-
Fototrend
Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. november
Új hozzászólás Aktív témák
-
dkess
őstag
válasz devil-k #90458 üzenetére
Az a gond viszont, hogy sem a TP-Link (amiben nincs benne), sem az Asus (amiben benne van) nem úgy gondolja, hogy alapfunkció lenne. Az most nézőpont kérdése, hogy a TP-Link azért olcsó vagy az Asus azért drágább (itt meg az "olyasmiért fizetek amit nem is használok" érv jöhet elő) ...
Ugye az alapszituáció az, hogy a Trend Micro™ (aminek a cuccát mind a ketten használnák) az egyiknek sem dolgozik ingyen. Innentől kezdve a két gyártónak kétféle stratégiája van - kétfajta üzleti modellel ...
-
Alex91
félisten
válasz devil-k #90396 üzenetére
En a switchre, a vezetekes halora es a mesh-re koncentralnek elso korben. Ha az ONT routerkent nem ok, akkor kesobb is beteheto oda egy router…
Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.
-
dkess
őstag
válasz devil-k #90394 üzenetére
1/1 internet:
- router: Mikrotik RB4011iGS+RM (1 Gbps RJ45 WAN - LAN 10 Gbe SFP+ switch -be)
- switch: TP-Link TL-SG3428X (SFP+ DAC kábellel összekötve a switch -el, ugyanilyen DAC kábellel a gyors kliensek, a lassúak gigabit RJ45 -ön)
- mesh: XD4 Trio pakk(a router és a switch ugyanabban a rack szekrényben - így a DAC nem gond)
A Mikrotik -el akár VLAM -ok esetén Inter-VLAN routing -ot meg egyéb nyalánkságokat is lehet csinálni.
A routernél kérdéses lehet a rendszere. Nézz utána az előző hsz -em utolsó bekezdésének ... Azaz lehet akár olcsóbb router is, ha nem kell semmi "extraság" - akár switch -ből is lehetne az olcsóbb TP-Link TL-SG3428, de mondjuk ezen már nem biztos, hogy spórolnék ...
2/1 internet:
Azzal kezdeném, hogy amennyiben egy Mikrotik -et bevállalnál, akkor gondolom a pfSense is menne csuklóból (Netgate 7100 DT) ... Ugyanakkor valamiért úgy érzem, hogy a végefele pedzegetett megoldás jó lehet Neked.
- router: Asus AX89X (10 Gbps RJ45 WAN - LAN 10Gbe SFP+ switch -be) - nappaliba
- switch: TP-Link TL-SG3428X (SFP+ fali optikai kábellel összekötve a switch -el, switch -ről a rack szekrényben DAC kábellel a gyors kliensek - esetleg mehet máshova is fali optikai avagy esetleg a transceiver -es móka, a lassúak gigabit RJ45 -ön)
- mesh: XD4 Solo/Duo pakk (ugye a AX89X WiFi -je mellé - az egyéb helyekre)Szerk.: Megjegyzés - amit spórolunk a "mesh" árán a második opciónál - azt raknánk ugye a routerbe plusszban ...
[ Szerkesztve ]
-
Alex91
félisten
válasz devil-k #90394 üzenetére
Nem tudom, de a szolgaltatoi ONT nem lenne eleg, mint router is? Mert akkor nem kellene routert venni. Eleg lenne egy olyan switch, amin van gigabit feletti port is, meg ugye gigabites is. Egy patch tabla, abba a megfelelo szamu vezetek. Es aztan a frekventalt helyekre mehet a wifi mesh…
Azert par okosizzo nem lesz? Esetleg konnektor…
Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.
-
dkess
őstag
válasz devil-k #90390 üzenetére
Ugye legutóbb olyan forgatókönyv volt felvázolva, ahol - takarékossági okokból - 10 Gbe csak a router és a switch közötti uplink lett volna. Mivel az ilyen switch -eken általában egynél több (pl. 2 vagy 4) 10 Gbe port is van - ezért a fennmaradóakat klinsekre is fel lehet használni (a PC szerverrel példálóztam a legtöbbet e tekintetben). Nem mellesleg ezzel a felállással - igaz több kliens együtt - már ténylegesen szaturálni tudná a 2/1 Gbps internetedet. Mosta az ilyen jövőállósággal meg nagyon jó WiFi -vel egyebekkel nem is jövök.
Viszont, amennyiben valahol legmélyen az körvonalazódik benned, hogy a 2/1 -et nem tudnád a gyakorlatban felhasználni, akkor javaslom most mégis inkább maradj a gigabit -es internet kapcsolatnál hiába csak 500 Ft/hónap -al olcsóbb (ugyanakkor ez is megtakarítás). Nincs ebben semmi - ahogy írtam nálam is gigabit van, még annak ellenére is, hogy LAN oldalon túlléptem ezen szintnél. Akkor például vehetnéd a legolcsóbb gigabit -es routert ami megfelel és switch -ből is elegendő lenne most csak gigabit -es portokkal rendelkező. Persze a kábelezés most lehet az ajánlott (akár a javasolt optikai link is), hogy később ezzel kapcsolatban ne legyen kérdőjel.
Aztán az itt megtakarított pénzt félrerakva illetve pár év múlva az igényeket jól átgondolva lehet beleugrani majd a nagyobb internetbe, komolyabb routerbe és switch -be illetve akár a WiFi -n tupírozni.
A WiFi -vel kapcsolatban is merült fel kérdésed: "Akkor inkább már megemelem a tétet és akkor 3 jobb Mesht vennék. ".
A "jobb Mesh" -el érdemes vigyázni. Ugyanis most ugye a AX89X plussz 1 vagy 2 db XD4 egység alternatívájaként keresnénk a jobb (vagy legalább kvázi egyenértékű) wifi mesh megoldást. Nos ez valahol 2 vagy 3 db XT8 környékén kezdődne. Nézz majd esetleg rá az árára. Úgy gondolom, hogy e (az ár) tekintetében nem lennénk sokkal beljebb és akkor e mellett még a router kérdés is nyitott maradna (azaz annak árával - legyen az bármi - nem is számoltunk).
Az "ezt a "pókot" valahova tenni kell" - igen ez felmerül. Kezdhetném a klasszikus "valamit-valamiért" elv ecsetelésével, de inkább nem teszem. Ugyanakkor számos jó és diszkrét megoldás lehetséges - akár a fantáziát is szabadon lehet ereszteni. Tudod: nincs lehetetlen - csak tehetetlen.
"Az én lányom (aki 4 éves), mire tinédzser lesz, körbe fog röhögni, hogy kábelen használnék valamit. ..."
Számoljunk nagyságrendileg 10 évvel. Inkább akkor fog "körberöhögni", ha akadni fog a stream -je vagy éppen a játékkonzolon egy napig fog tartani a kedvenc játékának aktuális frissítésének a letöltése. Ugyanis az van, hogy a jó WiFi alapja az átgondoltan megtervezett és kivitelezett kábeles hálózat. Ez mindig is így volt - és egyre inkább így lesz. Nem véletlenül terjednek már most a mesh WiFi -k ennyire - de még az amúgy az esetek elsöprő többségében "semmirenemvaló" repeaterek is. Ez a jövőben méginkább így lesz. Például a használd frekvenciatartományok sajátosságai miatt (WiFi 6E már most 6 GHz -en - vagy éppen a 2016 -os WiGig 60 GHz -e vagy a hamarosan terjedő WiGig 2 szintén ennyin) és sokminden egyéb okok miatt is. Könnyen lehet 10 év múlva, hogy amennyiben az akkori szinten normális sebességeket meg lefedettséget akarunk, akkor bizony "egyszobás" WiFi -kkel kell majd bíbelődni ...
Úgy egyébként érdemes azt az alapelvet követni, hogy a rögzített illetve fix helyű klinsek - kábelen; a mobileszközök meg WiFi. Ezzel is jobb WiFi -t érhetünk el már önmagában.
Javaslom a hivatkozott hozzászólásom utolsó mondata ("Avagy csinálhatjuk úgy is, hogy leírod az elképzelésedet - akár konkrét router és switch típusokkal - és a topik lakóival közösen "megköpködjük" (azaz véleményezzük) ...") alapján induljunk el. Azaz írd le, hogy az eddigiek alapján konkrétan milyen eszközök körvonalazódnak tervként Nálad ...
@devil-k, #90392
Hűha - a két switch (amit írtál) ára között van egy 2,5 -szörös szorzó. Esetleg írsz egy-egy mondatot, hogy miért pont ezek a típusok? A Netgear -ben van pl. SFP+ meg PoE is ...
A TP-Link helyett kicsivel drágábbért inkább ennek a 4 db SFP+ (10 Gbe) rendelkező változatát nézném: TP-Link TL-SG3428X ( [link] ). Van ennek PoE -s változata (az a TL-SG3428XMP) is, ha az kellene ... Vegyük észre, hogy a 4 db SFP+ (10 Gbe) felhasználható (gyors) kliensekre, ha mégis igény lenne - meg persze uplink -re is a router felé.
Így pl. gigabit -es internet esetén a Mikrotik RB4011iGS+RM SFP+ portjával összekötött DAC kábellel. Ennek alapból túl sok értelme nem lenne - csak amennyiben a Mikrotik gigabit -es RJ45 portjain is lennének kliensek (ekkor esetleg elég lehetne kevesebb portos fő switch).
Értelemszerűen a 2/1 internet kihasználása problémás. Pl. mindjárt kellene a korábban emlegetett transceiver (ez plussz majd 60 EUR - ezzel számoltál?). Aztán a másik oldalon mondjuk az AP -kat közvetlenül erre dugod rá. Meg a kicsit is fontosabb vezetékes klienseket. Aztán gigabit -es switch -(ek)en pedig leginkább csak a lassú eszközök. Így van valamennyi esély, hogy szaturáljuk az internet sebességet. Mondjuk akkor elég kisebb/olcsóbb gigabit -es switch is ... E mellé mondjuk WiFi -re egy XD4 Trio. Nem lesz olyan jó, mint az általam emlegetett, de e mellé ez illik.
Azt mondjuk nem tudom, hogy a "Mikrotik űrhajós" vizsgád megvan? Készen állsz a holtig való aktív tanulásra? Mármint úgy értem, hogy jó a szoftvere, de nem az a tipikus "első alkalommal bekapcsolom - oszt megy" típusú dolog ...
[ Szerkesztve ]
-
BB9000
senior tag
válasz devil-k #90390 üzenetére
A 2GB-os Telekomos internet elérés csak a nevében 2 GB-os! A kisbetűs részben van a lényeg: 300/50 MBps a garantált sávszél, tehát a valós forgalom esetén nem a Gigabites switch jelenti a szűk keresztmetszetet. A Digi 1000 csomagnál pl. 300/75 MBps a garantált sávszél. A torrent le/feltöltés során soha nem fog a garantált sávszél értékek fölé menni a mért érték! Ez biztos! Saját tapasztalat szerint a garantáltat általában ki lehet hozni belőle.
A Telekom saját oldaláról:
Letöltés:
Maximális 2000 Mbit/s, Rendes körülmények között elérhető letöltési sebesség: 1100 Mbit/s, Minimális letöltési sebesség: 300 Mbit/s;
Feltöltés:
Maximális 1000 Mbit/s, Rendes körülmények között elérhető feltöltési sebesség: 550 Mbit/s, Minimális feltöltési sebesség: 50 Mbit/s. -
Alex91
félisten
válasz devil-k #90381 üzenetére
Ahogy kiveszem a szavaidbol, neked most eleg lesz egy gigabites vezetekes halozat. Termeszetesen, ahogy mar valaki irta a kabelbol erdemes lesz jo minosegut behuzni, egyszer hatha…
Mondjuk azt nem teljesen ertem, hogy miert gondolod, hogy egy kozponti switch eleg lesz? Vagy tudod, hogy sose lesz uj eszkozod, vagy egy kis funkcionalis atrendezes a hazon belul? Szerintem a szobakban legyen 1-2 vegpont, ez menjen egy switchbe. Ha szobaban tobb eszkoz lesz, akkor oda kulon switch kell. Mert mondjuk a nappaliba 4 vegpontot teszel, mert annyi eszkozod van, aztan mi lesz, ha jon egy otodik…?Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.
-
Alex91
félisten
válasz devil-k #90381 üzenetére
Wifi-bol is erdemes egy normalis halot csinalni. Majd latod, hogy egyre tobb cucc mar csak wifi-t fog hasznalni, es egyszerubb is igy kesobb boviteni a kütyük szamat. Okos otthon nem lesz esetleg…?
[ Szerkesztve ]
Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.
-
dkess
őstag
válasz devil-k #90376 üzenetére
Nagyon szívesen. Igen, az ilyen kicsit "provokatív" ötleteléssel próbálom kihúzni belőled az igényeidet illetve lehetőségeidet - beleértve pl. az anyagi keretet is.
Azt mindjárt az elején érdemes leszögezni, hogy egy rackszekrénybe tett (azaz WiFi -ért nem felelő) olyan router, mely mögé egy gigabit switch -et teszünk azzal sehogy nem használod ki a 2/1 Gbps internetedet ...
Néhány dolog az utolsó javaslatommal kapcsolatban. Vegyük észre, hogy pl. egy a nappaliba tett AX89X -el a WiFi -s szekció jelentős részét is képes lenne megoldani. A 12 db spatial stream -jével kb. reggelire eszi meg a Deco M5 hármas pakk -ot (együttesen) és nemcsak azért, mert az utóbbi csak AC -s. Egyébként a XD4 hármas pakkal is hasonló a szituáció ...
Azaz ezt is számoljuk bele, hogy igaz, hogy drága, de WiFi -ért is felelne (!!). Azt nem gondolnám, hogy ahová hármas pakkal számoltál korábban ott egyetlen router is elég lehet. Ugyanakkor lehet, hogy mondjuk ahogy írtam az emeletre elég lenne egy másik AiMesh képes egység és ennyi ... Pl.:
- XD4 Solo: [link] ,
- vagy, ha mindenképpen három egységet akarunk, akkor (az pl. AX89X mellett): XD4 Duo: [link] (ugye ezt az előző hsz -emben is írtam) .Ami mellett esetleg még átsiklottál, hogy ezen router pl. WAN és LAN oldalon is képes 10 Gbe -re. Azaz nemcsak a 2/1 -es intenetedhez lesz jó, hanem akár a 4/2 vagy 9/5 -öshöz is (ezzel a jövőállóságra próbáltam meg utalni). Igen ez a router képes 9,6 Gbps -el NAT -olni ...
Úgy egyébként apró nyalánkság, hogy ez a USB3 -as portjaira kötött külső SSD -vel (HDD -vel értelemszerűen nem) képes másolás tekintetében kipasszírozni az USB3 elméleti maximumát. Röhögve ...
Avagy csinálhatjuk úgy is, hogy leírod az elképzelésedet - akár konkrét router és switch típusokkal - és a topik lakóival közösen "megköpködjük" (azaz véleményezzük) ...
-
Multibit
nagyúr
válasz devil-k #90376 üzenetére
155.000 Ft-ot kiadni egy routerért… számomra ez too much, főleg annak a függvényében, hogy nem is biztos, hogy le tudja fedni az egész házat
Nem gondolod Te ezt komolyan Most is ugyanazt az utat járod végig, mint anno a mediaplayeres topikban
A 155 papír egy igazán jó routerért nem sok. Persze az nem fed le semmit, mivel "csak" router. Az a dolga, hogy routoljon, NAT-oljon, működjön benne egy jó tűzfal, esetleg - ha elég erős - gondoskodjon a biztonságról különböző okos módszerek és alkalmazások segítségével. Amúgy, ha van minimális hálózati ismereted és némi affinitásod az "csináldmagad" (DIY) megoldásokhoz, akkor olcsóbban is megúszhatod a router kérdést. Persze, a konyhakész megoldásokra áldozni kell. Főleg ha hosszútávú elképzeléseid vannak. Alap - szerintem - a funkciók szétválasztása. Egy jó router és a szükséges számú switch képezze a hálózatod alapját! Az éppen aktuális divat szerinti wifi-t lehet - de nem szükséges - sűrűbben cserélgetni -
dkess
őstag
válasz devil-k #90371 üzenetére
Igen,
Bár nem írtál olyan igényeket, hogy mennyire kellenek "fejlett" funkciók - avagy elegendő lenne-e SOHO megoldás is. Írok mindkettőre példát (mindkettőt emlegettem korábban):
- Asus AX89X (10 Gbe SFP+ és multigigabit -et is tudó 10 Gbe RJ45; 1 gigabit RJ45 WAN + 8 gigabit LAN)
- Netgate 7100 DT (pfSense, 2 db 10 Gbe SFP+ és 8 db gigabit RJ45), ez esetben induláshoz is kellene már az emlegetett transceiver ...Persze lehetne akár QNAP QHora-301W (2 db multigigabit -et is tudó 10 Gbe RJ45 és 4 db gigabit RJ45 - kevés a gigabit port) is, de ebben az esetben az STB -ket (Telekom box) az ONT -ra kellene mindenképpen kötni (IGMP Snooping/Proxy -t nem támogat). Mondjuk ez lehetne így mindegyik forgatókönyv esetén és akkor az IPTV nem lenne keresztülhajtva a saját routeren. Mondjuk ehhez két feltételnek kellene teljesülnie:
- mind a kettő STB -hez megy dedikált kábel,
- nem akarod mondjuk Parental Control keretein belül szabályozni vagy akár külön VLAN -ba tenni vagy ilyesmi ...Én személy szerint a Netgate -et támogatnám, de ebben az esetben el kellene merülnöd a pfSense -ben ...
Akkor első körben (a 10 Gbe uplinkekkel és 8 db 2.5 Gbe portokkal rendelkező switch nélkül) lehetne valami olyasmi, hogy:
16-24 portos akár menedzselt gigabit switch (PoE nem kell) - routerre kötve
Ez alá mehetnek amik fentebb voltak írva. Akár a 3 AP is - vagy a három AP egy külön olcsó routerre kötött 5 portos gigabit switch -re.
A router maradék portjaira meg mehetnek a "gyors eszközök" gigabit -es kapcsolattal - illetve mondjuk egy multigigabit/10 Gbe is lehet (mert az ajánlott routerek 2 db gigabit -nél gyorsabb port -al rendelkeznek és a WAN csak egyet visz belőlük ... pl. PC szerver) ...
Aztán, ha lesz cash meg akarat, akkor jöhet a komolyabb switch a gyors eszközöknek. Ezekből is sokfajta konfiguráció létezik:
- SFP+ uplinkekkel,
- RJ45 uplinkekkel,
- akár vegyesen (combo port -okkal),
- és a fentebbi kombinációk akár 4 db 10 Gbe uplink -el (az uplink -en felül maradóak használhatóak - célszerűen 10 Gbe NIC -el rendelkező - vezetékes kliensekre is),
- PoE -vel vagy anélkül. Akár rack -be szerelhető kivitelben. Menedzselt vagy buta switch. stb.A MAC Mini -re utólag is lehet 10 Gbe NIC -et rakni TB -n keresztül - nem? Persze úgy éri meg, ha eleve azzal kéri az ember ...
UDM-Pro -t csak akkor ajánlanék, ha UAP -k lennének leginkább illetve mondjuk a NVR része is érdekelne (abből ugye már van saját megoldásod ...). Egyébként érdemes lenne megvárni az UDM-Pro SE -t (Special Edition - [link] ). Ezen lesz dedikált 2.5 Gbe RJ45 WAN port (a két SFP+ mellett), valamint pl. a gigabit portok PoE -sek ...
-
BB9000
senior tag
válasz devil-k #90371 üzenetére
Az otthoni hálózatod későbbi bővíthetősége szempontjából másodlagos, hogy most milyen aktív eszközt veszel. Azt később bármikor könnyen ki tudod cserélni az éppen aktuális technológiára épülő legjobb eszközre. Amit viszont nem ilyen könnyű cserélni az a falban futó vezetékek. Ma a réz alapon a Cat7 és a Cat 8 tűnik előremutatónak, de lehet, hogy az optikáé lesz a jövő. Most a GB hálózat elég az eszközöknek mindenre. Ma nincs arányban a 2,5 GB -ot tudó aktív eszközök teljesítménytöbblete annak felárával. Magyarul sokkal többe kerülnek, mint amennyit hoznak. Kábelezés terén már megérheti, mert annak használati ideje jóval több, mint az aktív eszközöké. Egy aktív eszközt 3-5-7 évre veszel, a kábelezés 10-20-30 évre szól.
A központi kábelezés elképzeléseddel egyetértek. Jó, ha minden egy helyre fut be.
Szerintem amit kinéztél aktív eszközt (Mikrotik) annál van olyan, ami jobb lenne neked: Cisco SG110-24-EU . Hasonló árban van, de 24 portos. POE nincs benne, de a kamerarendszer biztonsági okokból sokkal jobb, ha fizikailag is el van különítve az internettől. Arra külön hálózatot javaslok kialakítani, céleszközökkel. Annak elég az olcsóbb Cat5e kábelezés is és a kamerákhoz a fix telepítési pontok miatt nem kell aljzatot tenni, magába a kamerába mehet a csati.[ Szerkesztve ]
-
dkess
őstag
válasz devil-k #90367 üzenetére
Mindenekelőtt a T -s linken leírt három bekezdésből egy szól a jelenlegi 4 gigabit + 1 2.5 Gbps RJ45 mellett AX -es WiFi -vel operáló ONT esetéről és kettő a régi csak 4 gigabit portos + AC -s WiFi -s egységről. Ma már esélyed sincs az utóbbit kapni 2/1 -es internet mellé - ilyenformán mérsékelten releváns ... Azért annyiból érdekes dolog van benne, hogy amennyiben olyan routert teszel mögé ami LAN oldalon csak gigabit -es porttal rendelkezik (és mögé egy sok portos gigabit switch -et), akkor olyanformán érdemes gondolkozni, hogy gigabit -es portokra kötött kliensekkel (AP -kat is vegyük ide az egyszerűség kedvéért) szaturáljuk a 2/1 -es internetet. Azaz hiába lesz a PC -dben 2.5 Gbps LAN port - értelemszerűen csak gigabit sebesség lesz elérhető maximum, pont mint a többi kliensen is.
Az, hogy LAN oldalra kell-e multigigabit ezt nem tudom eldönteni helyetted. Egy személyes példa - nálam a LAN fontosabb. Párhuzamosan van gigabit és 2.5 Gbps LAN is. Azon eszközökön ahol utóbbi is van - ott eszem ágában sem lenne visszaváltani gigabit -re ... Holott az internetem gigabit csak (pár hónapja elérhető a 2/1 is, de nem éreztem ingerenciát váltani) - pedig két idegen háztartásból is egy raklap eszköz szinkronizál NAS -ra, médiát fogyasztanak TV -ken, PC/laptop/tableteken ... Sőt, hogy tovább fájdítsam a szívedet - úgy hogy a routeremen 2 db 10 Gbe RJ45 (multigigabit -et is támogatnak) port is van. És mégsem érdekel jelenleg a gigabit feletti internet annyira ...
Router - 24 LAN porttal = felejtsd el, ilyen nincs ...
Hát az írásod végén olyan érdekes kérdéseket feszegetsz, ahol már a pontos topológia ismerete - hovatovább alaprajzokkal, jövőbeni tervekkel válna izgalmassá.
Persze első körben - főleg amennyiben komolyabb drágább routert veszel - akkor működhet a mögé kötött akár több gigabit -es switch és a routerre dugott AP -k. Aztán hosszabb távon egy olyan koncepció, hogy külön egy switch a gyors eszközöknek (2.5 Gbps portokkal és 10 Gbe uplink -el) valamint egy sok portos gigabit switch a lassú eszközöknek. Például:
USW-Enterprise-8-PoE ( [link] ) OK, ez még csak Early Access (még nem kapható), de egyfelől jövőidőben beszélünk - másfelől ebben lesz PoE is ami pl. AP -knál jól jöhet. Másfelől jó árban lesz várhatóan nagyon. 8 db 2.5 Gbps PoE port + 2 db 10 Gbe (ebből egy uplink - egy másik akár kliens is lehet), menedzselt. Ez a gyors eszközöknek:
- Mesh1 (a 3 mesh a gyors uplink miatt került ide - innen legtöbbször internet felé megyünk ki vagy éppen a szintén ide kötött szervert érjük el leggyakrabban)
- Mesh2
- Mesh3
- PC (szerverként - akár a második 10 Gbe portba dugva 10 Gbe NIC -el)
- Mac mini (nem tudom, hogy a gigabit -es vagy a 10 Gbe verzió)
- PS5 (esetleg - elfér itt)
- maradt még 3 db 2.5 Gbps helyünk ahova jöhet további gyors eszköz vagy olyan ami üzemszerűen a többi ide kötött klienssel van leggyakrabban kapcsolatban.16-24 portos akár menedzselt gigabit switch (PoE nem kell)
- vetítő
- erősítő
- házimozi erősítő
- Apple TV1
- Apple TV2
- Apple TV3
- TV1
- TV2
- Telekom box1
- Telekom box2
- Kamerarendszer (kérdéses, hogy akarjuk-e ezt külön VLAN -ra tenni, vagy hány kamerás stb.)
- (akár UTP -s lézernyomtató, okoseszközök stb. stb.)Vegyük észre, hogy az ide kötött lassú eszközök javarésze eleve 100 Mbps LAN csatlakozóval van vagy ennél nagyobb hálózati forgalmat nem generál. Valamint ezek közül a legtöbb egyszerre nem terhel a hálózatra. Pl. egy TV + rákötött Apple TV + rákötött Telekom box -ot egyidőben biztosan nem terhel a hálózatra ... Azaz hiába vannak sokan - bőven elegendő a gigabit -es uplink is az internet és/vagy a másik switch -en logó kliensek felé ...
Első körben gondolatébresztőnek ennyi elég. Valamiért van egy olyan érzésem, hogy amennyiben elkezdenélek az AX -es, esetleg több spatial strem -el is rendelkező valamint adott esetben PoE -t is támogató AP -k irányában akkor kb. most "tennéd le a láncot" ...
Szerk.: fentebbi példában persze mindkét switch a routerre lenne dugva ...
[ Szerkesztve ]
-
dkess
őstag
válasz devil-k #90353 üzenetére
Az a gond, hogy most sem azt fejtegeted, hogy mire lenne szükséged - mik az igényeid. Pedzegettem, hogy mi alapján hozhatnáél döntéseket - pl.:
- elég egy 2.5 Gbps WAN/LAN port a gigabitesek mellett? Nyilván ez a legolcsóbb vonal, de akkor kizárólag a gigabit -es LAN portokon tudnád valamennyire szaturálni (több párhuzamosan aktív kliensel) a 2/1 -es internetet. Ez különösen azért érdekes, mert a router WiFi -je (ha van) egyáltalán nem játszik, mert a WiFi -dért a LAN portokra csatlakozó mesh WiFi rendszer felelne ...
- a MikroTik RB4011iGS+RM is az előző csoportba tartozik ahogy írtam. Annyi specialitással, hogy 1 db 10 Gbe SFP+ portja van, Azaz pl. kellene multigigabit -et is támogató transceiver - pl. QSFPTEK 10GBASE-T SFP+. Ez mindjárt 50-60 EUR plussz költség. Ezt is beleszámoltad? Az már apróság, hogy a 2 db 5*gigabit -es blokk mögött 2*2,5 Gbe backplane van ... E mögé SFP+ uplink -es switch -et csak akkor van értelme kötni, ha gigabit -es interneted van (!!). A TP-LINK TL-SG3428 switvh -nél bár írod, hogy 4 db SFP portja van, de az előző mondat mellett valószínűleg elkerülte a figyelmedet, hogy nem SFP+ (annak a plussz jelnek komoly jelentősége van). Azaz az a SFP port gigabit -es - ilyenformán ezen a switch -en az összes SFP és RJ45 port gigabit -es. Ennek a Te esetedben semmi értelme ...
- aztán az olyan router esetén amin több multigigabit/10 Gbe port van. Kérdés, hogy pl. elég-e a gigabit -es portok száma (persze említettem olyan modelleket is amin sok van)? Azaz, ha pl. egy olyan kliensed van ami multigigabit/10 Gbe (LAN -nál is jól jöhet - pl. NAS/háziszerver) és minden más csak gigabit, akkor adott esetben nem is kell semmilyen switch. Aztán lehet csak 2,5 Gbps switch -ekben is gondolkodni - van pl. 5 portos, 8 portos egész jó árban. Aztán vannak olyanok, ahol e mellé vannak 10 Gbe uplink -ek is (SFP+ és/vagy RJ45). Akár buta switch -ben is (olcsóbb). Mi kell Neked? Semmi nem derül ki ...
- Ugye az előző bekezdésben említett routerek esetében is vannak olyanok, ahol pl.:
- mindkét 10 Gbe port SFP+,
- egyik 10 Gbe port SFP+ - a másik multigigabit/10 Gbe port RJ45,
- mindkét multigigabit/10 Gbe port RJ45.Melyik forgatókönyv érdekel? Adott esetben ide is kellhet a fentebb emlegetett transceiver.
Tényleg hány vezetékes kliensed van? Milyen eloszlásban? Deco M4 - hány egységes kiszerelés? Ezek hogy oszlanak meg - milyen ingatlanban stb.? Speckó igények? VLAN (inter-VLAN routing, static routing, IGMP snooping/proxy érdekel - vagy az IPTV -t az ONT -tól direktben el tudod vezetni az STB -khez)? VPN Mesh? DPI? Egyebek?
@SafE84, #90354
Nagyon szívesen.
-
dkess
őstag
válasz devil-k #90349 üzenetére
Szia,
Azt nem írtad, hogy elegendő lenne-e egyetlen 2.5 Gbps port és a LAN oldalon elegendő lenne mondjuk gigabit -es portok? Pl. TP-Link AX90, Asus AX86U stb.? Ebbe a sormintába illeszthetőek mondjuk pl. a Mikrotik RB4011 "deriváltak" is - csak itt 10 Gbe SFP+ port van - azaz pl. kellene multigigabit -et is támogató transceiver - pl.: QSFPTEK 10GBASE-T SFP+ (Ubiquiti, Mikrotik stb. kompatibilis) ...
Avagy a másik oldalon is szeretnénk switch felé multigigabit -et vagy 10 Gbe -t? Akkor jöhetnek mondjuk az Asus AX89X (1 db 10 Gbe SFP+ és egy multigigabit -et is támogató 10 Gbe RJ45 WAN/LAN), QNAP QHORA-301W (2 db multigigabit -et is támogató 10 Gbe RJ45 WAN/LAN) vagy mondjuk Ubiquiti UDM-Pro (2 db 10 Gbe SFP+ - azaz legalább egy db fentebb is emlegetett transceiver kellene) illetve Netgate 7100 DT (pfSense, 2 db 10 Gbe SFP+ - szintén zenész).
A WiFi mesh mi lenne? Értem ez alatt, hogy lehet kihatással lenne a router választásra is - pl. beépített kontroller ...
Most így "ennyi info" meg igénymegfogalmazás alapján alapján hirtelen csak egy ilyen felsorolásszerű dologra futotta ...
-
Topikgazda
-
Topikgazda
válasz devil-k #90067 üzenetére
Igazából csak a wi-fi része lenne fontos most. Három szintes házba lesz/lenne. A fő végpontok kábelen keresztül jönnek, de ettől függetlenül kell wifis megoldás is.
Jelenlegi is egyetlen eszköz szolgálja ki?Rack szekrény is lesz.
Wifi-s eszközt nem teszünk rack szekrénybe mert csak rontjuk az elérhetőséget.Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Net L with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P
-
TeeJay
félisten
válasz devil-k #77740 üzenetére
HWNAT alapjáraton is AUTO módon van tehát üzemel, nincs dolgod vele, pppoe nevet meg jelszót beírod csatlakozol és toljad neki
én még LAN oldalon fixálni szoktam a kábeles gépek belső IP címét főleg amelyiken torrent fog menni és akkor portnyitásnál mindig arra a belső IP-re nyitja az általam választott portot sosem kell majd újra állítani.Wifi-t meg benyomod keress vissza kismilliószor leírtam hogy hogyan kell
de tudod mit leírom újra2,4GHz N-only fix 20MHz vagy ha nincs sok zavaró wifi akkor fix 40MHz WPA2-AES
5GHz N/AC mixed fix 80MHz 100-as blokk és WPA2-AES
QoS-t nem bekapcsolni mert akkor a HWNAT megszűnikMixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/
-
TeeJay
félisten
válasz devil-k #77738 üzenetére
csak openwrt van rá, Merlin csak Broadcom procis ASUS routerre van erre nincs és sosem lesz! Egyelőre szerintem használd gyárival hiszen amit kell azt bőven tudja!
Kakaduku:
Kb. május végén elsők között vettem AC65P-t és amióta tudjuk hogy gyakorlatban AC85P-vel egyelő és ilyen bika wifije van meg HWNAT-os procija azóta kb. minden 1000-es pppoe nethez ezt ajánljuk főleg hogy néha milyen frankó áron adják (20körül)Asus-ban ami hasonlót tud az az AC86U ami 65-70ezerbe kerül na ezért bestbuy az AC65P
Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/
-
blakey
titán
válasz devil-k #77708 üzenetére
Van külön topikja, de pl. én ilyet vettem.
Boldog karácsonyt! - ELADÓ: Homatics Box R 4K Plus *** " Aki udja, csinálja, aki nem, az tanítja" - G. B. Shaw *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***
-
blakey
titán
válasz devil-k #77521 üzenetére
Én Freshtomatot tennék rá ha nincs különösebb gond az adott modellen.
Boldog karácsonyt! - ELADÓ: Homatics Box R 4K Plus *** " Aki udja, csinálja, aki nem, az tanítja" - G. B. Shaw *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***
-
woodworm
veterán
válasz devil-k #77521 üzenetére
Gyakorlatilag nincs választási lehetőséged. Lehet tévedek, de jelenleg nincs olyan készülék, amire mindkettő elérhető.
Az asus recovery miatt bármikor visszatehető a gyári fw, ha garanciára kellene küldeni a routert. Ha meg az sem működik, akkor már teljesen mindegy.[ Szerkesztve ]
-
blakey
titán
válasz devil-k #77440 üzenetére
Most került a támogatottak listájára. Teljesen más, mint a gyári, bár a gyári eredetileg Tomato alapokkal indult, tehát lesznek hasonlóságok de a felület és a beállítások lehetősége más illetve a vezérlések is mások így simán lehet, hogy a Tomato megoldás lesz számodra. Én nagyon szeretem és most bánom is, hogy eladtam az AC68U-mat.
Boldog karácsonyt! - ELADÓ: Homatics Box R 4K Plus *** " Aki udja, csinálja, aki nem, az tanítja" - G. B. Shaw *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***
-
blakey
titán
válasz devil-k #77434 üzenetére
Esetleg tehetsz egy próbát a Freshtomato-val, 2019.3 óta támogatott az AC68U (E1) is.
Boldog karácsonyt! - ELADÓ: Homatics Box R 4K Plus *** " Aki udja, csinálja, aki nem, az tanítja" - G. B. Shaw *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***
-
TeeJay
félisten
válasz devil-k #77434 üzenetére
mivel egyre többeknek van 1000-es optikai net így viszik mint a cukrot mivel 20körüli árban kevés más routernek van HWNAT-ja
AC57U V1 volt még meg a Xiaomi Mi3G de már azzal is leálltak és a Mi4 már nem olyan jó router ahogy láttamMixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/
-
TeeJay
félisten
válasz devil-k #77431 üzenetére
add el, van pár ember akinek lassú net van de igényli a Merlin adta lehetőségeket
és lemegy a blekk frájdéj aztán utána héten már normális áron lesz minden helyen AC65P és azzal kitekered az 1/1gigabitet, onnan meg fentebb még sokára fogunk lépni mivel a 2,5 vagy 5gbit WAN-LAN-os routerek aranyárban vannak meg a szolgáltatók sem hoztak még be 10GPON-t szóval 1gigabittől nagyobb net sem lesz még otthonMixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/
-
blakey
titán
válasz devil-k #77431 üzenetére
Olvastam azt is valahol, hogy elképzelhető, hogy a mostani FW van valami... - akkor ki kéne próbálni egy korábbival, simán telepíthető.
Boldog karácsonyt! - ELADÓ: Homatics Box R 4K Plus *** " Aki udja, csinálja, aki nem, az tanítja" - G. B. Shaw *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***
-
blakey
titán
válasz devil-k #77427 üzenetére
Jobban örülnék neki, ha a Digi eszközével lenne valami. - lehet, hogy azzal van, ezt a legközelebbi hiba esetén kiderítheted.
Érdemes lenne visszaállni a gyári rendszerre? - egy próbát megérhet, esetleg kipróbálhatod a 384.14_beta1-et, hátha javítottak egy két dolgot, én is Merlint használtam az AC68U-n.
Azért az AC68U egy nagyon jó eszköz.Boldog karácsonyt! - ELADÓ: Homatics Box R 4K Plus *** " Aki udja, csinálja, aki nem, az tanítja" - G. B. Shaw *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***
-
TeeJay
félisten
válasz devil-k #77427 üzenetére
AC57U V1 és AC65P annyiban közös hogy ugyanaz a Mediatek 2C/4T 880MHz-es MIPS proci van bennük csak a többi ami eltér nagyon
AC57U 16MB flash és 128MB RAM (bőven elég ennyi RAM is mert sima felhasználásban 70-80MB között van betonfixen sosem emelkedik meg)
2 + 2 antennás 2,4 és 5GHz-en is és nagyon jól teljesítAC65P 128MB flash és 256MB RAM
3 külső és 1 belső antennás, wave2 MU-MIMO-s vezérlője van, sajnos gyári FW-ben nem tudja a 160MHz-et mert akkor brutál konkurencia lenne a 80ezres ASUS routereknek
de openwrt alatt működik és azzal 2antennás wave2 mu-mimo-s klienssel is tud 1733mbit AC linket ami brutális főleg ilyen áronlegjobb 2,4 és 5GHZ sebességeket mindet wave2-es wifi vezérlővel mértük
mivel mostanában már kifuttatta az AC57U V1-et az ASUS így AC65P ajánlottMixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/
-
blakey
titán
válasz devil-k #77421 üzenetére
Mindenképp AUTO-n hagyd.
Volt AC68U-m, most AC65P-m van, azért az AC68U nem rossz cucc és nem biztos, hogy lecserélném ha nincs vele gondom. Nekem nem volt gondom és egymás mellett/után próbáltam ki őket és csak azért ment az AC68U, mert még jól el tudtam adni illetve az AC65P kevésbé melegedett viszont gyári rendszeren az AC68U sokkal többet tud.Boldog karácsonyt! - ELADÓ: Homatics Box R 4K Plus *** " Aki udja, csinálja, aki nem, az tanítja" - G. B. Shaw *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***
-
TeeJay
félisten
válasz devil-k #77423 üzenetére
sajnos a Broadcom ARM procis routereken nincs HWNAT és ha még nem is stabil akkor főleg érdemes eladni. amúgy sem erős benne a proci mint látod. nekem az AC65P-n ha kinyomom a HWNAT-ot akkor a 2magos 4 szálas Mediatek proci izomból is át tud nyomni 560-580megabitet de mivel abban van hardveres NAT így a gigabitet viszi pár százalék CPU terheléssel mostanában 1000-es pppoe nethez és főleg torrenthez ezt ajánljuk meg az ASUS AC57U V1-et mert ezek repesztenek több gépes használat mellett is
Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/
-
TeeJay
félisten
válasz devil-k #77421 üzenetére
add el a fenébe, úgysincs a tiédben rendes HWNAT
és vegyél egy ASUS AC65P-t
abban biza van és úgy kihajtja a gigás netet hogy meg sem érzi a procija
amúgy a tiédben is a HWNAT-ot auto-n kell hagyni, és csináld meg azt hogy amikor belassul csak a routert indítod újra így ki tudod zárni hogy a DIGI ONT hibás-e vagy a routered valamiért rottyon van.
FW legfrissebb ? Merlint próbáltad rá?Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/
-
Topikgazda
-
adika4444
addikt
válasz devil-k #69049 üzenetére
Hali!
Ezért az árért a TP-LINK Archer C5 az ajánlott, illetve a Xiaomi Mi Router 3G, de utóbbi külföldről beszerzős, de a tapasztalatok szerint jó.
A TP-LINK itthon 15k körül megvásárolható...szerk:
Hopp, a hozzászólásom fölött van is egy friss C5 tulaj véleménye[ Szerkesztve ]
üdv, adika4444
-
Topikgazda
válasz devil-k #65766 üzenetére
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043N (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C7
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel rendelkezik)Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Net L with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P
-
poolbig
aktív tag
válasz devil-k #49085 üzenetére
Én is e kettő között vacilláltam és végül az AC55U lett. Ezt az oldalt olvasd végig: [link], én az itt megbeszéltek miatt dönöttem az AC55U mellett és eddig nem bántam meg. Igaz nekem szükségem volt a VPN-re, ami csodásan muzsikál (OpenVPN) így ez volt az elsődleges döntési opció a két router között.
De ha te is emellett döntesz, és meglesz, ne frissítsd béta verziójú firmwarre, mégha ő ajánlja fel, akkor se, maradj mindig a stabil változat(ok)on.[ Szerkesztve ]
-
Topikgazda
-
Topikgazda
-
jeni
félisten
válasz devil-k #49085 üzenetére
Üdv!
Az Asus RT-AC1200G Plus mintha két procis lenne. Több antenna. Nagyobb RAM.
Az Asus RT-AC55U annak a belső FLASH ramja (ez mennyire számítana?)több, kevesebb antennák,USB 3.0 -
Multibit
nagyúr
válasz devil-k #37585 üzenetére
Amíg megvolt a lányom asztali gépe, azon lógott a multifunkciós nyomtató. Ha szükségünk volt rá, őt zaklattuk a szobájában. Mivel azt a gépet eladtuk, így a NAS-ra kötöttük a Canont (ez a megoldás amúgy is terve volt véve). Így ebben a szituációban nem a hálózati szkennelés (és nyomtatás) lett a szívügyem, hanem egyáltalán a szkennelés/nyomtatás lehetősége és megoldása
-
MODERÁTOR
-
MODERÁTOR
válasz devil-k #37581 üzenetére
A scannelés sajnos a routeren se nagyon fog menni, ezekben a cuccokban printer szerver van (p910nd), és nem pedig szkenner szerver (sane)! De szerintem nem is nagyon hirdetik sehol úgy, hogy scannelésre lenne képes!
Bár 3rd party fw-re (pl. Tomato) telepíthető szkenner szerver is, de én személy szerint sosem próbáltam!
http://www.shcherbyna.com/?p=983[ Szerkesztve ]
-
devil-k
nagyúr
válasz devil-k #37578 üzenetére
Illetve eszembe jutott még egy kérdés, de ez nem befolyásolja a döntésemet már.
Az okés, hogyha rádugok USB porton keresztül egy nyomtatót, akkor azt hálózati nyomtatóként lehet a továbbiakban használni. Viszont így szkennelni is lehet? Vagy ez ilyenkor hogy néz ki?
- mozi bolondéria -
-
MODERÁTOR
válasz devil-k #37570 üzenetére
Az RT-AC66U "még" MIPS alapú router, tehát egy generációval régebbi SoC (ez a router processzora) van benne, mint az ARM alapú RT-AC56U/68U-ban! Ráadásul ez utóbbi kettőben kétmagos 800MHz-es, még előbbi sima egymagos 600MHz-es SoC! Ettől függetlenül teljesen jó az RT-AC66U is, ha az szimpatikus, nyugodtan megveheted! Nekem RT-N66U van már lassan két éve, ez annyiban tér el, hogy nem AC szabványos a WiFi-je!
Mint a fentebbi linken láthattad, azért az ASUS-knak elég jól össze van rakva a gyári szoftvere, így tényleg csak nagyon kevés esetben fordul elő, hogy valami miatt szükséges a 3rd party fw-hez nyúlni, viszont sokan már csak megszokásból is azt használják, pl. én is! Persze azért egy ilyen rendszer sokkal több dologra használható, finomabban konfigurálható, gyorsabban reagálnak az esetleges hibákra, biztonsági résekre, mint a gyártó fejlesztői!
-
MODERÁTOR
válasz devil-k #37561 üzenetére
Szerintem elég jó véleménnyel vannak róla a tulajok is, és itt a topikban is elismeri mindenki! Az, hogy távoli menedzselés, manapság már minden routerben alap, az 5000Ft-osban is, illetőleg minden asus routerhez kapsz tetszőleges valami.asuscomm.com ddns címet! Amennyiben nem kellenek a külső antennák, úgy a kisebb testvére, az ASUS RT-AC56U, szinte ugyanazzal a hardverrel rendelkezik, SoC, RAM, flash tekintetében, viszont sokkal-sokkal olcsóbb! Mindkettőnek jó a custom firmware támogatása is!
RT-AC66U emulator van, tudásban hasonlóra számíts!
Sőt, ha nincsen szükséged 5Ghz-es WiFi-re, akkor még az ASUS RT-N18U is jó lehetőség, ami már 20k környéki áron megy, de szintén meglehetősen erős, Gbit képes, ARM SoC-os router!
[ Szerkesztve ]
-
MODERÁTOR
-
zoltan6
őstag
válasz devil-k #35870 üzenetére
nekem ilyen van Linksys SE2800 switch
8 portos,megvagyok vele elégedve én azért választottam linksys-t mert a routerem is ilyen volt,passzolt hozzá design-ban is,bár nem a legolcsóbb. -
krealon
veterán
válasz devil-k #35870 üzenetére
Ennyiert mas gyarto 8 portosat ad. Pl: TL-SG1008D
-
MODERÁTOR
-
legenda
válasz devil-k #31828 üzenetére
szia,
egyik router esetén sem normális, hogy egy áramszünet miatt elfelejti a beállításokat.
más kérdés, hogy az olcsó és nem túl erős hardveres kiépítésű tl-mr3220 nem üzleti felhasználásra való.
nem írtad, hogy 3g/4g képes kell, de a jelenlegi is az, így azt mondanám, hogy egy asus rt-n56u nagyon jó szolgálatot tehet, bár olcsóbban is van esetlegesen megfelelő, de még az említett típus is az általad írd alsó határ alatt beszerezhető.[ Szerkesztve ]
Réges-rég, egy messzi-messzi galaxisban...
-
Topikgazda
-
BRIKLY
veterán
válasz devil-k #30024 üzenetére
Ezért mondom,hogy nem kell nekem csúcs minőség,persze azért ne kezdjen el nekem lefagyni,vagy hülyeségeket csinálni a router, de ezzel sem volt semmi gondom ~2 év használat alatt.
Csak közben lett gyorsabb net,okostelefon,laptop.. Ezért kellene gyorsabb,mert ez a 60-ból 25 megát enged át wifin,azaz pl egy letöltés 7.4MB/s helyett 2,5-el jön.
A másik meg hogy a lakás másik felébe a mobillal már nehéz jelet fogni,köszönhetően a brutál vastag vályog falaknak. -
BRIKLY
veterán
válasz devil-k #30018 üzenetére
Hát nem tudom a jelenlegi mennyire minőségi. Elég nekem ez a minőség csak ugye gyorsabb kellene..meg ha már cserélem akkor egy USB jól jöhet ha van rajta.
(#30021) Gubek-Einste :Köszi. Az Asus márka szimpatikusabb,de ez csak 1 antennás.Mennyit számít hogy 1,vagy 2 antennás?
-
petyus_
senior tag
válasz devil-k #29967 üzenetére
Nem BD, hanem ahogy írtad, ilyen 15BG körüliek.
És mire írtad, hogy megbirkózik? A 841ND? Mert arra azt mondta, hogy valamiért nem máködik, a net bejön a TV-n, de filmet nem tudott streamelni (mondjuk én nem próbáltam, de valami ismerőse átjött, aki elvileg ért hozzá, és nem tudta összehozni).
-
őstag
válasz devil-k #29839 üzenetére
Ne legyen igazam, de nem hiszem, hogy bárkit találnál itt, akinek pont DIR-865L router-e van.
De így utánanézvén nem tűnik rossznak. Nagyjából ugyanazon hardverelemek alkotják, mint a Asus RT-AC66U modellt, és ~7 ezer forinttal olcsóbb. Hátránya, hogy belső antennás, valamint hogy az alábbit írják róla az egyik tesztnél: At one time these speeds would have stunned us, but they’re disappointingly slow compared to the Asus RT-AC66U, Netgear R6300 and Buffalo WZR-1800H’s speeds.Tehát nem feltétlen éri meg kísérletezni, hanem lehet inkább be kéne vállalni a Asus RT-AC66U elég húzós árát, és azzal biztosan maximálisan elégedett leszel.
Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.
Új hozzászólás Aktív témák
● Olvasd el az összefoglalót!
- Székesfehérvár és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Elektromos (hálózati és akkus) kéziszerszámok, tapasztalatok/vásárlás
- Samsung Galaxy A55 - új év, régi stratégia
- Politika
- Tarr Kft. kábeltv, internet, telefon
- Autós topik
- NVIDIA GeForce RTX 4080 /4080S / 4090 (AD103 / 102)
- Linux kezdőknek
- Dolce Gusto
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest