Aktív témák
-
spiritex
veterán
válasz
KTTech
#28633
üzenetére
húúú, ezt így lehet?!
azt hittem plazma esetében ugyanúgy nem szabad magasabb felbontást állítani a gépen, mint amit tud, mint egy monitor esetében, amikor kárt tehet a monitorban a képességénél magasabb felbontás érték, mert az megpróbálja megjeleníteni, de nem tudja, és akkor ha erőltetjük kárt tehet benne.
akkor ez hdmi-s pc-plazma összeköttetésnél nem így van, ugye?a fehér, cikázó szemét problémát végülis egy 6 decibeles csillapító-betét oldotta meg, mert semmi más nem segített sajnos, földhurok leválasztó sem.
-
DVlad
őstag
Urak!
A tisztán látás miatt.
Vannak olyan készülékek, berendezések, amelyeket válogatott alkatrészekből állítanak össze. Vannak olyan dolgok, amiket járatnak, bejáratnak, sőt, bizonyos esetekben optimalizálnak, kalibrálnak is. Viszont ez a kategória tévék esetében nem a pár százezres, autók esetében pedig nem a pár milliós árkategória. Mondok egy nagyon egyszerű példát, ami talán nem annyira távoli üzletág, mint az autógyártás. Neves gyártó kiváló és még kiválóbb fejhallgatója annyiban különbözik, hogy az egyikbe válogatott, tesztelt membránokat tesznek, az olcsóbba pedig ami megmaradt, valamint járatják, tesztelik az egyiket. Elektronika, forma megegyezik. Egy pici design különbség és sokkal komolyabb csomagolás a különbség mégis, míg az egyik 60k körüli, a másik 100k körüli áron kapható. Természetesen ez az "apró" különbség tettenérhető a minőségen, hallható, mérhető formában is.
Tehát vannak minőségellenörzési, szelektálási különbségekből elért minőségjavulások, amiket meg is fizettetnek rendesen, de egy átlagos felhasználó számára ez a felesleges plusz, a sznobéria és egyéb hasonló jelzőkkel illetett kategória, amiért nem hajlandó többet fizetni.
Sok olyan eset van, amikor ráfizetéses egy cég termékpalettáján a csúcstermék, de a presztizs megköveteli, mert a márkanév sokkal jobban cseng ettől. A baj az, ha csak ilyen terméket gyárt és ezáltal nem lesz piacképes, főleg a mostani és az elkövetkező időkben, amikor a kevésbé hasznos és egyenesen hasztalan fícsöröket zabálja a nép a minőséggel szemben az élet minden területén. -
DM-Fan
nagyúr
válasz
Teaway
#28690
üzenetére
Persze, hogy van találat, mivel létező készülék. Az angolszász kínálatot ellenben itt találod, azzal a jelöléssel, amit írtam.
A PF-jelölésű készülékek egyikében sincs DVB-C tuner, maximum DVB-T vagy az sem, ezért ezek plazma kijelzők. Ha nekem nem is hiszel, de talán a Panasonic-nak elhiszed (zölddel ki vannak emelve a PF-modellek).
-
adamsz82
tag
válasz
laszlo168
#28686
üzenetére
Pillanatnyi áramszünet esetén sztem. simán elbírja a TV-t is ha bevan kapcsolva de ugye ilyen estben azonnal kikell kapcsolni mindent mivel arravaló ez az eszköz PC-hez is, hogy adatvesztés ne legyen és szabályosan leállíthasd a gépet.(más kérdés, ha nem pillanatnyi áramszünet van hanem pl. 10 perces és úgyhagyod a TV-t biztos hogy előbb leszívja mint a PC, bár attól függ milyen PC..nálam pl. többet eszik mint a TV.. ) Ha be sincs kapcsolva a tv, hanem csak standby-ban van akkor pedig még csak megse rántja nagyon vagy jobban mint egy PC.
-
-
DM-Fan
nagyúr
válasz
adamsz82
#28681
üzenetére
Igen, ez már valóban hasznos lehet, nekem ennek a kisebb testvére van a TV-m alatt, aminek nincs áthidaló akkumulátora, de nálam erre nincs is szükség, tekintve, hogy nincsenek áramszünetek, sem pillanatnyiak, sem hosszabbak. Viszont a túlfeszültségvédő- és zavarszűrő funkciójának én is nagy hasznát látom.
-
DM-Fan
nagyúr
válasz
Teaway
#28680
üzenetére
Nem, az angol és angolszász verziókat a TX-P42G20B jelölés takarja, a TX-PF pedig a tuner nélküli verziókat, ezek nálunk is kaphatóak, ahogy azt linkeltem is. Ahol mégis mást írnak, az nagy valószínűséggel elírás.
-
aleister
veterán
Ó, biztos így látod, de akkor helyesbítenék:
1-3: oké
4: ...vagy inkább rájöttél, hogy a 2-es pontodban hibásan nyilatkoztál, ugyanis mint kiderült a gyártók részéről szó sincs, hogy tagadnák a beégés problémáját, ezért inkább nem szóltál bele többet
5. a többi fórumtárs Veled ellentétben leírta, hogy az egész eszmefuttatás azért értelmetlen, mert szemben a 2-es pontoddal a gyártók igenis elismerik a beégést
6. Beláttam, hogy anyagi okok miatt nem lesz gyári bejáratás (ezt már egyébként a legelején leírtam, mint lehetséges ellenérvet), és javasoltam hogy zárjuk le az egészet
7. DM-Fan jóindulatú megjegyzése ("nem úgy gondolta sp1 azt") mögé bújva elkezdtél engem szőrszálhasogatással vádolni, csak azért mert idéztem TőledHa az ominózus kijelentésed nem születik meg, nem futtattam volna le a kis elméletem, és nem született volna ennyi offtopic hsz. Ha már az eleganciánál tartunk, sokkal egyszerűbb lett volna Neked elismerni a LEGELEJÉN, hogy ezt benézted, vagy épp félreérthetően fogalmaztál.
Én is beismertem, hogy hülyeség volt a részemről ténynek venni az általad írtakat, ezáltal légvárra építeni az egész gondolatmenetem. Nem olyan nagy katasztrófa ez.Végül ismét leírom, hogy hagyjuk ezt abba mert mint kiderült félreértésből született az egész, az ég adta világon semmi értelme, ráadásul már tökre unalmas...gondolom másnak is
-
adamsz82
tag
No áramingás és pillanatnyi áramszünetek ellen megtaláltam a jó megoldást és nem is vészes az ára

Vannak nagyobb testvérei is, viszont ez felkerült az ajándék kívánság listámra otthon

-
szp1
addikt
válasz
aleister
#28678
üzenetére
Na akkor foglaljuk össze röviden:
1. Te felvetetted, hogy milyen fasza lenne, ha a PDP-ket előre bejáratva adnák el.
2. Én erre reagálva ezt nem tartottam jó ötletnek, mert akkor a gyártók aktívan beismernék, hogy létezik a beégés probléma, ami ebben a formában nem igaz.
3. Te továbbra is kötötted az ebet a karóhoz.
4. Erre magam részéről lezártam a dolgot azzal, hogy ez amúgy is elméleti kérdés, hiszen
ad 1 kivitelezhetetlen a dolog, ad2 semmi értelme.
5.több fórumtárs is hasonló módon reagált
6.Te továbbra is ragaszkodtál az elméletedhez, védve azt, közben eléggé el nem ítélhető módon kiragadott mondatokkal operáltál, ahelyett, hogy elegánsan lezártad volna a dolgot.
7. az egész parttalanná váló vita kirobbantójának az én jóindulatúnak szánt hozzászólásomat teszed meg.
Szerinted ez fair play? -
tjojo
tag
Olyan létezik, hogy a dithering utólag jön létre?
Kizártnak tartom, hogy ezt már az első percnél ne vettem volna észre.
Kb 10 percig néztem a tévét közel 1 méter távolságról miután ki lett bontva, akkor nem láttam semmi ilyet. Most 3 méterről zavaró tud lenni, még úgy is, hogy a fényerő/kontraszt igencsak vissza van véve.
Már arra is gondoltam kicseréltetem, de ha ez tényleg egy plazma tulajdonság, akkor adnék a szarnak egy pofont, úgyis ugyanaz lenne. -
DM-Fan
nagyúr
válasz
aleister
#28669
üzenetére
"Oké, de ezt ne nekem írd! Nem én jöttem a manual-lal, hanem DM-Fan és KTTech."
Ja, Te csak azzal jöttél és írogattad következetesen, hogy tagadják a gyártók, idézem:
"Azért elég komolytalan magatartásra vall a beégés el nem ismerése. Köztudott tényekkel szembemenni némileg hiteltelenné teszi a gyártó hozzáállását."
anélkül, hogy tudnád, mi van a manualban, holott az mindenki számára elérhető. Erre reagáltunk mi.
-
DM-Fan
nagyúr
válasz
herpodon
#28668
üzenetére
1. Egyszerű elírás, sok helyen benézik a forgalmazók.
2. Nem is mondtam ilyet, de szerintem ez nagyon egyéni kérdés, nekem például nagyon nem tetszik a szürke design, ez a 2000-es évek fordulóján jött divatba, akkor volt minden készülék szürke, mostanság meglátásom szerint a fekete újra virágkorát éli, de szerintem elegánsabb is, bár ez mondom, egyénfüggő: inkább azt mérlegeld, hogy mi illik jobban az otthoni miliődbe, mert képalkotásilag teljesen mindegy.
-
aleister
veterán
Oké, de ezt ne nekem írd! Nem én jöttem a manual-lal, hanem DM-Fan és KTTech.
Én csak az általad írtakra reagáltam, ami a lenti idézet alapján az volt, hogy nem ismerik el a beégés fogalmát.Szóval ennek a kitárgyalását már hármótokra bízom, mert így is több időm ment el már erre a vitára, minta amennyit rá tudtam volna szánni.

ui: a pdf-ben van select és copy
-
herpodon
csendes tag
válasz
DM-Fan
#28614
üzenetére
Kösz mindkettőtöknek (szp1, DM-Fan)!
DM-Fan:
1. Nem a kijelzőkre gondoltam, hanem az effélére például vagy például (a leírás szerint van bennük tuner).
2. Nem vagyok ám teljesen retardált,
azért kérdeztem csak, mert valami fórumon olyat olvastam valakitől, hogy csakis fekete kávás tévét érdemes venni, mert az ember szeme úgy szebbnek látja a közrezárt képet, és kíváncsi voltam, hogy lehet-e ebben valami. -
DM-Fan
nagyúr
válasz
aleister
#28665
üzenetére
A termék ára önmagában semmit nem jelent, ezt össze kell vetni az előállítási költségével. Egy 300 eFt-ért megvásárolható TV bekerülési költsége úgy 50 eFt lehet, erre még rájönnek a csomagolási/raktározási/szállítási/marketing költségek, de még ezekkel együtt sem igen éri el a 100 eFt-ot. Egy 3 mFt-os autó bekerülési költsége mindent egybevetve olyan 1 mFt lehet, tehát arányaiban nagyjából egálban van a dolog. Épp ezért arra is nonszensz lenne hivatkozni, hogy egy olcsóbb terméknél jobban elvárható a dolog.
-
szp1
addikt
válasz
aleister
#28660
üzenetére
No akkor bemásolom, mit ismernek be a gyártók. Konkrétan a saját C10-em manualjából.
Mivel a PDF nem enged copy-paste-t, így kézzel másolom ide, bár ennyit nem hiszem, hogy ér a dolog.
Tehát:Megjegyzések
Ne merevítsen ki állóképeket hosszabb ideig
A kép ilyenkor a plazmaképernyőn marad ("képkimerevítés").
Ez nem utal rendellenes működésre, ezért nem vonatkozik rá a jótállás.Tipikus állóképek:
-csatornaszám és egyéb emblémák
-4:3 üzemmódban megjelenített képek
-videojátékok
-számítógép kép
A képkimerevítés elkerülése érdekében a fényerő automatikusan csökken néhány perc elteltével, ha nem érkezik jel, vagy nem indul semmilyen művelet.Magyar nyelvű manual, 5. oldal
Ennyire ismerik el a beégés meglétét.
-
aleister
veterán
válasz
DM-Fan
#28651
üzenetére
Azt látni kell, hogy direkt hoztam túlzó, neméletszagú példát, mint ahogy nem lehet a plazmát és egy személygépkocsit sem egy kalap alá venni.
1. Nem én értettem félre szp1-et, lásd a neki írt válaszom.
2. Én nem így látom...de mivel sem Te, sem én nem rendelkezünk szvsz olyan mértékű piacbecslési rálátással, hogy ezt hosszú távon meg tudjuk jósolni, illetve azt hiszem, hogy abban kiegyezhetünk, hogy anyagi okok miatt nem fog bevett szokássá válni a gyári bejáratás, ezért tán hagyhatnánk a témát, és rányomhatnánk egy "ezen is pörögtünk egy sort" plecsnit. -
RoszikAtosz
csendes tag
köszönöm a segítségeteket...az istenért sem akar bekapcsolni...:/:/ áááh istenem...:S:S
piszok jó.....:/ probálgattam én már mindent elhihetitek...nem akar ez az istenért sem bekapcsolni...hiába nyomom a távkapcson a bekapcsoló gombot nem jó....pedig küldi a jelet a távkapcs...:/:/ írtam egy levelet ahonnét rendeltem... -
HUTCHDB
nagyúr
többször feltettem már a kérdést, de sajna eddig nem jött válasz, így ismét megpróbálkozom vele:
a tudja - e valaki , hogy a samsung ps 50 c6500-ben hogyan lehet előhívni az üzemidőt a serviz menüben? -
aleister
veterán
Meg konkrétan ezt is:
"Ezzel csak az a gond, hogy akkor elismernék, hogy létezik ilyen probléma és a marketingesek nem szeretik az olyan termék tulajdonságokat amiket nem lehet ficsörként beállítani....nem venné túl jól ki magát a dolog."
A termék tulajdonságon belül egyértelműen a beégésre gondoltál, hisz a bejáratás nem illik a szövegkörnyezetbe.
-
kbalazsa
senior tag
válasz
RoszikAtosz
#28647
üzenetére
Hiába kötsz ki/be bármit, ha maga a készülék nem hajlandó bekapcsolni

Az ASUS fórumokon több ilyen probléma is előbukkan, ott általában tápkábel kihúz/bedugot javasolnak, vagy firmware frissítésekkel próbálnak javítani rajta, ha sikerül bekapcsolni mégis valahogy...
-
RZozo
aktív tag
válasz
maxika2004
#28645
üzenetére
Edigital "hatalmas akciójában" már egy ideje ennyiért van a 42G20-as.
Ettől függetlenül elég jó választás maga a TV, ha megvan rá a pénz.
A 8 nap indoklás nélküli elállásra vonatkozik internetes rendelés és kiszállításnál, tehát távollévők közötti szerződésnél, és persze neked kell visszavinned eredeti csomagolásában és tartozékaival a készüléket, a 3 nap a személyes vásárláskor 3 nap alatt jelentkező hibánál kérhetsz cserét(#28657) Monyesz
Mikor voltam a Mustang Marcali farmergyárában, a koptatás mellett ott még a gyűrődéseket is gyárilag készítették rá, ami persze emelte az árat is, mert több energiát és munkaidőt igényelt
-
DM-Fan
nagyúr
válasz
RoszikAtosz
#28655
üzenetére
Ha sehogy nem megy, akkor küldd vissza/kérd a cserét/kérd vissza a pénzed! 8 napon belül elállhatsz az ügylettől!
-
RoszikAtosz
csendes tag
esetleg valaki az én problémámra megoldást/segítséget/okosságot tudna mondani?...
-
szp1
addikt
válasz
aleister
#28650
üzenetére
Konkrétan ezt írtam:
"A gyártók ezt a bejáratósdit soha nem ismernék el hivatalosan, "
A manualokban meg tényleg megemlítik az "állandó képtartalom" kerülését, igaz nagyon szőrmentén.
Meg azt is írtam, hogy részemről ez csupán elméleti fejtegetés....
A többiek meg válaszoltak helyettem is. -
válasz
aleister
#28650
üzenetére
drága személygépkocsiban (mert valamiért szerettek tök irreleváns példákat hozni) csak 50-nel mehetnél, és max te egyedül, sofőrként utazhatnál benne,
Sorry de pont ez az irreleváns példa.
A plazma bejáratása semmiféle különleges dolgot nem igényel, mindössze annyit, hogy ne használj túlzott beállításokat,/ne pörgesd tartósan a max fordulatszám közelében/N konzolozz vele több órát egyhuzamban /ne menj több száz kilómétert 3. fokozatban teljes fordulatszámon/
Ha ezere figyelsz, nem lesz probléma.
A gyári Normal kép profil tökéletesen megfelelő, /még a "bejáratás" után is/
Már megelőztek

-
Ijk
nagyúr
válasz
aleister
#28650
üzenetére
Bejáratás alatt is teljesértékű a készüléked, tehát az 50-es hasonlat nem igazán találó. Annyi hogy az eszközre valamilyen szinten óvni kell, az első 500 órában nagyobb odafigyeléssel. Az autókra is ugyanúgy oda kell figyelni, ugyanúgy be kell járatni, persze manapság ezzel nem sokan foglalkoznak, aztán csodálkoznak ha jönnek a problémák.
Egyébként néha már nevetséges ami itt vitába kerül. Nekem alap dolog hogy odafigyelek az eszközeimre, és nem érzem olyan hatalmas erőfeszítésnek ezt a bejáratást, mint amilyennek egyesek hiszik. De ha olyan típus valaki, hogy leszarok mindent, bedugom utána ne legyen vele gond, akkor vegyen lcd-t, az jobban viseli a kiképzést. A plazma kényesebb technológia, viszont cserébe minden árszinten agyonveri képminőségben az lcd-t.
A másik kedvencem a fogyasztás. Hány, de hány háztartásban láttam már hogy ugat a tv, ég a villany a nappaliban, miközben mindenki a konyhában ül. Vagy éppen csak megy a készülék, de senki sem nézi. Közben meg vásárlásnál számolgatják a wattokat, meg képesek az emberek ki-be dugdosni a konnektorba, mert készenlétben 5W-ot megeszik. -
DM-Fan
nagyúr
válasz
aleister
#28650
üzenetére
"személygépkocsiban (mert valamiért szerettek tök irreleváns példákat hozni) csak 50-nel mehetnél, és max te egyedül, sofőrként utazhatnál benne, kíváncsi vagyok mennyire neveznéd nonszensz elvárásnak a bejáratást."
És még én sarkítok? Milyen hátrányod származik a plazma bejáratásából? Semmilyen különösebb megkötés nincs a későbbi normál használatához képest. Optimális beállításokkal egyébként sincs gond bejáratás alatt sem, simán végig tudsz nézni egy szélesvásznú filmet is a készülék új korában is minden aggodalom nélkül, anélkül, hogy bármi kárt tennél a készülékben. A csatornalogók/tartós képelemek meg bejáratás után is problémát fognak okozni, ha eszetlenül nézi az adott adókat az ember. Tipikusan az az eset áll fönn az érvelésed kapcsán, amiről írtam tegnap este, amikor bolhából csinálunk elefántot. Már ne is haragudj, de ha valami sarkított és eltúlzott, az pont a Te gépjárműre vetített hasonlatod!
Ha ezt autóra kéne levetíteni, akkor pont ugyanazt az eredményt kapnád, amit a gépkocsiknál is előír a gyártó a bejáratás alatti időtartamra: ne pörgesd a motort 4.000 r/min fölötti fordulaton, ne hajts gyorsabban 130 km/h-nál, ne terheld az autót utánfutóval, cserélj a szokványosan előírtnál előbb (10.000 km után) olajat, stb. Semmivel nem jár túlzóbb megkötésekkel egy plazma bejáratása sem.
1. Ahogy már kitárgyaltuk: Te értetted félre, szp1 kolléga nem a beégésről beszélt, amikor a gyártók általi el nem ismerésről írt, hanem a bejáratásról.
2. Semmivel nem növelné meg a gyártó presztízsét, ebben biztos lehetsz, mivel az emberek nagy többsége azt sem tudja, hogy nem árt bejáratni a plazmát. Ha meg egy gyártó ezt közzétenné (a többi meg nem), akkor még rontana is helyzetén: ha a vásárló azt látná, hogy ha az ő termékeit be is kell járatni és már eleve nem egy nullkilométeres készüléket kap, akkor rögtön a másik gyártóhoz rohanna.
-
aleister
veterán
válasz
DM-Fan
#28643
üzenetére
Nézd, ha egy újonnan vásárolt, drága személygépkocsiban (mert valamiért szerettek tök irreleváns példákat hozni) csak 50-nel mehetnél, és max te egyedül, sofőrként utazhatnál benne, kíváncsi vagyok mennyire neveznéd nonszensz elvárásnak a bejáratást.
Azért szögezzünk le pár dolgot:
1. Nem én írtam, hogy a gyártók nem ismerik el a beégést, hanem szp1. Én erre reagáltam, akár igazat írt, akár nem.
2. Még az elején felsoroltam a gyári bejáratás ellenérvei között az oltári nagy áramszámlát, így nincsenek illúzióim afelől, hogy mennyi többletköltséget jelent ez. Nem is várom el semelyik gyártótól ebből kifolyólag, mindössze felvetettem, hogy mennyire megnövelné az adott gyártó felhasználói szemmel való megítélését, valamint mennyire hasznos lenne.Tehát szó sincs itt arról, hogy lobogó hajzuhataggal és lángoló pengével zsandarkosan küzdenék a gyári bejáratás mellett, mindössze ennek a meglétének az előnyét taglaltam. Ennyi. Pont.
-
válasz
maxika2004
#28645
üzenetére
Csapj le rá rögtön, ennyiért főleg!!!!
Működik a webes rendelésnél a 8 napos elállási jog.
Ami azt jelenti,hogy indoklás nélkül elállhatsz, és vissza kell adniuk a pénzt.
A szállítási költséget természetesen Neked kell fizetni ebben az esetben. -
RoszikAtosz
csendes tag
hali,
ma hozta meg a futár az asus o!play r1-et...és az istenért sem akar bekapcsolni...:/:/ kéken világít és hello...a tápon lévő kis led kék meg a készüléken is kéken világít...össze dugtam mindent jól..a tv-t is átkapcsoltam a megfelelő bementre...de nem jó..hiába nyomom a kikapcsoló/bekapcsoló gombot semmit sem reagál...??esetleg vkinek vmi ötlet??:S:S
-
maxika2004
őstag
Lécci valaki a 28631 - re irjon ha tud mert ismerösömék épp már nézik a tv ket a mm ban, és atlag 50 e rel drágábbak ! a
42 g20 most oriasi akcioval 274 ről 229 re van akciózva !!!!!!!!4
-
maxika2004
őstag
.
-
DM-Fan
nagyúr
válasz
aleister
#28640
üzenetére
Vegyél használt készüléket és megoldódik a problémád! Nonszensz dolgot vársz el. Egyik gyárnak sem feladata sehol a világon bejáratni egy terméket, legyen az autó, hűtőgép, televízió vagy óvszer akár. Az ő feladata csak a minőségbiztosítási rendszer által előírt ellenőrzés, tesztelés, és annak vizsgálata, hogy a termék minden biztonsági előírásnak megfelel-e. Tömeggyártás van, több tízezer készülék gördül le napi szinten a gyártósorról. Abszolút nem sarkított az autós példa sem: ugyanúgy nonszensz a TV-knél is elvárni a több száz órás bejáratást, ami ráadásul nem küszöböli ki azt a problémát, ami miatt fel vagy háborodva - és amelynek létezését a gyártók sem tagadják, akárhogy próbálod ezt igazolni.
Így is hatalmas a környezeti terhelés, ezzel meg csak tovább tetéznék a gyártók, miközben sorra írják alá az egyezményeket a "zöldebb" működésről.
Hangsúlyozom - mert ebben is tévedsz: bejáratás ide vagy oda, mindvégig figyelned kell a tartós képelemekre, azok a készülék életének végéig potenciális veszélyt jelentenek a panelra, ezt semmilyen bejáratással nem tudod megelőzni. A ghost-ra való hajlandóságot tudod vele csökkenteni (de nem csak az első 500 órával, hanem az azt követő több ezerrel is), de megszüntetni nem tudod, ahogy a beégésre való hajlamot sem. Épp ezért a bejáratás ilyen szempontból annyit érne, mint halottnak a csók és ezt a gyár mérnökei is tudják, megnyugodhatsz, pontosan emiatt sem járatják be a készülékeket.
-
aleister
veterán
válasz
DM-Fan
#28634
üzenetére
Azért na szaladjunk nagyon el! Nemigen lehet egy autót és egy tv-t egy kalap alá venni. Már csak az árkategóriájuk és a felhasználási területük miatt sem.
Úgyhogy plíz hanyagoljuk az ilyen használt cipős hajlításokat!Azt a véleményem pedig tartom, hogy ha készhez vételtől ketyeg az 5 év gari (márpedig igen), akkor én igenis örülnék neki, ha már gyárilag be lenne járatva a készülékem.
Már írtam, hogy ez alatt az ellenőrzött, profik által felügyelt körülményeket értem.
Így nem kéne azzal szopnom, hogy a kényesen-görcsösen figyeljek a kizoomolásra (miközben torzul a kép, lemaradnak részletek), és a fénybeállításokra (ezáltal meg a szebb képet adó beállítások helyett használhatom a normál-t). -
DM-Fan
nagyúr
válasz
kbalazsa
#28636
üzenetére
Teljesen nonszensz elképzelés, ezért is írtam az autós példát: persze, majd pont "leautózik" a gyár (akár csak futópadon is) x ezer km-t az új autóval, vagy járatja a TV-ket x száz óráig saját költségén, csak hogy ne a tulajnak kelljen majd, mi? Ugyanmár! Ezzel nem elismerést szerezne magának a gyártó, hanem biztos jegyet váltana a felszámolási eljáráshoz vezető járatra, mert egyszerűen csődbe menne.
-
DM-Fan
nagyúr
-
kbalazsa
senior tag
válasz
aleister
#28629
üzenetére
Bejáratás témája:
Azért gondoljuk végig még egy kicsit a dolgot: tudjuk, látjuk, tapasztaljuk, hogy mit meg nem tesznek a gyártók a költségminimalizálás érdekében; gondoljunk csak a filléres alkatrészek kihagyására, a cicergő tápokra, stb. A "valag" elismerés és a fiktív fogyasztói elismerés érdekében nem hiszem, hogy rádobnának még egy rakat villanyszámlát a TV-k gyártási költségeire a felhasználói kényelem érdekében. Továbbá + 500 óra járatás napi 24 órában is 20 nap minimum, így a kivitel is jóval lassabb lenne +a villanyszámlán túl még további költségek is járnának vele (mégtöbb villanyszámla, +helység, +munkaerő, stb.).
Továbbá a ghost/beégés valószínűbb az első időszakban, azonban később is fennáll a kockázat, a kedves vásárlónak ígyis úgyis figyelnie kell a plazmájára. Ezért aztán mégsem szűnne meg teljesen ez az ellenérv a plazma ellen.
Na ezt közben ketten is megírták...
Tehát elég kevés létjogosultsága van ennek az ötletnek és valószínűleg ezért nem lépte meg egyik gyártó sem.
-
DM-Fan
nagyúr
válasz
aleister
#28629
üzenetére
Egyáltalán nincs szó arról, hogy tagadnák a gyártók a létezését. Sőt! A Panasonic használati útmutatójában emlékeim szerint szerepel, hogy bizony a ghosting (bár nem így hívja) és a beégés létező jelenség és hogy a panel károsodást szenvedhet, valamint kiemelik, hogy ez nem garanciális probléma.
Azt az eszmefuttatásod viszont sem értem, hogy miért gyűjtene be egy valag elismerést azáltal, hogy ezt elismeri és bejáratott készülékkel állna elő. Bejárathatod akárhogyan azt a készüléket, a ghosting/beégés probléma nem fog megszűnni, a készülék teljes élettartama alatt fennáll, mivel technológiából fakadó jelenségről beszélünk, amely tényleg nem hiba, hanem egy gyakorlatilag kiküszöbölhetetlen velejáró. Erre - ahogy magad is írtad - mindenhol felhívják a vevő figyelmét, a csapból is ez folyik (néha már indokolatlanul is nagy hoax-ot generálva a dolog körül). A bejáratás csak enyhít a jelenségen, de nem küszöböli azt ki. Egyébként Te már találkoztál olyannal, hogy a bejáratás lenne a fő ellenérv a plazma ellen? Mert én nem. A legtöbbször a nagy fogyasztás, a beégés, a cicergés, gáz elszökése szokott lenni a nagyon frappáns ellenérv.
De továbbvíve szp1 kolléga gondolatmenetét - amivel egyébként teljesen egyetértek - ez nagyon messzire vezetne: ilyen erővel akkor bejáratott autókat kellene árusítani, amik már futottak 5.000-10.000 km-t vagy többször átmosott ruhaneműt kellene a boltok polcaira tenni, vagy adott esetben más által már betört cipőt kellene a lábunkra húzni.
szerk.: KTTech kolléga megelőzött. Nagyon egy rugóra jár ma az agyunk.

-
KTTech
veterán
válasz
spiritex
#28598
üzenetére
A Pana felbontása ugyan 1024*768, azonban ez 16:9 arányú, amit a CCC nem tud... szóval a felbontást nyomd szépen 1280x720-ra vagy 1920x1080-ra és megfelelő lesz az arány. Az under/overscant 0-ra kell állítani és megszűnik a fekete csík... természetesen ezt minden felbontásnál és frekvencián külön kell beállítani (tehát ha belőtted 1280*720/50Hz-en, de váltasz 1920*1080/24Hz-re újra kell állítani)... Ennyi.
-
KTTech
veterán
válasz
aleister
#28629
üzenetére
Ha elolvasod a manual-t ott van a figyelmeztetés benne... innen kezdve nem tudom miről beszélsz. Az meg, hogy erre nem vállalnak garanciát, más kérdés. A CRT-kre se vállaltak, és azok is be tudtak égni (beleértve a CRT monitorokat is).
Az előjáratás se sokat dobna, mivel a jelenség a panel teljes élettartamán belül jelen van, csak változó mértékben. A gyári alapbeállításoknál ráadásul ideálisra vannak belőve legtöbb esetben (a Panáknál biztosan).
-
maxika2004
őstag
Sziasztok !
Lécci segitsetek :Edigitaltól rendelnék,
hogy müködik ez a 8 napos elállás, illetve a 3 ha valami hiba van ,
nekem kell visszavinnem ? mert elég macerás lenne , vagy 350 km !elöre is köszi !
-
aleister
veterán
Azért elég komolytalan magatartásra vall a beégés el nem ismerése. Köztudott tényekkel szembemenni némileg hiteltelenné teszi a gyártó hozzáállását.
Egyébként szerintem nincs igazad. Ugyanis akár elismeri, akár nem az adott gyártó a beégés tényét, minden szakmai oldal foglalkozik vele. Még a dilettánsnak mondható cikkekben is feltűnik. Innét kezdve létező probléma.
Most lehet ezt egységesen tagadni, de szimpatikusabb lenne fogyasztói szemmel, ha valaki felvállalná. Tudván, hogy minden gyártó plazmája esetén fennáll a jelenség, az a gyártó, aki elismerné a tényt, és előállna az előjáratott modelljeivel, begyűjthetne egy valag elismerést, valamint jó sokat tudna kaszálni. Arról nem is beszélve, hogy ő fektethetné le az ezzel kapcsolatos szabvány alapjait. Ugye nem kell tovább ecsetlnem mekkora előny elsőként kijönni egy új szolgáltatással, szabvánnyal?Ha csak azt nézem, hogy itt milyen gyakori a bejáratással kapcsolatos para, már ez sokak számára szimpatikusabbá tenné a plazmát.
Továbbá ténylegesen megszűnne az egyik ellenérv a plazmával kapcsolatban.
Szóval szvsz ennek igen is lenne létjogosultsága, és nem értem, hogy ezt miért nem lépi meg egyik neves gyártó sem. -
pedrő
aktív tag
Üdv mindenkinek!
Van egy 42C2E-m, amivel teljesen megvagyok elégedve. Gyönyörűek a színei! Roppant éles és részletes, valósághű képet tud mutatni megfelelő minőségű forrásból. 720p-s, illetve 1080p-s tartalmakat szoktam nézni gépről(5770) hdmi-n keresztül "normál" beállítások mellet. Olvasgattam a fórumokon,de nem találtam (az is könnyen előfordulhat, hogy elkerülte a figyelmemet) kölön részletes beállításokat a bejáratáshoz a panasonic modelljeihez. Ezek szerint elég ha az alap normál módban használom az első 500 órában? Véletlenül nincs valakinek valami jól bevált bejáratási szokása illetve részletes beállítása? A CCC-ben érdemes valamit átállítani ezügyben? A képarányra ugyelek, ha nem teljes képernyős az adott anyag, akkor overscannelem az éppen aktuális médialejátszó program segítségével. Igaz ilyenkor romlik picit a képminőség,de ennyi még belefér számomra.
-
DM-Fan
nagyúr
válasz
madgie
#28622
üzenetére
Nem, csak Budapesten - bár sok szempontból szerintem a Hold jobb lenne.
190 V a 230 V helyett?
Az sem rossz! Szerintem ezért már simán lehet perelni is, nem beszélve az okozott kárról! Pont nemrégiben olvastam ilyen esetről (tán még a híradóban is benne volt pár hete), hogy volt valami üzemzavar a szolgáltatónál, ami miatt megugrott a feszültség és egy nyomdában okozott valami tizenikszmilliós kárt a nyomdagépeknél, amit a szolgáltató kénytelen volt kifizetni. -
DM-Fan
nagyúr
-
adamsz82
tag
válasz
DM-Fan
#28620
üzenetére
Keleti részre eső pest megyei településen lakom és ezzel mindent elmondtam
híresen rossz a hálózat a környéken.
Az a baj, hogy nem mindig a szolgáltató tehet róla, valamikor csak a házban ba@sza le valaki a betápot valami barkácsolással, valamikor építkezésen nyesik el a kábelt a csoda új lakóparkoknál, van amikor szimplán a trafóház döglik le és stb stb..
A kérdés igazából hogy az áramtalanítás árt inkább, vagy ha nem vagyok otthon és elmegy majd rögtön vissza is jön akár egy másodpercen belül az áram, és ez többször egymásutánban.. konkrétan nem egy gépet szereltem már baráti körben amik ezek után adták be a kulcsot. (jobb esetben csak tápcsere) -
madgie
titán
válasz
DM-Fan
#28620
üzenetére
Akkor te a holdon élsz
Nálunk nem heti szinten, de kéthetente tuti van apróbb áramszünet. Szólni az áramszolgáltatónak? Funny. Két éve hívom őket, hogy 190 V van a munkahelyen, nem tesz jót az ötmillás csiszológépnek. Leszarják, kijönnek, mókolnak valamit, ugyanaz marad. Otthon hálistennek 240 a 240.(és igen, én is áramtalanítok. a htpc/plazma/médiajátszó/pécé/júpiszi satöbbi sokapró együtt megeszik vagy 40 wattot is standby, minek menjen, ha nem kell?)
Szerk: a kedvencem: pont akkor lesz áramszünet, amikor épp nyolcvanezres szemüveglencsét csiszolok a géppel

-
kbalazsa
senior tag
Eszembe jutott, mit akartam kérdezni

G20 Panel Be/KI opcióval kikapcsoltam a képet próbaképp a minap, de mintha az opció mégsem azt hozná, amiről szól. Mintha nem kapcsolt volna ki a panel, csak feketére váltott volna: enyhe csíkozódás, hullámzás látszott a panelen. Ezt más is tapasztalta már?
-
DM-Fan
nagyúr
válasz
adamsz82
#28619
üzenetére
Napi kétszeri áramtalanítás nagyon sok. Heti szinten van áramszünet?
Hát, én biztos panaszt tennék a szolgáltatónál, mert ez minden csak nem normális szolgáltatás. Én mióta a jelenlegi lakásomban élek (lassan 5 éve), egyetlen egy áramszünet nem volt, még akkor sem, amikor becsapott a villám a házba. Nem vicc! Illetve de, egy volt, de arról egy héttel előtte kint volt a papír a bejáraton, hogy 10 perc szünet lesz a szolgáltatásban karbantartás miatt.Lehet neked mégiscsak megérné egy szünetmentes tápot venned! Már csak akkor, ha ilyen pillanatnyi áramszünetek vannak, mert a fél órásokkal szemben nem sokat ér.
-
adamsz82
tag
válasz
DM-Fan
#28616
üzenetére
Azt kell megfontolni, hogy az adott helyen mennyi áramszünet van egy hónapban és melyik árt többet... nálunk heti szinten előfordul de néha csak azt veszem észre, hogy halványodik a szobában a lámpa majd újra fényes lesz..
A napi 2x áramtalanítás nem tudom árt-e.. a PC ilyen tekintetben elég érzékeny jószág áramingásokra és társaira és évek óta áramtalanítom, ha elmegyek otthonról (és ha nem megy a seed.. ).
Rendben akkor nem buzdítok senkit erre, de én akkor is így teszek.. és nagy lóvé nem marad a zsebemben a standby-al, mivel a hűtő és a fagyasztó úgyis megy folyamatosan és ahhoz képest ez a kis csorgó 30-40W az semmi (tv+erősítő+pc) -
DM-Fan
nagyúr
válasz
adamsz82
#28605
üzenetére
Napok óta erről beszélünk itt a topicban, hogy tesztekkel igazolt tény, hogy többet ártasz az elektromos készülékeknek az állandó leválasztgatással, mintha Standby-ban hagyod őket. Azzal meg ne áltasd magad - és mást se nagyon - hogy milyen nagy lóvé marad így a zsebében a villanyszámla kárára. Szóval én ezt a "jó szokást" nem ajánlanám másnak olyan nagy hévvel. Nem a kikapcsológomb fárad el a készülékekben, hanem az elektronika megy gallyra az állandó terheléstől, ami az újracsatlakoztatáskor fellép.
A távirányítót meg olyan helyen kell tartani, ahol nem nyomódik, a TV ezáltal nem fog bekapcsolni önkényesen. Ennyire egyszerű a megoldás. Leválasztani a készüléket a hálózatról csak hosszabb időre történő elutazáskor, viharban, illetve sűrű áramszünet esetén ildomos!
-
DM-Fan
nagyúr
válasz
herpodon
#28595
üzenetére
Használd a keresőt, már nem egyszer volt szó róla!
1. A P utáni F betű azt takarja, hogy plazma kijelzőről van szó és nem plazmatévéről, ergo nincs benne tuner.
2. A káva színe teljesen mellékes a képalkotás szempontjából, az meg, hogy kinek mi tetszik, ízlés dolga.
3. A használati utasítás szerint minden dimenzióban érdemes 10 cm-t elhagyni, az általam választott konzol (Harmantrade) majdnem ennyit hagy a TV háta és a fal között is, ami a kábelek lefutása miatt és a ventilláció miatt is előnyös, szóval minél nagyobb a hely a TV-nek is annál is, de hidd el, neked is.
-
adamsz82
tag
-
Z0mbi
senior tag
válasz
adamsz82
#28610
üzenetére
HAt igen ahogy mondod. A masik amimiatt ezt ki kapcsolom az az hogy ne tudjon pofont kapni semmi a halozatrol.... (egyelore csak akkor tudna amikor otthon vagyunk erre meg epp most keresek orvossagot. APC vagy hasonlo tulfesz vedelmet... valakinek ottlete?)
Igazibol az a masik problema hogy egy baratomnak nemreg ment ugy tonkre az erolkodoje hogy kapott egy gyors ki-be kapcsolast (aramszunet formajaban...nagyon rovid ido alatt) az erosito kuka...
Na ezt nem tom hogy lehet kivedeni szunetmentes nelkul...
Van esetleg olyan tulfesz vedo ami ha a bemeneten esik a fesz akkor rokton kikapcsol es nem kapcsol vissza? -
adamsz82
tag
Ha a kütyüt kapcsolgatod ki-be akkor lehet, hogy elfáradt valami benne, pl a kikapcsoló gomb

De ha az elosztót reggel kinyomod (Vagy még este) és délután mikor hazamész benyomod nem tartom valószínűnek, hogy bárminek ártana.
Láttam én is ilyen kütyüket de maradok a manuális lenyomom az elosztót megoldásnál
Ami leginkább árt egyébként bárminek hogy gyors egymásutánban elmegy-visszajön az áram.. az ilyenek ellen pedig csak az véd ha elvan zárva az áram útja az eszközökhöz, különben kapják a "löketeket". (hiába a túlfeszvédős elosztó ezeket sajna nem igen fogják meg, max a szünetmentes tápok.. ) -
szp1
addikt
válasz
kbalazsa
#28607
üzenetére
Azért a tömör, világítós, kénsárga karikáról szívesen lemondanék egy-két adó esetén....az is csúnya ghost-ot tud csinálni.
A visszaszámolós sem igazán használ, az első négy számjegy nemigen változik...
De inkább zavaróak, mint károsak, valóban. Csak egy gesztus lenne a nézők irányába, ha nem erőltetnék a dolgot, itt főleg a két kereskedelmi adóra gondolok -
Z0mbi
senior tag
válasz
adamsz82
#28605
üzenetére
Az a vicc hogy vettem egy ilyen mokat a conrad ban.
Ez mukodott is egy ideig...amig az osszes kutyum standby -a nem haladta meg a ~40W ot... sajnos nekem ezek a stand-by dolgok az 50W ot is meghaladjak...igy manualisan kell megint kapcsoljak :@
Ez beteg... (egyebkent hozzateszem hogy miota van ez a kutyu 1500ft al olcsobb a villanyszamlam havonta!)A masik amivel paraztatnak hogy ez a kapcsolgatas nem tesz jot a kutyuknek...ez valoban igaz?
-
kbalazsa
senior tag
kbalazsa: a pár pixeles logoknál segíthet valamit. De elsősorban a csatorna tulajok segíthetnének azzal, ha félig áttetszővé tennék a jelzéseket és nem szemetelnék tele mindenféle vacakkal a kép sarkait.
A logo/korhatárkarikán túli képernyőtartalmak szeirntem is elég idegesítőek, de a beégés szempontjából talán nem annyira problémásak tekintve, hogy általában változó tartalmakról van szó (villog, ugrál, visszaszámol) és sokszor csak néhány percig vannak jelen.
-
szp1
addikt
válasz
Xirtam
#28603
üzenetére
Sajnos ez az LG LCD bár árban jó lehet, minden másban elég gyengus ( mindjárt az elején: én ugyan nem vagyok freki mániás, de manapság alapvető a 100Hz-es képfrissítés megléte, a kontraszt is elég karcsú ). Van egy előnye, hogy nem led-es.
Megint csak le kell írjam: tapasztalataim alapján 46-50"-os LCD-t 400-450ezer alatt nem érdemes venni, mert nagyjából nézhetetlen.
A pk550 sokkal jobb megoldás, kicsit túlhajtott képe van, de be lehet állítgatni normálisra. -
adamsz82
tag
TV-től függetlenül ajánlok egy jó szokást ami nálam bevált.. ha elmegyek otthonról lekapcsolom az elosztókat amikbe pl. tv, erősítő egyéb (nagyobb értékű eszköz)kapcsolódik így a standby-ban is csordogáló lóvé is a zsebemben marad valamint elkerülök mindenféle hasonló bakit.
(ha egymásután lenne többször áramszünet standby-ban sem tesz jót egy elektromos kütyünek sem, sőt pont lentebb írta valaki hogy a 350ezres tv-je kipurcant 2 hét után..na ott is megnézném mi is történt az elektromos hálón.. rengeteg pc halálról is tudok a frankó elektromos hálózataink miatt..)
A PC-vel ugyanezt teszem, annyi különbséggel, hogy ha megy a seedelés akkor nem nyomom le alatta az elosztót

-
Z0mbi
senior tag
válasz
kbalazsa
#28599
üzenetére
Errol jut eszembe hogy a minap masolok a router vinyojarol az ac ryan re.... (100gb kb 2 napig tart
) es a TVm tavja beszorult ket parna koze. Tegnap hazamegyek es megy a tv...
Kivancsi lettem volna ha nem egy LCDt veszek hogy a ryan Masolas felirata ami mozdulatlan mit muvelt volna a panellel 12 ora alatt
(halat is adtam az Istennek az LCD technologiaert.)
A vicc az egeszben az hogy ez a Masolas felirat pont a kep kozepen van egy status bar-al
(annak is latszanak a szelei egyfojtaban... -
Xirtam
veterán
Megkérdeztem az LCD topicban is. De érdekelne a ti véleményetek is.

Januárban esedékes lenne egy új TV vásárlása. A segítségeteket szeretném kérni.
Ebben gondolkoztam: LG_47LD465
A kérdés pedig az lenne, hogy ekkora méretben van-e jobb ajánlatotok. Vagy ha nem is ajánlat pro/kontra , hogy miért ne ezt.
Válaszotokat előre is köszönöm.

Esetleg még ő jöhet szóba. Igaz ez plazma, de szüleimnek ilyen van és teljesen megvoltam vele elégedve. : LG_PK550
-
szp1
addikt
válasz
herpodon
#28595
üzenetére
1, az a mérvadó típus elnevezés ami a Panasonic honlapján van. F nélkül.
2, csupán esztétikai / lakberendezési jelentősége van. Maximum a fekete sávok relatív "feketeségét" érezheted mélyebbnek az ezüst káva miatt, de mivel G20-ról lehet szó ( ezt adják S kivitelben is ) annak elég jó amúgy is a feketéje, nem kell neki az ilyen fajta segítség.
3, a szellőzés miatt 5cm-t illik hagyni, de a csatlakozók könnyebb kezelhetősége végett sem árt ha kicsit távolabb van a faltól ( SCART főleg, de a HDMI-nek sem használ ha megtörik )kbalazsa: a pár pixeles logoknál segíthet valamit. De elsősorban a csatorna tulajok segíthetnének azzal, ha félig áttetszővé tennék a jelzéseket és nem szemetelnék tele mindenféle vacakkal a kép sarkait.
Aktív témák
- eFootball
- Milyen processzort vegyek?
- Anglia - élmények, tapasztalatok
- Chieftec-Prohardver nyereményjáték
- Sweet.tv - internetes TV
- Kerékpárosok, bringások ide!
- BMW topik
- Vezetékes FEJhallgatók
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- További aktív témák...
- Samsung Galaxy S22 8/128GB - Kártyafüggetlen, Fekete - 1 Év Garanciával
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro Max 128GB Space Black - 1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS4332
- Honor X6 /4/64GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- Lenovo Legion Slim 5 Ryzen 7 7840HS 16GB 512GB RTX 4060 OLED 120Hz 1év garancia
- Lenovo ThinkStation P300 Workstation,i7-4790,8GB DDR3,500GB SATA3 HDD,2GB VGA,WIN11
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
A sznobizmus, hype , marketing, önigazolás egy tőről fakad, a lét határozza meg a tudatot... Az élet minden területén. 






Ennek ismeretének hiányában durrogni meg ugye megint user error. 
Az sem rossz! Szerintem ezért már simán lehet perelni is, nem beszélve az okozott kárról! Pont nemrégiben olvastam ilyen esetről (tán még a híradóban is benne volt pár hete), hogy volt valami üzemzavar a szolgáltatónál, ami miatt megugrott a feszültség és egy nyomdában okozott valami tizenikszmilliós kárt a nyomdagépeknél, amit a szolgáltató kénytelen volt kifizetni.


