-
Fototrend
Router gondok
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
Redplee
senior tag
válasz
MasterMark
#38192
üzenetére
Beállítottam a fentebbi értékeket (bár nincs IPTV-m, így nem tudom, hogy ez releváns-e)
AP isolation, ilyet nem találok. Ezt hol kell? "Hozzáférési pont elszigetelt beállítása"?
Ha ez, akkor ez alapból NEM-en van mindkét frekvencia esetében. -
woodworm
veterán
válasz
gumimaci1235
#38195
üzenetére
De ott legalább egy gyártótól származik a chipset.
Legtöbbször a hitelesítés okozza a problémákat. Asus routereken ott is van a figyelmeztetés. Ha működik örülni kell, ha nem, el kell engedni. -
woodworm
veterán
válasz
gumimaci1235
#38193
üzenetére
Nem szabványos kapcsolat, eltérő gyártó, eltérő chipset. Csoda, hogy egyáltalán megy!
-
gumimaci1235
tag
Sziasztok! WDS problémám van. Fő router egy ASUS 68U, alrouter egy TP-LINK TL-WR941-es.
A beállítás elvileg jó, de kb. 24 óránként megszakad a kapcsolat a 2 router közöt. Ilyenkor a tp-linkes routert újraindítom és minden megy rendesen egy napig. Aztán ugyanez. Szerintetek mi lehet a probléma, találkoztatok már ilyennel? -
MasterMark
titán
válasz
Redplee
#38190
üzenetére
LAN -> IPTV: Enable multicast routing (IGMP Proxy) : Enabled
LAN -> IPTV: Enable efficient multicast forwarding (IGMP Snooping): Enabled
Wireless -> Professional -> Band 2.4GHz -> Enable IGMP Snooping: Enabled
Wireless -> Professional -> Band 2.4GHz -> Multicast Rate(Mbps): Auto
Wireless -> Professional -> Band 5GHz -> Enable IGMP Snooping: Enabled
Wireless -> Professional -> Band 5GHz -> Multicast Rate(Mbps): AutoAP isolation: off/disabled
-
Redplee
senior tag
válasz
MasterMark
#38188
üzenetére
Mit jelent az, hogy pingelni tudom-e? Hogyan kell?
Vannak okos eszközök, és Wifis hangszórók a rendszeren, 2.4GHZ-n. Ha az 5ghz-s SSID re vagyok csatlakozva a telefonnal, akkor a hangszóró appja, vagy az okos eszközök appja nem látja "saját hálózaton" levőnek az eszközöket és nem tudja kezelni. Csak akkor, ha a telefonnal is a 2.4GHZ-n vagyok.
Bónuszként, a telefon is 2.4GHZ re csatlakozik magától, ha 5Ghz-t akarok, a wifi hálózatok közül kell kiválasztanom, manuálisan.
btw. találtam a router beállításaiban olyat, hogy IGMP snooping. Ez mit takar? Valami multicastról magyaráz...
-
-
Redplee
senior tag
Na, itt vagyok a helyszínen.
Koax modem Bridge módban. LAN1 portjából ethernet megy az AC65P WAN portjába.
Net van, van 2 Wifi hálózat, egy sima meg egy _5G előtagú.5G eszköz nem látja ugyanazon hálózat 2.4G re kapcsolódó okos eszközeit. Mit állítsak?
Ha ugyanazon SSID-t állítok, 2G re csatlakoznak az 5G eszközök is.
-
seger
addikt
válasz
MasterMark
#38168
üzenetére
Ez így normális?

-
Redplee
senior tag
válasz
MasterMark
#38173
üzenetére
Bocs, rosszul írtam, a modem nem AP módban van.
Szóval: Koax kábel megy a modembe (ami amúgy router is egyben) de ki van kapcsolva rajta a wifi illetve Bridge módban van (szolgáltatót kellett felhívni miatta, hogy átállítsák). Ennek 1 es portjába van beledugva a Router Wan portja, és a router AP módban van. Van 2 SSID, sima meg _5G.
Ha 5Gn van a mobil, nem látja a 2.4G-n levő hangszórót, mert azt írja, nincs a hálózaton hangfal. Ha a telóval manuálisan átváltok 2.4G hálózatra, akkor már látja.
De én azt szeretném, hogy a teló, szgép stb minden ami tudja 5Gn legyen, és a hangszórók, meg az okos izzó stb. 2.4G-n mert azok nem ismerik az 5G-t.

Ha meg ugyanazon SSID re állítom a két hálózatot, akkor az elérhető hálózatok között csak 1db lesz, és az iPhone is a 2.4G re csatlakozik fel, hiába 5G képes és hiába van fullon a jel.
-
Redplee
senior tag
válasz
MasterMark
#38171
üzenetére
Őhh, AP módban van a router amire azt írja, hogy nincs is tűzfal beállítás mert ilyenkor disabled.
Egyáltalán, hogyan kellene ezt helyesen konfigurálni? Van egy telekomtól kapott Sagemcom F@st 3686 koax modem, meg ez az Asus router. Elvileg AP módban van mindkettő. A routert "vezeték nélküli módra" kellene átállítani első körben?
-
MasterMark
titán
-
Redplee
senior tag
Segítsetek kérlek a router beállításában, atom szívás, nem értem miért

Asus AC65P ről van szó.
Nos, alap esetben létrehoz egy 2.4G és egy 5G hálózatot, ugyanazzal az SSID vel csak az 5G-s nél van egy _5G utótag az SSID-ben.
Gondoltam ezzel faszán elleszek, telefonon, ipad, szgép stb. beállítom az 5G-s hálózatra, okos eszközök, meg ami nem támogatja 5G-t ott meg a "sima" hálózatot.
A probléma ott kezdődik, hogy van pl. olyan WiFi-s zóna hangszóróm, ami csak 2.4G tud. Ha az 5G hálózaton vagyok a telefonnal, akkor a telefon nem látja a szerencsétlen hangfalat...
Gondolkoztam mit lehet tenni, mondom az _5G utótagot kitörlöm az SSID ből, mindkettő hálózatnak így ugyanaz lesz az SSID-je, gondoltam így "egynek" kezelik az eszközök, a telefon tudja kezelni, majd barangol, ha leesik az 5G jel és átvált 2.4G-re. Na, ez nem jött össze. A Router mellett állva full kakaón is 2.4G-n van így a telefon, és a WIFI keresésnél is csak 1 hálózatot lát. (iPhone ról van szó egyébként)
Mi a jóóó xxxxt csináljak, hogy 5G netem legyen az eszközökön, az okos eszközökön meg 2.4G és a telefonról (aminek ideális esetben 5G-n kéne lennie) tudjam irányítani az okos eszközöket, beleértve a Yamaha hangszórókat.
Köszi.
-
seger
addikt
válasz
MasterMark
#38168
üzenetére
Igen. Routertől mx 2 méter
-
seger
addikt
válasz
MasterMark
#38166
üzenetére
Telefont nem hinném. Páromnak is not9-e van. Fiamnak egy redmi note8 T. Mind a három telefon ezt produkálja.
-
-
seger
addikt
válasz
MasterMark
#38162
üzenetére
Kliens egy samsung note 9 és tudja a 40MHz-t. Egy archer c20-al is próváltam, azzal csatlakozik is a 40MHz-vel, de a speedtest csak 15-20 között tud mérni
-
MasterMark
titán
-
seger
addikt
válasz
Gubek-Einste
#38145
üzenetére
-
Doner
aktív tag
Üdv mindenkinek!
Mit lehet tenni hogy a szolgáltatóm ne kapcsolja ki a routeret a modemen?(kettő az egyben készülék) Azon szarakodik hogy fizessek külön a router funkcióért, na most ezt én nem akarom mert elég furcsa egy hozzáállásnak tartom.
Sikerült beállítanom hogy működjön rajta, de amint bedugom a koax kábelt a készülékbe utána visszaáll bridge módra. Gondolom ilyen konfigurációs beállításokat kap meg a szolgáltatótól. Van rá valami mód hogy ezt kijátszam és ne tudja lekapcsolni a wifit rajta? (Azon kívül hogy nem dugom vissza bele a koax kábelt. -
leviske
veterán
válasz
MasterMark
#38156
üzenetére
Pedig végül az volt és az MSS clamping segített. Köszi.
-
leviske
veterán
válasz
MasterMark
#38156
üzenetére
Igazából csak abból, hogy Firefox esetében TLS handshake-nél akad meg az oldal.
-
leviske
veterán
válasz
Gubek-Einste
#38154
üzenetére
Kipróbáltam közvetlenül, úgy nem volt gond.
-
-
leviske
veterán
válasz
Gubek-Einste
#38152
üzenetére
Korábban egy ASUS AC57U volt, most egy MikroTik hAP ac2 van. Más eszköz alatt a klienseket értjük? Mert akkor igen. Van egy Windows-t futtató noti és egy Linuxot futtató asztali, mindkettővel azonos a gond. A jelek szerint a Netflix appnak a telefonokon nincs baja.
A MikroTik topikban már kérdezgettem, de a jelek szerint ilyen jellegű hibával nem találkoztak.
-
-
leviske
veterán
Sziasztok!
Múlthéten váltottam routert és Netflixen előjött valami TLS probléma Windows és Linux alatt is. A Firefox egyáltalán nem tud emiatt lejátszani, de a Vivaldi is csak időnként képes kialakítani a kapcsolatot. Valakinek ötlete?
Az IPv6 aktív, VPN nincs használatban. -
-
Doner
aktív tag
válasz
Gubek-Einste
#38148
üzenetére
Központilag automatikusan vagy manuálisan tudják neki megadni a konfigurációt? Úgy értem be kell e telefonálnom hogy csináljanak vele valamit vagy újraindul összedugom és jó lesz?
-
-
Doner
aktív tag
Üdv mindenkinek!
Ha egy modemet ami router is egyben, resetelek akkor utána nem lesz internetem?
Van Arris tg2492 típusú modem/routerem.
A szolgálatóm akitől kaptam csak bridge módban adta oda ami annyit jelent hogy a beípített wifi router nem működik benne, hanem csak modemként funkcionál.
Ezt én szeretném benne bekapcsolni de ebben a módban nem tudok belépni a kezelőfelületére az ip címével. Úgy olvastam hogy ha resetetelem akkor alaphelyzetbe áll és utána működni fog rajt a router is és konfigurálni is lehet a felületén.
A kérdésem tehát az hogy ha resetelem akkor elképzelhető hogy utána nem lesz internetem? Ilyenkor nem töröl olyan dolgokat a modem részből ami miatt majd nem lesz internet? Milyen beállításokat helyez még alapba?
Előre is köszönöm ha valaki nálam okosabb tudja ezekre a választ. -
seger
addikt
válasz
Gubek-Einste
#38145
üzenetére
Amint lesz lehetőségem, próbálni fogom!
-
-
seger
addikt
válasz
MasterMark
#38142
üzenetére
144 maradt a link speed.

-
seger
addikt
válasz
MasterMark
#38140
üzenetére
Megcsináltam amit írtál Kikapcsolva, csatorna átrakva 11-re. Router restart.


-
seger
addikt
válasz
MasterMark
#38138
üzenetére
-
MasterMark
titán
Ugye minden antenna rajta van a routeren? Jó szögben is állnak?
Mutass már a wifi beállításról képet, mert valami nem jó, ha csak 144-es a linksebességed. Vagy valami zavarja, nem feltétlen másik wifi, bármi ezen a frekvencián.
144-es linksebességnél te nem fogsz 112-őt mérni. Ahhoz 300-as kéne.
-
seger
addikt
válasz
lsebestyen
#38133
üzenetére
Nem tudtam még próbálni, de kértem a note9 topikban, hogy próbálja ki valaki. Tettek be screeshotot. 112-őt mértek
itt küldték a screenshotot igaz dual módban
meg itt. ez nem dual
-
seger
addikt
válasz
MasterMark
#38134
üzenetére
Ezt a két screenshot-ot most csináltam.


-
seger
addikt
válasz
Gubek-Einste
#38131
üzenetére
-
-
seger
addikt
válasz
Gubek-Einste
#38129
üzenetére
A routerrel egy légtérben vagyok. Nincs köztünk fal. Csatornákat váltogatva is próbáltam. Wifi hálózatokat már csekkoltam, családi ház, mellettem üres ház, másikoldalt mellettem laknak, de a házuk kb 15m-re van. Szembe szomszéd szintén több mint 15m. Hálozat kereséskor analyzerrel nem talál hálózatot, ha talál kicsi a jel. Program szerint 5-ös csatornától nincs wifi
-
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.Vegyek egy archer c7-et? És ha nen jó azzal se, akkor kidobott pénz..
Az 5 GHz átállás jelenthet megoldást de biztosat nem lehet mondani. -
seger
addikt
válasz
MasterMark
#38127
üzenetére
Már igen. Azt is átállítottam
-
seger
addikt
Sziasztok!
Tudnátok segíteni?
Adott egy telekomos net. 1000/25.
Wifi eléggé ingadozó. 20-60 között mérek speedtes-el. Gondoltam a szolgáltató eszközön letiltom a wifit, és beraktam egy 1043nd V2 routert. Azzal is ugyan az. Most van egy 1043nd V4. Erre tettem egy openwrt-t. De valamiért ennél is ugyan az. Először mértem 60-at, most ezzel is csak 20. Mi lehet a hiba?
Wifi csatornát átnéztem, nem sok wifi van a közelembe. Készülék egy samsung note 9. A note9 topikba kértem mérjenek egy tesztet 2.4GHz-n és 112-es sebességet mértek. Tehát a készülék tudja...
Mi lehet a gond? Vegyek egy archer c7-et? És ha nen jó azzal se, akkor kidobott pénz.. -
h1mpi
félisten
válasz
MasterMark
#38124
üzenetére
Oké köszi, akkor megpróbálom azt is megérteni
Ha nem megy, akkor keresek olyat aki bekonfigurálja itt a helyszínen. Biztos van aki ebből él... -
h1mpi
félisten
válasz
MasterMark
#38122
üzenetére
Most már kezd leesni, hogy a mobil alkalmazás csak azért wifin működik, mert a belső hálózatot használja. A mobil alkalmazás nem tudom, hogy akkor hogyan tudna rácsatlakozni "kintről", mert ahogy nézem csak a belső ip és port van beleírva. Ezt lehet módosítani.
-
MasterMark
titán
Milyen IP címe van? Belső? Azt hiába írod be kívülről, akkor sem fog menni, ha egyébként nyitva van a port hozzá.
A mobilalkalmazáson milyen kapcsolatot használ? Az se működik kívűlről?
Legjobb lenne egy VPN kapcsolt a routerhez, és azon keresztül nézni a kamerát. Ez a legbiztonságosabb, és legegyszerűbb módja.
-
h1mpi
félisten
válasz
MasterMark
#38120
üzenetére
Azért szeretnék tanácsot kérni, mert nem értek hozzá. Van egy ip címe a kamerának. Van egy http portja is. Ezeket beírom a port forwardingba, de nem látom akkor sem a képet, mondjuk mobilnetről. Akinek van tapasztalata elmondhatná mit hogy kell beállítani. Most jelenleg ha a mobil alkalmazást használom, akkor látom a kamera képeket a telefonomon.
-
Karcub
senior tag
sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne, hogy adott egy UPC Technicolor TC7200.U router, de sajnos nem tudok belépni a kezelőfelületére mert nem tudom a jelszót meg a felhasználónevet, de nem is akarom emiatt resetelni mert melós és nem tudom mik vannak benne állitgatva. Valakinek valami ötlet?
-
Buckey
őstag
válasz
MasterMark
#38115
üzenetére
Én nem bohóckodtam a hatósággal, sok értelmét nem láttam, nem látom ebben az országban. Ha a hatóság tenne valami érdemlegeset, akkor tartanának tőle és megoldanák a problémát (3 év alatt nem sikerült).
Nem hiszem, hogy az engedélyen múlna a kiépítés, szerintem kevesen vagyunk ezen az oldalon, így nem térülne meg a befektetett pénz.
No, meg egy kicsit össze is beszél az itteni két szolgáltató, így felváltva építették ki a hálózatot. Csak nekem éppen a "szarabbik" jutott.
2020 januárjától (koax kábelen) 500/22Mbps /garantált 125/7 Mbps csak az internet 1 év hűséggel 12 495 Ft / hó (hűségidő nélkül 31135 Ft / hó), míg az út túloldalán a Telekom (optikán) 2000/1000Mbps /garantált 300/50 Mbps netet ad 1 év hűséggel 11 250 Ft/hó áron (hűségidő nélkül is 11 250 Ft/hó). Úgyhogy inkább a mobilnet, ha lassabb is, viszont a feltöltése gyorsabb (nem torrentezem, hálózaton keresztül nem játszom), és még olcsóbb is.
-
Buckey
őstag
válasz
MasterMark
#38113
üzenetére
Értem, de a Telekom sem tett semmit, hiába jeleztem, később már erélyesebben, határozottabban. Nekem nem volt sem időm, sem kedvem pereskedni egy ekkora céggel, inkább felmondtam a "szolgáltatásukat".
Ráadásul az út túloldalán(kb. 200 m) ott van a 2000/1000Mbps netjük, amit nem hajlandóak áthozni, pedig még azt is kifizettem volna, de akkor sem.
Pedig az elején szépen szóltam, kértem őket, hogy legalább az legyen meg, amiért fizetek, de a válasz, hogy "ez régi rézvezeték, ez a technika ilyen, és mire nem elég nekem a 20/5 Mbps" (ami papíron volt csak annyi)? -
Buckey
őstag
válasz
MasterMark
#38111
üzenetére
Nem fog, mert a minimális megvan, amit úgy állapítanak meg, hogy az mindig meglegyen. Én is így jártam, és mikor lejárt a hűség felmondtam. Maradt a mobilnet, minimum 20/15 Mbps (ha éppen a B20-asra áll át a router), de egy jó elhelyezéssel marad a B3 és B7-en, így a minimum 50/20 Mbps körül van (de jellemzően bőven felette, 100/40 Mbps körül vagy felett van)
-
Grg
tag
válasz
Intruder2k5
#38108
üzenetére
A szolgáltató a kínált sebességre nem tud mindig garanciát vállalni. Az azonban nem jogszerű, ha olyan adatsebességet kínál az előfizetőjének, amely az adott előfizetőnél sohasem érhető el.
Ez nagyon szépen hangzik, leírva...
Költői kérdés, de mit lehet tenni ha pl. mint nálam, az elérhető valós sebesség 13/1, a Telekom 30/5-ös csomagot ad, de azt sosem tudja biztosítani mert az ADSL itt nem tud többet mint a 13/1? Nyilván nem fog a T egyedi árat ajánlani nekem, mint ahogy újravezetékezni sem fog... -
h1mpi
félisten
Sziasztok!
Van egy IP kamera rendszerem. Most lett kész. Tökéletesen látom a kamera képeket a mobilos applikáción, de csak akkor, ha az otthoni wifi-n vagyok, amire a kamera rendszer is csatlakozik LAN-on keresztül. Ha elmegyek otthonról se mobilneten, se wifin nem látom a képeket. MIt kell beállítanom a routeren, hogy beengedjen? ASUS RT-AC65P. Köszi!
-
Mi a kínált sebesség?
A 13/2011. (XII. 27.) NMHH rendelet szerint a „kínált sávszélesség: az elektronikus hírközlési szolgáltató által az előfizetői szerződésben rögzített, az internet hozzáférési szolgáltatás nyújtása során az adott előfizetői hozzáférési ponton le- és feltöltési irányban elérhető, a szolgáltatáshoz rendelt adatátviteli sebesség felső elméleti határa;
A szolgáltatót érintő hatósági eljárásban a szolgáltatót terheli annak bizonyítása, hogy az előfizetői hozzáférési pont alkalmas a kínált sávszélesség elérésére”.
Kínált sebességnek nevezzük tehát az adott előfizetéssel elérhető maximális adatátviteli sebességet.
Ez általában az alkalmazott technológia vagy a hálózati infrastruktúra által meghatározott felső korlát, amelyet ideális feltételek esetén, a hálózat kevésbé leterhelt állapotában lehet elérni vagy megközelíteni.
A szolgáltató a kínált sebességre nem tud mindig garanciát vállalni. Az azonban nem jogszerű, ha olyan adatsebességet kínál az előfizetőjének, amely az adott előfizetőnél sohasem érhető el.
Forrás: https://szelessav.net/hu
Hardveres mérőeszköz igénylése: https://szelessav.net/hu/hardverpartner -
MasterMark
titán
-
Julot
aktív tag
válasz
Túzok22
#38104
üzenetére
Köszönöm a válaszod! Ezen is túl vagyok. Sajnos így is az 550 körüli értéket hozza. Kezd egyre valószínűbb lenni, hogy a Digi a ludas, azok meg lapítanak, mint sz@r a gazban, a garantált minimum szöveg mögé bújva! Ez olyan mint a Halálos Fegyver kettőben a Dél-Afrikai konzul folyamatosan hajtogatta "diplomáciai védettsééééég", miközben mindenki tudta hogy ő a bűnös. Na, ugyanez van a Digivel...
-
alec.cs
tag
Sziasztok!
Adott egy TP-Link ac1200 router.
Ha a DoS Protection be van kapcsolva (ICMP-UDP-TCP Filtering: Low), akkor egyes a routeren lévő gépeket letiltja az Internet felé. Blocked Dos Host listába teszi azokat az egyes gépeket.Használja valaki azt a "Dos Protection" beállítást?
Ha igen, akkor neki milyen Packets/Sec beállítások váltak be?
-
Julot
aktív tag
válasz
MasterMark
#38100
üzenetére
Nem tudom, hogy a routerem okozza-e a gondod, és nem emlékszem, hogy melyik volt az utolsó stabil firmware. A router újraindítás után is a gyenge eredményeket hozza.
Próbálok "szerezni" egy másik router másik gyártótól - egy ASUS RT-AC57U van kilátásban - ha azzal is ugyanezeket az értékeket kapom, akkor egyértelmű...
Igen, hívtam ki szerelőt, épp ma volt itt, lentebb már írtam. Elsőre a saját laptopjával 880.-at mért. Aztán a többi mérés ugyanaz, mint amit én mértem 550 körüli... De náluk nincs hiba, a digi tökéletes!
Új hozzászólás Aktív témák
● Olvasd el az összefoglalót!
- Nyíregyháza és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Metal topik
- Motorola Signature - mielőtt aláírnád...
- Távol-keleti webshopok OFF topikja (játékok, kuponok, stb.)
- Itt a Galaxy S26 széria: az Ultra fejlődött, a másik kettő alig
- VPS - Melyik szolgáltatót?
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- Xbox tulajok OFF topicja
- További aktív témák...
- iPhone 13 mini 128GB Green -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4052, 94% Akkumulátor
- Felsőkategóriás Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! 7800X3D / RTX 5070 / 32GB DDR5 / 2TB SSD!
- 8Gb DDR3L 1,35V 12800u 1600Mhz RAM-ok, több db
- MikroTik CCR2004-16G-2S+
- Vállalom FRP Lock os telefonok javítását ingyen kiszálással és akár helyszíni javittással
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
)


Az IPv6 aktív, VPN nincs használatban.
Ha nem megy, akkor keresek olyat aki bekonfigurálja itt a helyszínen. Biztos van aki ebből él...
