-
Fototrend
WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat
Új hozzászólás Aktív témák
-
Topikgazda
-
Topikgazda
Az USB-s előnye, hogy könnyen elmozdítható így mindig optimális helyre lehet rakni, laptopban is használható, igény szerint csatlakoztatható le-fel. Hátránya, hogy beépített vagy kicsi külső antennával rendelkezik általában.
A PCI-E-s előnye, hogy általában nagyobb antennával rendelkezik. Hátránya, hogy a gépház erősen árnyékolni tudja a jelet, már rendszer indításkor eldől, hogy lehet-e használni, csak asztali gépben használható. A gépház árnyékolást kivezetett antennával lehet megszüntetni.Ajánlottak:
USB-sből TP-Link 822N/8200ND, Asus USB-N13/N14.
PCI-E csatlakozóval pedig TP-Link TL-WN881ND, Asus PCE-N15
Ezek mind csak 2,4 GHz képesek így lehet is rajtuk antennát szabadon cserélni (már amelyik cserélhető antennás), antennából a TP-Link TL-ANT2405C vagy TL-ANT2408C lenne az ajánlott.Dual band képességgel:
USB-sekből Asus USB-N53/N66/AC53/AC54/AC55/AC56/AC68, TP-Link TL-WDN3200/4200/Archer T4U/T4UH/T4UHP/T9UH
PCI-E csatlakozóval pedig Asus PCE-N53/AC55BT/AC56U/AC66/AC68/AC88, TP-Link TL-WDN3800/4800/Archer T6E/T8E/T9E
A dual band adapterekhez sajnos nem tudsz olyan könnyen hosszabbító kábelt kapni így meg kell barátkozni a gyári kiszereléssel.Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Net L with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P
-
félisten
válasz Tomtailor85 #46697 üzenetére
Igen, ha nincs valami durva árnyékolás, ennek illene többszörösnek lennie...
MaCS
Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!
-
félisten
válasz Tomtailor85 #46695 üzenetére
Akár az is lehet a gond, hogy Nálad ez ennyit tud.
Ez pontosan milyen TP-Link eszköz?
MaCS
Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!
-
Tomtailor85
senior tag
Valakinek van upc connect boxa? 500 megás netem van most vettem hozza tplink ac600-as wifis usb vevőt, de alig jön kb 50megával. Mi lehet a gond?
-
ArthurShelby
addikt
Ha jól értem, az 1-es és 13-mas (vagy 14-es) csatorna között 60MHz különbség van?
És ha túl sok a wifi, akkor azért kell átállítani 20MHz-ra, mert a saját csatornánknál jobban átlógok másik csatornára?
Ha 40GHz-n van és nem 20GHz-n akkor nagyobb úgymond a hibalehetőség is? Szóval ha egy tartomány foglalt, és ott zavarnak a 40GHz-n belül, az a teljes kapcsolatot (nem csak azt a szálat, tartomány) öli meg?Még az első hosszabb válaszod emésztem .
[ Szerkesztve ]
A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat
-
titán
válasz krealon #46692 üzenetére
Megnéztem a linket, minek idézel így User error?
Egy 63 karakteres WPA2-PSK AES van használva. Nem egészen értem.
A magasabb sebesség nem a 20 MHz miatt van, mert azt eleve kizáratom.
Tény az hogy stabilak és gyorsak a kapcsolatok 40 MHz-et használva.
Túl van tárgyalva a téma. Részemről köszönöm mindenkinek a segítséget.[ Szerkesztve ]
-
krealon
veterán
"Ha a routerem 20 MHz-el szór, akkor az eszközeim legjobb esetben is max. 54-el kommunikálnak."
User error. 20 MHz savszelesseg mellett, N-es uzemmodban, SISO (1 szalas) atvitelnel elvileg 72 Mbps link erheto el.
"Ha 40-re állítom 130-300-ig ugyanebben a felállásban, attól függően hogy milyen kártya csatlakozik."
130-300 Mbps kapcsolati sebesseg, az 2 antennas klienseknel jelenthet 20 - 40 MHz uzemmodot.
De ha tenyleg 17 halozat latszik a kornyekrol, akkor boritekolhato hogy a 300 Mbps linken sem lesz gyorsabb az atvitel, mint a 130 Mbps kapcsolatnal, mert atvitel kozben nem lesz tarthato a 40 MHz uzemmod, es az eszkozok automatikusan atkapcsolnak a kevesebb kulso zavarral terhelt 20 MHz-es modra.
"A 17 router az most akkor kellően tiszta?"
Nem.
17 halozat az maga a "hangzavar"."Szerintem kell az a 40 MHz. 2*20 a csak több mint az 1*20."
Matematikailag tobb a 2x20 mint az 1x20, de radiotvitelnel a 2x2 gyakran 4 helyett csak 2 vagy 1.
-
-
And
veterán
Az a baj a 40 MHz-es sávszélességgel a 2,4 GHz-es sávban, hogy a rendelkezésre álló sávrész jó 2/3 részét elfoglalja (a két szélső csatorna névleges frekvenciája között mindössze 60 MHz a távolság). Azt pedig, hogy a szomszédos wifi-k mennyire befolyásolják a te kapcsolatod minőségét, a darabszámukon felül a térerejük is jelentősen meghatározza. Ha annak a 17 'idegen' hálózatnak a jele mind -85 dBm alatti szinttel lenne vehető nálad, akkor nem sok vizet zavarnának. Csakhogy elég kicsi az esélye, hogy mind ennyire kis jelszinttel ér el hozzád. Ha pedig már 2-3 szomszédos AP jele is összemérhető a tiéddel, vagy annál nem sokkal gyengébb, ráadásul szépen el vannak osztva a sávon belül, akkor az nem szerencsés helyzet.
-
titán
válasz krealon #46688 üzenetére
17-en vagyunk a "wifi-n" így körbe a szomszédság.Ha a routerem 20 MHz-el szór, akkor az eszközeim legjobb esetben is max. 54-el kommunikálnak.
Ha 40-re állítom 130-300-ig ugyanebben a felállásban, attól függően hogy milyen kártya csatlakozik.
A 17 router az most akkor kellően tiszta? Szerintem kell az a 40 MHz. 2*20 a csak több mint az 1*20.[ Szerkesztve ]
-
krealon
veterán
válasz dethroner #46687 üzenetére
"És hiába tettem a routerben a 40MHz-re, a kapcsolatot továbbra is csak 20MHz-es látta."
A 40 MHz uzemmodnak csak akkor van ertelme, ha a felhasznalt frekvenciasav kelloen tiszta.
A 2.4 GHz-es ISM savban rengeteg eszkoz (nem csak wifi) dolgozhat, es ezek mind-mind zavar(hat)jak a wifi atvitelt.
Volt egy eset korabban, ahol egy vezeteknelkuli videojel-tovabbito lehetetlenitette el a wifi kommunikaciot. De vannak mas esetek, ahol wifi eszkoz zavar egyeb atvitelt.Meg kell erteni, hogy a wifi, nem kabel.
-
dethroner
veterán
Sose ment 72 fölé a vonalsebesség, a router gyári fw-ben meg nm volt SpeedDoost lehetőség, bár én is olvastam valahol ilyet, de nem találtam. A 1043 v2-ben van ilyen, de az enyém v3-as és nincs benne. Megcsináltam amit javasoltál, de így is nagyon ingadozó volt, így inkább előkerestem a telepítő CD-t és újratelepítettem. Most sokkal stabilabb. És hiába tettem a routerben a 40MHz-re, a kapcsolatot továbbra is csak 20MHz-es látta. Mindegy, így marad.
[ Szerkesztve ]
A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!
-
And
veterán
válasz ArthurShelby #46680 üzenetére
A rádiós / spektrális sávszélesség alapjaiban határozza meg az átvihető bitsebességet. Az egyes üzemmódoknak (wifi-szabványoknak, modulációknak) meg van egy úgynevezett spektrális hatásfok nevű jellemzőjük. Ez megmondja, hogy adott bitrátához mekkora analóg sávszélességet kell elfoglalnia a rádiófolyamnak. Erről több infó itt: [link]. Látható, hogy pl. a 802.11g szabvány esetén ez az érték 2,7 bps/Hz, vagyis a rendelkezésre álló 20 MHz-es analóg spektrumon 54 Mbps-es fizikai jelzési sebesség (szimbólumsebesség) vihető át. Az adatráta kétféleképp növelhető: vagy megnöveljük az analóg (rádiós) spektrum szélességét, vagy olyan modulációt / üzemmódot választunk, amelynek jobb a spektrális hatásfoka. Az egymás utáni wifi-szabványok általában mindkét lehetőséggel élnek, így jönnek ki a 20 MHz-es (még a 802.11b szabvánnyal képbe került) rádiós sávszélesség többszörösei. Aztán be lehet vetni azt a trükköt is, hogy se a spektrális hatásfokot (modulációt), se a rádiós sávszélt nem növeljük, viszont több 'párhuzamos rádiófolyamot' (spatial stream-et) alkalmazunk, és így növeljük a sávszélességet. Ez egy viszonylag bonyolult trükk (spatial multiplexing) eredménye, és azzal a megkötéssel jár, hogy az egyes párhuzamos - mégis ugyanazt a spektrumrészt vagy csatornát - rádiófolyamokat térben szét kell választani, azaz külön antennákra kell vezetni mind adó-, mind vételi oldalon. Ez a MIMO lényege: az eredetileg csak az üzemmódtól és rádiós spektrumszélességtől függő adatráta az antennák számának többszörözésével növelhető. A MIMO a 802.11n-szabvánnyal jött a képbe, a 300 Mbps jelzési bitrátájú és afeletti sebességű üzemmódokkal. A 150 Mps-es - MIMO nélküli, csupán egyetlen stream-et használó - mód 40 MHz rádiós sávszélességet igényel, az 'eredeti', 20 MHz-es spektrumon ennek az értéknek csak a fele vihető át.
(Az E= h*f Planck-féle összefüggés nem igazán tartozik ide, mivel az az adott frekvenciájú / hullámhosszúságú foton energiáját adja meg, a wifiénél nagyságrendekkel magasabb frekvencián. A wifi teljesítményének ehhez nem sok köze van, az adott teljesítménnyel kisugárzott 2,4 és 5 GHz-es hullámok időegység alatt ugyanannyi energiát továbbítanak.) -
mexel
veterán
Köszönöm a segítségeket a router ügyben, ha odakerülök megnézem mit lehet vele csinálni.
Milyen pci kártya lenne javasolt win10 alá ami jól működik, stabil és jó a vétel vele?
Valami ilyesmi, pontosan melyiket érdemes? -
dethroner
veterán
Engedve van a 40MHz, de mégis csak 72Mbps volt a max amivel csatlakozott. De sajna már az is csak álom sebesség, ugyanis a linkelt képeken található beállításokban sikerült úgy belepiszkálnom, hogy ugrál a vonalsebesség és talán max 35-el csatlakozik, aztán ez néha lemegy akár 5,5-re is. Szóval mire állítsam a kártyán azokat a beállításokat, hogy legalább a korábbi stabil 72Mb kijöjjön?
A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!
-
titán
-
dethroner
veterán
válasz Gubek-Einste #46677 üzenetére
Igen, erre már magam is rájöttem. De anélkül hogy tiszteletlen lennék, megkérlek olvasd el újra a hozzászólásom/kérdésem
linkA hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!
-
ArthurShelby
addikt
válasz Gubek-Einste #46678 üzenetére
Egyrészt jó lenne, ha a fejemben össze állna minden.
Pl hogy mit jelent a 20/40 sávszél a 2.4 ghz-nél, 20/40/80 5ghz-nél, hogy mitől függ/miben más ami nem csak 150Mbit-et tud, hanem 300-at is, és azt hogyan.
Hogy mennyire érvényesül a fizikából itt, hogy E=h*f (enegergia egyenlő planck állandószor frekvencia (a frekvenciát itt csomószor v-vel jelölik)), vagyis hogy minél nagyobb a frekvencia, annál nagyobb az energiája (wifi teljesítménye).Jobb lenne magyar nyelvű, azt könnyebben/jobban megértem talán (kevesebb energiát kéne belefeccölni a megértésbe), de gondolom magyar nyelvű nem nagyon van, így marad az angol.
A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat
-
rostiron
őstag
válasz Gubek-Einste #46676 üzenetére
Szia.
Tplink 841ND
Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,
-
Topikgazda
válasz ArthurShelby #46675 üzenetére
Pontosan miről szeretnél olvasni?
Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Net L with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P
-
Topikgazda
-
Topikgazda
válasz rostiron #46672 üzenetére
Független egymástól a két kapcsolat típus.
A wifi-n a link sebesség van jelölve amivel a két eszköz összekapcsolódott, a mérhető sebesség ennél jóval kevesebb lesz mivel a mérhető adatok mélyen csomagolva vannak a kommunikációban. Gyakorlatban egy N150-es linken 40-50 Mbps mérhető sebességre lehet számítani.
A kábeles kapcsolat esetében valósan meg is lesz a kijelzett sebesség.
Milyen router van használatban?Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Net L with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P
-
ArthurShelby
addikt
válasz Intruder2k5 #46671 üzenetére
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat (neked is Gubek-Einste), ma is tanultam valamit.
Egyébként a wifiről van valahol jó cikk magyarul? (esetleg angolul a wikipedia-n kívül)
[ Szerkesztve ]
A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat
-
dethroner
veterán
válasz Gubek-Einste #46668 üzenetére
Laptopban van, Broadcom BCM4313. Tp-link 1043v3. Openwrt van, bgn mix, wpa2, aes titkosítás.
A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!
-
rostiron
őstag
Sziasztok.
Ha usb stick-el ( wn722n ) wifin kapcsolódok a routerhez, a képen jelölt sebesség miért több mint kábelen ??
Hogy van ez ?? Kábelen az alaplapi van használva.Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,
-
MODERÁTOR
válasz ArthurShelby #46669 üzenetére
Bár nekem is van egy RT-N12 D1-em, de sosem láttam a gyári fw-jét, így ezt nem tudom, de Tomato-ban biztosan van, kliens, és wireless ethernet bridge is.
A media bridge módban működő eszköz nem NAT-ol, az tulajdonképpen csak oda-vissza alakítja a wifi és a kábeles jelet az eszközök között.
[ Szerkesztve ]
-
Topikgazda
válasz ArthurShelby #46669 üzenetére
A Media bridge a kliens mód egyik megnevezése.
Az N12 D1 gyári firmware-ében csak router/AP/repeater mód van, Tomato alatt van a többi is.Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Net L with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P
-
ArthurShelby
addikt
válasz Intruder2k5 #46666 üzenetére
Azt hittem a repeater és a media bridge ugyanaz, csak a bridge-nek van usb-je is.
Egy n12 d1-ben van gyárilag is client mode, vagy csak custom firmware-vel?A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat
-
Topikgazda
-
Topikgazda
-
MODERÁTOR
válasz ArthurShelby #46665 üzenetére
Több féle elnevezésben is szerepelhet kliens mód, pl.:
WISP mode (Wireless Internet Service Provider)
Wireless client mode
Wireless ethernet bridge modeEzek mind a három olyan beállítás, ahol a router wifi interfésszel csatlakozik egy másik access pointra, csak még az első két beállítás NAT-ol is, a harmadik nem. A repeater nem kliens mód, a média bridge az általam említett harmadik funkció.
-
ArthurShelby
addikt
válasz Intruder2k5 #46658 üzenetére
Csak hogy én is értsem. A kliens mód a repeater/media bridge mód?
A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat
-
dethroner
veterán
Tiszteletem Uraim!
Mivel nem találtam külön hálózati kártyás topikot, itt tenném fel a kérdésem. Van egy laptop, ami eddig szinte fixen 72Mbps linksebességgel csatlakozott a wifi hálózathoz. Próbáltam ezt valahogy feljebb állítani, hátha sikerül. Nos, persze hogy nem, sőt, rosszabb lett Szóval az volna a tisztelettel kérésem hogy berakom ide képen azt a felületet amit piszkáltam, megtennétek hogy megírjátok melyik beállítást mire rakjam, mert persze az adapter alaphelyzetbe állítása nem hozza meg azt az eredményt (szerintem nem is nyúl ezekhez)A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!
-
And
veterán
Még egyszer: a TL-WR340G (és egy csomó hasonló, régi router) nem tudja a kliens módot, pont. Amit tud, az a WDS-bridge, amely segítségével rá tud kapcsolódni más AP-re, de csak akkor, ha a következő feltételek teljesülnek:
- azonos chipset, vagy legalábbis azonos WDS-implementáció (ez fw-függő is lehet),
- egymás MAC-címének megadása a routereken,
- az előbbi értelmében a 'másik' routernek - az eredeti AP, amelyre kapcsolódni szeretnénk - is támogatnia kell a WDS-t,
- legfeljebb WEP titkosítás húzható rá a kapcsolatra.
Na most egy szimpla kliensnek az előbb felsoroltak közül egyikre sincs szüksége, illetve nem kell leragadnia a WEP-nél (ez is megoldásfüggő, van olyan firmware,a mely alatt WDS-nél is működik a WPA/WPA2). Tehát nem, ez továbbra sem egy mindenre jó kliens-megoldás! Még többi infó: [link]. -
And
veterán
A WDS aztán minden, csak nem kliens! Nagyon nem az, mert eleve nincs szabványosítva, úgyhogy csak azonos chipsetek (és firmware-ek) alatt szeret működni. A TL-WR340 user guide-ja nem tartalmazza ugyan magát a WDS-szót, viszont azt írja, hogy: "The APs can communicate with each other in Bridge mode unless they know each other’s MAC address." Ez pedig erősen WDS-re utal, mivel a kilens-mód eleve nem AP-k összeköttetésére szolgál, és kliens működésnél (AP <--> kliens kapcsolatnál) soha nincs is szükség az eszközöknél egymás MAC-címének kölcsönös megadására (a MAC-szűrés más lapra tartozik, de az ugye nem erről szól). A TL-WR340 mellesleg nem kompatibilis egyik 3rd-party / custom FW-rel sem.
Mod.: mexel, tehát arra a kérdésre, hogy "[..] egy sima wifi router működik-e vevőként.", a válasz az, hogy ez egyáltalán nem biztos. Amelyik nem multifunkciós, vagy nem tehető CFW-vel azzá, az erre nem képes, a TL-WR340G sem támogatja. (Rádiótechnikailag minden wifi adó és vevő is, de ami neked kell, az a kliens-mód, azzal lehet egy AP-re / wifi-routerre felcsatlakozni. A belső wifi-kártyák, szimpla USB-s adatperek is kliens-eszközök, már ami a működési módjukat illeti.)[ Szerkesztve ]
-
titán
válasz Intruder2k5 #46658 üzenetére
Akkor le vagyok maradva, mert 10 éve nem került olyan a kezembe.
Az említett TL-WR340GD tudja WDS wireless bridge provides seamless bridge to expand wireless network[ Szerkesztve ]
-
MODERÁTOR
-
mexel
veterán
Köszönöm!
Nem vagyok teljesen laikus, bár ez a router dolog nem erősségem. A CFW-vel sincs gondom ha az muszáj, csak eddig sok infót olvastam, egyik helyen hogy egy sima router is jó arra amire nekem kell és sok helyen azt mondják hogy nem.
Próbáltam leírni mit szeretnék de talán nem érthetőValami faék egyszerű módon kellene feltennem a kérdést:
Van egy gép ami egy régi PCI kártyával és antennával fogja a wifi jelet. Ezt a kártyát ki kell vennem a gépből és más kell helyette. Van ott egy használaton kívüli tlwr340gd router. Jó lenne erre a célra? Nem akarom a netet továbbosztani, semmit nem akarok vele, csak arra az egy gépre kábellel netet úgy, hogy a router legyen a vevőegység és a gépet kábellel rákössem.Milyen üzemmód kell ehhez? Kliens? Bridge?
-
mexel
veterán
válasz Gubek-Einste #46651 üzenetére
Hogy érted hogy kliens módú eszközt szeretnék használni? Miért fontos a custom fw? Írtam, hogy mi lenne amit szeretnék, egy wifi routertől távol lévő gépet szeretnék nettel ellátni. Jelenleg egy pci kártya van benne de azt cserélni kellene valamire. Arra vonatkozott a kérdésem, hogy egy sima wifi router működik-e vevőként. Nem akarom továbbosztani, semmit, csak arra az egy gépre.
-
farkas-j
őstag
Igazad van, rossz volt a megfogalmazáspm. Az általam említett routerek kliens módban is működnek. A vőmnek én üzemeltem be egy 743-ast a PC-jéhez, mert nem volt lehetőség kábelezésre. A hozzáértés a frimware frissítéshez (is) kell. Ezt kevesen vállalják be.
Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4
-
And
veterán
válasz farkas-j #46652 üzenetére
1.) Egy CFW-vel felvértezett router alapszintű beállítása lényegében nem feltételez több ismeretet, mint a gyári FW-rel szerelt típusoké. A lehetőségek száma nyilván nagyobb 3rd-party firmware alatt, de ez nem jelenti azt, hogy mindenhez kötelező hozzányúlni.
2.) A kolléga nem AP-módhoz ajánlja a CFW-t, hanem kliens-módhoz, amit egy csomó - főleg régebbi router - nem ismer. Az AP-módot ugyanis minden router támogatja, ha nincs "dedikált" AP-mód, akkor annyit vesztünk a hiányával, hogy például a WAN-port nem használható LAN-ként. -
farkas-j
őstag
válasz Gubek-Einste #46651 üzenetére
Nem értem, hogy egy "nem hozzáértőnek" miért ajánlgattok CFW-es routert pl AP-ként való használathoz? Van több router is ami alapból tudja ezt az üzemmódot. Pl a a TP-Link TL-WR843 , a TP-link TL-WR743 is ilyen, de az ASUS-nak is van ilyen készüléke. Egy kezdőnek sokkal egyszerűbb, mint a frimware hekkelgetés.
Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4
-
Topikgazda
-
mexel
veterán
Most valami Ralink RT6 valami van benne ha jól emlékszem, így néz ki kb.
Sajnos nincs normális driver már hozzá, őskövület darab.[ Szerkesztve ]
-
mexel
veterán
válasz Gubek-Einste #46648 üzenetére
Alapból nem kell router mert az egyik gép kábellel van kötve az upc-s routerhez, a másikhoz kellene egy vevő kártya. Ezt szeretném minél olcsóbban megoldani. Mivel most még csak sima modem volt a szolgáltató részéről így kellett a wifis tp-link ami eddig hiba nélkül működött, de ezentúl az lehet hogy nem kell ha normális routert hoz az upc.
A gépbe viszont kell valami amivel lehet fogni a jelet, mert a régi pci vevő kártya nem lesz jó. Ahelyett kell valami.
Tehát nem routert keresek, hanem megoldást a vevő részre.[ Szerkesztve ]
-
Topikgazda
CFW - nem az eszköz gyártója által készített firmware
Ez a router-t is ideje lenne lecserélni mert már leszolgálta az idejét, főleg az új net mellett már nem lesz képes teljesíteni az igényeket.
Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND jó lesz, mindkettőre kell CFW majd.Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Net L with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P
-
mexel
veterán
válasz Gubek-Einste #46646 üzenetére
Most még ez az említett router megy, de pár napon belül új UPC wifi-s routert hoznak, nem tudom milyet adnak optikához. A ház kb 120 nm és a fő adó rputer az egyik végen, a másik gép amihez kell a net a másik vgéén van a háznak. 3 szoba, pár fal van közte. Most a TP-LINK WR340GD adja a jelet és egy régi PCI kártya van a másik gépben egy külső vezetékkel ablakpárkányba rakott kb 10 cm-es antennával, de a kártya régi és állandóan driver hibák vannak mert már nem támogatja semmi. E helyett kellene valami ami erősebben veszi a jelet, stabilan. Arra gondoltam valami régi router ami tud ilyet az jó lenne. Milyen funkció kell ehhez?
Mérést nem tudok mert még nem vagyok ott, jövő héten megyek, és teljesen más lesz a jel erősség az új UPC routerrel valószínűleg mint a jelenlegi TP-LINK-el, azt nem tudom milyen irányba megy el. Most aránylag stabil és jó a jel, ilyen gond nem volt. Max ha az UPC-s router gyenge lesz ugyanúgy utána rakhatom a mostani 340GD-t és mehet tovább, de akkor is kell valami a gépbe vevőként, a régi kártyát kukázni kell mert win10-re lesz frissítve a gép és nagy eséllyel nem fog menni a dolog.( nem tudom mi az hogy cfw-vel használni)
-
Topikgazda
Ezt a típust nem tudod erre a célra használni.
Még valami: nem jobb egy használt olcsó router ami tudja a vevő funkciót is mint egy kis usb-s vagy pci-s kütyü?
Jobb megoldás lehet régebbi, minimum N-es típust CFW-vel használni.Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Milyen típusú router van használatban?Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Net L with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P
-
mexel
veterán
Még valami: nem jobb egy használt olcsó router ami tudja a vevő funkciót is mint egy kis usb-s vagy pci-s kütyü?
-
mexel
veterán
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy a TP-Link WR340GD routert lehet használni wifi vevőként? Ha minden igaz, tud kliens módot, az kell hozzá ugye? Egy nagyon régi wifi vevő kártya van egy gépben, amihez nincs már normális 8-as 10-es driver, viszont van egy ilyen router feleslegesen. Megoldható ezzel a dolog? Ha igen hogyan?
Vagy ezzel nem is megy mert Client bridge mód kellene és ez nem tudja?
Akkor milyen wifi kártyát javasoltok külső antennával ami jó?[ Szerkesztve ]
-
Topikgazda
-
Topikgazda
válasz bajzal #46639 üzenetére
Ja meg az én PC-mnek beállítottam fix címet. a .3-asat. De nem történt semmi. Újra kéne indítani a routert?
Nem árthat.A DHCP .2-től oszt címeket, ilyenkor azokat a címeket, amiket beállítok fixen, mint pl: most a .3-at, akkor azokat kihagyja?
IgenEgy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Net L with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P
-
laci06
senior tag
válasz Gubek-Einste #46633 üzenetére
Esetleg a D-Link DWA-192-t ismered? Neten egész jókat olvasok róla, elvileg AC56 szint, és ha nő a távolság, akkor elkezd jobb is lenni nála a tesztek alapján. Árban kb ugyanaz lenne.
-
MODERÁTOR
Elvileg igen, de előfordulhat, hogy majd ott is be kell állíts egy fix csatornát, mert a teljes 5GHz-es sávnak országonként, régiónként, csak egy része használható jogi szabályozásból kifolyólag, nálunk pl. az alsóbb tartományok. Sajnos pontos csatornaszámot nem tudok fejből mondani, ennek utána kellene nézni, de a lényeg, ha a router AUTO beállításon esetleg egy magasabb számú csatornát választ, akkor elképzelhető, hogy az EU-s kliensek nem is fogják látni azt. Ez így van egyébként a 2.4GHz-es sávon is, de ott a szerencsésebbek közé tartozunk, mert itthon 1-13 közt használhatók a csatornák, csak a 14-es van tiltva, még pl. USA területén 1-11 az engedélyezett. Mondjuk vannak bőven kliensek itthon is, főleg mobil eszközök, amik csak az 1-11 csatornákat ismerik.
A szomszéd nagyon unatkozhat, ha erre van ideje. Elvileg van ugye az AUTO beállítás a csatorna választásnál, de sajnos a gyakorlatban az a tapasztalat, hogy olyankor sem a környezeti helyzet függvényében választ a router csatornát, csak egy gyárilag előre meghatározott, 1, 6, vagy 11 csatornára áll be, függetlenül attól, hogy az szabad-e.
-
bajzal
őstag
Digi-s Huawei router-t nézegetem.. DHCP-t.
Azt néztem, hogy a bérlési idő 3 nap, tehát 3 napig van ugyan az a címe egy eszköznek.
Itt ez azt jelenti, hogy most az utóbbi 3 napon belül már ennyi eszköz kért címet a routertől?
Ja meg az én PC-mnek beállítottam fix címet. a .3-asat. De nem történt semmi. Újra kéne indítani a routert? A DHCP .2-től oszt címeket, ilyenkor azokat a címeket, amiket beállítok fixen, mint pl: most a .3-at, akkor azokat kihagyja?[ Szerkesztve ]
-
titán
válasz Intruder2k5 #46637 üzenetére
Köszi, már meg is léptem.
Most, hogy kiderült hogy a TV wifije ismeri az 5Ghz-t, akkor nyilván csak bekapcsolom.
Itt szerencsére nincs telítődés, csak az én eszközeim használják.
Az előző sebesség probléma egyik oka szerintem az volt, hogy az egyik szomszéd azzal szórakozik, hogy ua. wifi csatornákat adja meg az ő routerjének, amit én. Tegnap 3* cseréltem, ő is. -
MODERÁTOR
-
titán
válasz Tomtailor85 #46634 üzenetére
USB 3-ast keress, ha 200-nál nagyobb sebességet szeretnél.
-
Tomtailor85
senior tag
válasz Gubek-Einste #46633 üzenetére
Köszönöm! Utánanézek!
-
Topikgazda
válasz Tomtailor85 #46632 üzenetére
Asus USB-N53/N66/AC53/AC54/AC55/AC56/AC68, TP-Link TL-WDN3200/4200/Archer T4U/T4UH/T4UHP/T9UH
Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Net L with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P
-
Tomtailor85
senior tag
válasz Gubek-Einste #46627 üzenetére
Usb adadpter melyik lenne a jó ami ki tudná használni a sávszélességet?
-
Topikgazda
-
titán
válasz Gubek-Einste #46622 üzenetére
DIR-842
Ha IPv4 Multicast Streams és a IPv6 Multicast Streams engedélyezve, akkor mit változtat a kapcsolaton? -
titán
-
Topikgazda
válasz Tomtailor85 #46625 üzenetére
Vagy a kártyát cseréld ki, macerásabb, vagy pedig vegyél egy USB-s adaptert.
Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Net L with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P
-
Topikgazda
-
Tomtailor85
senior tag
válasz Gubek-Einste #46623 üzenetére
Akkor van valami más megoldás amivel ki tudnám használni a sávszélességet?
-
titán
válasz Gubek-Einste #46623 üzenetére
Ezt nem értem. N-es a kártya és csak 72,2mb/s tud ?
-
Topikgazda
válasz Tomtailor85 #46616 üzenetére
Sajnos ezzel a kártyával nem lesz több mivel csak 1x1:1 képességű.
Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Net L with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P
-
Topikgazda
-
titán
válasz Tomtailor85 #46619 üzenetére
Mit adtak a UPC-sek? Annak a menüjében. Ha Connect Box akkor itt a leírás
A Csatorna sávszélességet célszerű 40MHz-re állítani, a maximális átviteli sebesség érdekében résznél[ Szerkesztve ]
-
titán
válasz Tomtailor85 #46616 üzenetére
Az a kártya N-es és 300 az elméleti határa. Be kellene állítani. Milyen laptop? Milyen op.rendszer? Másrészt elszokták felejteni a a szerelők a 40 Mhz-t bekapcsolni az eszközön.
[ Szerkesztve ]
-
Tomtailor85
senior tag
Sziasztok!
A segítségeteket kérem! Most kötötték be a upc fiber power 500-as netet. A problémám az, hogy a Samu S6-os telóm sebességmérésnél 350mb/s-t mutat a laptopom amibe qualcomm atheros ar9485 wifi vevő van az kb 50mb/s-et. A tulajndonságoknál látom, hogy 72,2mb/s-re le van korlátozva vagy ennyit tud! Mi lehet a megoldás, hogy a laptopon ki tudjam használni az 500mb-os netet? Csak wifi jöhet szóba!
Előre is köszönöm a segítséget!
-
Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.
-
titán
Köszönettel fogadnák tanácsokat egy D-Link DIR-842-es router finomhangolásával kapcsolatban. Mindkét frekvencia (5Ghz és a 2,4Ghz) lenne használva.
-
laci06
senior tag
Most 2.4GHz-n vagyok, és nincsen baj, vagyis megvan időszaktól függően 40-80Mbit, egy TP Link 821N-el, de szeretném feljebb tolni, illetve én is 5GHz-n gondolkodok mostmár. Vastag betonfalak vannak mindenfele, jól árnyékolnak ha jól tudom. Ez jó is a szomszédos hálózatok miatt, de emiatt is váltottam az 1043ND-ről, az már két belső betonfalon meg 10m-en nem nagyon tudott átmenni.
-
mezis
félisten
válasz laci06 #46608 üzenetére
Vásárlás előtt nézd meg az éteredet valamivel. Lehet, hogy az 5GHz-en maradt már csak szabad frekvencia...
mezis
-
Topikgazda
válasz laci06 #46608 üzenetére
Az USB-s előnye, hogy könnyen elmozdítható így mindig optimális helyre lehet rakni, laptopban is használható, igény szerint csatlakoztatható le-fel. Hátránya, hogy beépített vagy kicsi külső antennával rendelkezik általában.
A PCI-E-s előnye, hogy általában nagyobb antennával rendelkezik. Hátránya, hogy a gépház erősen árnyékolni tudja a jelet, már rendszer indításkor eldől, hogy lehet-e használni, csak asztali gépben használható. A gépház árnyékolást kivezetett antennával lehet megszüntetni.USB-sekből Asus USB-AC53/AC54/AC55/AC56/AC68, TP-Link Archer T4U/T4UH/T4UHP/T9UH
PCI-E csatlakozóval pedig Asus PCE-AC55BT/AC56U/AC66/AC68/AC88, TP-Link Archer T6E/T8E/T9E
A dual band adapterekhez sajnos nem tudsz olyan könnyen hosszabbító kábelt kapni így meg kell barátkozni a gyári kiszereléssel.Hatótávot/sebességet nem lehet megmondani előre, csak a helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mekkora is lesz, minden környezet más és más, rengeteg dolog befolyásolja az elérhető eredményt.
Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Net L with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P
-
laci06
senior tag
Sziasztok!
Van agy Asus RT-AC68U routerem. Sajnos az asztali géppel csak Wifi-n keresztül tudok rácsatlakozni, úgyhogy egy értelmes adaptert keresek hozzá, ami mondjuk egy betonfalon keresztül még tudna kb 250-300 Mbit-et (1 méter, és egy betonfal választja el a gépet és a routert egymástól). Van valami ajánlott darab?
Ha rossz helyen járok, akkor elnézést, nem tudtam hova menjek ezzel a kérdéssel. A router topikjából elküldenek..Köszönöm!
-
dethroner
veterán
válasz Gubek-Einste #46606 üzenetére
Úgy próbálgatom most, hogy wan kábel be a 1043-ben, az wifin adja a mellette lévő 841-nek wds-en, és a 841-be csatlakozik a pc lanon. Csak úgy tudok a pc-re így netet tenni, ha a 841-en kikapcsolom a wifi security-t. Így most a telefonok is tudnak csatlakozni és tudok váltani a routerek között, egyből csatlakozik, holott korábban ez is nagy gond volt, hogy a routerek között vagy nem ment, vagy csak nehézkesen váltott a telefon. Nem értem, minden biztonsági beállítás ugyanaz, angol ábécé és számok, wpa2 aes. Nyitva azért nem hagyom, de azért érdekes hogy ez így jónak tűnik.
suste fórumtárs csinált a 1043-hoz fw-t, amiben volt magyar nyelv. Reménykedem hogy a 841-hez is lenne magyar nyelvű cfw.
A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!
-
Topikgazda
-
dethroner
veterán
válasz Gubek-Einste #46602 üzenetére
Van magyar nyelvű CFW 841N V9-re? Ha repeater-ben megy, akkor lehet ugyanaz a wifi hálózatnév?
De amúgy hogy a picsába van az, hogy elindítom, minden jó, aztán át akar lépni a telefon a másik routerre és akkor vége. Nem tudom, vagy IP-t nem kap, vagy hálózatra nem tud felmenni van a tököm tudja, de sokakna megy, nálam meg a szívás van.A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!
-
Topikgazda
válasz Big Mama #46600 üzenetére
Milyen típusú a router ami használatban van?
A legjobb megoldás az lenne ha kábellel kötnéd be az újabb eszközöket a meglévőre, így kell beállítani a másodlagos eszközöket.
Egységes hálózat kezelés nem lesz mivel nem lesz menedzselt hálózat így addig nem lesz váltás ameddig meg nem szakad a már kapcsolódott kapcsolat. Vannak egyedi gyártói megoldások amelyek egy bizonyos jelszint esetén eldobja a kapcsolatot de ez nem általános.Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Net L with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P
-
Topikgazda
-
BTom1970
aktív tag
Sziasztok!
Hogyan tudok egy olyan routerbe lépni ami egy másik mögött van?
Tehát a gép csatlakozik egy routerre, majd ez a router egy másikra.
Ez a másik gép osztja a címeket.
Be lehet mindkét routerbe lépni?
Köszi!"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/
Új hozzászólás Aktív témák
- TCL LCD és LED TV-k
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- Víz- gáz- és fűtésszerelés
- Sony VAIO notebook topic
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- BestBuy ruhás topik
- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
- Asszociációs játék. :)
- AMD Navi Radeon™ RX 7xxx sorozat
- EA Sports WRC '23
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest