-
9900 - 9801
11518 - 11501 11500 - 11401 11400 - 11301 11300 - 11201 11200 - 11101 11100 - 11001 11000 - 10901 10900 - 10801 10800 - 10701 10700 - 10601 10600 - 10501 10500 - 10401 10400 - 10301 10300 - 10201 10200 - 10101 10100 - 10001 10000 - 9901 9900 - 9801 9800 - 9701 9700 - 9601 9600 - 9501 9500 - 9401 9400 - 9301 9300 - 9201 9200 - 9101 9100 - 9001 9000 - 8901 8900 - 8801 8800 - 8701 8700 - 8601 8600 - 8501 8500 - 8401 8400 - 8301 8300 - 8201 8200 - 8101 8100 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Tabletek, E-bookok Nyomtatók, szkennerek PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
MasterDeeJay
veterán
Köszi szépen!
Nem sokszor van lehetőségem rá hogy kísérletezzek. Ez konkrétan egy közel száz fős gyár levelező, dc, dns, dhcp szervere szóval csak a lehető legkevesebb offline idővel oldhatom meg.
Arra is gondoltam hogy eszközkezelőben eltávolítom hátha engedi, majd lehúzom Ma este lemegy egy mentés és megpróbálkozom reggel vele. -
HUfantom
őstag
Hát nincs sok lehetőség....
Az egyik hogy nyomkodod az F8at bootoláskor és lesz egy SECONDARY lehetőség a boot menüben.
Na akkor a másik winyóról indul a rendszer.Vagy leállítod kikötöd a hibás merevlemez és bootolsz a másikról. Ha minden megy akkor királyság
Esetleg nyomsz egy SFC /SCANNOW akkor meggyőződik, hogy az oprendszer ép.Onnantól megint több lehetőséged van attól függően mit akarsz csinálni
-
MasterDeeJay
veterán
Köszönöm a választ!
Akkor ezek szerint a gyenge sectorokon kívül elvileg mindent átvitt? Vagy megállt a legelső rossz szektornál és nem vitt át semmit?
Az lenne a fő kérdés hogy most éppen van-e szinkronizálás. Tehát dolgozik-e mindkét vincsi, és csak a bad sectoros részek nem szinkronizálódnak vagy megállt az egész és csak a 0-ás lemezről megy?
Nem tudok valahogy "beleznézni" a másik lemezbe hogy éppen mit vitt át és aktuálisak-e az adatok? -
brd
nagyúr
A Redundanciahiba az Redundanciahiba a Kifogástalan pedig Kifogástalan. A C:-t kell ellenőriztetned, a D az már átkerült az 1-esre. Ameddig nem tűnik el a Rendundanciahiba a C:-ről, addig nem sikerült maradéktalanul tükrőznie a 0-ás lemezről az 1-esre a tartalmat. Értsd: addig nem sikerült teljesen a szinkron, ameddig nem lesz kifogástalan. Persze ettől még működhet tökéletesen a másolat, mert ha pl. egy filerendszer által nem használt sector hibás csak a forrásoldalon, az a működésben nem okoz gondot ugye (de erre gondolva ne véld úgy, hogy jó lesz az, csak mint mellékinfót mondom).
-
MasterDeeJay
veterán
Létrehoztam egy tükrözést, és az lenne a kérdésem hogy honnan tudom azt hogy hiba esetén melyik vincsiről dolgozik vagy egyáltalán sikerült-e a tükör létrehozása.

A 0-ás lemezen van 16 gyenge szektor, ezért fogtam és beraktam mellé kettő teljesen újjat. Majd tükröztem és logikusan kiírja hogy nem jó az első vincsi. De azt nem tudom meg hogy most sikerül-e a szinkron vagy nem?
a C:-re írja hogy redundancia hiba és veszélyben
a D: meg látszólag okés
Azt szeretném hogy a 0-ás lemezt kivehessem és messze elhajíthassam, de biztosra kellene mennem hogy az újra átmentett mindent. Aztán következő lépésben menne a tükrözés a másik újra. -
qnadam
veterán
helló,
keresek egy vezérlőt: pcie, 4 sata port, le tudja állítani a nem piszkált vinyókat.
konkrétan egy g8 microserverbe kellene a gyári raid helyett valami, amivel nem pörögnek folyamatosan a vinyók. az se baj, ha a gyári mini-sas kábel maradhat a helyén
a raid funkció nem igazán érdekes, wss van úgyis.
van ilyen? -
dszabi
tag
Sziasztok!
Jelenleg a Windows-om egy 2 db SSD-ből álló RAID0 köteten helyezkedik el.
Ezt le szeretném cserélni 1 db, nagyobb SSD-re.
Van olyan program, amivel a rendszerpartíciót át tudom rakni az új SSD-re? -
#20221952
törölt tag
-
HUfantom
őstag
-
#20221952
törölt tag
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem.
SDD működik-e Raidben akkor, ha sem az SSD, sem egy másik merevlemez nincs tömbben, de egy harmadik és negyedik azonos márkájú és típusú merevlemez tükörben lesz használva. Okozhat ez gondot?
A válaszokat előre is köszönöm!kissa1026
-
Fuser és Tsa
tag
-
Krix
őstag
A thecus supportot próbáltad már?
-
Fuser és Tsa
tag
Sziasztok,
van egy Thecus 4200eco NAS-om 4 merevlemezzel.
egyik pillanatról a másikra eltűnt a RAID5 belőle, nem lát semmit. A NAS-hoz hozzáférek, lemezhibát nem jelez, de nem mutat raid-et rajta.Hogy tudom visszavarázsolni az adataimat?
-
#65537792
törölt tag
-
HUfantom
őstag
Szia!
Egyiket sem.... Ez nem erre való. amit te szeretnél az a JBOD ami egy zsákutca volt régen. Annak volt az a lényege, hogy egyik winyót összefűzni a másik után. De akkor még 40MB-os diszkek voltak és szükség volt rá...
Egyszerűen rakd be mindkettőt és használd őket..... nem kell túlerőltetni ezt a RAID témát....... -
#65537792
törölt tag
-
lakisoft
veterán
-
#65537792
törölt tag
-
lakisoft
veterán
-
#65537792
törölt tag
-
r4z
nagyúr
-
#65537792
törölt tag
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy lehetséges e egy 120GB-os és egy 300GB-os SSD RAIDbe rakni, hogy egybe lássa? Vagy ez csak kettő azonos SSDvel lehetséges?

-
r4z
nagyúr
Sziasztok!
Elméleti kérdés következik.
Van egy RAID6 tömb azonos lemezekkel, ez ugye két lemezes hibatűrést jelent. Ha egy lemez beadja a kulcsot, és nem tervezem pótolni egy darabig, átkonvertálható a tömb RAID5-re, vagy előtte újra kell építeni a RAID6-ot egy ideiglenes lemezzel?Illetve egy másik kérdés: 6-8 lemez esetén lehet hardveres RAID5/6-ot létrehozni két egyforma négyportos RAID kártyával, vagy csak az összes lemezt egyetlen kártyára kötve lehetséges ez?
-
Erwinke
aktív tag
Hello!
Vettem egy Gigabyte H97m - d3h -t raidre. Átraktam a prioritást AHCI-ról RAID-ra beállitottam a 2HDD-t raid0-ba(persze nem azt a HDD-t amelyiken van a win10) és most igy nem bootol fel a windows. loadingkor Kiirja, h: "INACCESSIBLE BOOT DEVICE". Valakinek valami tipp?! Köszönöm! -
HUfantom
őstag
-
python1
veterán
Sziasztok!
Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok,hogy win10-et telepítettem egy olyan gépre amiben 4db HDD működik,viszont olyan probléma jelentkezett,hogy 2db HDD-re került fel a w10. A telepítés folyamán természetesen csak az egyik HDD volt bekötve,miután csatlakoztattam a többi HDD-t az egyik azonos ahdd-re átmásolta a WN10-et (klónozhatta)?
Igazából a biosban nem találtam raid-ra beállítást,AHCI módba telepítettem.
Ilyenkor lehet törölni a másik HDD-t,de igazából azt sem értem ezt miért csinálta így?
-
HUfantom
őstag
Szia
Windows 7 alatt van tükrözés. Hát az egyik winyot tükrözd a másikra.
Aztán leállás kiveszed a szart és a secondary rendszerről. Aztán ha zavar hogy nyivákol a hiányzó disk miatt akkor letörlöd a tükröt. Arra figyelj hogy a hiányzó diszket távolítsd el illetve a boot managert állítsd át -
Ming Cseng
csendes tag
Sziasztok!
SOS-ben kell winyót cserélnem (adatmentéssel egybekötve), mert haldoklik. Tükrözésre gondoltam. Nem csináltam még ilyet, mikre lesz szükségem?
Nem voltam a helyszínen, annyit tudok, hogy egyfajta PC-szervergépről van szó. Vendéglátós szv. fut, otthoni Win7 van rajta. 1 lemez, 2 partíció van.
Mivel tudom gyorsan, hatékonyan átmenteni az adatokat? Kértem 2 winyót és csavarhúzót a mentéshez!
Nem sokáig állhat le, mert ezen dolgoznak, de azért egy tükrözést kibírnak!
Remélem jó helyen érdeklődöm.. köszi srácok! -
*Ropi*
félisten
Ami furcsa, hogy ki volt kapcsolva az írási gyorsítótárazás (mindig bekapcsolom rajtuk, hiszen UPS-en vannak a szerverek) - ezt visszakapcsoltam, meg letöröltem róla 2 anyagnyi helyet, hogy legyen mozgástere. Így végül tegnapra helyreszámolta magát, minden a régi kerékvágásban.

-
*Ropi*
félisten
-
HUfantom
őstag
-
*Ropi*
félisten
Update: hajnalban valahogy sikerült elővarázsolnom a folyamatskálát és azt látom, hogy 42%-nál jár (azóta nem sikerült újra előhoznom). Még az jutott eszembe, hogy közben mégis lehetett egy újraindulás: a Windows Update nemrég frissíthetett, mert az uptime 3 napot ír. Szóval halad, csak behúzott kézifékes csigaként...
-
*Ropi*
félisten
Sziasztok!
Mennyire normális az, hogy a 4x3TB WD RED-ből álló WHS2011 SW RAID5 tömböt kb. 2 hete szinkronizálja? A fájlok elérhetőek rajta, csak szinkronizál...18 GB üres rajta, egyébként nagy méretű fájlok (fotóanyagok 7zip-el tömörítve, átlag 30-50 GB méretben). Segít, ha letörlök róla mondjuk 100 GB-ot, hogy helyet szabadítsak fel vagy ne nyúljak addig bele, amíg nem végzett? Azóta nem állítottam le, nehogy az legyen a gondja (UPS-en lóg).
Előzmény: szétszedtem a HP N36L-t, mert fülsértően hangos volt a tápventije, de pont nem kaptam sehol belevalót, ezért ideiglenesen kapott szilikonzsírt amíg le nem cserélem. Persze 2 nap után megint megjött a hangja.

-
Krix
őstag
-
HUfantom
őstag
-
negyedes
addikt
sziasztok!
adott egy 6tb kapacitast igenylo rendszer. ezt a rendszert raid 1-be kellene kotni.
na most ehhez, az en tudasom szerint, 2db 6TB HDD kellene. A kerdes az hogy ha veszek 6db 2TB HDD ossze tudom fuzni 3x2TB HDD egy logikai drivenak es ezt megcsinalom 2x hogy legyen meg a raid 1?
-
HUfantom
őstag
-
tpeter77
addikt
-
brd
nagyúr
Igazából csak akkor hal be, ha hibás a háttértároló drivere (belefagy és hibát okoz az OS felé a rossz HDD kezelésénél). 2008-tól felfelé (asztali OS-sel még nem néztem ilyet, de feltételezem, ugyanaz a motor van alatta) még azt is meg lehet csinálni, hogy elindítod egy db. csatlakoztatott HDD-vel, rákötsz menet közben egy másikat is, tükrözöd rá az elsőt, megvárod, amíg lefut, lehúzod az elsőt, és fut tovább. Mindezt újraindítás nélkül.
-
tpeter77
addikt
brd és HUfantom
kösz a választ, holnap kipróbálom!
A képeket viszont most is meg tudom mutatni. Partíciók méreteiről is lőttem egy képet.Rendszerlemez D: 392 731 553 792 Byte
Backup disk1 D: 391 731 553 792 ByteMost ezt konvertálja, és ez a maradék, ez lenne a C meghajtó:
Rendszerlemez C: 107 374 178 304 Byte
Backup disk1 C: 107 373 129 728 ByteValóban nagyobb a rendszerlemez mérete egy picikét! Hát rá nem jöttem volna!
Lecsíptem 30MB-ot a nagyobbik D meghajtójából, és engedi mindkettőre a tükrözést.
Big thank you!
-
HUfantom
őstag
-
HUfantom
őstag
-
brd
nagyúr
-
tpeter77
addikt
még egy kérdés...
Az alaplap tudja a RAID1-et, de félek, ha tönkremenne az egyik hdd, akkor a jó hdd-n lévő adatot hogy lehet majd róla lementeni?! Vagy ettől ne tartsak?
A legkevesebb gonddal szeretném megúszni a történetet. -
tpeter77
addikt
Kipróbáltam, de csak 1 partíciót tudok tükrözni a win7 gyári Lemezkezelőjében.
Kijelöltem a C meghajtót, szépen letükrözte, de utána a D partíciót már nem engedte.
fakkk... A gyári win Lemezkezelője csak egy partíció tükrözésére lenne képes?!
mert akkor a C-t hanyagolom, és csak a D-t fogom tükrözni, mert azon van számomra a védendő, fontos adat. -
Lauda
titán
-
tpeter77
addikt
-
HUfantom
őstag
-
tpeter77
addikt
szia,
A videón a meglévő rendszerhez nem nyúlnak, csak társítanak két azonos lemezt, amiket egyként használnak majd.
Én viszont a meglévő rendszer vinyóm C és D meghajtóit tükrözném a második lemezre.
Hiába kattintok a lemezre jobb gombbal, nem jön fel a tükrözés menü, illetve szürkén látszik, mert inaktív...
De rájöttem valamire, ha a C és a D meghajtókra külön nyomok rá, akkor már lehet tükrözni.

Remélem ez lesz a jó megoldás!
-
Lauda
titán
-
brd
nagyúr
-
tpeter77
addikt
-
pschio
őstag
-
tpeter77
addikt
sziasztok,
van egy gépem, amibe 2 vinyót raktam és Win7@64bit Prof. rendszert telepítek rá.
Mind a két hdd egyforma méret, tipus, stb tényleg mindenben egyformák.Szoftveresen szeretném RAID1-ben használni a lemezeket. Hogyan tudom a Windowsban beállítani, hogy a másik lemez tükörképe legyen az elsőnek?
Hallottam, hogy a Win7 ezt alapból tudja, de nem tudom hogyan kell:
a youtube videót hiába néztem, nálam nem hoz fel olyan opciót a rendszer, hogy tükörmásolatot hozhassak létre a meglévő vinyómról.Segítsetek légyszi, hogy kell ezt beállítani. Köszi.
-
hackeeeee
Jómunkásember
-
fgordon
senior tag
Sziasztok!
Van egy raid kártya, elvileg ezzel a specifikációval:
Areca ARC-1220 (PCI-E 4x, SATA 2, 256 MB ECC memória, 4x SATA port). Talán v1.2-es változat.Itt találtam hozzá leírásokat:
Gyári oldal: http://www.areca.com.cn/chinaweb/products/pcie.htm
MANUAL: http://www.areca.us/support/download/RaidCards/Documents/Manual_Spec/ARC_V4.1.zip
MANUAL: http://www.naic.edu/~phil/hardware/manuals/ARC_V4.1.pdf
MANAGEMENT: https://www.aberdeeninc.com/abcatg/manual/Aberdeen/Areca-Mgmt.pdf
Azonban ezek főként ahhoz az ARC-1220-hoz vannak, ami 8 portos, 8x PCI-E-s, ami újabb verzió, mint az 1.2-es amiről szó van.Lenne pár kérdésem:
1.: - adattárolásra kezelni tud nagyobb, mint 2 TB-os HDD-t?
2.: - kezelni tudja az Advanced format-os, AF-es HDD-t?
3.: - tudhat kezelni nagyobb, mint 2 TB-os blokkot?
4.: - Mennyi ideig mehetnek ezek a kártyák? Még most is árulják ezt a 4 portos típust 20-80 ezer Ft-os áron.
5.: - Több verziója van, tud valaki valami infót az ARC-1220 nevű kártyák közötti különbségekkel? Eleinte 128 MB memória volt rajtuk, amiről én írtam, azon már 256 MB van. Van 4 és 8 portos is az ARC-1220-ból, van ami 4x PCI-E és van ami már 8x PCI-E. Biztos nem csak ez változhatott, hanem más is.(Ugyanazt csinálják, mint a nagyobb autómárkák populáris típusaival, hogy nagyon sok változata van egy adott Golf-nak vagy Corolla-nak.)
Köszönöm!

Ui.: Ha más témába kellene írnom, kérlek szóljatok.
-
brd
nagyúr
-
hackeeeee
Jómunkásember
-
pschio
őstag
-
hackeeeee
Jómunkásember
Okaj, köszönöm a segítséget!
Kíváncsi leszek a sebességre.

Kérdés, mi van abban az esetben, ha újra kell tenni a randszert? Felismeri automatikusan a raid tömböt? Vagy csak az egyik HDD-t, és utána újra kell építeni a tömböt?
Ha esetleg úgy döntök, hogy szét szeretném szedni, akkor egyszerűen szétbontható, adatvesztés nélkül?
-
HUfantom
őstag
-
hackeeeee
Jómunkásember
-
hackeeeee
Jómunkásember
-
HUfantom
őstag
Szia!
Gyors válaszok:
Ez a kijelentés még mindig érvényes? Win10 alatt ez, hogy mint működik?
Tényleg ennyi az egész, és innentől a windows intéz mindent?
Igen tényleg ennyi. Ezért is mondjuk inkább ezt használd azt jóóóóó lesz
Lehet, hogy 2 darab 3TB-s HDD-t betennék Raid 1-be. Úgymond mindent csinálok, vagyis, játék, adattárolás, stb.. Lenne ennek létjogosultsága?
Hát ha fontos, hogy winyóhalál esetén tudjál továbbmenni akkor OK.Ebben az esetben, az olvasás érezhetően gyorsabb, vagy minden marad úgy mint eddig, csak lesz biztonsági másolat?
Gyorsabb semmi sem lesz, annyi ha az egyik winyó beszarik akkor a másikról nyomod a restartot és mész tovább. Csak hardveres implementációval lesz gyorsabb, de te nem akarsz annyi pénz kártyára költeni...Ha mondjuk az elsődleges vinyó esik ki, akkor, hogy mint tudom elérni azon a vinyón az adatokat, amire tükrözik a windows?
Ha az elsődleges winyó esik ki akkor a WIN lehal, de nincs gond.....Ha RAID 1 beállítása utána lesz egy WIN 10 és WIN 10 SECONDARY rendszer a boot menüben.
A kettő tökéletesen egyforma általában (99.999%).
Ha az egyik winyó kiesik akkor az egyik lehetőség eltűnik és nyilván a gép a másikat indítja.
Lehet beszerezni a sérült winyó helyére az újat....Amit NE felejts el:
A RAID NEM BACKUP így ne kezeld úgy mintha az lenne...
HA Vírus támad adatoknak kampec.
HA kézzel törölsz valamit akkor kampec.
HA villám belecsap az elektronyos rendszerbe és túlterheli akkor a géped megsül RAID-estül. -
hackeeeee
Jómunkásember
Ez a kijelentés még mindig érvényes? Win10 alatt ez, hogy mint működik?
Tényleg ennyi az egész, és innentől a windows intéz mindent?
Lehet, hogy 2 darab 3TB-s HDD-t betennék Raid 1-be. Úgymond mindent csinálok, vagyis, játék, adattárolás, stb.. Lenne ennek létjogosultsága?
Ebben az esetben, az olvasás érezhetően gyorsabb, vagy minden marad úgy mint eddig, csak lesz biztonsági másolat?
Ha mondjuk az elsődleges vinyó esik ki, akkor, hogy mint tudom elérni azon a vinyón az adatokat, amire tükrözik a windows?
-
Graphics
Jómunkásember
Sziasztok.
Teljesen kívülállóként keresek olyan hardveres megvalósítást RAID-re, amelybe két db 3,5-es "rack" egységbe lehet tenni HDD-t
Sajnos az, hogy céleszközt vegyünk már nem megoldható / okos informatikus / a mostani helyzetből kell kihozni.
Van egy i7-es gép, asztali cucc/ ez is nettó hülyeség volt a részükről/ a lényeg, hogy van 2x1TB HDD, de ezt nem szoftveresen szeretnénk raid-be rendezni, hanem hardverrel.
Egy eszközt már találtunk / InTANK iH2420-2S-S2 , de ez 2,5-es HDD-ket fogad.
Ami lényeges, egy Cooler MAster házba kellene beépíteni 5,25"-ös helyekre, vagy ami még megoldható elegánsabban
Netán elég csak simán egy RAID vezérlő kártya, és kész? Mert az akkor nagyon tökéletes lenne nekünk.
Ha ebből tudtok megbízhatót, akkor az ár nem elsődleges szempont

-
tomibro
tag
Igen-igen, de itt lenne rá igény ebben a gépben! Már én is rájöttem az a jobb verzió és választás, ha felcsatolom valahová aztán úgy ki lehet használni az ssd-ben rejlő okosságokat is!
Köszi!
Swap persze hogy nincsen ssd-n, bár van elég ram, de kicsi-t azért majd fog kapni de csak simán a rendszer vinyóból!

-
lakisoft
veterán
-
HUfantom
őstag
Azzal hasítani fog már

-
traktorgumi
aktív tag
-
HUfantom
őstag
Bocsánat a késői válaszokért..............
traktorgumi
Röviden sajnos több a szopás vele mint amit nyernél. Rendszerre sajnos csak SSD....
Az érezhető növekedést sem hiszem hogy sikerülne elérned a windows nagyon sok nagyon kicsi fájlból áll aminek a feldolgozásában nem segít a RAID 0....tomibro
Akkor csak ghostolni lehet vagy valamilyen időzített backup-al néha néha menteni.
De linux szerveren a "/" nem szokott gyakran változni. Gondolom azért a adatok ilyenek más winyon vannak és úgy van becsatolva a könyvtárszerkezetbe.Ha RAIDbe kötöd elveszítesz mindent amit az SSD adna
illetve hardveres RAID 1 esetén pedig a HDD többlet helyét is.UGYE a SWAP nincs az SSD-n ?????
De amin érdemes lenne elgondolkodni MINEK EGY szerverbe SSD ? főleg rendszernek ?
Ha nincs valami nagyon extrém igény egy sima HDD gond nélkül elviszi a rendszert.roPHka
Nézd RAID 0 vagy RAID 1 ha hardveres teljesen mindegy, mert a rendszer csak egy "nagy" helyet lát így azzal backupolod amivel jólesik. Ghostolhatsz, vagy csinálhatsz egy windowsos tükröt teljesen mindegy csak ugye legyen elég hely azon a "backup merevlemezen".Vírusok ellen igen hatékony módszer a nem kattintani rá a hirdetésekre bármilyen oldalon jársz, hiszen te is tudod nem lesz nagyobb, nem kapsz se autót se luxus villát ha ide kattintasz....

De tényleg szerezz egy JÓ vírusölőt és szörfölj biztonságosan...sosem történt még mentés az adott gépen, ezért ideje lenne elkezdeni.
Menteni mindig azt kell ami pótolhatatlan.
Levelek / családi fotók + videók ami az internetről nem beszerezhető... -
roPHka
senior tag
Haho.
Érdeklődni szeretnék, hogy RAID-be kötött (nem tudom pontosan milyen raid tömbről van szó) hdd tartalmát milyen úton-módon lehet ghostolni illetve melyik szoftver erre a legalkalmasabb?
Gondolom ha Raid0-ba vannak kötve akkor nem nagyon van rá esély, illetve ha Raid1-be akkor pedig felvetődik a kérdés, hogy minek akarok megint tükrözni?
Szeretnénk külső vinyóra menteni egy jelenlegi állapotot egy teljesértékű tükröt szeretnénk, amit könnyedén vissza tudok állítani, ha ne adj isten a közeljövőben bármilyen oknál fogva esetleg megfertőzödne a rendszer ezekkel a mostani nem túl barátságos vírusokkal... s mivel sosem történt még mentés az adott gépen, ezért ideje lenne elkezdeni. -
tomibro
tag
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni! Lenne egy szerver amin linux fut, és egy ssdről megy, de szeretném azt elérni, hogy egy kb azonos kapacitású normál hdd-re is legyen egy teljes tükörmásolat, sajnos ssd halt már meg nálam, nem bíznám a véletlenre, ha lehet! Kérdésem az lenne, hogy mi van, ha raid 1 be rakom őket (most azzal próbálkozom)? Akkor elvesztem az olvasási sebességét az ssd-nek nem? Van egyáltalán így értelme, mert két azonos hdd-nek kéne lennie elviekben! Visznot a sebességet szeretném megtartani, weblapok, és hasonlók futnak róla!
Köszi az ötletek előre is!

-
HalasKYO
aktív tag
Heló!
Korábban építettem egy Atom alaőú 10 sata portos NAS-t
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Asrock A330GC lap + Higpoint 1820 as "raid" (szoft) kártya.
Szépen ment, volt rajta egy időben RAID 5 (linux mdadm)
Openmediavaultot használok, nekem bevált.
Most simán vinyónként lógnak rajta a vinyók, nincs raid, PCI limites így is hálónÁt akarom építeni egy jövőálló cuccra.
Amit vettem (még sajna nem érkezett meg)
Supermicro x8dtli-3f
6 db Sata és 8 db sas port (sata ként fogom használni)
most egy E-s 80 Wos négy magos xeon van benne 24GB ECC rammal.
rendeltem bele 2db L es 40W os szintén 4 magos (kicsit alacsonyabb clock) procit hamár lúd.
Openmediavaultnál maradnék.
ZFS t szeretnék (OMV támogatja)
A SAS portokra dugnék 8 db 4Tb os vinyót valószínűleg WD RED lesz és RaidZ2.
Lenne még a gépben sata porton valami a rendszernek és valószínűleg erre menne a torrent is, és később szekvenciálisan másolnám át a tömbre.Főként backup lenne , nem menne mindig, És később lehet kap olcsó SFP+ hálókarit és egy microtik routert (10Gb es NIC miatt) hogy a munkagépről lehessen szépen pakolászni.
Főleg 3d-s dolgokat csinálok, nem vészes a fájlméret, nem videószerkesztés.
Használ itt valaki ZFS-t ?
Kell valamit állítanom a lap raid-en (IT mód ? kell e flashelni stb?) Vagy ha nem teszem raid-be akkor már kezeli szépen a ZFS?
Ha jól tudom permanensnek kell lennie a raidkártyának, hogy ZFS el szépen működjön, különben nem okés.
Válaszotokat előre is kösznöm! -
traktorgumi
aktív tag
sziasztok
Csak egy gyors kérdés lenne.Van 3db 2tb wd 7200 vinyom és gondoltam ebböl 2db raid0 összerakok a rendszernek.
Érezhető lesz a sebességnövekedés?
Tudom hogy egy ssd lenne az igazi de most nem szeretnék a gépre költeni....
rendszer: eredeti win10
i5 4570
16gb kingstonhyper
asus r9 280x
gigabyte h87 alaplapElöre is köszönöm a javaslatokat.
-
radi8tor
MODERÁTOR
Aha, akkor IDE korszakban még máshogy mentek ezek. Lehet nem is oldható meg bővítőkártyával.
-
Livius
őstag
-
radi8tor
MODERÁTOR
-
Livius
őstag
-
radi8tor
MODERÁTOR
-
Livius
őstag
Hello!
Tudtok ajánlani egy buta kategóriás RAID kártyát, ami képes az IDE-és DVD író/olvasókat is kezelni? Windows 10-es asztali gépben lenne használva. Az hogy tudjon róla bootolni is az annyira nem szempont már. -
brd
nagyúr
RAID 10-nél még viszonylag egyszerű, ha kicsit ért hozzá az ember, és egy kis szerencséje van, egy Linux (ha olyan RAID-et használ) alatt be lehet úgy állítani, hogy legalább olvasható legyen, RAID5-höz már jobban kell érteni a csíziót, de az sem lehetetlen, mindenesetre én biztosan inkább a NAS-ra is úgy tekintenék, mint egy megbízhatatlan tárolóra, és ott vagy nem tárolnék pótolhatatlant, vagy azt máshová is elmenteném. De alapvetően az szerintem nem jó megoldás, hogy: "ha megborul, akkor majd összegereblyézzük a RAID-et", inkább legyen meg máshol is, mert meghalhat a vezérlő, diskek, a NAS-ban a RAM (emiatt mondjuk összekutyulja a filerendszert), a tápegység, ami az egész panelt és a diskeket is kinyírhatja, folytassam még?
HW-raid-nél meg több esélyes a dolog, lehet pl., hogy a vezérlő is tárolja a RAID kialakítását, tehát még ha szereznél is egy ugyanolyan vezérlőt, akkor sem biztos, hogy egyszerű lenne újra elérhetővé tenni a diskeken tárolt anyagot. -
Benőke
őstag
Szó szerint mit lehet kezdeni ha meghal a raid vezérlő? NAS mentést otthon az ember nem csinál naponta. Aki ezzel még is szütyög annak minden tiszteletem. Hetente havonta el vannak mentve az adataim, de nem óhajtanám eldobni ezt sem. Ezért kérdeztem, mert nem volt még szerencsém ilyen vezérlő halálhoz, de ha még is jönne jó lenne tisztában lenni a lehetőségeimmel. Szóval HW raid esetén nó csensz... Akkor ezt a megoldást el is meszelném így hirtelen... SW RAID lesz...
-
brd
nagyúr
Hogy érted, hogy mit lehet csinálni vele? A rajta lévő adatok visszaállíthatósága tekintetében mit lehet csinálni vele? A legegyszerűbb, ha ilyenkor használod a NAS-ról készült mentést (de a kérdésedből ítélve ennek fontosságával nem vagy tisztában
). Attól függ, mit tudsz vele kezdeni, hogy milyen megoldást használ az adott RAID-vezérlő. A SoHo NAS-okban általában valamilyen Linux alapú SW RAID van, rosszabb esetben belenyúltak, jobb esetben egy hasonló Linux-ra rákötve a HDD-ket olvasható lehet az adat. -
Benőke
őstag
-
UnSkilleD
senior tag
ez nem teljesen raid téma de nem találtam más topikot
tudnátok ajálani valami pcie hba-t ami nem méreg drága? min 4 sata port kéne
-
radi8tor
MODERÁTOR
Olvasási teljesítmény közel kétszeres, írási teljesítmény megegyezik a lassabb meghajtó teljesítményével.
Lehet töredezettségmentesíteni ugyan úgy, mint egy sima meghajtó esetében.
-
Benőke
őstag
-
energy4ever
addikt
-
lakisoft
veterán
-
radi8tor
MODERÁTOR
RAID1-nél én mindenképpen Windows saját RAID-jét használnám. Azzal nincs annyi meló és univerzálisabb is (nem függ a vezérlőtől, alaplaptól).
Igen jól gondolod a működését. Mivel minden adat két helyen kerül tárolásra, egy meghajtó kieshet a tömbből, és még használható marad a tömb. Ekkor egy üres meghajtót behelyezve felépíti a tömböt megint (ilyenkor célszerű nem nyaggatni a meghajtót - több órán át is tarthat az adatmennyiségtől függően).
Windows verziótól függően rákereshetsz RAID-re, tele van vele a net.
-
energy4ever
addikt
Szeretnek epiteni tukrozott raid tombot. (RAID 1-et)
Jelenleg 1db WD20PURX 2Tb-os WD vinyom van. Ebbol vennek megegy masikat.
Ha kiesik az egyik vinyo, akkor gondolom masikat lehet berakni helyette. Ebbol arra kovetkestetek, hogy nem kell formazzam a mostanit, es csak bedobhatok megegy ugyan ilyet, ugy, hogy megmaradnak a file-ok rajta.
Jol gondolom?

Windowsos raid vezerles mit tud?
Ha nem jo, akkor mit ajanlotok helyette?Ha pl raid kartyarol, vagy alaplappal vezerlem a raid-ot, akkor ha raid kartyat, vagy alaplapot cserelek vissza tudom csinalni a raid-ot?
Raid 1-nel az irasi sebesseg marad ugyan annyi, es az olvasasi duplazodik?
-
Lapajbacsi
aktív tag
Jól elvagyunk itt magunkkal...

-
Benőke
őstag
Sziasztok.
Egy saját NAS építésére adtam a fejemet. Hatalmas terhelést nem kapna, de a RAID nél megakadtam kicsit.
Nem SW megoldást gondoltam, de ha tegyük fel meghal a vezérlő (alaplap vagy külön kártya), akkor mit lehet csinálni mondjuk egy RAID5 vagy 10 -el? Vagy eleve nem mindegy ilyen esetben sem hogy alaplapi "bézik" raid vagy veszek egy használható RAID vezérlőt. Vezérlőnek elsőre egy Adaptec 2405 -t (használtan) nézegettem 5805 -t nem használnám ki.
-
Lapajbacsi
aktív tag
Na szóval, az oprendszer szintű tükrözést is elvetettem, mert túl azon hogy lassít, még össze is melegszik a két WD Black..
szóval marad az, amit régebben is csináltam; nagy klónozás, aztán heti inkrementált mentegetés...
(és a backup diszk legalább kímélve lesz)...
kösz a helpet...
magamnak... 
-
Vertigo18
addikt
-
Krix
őstag
1. szétesik a raid, minden elveszik róla. Az USB-s háztól függ, hogy a sentinel ki tudja-e olvasni a smart infót vagy nem.
2. Vagy működik vagy nem. Ha a vezérlő azonos akkor nagy valószínűséggel menni fog, de ezt senki nem tudja garantálni. Mindenképpen legyen mentés előtte. Ha átrakod és megy akkor örül, ha nem akkor visszarakod a cuccot a mentésről. -
Vertigo18
addikt
Huhh, óriásikérdésem lenne...

Van egy gépem, kb. 6-7 éve így működik... Van benne kettő darab Sata-s Samu 640-es vinyó, Raid0-ba kötve... Kérdésem az lenne, hogy mi lenne, ha én ezt kivenném, és mondjuk az egyik vinyót betenném egy külső USB-s házba? Milyen adatokat látna a másik gép azon a vinyón? Kilehetne akkor olvasni a HdSentinellel a HDD-k Smart infóit? Mert ugye amikor/amióta Raid tömbbe vannak rakva, azóta nem tudok róluk semmit megállapítani, max. felület tesztet futtatni...
Másik kérdésem, hogy ha ezt a két vinyót áttenném egy másik, Raid-et kezelő alaplapba, ahol szontén építenék egy Raid0-s tömböt, akkor minden adatom megmaradna ugyanígy? Vagy csak ebben a deszkában működik ilyen formán a tömböm?
Előre is köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák
-
9900 - 9801
11518 - 11501 11500 - 11401 11400 - 11301 11300 - 11201 11200 - 11101 11100 - 11001 11000 - 10901 10900 - 10801 10800 - 10701 10700 - 10601 10600 - 10501 10500 - 10401 10400 - 10301 10300 - 10201 10200 - 10101 10100 - 10001 10000 - 9901 9900 - 9801 9800 - 9701 9700 - 9601 9600 - 9501 9500 - 9401 9400 - 9301 9300 - 9201 9200 - 9101 9100 - 9001 9000 - 8901 8900 - 8801 8800 - 8701 8700 - 8601 8600 - 8501 8500 - 8401 8400 - 8301 8300 - 8201 8200 - 8101 8100 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Tabletek, E-bookok Nyomtatók, szkennerek PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Viber: ingyen telefonálás a mobilodon
- Megújult mobilos felület, fórumos ráncfelvarrás a PROHARDVER! lapcsaládon
- LEGO klub
- Synology NAS
- Fotók, videók mobillal
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- OLED monitor topic
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- További aktív témák...
- 500GB, 320GB, 250GB notebook 2,5" HDD-k. Több db. (100/100%)
- BESZÁMÍTÁS! 4TB WD RED WD40EFAX HDD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- 2.5" SATA SSD - 250GB - Samsung 860 EVO
- 2.5" 100% noti HDD-k Western Digital, Seagate 250Gb 320Gb 500Gb és 1Tb is!
- Hitachi Travelstar 500 GB SATA II 2,5 Notebook HDD
- Bomba ár HP Pro X360 11 G1 - Intel N3350 I 4GB I 64GB SSD I 11,6" HD Touch I Cam I W11 I Gari
- Panasonic CF-XZ6 AIO all-in-one laptop tablet 2k touch i5-7300u speciális ütésálló rugged
- 0PERCES BOSE QuietComfort Ultra Headphones, zajszűrős, Bluetooth fejhallgató!
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A20e/Samsung Galaxy A40/Samsung Galaxy A04s/Samsung Galaxy A03s
- LG UltraGear 45GX90SA-B OLED Monitor! 3440x1440 / 240Hz / 0.03ms / FreeSync / G-Sync! BeszámitOK
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
a raid funkció nem igazán érdekes, wss van úgyis.

1:30-tól érdekes.





HW-raid-nél meg több esélyes a dolog, lehet pl., hogy a vezérlő is tárolja a RAID kialakítását, tehát még ha szereznél is egy ugyanolyan vezérlőt, akkor sem biztos, hogy egyszerű lenne újra elérhetővé tenni a diskeken tárolt anyagot.
szóval marad az, amit régebben is csináltam; nagy klónozás, aztán heti inkrementált mentegetés...
(és a backup diszk legalább kímélve lesz)...
kösz a helpet...
magamnak...
