Új hozzászólás Aktív témák

  • Magnat

    veterán

    válasz Sanchez638 #9356 üzenetére

    Egyet értek, ráadásul optimális esetben ezeket az eszközöket nem fél évre veszi az ember ... drága a Synology, ok, de ha 8-10 évig használod, lehet már annyira nem is ... (persze ha a tőlük lopott rendszert egy régi vasra feltolja az ember, akkor nyilván még olcsóbb lesz, de azért ahhoz ne hasonlítsuk már)
    Én egyébként otthonra még a raidet is tévútnak vagy inkább feleslegesnek tartom, kivéve persze h valami brutál rendelkezésreállás a cél, de ez otthon azért ritka ... arról nem is beszélve, ha a raidre hivatkozva külön mentés egyáltalán nem is készül :)
    1 SSD a hypervisornak meg a vm-eknek, mellé egy nagy diszk storage-nek vmi gépben amiben elég a kraft amire kell és egy másik nagy diszkre meg éjjel mehet mentés mindenről (ami egy nem túl acélos nasban is lehet akár lehetőleg külön helyen), ami meg annyira érzékeny, lehet szinkronban, illetve feltölve vmi felhőbe vagy haver nasára (az ő cucc meg a tiédre) és akkor sem fogod felakasztani magad, ha az egész kócerájba belever a villám :)
    Játszani meg tesztelni meg próbálkozni az persze megint más tészta és hát nyilván egy ilyen fórumban azok vagyunk többen akik ezt hobbinak meg tanulásnak is felfoghatjuk, gyanítom, ezért is felülreprezentáltak az ilyen megoldások ... mindezt persze szigorúan csak szerintem :)

Új hozzászólás Aktív témák