőt, még alternatív anyagokból is lehet szabatni hozzá. Kerék alapján veszel autót, vagy autóhoz veszel kereket?
-
válasz
eagleberg #92913 üzenetére
Ezt nem tudom miért nekem mondod, plusz ez eléggé szubjektív. De ajánlva volt neki mind a 3, nem én pusholtam Őt a V sorozat felé
Leírta más, hgy a k10 pro-nál probléma, hogy csak BT van mint wireless kapcsolat, és játék miatt esetleg ez lehet probléma valakinek. Szerintem Ő ezek alapján is döntött.
-
viperabácsi
addikt
válasz
eagleberg #92665 üzenetére
Ezt néztem már.
Amikor be lépek a program felületére , miért látok angol bill elrendezést , ha maga az eszköz használat közben magyar karaktereket üt le ?Illetve melyik kell nekem ?
Download K10 Pro ISO RGB Keymap JSON File
vagy
Download K10 Pro JIS RGB Keymap JSON FileGondolom az iso a jó , de mi az a " jis "
eddig ANSI ls ISO tipusról halottam -
-
MrSealRD
veterán
válasz
eagleberg #91991 üzenetére
Silent Peach továbbra is stealth módban suhog... tényleg halkabb mint a laptok volt. A stabilizátoros billentyűknek van egy kisebb felcsapódó hangja...de az nyilván nem a switch okán...
Viszont a keycap témába kezdek beőrülni. A héten már keycapet kerestem álmomban... Már arra is gondoltam indítok egy ISO gyártósport ahol LP keycapet gyártok.
-
Mephike
őstag
válasz
eagleberg #91991 üzenetére
Most ért véget a COMPUTEX Taipeiben. Emésztem a látottakat.
IQUNIX EZ60 -
SoulReaver
veterán
válasz
eagleberg #91943 üzenetére
Ez az, hogy szerintem nem jobb. Az abs kupakkal olyan az írás, mint ha egy marék flakon kupakot ledobnék a betonra. A pbt-vel sokkal tömörebb és halkabb is. Ez a kis gagyi videómból lehet nem jött át, de ha a videó elején az abs nyomkodásról váltasz a pbt nyomkodásra, úgy hallatszik valamennyit.
Nem beszélve arról, hogy 2 nap használat után fényes volt az abs.
-
Mephike
őstag
válasz
eagleberg #91894 üzenetére
Nálam ez van használatban (XDA), és én is szeretem. De kétségtelen, hogy nem biztos, hogy mindenki kedvelné.
-
dqdb
nagyúr
válasz
eagleberg #91894 üzenetére
Ezt a mondatot emelném ki a hozzászólásomból:
"Persze mindenkinél csak az számít, hogy neki mennyire kényelmes valami, ha neked bejött, akkor örülj neki, és ne az én véleményem befolyásoljon benne."
Ahogyan írtam, ez teljesen szubjektív dolog, és ha neked jó, márpedig az ajánlásod alapján nagyon jó, akkor ignoráld, amit írtam. Ezenkívül már azzal is sokkal előrébb vagy kísérletezésben, mint a többség, hogy kipróbáltál egy másik, ráadásul nem hengeres profilt.
Az mindenesetre objektív, hogy linked nagyon hasznos lesz annak, aki az XDA-t akarja kipróbálni, mert sokáig csak XDAS volt elérhető AliExpressről, XDA nem.
-
dqdb
nagyúr
válasz
eagleberg #91882 üzenetére
Ez tényleg XDA profil, és nem a DSA-ra hajazó, sokszor XDAS néven előforduló változat. Az egyik legjobb display profil, szerintem nagyon jól mutat bármilyen billentyűzeten, de az ajánlásodat "kicsit" át kellett alakítani a saját gyakorlati tapasztalataim alapján
Ez a profil sokkal rosszabb, mint gondoltam. Aki teheti, kerülje el jó messzire szerintem! Ezeken érezhetően sokkal kevésbé pontosabban gépelek, rengeteg tévesztéssel.
A dolgok ennyire szubjektívek tudnak lenni, és ha már eddig is rendszeresen ekéztem az XDA-t a topikban, akkor most sem kerülhette el a sorsát
Persze mindenkinél csak az számít, hogy neki mennyire kényelmes valami, ha neked bejött, akkor örülj neki, és ne az én véleményem befolyásoljon benne.
Érdekes módon más uniform profillal nincsen ilyen problémám (DSA, KAM) és az XDA sculpted változatának tekinthető MDA-t az egyik legkényelmesebb profilnak tartom gépelésre (és emellett display célokra még az XDA-nál is talán jobban mutat).
-
MrSealRD
veterán
válasz
eagleberg #91882 üzenetére
Érdekes. Én most elég szomorú vagyok a low profile keycap keresés miatt. Kb olyan gyakorisággal jön szembe mint a Halley üstökös. Ezek jellemzően 5mm körüli magasságúak, ami jó lenne. A Q3 Max gyárilag OSA profile-t kapoott. De ez magas nekem és nem annyira kényelmes... szóval a gyér LP választék miatt elkezdtem lehetséges kompromisszumokat keresni, és már az XDA is felkeltette az érdeklődésem. De DSA és G20 lenne még jó...ha valaki ismer ilyet ISO layouttal, ne tartsa magában.
-
Molydeus
őstag
válasz
eagleberg #91882 üzenetére
Jól mutat a billencsen.
Az XDA-nál szerintem az a vízválasztó, hogy ki mennyire szeret lapos felületen gépelni. Az XDA ugye uniprofil, vagyis minden sorban ugyanolyan kupakok vannak, emellett kifejezetten széles és lapos a felületük. Ez van akinek bejön, van, akinek nagyon nem.
Viszont tény, hogy az ali-n jó nagy választék van belőle és sok esetben kifejezetten jó áron mennek.A minap szaladtam bele olyan készletekbe, ahol a sublegend részen minden kupakon fel van tüntetve a mérete, 1.25, 6.25 U, stb. Először csak úgy tűnt, hogy valaki a fotót akarta feliratozni, de kiderült, hogy konkrétan bele van sütve a kupakba. Gondolom rossz sémát kapott meg a gyártó, de az is lehet, hogy valakinek jó a humorérzéke.
M.
-
Molydeus
őstag
válasz
eagleberg #91673 üzenetére
IC kiszedő csipesz
Filléres eszköz, de teljesen jó switchekhez, én is ezt használom.
Hallottam, hogy hajlamos eltörni, de ha 20évet kibírt, akkor az egy örök darab lesz.
Nekem pl. a drótos kupakleszedővel kombinált eszköz nem jött be egyik verziója se kapcsolóra, se switchre. Nehéz rajta jó fogás találni illetve stabilan megtartani azon a téglalapon. A drótos leszedő pedig nem túl kíméletes a kupakkal. Arra - vessetek a mókusok elé - az XVX Horizon mellé adott puha műanyag, gyűrűs eszköze vált be a legjobban. Ha az ember minden kupakot leszed, akkor soronként oldalról könnyű rátolni a következőre. Egyet kiszedni középről egy picit körülményesebb vele, mint a drótossal, viszont még soha nem harapott bele a kupak alsó élébe.M.
-
nyunyu
félisten
válasz
eagleberg #91642 üzenetére
Akkor neked találták ki a TTC Silent Bluish White kapcsolóját.
Ezen tompítva van a pole koppanása bottom-outkor, meg a stem vállának a felfelé csapódása, de a kék kapcsolókra jellemző clickjacket ketyegése megmaradt.Azért ízlelgessük csak a hangtompított kék kapcsoló kifejezést.
-
dqdb
nagyúr
válasz
eagleberg #91215 üzenetére
Igen, a VIA csak a QMK tudásának töredékét teszi kényelmesen elérhetővé, és már ezzel is földbe döngöli a nagy gyártók billentyűzeteikhez adott konfigurátorait.
Érdemes elsőre végigpörgetni csak úgy önmagában a dokumentációt anélkül, hogy saját build környezetet állítanál össze, hogy lásd milyen lehetőségek vannak, aztán utána mehet "élesben". Első/mélyebb kísérletezéseknél nem árt, ha van a közelben egy másik billentyűzet, amivel probléma esetén a flasheléshez szükséges parancsokat ki tudod adni. Általában nem lesz rá szükség, mert keymapet nehéz annyira elrontani, de ha handlereket is írsz, akkor már más a helyzet, egyszer például nekem sikerült úgy elrontanom handlert, hogy a lefordított firmware-ben csak a numpad billentyűi működtek).
Ez az external userspace relatíve új feature, sok merge-től megkíméled magad, ha eleve így hozod létre a saját környezetedet, és még a fordítást is el tudja végezni helyetted akár.
-
dqdb
nagyúr
válasz
eagleberg #91212 üzenetére
Én lusta lennék, és inkább másik megoldást keresnék fejlesztés helyett, amit a VIA támogat
mondom ezt úgy, hogy úgy kellett elővenni a screenshotokhoz egy üres nyákot, mert azonnal megy fel saját QMK fordítás a billentyűzeteimre
Special fül, Any key:
És máris mehet a modtap kódot beírása:
Ha nem használod mindkét Space-t, ami eléggé tipikus, akkor az egyik lehet egy böszme nagy Fn, vagy ha mégis, akkor
LT(1, KC_SPC)
és a mostani Fn-re mehet a jobb Ctrl.Másik megoldásként nálam a ↑ vagy a Home alakulna át modtap jobb Ctrl-lá a
MT(MOD_LCTL, KC_UP)
vagyMT(MOD_LCTL, KC_HOMEP)
kódokkal. -
dqdb
nagyúr
válasz
eagleberg #91210 üzenetére
[link]
itt van a Q8 forrása, ez benne van a master branchben[link]
a Pro modellek csak a saját forkjában találhatóak meg külön branchben[link]
ahogyan a Max modellek is (úgy nézem, hogy ez a branch tartalmazza a Pro modellekhez is a legfrissebb verziót)A Keychron eléggé hülyén oldotta meg, mert adott billentyűzet minden változatához külön firmware-t készített, így az ANSI-ISO és knob-nincs knob opciók mentén kell a megfelelő mappát kiválasztani.
Tap dance segítségével lehet elérni azt, amit szeretnél, ahol a
ACTION_TAP_DANCE_FN_ADVANCED()
makrót használva kell megírni a saját handlereket, a hatos példa eléggé jó kiindulási alap. -
dqdb
nagyúr
válasz
eagleberg #91208 üzenetére
Ez sajnos nem oldható meg még a Special fül mélyére eldugott Any billentyűkódot használva sem.
Az LT(1, kc) kóddal azt el lehet érni, hogy nyomva tartva a billentyűt az első layerre váltson átmenetileg, míg lenyomva a kc billentyűkódot küldje el, de ez nem lehet speciális kód, mint a kívánságodhoz szükséges OSL(2) lenne.
Ehhez egy Vial firmware és az abban elérhető alapszintű tap dance is kevés lenne, muszáj QMK-ig lemenni és saját kódot írni rá.
-
válasz
eagleberg #91100 üzenetére
Az, hogy valaki gyorsan gépel és egyáltalán tisztában van-e a lehetőségeivel/próbált-e mást nincs igazán korrelációban, ahogy azt sem tudhatod, hogy egy maximálisan igényeihez igazított eszközzel mit produkálna.
Egy jól személyre szabott mechával gyorsabban és komfortosabban lehet dogozni, mint egy random hulladékkal, és ha a személyes faktoroktól eltekintünk, már csak puszta fizika miatt is. Arról nem beszélve, hogy a gépelési érzet és hang is kihat a munkamorálra.
Néha amúgy én is egy atomgané Omega vagy miabánat membrános szeméttel írok cikket (akkor kerül fel az asztalra, mikor mondjuk kajálok vagy valamiért épp nem patyolat a kezem, de kell a gép, ezt meg akkor sem sajnálom, ha hajacskás kacsazsírt hánynak rá a mongúzok), és össze sem lehet hasonlítani a tempót, precizitást és feelt azzal, ami pl. most előttem van.
tl;dr: Attól, hogy valaki strandpapucsos páros lábbal ugrál a gőzölgő tehénlepénybe, neked még nem feltétlenül muszáj.
-
Mephike
őstag
válasz
eagleberg #91089 üzenetére
Nálam most egy ideje Molydeus által ajánlott Gateron Milky kapcsolók vannak, és szerintem maradni is fognak. Viszont szeretek kipróbálni kapcsolókat, van is itthon néhány, abból az egyik a már említett Durock Silent Dolphin.
Megtartani a kis delfineket nem fogom, majd valaki megnyeri őket. -
MrSealRD
veterán
válasz
eagleberg #90641 üzenetére
Csak tudnám, hogy akkor mire való ez a kicseszett fórum ha nem arra, hogy adott témában járatlanok is információhoz jussanak. Ehelyett rendszeres megélés, hogy az elefántcsont toronyból leszólnak a "nagy öregek".... "hülyeséget akarsz, itt kereplő, nesze...ez az igazi!!!"
Csak a nagy lendületedben azt felejted el, hogy ha a betérő újoncok 30%-a ugyanazt a halk megoldást keresi... akkor bizony itt piaci rés kezd nyílni a billentyűzetek tengerében...
Ráadásul ha túllépünk a saját kis magyar pocsolyánkból akkor máshol is szép számmal nyílnak azok a topikok ahol olyanok érdeklődnek akik nem akarnak maguk körül géppuska tűz imitációba átmenni csak azért mert legépelnek egy bekezdést...Nem tudom mi az oka ennek a fellengzésnek, sem annak, hogy itt többen helyt is adnak ennek, csak azért mert hobbijuknak tekintik azt, hogy egy perfiériát reszelgetnek színes kupakokkal... Gondolom nem gond ha néhányan élnek még azzal az igénnyel, hogy keresik az élményt és azt a minőséget amit egy mechanikus billentyűzet ad... de em feltétlenül akarják erre rászánni a fél életüket, és egyszerűen csak használni akarják...
Tényleg a fenébe már, hogy kigúnyolják az embert azért mert kérdezni mer... Szégyen ez a viselkedés.
-
Throme
veterán
válasz
eagleberg #90641 üzenetére
... javasolt görgős egér használata és másodperceken belül túljuthatsz a kifogásolt részeken.
Nem az élet értelme, de egy sűrűn előforduló igény.
Vannak akik nincsenek egyedül és figyelnek arra, hogy másokat ne zavarjanak/idegesítsenek, amellett, hogy ne kelljen lemondani a mechanikus billentyűzetről. -
-
dqdb
nagyúr
válasz
eagleberg #90584 üzenetére
Kijött mostanában pár modern billentyűzet szolenoid támogatással (talán a Class80 a legegyszerűbben elérhető ezekből), bár azokban kisebb teljesítményű darabok vannak, és kevésbé kopognak.
Emellett a klasszikus Model F vonalhoz létezik mod, olyan is, amelyiknél konfigurálható a szolenoid működése.
-
dqdb
nagyúr
válasz
eagleberg #90582 üzenetére
Szolenoidot elé.
-
dqdb
nagyúr
válasz
eagleberg #90321 üzenetére
Az ilyenek miatt szoktuk emlegetni, hogy 75%-os méretben és alatta különösen fontos a teljesen programozható kiosztás, hogy ne neked kelljen a tervező hülyeségéhez igazodni, hanem a billentyűzet igazodjon hozzád, ezért is jó látni, ha QMK/VIA támogatással érkezik valami mainstream dolog, mint az összes Keychron mostanában.
Ha egyszerű billentyűk felcseréléséről van szó, akkor az ilyen operációs rendszerben beállított mappingek szépen működnek (Windows alatt SharpKeys tudja körülbelül ugyanezt és az AutoHotkey sokkal többet), azonban ha többet szeretnél, például az Fn réteg szerkesztése vagy több Fn réteg, akkor azt csak a billentyűzet oldalán tudod megtenni.
-
-
válasz
eagleberg #90109 üzenetére
Vagy csak nem hallod. Én legalábbis még soha nem hallottam olyan kezeletlen MX1A kapcsolót, ami ne pengett-karcolt volna valamennyire. Vintage verziókat még nem próbáltam (viszont szeretnék, eléggé...), de a Miya Próban amúgy sem azok vannak, hanem sima, polikarbonát tetejű darabok.
Rugócserével és/vagy kenéssel már nem peng, de azt meg nem fogod normálisan kivitelezni egy nem hot swapes boardban.
-
-
-
-
dqdb
nagyúr
válasz
eagleberg #88762 üzenetére
bal kéz: Caps Lock (eredeti funkció rétegre száműzve), ebből ritkán szokott lépcsős Function feliratú kupak lenni, így Caps Lock kupakkal, valamint a Caps+Tab további rétegre visz
jobb kéz: osztott jobb Shift jobb oldalára tett billentyű, erre szokott lenni 1u Fn feliratú kupakosztott Space-nél próbáltam a jobb oldali Space-re tenni, mert bal kézzel ütöm a Space-t, de az nem vált be, továbbra is a Shift mellettit nyomkodtam
Ha home row-ra tennék modtap layerváltókat, akkor a két homing billentyű (F és J) lenne a cél, mert azt vakon is ki lehet tapintani értelmes kupakkészlet mellett. A lépcsős Caps Lock és a jobb Shift jobboldala is erről szól (és a split Space is erről szólna, ha a kezem ráállna), 100-ból 100-szor lehet eltalálni, míg a klasszikus Space és jobb Ctrl közé tett Fn-re ez nagyon nem igaz.
-
Domonkos
addikt
válasz
eagleberg #88764 üzenetére
Most egy Datahand-et.
Elotte egy choc skeletyl-t, azelott pedig par dactyl-manuform-ot. Pluszban van egy ferris sweep-em, amit legtobbszor akkor hurcolaszok magammal, ha a laptop melle csak ez fer be. -
Domonkos
addikt
válasz
eagleberg #88599 üzenetére
Hat, ha ugy probalod meg kivaltani, hogy csak billentyuzetrol csinalnad ugyanazokat az egerezeseket, amit eddig egerrel vegeztel, akkor nem hiszem, hogy nagyon sikeres vagy elvezetes lesz.
A billentyuzetes egermozgatas - mondjuk ki - nem jo. Amit meg tudna sporolni - hogy ki es vissza kelljen nyulni az egrhez, az nem egy tul nagy valami; es ez a modszer osszesen ennyi elonybol indul. Ha annyira benacska a mozgas, mint amilyen, akkor nem sokat erdemes ezt hasznalni, mert egy kicsit komplexebb, vagy hosszabb mozgast igenylo (resz)feladatokhoz megint inkabb az eger lesz a jobb.Szoval en inkabb azt javaslom, hogy ne igy probald meg kivaltani az egeret, hanem ugy, hogy amik eddig billentyuzeten bena helyen vagy elerhetetlen billentyukombinaciokan voltak funkciok, azokat hozzd be kozelebb! (azokat, amiknel inkabb kinyultal az egerert, mert azzal gyorsabb vagy konnyebb volt) Ezzel sokkal nagyobbat lehet sporolni.
Plusz - amit mar tavaly is tobbszor leirtam - ilyen "kiosztas" kialakitasanal ne a billentyukombinaciot probald meg megjegyezni es utana meg egy visszaemlekezessel az ehhez bind-old billentyut, hanem a billenty <-> funkcio parosra fokuszalj csak! Teljesen jo megoldas az is, hogy a makrora vagy billkombora valami aliasszal hivatkozol, ami az adott firmware tamogatasatol fuggoen lehet valami preprocesszor makro, meta-keycode vagy uj keycode deklaracio. stb.
-
dqdb
nagyúr
válasz
eagleberg #88599 üzenetére
Elméletileg van 3 féle sebesség lehetőség. Ezeket a sebességváltókat kiraktam 1-1 gombra, de hiába nyomkodom a sebesség nem változik.
A VIA alatt a QMK többféle módot támogat az egérfunkciók működésére, az a 3 billentyűkód az alapértelmezett módban éppen nem csinál semmit sem.Itt van a dokumentáció az egyes módok működéséről és a paraméterezésről, saját QMK firmware fordításával tudod ezeket testreszabni.
-
Domonkos
addikt
válasz
eagleberg #88587 üzenetére
Van/volt, mert elfer, de nem igazan hasznalom, mert szerencsere nem kell sokat egerezzek.
Ha meg megis, akkor meg ugyis annyit, hogy ahhoz meg erdemesebb elovenni egyet.Sajat tapasztalatom az az, hogy amikkel ergo vonalon a tobbiek megprobaljak kivaltani a 4 vagy 8 iranyu egerkurzor mozgato billentyuket, azok mind jobbak is nala. Talan a beepitett trackball lehet a legjobb, ha azt amugy szereted, ellenben a tobbi az olyan meh.
Sokkal jobban jarsz, ha a munkafolyamataidat tudod ugy alakitani, hogy egyikhez-masikhoz ne kelljen egyaltalan semmi eger, vagy csak a legelejen vagy legvegen. ~szerintem.Ellenben a datahand altal inspiralodva most nemreg megint alakitgattam az "alap" alap kiosztasomat, igy az egermutatot a 4 iranyba tolo billentyuket most felvettem meg egszer a masik kez ala is, viszont annyi csavarral, hogy a bal oldalon levo billentyuk azok gyorsabban mozgatjak a kurzort, mint a jobb. Raadasul kombinalni is lehet oket. Szoval csak a jobb oldalt tolva/huzva/nyomva lassan megy a kurzor; ha csak a bal oldalt hasznalom, akkor gyorsabban; ha mindkettot ugyanabba az iranyba, akkor nagyon gyorsan, ha pedig ellentetesen, akkor a bal oldal altal nyomott iranyba, de szuper precizen.
Ez igy 4 sebesseg per irany, amibol par orthogonalis kombinacio is konnyen hasznalhato. Termeszetesen meg ez is elmarad egy tapipadtol vagy trackball-tol, de az alap konfiguracional messze-messze jobb. -
Domonkos
addikt
válasz
eagleberg #88582 üzenetére
Ha kiserletezos kedvedben vagy, akkor meg azt is kiprobalhatod, hogy a space-t ugy allitod be, hogy az csak lenyomas+felengedesre legyen space, egyebkent pedig ha kombinacioban nyomod (space lent tart + egy masik billentyu le+fel), akkor control-kent viselkedjen!
En a control-t az elmult 5 evben - majdnem vegig - igy hasznaltam. Noha nekem nem a space-szel, hanem eloszor az enterrel majd az escape-pel osztozott egy billentyun.
Ennek az az elonye norby_42 javaslataval szemben, hogy a ctrl-os kombinaciokhoz igy csak 2 billentyu szukseges a 3 helyett.
Arra viszont szamits, hogy ha ezt igy fogod hasznalni, akkor a space kesni fog; nem a leuteskor fog regisztralni, hanem a felengedeskor. Egyeseket zarav, es en is a space-en turom meg a legkevesbe.
VIA-ban sajnos nem tudok segiteni.
-
Molydeus
őstag
válasz
eagleberg #88566 üzenetére
Ez sajnos egy elég általános hiányossága az Arisu (65%-os semi-split) kiosztású billentyűzeteknek.
Ha van LCtrl az tipikusan Arrow block nélküli Alice, lényegében egy osztott 60% WKL + gyakran egy középső billentyű a Space-ek között.
Azért léteznek kivételek Arisu-ból is.M.
-
dqdb
nagyúr
válasz
eagleberg #53148 üzenetére
Az a billentyűzet mindig is 20000-40000 forintos árkategóriában volt kapható, az eMAG hülyesége a kamu ár.
Ettől függetlenül létezik ez vagy közel ez az árkategória a billentyűzetek piacán: ehhez vagy extrém kevés példányban gyártott egyedileg sorszámozott darabnak kell lennie felkapott prémium gyártóktól végtelen hosszú várólistával (amiből sokszor sorsolással döntik el, hogy ki vásárolhat, azaz hiába van pénzed, attól még nem biztos, hogy az óhajtott billentyűzetet meg tudod venni a gyártótól, ezért a használtpiacon óriási haszonkulccsal lehet továbbadni dolgokat), vagy 30+ évesnek, ami azóta is minőségi darabnak számít és kevés példány érhető el. Vagy a kettő kombinációja, itt a leendő tulajdonos kérésére egy régi billentyűzetből kiforrasztott kapcsolók kerültek be a fenti linkekhez hasonló billentyűzetbe. A pontos végösszegre nem emlékszem, de arra igen, hogy 5 dollár volt a 20+ éves kapcsolók darabja, és 87 darab kell egy ANSI TKL-hez.
Ezek a darabok már körülbelül arról szólnak, mint a drága órák: inkább gyűjtemény részei lesznek, mint valós használati tárgyak.
-
Beretvás
veterán
válasz
eagleberg #44192 üzenetére
"Olyan nagy különbség nincs a gumidomos és a mechák között." Erre csak annyit lehet reagálni, hogy nagyon igénytelen lehetsz, ezen nem kell megsértődni mert ha valaki nem lát nagy különbséget gumidóm és meha között akkor ott valami vagy nem stimmel vagy simán igénytelen mint a kecske..
-
-
Domonkos
addikt
válasz
eagleberg #42714 üzenetére
Legrosszabbtol a kevesbe rosszig (szubjektiv):
- A kapcsolas ugyanugy csak bottomoutnal van, mint akarmelyik* gumidomosnal
- Bottomoutkor "nem kemeny feluletre erkezik" a billentyu
- A billentyuk nem allank stabilan
- A stabilizalt billentyuk kozel sincsenek olyan stabilak, mint a cherry vagy costar stabis billentyuzeteknel
- Ha elszakad az also membran, akkor lehetetlen javitani
- Egyaltalan nem jellemzo, hogy vastag anyagbol lennenek (se a haz, se a kupakok)
- Nemelyik billentyuzetnel hianyzik meg a 6KRO is
- Hangosak, raadasul nem femes, hanem muanyagos hangjuk van
- Erzekenyek a koszra
- Nem kompatibilisek semmivel*
- Es mindezek ellenere dragak - bar inkabb a mechak lettek tul olcsok manapsagInb4: de hat ezeket egy csomo mecha billentyuzetnel is meg lehet figyelni. - Tudom. Ezert nem szoktam azokat a tipusokat sem ajanlani.
Egy jo billentyuzet draga; viszont meg az sem kompromisszummentes. Sok ev alatt en is rengeteget probaltam es a mostani is vagy mar a 7., amit eddig mindig jobbra es jobbra csereltem. Egyreszt azert, mert tenyleg jobbak a mostani billentyuzeteim, masreszt meg formalodott annyit az izlesem es olyan dolgok lettek fontosak vagy epp kevesbe fontosak amik par eve meg nem voltak azok. Eddig egyetlen billentyuzet sem felelt meg szamomra teljesen, de legalabb konvergalnak...
Az ilyen memchanical kapcsolok pedig pont a fontos szempontokon nem tudnak sokat felmutatni. -
Skullwipe
senior tag
válasz
eagleberg #42630 üzenetére
Ez egyébként érdekes kérdés, hogy pontosan akkor mi is romlik egy cherry féle megoldásnál. Attól még hogy arany, nem azt jelenti hogy jó is, hiszen a rugóknál is csak a swagnek jó, amúgy csak keményebbek lettek. Amúgy csak kapcsoló csere, igaz nem egyszerű, de ezután ha egy ilyen billben megcsinálja az ember, utána már azért nem lesz ezzel gond később, ugye a Gateronok elég olcsón hozzá férhetők.
-
ribizly
veterán
válasz
eagleberg #42368 üzenetére
Én nem írtam ilyet. Tudom, hogy hibás model mindenhol előfordul. De még egyszer nem fogok rendelni USA-ból, ha amúgyis volna alternatív célpontom.
De ha már itt tartunk: bekaphatja a CM!
Fordulásból elküldtek a pics@ba, az RMA-val. Pedig szerintem ezt intézniük kellene, ha már be lehetett regisztrálni a terméket. -
nyunyu
félisten
válasz
eagleberg #37605 üzenetére
Ketyegős vagy taktilis kapcsolóknál még oké, mert ott érzed, kb. meddig kell ütni a kapcsolót az érzékelésig (Kivéve pár új Kailh, ami előbb jelez, mint kapcsol)
MX Bluera nem is raktam o-ringet, mert azon tényleg többet rontott, mint amennyit a hangjának használt volna, de pl. MX Brownnál nincs nagy különbség gépelési érzetben, csak hamarabb fogy el a lenyomható tartomány, aztán akkor csillapít a ring.Viszont lineárisnál nem sok támpontod van, hogy 1.8mm-re, vagy 2.2mm-re sikerült éppen nyomnod a gombot, így hajlamosabb az ember bottom-outolni, az viszont hangosan koppan, ha acél van a kapcsolók körül.
-
sad_Vamp
őstag
-
nyunyu
félisten
válasz
eagleberg #32505 üzenetére
Dizájnra vagy minőségre jön be jobban a CM kupak?
Egyébként meg egyéni preferencia kérdése.
Múltkor linkeltetek itt valami ocókínaikékkapcsolós rettenetről tecsővideót, meglepődtem rajta, hogy mennyire kultúrált hangja volt.
Azt hittem, hogy elromlott a videót készítő mikrofonja, mivel túl halknak tűnt az Outemu Blue azokkal a vékony és magas ABS kupakokkal, nem értettem, hogy miért nyomja el a bottom out clack hangja a kapcsoló clickjét.Aztán végigpróbáltam az itthon talált kupakjaimat a különböző kapcsolókkal, kiderült, hogy kék kapcsoló szebben szól a vékony kupakokkal, mint az általam preferált masszívakkal...
Cherry MY3000XXL vékony PBT kupakja erősen elnyeli a kék kapcsoló ketyegését, jóval halkabb, és mélyebb a hangja, mint a vastag kupakjaimnak, nincs meg az az éles click.Szóval nagyon nem mindegy, milyen kapcsolót milyen kupakkal próbálsz, na meg az o-ring is sokat hozzátesz azzal, hogy nagyjából kiiktatja a clackot.
(Egyébként még mindig Gateron Brown+vastag PBT kupak+o-ringre voksolok.
Cherry/GMK doubleshot is nagyon jó lenne (pénztárcámnak nyilván nem), de nem szeretem azok idővel kifényesedő, csúszós felszínét, na meg az ABS sárgulását.
PBT nem sárgul, érdesebb textúrája nem kopik, nem csúszik.)
Új hozzászólás Aktív témák
Kérlek kérdésed előtt olvasd el az Összefoglalót!
Ha kifejezetten egy modellt keresel használd a fórumos keresőt, hátha valakinek már van tapasztalata vele!
10.000Ft alatti billentyűzetekből az összefoglaló szerint érdemes választani!
Tudtad, hogy nem magyar feliratozású billentyűzettel is pont ugyanolyan jól lehet magyar szöveget bevinni, mint akármelyik magyar feliratozásúval? wow
"blue switch has paragraph sense , when you press it ,it have a "kacakaca" sound"
A topikban (terméket, munkát, szolgáltatást) hirdetni tilos!
- Győr és környéke adok-veszek-beszélgetek
- PlayStation 5
- Apple asztali gépek
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Autós topik
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Windows 11
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Diablo IV
- Egyéni arckép 2. lépés: ARCKÉPSZERKESZTŐ
- További aktív témák...
- HP ProBook 430 G3 laptop Pentium 4405U CPU (hibás)
- Apple iPhone 13 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Bomba ár! HP ZBook 15 Studio G3 - Intel Xeon I 32GB I 512SSD I 15,6" FHD I Nvidia I Cam I W10 I Gar
- iPhone 15 128GB, Újszerű, Független, 88%, Garanciával!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 16/32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest