-
Fototrend
Manual, analóg, filmes, MF objektívek
Új hozzászólás Aktív témák
-
fodorpeter
csendes tag
válasz
MC Pite
#3103
üzenetére
Szia!
Talán még aktuális. A pre-Ai, vagy non-Ai Nikkor objektívek, amiatt nem mennek fel átalakítás nélkül a DSLR vázakra, mert a bajonett tövében körben van egy perem, ami elakad a vázon. Technikai részletek angol nyelven bővebben itt és itt. Az átalakítást egy ügyes marós meg tudja oldani, ha akarja. Csak a befogásra és a lencsék letakarására kell nagy gondot fordítani.
Az Ai lencsék átalakítás nélkül használhatók a mai vázakon, árazásuk emiatt kicsit magasabb. Itt találsz egy kompatibilitási táblázatot és láthatod az átalakítást is.
A Nikkor 200mm f/4 számomra is kedves, szép képeket láttam vele. Beszerzését elhalasztottam, bár én inkább Ai-s obikat vadászok.
Új hozzászólás Aktív témák
- Xbox Series X|S
- Milyen hagyományos (nem okos-) telefont vegyek?
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Hálózati / IP kamera
- EarFun Air Pro 4+ – érdemi plusz
- Veszprém és környéke adok-veszek-beszélgetek
- LEGO klub
- Autós topik
- Plazma TV topic
- További aktív témák...
- LG OLED & OLED evo Televíziók -30%
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 12400F 16/32/64GB RAM RTX 5060 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 Pro 256GB Sierra Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3360, 100% Akkumulátor
- Samsung Galaxy A23 5G / 4/128GB / Kártyafüggetlen / 12 Hó Garancia
- Amazon Kindle 10th Generation ébresztős tok
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest

