-
Fototrend
Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !
Új hozzászólás Aktív témák
-
perempe
veterán
-
fehér_ember
addikt
válasz zenwalk #101998 üzenetére
Én a helyedben nem zárnám el magam a hm-tól sem.
Erősítőnek megvenném ezt a Denon AVC-A11SR-t.
Hozzá megmár ~70k-tól is lehetne lőni használtan hangfalpárt (celestion f28; arcus tm 89).
Persze az az igazibb ha pl. elmész meghallgatni/megtekinteni [ezek közül] a "T+A"-t, nagyobb Arcusokat, de akár a Canton CT-ket is.
Úgy láttam amúgy is lennt délen vagy.[ Szerkesztve ]
-
zenwalk
senior tag
sziasztok
házimozis topikból jöttem át, 2.0 / 2.1 szettet keresek. A lakás elrendezése miatt 5.1 nem jöhet szóba, a 2.1 a max. FIlm és zene 50-50% százalékban lenne, de semmi komoly csak netflix/hbo go és spotify/tidal. kb.25 négyzetméteren haználnám. Tudnátok ajánlani valamit, vagy valami támpontot adni, hogy merre induljak? a keret max. 350k lenne. Erre a célre lehet, hogy egy harmad ennyibe kerülő soundbar is jó lenne?
Egyébként nem ragaszkodom az új cuccokhoz. köszi előre is. -
orbano
félisten
válasz denesdr #101994 üzenetére
Az 1 millió nem erre kell, hanem arra, hogy meglegyen az az emocionális faktor zenehallgatás közben, amire vágyom. ehhez kell egy bizonyos fajta tonalitás, felbontás. Ez az amiről itt volt téma eddig, hogy mennyire szubjektív.
Ettől függetlenül kíváncsi vagyok a megoldásraA vér nem válik VAZZE!™
-
orbano
félisten
válasz denesdr #101990 üzenetére
Tudományosan én sem tudom megfogalmazni. Ha a szobában sok a visszhang, ha rossz helyen van a keresztezési frekvencia (emiatt pl két út kb kuka), akkor ezek a fülbemászó zsibongások lefárasztanak, ahogyan a mélykiemelés is, hányingerem lesz az elektronikus zenétől a szoba 60hz-es huplija miatt. Mondjuk most a legzavaróbb, hogy az erősítő 8-12hz között valahol torzít, valami gerjedés szétcseszi. Na attól megfájdul a fejem a nagyon, pláne, hogy a visszhangok rá is játszanak. A csajom meg simán hallgatja. Hallja ő is a bajt, de nem zavarja.
A vér nem válik VAZZE!™
-
#92251648
törölt tag
válasz orbano #101988 üzenetére
"Csak meg kell találnom a berendezéseket, amik nyújtják azt az élményt. És meg is tudom fizetni Nyilván ha volna zsém, akkor ez egy 3 napos sztori lenne kb, pár millióból összedobom."
A magasabb kategóriákban ugyanolyan nehéz egy jó rendszert összerakni, mint kevés pénzből, hiszen amikor több pénzt áldozol valamire, az elvárásaid is emelkednek.
Hogy hol van a határ a kommersz és a felső kaszt között, az ismét erősen szubjektív kérdés. A többségnek már a félmilliós HiFi rendszer is túlkapás, miközben néhányak tízmilliókat költenek készülékekre különösebb lelki tusa nélkül. Ebben a topikban is rendszeresen felbukkannak olyan kérdések, hogy mit érdemes venni 20-30-40 ezerért, ami még az alap HiFi kategóriára is sovány, nem hogy komoly minőségre.
-
orbano
félisten
válasz Dorian #101963 üzenetére
Ez így van. de ennek semmi köze a technikához, ahogyan fapaci is írta, és ahogy én is: akkor nyugati munkaerő gyártotta, ma kínai rabszolgák, ettől olcsóbb a gagyi, nem a technológiai fejlődéstől. Ma az EU gazdaságának része vagyunk, a 80-as években azért a vásárlóerőnk jobban el volt maradva a nyugati piachoz képest, mint most. Ez is egy gazdasági tényező, nem az audio technika fejlődéséből ered. Ba Cy lus megfigyelése is ugyanide torkollik be: emiatt szépen nyílt az olló a kommersz és a minőség között. A gagyi kínából van, a minőségi még azért ugyanúgy nyugatról. Tisztelet a kivételnek. Bár egy komoly kínai motyó sem olcsó már. Nézd meg az MSML M400-at, hogyan ugrott árban, vagy egy Audio GD árát egy nyugati vetélytárshoz. Már kínában is, ha magas hozzáadott érték kell, kellenek mérnökök, meg design, marketing, onnantól nem a vidéki vendégmunkások kellenek csak, mint az eszetlen másoláshoz, hanem olyan emberek, akik már ott is BMW-t akarnak, meg nagytévét, ahogyan az olasz meg amerikai mérnökök is, ezért a végfelhasználónak is jobban a zsebbe kell nyúénia, ahogyan ez már a 70-es években is volt és azóta sem változott, mert a minőséget nem lehet tömegtermelni, mert nem fejlődött eleget _igazán_ a hangtechnika.
A vér nem válik VAZZE!™
-
orbano
félisten
válasz denesdr #101958 üzenetére
Rengeteg zenét hallgatok, csak elfárad a fülem, mert érzékeny bizonyos hibákra. Nem szokványos a helyzetem, mert nagyon pontosan tudom, hogy mi az a végállomás hang, amit hallani szeretnék, hogy milyen kompromisszumokkal tudok élni és milyenekkel nem. Csak meg kell találnom a berendezéseket, amik nyújtják azt az élményt. És meg is tudom fizetni Nyilván ha volna zsém, akkor ez egy 3 napos sztori lenne kb, pár millióból összedobom. Ehelyett megy most a sakkozás, hogy ugyanezt az élményt, vagy hasonlót 1 millió alatt összehozzak.
A vér nem válik VAZZE!™
-
bkercso
nagyúr
válasz #92251648 #101978 üzenetére
Erre akartam kilyukadni: vannak, akik
társatnőt is paraméterek alapján keresnek.
Sok felé van szakadva a hifista tábor szerintem, akik mást és mást keresnek (torzítatlanság vs színezés, nyitott vagy épp megkövesedett hozzáállással stb.).kapható az OPA Red2 - Kercso Audio
-
Ba cy lus
addikt
válasz Polllen #101983 üzenetére
Fel kellett volna? Ha tegyük fel, vacak állapotban is jobbnak hallom, szerintem nem kérdés, hogy rendesen karbantartva ez még inkább igaz. Ha rosszabbnak hallja az ember, akkor kérdéses, hogy jobb bőrben vajon már felér-e hozzá, esetleg túllépi, vagy úgy is elmarad.
#101985 Dorian:
De, ha meg így nézed, akkor a kommersz sem igazán volt ott a "hétköznapokban". Mégis volt az átlagembereknek automata mosógépe, porszívója, rádiója, még ha bele is gebedtek mai viszonyokhoz képest.[ Szerkesztve ]
-
Dorian
félisten
válasz Ba cy lus #101981 üzenetére
Vita lehetne, hogy hol húzódik a kommersz és audiofül határ, de inkább másfelől közelíteném meg. Szvsz nem az mutatja meg a fejlődés mértékét, hogy mikor találnak fel valami olyan új / jobb dolgot, amit max a népesség 0,1 ezreléke ér el, hanem az, hogy ezek a fejlesztések mikor érnek el a hétköznapokba.
Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!
-
Polllen
nagyúr
válasz Ba cy lus #101976 üzenetére
Amúgy azt még mond el nekem kérlek, hogy a te példádban a Nad 3020 vs NAD C316-nál miért nem merült fel ez:
"régi erősítőnél mindig kérdéses, milyen állapotban van"
Dorian
Már az elején leszögeztem, igaz másik fórumtársnak, hogy parttalan a beszélgetés. Számomra nem kérdés a fejlődés ténye a hifi bizonyos területein, másnak meg igen.
Ezzel nem tudok/akarok mit kezdeni."Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"
-
Rp526
aktív tag
válasz Ear001 #101971 üzenetére
Nyilván a cél nem egy akár belépő szint.. csak annyi, h ne romoljon el lehetőleg (tehát kb megbízható e ez a német gyártmány) ill. van e ebben az árfekvésben bármi jobb döntés amit keressek. De ha teljesen mind1 mit veszek mert mind "gagyi" és rosszul szól, akk mind1 .
40-50 régi porosodó lemeze van, azokat megszólaltassa és kb a HS 280-at kiszolgálja. Ez a cél. -
Ba cy lus
addikt
válasz Dorian #101977 üzenetére
Szerintem az emberek egy adott korban úgy nézik az általános ár-érték arányt, hogy adott hangminőségnövekedésért mennyivel kell többet kifizetni (vagy, ha úgy tetszik, mennyivel kell érte többet robotolni), abból állapítja meg, hogy neki megéri-e. Adott évben, nem 20 év múlva.
Ahogy említettem, a kommersz, audiofil, high-end termékek között az árolló mostanra sokkal jobban kinyílt a 70-es, 80-as évekhez képest, sokkalta durvábban elszakadtak ezek egymástól. Tehát, ha így is nézzük, abból is az állapítható meg, hogy akkor sokkal jobb ár-érték arányú cuccokat csináltak a már audiofil-szintnek nevezhető termékek körében (kommersznél meg épp fordítva).[ Szerkesztve ]
-
Dorian
félisten
-
#92251648
törölt tag
válasz bkercso #101974 üzenetére
"Máskor vigyél be nekik egy bácsit hegedűvel, húzza el a nótájukat, aztán kérdezd meg őket, milyen volt! Erről valahogy nem tudom elképzelni, hogy valaki élvezhetetlennek titulálja, de ki tudja."
Szerintem elég nagy esély van rá, hogy valakinek nem tetszene a hangzás, kevesellné a részletet és a teret. Tudjuk, hogy az akusztikus szimfonikus koncertek sem elég HiFi minőségűek néhányak fülének.
-
Ba cy lus
addikt
válasz Dorian #101973 üzenetére
Nem hiszem, hogy az úgy bármivel reálisabb képet ad ár-érték arányról. Hiszen régen a szar hangú cuccért is egy-kéthavi fizetést otthagyhattál. Akkor komolyan ez alapján mondjuk meg, hogy valaminek a múltból mennyire volt jó az ár-érték aránya?
Ha mai szintre átszámolom az árat, pl. egy kommersz egybehifi árát, az szerintem teljesen jól mutatja, hogy ma a kommerszben annál sokkal olcsóbban megkapod ugyanazt a hangminőséget. Ott ez igaz. Audiofil szinten meg legjobb esetben is egál.Örülök, hogy sikerült egy kvázi hifi manufaktúrát példaként hozni. (Plusz régi erősítőnél mindig kérdéses, milyen állapotban van.)
[ Szerkesztve ]
-
Ba cy lus
addikt
válasz dgyuri0123 #101969 üzenetére
1982-ből:
NAD 3020 - 218 USD, ez ma 595 USD, azaz 175k Ft. Lehet jönni a NAD C316-tal, hogy az csak 110k Ft, de az nem is az a hangminőség, még ha próbálják is manapság azt audiofil belépőnek beállítani.
Érdekességképp:
Beyerdynamic ET-1000S - 160 USD, ma ez kb.129k Ft-ban. A Beyer első, és egyetlen elektrosztatikus fejhallgatója. Ma a Tesla-driveres fejhallgatóik közül a legolcsóbb ennyi, a legdrágább meg ennek majd 3-szorosa, miközben a Tesla-driver valójában csak egy erősebb mágnest takar, nem pedig egy vadiúj technológiát. Ilyen árképzési stratégiával, mint ami manapság jellemzi a Beyert, ma 500k Ft körül lenne ugyanez. -
dgyuri0123
nagyúr
válasz Dorian #101963 üzenetére
Így van.
Arról nem beszélve, hogy műszakilag mennyire szerencsétlen vacak volt ez a deck, mert a mechanika kapcsoló reléi egymás után szarták el magukat, végül már a lejátszást sem lehetett elindítani, kb. 1 év után, amikor persze sem garancia, sem alkatrész nem volt már hozzá.... boldog békeidők...hja. Annyit szívtam a rosszabbnál rosszabb "keleti" konstrukciókkal, hogy el nem tudom mondani. Ha ma egy gyártó ilyen selejteket gyártana, már lángokban állna a gyára.#101965tapaizodgyuri: a hangja engem is elbűvölt anno, mikor a Keravillban meghallgattam... csak később jött a feketeleves.
#101964Ba cy lus "akkor tényleg jobb ár-érték arányú cuccokat csináltak"
Mihez képest? A NAD 3020 kb. 30e Ft volt. 2e ft. havi fizuval valóban kiváló ár/értékű. És ez csak egy belépő szintű erősítő.
[ Szerkesztve ]
"csak a zene van"
-
#92251648
törölt tag
válasz Ba cy lus #101964 üzenetére
"A kommerszben sokkal jobb ár-érték arányú cuccokat csinálnak ma. "
Teljesen másként működik most a tömeggyártás, mint 30-40 éve. Az akkori kommersz készülékek Japánban, Németországban, Angliában, USA-ban készültek, nyugati bérszínvonalon foglalkoztatott munkások kezei alatt. A kínai, indiai, bangladesi, maláj gyárak nagyságrendekkel olcsóbban termelnek, nem véletlenül telepítették át oda szinte a teljes szórakoztatóipari gyártást. A világ folyamatosan változik, a kínai bérek meredeken emelkednek, ezért egy több gyártó fontolgatja, hogy máshova, akár Európába viszi a gyártást.
-
s4tch
veterán
válasz Jimy76 #101962 üzenetére
Így van, semmi köze hozzá, és ez is jelzi, hogy nem értetted meg a válaszom.
Tegyél fel használható kérdést: olvasd el a témaösszefoglalót, töltsd ki a benne található rövid kérdőívet, és hidd el, lesz, ki tud válaszolni. Az, hogy "szeretnék egy olyat, mint az a Philips, amit én szerettem, de rajtam kívül senki nem ismer, de azt nem mondom meg, mennyiért", nem használható kérdés.
-
#07400704
törölt tag
válasz dgyuri0123 #101960 üzenetére
Anno pont ilyen kis Unitra erősítővel zenéltem ki egy rokonnak az eljegyzését, még elektromos orgona is volt rákötve, meg egy AIWA F220-as Deck, 110 wattos Vidi dobozok, akkor, nekünk, ott, kitűnően szólt!! emlékszem, a hangfal zsinór az a 300 ohmos antenna vezeték volt, tudjátok az a lapos szalag kábel..., milyen rég is volt, akkor azt hittem, ez a legjobb hang a világon Szép emlékek!
-
Ba cy lus
addikt
válasz Dorian #101963 üzenetére
Én ellenben sokszor átszámoltam 70-es, 80-as években gyártott, audiofil-szintnek számító cuccok akkori árát mostanira, abból nekem az jött le, hogy akkor tényleg jobb ár-érték arányú cuccokat csináltak, ha csak ezt a szintet tekintjük.
Ami szerintem itt a látszólagos ellentmondást okozza, az az, hogy most a kommersz szint árban sokkal jobban elválik, mint akkor: ez előtt 30-40-50 éve a kommersz piszkosul drága volt. A kommerszben sokkal jobb ár-érték arányú cuccokat csinálnak ma. A minőségi hangú cuccok ellenben nem követték ezt a trendet. Ma 5-10k-ért vesz legtöbb ember egy fejhallgatót. Ehhez képest az audiofil-szint valahol a Sennheiser HD600-nál kezdődik, ami már 100k, ez 10-20-szoros árkülönbség. 70-es, 80-as években ennyire nem vált el a szar a jótól.
Mondok konkrét példát: Dynaco ST-70 100 dollár volt a 70-es évek első felében. Ez ma, ha minden igaz, 622 dollár. Ebayen nézegetve az ST70-et átlagban drágábbra jön ki, pedig ezek 40-50 éves cuccok. Újonnan ma ez a hangminőség nem 622 dollár. A25-ös hangfal akkori ára 85 dollár. Ez ma Ft-ban kb. 155 ezer Ft. Azt a hangminőséget viszont ma nem ebben az árkategóriában kell keresni, hanem ennek 2-3-szorosáért.[ Szerkesztve ]
-
Dorian
félisten
válasz dgyuri0123 #101960 üzenetére
Így van. Faterom a '80-as évek elején egy havi fizujából vett egy rádiós erősítőt, másikból meg egy lemezjátszót két hangfallal. Talán Orionok voltak. Akkor ez volt az a kommersz színvonal, ami már hallgatható volt, de ma két havi átlagfizetésből vásárolt bármi körbehúgyozná hangminőségileg.
[ Szerkesztve ]
Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!
-
Jimy76
csendes tag
válasz orbano #101926 üzenetére
Ebben igazad van, hogy kisebb a fejlődés a hangtechnikában. Viszont attól még fenntartom, hogy ha 25 éve 3 havi fizetésért vett valaki egy hifit, az nem azt jelenti, hogy most is 3 havi fizetésért kap ugyanolyan hangzás minőségűt. Vélhetően kevesebbért, vagy jóval kevesebbért.
-
dgyuri0123
nagyúr
válasz orbano #101957 üzenetére
"Anyámék a nyolcvanas években három havi fizetésért vettek egy szépen szóló rendszert"
Hmmm. Ez kb. egy évi fizumba került, pedig csak egy sz@r Unitra. Tudom, mert volt...
Na jó, adtak mellé egy pár dobozt is. Egy középkorú mérnök keresett 4e Ft-ot akkoriban.[ Szerkesztve ]
"csak a zene van"
-
denesdr
addikt
válasz tranceplanet #101953 üzenetére
Ahogy nézem mégis van Dirac for Windows továbbra is. Plugin formában leledzik, tudja valaki, hogy ezt hogyan kellene használni?
[link] -
orbano
félisten
válasz Polllen #101945 üzenetére
Értem amit mondasz, még azt sem mondom hogy nincs igazad, egyszerűen akkor csak nem ugyanarról beszélünk szerintem. A zenehallgatás módja tuti fejlődött. A zenefogyaztás is. Rengeteget. A gyártás is, a felhasznált technológiák bővültek. A hordozhatóság is. Régen nem voltak jó és olcsó akksik, meg nem voltak nagy kapacitású számítógépek olcsón. De ezek mind csak lehetőségeket jelentenek. Egy adott minőségű hang nem lett jelentősen olcsóbb, ha egyáltalán olcsóbb lett. Vannak olcsóbb, kényelmesebb, stb alternatívák, de az, hogy X forintért Y hangminőséget kapsz, az kvázi változatlan. És ha van is változás, azt a mobiltelefonok fejlődéséhez hasonlítani, ahol egy eszköz 5 évente elavul, szemben egy erősítővel, amiből a régiek egyre drágábbak, és ugyanúgy beilleszthető egy modern rendszerbe. Köss be egy 486-os gépet wifire.
Szemléltetem még:
A 80-as években a ghetto blasterektől voltak ki, most a JBL dobozoktól a hátizsákokban. Azon kívül hogy kisebb lett, kb ugyanaz a réteg veszi, ugyanarra jó.
Régen walkmant használtál a metrón, most a telefonodat hallgatod, egy kábel mínusz, meg több számot tudsz hallgatni, meg van ANC-d. És oké, a walkmanhez képest jobb hangminőséget kaphatsz, de ez a minőségi ugrás is megtörtént már vagy 20 éve az mp3 lejátszókkal.
Otthon mi van? Szeretnék egy jó hifit. Anyámék a nyolcvanas években három havi fizetésért vettek egy szépen szóló rendszert, ami nem a kínálat legalja volt, amit már lehet hifinek nevezni, volt benne kétkazis dekk, rádió, lemezjátszó. Most is kell 3 havi átlagfizu, ha akarsz egy okos, mindent tudó hálózati médialejátszót, egy tisztességes erősítőt és egy szépen szóló hangfalat, ami megüti azt a szintet és funkciót. Ugyanaz a réteg engedheti meg magának, nincs minden nappaliban B&W, vagy Monitor Audio, de még csak egy márkátlan állóhangfal sem, soundbarok vannak, meg JBL dobozkák.A vér nem válik VAZZE!™
-
Tamoo
nagyúr
válasz #92251648 #101952 üzenetére
Ha valahol hangsúlyosabb a magas az azonnal részletesebb teresebb. Ha mélynyomóhoz veszünk bármit akkor az azonnal pontosabb feszesebb mélyebbre megy. Lehetne még sorolni hasonlókat.
Félre értés ne essék, nem mintha én kivétel lennék, én sem tudom megfelelően kifejezni, hogy mit hallok.[ Szerkesztve ]
-
Rp526
aktív tag
Segítsetek kérlek vagy irányítsatok a jó topicba!
Karácsonyi ajándék címen édesapámnak egy kb megfelelő bakelit lemezjátszót keresek 20k max. Tudom, h nem lehet nagy elvárás , csak ebből az árból kb. a legjobbat szeretném kihozni. Nagyon nem akarok elmenni sehova érte, sem postáztatni.. Debrecen és környéke, esetleg Szabolcs.
Találtam egy ilyet: Dual CS 1224
Ez megfelelhet az igényeknek?
Hangfalak: egy pár 8 ohmos Orion HS 280.
Stereo Receiver: Kenwood KR-A5060
Tehát látjátok, h nem egy audiophile rendszer a cél csak, h maximalizáljam kb. a tudást az árból.
Másik kérdés, egy ilyen öreg lejátszónál a bekötés hogy néz ki? Van vmi RCA rajtuk és azt a phono-ba bedugom?Köszi!
[ Szerkesztve ]
-
tranceplanet
addikt
-
#92251648
törölt tag
válasz Dorian #101946 üzenetére
"A "mi a véleményed erről a hangzásról" kérdéssel a legnagyobb problémám az, hogy hiába hallom azt, amit, háttér tudás nélkül nem tudom pontosan megfogalmazni."
Lényegtelen, hogy én mire figyelek, mit hallok. Pl. hidegen hagynak a manapság olyan sokat emlegetett paraméterek, mint a részletesség, színpadszélesség, térmélység. Leginkább azért, mert tudom, hogy ezek néhány mozdulattal állíthatók a keverés során, tehát nem a produkció sajátjai és nem is zenei paraméterek. No de akkor mi értelme hajszolni őket? Szerintem nem sok.
A művészeteknek, így a zenének is megvan az a szerethető tulajdonsága, hogy szaktudás nélkül is élvezhetők. Ez az élvezet fokozható némi háttértudás birtokában, de ennek beszerzése semmiképpen sem kötelező, inkább csak ajánlott. Teljesen más úgy hallgatni egy előadást, ha ismerem a szerző életútját, át tudom érezni az előadó feladatát, esetleg még a hangszerének működéséről is van némi ismeretem, saját élményem. Nem akarok senkit sem kioktatni, csupán arról okoskodtam korábban, hogy szerintem mi okozhatja a vélemények nagy szórását.
Az idézett mondatod nagyon lényeges. Folyamatosan látjuk a fórumokon, hogy mennyire meddő a legtöbb beszélgetés szakmai szókincs és a kifejezések korrekt ismerete nélkül. Két zenész órákon át tud beszélgetni egy előadásról, a hifisták két mondat után kifogynak a szokásos 5-6 jelzőből. Biztosan vannak benyomásaik, csak nem tudják kifejezni őket, de ez sajnos már a hazai zenei oktatás bűne is.
-
Tamoo
nagyúr
válasz tranceplanet #101940 üzenetére
Ez sem rossz ám, csak mikrofon kell. [link]
De ott a REW, rePhase ... lehet próbálkozni.[ Szerkesztve ]
-
denesdr
addikt
válasz tranceplanet #101940 üzenetére
Korábbi Dirac verziónál ha jól tudom volt olyan lehetőség, hogy a PC-t használta és nem kellett hozzá külön dedikált Dirac eszköz, ezt trial-ban ki lehetett próbálni 30 napig, de csak Win 10 alatt futott. Mire oda jutottam, hogy legyen Win 10-es gépem, megszüntették ezt a fajta futtathatóságot, legalábbis nekem úgy tűnik.
-
Dorian
félisten
válasz #92251648 #101944 üzenetére
"80-90-es években 2-3 havi átlagfizetésért lehetett hozzájutni belépő szintű, de vállalható kommersz erősítőkhöz, lejátszókhoz. Ez ma sincs másként"
Ma kb. 200 a medián bér. Valóban 4-600ezer Ft lenne ma egy belépő szintű vállalható kommersz erősítő? Lehet, hogy mást értünk ez alatt a minőségi szint alatta, de sztem inkább 150 lesz az.
Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!
-
Dorian
félisten
válasz #92251648 #101942 üzenetére
Engem főleg az érdekelne, hogy te, mint hangszeres tudással és zeneelmélettel bíró ember + hangmérnök, mire figyelsz egy-egy zenénél. (Szemben azzal, amire a hifisták)
OK, persze, tanuljunk meg zenélni, meg felvenni és masterelni és akkor majd meglátjuk, de biztos sokan tanulnánk pusztán a te szempontjaidból, ugyanis legtöbbünknek nincs ideje/kedve/lehetősége hangszeren zenélni meg zeneelméletet tanulni, mi csak egyszerűen zenét szeretnénk hallgatni.
A "mi a véleményed erről a hangzásról" kérdéssel a legnagyobb problémám az, hogy hiába hallom azt, amit, háttér tudás nélkül nem tudom pontosan megfogalmazni.
Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!
-
Polllen
nagyúr
válasz orbano #101937 üzenetére
A fő láncomban nincs kínai termék. Amerikai, magyar és angol termékek vannak. A DAC-m 10 évvel ezelőtt kb. 5x ennyi lett volna. Nem hogy 40 éve, amikor a jelenlegi kommunikációs megoldás nem is létezett. (usb)
Amúgy légyszíves olvasd el, amit korábban írtam. A hangfalakat szándékosan nem tettem bele a felsorolásba, erre most ezzel jössz. Ez így nem korrekt, ne mindenáron akard bizonyítani az igazad. Bár igazából az is fontos, hogy nem kell bizonyítanod vagy meggyőznöd. Szerintem van fejlődés. (Történet vége.)
"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"
-
#92251648
törölt tag
válasz orbano #101926 üzenetére
"ugyanaz az árkategória régen simán jobb minőséget jelentett kapni"
Emlékeim szerint a 80-90-es években 2-3 havi átlagfizetésért lehetett hozzájutni belépő szintű, de vállalható kommersz erősítőkhöz, lejátszókhoz. Ez ma sincs másként, sőt talán kicsit olcsóbbak is lettek. A hangsugárzókat nem keverném ide, mert ott mindig is misztikus volt az árképzés.
-
#92251648
törölt tag
válasz borix #101922 üzenetére
"Az MQA esetén pl hány nagy szakember posztolt, hogy mennyire jó dolog, mennyivel előnyös, most már sokan nem igazán esnek tőle hanyatt..."
Idézhetnél néhány ilyen posztot valódi szakemberek tollából. A kereskedő és a gyártó képviselője ugye nem tekinthető szakembernek. Én még nem találkoztam olyan szakmai ajánlással, ami az MQA használatát szorgalmazta volna.
-
#92251648
törölt tag
válasz orbano #101921 üzenetére
"És mire figyel szerinted a hifisták többsége? Erre nagyon kíváncsi vagyok "
Pont erről írtam kicsit korábban, hogy milyen nagy szórás van emberek között és ennek szerintem mi az oka.
Sokszor szembesültem ezzel a nagy szórással. Egyik ilyen eset volt, mikor egy hazai forgalmazó nyílt napján ültünk egy helyiségben és a kiállított rendszer hangjával ismerkedtünk. Én már közelebbről is ismertem akkor a cuccot, ezért inkább a többiek reakcióit figyeltem. A forgalmazó volt olyan bátor, hogy kérdőre vonta a közönséget. Néhányan vállalkoztak is rá, hogy elmondják a benyomásaikat. Az első hozzászóló lelkesen dicsérte a berendezést és azzal zárta, ezt így, ahogy van, szívesen elfogadná. A következő felszólaló nagyjából az ellenkezőjét mondta el, hosszan sorolva az általa detektált hibákat. Mindezek után már senki nem mert nyíltan felszólalni, de a szünetben az előtérben még volt szerencsém hallani néhány véleményt, amik között nagyjából semmi átfedés nem volt. Hangsúlyozom, ugyanazt a produkciót hallgattuk végig, 4-5 féle muzsikával, több műfajból.
Másik tipikus eset, mikor kikértem ismerősök véleményét koncertek hangzásáról. Talán már nem lepek meg vele senkit, de a beszámolók között minimális összhang volt. Képesek voltak ugyanazt a hangélményt nagyszerűnek és élvezhetetlennek megélni attól függően, mihez és miként viszonyítottak.
Aki szembesül ezzel a jelenséggel, talán belátja, hogy a saját véleménye csak egy a sok közül és kizárólag rá érvényes, semmiképpen sem általános érvényű.
-
Dorian
félisten
válasz Ear001 #101938 üzenetére
Tök mindegy, hogy valaki ezeket mikor találta ki, az a lényeg, hogy mikor terjedt el. Az LCD-t is kifejlesztették '69-ben, és akkor mi van? A valóságban meg 2000 után terjedt el.
Ill. attól, hogy valami a hájgendben már évtizedek óta létezik, még az a valódi fejlődés, ha ez a technológia leszivárog a hétköznapi világba.
[ Szerkesztve ]
Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!
-
tranceplanet
addikt
Engem ez a Dirac szoba korrekció érdekelne, de egyelőre számomra nem megfizethető ársávban érhető el. Szívesen kipróbálnám mit tud a nappaliban.
" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!
-
denesdr
addikt
válasz Ear001 #101938 üzenetére
Oké, lehet, hogy csak nekem újdonság, hogy egy D osztályú erősitő megfizethető áron tud nagyon jól szólni. Nem magára a D osztályra gondoltam mint forradalmi dolog, tudom, hogy nem most találták ki, csak mára már beérettnek tűnik a dolog pl az említett típusokkal.
Egy DEQX-nek meg lehet nézni az árát, ma már ezt akár ingyenes szoftverekkel is meg lehet valósítani. Ez nem fejlődés?
De mondom, minek is kéne őrületes fejlődés?
Fillérekből csúcs hangsugárzót sosem fogunk kapni, már csak a fizikai felépítés/méretek miatt sem. De lehet, hogy nekem korlátolt a képzelőerőm és ez hangsugárzós dolog pl lehetne egy fejlődési irány. Mindenesetre nekem megfelel a jelenlegi helyzet is.[ Szerkesztve ]
-
Ear001
addikt
válasz denesdr #101927 üzenetére
Mitől újabb a D-osztályú erősítés? Itt egy ősi Karotta írás, 2005-ös és már akkor is volt vagy évtizednyi előzménye. Szerintem már rég megtalált a helyét, úgy mint a cső, a tranzisztor a fet, az A-osztály, a NB a Non NB stb.
A digitális szobakorrekció új lenne? A DEQX, amelyik az egyik legnagyobb név ezen a területen 2003 óta űzi ezen a néven az ipart, de valamikor a 90-es években indult.
Hangdoboz tervezés számítógéppel? Az alap Thiele-Small paraméterek szerinti méretezést már Windows 95-ön is lehetett csinálni, a többihez meg úgyis mérés- fülre hangolás kell.
Akusztikai mérés? Emlékszem, hogy a német hangszóró meg akusztika, meg szobabemérő programnál szintén az volt a gond, hogy WIn 98-ról hogy lehet Win XP-re átvinni a licenszet.
Szóval én nem látom azt az őrületes fejlődést a hifiben, amit felsoroltál, azok mind évtizedes dolgok.
-
orbano
félisten
válasz Polllen #101936 üzenetére
Oké, vegyük kérlek a példámat:
JVC felsőkategóriás erősítő a 80-as évek eljéből
Egy Dynaudio Contour 3.5 utas álló hangfalMennyibe kerülne most ez a hangminőség? Jelentősen olcsóbba? Mert ha tényleg volt bármi számottevő fejlődés, akkor most megkapok egy ilyen hangsugárzót 100 ezerből a media marktban, egy Class-A színvonalú erősítőt szintén. De ne hülyéskedjünk, ez az erősítő úgy szólt jobban a modern, megfizethető társainál, hogy a kondik ki voltak folyva, mázli, hogy nem martak szét semmit. A Dynona kmeg olyan középtartománya van, hogy fejhallgatóban is egy K701 fölé kell lőnöd magad, ha egyáltalán akarsz hasonló élményt.
Amit te átmeneti "fejlődésnek" látsz, az legfeljebb annyi, hogy a kínaiak berobbantak a piacra, és amíg mocsok olcsó a munkaerő, addig alá tudnak menni árban a nyugati termékeknek, mert szakmailag már felfejlődtek.A vér nem válik VAZZE!™
-
Polllen
nagyúr
válasz orbano #101934 üzenetére
"nekem az nem fejlődés, hogy olcsóbb és keveset fogyaszt és _esetleg_ szól már úgy mint egy 40 évvel ezelőtti jól megépített vas"
Meg is rekedt a beszélgetés, mert ha nem ugyanazt értjük a fejlődés alatt, akkor parttalan az egész.
Másnak teljesen egyértelmű fejlődés az, ha ugyanazt megkapod hatékonyabb/olcsóbb működés mellett.
"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"
-
denesdr
addikt
válasz orbano #101934 üzenetére
Nyilván itt nem akkora lépcsőkre kell gondolni mint pl az okostelefon megjelenése vagy ilyesmi. Kiváló minőségben zenét hallgatni már régóta lehet, ergo nem indokolt annyira a feljesztés. Meg aztán hová akarunk fejleszteni még? Már simán tudnak olyan berendezéseket gyártani ami meghaladja az emberi érzékelés határait izolált környezetben is, nemhogy egy átlagos nappaliban...
Idővel a számítástechnikai fejlődés is lassulni fog, de most még annak a korát éljük. De még ha nem is lassul, a zene az zene marad, nem minden esetben kell hozzá a legeslegfejlettebb berendezés, ahogy az a fenti példákban is olvasható. Valaki még mindig bakelitet hallgat. -
orbano
félisten
válasz Polllen #101928 üzenetére
látni lehet hogy nem ezt látod, mert biztos nagyon meggyőző, hogy egy SMSL M400 mit tud mérve, és hogy ennél nem kell jobb, de azért én bármikor össze merném vetni egy 20 éves prémium DAC-kal
denesdr: nekem az nem fejlődés, hogy olcsóbb és keveset fogyaszt és _esetleg_ szól már úgy mint egy 40 évvel ezelőtti jól megépített vas. Ezt tényleg oda meritek tenni ahhoz a fejlődéshez ami a számítástechnikában lezajlott? Most vicceltek ugye?
A szobakorr, meg az ANC is tipikusan jelfeldolgozási, nem hangpreprodukciós feature és pont a számítástechnika fejlődése tette lehetővé. De jobb hangot ezek sem adnak, csak kényelmet. Egy legmodernebb Samsung telefon viszont kategóriákkal többet tud, mint egy 30 évvel ezelőtti PC. Számítási kapacitásban, a kijelző képességeiben, hordozhatóságban, egyéb képességekben. És akkor erre azt mondjátok, hogy ehhez teljesen hasonlítható dolog, hogy egy nemtomhánytízéves erősítő technoológiát tudtak már addig tweakelni, hogy hallgatható.
érted: számítástechnika, ami forradalmasított mindent a világon, megváltoztatta az emberek életét, szokásait, versus az audió technika, ami mondjuk kipottyantott egy jobb ár/érték arányú fejhalglatót. Vagy csak én nem hallok _nagyságrendekkel_ jobb hangot egy ma kapható pártizezer forintos vacaktól? Hát pont most mentem ezen végig, és jutottam oda, hogy azért a pénzért amim van, nem tudok venni ebben az évezredben gyártott dolgot SEMMIT, mert megfizethetetlen. Egy 98-ban gyártott PC képességeit megkapom a kínai telefon shopban 5 ezerért.[ Szerkesztve ]
A vér nem válik VAZZE!™
-
borix
őstag
válasz L4D1K #101931 üzenetére
Elmondta már jó pár zenekar, hogy kezdetben örültek ,hogy kiadattak valahogy egy albumot vagy azt, hogy a kezdeti pár albumukat legszívesebben letagadnák.
Van olyan is, hogy valamiről csak gyengébb TV-s rögzítés maradt fent de, hogy jönnek ezek ide?
Gondoljuk, hogy itt is pl: az emberek többsége ezt alapul véve nem ruházott be drágább rendszerekbe, hanem PC hangfalon, vagy telefont kihangosítva élvezik azokat amiket felhoztál?
Most akkor elkezdünk itt magunk ellen bölcselkedni? Mert bocs de azt én kihagynám...[ Szerkesztve ]
-
L4D1K
őstag
válasz borix #101915 üzenetére
Vagyis azon felül, hogy bizonyítottad az ismerősödnek, mennyire vacak rendszere van, még azt is tudtára adtad, mennyire vacak zenét hallgat...
Milliónyi meg egy olyan stílus van, ahol a lehetőségek (pontosabban anyagiak) miatt nem készült el, a te olvasatodban minőségi felvétel. Pl egy '94-es death metal album. Rossz master, gyenge felvétel, mégis rongyosra hallgatam. Nálam nem szúl jól, nálad meg borzasztóan fog, mert a létező összes hibát beletolja majd az arcodba. Ettől függetlenül hallgatom tovább, mert nincs belőle más kiadás És attól mert beteszel nekem egy 1.5GB-os DSD feltételt, nem fog megváltozni a véleményem
# ANTAL Tuning #
-
denesdr
addikt
válasz orbano #101926 üzenetére
Van a hifiben is fejlődés, csak nem feltétlenül mindig úgy ahogy azt elképzelnénk.
Példának mondanám az újabb D-osztályú erősítőket (Hypex nCore, Purify, Pascal stb.), kicsit utánaolvasva meg lehet találni azokat a kommenteket, amelyek nem a régi nagyvasak dicsőítéséről szólnak, vagyis arról is, de leírják, hogy ezek az D erősítők már tudják ugyanazt a szintet (vagy épp többet), csak alacsonyabb áron, töredék fogyasztás (és hőtermelés) mellett és jóval kisebb helyigénnyel.
A sztereóban is egyre inkább terjedő digitális szobakorrekciót is a feljődéshez sorolnám. Vagy említhetném a hangsugárzók, hangszórók tervezését, ahol egyre több számítógépes segítség áll rendelkezésre, de a szobaakusztika mérését is ide lehet sorolni, már szinte bárkinek zsebpénzből lehet hozzá megfelelő berendezése.
Persze ez lehet, hogy sokmindenkinek nem igazi fejlődés, mert mást várnának fejlődés címszó alatt.[ Szerkesztve ]
-
orbano
félisten
válasz Jimy76 #101925 üzenetére
Nem jó összehasonlítás. Az informatika egy masszívan fejlődő, masszívan tömegtermelt valami, iszonyat pénzeket ölnek a fejlődésbe, és van is hova.
Ehhez képest a hifi egy rétegpiac, és a technológia fejlődés minőség terén megállt nagyjából a 80-as évek végén, így inkább szerintem gyakran a fordítottja igaz: ugyanaz az árkategória régen simán jobb minőséget jelentett kapni. Itt nincs olyan fejlődés mint a szenzorok, meg a processzorok és kijelzők terén, és nem is egy nővekvő, milliárdos eladott példányt produkáló piac mint a mobil vagy a számítógépek.
Ráadásul ezekben folyamatos a fejlődés, évről évre jobb technológiák látnak napvilágot. Hifiben milyen forradalmi technológia van?
Egy 30 éves Accuphase erősítőért elkérnek 1 millió forintot minimum. Nézzün meg egy 30 éves mobiltelefont...A vér nem válik VAZZE!™
-
Jimy76
csendes tag
válasz s4tch #101910 üzenetére
Nem értek egyet és ebben Ba cy lus is megerősített.
Nem lehet abból kiindulni amit mondasz. Akkor nem is kellett volna feltennem a kérdést.
Gondolj bele, hogy milyen telefont kaptál 20 éve mondjuk 50 ezerért és milyen tudásút most?
Tehát a tecnika fejlődik és attól nem lesz arányaiban annyival drágább mint amennyivel több az átlag fizu. Azt viszont sajnálom, hogy nem kaptam használható választ a kérdésemre. -
orbano
félisten
Lite Audio DAC 60-at ismeri esetleg valaki?
A vér nem válik VAZZE!™
-
perempe
veterán
válasz borix #101907 üzenetére
amit a YouTube-on találtam, az alapján minimalista, ami nem ajánlott tesztelésre.
Ez állítólag pl. egy nagyon jó felvétel, én csak a Seherezádén érzem, hogy helyenként unalmas Ormándy Jenő miatt, aki túl visszafogott helyenként. Koncertre menet zenei témájú könyveket olvasok, Anshel Brusilow koncertmester Shoot the Conductor könyve miatt is érdekes számomra, betekintést enged a Philadelphia Orchestra életébe.
* Brahms: 4. szimfónia *
-
borix
őstag
válasz bkercso #101920 üzenetére
Gondoltad, hogy nem tudom?
Az MQA esetén pl hány nagy szakember posztolt, hogy mennyire jó dolog, mennyivel előnyös, most már sokan nem igazán esnek tőle hanyatt...
Szakemberek is különböző kiadások között napokat képesek lennének vitatkozni a kiadások minőségén masterelésén itt meg összecsapjuk piaci kofár módjára? -
orbano
félisten
válasz #92251648 #101908 üzenetére
No igen, ezért nem tudok kezdeni semmit a sok eszetlen review-val. Hogy neki a másik DAC-kal mennyivel természetesebben szól. Bakker mihez képest? Ha tippelnem kéne, még egy karmester véleménye sem fog egyezni egy hegedűművészével arról, hogy egy adott hifin egy hegedű hitelesen szól-e vagy sem.
Te mire figyelsz amúgy zenehallgatás közben? És mire figyel szerinted a hifisták többsége? Erre nagyon kíváncsi vagyokA vér nem válik VAZZE!™
-
#92251648
törölt tag
válasz borix #101915 üzenetére
"Nagyrészt még igazad is lenne de a lényeget ,hazudod el!"
Talán magadtól is sejted, hogy ebben a stílusban velem nem fogsz tudni beszélgetni.
Vannak emberek, akik a saját véleményüket tekintik megingathatatlan igazságnak, pedig az is csak egy vélemény a sok közül. Úgy tűnik, Te is közéjük tartozol.
-
borix
őstag
válasz #92251648 #101908 üzenetére
Úgy veszem észre ,hogy terelsz, (húzod szét a teret, nyújtod mint a rétestésztát) és jó árus módjára megpróbálsz (politikailag korrekt) lenni.
Nem vagy te valamilyen hifi biznisszel kapcsolatba? Mert akkor kifizetődő a (politikai korrektség) a többségnek pedig nincs annyi rálátása, hogy felfogja.Nagyrészt még igazad is lenne de a lényeget ,hazudod el!
pl Megkérdeztem az ismerőst, hogy milyen zenét hallgat.
Beraktam neki és mondtam, hogy gyere hallgasd meg a fejhallgatómon.
Azt mondta rá, hogy nem szól olyan jól ahhoz képest, hogy többszöröse volt az övének. Megnéztük az övén is az olcsó fejesen, és egyből vágtam, hogy miről van szó. A zene teljesen összenyomott dinamikai tartományú volt, hogy az olcsó gagyi cuccokon is jól szóljon a fejese meg még rásegített.
Beraktam neki 1-2 minőségibb felvételű zenét és egyből kihallotta a lényege vágta a dolgokat.
Nem volt ott semmi mismás ,hogy tud-e játszani valamilyen hangszeren, van-e fogalma a zeneelméletről stb...[ Szerkesztve ]
-
bkercso
nagyúr
válasz orbano #101904 üzenetére
Nem tudod mérni az emberek ízlését, vagy legalábbis fölösleges
Múlt héten linkeltem, érdekes: [link]
Ez egy olyan súlyozása a felharmonikusoknak, amiből jó eséllyel számolható a torzításprofil szubjektív ítélete. (Nyilván az IMD ebben nincs benne.)Aztán kéne tudni az agyi felépítést
Nem feltétlen. Humántesztek eredményére rá lehet tanultatni MI-t, mint a tanulmányban is tették (2008-ban).Az embereknek csak bizonyos százaléka lesz pl csak libabőrös zenétől, vannak emberek akiknek ilyen nincs, mert máshogy épül fel az agyuk.
Fél tucatszr fordulhatott elő velem, szóval tudom produkálni, de már nem jellemző. Inkább az érdeklődésre gyanakszom: akinek a hangminőség az érdeklődése, az az első komolyabb tapasztalatokra produkálhatja. Szerintem.kapható az OPA Red2 - Kercso Audio
-
bkercso
nagyúr
-
s4tch
veterán
válasz Jimy76 #101909 üzenetére
Nem ismerem a konkrét Philips hifit, csak a játék kedvéért: 25 évvel ezelőtti 50 ezer Ft-nak most kb. az 5,5-szerese (~275e) felel meg. Aki tud majd segíteni, úgyis meg fogja kérdezni, mennyi pénzed van rá, és csak valami hasonló mini hifit keresel-e, így ezeket jó lenne előre tisztázni.
-
Jimy76
csendes tag
Sziasztok! Kb. 25 éve volt egy egy Philips fw 26 mini hifim. Elég jól szólt, annó 50 ezerért vettem.Ha most ugyanilyen minőséget szeretnék hangzásban elérni, milyen árban (márkában, típusban) gondolkodjak? Az a baj, hogy a szegedi kínálat szűk és online meg nem lehet kipróbálni. Nem beszélve, hogy más az akusztika egy boltban és más nálam.
-
#92251648
törölt tag
válasz orbano #101904 üzenetére
Mindezeken túl szerintem a hallgató vélemény alkotásának leginkább meghatározó összetevője az, hogy milyen kapcsolata van a zenével és a zenéléssel. Tud-e játszani valamilyen hangszeren, van-e fogalma a zeneelméletről, vagy legalább vannak-e közvetlen élményei hangszerek hangjáról, megszólalásáról. Sok esetben szembesültem vele, hogy a muzsikusok mennyire másként ítélnek meg egy hangzó anyagot. Azt is gyakran tapasztalom, hogy én is teljesen másra figyelek zenehallgatás közben, mint a hifisták többsége. Melyikünknek van igaza? Nagyjából mindenkinek, hiszen nem kell egyetértenünk ilyen szubjektív kérdésekben.
Tartsátok távol magatokat azoktól, akik szabványosítani, egyenruhába öltöztetni szeretnék a kiadványokat, vagy elvakult hitvitát robbantanak ki hangformátumokról, lejátszó módokról, készülék fajtákról, hanghordozókról, mert ők semmit nem értenek az egészből!
-
borix
őstag
válasz orbano #101904 üzenetére
pl A jazz a komolyzene nem olyan népszerű felkapott, de ezen a területen nem is ronthatják el nagyon, mert lejáratnák magukat.
Nem egy Billie Eilish előadás ahol nem lehet hibázni szint semmit, mert az egész egy semmi.
Nincs ezen nagyon mit beszélni.
Külföldi oldalon írták, hogy ez egy jó tesztzene pl fejesre [link] csak megvenni tudod nincs fent sehol.
Vajon miért nincs elb@szva? -
#10726912
törölt tag
válasz orbano #101904 üzenetére
Sajnos fapacinak igaza van, az emberek nagy részének az kell, hogy vagy kapahangon egyformán szóló órás rádión, hordozható cd-n, telefonon, mostanában a kínai akkus blútuszos sz.rokon halljanak minnél többet a zenéből (s ez ollyannyira így van, hogy nemrég a 64-es rádióadást jobbnak találta az ismi a 320-asnál, hiába mondtam, hogy de nem, ahhoz szokott hozzá), vagy pedig dübögjön és visszhangozzon, akkor is visszhang szóljon, ha már a hírek szól...szóval az embwrwk nagyhányada nagyívben tojik a minőségi zenehallgatásra, v eq, hangerő és semmi részletesség. Az is gyakori, hogy hallkan is halljon mindent. Szóval ehhez igazítva az igényeket fapacinak van igaza, a piaci igény diktál. Hogy mi az értékes minőség, az más kérdés és másodlagos, voltaképp jelentéktelen kérdés.
-
orbano
félisten
válasz borix #101897 üzenetére
Nem tudod mérni az emberek ízlését, vagy legalábbis fölösleges. Ehhez kellene valami pszichológiai profil az emberről, hogyan nőtt fel, milyen akusztikai környezetben, milyen volt a szülei hangja, mennyire kötődött hozzájuk.
Aztán kéne tudni az agyi felépítést, hogy a hallókéreg mennyire van bedrótozva az agy többi területére. Az embereknek csak bizonyos százaléka lesz pl csak libabőrös zenétől, vannak emberek akiknek ilyen nincs, mert máshogy épül fel az agyuk.
Akkor nyilván kellene tudni a koponya átvitelét. Ez mondjuk mérhető.
És akkor innentől már csak 3 gyógyszeripari óriás anyagi kapacitása kéne emberkísérletekre, hogy statisztikai analízissel kimérd, hogy a különböző egyenetlenségek a frekimenetben, bizonyos akusztikai hibák milyen tetszést váltanak ki az emberekből, ezek hogyan korrelálnak a fenti emberi profilokkal. Gondolom vannak ezirányú ismereteink már, amikel a hangmérnökök tisztában vannak, de ez még kb.a dedó szint ahhoz képest, amilyen mélységei lehetnek a pszichoakusztikának. Csak nincs aki mindenzt pénzelje. Ezért marad az, hogy elfogadod, hogy a te percepciód a jó zenéről teljességgel szubjektív és feladod az objektivizálását, mert időpocsákolás.A vér nem válik VAZZE!™
-
#52221184
törölt tag
1980. December 19.30
Kezdődik a Csak fiataloknak!
Magnó,kazetta bekészítve:
Aztán Komjáthy Gyuri bácsi bemondta a hírt,és ezt a dalt játszotta le: [link]
Valahogy úgy megragadt akkor... -
Új hozzászólás Aktív témák
- Tudástár Parazitaeffektusok az áramkörben 1.
- Tudástár Melyik áram merre folyik a NYÁK földhálózatán?
- Tudástár Erősítők tápellátása
- Bemutató DSD: divatőrület vagy a zene új dimenziója?
- Bemutató Audio-gd Precision 2 erősítő teszt
- PlayStation 5
- Melyik tápegységet vegyem?
- Samsung Galaxy Note20 Ultra - a tollnak nincs ellenfele
- Gumi és felni topik
- Úgy fest, hogy NVIDIA Blackwellből lesz Galax HOF VGA is
- Asszociációs játék. :)
- Kecskemét és környéke adok-veszek-beszélgetek
- MIUI / HyperOS topik
- Filmvilág
- Autós topik látogatók beszélgetős, offolós topikja
- További aktív témák...
- CD lemezek, DVD filmek hobbi felszámolásból eladók
- Eladó saját gyűjteményből a képeken látható Sony Ericsson telefonok mind működik többnyire független
- DJI Neo Motion Fly More Combo, Új, 2 év Garancia/ Dji Beszámítása Lehetséges
- Tekken 3 Namco kiadás 98-ból
- Fujitsu Esprimo P400 (i3, 8GB,Eredeti Win7 PRO)
Állásajánlatok
Cég: Marketing Budget
Város: Budapest