-
Fototrend
Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban !
Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.
Új hozzászólás Aktív témák
-
faki_
senior tag
válasz
berobi78
#38690
üzenetére
Főleg a Fuji részhez tudok hozzászólni:
"Van itthon pár régi M42-es manuál obim (helios 44m 58mm, jupiter 37A 135mm és jupiter 21M 200mm), ezeket néha előveszem, és lövök velük egy-két képet, de nem jellemző."
MILC-nél a belenagyítható élőkép (és esetleg az élkiemelés) miatt más lesz a használat és a sikerélmény is.
"Amire használom a gépet, az 90%-ban a kisfiam fotózása (20 hónapos örökmozgó)"
Amennyiben autófókusszal gondolod, akkor az X-E1-et nyugodtan lehúzhatod a listáról.
"családi események, általában rossz fényviszonyok között"
Itt jól jöhet a Fuji átlagon felüli magas ISO-s teljesítménye és az X-E1/2 praktikus, felfelé billenthető kis vakuja vagy a viszonylag olcsó Meike MK-320 (utóbbi valószínűleg Olympusra is van).
"Arckövető autófokusz."
Az X-E1 ismét kilőve.
"Ezekhez kapható kitobi képe mennyire áll távol az általam jelenleg használt Tamrontól?"
~3.75 méter.
Nem tudom, de a 18-55mm nem egy átlagos kitobi, ill. az ára sem, használtan is kb. 80-90e Ft. A 16-50mm harmadár, de csak a szokásos fényerőt hozza, viszont tájképekhez a kezdő 16mm jól jönne."A jövőben vennék hozzá egy fényerős portré obit ... (bőven 100e alatt használtan)."
A Fujit lehúzhatod a listáról, ha meg is elégednél a 60/2.4-vel, az se nagyon van 100e alatt.
"és egy telét"
A nem túl fényerős, de remek minőségű 50-230mm az eBay-ről általában újonnan az itthoni használt árán beszerezhető, kb. 50-60e Ft.
Utómunkához nincs nagy érzékem, látásom, de kb. 1,5 év Fuji RAW-ozás után visszanézve a képeket, úgy éreztem, csak rontottam képeken a feldolgozással.
Így már nem nagyon foglalkozom vele, elég az én szintemre a JPEG, inkább jobban figyelek a helyes expóra.
Új hozzászólás Aktív témák
- LED világítás a lakásban
- OFF TOPIC 44 - Te mondd, hogy offtopic, a te hangod mélyebb!
- VHS digitalizálás
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Path of Exile (ARPG)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- Milyen routert?
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Gaming notebook topik
- További aktív témák...
- HPE Aruba switch, 48G PoE+, 4SFP+, L3, Smart managed
- Bomba ár! HP ProBook 450 G8 - i5-1135G7 I 8GB I 256SSD I HDMI I 15,6" FHD I Cam I W11 I Gar
- LG 27UP850K-W - 27" IPS LED - 3840x2160 4K - DisplayHDR 400 - USB Type-C - AMD FreeSync
- ÚJ HP ProBook 445 G11 - 14" WUXGA - Ryzen 5 7535U - 16GB - 256GB - MAGYAR - 2+ év garancia
- GYÖNYÖRŰ iPhone Xs Max 256GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3537, 100% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.
Nem tudom, de a 18-55mm nem egy átlagos kitobi, ill. az ára sem, használtan is kb. 80-90e Ft. A 16-50mm harmadár, de csak a szokásos fényerőt hozza, viszont tájképekhez a kezdő 16mm jól jönne.
Így már nem nagyon foglalkozom vele, elég az én szintemre a JPEG, inkább jobban figyelek a helyes expóra.
Mr.Csizmás
