-
Fototrend
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Titmouse09
aktív tag
Jaa, akkor nem is timeout hibát kap. Így nem is kell a második szerverhez nyúlni. Vagy a te routered úgy kezeli ahogy neked pont jó, de másnak okozhat fejtörést
Egyébként ez az AdGuard dolog is teljesen ingyenes, keress rá ha érdekel. Van fizetős szolgáltatásuk is, de a szerver szabadon használható.
-
Titmouse09
aktív tag
A routeren DNS2-nek én megadtam a Google szerverét (8.8.8.8), így ha bármi van a Raspberry-vel (lefagy, elromlik, éppen újraindul), akkor nem maradok internet nélkül.
Ezzel nem rúgod tökön az egész történetet?
Én nem használom ezt a Hole-t (hanem a router az AdGuard DNS szervert hirdeti), de azt írjátok, hogy amit blokkol az timeout hibára fut. De pont ezért volna 2 dns szerver, hogy ha az egyik nem tudja a választ/túlterhelt akkor ott a másik. -
chris-v
senior tag
Nem a legolcsóbb, az igaz. Az N30 PRO (nekem ilyen van) olyan 7-8 ezer Ft aliról. Ha van akció, akkor 6-7 ezer közötti áron már meg lehet venni. Cserébe tényleg nagyon jó, és akár telefonnal is lehet használni.
De ha most vennék, akkor SF30 Pro-t vennék. Abban már van vibra motor is -
chris-v
senior tag
És a 8bitdo kontrollerek kiválóak erre a célra.
-
fpeter84
senior tag
Azért én szívesebben nézek nagyobb kijelzőn navit, meg választok zenét, mint a kis egérmonitor telefonon, amihez ráadásul rendesen előre is kell hajolni ha a tartójába beteszem és hozzá kellene nyúlni... Régebbi autómba tettem egy 10 colos érintőkijelzővel egy komplett carpc-t és imádtam windows+centrafuse+igo-val. Mostanra viszont már ott tart az android hogy inkább azt választanám az autóba is...
Az android auto viszont förtelmesen ostoba, csak a maps-et támogatja semmi mást, a médialejátszó funkció is nyomi béna, ráadásul wifi+bt+kábeles párosítással kell xarakodni és az eszközkompatibilitása is csapnivaló. Egyszerűen nem is értem hogy mi a fenének fektettek ennyi energiát egy teljesen használhatatlan funkcióba - semmi másra nem lenne szükség ezekben a gyári fejegységekben, mint egy vezetéknélküli kijelző funkcióra ami hajlandó az érintőkijelzős parancsokat is visszajuttatni a mobil felé. Egyszerűen jelenítse meg annak a képét, és én majd eldöntöm hogy igo, waze, maps, vagy éppen mit szeretnék a kijelzőn látni...
-
BB9360
aktív tag
-
BB9360
aktív tag
Rákerestem a gearbest-en. FM transmitterre mindösszesen 1 olyan találatot adott, ami 3,5 mm jack-es, mindegyik szivargyújtós volt. Jól gondolom, hogy ha ezt a jack-et csatlakoztatom a tv-be, akkor az ott kiadott hangot továbbítja? Mert az eredeti célja szerint a telefonhoz kellene és azt adja ki a kocsi rádiójának. Na most, ha ezen beállítok egy sávot, pl. 87,5MHz, akkor azt kell a mobil eszközrádió appján is megkeresni. Viszont ez azt is jelenti, hogy ha pl. a szomszéd ebben az időben, amikor én ezt használom, a rádióján hangol, akkor behozza neki a 87,5MHz-n az én "adásomat", ugye?
És így garantáltan nincsen késés? -
gazso75
aktív tag
Azon golnolkodtam, hogy a kocsi elhasznált 2DIN-es rádióját, lecserélem. Ekkor került képbe ez.
A terv:
5" - 7" kijelzővel, beípítőkerettel beraknám a kocsiba, a telefonnal Android Auto appal kapcsolódnék hozzá, és innentől kezdve zene, googlemaps/waze, kihangosító, stb menne szépen. -
Bereth
csendes tag
Köszi az infókat! Nem biztos hogy fix helyen lesz mert itt a város szélén nagy a fényszennyezés lehet, hogy kikell vinnem tisztább területre. A léptetőmotor tényleg pontos főleg nagy lépésfelbontásnál. A kilengés ahogy írtátok lehet mérésizaj is de lehet, hogy a műanyag próbapanel hibája is mert mozognak benne a jumpervezeték tüskéi. Holnap jön meg a forrszemes próbapanel, a gpio szalagkábel. Remélem ezek megoldja a problémát.
-
-dino--
csendes tag
Egyebkent sokat meditaltam, hogy lenne a legcelszerubb ezt megcsinalni.
Pl. A Pi nek van audio+composite kimenet, ezt 3db RCA csatlakozoval oldottam meg.(ha esetleg regi CRT TV re kotnem, legyen egy ilyen lehetoseg is)
tettem meg egy 4 portos USB hubot is a C64 hatuljara, kulso meghajtonak vettem meg egy 64GB s fizikailag pici meretu pendrive ot is, hogy a tarhellyel se legyen problemam, ezen felul a Pi t a gep bal oldalahoz toltam teljesen, talan a az utolso elotti kepen latszik, hogy miert. Itt kivagtam a C64 oldalat, hogy a pi rendszer microSD kartyat barmikor tudjam cserelni, ha kell, vagyis, hogy ne kelljen az egesz gepet szetbontani hozza.
A LAN, HDMI, tap csatikat is kihoztam atalakitokkal, a C64 haz hatuljara. Hat, uraim ennyi.
Lehet szamitogepeket kellene terveznem? -
-dino--
csendes tag
Be van kotve az eredeti billencs is, ha jol megfigyeled a C64 haz jobb oldalan van egy panel.
Konkretan ez, ez csinalja az eredeti C64 billenytuzet atalakitast, + a joystick portokat is.
http://www.vesalia.de/e_keyrahv2.htm
egyebirant jelenleg classic SNES USBs kontrollert hasznalok a DOS PC-emuhoz meg egy USB s jatekvezerlot pl az X-Winghez. -
Nem Te értetted félre: én nem értek hozzá.
Amikor felvetettem a kérdést, többen is egyből azt vágták rá, hogy MySQL, hiszen azt ismeri a Node-RED és könnyű ingyen szolgáltatást találni hozzá. Nekem ugyan volt (van) fizetős szolgáltatásom, de éppen akkor tiltották le a külsős elérést -- ezért vetettem fel a kérdést.
Mivel nem értek hozzá, azt hittem, erre van egy csomó triviális válasz -- de látom, hogy ennél összetettebb a helyzet.Köszönöm a segítséget -- most rajtam a sor, hogy műveljem magam!
MaCS
-
t256
őstag
Kínából rendeltem usb nes kontroller utánzatot. PS3 kontroller is ezt csinálja usb kábellel.
Van egy olyan érzésem, hogy nem itt van a baj. Maga az emuláció.
Ahogy előttem írta a kolléga smb3-nál nincs probléma.
Kifejezetten smb1-re vonatkozik.Érdekes, hogy a Wii ugyanezt az Fceum emulátort használja és ott sokkal jobb mario mozgása. Pc-n is néztem, ott is jó.
Egyébként Raspberry pi 2. -
Igen, megy, több is van, és az egyiket egy működő rendszer alól húztam ki
RAiN91 Lehet igazatok lesz. Eddig úgy rémlett, hogy azt is cserélgettem, de ma próbálva nem ment a billentyűzet sem a pwr csatiban. Rendeltem egy hubot, ha megjött, folytatom a kísérletezést
Minden esetre köszönöm az ötleteket -
RAiN91
őstag
Javítom a programot, elnézést, szerintem rosszul másoltam.
import RPi.GPIO as GPIO
import time
GPIO.setmode(GPIO.BCM)
input=GPIO.input(17)
while True:
GPIO
if(GPIO.input(17)):
print("pressed")
time.sleep(2)Ez most az, ami működik, egyelőre úgy, ahogy akarom, csak nem értem
Nekem csak annyi kell, hogy ha megnyomom a gombot, írja ki, hogy "pressed" (illetve ezzel párhuzamosan majd történjen még 3-4 másik dolog is, de az majd a jövő), majd 2 másodperc szünet (ha eközben nyomom, ne történjen semmi).
De a "while True" parancsot sem értem, miért nem elég csak az "if", valamint az if parancs után miért nem kell megadni, hogy pl = 0, vagy 1, igaz, hamis stb.De látom van Python topik, majd átköltözöm oda.
-
chris-v
senior tag
Annyiból jó, hogy wifi-n keresztül fel tudod tölteni a játék rom-okat, illetve a netről le tudja frissíteni a felrakott játékok infóját és putty-on keresztül lehet babrálni. Lényegében összerakod és utána nem kell szétszedegetni mindenért. Szóval kényelmesebb, de wifi nélkül is tud működni minden.
Ja és ha igény van rá a kártya címkéjét szívesen megosztom, azt én kreáltam
-
havri1
félisten
De, tud, csak olyanra lenne szükség, ami helyi hálón működő W7-es megosztásból is tud lejátszani, ugyanis azon a gépen fut egy program, ami szedi lefelé a linux iso-kat
Sima samba megosztást a tv nem tud, csak DLNA-t, azt meg nem tudom beállítani a wines gépen..
Egyszerűbbnek látok egy külső eszközt 1x e-ért, amin mondjuk fut az XBMC/KODI, és jónapot.USB-s pen/hdd másolgatás nem opció az öregnek.
-
GAgyiXyXy
aktív tag
-
Daywalkerke
aktív tag
Köszönöm a gyors választ.
Az első lifehacker weboldalas találat alapján szerintem meg fogom tudni csinálni, a kérdés, hogy melyik Raspberry pi típust ajánlanátok hozzá, hogy vegyek? Mert ahogy írtam teljesen kezdő vagyok Raspberry pi-t illetően.
A cikk a Raspberry pi 3-at ajánlja, de nekem WIFI-re nincs igazából szükségem, a lényeg, hogy a lehető legolcsóbban ki tudjam hozni, úgyhogy ez alapján melyiket ajánlanátok?
Ha teljesen új Raspberry-t szeretnék venné+áramellátó akksit hozzá akkor mit ajánlanátok hol vegyek, mik a megbízható helyek? -
azbest
félisten
Ez firmware képesség, a config txt tartalmát a zárt broadcomos blob dolgozza fel.
Már majd másfél éve, hogy kifejlesztették [link], és utána már kezdték manuálisan is átcserélgetni a kártyán a fw fájlokat, hogy az akkori libre alatt is menjen [link]. 7.0.2 kiadásban már alapból működött, az már olyan fw-t tartalazott a boot partición, ami képes erre.
-
-
bally4
tag
Hali!
Cec nincs sajnos. Bluetoothnak nincs köze a wifihez természetesen, én WiFi híján bt egeret akartam a telóból csinálni és úgy irányítani.
A megoldás végül a következő lett:
Kellett 2 teló: 1. WiFi hotspotnak a régi ssid beállításokkal. Erre rámászott a pi simán. 2. telón meg yatse.
Örülünk -
helltp
aktív tag
Van ilyen, Buck/Boost converter néven keresd.
-
Crvsh3R
senior tag
H2testw (amit írtam) az pont ennek a tesztelésére van. Egyébként eBay-ről vásároltam courtesytrading-től (aki eBay-ről szokott rendelni memóriakártyákat, pendriveokat az ismeri, megbízható), nem küld hamis kártyákat, pendriveokat. Rendszerek a fent írt módszerrel felmentek, most már csak át kell majd Minitool-al rendeznem a partíciók méretét és elhelyezkedését.
-
vadkörte
addikt
-
hpeti2
aktív tag
Ez nem igaz. Nálam boldogan megy a torrent letöltés 30 mbps-el, a kodi lejátsza az 1080p-s 10 gigás filmet és mellette miniDLNA-n egy másik 1080p-s film megy egy másik tv-re kábelen. Mindez egy rpi 2 b-n külső EXT4-es fájlrendszerű 3.5-ös hdd-vel. NEM az usb 2.0 a szűk keresztmetszet és NEM a ráültetett 100 mbps-es hálókártya hanem, hogy az emberek dugdosni akarják a vinyót más gépekre és ntfs-re formázzák, na az eszi a procit és akad minden.
-
#50270208
törölt tag
Szia! Hogy érted a szűk keresztmetszetet? Egyszerre csak egy dologra lenne használva, vagy TV- n film, vagy notebookon film, sorozat (egyszerre egy eszközön), ugyan menne közben folyamat a torrent, de nem egyfolytában letöltés, feltöltés így is korlátozva van 256kB/s- ra (Lassú, kisvárosi net...
). Eddig volt használva egy USB 2.0 merevlemez az egyik gépen, ment róla film + World of Warcraft, mert sajna egy beforrasztott 60GB- os SSD volt benne. Gyakorlatilag röccenés mentesen tudott így működni, bár a játék betöltési ideje hosszú lett.
-
wassermann
Topikgazda
Nekem nincs ilyenem, de könnyen előfordul, hogy a hirtelen megnövekedett terhelésre, a töltő elektronikája túl lassan reagál. Mire összeszedi magát, addig egy pillanatra leesik a feszültség, ami kiakasztja a Pi-t. Megoldás lehet egy elektrolit-kondenzátor a Pi tápcsatlakozójára. Itt egy kép, még az előző Pi-mről:
-
r0by
addikt
Igen, de ezen cikk szerint nem túl tág határok között. De azért jó lenne tudni, hogy hogyan kell.
Some flash drives power up too slowly. There are many spinning disk drives that don’t respond within the allotted two seconds. It’s possible to extend this timeout to five seconds, but there are devices that fail to respond within this period as well, such as the Verbatim PinStripe 64GB.
-
30 napon belül visszaviheted, ha nem tetszik. (Az Aldinál ez két hónap.)
Nekem viszont érdekes módon kifejezetten jók a tapasztalataim a Lidl termékeivel. Szó szerint tele van velük a háztartás, de most ez a szóló töltő az első, ami nem jött be -- elromlani meg még soha semmi...
MaCS
-
krisztianAMG
senior tag
Igen van, de még nem tudom használni. C-vel és az Arduinoval már viszonylag könnyen elboldogulok, de a Pi architektúrája még teljesen ismeretlen. Nyilván szeretném majd megtanulni, de sokkal tovább tartana, mint Arduinoval megoldani.
(#26405) dew28: Pi3? Percenkénti egy frissítésre? Nem ovrekill az erre a feladatra? Vagy a Zeronál ekkora kompatibilitásbéli problémák vannak? Sajnálnék egy Pi3-at a "szekrényben" tartani.
-
Tesztelgettem a Lidlben vett 1300 forintos töltőt -- mindjárt hármat is (bevásároltam).
A PI3-nak folyamatosan 4,7 voltot ad, virít is a sárga villám, de stabilan működik a készülék leterhelten is.
Vélhetően valami okosság állhat a háttérben, mert a notebookomat 5,1 volt 1,z amperrel tölti, az erő tehát megvan benne, csak a hajlandóság hibádzik.
Holnaptól új akció: átmenő adapter, tehát a kimeneti oldalon van egy normál Schuko dugalj meg két USB -- ami végre egy praktikus megoldás. Sosem értettem, hogy miért nem triviális ez a kialakítás.
MaCS
-
Nem a mágnesen tárolással van a gond, hanem az azt kiszolgáló mechanika sérülékenységével.
A jobb cégek felhőmegoldásai pedig adatbiztonsági szempontból nagyon stabilak (jellemzően stabilabbak az otthon elérhetőnél), ha pedig valamiért adatvédelmi aggályaid vannak, simán titkosíthatod a felhős tárolást.De a RPI-nek az adott kérdésben nem sok értelmét látom. Éppenséggel összeköthető vele a kártya és egy HDD, de macerás.
MaCS
-
cigam
titán
Ez eléggé relatív, hogy kinek mennyit érnek a pihenőnapok/családi/baráti események emlékei. Ami nincs legalább 3 helyre elmentve, az olyan mintha nem is létezne. Még mielőtt "valaki" beszólna, hogy így is van-e nálam vagy csak "dumálok", igen. A gépem fontosabb adatai 2 külső merevlemezen is megtalálhatóak+ a felhőben.
Nem mellesleg
- elő lehet venni, jövőre is.
- másra is használható, pl. az otthoni gép(ek) biztonsági mentései.
- eleve miért a kártyán spórol? 3db nélkül ki nem lépnék az ajtón. Mi történik, ha már az első nap elromlik a kártya? Mi van ha nap közben betelik? -
Patice
nagyúr
Ja, itt nem MP3-ról meg hasonlókról beszélünk.
Audiofüleknél alap, hogy maximum. veszteségmentes tömörítést alkalmazunk a gyűjteményünkben. Azaz a kiindulási alap legtöbbször FLAC, ALAC, vagy WAV fájl.
Pl. sokan használják úgy, hogy a TIDAL CD felbontású (szintén veszteésmentes tömörítést alkalmazó) forrását konvertálják fel.
-
consono
nagyúr
Ez már sajnos (?) nem mindig igaz, pl https://github.com/alexjc/neural-enhance vagy https://research.googleblog.com/2016/11/enhance-raisr-sharp-images-with-machine.html
-
Patice
nagyúr
A legtöbb mai DAC felkonvertálja az összes beérkező jelet arra a mintavételezési frekvenciára, amit maximálisan képes kezelni. Ezt a felkonvertálást maga a DAC chip végzi adott, előre meghatározott algoritmusok alapján, amit "beleprogramoztak" a fejlesztői.
Ha ezt a felkonvertálást ki akarjuk kerülni, akkor az egyik megoldás, hogy a DAC-ot a natív (legmagasabb) frekvenciájával "etetjük", mert így a chip már nem fog konvertálni. Ha a felkonvertálás a forráseszközön történik, akkor lehetőségünk van különböző módszerekkel, algoritmusokkal kísérletezni, ami akár ADOTT RENDSZEREN jobb hangminőséget is produkálhat.
Pl. sokan használják a Signalyst-féle HQ-Playert, ami többféle szűrő kombinációt használva tud csinálni a CD felbontásból akár DSD512-őt is. Ehhez persze megfelelő proci teljesítmény is kell. Hardcore userek i5/i7 procikkal, vagy Xeonokkal tolják a nagy L3 cache miatt.
Hasonló szűrőket láttam már újabb DAC-okban is, ahol DSD esetén lehet állítani, hogy hogyan vágja a legmagasabb (értsd több tíz kHz-es) frekvenciákat.
Ennek hangi hozadékát még nem hallottam soha, csak olvastam róla.
Kétkedve fogadtam az eredményességét, de elítélni sem akarom, amíg nem hallottam.
Mert ugye az is lehet, hogy mi élünk itt nyugodt tudatlanságban. -
sztanozs
veterán
5.1V kell neki, az a baja - az RPi-n levő polyfuse miatt (alapból is) esik a feszültség a terhelés hatására. A gond a mezei telefon töltőkkel, hogy az USB szabvány szerint 4.4 és 5.25 V között bármi megengedett és nem is nagyon szokták a megengedett maximum közelébe húzni a töltőket, inkább kicsit lefelé.
-
pchris
tag
Eleve telefonnal próbáltam, olyannal, ami ha van lehetősége (a töltő is engedi) 2A-t is felvesz. Az RPI nálam csak magában szalad, semmi sincs rákötve (pendrive, hdd...) így még az 1,3A is bőven sok lenne neki. A nagyobb gondom a feszültség miatt van vele. Azért adja a kis villám jelet a sarokba. Mindegy is, mert töltőt cserélt a telefonommal. 1500Ft-os kis vackot nem viszek vissza, ha egyébként másra meg jól használható.
Új hozzászólás Aktív témák
- Autós topik
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Dune: Awakening
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Fujifilm X
- Építő/felújító topik
- Medence topik
- Bluetooth hangszórók
- Vác és környéke adok-veszek beszélgetek
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- További aktív témák...
- Gamer PC kompromisszumokkal, de garanciával RX 7800 XT + Ryzen 5 3600 32Gb-DDR4
- Ryzen 8500G+ Kingston 32Gb+1Tb 980pro NVME SSD
- AKCIÓ!!! GAMER PC: Új i5-14400F +RTX 4060/5060/4070/5070 +16-64GB DDR4! GAR/SZÁMLA! 50 FÉLE HÁZ!
- AKCIÓ - INGYEN POSTA - ÚJ GAMER PC - i5-12400F - RTX 5060 - 16GB RAM -1TB SSD - www.olcsogamerpc.hu
- AKCIÓ - INGYEN POSTA - ÚJ GAMER PC - i5-12400F - RTX 4060Ti - 16GB RAM -1TB SSD -www.olcsogamerpc.hu
- AKCIÓ! MSI B365M i5 8600 16GB DDR4 512GB SSD RX 5700XT 8GB CM MASTERBOX Q300L Zalman 600W
- MacBook, Apple M1 / M2 kompatibilis dokkolók, DisplayLink 4K, USB-C, Type-C
- Országosan a legjobb BANKMENTES részletfizetési konstrukció! Lenovo ThinkPad L16 Gen 1 Prémium
- BANKMENTES részletfizetés Noblechairs HERO Fekete/Platinafehér Gamer Szék
- Telefon felváráslás!! Xiaomi 13T, Xiaomi 13T Pro, Xiaomi 14T, Xiaomi 14T Pro
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest