Új hozzászólás Aktív témák

  • Rowon

    nagyúr

    Feltelepítettem a Fedora Workstationt (az alap zászlóshajó Gnome verzió) újra és immáron kifejezetten ügyeltem rá, hogy csak is kizárólag GTK-n megírt csomagok kerüljenek fel rá. Igen széleskörű csomagválaszték van GTK-ra is megírva, amiből lehet válogatni, érdeklődő fórumozók kedvéért becsatolom ide ezt a szép "kis" listát: [link] Az alap Gnome csomagok is természetesen lefednek szinte majdnem minden igényt: [link]

    Lényegében ugyanazt értem el, mint előtte, de most egyetlen különbséget azért véltem felfedezni. Képnézegetőnek Shotwellt használok és korábban fénykép módosítás, majd mentést követően belefutottam egy grafikai bugszerűségbe. A kép nem mentődött el rendesen, többször megkérdezte a Shotwell, hogy akarom-e menteni, majd a kép előnézete is torzítva jelent meg. Ezt nem tudom hová tenni, hogy valami angolosan package collision (csomag ütközés?) miatt fordulhatott-e elő, vagy pedig egy alap bug volt, ami azóta javítva lett? Nem tudom, viszont reggel egyelőre ez most elmaradt. Délután még próbálom részletesebben tesztelni.

    Ami viszont furcsa volt, - de szerintem csak nekem, laikusnak az - hogy telepítést követően az első dnf update behúzott QT5 csomagokat is. Ez gondolom azért lehetett, hogy a szoftverfejlesztéshez szükséges alap csomagokat felrakja a rendszer magának. A Fedorát tudtommal elsősorban programozóknak írták meg, azt követően pedig hétköznapi júzereknek.

Új hozzászólás Aktív témák