-
Fototrend

Új hozzászólás Aktív témák
-
Alvin_ti4200
félisten
válasz
Gergőőőőőőőő
#6018
üzenetére
Játékra egyértelműen jobb a 8600K, bár a jelenlegi árakon semmiképpen nem érdemes megvenni. Nekem volt 8400-am, ami alacsonyabb órajelen megy és sehol nem éreztem kevésnek, szintén egy GTX 1080 volt alatta - igaz, én 1440p-ben játszom. A két processzor közül jelenleg a 2700X a jobb vétel, de ha csak és kizárólag játékra kell, akkor egyértelműen Intelben érdemes gondolkodni. Ha 1080p-ben játszol és a létező legtöbb fps-re van szükséged (mert mondjuk van egy 144Hz-es vagy még magasabb képfrissítéssel rendelkező monitorod), akkor az Intel procik jobb választások a számodra. Ha viszont ilyen igényed nincs és/vagy 1440p-ben játszol, akkor a 2700X lesz a Te barátod.
8600K-t csak akkor "érdemes" venni, ha tuningolni is tervezed (ehhez Z370 vagy Z390 chipsettel rendelkező alaplap és jó hűtő szükséges), egyébként a 8400 pont ugyanúgy elég egy GTX 1080-nak és egy mezei B360-as lap is elég hozzá. Azt kalkuláld bele, hogy amint felpörög a TSMC-nél a gyártás, úgy az Intel processzor árai látványosan csökkennek majd, ergo a most megvett CPU-n nagyon sokat fogsz bukni, ha el szeretnéd adni, illetve feleslegesen fizetsz ki érte egy csomó plusz pénzt.
Itt egy videó egyébként, amiben egy Vega 64-gyel néztek egy csomó játékot különböző Intel és AMD processzorokkal, a Ryzen 7 2700X még nincs benne, mert egy éve készült, de képzeld az 1800X helyébe (annál egy picit gyorsabb) és látni fogod, mi a pálya.
Új hozzászólás Aktív témák
- HP EliteBook 850 G7 (15.6") i7-10610U - Garancia, Akció!
- AKCIÓ! Apple Watch SE 2024 44mm Cellular okosóra garanciával hibátlan működéssel
- Samsung Galaxy S25 FE 5G 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 128GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3847
- Apple iPhone 15 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest


