Új hozzászólás Aktív témák
-
Egy fenéket lassabb... más...
Bios alatt ugye az alaplapi raidvezérlő biosára gondolsz. A szoftveres raid az amikor az operációs rendszer végzi el a raidvezérlő feladatait is. Ennek raid 0 nál nincs jelentőssége, hiszen annak a felépítése faék egyszerű. Páros bitek egyik winyo páratlanok másik winyó. Namost ha ez linux vagy windows vagy más oprendszer végzi akkor ottmarad a maradék terület amit még fel tudsz használni. De érted mikor egyik winyon lévő szabad területet használod az hazavágja a RAID-0 tömböd teljesítményét hiszen az egyik lábát plusszban megterheled adatforgalommal.
Hardveres raid esetén a többszázezres kártyák tudják ezt hardveresen / Az alaplapi 20 forintos chippek nemtudják /. De ott sem igen használják hiszen relative olcsó a merevlemez hát vegyünk ugyanolyananokat.
És nem használják RAID 0 -ban hiszen annak a feladata, hogy gyors legyen. Mindig ha kellett valamilyen raid akkor vettek egyforma merevlemezeket.
Új hozzászólás Aktív témák
- Samsung Galaxy S26 Ultra - fontossági sorrend
- Last Epoch
- Luck Dragon: Óraátállítás
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Cyberpunk 2077
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- A Föld teraformálásával építene galaktikus birodalmat Elon Musk
- Formula-1
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- További aktív témák...
- GYÖNYÖRŰ iPhone SE 2022 128GB Red -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4535, 100% AKKSI
- MikroTik CCR2116-12G-4S+
- Hp ProDesk/ EliteDesk SFF/MT G4/ G5/ G6 / i5 8-9-10.gen /Win11- Számla, garancia
- 512GB NVMe SSD, 1 év gar - 2230
- AKCIÓ! GIGABYTE B550M R7 5700X 32GB DDR4 512GB SSD RTX 4070 Super 12GB NZXT H510i NZXT 850W
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
