-
Fototrend
A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?
Új hozzászólás Aktív témák
-
koko 959
csendes újonc
válasz
Allien
#48151
üzenetére
Én is nagyon nezegettem, de több problémám van vele. Első nincs potalkatresz hozzá, legfőképpen pot akku. Azt néztem hogy az akku ugyanúgy 1800mA es tehát kb ugyanannyit kéne emelnie. Nem vagyok elajulva a kamera kinalattol sem. Vagy wifi, vagy rogzittos nem egy nagy kínálat. Ha a bugs 3 ban lenne a bugs 2 bélése na az már igen. Mar az is megfordult a fejembe hogy valahogy hazasitani kéne a 3-ba.Ha azonban a 2-es jóval gyengébb akkor felejtős.
-
Peaceliker
addikt
válasz
AMDaZERG_1
#48187
üzenetére
Ebből a sok cuccbol amit rá raksz, egyik nem ugyan azon az uarton van mint rx?
-
trialboj
őstag
Ok, azóta utána néztem és 4db 1perces videót találtam csak róla, szóval ez még meg sem jelent. Az hogy fake róla minden elfogadható, de ha nincs 1 teszt ami legalább a hatótávot igazolja akkor felejtős. Csak reménykedtem hogy erősen lezuhantak az árak, és esetleg ennyi pénzért is lehet kapni olyan gépet ami nem zuhan le 50-100m után.
A benti repkedés nem érdekel, abban szerintem negyed annyi izgalom sincs.
Valaki válaszolna, hogy jelenleg mennyiből lehet egy sima 250es 3s gépet összerakni 0-ról? nem kell fpv, meg fülembojtja, csak 1 rendes táv ami 250m után is működik, meg egy gép, amit lehet nyúzni kicsit.
Mikor 1 éve abbahagytam, pont a kiszámíthatatlan jelvesztések miatt ment el a kedvem, 3 különböző táv, 3 más quad, és mindnek voltak gondjai.
-
Baku
aktív tag
Nagyjából egy éve, hogy megrendeltem az első drónomat.
Egy éve bújom nap mint nap ezt a fórumot, gyakran (ha időm, és az épp rendelkezésre álló internet engedi ) naponta többször is bekukkantok ide.
Végignéztem már itt sokak küszködését, szenvedését, kínlódását, haláltusáját FC-kkel, ESC-kkel, FW-kkel, PID-ekkel, GPS-el, INAV- val, BF-fel, és még az Isten tudja mikkel .....
Jómagam is megvívtam már sok apró küzdelmet a kínai csúcstechnika óccóé rámsózott műremekeinek hibáival, hiányosságaival, igénytelenségeivel.
Egy év tapasztalata azt mondatja velem, hogy az összefoglaló fejlécére ildomos lenne rávésni az alábbi szösszenetet:Ember! Ki ennek a szenvedélynek ösvényére lépsz, jól gondold meg mi vár rád!
Ha nincs a farzsebedben legalább 1Ft, és mögötte HAT nulla, és nem tudsz séróból
megvenni egy csúcsmodellt, a hozzá való ÖSSZES tartozékkal, és kiegészítővel együtt,
akkor az életed innentől csak a sz@r fényesítéséről, a toldozásról, foltozásról,
a próbálkozások és kudarcok tömkelegéről fog szólni, és csak LEGUTOLSÓ SORBAN
az önfeledt repkedésről. Ha így jó Neked, itt a helyed! Ha nem, akkor gyűjts még szorgosan!
-
kriszbon
őstag
válasz
AMDaZERG_1
#48191
üzenetére
Jójó csak megemlítettem.

Persze értem hogy nem eszetlen módon csináltad, de én már csak olyan vagyok ha már 5 méterre van azt veszélyesnek tartom, mert sokszor elég csak "rágondolni" a gázkarra és már 10-15m-el odébb is van ez a dög.

Mert olyan hirtelen meg tud lódulni hogy csak na, és olyankor menekülés fölfelé mert ezeknek 20-30m távolság csak egy gondolat, ami még meg sem fogalmazódott az emberben.
-
AMDaZERG_1
senior tag
válasz
kriszbon
#48188
üzenetére
Gondolod azzal vacakoltam, hogy mit hova rakjak?!

Ami leginkább érdekelt az az akkuk és a rádió, GPS. A többi meg jó ahogy van alapon, mivel LOS volt a tervezett irányítás. Amikor már azért viszem, hogy kiéljem magam vele már erre is odafigyelek, de amíg napi szinten cserélem az FW-ket minek? A szemüveg meg csak ott volt mellettem. Közel engedtem? Dehogy! Minimum 1,5 méter mindig megvolt és nem eszetlen módon emeltem el és eresztettem le. -
kriszbon
őstag
válasz
AMDaZERG_1
#48187
üzenetére
Őőő... jah igen.

Azzal az OSD katyvasszal igazán csinálhatnál valamit, mert az egy katasztrófa.

Ami nem kell tüntesd el, meg kicsit rendezettebben jobban el lehetne igazodni rajta, meg ahogy láttam rendesen kalibrálva sem igen vannak a dolgok(magneto).
Egyébként mi jeleníti meg ezt az OSD menüt?Én még magamhoz sem engedem ilyen közel azt a szecskavágót, nem hogy mikor ott van valaki, egyszerűen idegesít ha közel jön.

Na mindegy, én a helyedben megpróbálnék egy régebbi verziót, és azonos configurátorral rárakni.
Megpróbálom visszakeresni amiket külön le tudtam tölteni zip formában, majd kicsomagoltam külön mappába, és Chrome alatt bővítmények-->kicsomagolt bővítmények betöltése-->kitallózod neki az a mappát amelyiket szeretnéd, és ha nincs engedélyezve akkor megteszed, majd az indítás, és már be is tölti a régi verziót(eddig az 1.7.2--1.7.3--1.8.0 amit találtam) ebből én az 1.7.2-őt töltettem be, és abban az azonos verziót választottam(egyébként engedélyezni kell máskor is).
Teljesen másképpen is rakta rá mint előtte, elsőre nem is akart menni.
Full erase, meg manual baudrate bekapcs, és ott a legkisebb átvitellel, igaz lassan megy rá, de ráment(valahol ezt is olvastam).
Így helyreálltak a dolgok, de mint írtam nem tudok repülni vele még, de jónak tűnik.Nahh.. [innen] szedtem le, érdekes délelőtt még az 1.7.2 is olyan formában volt fent mint az újabbak.

-
AMDaZERG_1
senior tag
válasz
kriszbon
#48184
üzenetére
Ez volt rajta, mert most átmenetileg BF-et raktam fel.
iNAV 1.8.1 -el raktam fel.
INAV/OMNIBUSF4V3 1.8.0 Oct 24 2017
Most meg BF3.2.1
A kiosztás 5678 volt és a jelenség ugyan az a remegős, de nem foglalkoztam vele és most nem hoztam le rögtön. Felküldtem és voltam pillanatok, hogy nem remegett, vagy nem annyira.
Ilyen a dolog
A zene pont alkalomhoz illő
Több repülésmódot is kipróbáltam, az nem befolyásolta a rezgést.
Mostmár a BF-ben kipróbálom és eldől HW, vagy SW a gond. -
kriszbon
őstag
válasz
AMDaZERG_1
#48177
üzenetére
Most melyik verzió van rajta, és melyik configurátorral raktad rá?
Amúgy lent teljesen rendben működtek a motorok, és a kiosztás ugyan úgy 5678?
Csak mert ahogy mutattam nálam rendben lett a kiosztás és motor működés is, de én repülve még sajnos nem tudom ezt kipróbálni.
A másik gépem ilyen lenti működéssel aránylag rendben repül, kivéve Angle mert ott nem dönti be eléggé a gépet.
Ja igen, és milyen módban repültél, vagy mindegyikben ezt műveli?Miért mekkora magasságot állítottál be neki hogy nem merted engedni addig felemelkedni?

Jaj ez a videózásos dolog, örülök ha egy oszlopot észreveszek, vagy hogy a távolban áll valaki, nemhogy van ruha rajta vagy nincs.

Más.
Jól tudom ha air mód be van állítva akkor levett gáznál is forogniuk kellene a propoknak, vagy nem jól tudom?
Csak mert úgy rémlik Horizon módban jó múltkorában forogtak mikor leszálltam, de az utóbbi időben nem ezt csinálja.
Rá kellene állítani, de hol és mit is?

-
david335
tag
Tudtok ajánlani olyan vevőt a flysky fs-I6X-hez ami S-bus-os és van benne normál fail safe?
köszi.
-
AMDaZERG_1
senior tag
válasz
Peaceliker
#48178
üzenetére
Szerinted nem az a vágyam, hogy kihalt területen emeljem fel?
Ahhoz kb 40 perc lenne az út, és gondold végig, szar az egész és indulhatok vissza módosítani a beállításon.
Aztán megint vissza és megint vissza. szóval ez a 5-6 perc még éppen belefér. Pont lenyugszom mire hazaérek. Viszont, ha ez 40 perc lenne fokozná az önfeledt "boldogságom". Így marad ez míg nem normális a dolog. Viszont az a 40 perces utazás lesz a megoldás amikor már előírás szerűen repül.Baku
Remélem nem, de azért a kar elég masszív ahhoz, hogy hagyja ezt a rezonanciát, de ezen felbuzdulva átnézem a csavarokat.Megjegyzem így a végére, hogy sokkal magabiztosabban vezettem már, mint nyáron! Nem a disarm volt az elsődleges opció

Eltávolodott és szépen irányra fordítottam és tudtam, hogy vissza fog az jönni, ha tolok neki egy pitchet némi throttle párossal
-
Baku
aktív tag
válasz
_X10Dead_
#48175
üzenetére
Az ingyenes posta nem (mindig) jelent egyet, a regisztrálatlan küldeménnyel.
(Gyakran jön ingyen posta ajánlott, regisztrált küldeményként)Imgyenesen, és regisztrálatlanul is jön gyakran 20€ feletti cucc.
Szóval van itt minden, és nem következik automatikusan az egyik a másikból... -
Baku
aktív tag
válasz
AMDaZERG_1
#48177
üzenetére
Nem lehetséges esetleg, hogy a remegés mechanikai (statikai) eredetű?
Kvázi, mint a Bugs3-nál, gyengék a karok a motorok erejéhez ....
(Csak egy ötlet.....) -
Peaceliker
addikt
válasz
AMDaZERG_1
#48177
üzenetére
Pid?
Lehet kevés /sok P kevés D.Amúgy én nem is repülök olyan környéken ahol emberek vannak /lehetnek. Azon kívül, hogy veszélyes és zavaró, előbb utóbb ki fognak onnan utálni, mert itthon mindig zavar valakit ha a másik jól érzi magát. Bár az hozzá tartozik, el kell ismernünk, hogy ezek hangosak, tehát nyugodt pihenés ellensége.
-
AMDaZERG_1
senior tag
Hm. Repült a cucc, de a remegés előjön. Érthetetlen számomra, mert nem folyamatos.
A 3S akkuval például csak egészen picit csinálta, de aztán beraktam a 4S akkut és emelkedéskor elkezdte, de aztán amikor tartottam a gázt abbamaradt, aztán megint gázadásra elkezdte.
Kevés volt az otthon kézben pörgetett ellenőrzés. Kipróbáltam ONESHOT42 és ONESHOT125
Nem megoldás amire azt hittem... A GPS-t azért kipróbáltam. Magasság és pozíciótartás működik.
Az RTH -ra is rápróbáltam, amire elindult felfele, de nem mertem így remegősbe az általam megjelölt magasságig menni, így megszakítottam.
Szóval nem tudom mi legyen. Holnapra még feldobom a BetaFlightot, mert már tényleg nem tudom mi a fene van. A lényeg, hogy csak felemeltem a szarost néhány száz méter reptetésre
Egész kis gyereksereg állt körbe, aminek ugyan nem örültem, de gondoltam nem baj, ha az emberek nem úgy közelítenek a dologhoz, hogy ezt az ördög gyártotta.
Persze kicsit távolabb tőlem a kutyások már gyártották a sztorikat. "ezekkel mennek a meztelen nők fölé és levideózzák" Nem lettem volna mérges a sikertelenség miatt kezébe adtam volna és megkértem volna, hogy nézzen rá a tőle néhány méterre lévő nő társára és mondja el milyen színű a szeme, milyen mintás a cipője.
Aztán megkértem volna, hogy akkor most ismételje meg az előző kijelentését!
Fakszfej! -
Gyerekek. Tegye már fel a kezét innen aki nem IT-s fronton mozog, kíváncsi lennék

-
_X10Dead_
aktív tag
"Felhívjuk a figyelmet arra, hogy az ingyenes szállítás esetén nem követhető nyomon a feladott áru, így kevésbé kiszámítható a csomag érkezése, és ezeknél a küldeményeknél gyakoribb a rutinszerű vámellenőrzés is."
Ez így nettó baromság, nem?
Egyrészt összemossa az ingyenes szállítás és a regisztrálatlan küldemény fogalmát,
másrészt a regisztrálatlan cuccok a legtöbb esetben pont filléres tételek, amivel a nav-nak semmi dolga... -
Baku
aktív tag
A posta és a NAV közleménye (bár sok újat nem tudunk meg azon felül, amit eddig is sejtettünk, de legalább le van írva "hivatalosan is, feketén-fehéren"....
Szóval ha nem muszáj, jobb, ha egy darabig nem rendelgetsz....
-
PNP
őstag
Amit a végén írsz, az jó megoldás. (Árulok ilyen vevőt és kamerát is, de ha nem sürgős, kínából jobban jársz.) Wifi-s kamerához képest kisebb lesz a jel késése, és a hatótáv is nagyobb lesz, nem tudom ez szempont-e. A vevő amúgy Androidos telón biztosan működik (Snapdragon-on próbáltam), illetve PC és Mac is látja, mint sima USB kamerát.
-
bolka
újonc
drón fpv wifi kamerák terén szretnék segítséget kérni.
Téli projekt gyanánt szeretnék egy önvezető játék autót összerakni.
Fontos, hogy a költségvetés 15 ezer Ft alat maradjon, azaz minnél olcsóbb, és egyszerűbb hardver elemekkel legyen megoldva.
A tervem az, hogy távirányítós autó (5500 Ft) távirányítóját egy arduino nanoval (2500 Ft) a számítógéphez csatlakoztatom,
(ezzel meg is volnék)
majd az autón elhelyezek egy olcsó drón kamerát (max 8000 Ft) ami a képet közvetíti a feldolgozó, vezérlő számítógéphez.
Na ennél a résznél ütköztem probémába.
Vettem egy Syma X5SW-HW WIFI kamerát (X5HW-13) (8000 Ft), de nem tudom streamelni a számítógépre a képet, csak android-os vagy iphone-os aplikációval.
Na már most addig eljutottam, hogy 172.16.10.1 ip-n és 8888 porton tcp-n folyik az adatátvitel, tovább boncolgatva megoldahtó, hogy az ember elérje a video folyamot,
de ez már már nem etikus, s főképp nem egyszerű.
Találtam olyan "leírást", hogy van olyan kivitel ebből a kamerábl, amit http protokolon lehet streamelni.Ha esetleg valaki tudná melyik ez a pontos típús, esetleg linket is tudna adni ahol venni lehet az szuper lenne.
Vagy bármi megoldást, javaslatot szívsen fogadok, ami megoldja a képtovábbítási problémát.

Még annyi, hogy nincs szükség HD felbontásra.További megoldások lehetnének még:
- arduino + kamera: költséges, nagy a jelkésés, plusz programozási munka
- rasbery pi + kamera: költséges, plusz programozási munka
- régebbi androidos telefon kamerával: bonyolult, plusz programozási munkaAmi még felmerült bennem, hogy veszek egy ilyen kamerát (5000 Ft):
majd egy vevőegységet (5500 Ft)De ez számomra teljesen ismeretlen út.
Válaszokat előre is köszönöm.
-
Baku
aktív tag
Úgy tűnik, ezek a Mavic Pro utánzatú összecsukható izék dömpingszerűen kezdik elárasztani a piacot ....
ITT IS EGY A SOK KÖZÜL.... -
Baku
aktív tag
Igen, ebben a megközelítésben igazad van (mert hogy minden csak nézőpont kérdése)

Én olyan szempontból támogatom ezt a konfigurációt, mely szerint ugye okostelefon (és /vagy) tablet szinte már mindenhol, mindenkinél akad (akár több is), ami ugye még ezer más egyéb dologra is használható az fpv monitorozás mellett, a VR szemüveg is alkalmas játékra, szimulátorozásra, filmnézésre, 3D- s applikációk futtatására, míg az fpv szemüveg csak, és csakis arra használható, amire készült, azaz fpv repüléshez, fejen hordva.....
Az a konfig, amit ajánlottam, tablettel monitornak, telefonnal + VR pedig szemüvegnek IS használható, tetszés, vagy igény szerint ....
(Az csak "hab lehet a tortán", hogy ha valami miatt egy idő után "befullad" a drónozás project, az AIO cam + OTG + tablet combo még kapu- vagy bejárati ajtó kamera céljára is kiválóan alkalmas lehet....
)
De ha valaki édeklődik a dolog iránt, majd mérlegeli, és eldönti, neki melyik verzió a szimpatikusabb ....
Egyetlen pillanatra sem fordult meg a fejemben, hogy kötözködés lenne.... Abszolút eszmecsere, és remélhetőleg sokaknak hasznos lehet a döntéshozatalban ....

-
twine
veterán
Nagyjából mindenben egyetértünk,csak a konfigot változtatnám, a felesleges több darabból álló, és lehetséges szopásfaktort kiküszöbölendő, független attól mennyire működik jól, vagy rosszul....
cca. 9000.- HUF a VR szemü+vevő kombo, és ebben még nincs telefon, mint 3. "résztvevő"!
Eachine ev800 most 14.800.- HUF, de volt már 11.000 környékén is mikor pld én vettem,1-2hónapja!
Egy darab(!) eszköz, és pont arra való amire kitalálták, összességében a hobby-t nézve szerintem nem sokkal drágább a 3 részből álló kombodnál, és ahogy olvasom a topicban ajánlott készüléknek számít!
Végig vásároltam
ezt az utat amit most leírtam...mindegyik tételt megrendelni, több tétel nagyobb esély a postai kallódásra, nagyobb esély a csatlakozási problémákra,szoftveres nyűgökre, egyáltalán minek "szopassuk" magunkat ezekkel, ha alig többért van egy db. "céleszköz" 
Eszmecsere, nem kötekedés

-
kriszbon
őstag
válasz
AMDaZERG_1
#48162
üzenetére
-
Baku
aktív tag
válasz
trialboj
#48157
üzenetére
Ja, és annyi kimaradt, hogy természetesen KEFÉS motorokról van szó, és GPS hiányában ezektől az automata funkcióktól sajnos túl sokat nem lehet várni, mint Headless, Altitude Hold, RTH, (One Key Return)....
Egy Syma x5sw 5 ercsával drágább..... (és sokkal kevesebbet tud) ... ), bár ennek az új jövevénynek a sok extra tudása is (szerintem) inkább csak szemfényvesztés, mint valós (megbízhatóan működő) funkció ....

-
Baku
aktív tag
válasz
trialboj
#48157
üzenetére
Ez, amit linkeltél, számomra kísértetiesen hasonló szitu, mint a kínai iPhone klón esete: Pofára lekoppintották 1:1- ben, de tudásra egy buta, lassú, primitív valmi lett, ami egyebként így is megér annyit, amennyiért adják, de CSAK AKKOR, ha nem várod el tőle mindazt, amit az eredeti tud.....
Ez egy Mavic Pro utánzat (klón ha úgy tetszik), biztos, hogy az eredetihez képest buta, egyszerű, primitív, de 40€ - ért RTF - ben még talán egy Syma X5-öt sem kapsz, és ez, legalább korszerűen néz ki, és azért remélhetőleg többet is tud....
Viszont bentre tuti, hogy túl nagy, és túl erős egy ilyen....Az én véleményem, hogy mivel kb. márciusig úgyis csak bent lehet repkedni, vegyél egy zsebcirkálót (én az Eachine E011-et ajánlom ) egy kis könnyű AIO fpv kamerával, és ezzel el lehet bohóckodni a meleg szobában ....
Én egy ilyen (vagy ehhez hasonló) konfigirációt raknék össze télire:
E011 +
[AIO fpv camera] + 3d VR szemüveg + OTG UCV Receiver és természetesen egy OTG és UVC képes okostelefon (Pl. Egy Samu S5 - 6 - 7 - 8....)No meg persze 4-5 plusz akku, meg egy marék tarcsi propeller ....
-
Baku
aktív tag
Szia!
Bocs, elkerülte a figyelmemet az a hsz. , de jó hogy figyelmeztettél ....
Én EZT vettem meg.
Sajnos idő hiányában, (meg hogy külföldön dolgozom, és ide nem tudtam magammal hozni) alapos tesztnek nem tudtam alávetni, így csak annyit tudok, hogy működik viszonylag jól.
Van hozzá alkalmazás telefonra, meg van egy honlapja asztali gépre is, ahol követni lehet, hogy merre jár. SIM kártya kell bele, mobilnet hozzáféréssel. Van benne sok beállítási lehetőség, de sajnos nem volt időm / alkalmam vegignyálazni, kipróbálhatni minden funkcióját.
Bugs3 - ban kényelmesen elfér a belső kamera számára fenntartott rekeszben, én befőttesgumival rögzítettem, hogy ne mozogjon, lötyögjön a géptestben.
A bugs3 simán emelte a viszonylag sok plusz súlyt (sjcam4000 + walkera 2d gimbal + GPS tracker )Viszont az sajnos egyertelmű, hogy a motorok emelőerejéhez mérten a Bugs3 karjai gyengére sikerültek, ezért a géptest nagyobb terheléskor beremeg, rezeg, vibrál, és ez a felvételen is látszik.
Tesztvideókon is látni, és meg is jegyzik, hogy ez a hiba 3S használata esetén is fennáll kamera nélkül is. Valószínű, hogy meg kéne erősíteni (merevíteni) a karokat .....Fentiek alapján simán elképzelhető, hogy a Bugs2 erejéből ezért vettek vissza, hogy ezt a hibát kiküszöböljék.
(Egyszerűbb volt szoftveresen visszavenni az erejéből, mint egy új, megerősített kasztnit tervezni, gyártani ...) -
kriszbon
őstag
Sziasztok!
Na tegnap este(késő éjjelig) belefutottam én is a mások által visszább vázolt iNAV problémákba.
Az új tákolmányomra akartam felrakni, de az istenért sem működik rendesen F3 vezérlővel sem.
Az új 1.81 Configurátor érhető csak el hozzá(én letölthető másikat nem találtam) és bármelyik FW verziót rakom rá, akkor sem jó.
Már visszafelé az 1.6-os körül jártam, de úgy sem.
A távvezérlőnél a kiosztás sem jó, mert 5678-ra teszi, ráadásul PPM módban nem is megy, csak ha átrakom PWM módra, pedig garantáltan PPM módon van a vevő.
Volt hogy önállósította magát egy motor és csak úgy elkezdet működni, állandóan újra indítgatta magát, stb.
Persze BF alatt rendesen PPM vevőként működik a vevő is, meg megy rendesen minden.
Ebben az új configurátorban valamit nagyon elrontottak szerintem, teljesen katasztrófa, használhatatlan az egész.

-
Vgyuri2
csendes tag
Nem adtam fel a drónnal való rétegszél mérés tervét, csak konzultáltam a hőlégballon szakma okosaival. Kiderült, hogy a legfontosabbat nem kérdeztem meg. A megcélzott <100 kFt tartományba eső gps-es RTH funkcióval rendelkező 32 g súllyal terhelhető drónok "helyben" mennyi idő alatt képes 2000 méterre felemelkedni?
-
trialboj
őstag
Kb másfél éve abbahagytam ezt a hobbit, viszont most egy sérülés miatt nem tudok jó ideig sportolni,
és szeretnék valamit csinálni közben, szóval érdekelne mik a lehetőségek.Mikor befejeztem, nagyon felkaptam a vizet, és eladtam mindent amit rengeteg idő alatt összekapargattam minden kontinensről, tehát semmilyen alaktrészem sincs.
Amíg benne volt a buliban, saját gépet építettem, kb 250$ból jött ki egy kis 250 quad, jelenleg van valami változás, vagy ugyan ennyit kell költeni egy házilag épített modellre?
Láttam hogy a DJI ontja magából a modelleket, minden felhasználási területet megcéloztak a legutolsó spark már egész érdekes, de rettenetesen drága, nekem inkább csak élmény repülésre kellene, szóval felesleges a sok szenzor meg kamera stb.
Ezt találtam tegnap, ami érdekesnek tűnt [link], nevetségesen olcsó szóval sok jóra nem számítok, de érdekelne hogy tudunk-e róla valamit.
Pl brushless motorok vannak-e benne, mi a hatótáv, stb. Ha ez felejtős akkor mi a legolcsóbb modell, amit érdemes megvenni, és viszonylag szórakoztató olyan számára is aki már repült több féle modellel is.
(nem néztem utána, mert nem akarok beleélni magam ebbe az egészbe, ha még mindig veszett drága akár csak 1 modell is, akkor továbbra sem érdekel)Nagyon köszönöm a segítséget.
-
Allien
veterán
Elvileg nem gyengébb! Motorikusan ugyan az, szinte! Csak, szoftveresen nem arra van beállítva, hogy szacsítson az égen, vagy emeljen fel kamionokat. Jutyubon meg a neten rá kereshetsz, vannak, akik rá raktak erre is gimbalt, azaz, valszeg azért elviszi. De, szerintem értelmesebb gimbal nélkül egy lapos kamerát rá rakni (pl Mobius, meg ilyenek).

-
Baku
aktív tag
válasz
koko 959
#48145
üzenetére
Részvétem az elveszett gépért (meg a többiért) qrvaszar érzés tudom.....
Bár én még "csak" két syma x5-öt veszítettem így el, de nálam is +1 a soha többet GPS nélküli gépet nem veszek fogadalomra ....
A Bugs3 már nálam GPS trackerrel el van látva, bár nemigazán volt alkalmam élesben is tesztelni, ( nagyon kíváncsi lennék rá, hogy érne-e valamit , ha elveszteném a gépet....)
Viszont az sem lehet kellemes érzés, ha megtalálod ugyan a gépet, de szarrá törve, leamortizált kamerával és gimballal ....
Tehát csak a gyárilag GPS-sel, és korrektül működő RTH-val ellátott gépeké a jövő .... (legalábbis nálam ...) -
Allien
veterán
válasz
koko 959
#48145
üzenetére
Akkor mondanám, hogy a Te géped az MJX Bugs 2, csak annyira az se hibátlan. Az szerintem össze fossa magát mondjuk gimbal+ekenH9 alatt... A Bugs 3 legalább emelkedett a cuccal.
Már azon filózom, hogy elég lenne a kamera alá egy sújt kötni, a kamera meg egy gömbcsuklón, és egyszerű fizika, a súly függőlegesbe tartja a kamerát.
Vagy, elégséges lenne egy 1 tengelyes gimbal (a horizontot tartsa), csak olyat se találtam nagyon.
Tehát, a Bugs 2 range teszt:
[link]
Annyit kell tudni, hogy a távján van két vissza jelző rész. Az egyik "H", a magasságot mondja meg, a másik pedig "D", a kezdő ponthoz való távolságot. A videóban elküldték 999-n túlra.
Az lenne az érdekes, ha 4 számot írna ki, akkor lehet, hogy kis tuninggal még elmenne pár kilométert is. 

Amúgy, láttátok az új Refitting antennát? DJI-re:

Nem olcsó, 58 dolcsi, kérdés, (gondolom), műköne más távval is?
-
molnigee
aktív tag
válasz
kriszbon
#48147
üzenetére
Hát igen, mivel racer gépről van szó, nem abból indulok ki hogy 1km megy vele..
Továbbá, dvr és csipogó alapján szerintem bárhol megtalálható a gép ha ki is menne hatotavból. Videó jelet már vesztettem párszor, táv jelet még sose. Valójában 2-3 esetre emlékszem hogy jól jött volna.
Rth sem használható azért ha épp fák között tekeregsz.
Long range gépen már én is biztos használnám.
Na mindegy, mindenki úgy építi ahogy szeretné, csak azt sajnálom hogy mindig van valami gondja, és nem halad előre. -
kriszbon
őstag
válasz
Peaceliker
#48148
üzenetére
Persze értem én ezt.

Amúgy repcsi nálam nem játszik, nekem a Racer a repcsi is, és nem az a nagyon nagy távolság a célom nekem.
Jelvesztés meg akár úgy is lehet 3-400m távolságra is, hogy domb mögé kerül a gép, vagy valami takarásba, te ugyan látod fentről hogy hol jársz, csak mikor "lekapcsolják a villanyt" is akkor azt se tudod merre ment tovább a masina.
Így is jártam nem is egyszer, volt hogy aksi hiányzott mert elrepült belőle, de volt hogy a VTX vacakolt és a levegőben volt még a gép, csak én nem tudtam hogy hol.
Persze GPS akkor még nem volt, meg még DVR felvevő sem, így hosszadalmas keresgélés indult több hektáros területen.
Egy "élmény" volt az érzés hogy most röptettem el 30-40 vagy még több ezret, és ez nem 1-2 alkalom volt csak.(#48150) molnigee: Igen azt én is nagyon sajnálom az esetében hogy nem halad előre.
Sajnos még segíteni sem tudok nagyon neki, mert én F3 vezérlőket használok, és még azokkal is akad gond.
Egyébként tud még repülni vele az idén szerintem, csak nem olyan hosszú ideig mint jó időben, mert én is voltam úgy hogy késő ősszel próbálgattam ilyesmit. -
Peaceliker
addikt
válasz
kriszbon
#48147
üzenetére
mi azért nem érthessük, mert igazán messzire nem megyünk.
én max 150 méterre, de lehet annyi sincs.
meg amúgy 800m t még egy szar taranis is tud
bár persze ez vevő függő is. de erre nekem ott van az rssi figyelmeztetés, kép meg ha kezd romlani vissza fordulok, azt azért érezni.
de persze megbeszéltük már, más a stílus, de molingee kolléga is inkább csapkodja össze vissza magához közelebb...meg hogy is mehetne messzire 2-3p repidővel
de amúgy ha neked inkább a messze menés a lényeg akkor miért nem repcsi?? az többet repül kevesebb elektronikával. nekem majd 1x arra lesz repcsi, hogy ha nem csak pár szár méteren akarok szarozni

(#48101) vandor01
marha kíváncsi leszek erre a gépre

van már esetleg tapasztalat?
-
kriszbon
őstag
válasz
molnigee
#48142
üzenetére
Szerintem nem jól gondolod hogy minek is van pár embernél ez a GPS mánia.
Nem igazán azért hogy 90-nél RTH-t kapcsolj ha valami gond van, mert egyrészt időd sem lenne hogy azt kapcsolj, másrészt annyival nem a messzi távolban száguldozol.
Ilyenkor simán megkeresed ha leesik valahol mert nincs messze, de ha kimegy a hatótávból ami nem mindenkinél 2-3-400m, vagy elveszíti a jelet a gép, akkor visszaforduljon, ne leessen és esetleg ripityára törjön.
A másik meg lehet előbb veszítesz képet mint irányító jelet, és azt sem tudod hol a gép, hol keresd majd ha lepottyantod, akkor Drop helyett jól jöhet az RTH.
Egyféle biztonságérzetet is ad, hogy nem veszhet el a gép olyan könnyen, nagyobb esélyed van a megtalálására.De ha nem is működik az RTH funkció valami végett, akkor ha rögzítetted a képet az utolsó látott koordináta jó lehet kiindulási alapnak a kereséshez.
Nekem már volt ilyen, mikor elrepült az aksi belőle.

(#48145) koko 959: Részvétem az elvesztett gép és egyéb felszerelés miatt.
-
AMDaZERG_1
senior tag
válasz
molnigee
#48144
üzenetére

Itt még elvileg holnap és utána nem lesz eső. Aztán vége. Eső, nem eső...
Az enyém meg azért sír, mert... hát nincs ki mind a négy "kereke"
Direkt gyorspostával kérem, de a feladással el tudnak szórakozni BG-s barátaink... Azt meg majd a melóhelyen a nagy hangárban fogom reptetni rossz időben, vagy a FuriBee F36-ot
(#48145) koko 959
sajnálatos hír... Igen, véleményem az, hogy ártani nem árt, ha van, és súlyban véleményem szerint csekély plusz. Amit meg eleve úgy gyártanak pozitívum. -
koko 959
csendes újonc
válasz
AMDaZERG_1
#48138
üzenetére
Hasonló eset történt meg velem. 2 hete hétvégén kint repültem a mezőn, igen magasan voltam felvételt készítettem az ekennel proba keppen mivel lecsereltem a lábakat a bugs 3-on hogy ne lógjon bele a kepbe. Valami hozzáért a labamhoz, leneztem egy kutya, nem vicsorog semmi gond. Vissza felneztem az egre a gepet sehol nem lattam. Ovatosan kezdtem leengedni hogy majdcsak hallom a motor hangjat, ehelyett nehany masodperc mulva pittyeget a távirányító hogy a hatokor szelen van a gep majd pedig ujabb masodpercek mulva hatokoron kivul kerult s gondolom valahol lezuhant. 2oran at kerestem a taviranyitoval ugy hogy nem mertem kikapcsolni hatha ujra kapcsolatba kerul a géppel, de sajnos semmi. Ezért gondolkodom a következő gepen hogy csak gps-el rendelkezot veszek. Azt legalabb nem viszi el a szél.
-
molnigee
aktív tag
válasz
AMDaZERG_1
#48143
üzenetére
Nálatok jó idő van? Én már tiszta depi vagyok, 3 nap eső, ma meg erős szél...
Kis lizi már itt pityereg hogy nem viszem le a játszótérre xd -
AMDaZERG_1
senior tag
válasz
molnigee
#48142
üzenetére
Akkor holnap megküldöm lesz ami lesz alapon, bár lehet az ONESHOT125 helyett valami gyorsabbat választok, bár nagy választék nincs max ONESHOT42, mert a MULTI kicsit soknak tűnt a lassú agyának

Legalább majd csak azon izgulok, hogy 11.11 -be férjen bele akciósan egy Wizard X220s
Lehet kipróbálom akkor már ezt a nagy tempó és RTH.
Teréz Atya lehet tudná mondani a frankót anélkül, hogy elrepítsem a végtelenbe...
Amúgy már gondolkodtam, hogy egy F7-re benevezek, viszont nem akarok megint beleugrani olyanba, ami nem annyira ismert és szívni azzal is

-
molnigee
aktív tag
válasz
AMDaZERG_1
#48140
üzenetére
röviden, semmit sem fogsz észrevenni... dshot hype van, én se azzal repülök, a sima wizi még nem tudja, és sose okozott gondot. multishot kb ugyanolyan jó... persze a dshot az szuper smoot

jött már kutya és ember is mellém repülés közben, az a tapasztalatom, hogy szemcsiben megnőnek az egyéb érzékszervek érzékenységei is, már messziről hallom ha jön valami felém

ha meg nagyon megijedsz, akkor úgyis crash
Amúgy próbáltad már hogy mondjuk 90el csapatszu és nyomsz egy rth? én el nem tudom képzelni hogy reagálja le a gép, mer ha csak annyi hogy víszintebe rakja magát és megpróbál megállni akkor gondolom még van sodródás bőven közben, akkor viszont rosszabb mint ha én fékezek le egy manőverrel. Azt értem ezalatt hogy szerintem lassabban jön össze egy pos hold a gép álltal, mintha én csinálnám manuálisan. de ez csak feltételezés, marha szívesen megnézném élőben milyen. -
AMDaZERG_1
senior tag
válasz
kriszbon
#48139
üzenetére
No, felraktam az imént említett verziót.
Kézbe emelve gáz és jött a remegés. No, mondom nem fogsz próbára tenni
Átraktam ONESHOT125-re és kézben tartva frankón pörögnek a motorok.
No, de mit befolyásol ez a repülésben? Mármint ONESHOT DSHOT?
Ok, utánanézek, de mit fogok lefordítani google segítségével az angol leírásokból...
Szerk: Látom Marciart írásában tárgyalja az ONESHOT125-öt, de DSHOT600 nincs ott. Két napom van, hogy még viszonylag jó időben tegyem próbára a gépet, és ez idő alatt fel kellene fognom mi is amit befolyásolhat menet közben. Elkezdem, de, ha valakinek van tapasztalata és azt megosztaná néhány mondatban nagyon hálásan megköszönném!
És bocsánat a sok és hosszú kibontakozásomért, de remélem még belefér a topikba!
-
kriszbon
őstag
válasz
AMDaZERG_1
#48138
üzenetére
Ha jól emlékszem nekem is MULTISHOT-ra van rakva, csak nekem ugye 1.71 van rajta, nem ezek az újak, és már annál is elcsesztek valamit az Angle módon.
Érdekes hogy BF is úgy járt, hogy idén az újabb kiadásoknak gondja van/volt sok FC verzióval.
Erről az Omnibus F4-ről meg mintha olvastam volna valahol, hogy több dologgal sem kompatibilis rendesen, persze lehet rosszul emlékszem.
Egyébként egyáltalán nem értem hogy BF alatt miért nem tudják megoldani rendesen a GPS támogatást, sőt ugye iNAV alatt is vannak gondok.

(#48140) AMDaZERG_1:
Szerintem te kb, semmit nem veszel majd észre rajta hogy visszaraktad, mint ahogy én sem igen veszek észre különbséget.
Inkább annak lehet jó aki versenyez, vagy/és kellenek a nagyon gyors reakció idők a gép részéről.
Lehet amúgy hogy MULTISHOT Ready funkciója ennek sem tökéletes még minden FC esetén, mert az 1.70-ben van kicsit előtte még benne sem volt.
[link] -
AMDaZERG_1
senior tag
válasz
AMDaZERG_1
#48136
üzenetére
Jut eszembe, nem volt iNAV alatt DSHOT600 én MULTISHOT-ra tettem. Számít?
Feldobtam a BF-et, csak megbizonyosodjak, hogy nem HW hiba van.
Tökéletesen pörögnek, felemelve a földről is max gázon kilengés nélkül pörög, mint a disznó.
Blackboxot mentettem, bár sok értelme nincs, mert abban sem látok semmi rendellenességet.
Szóval iNAV -al kellene kezdjek valamit, de nem tudom melyik az a pont, amin a problémát fenékbe rúgnám.
Gyanakszom erre a DSHOT600 - MULTISHOT dologra...
Most látom mai frissítéssel felkerült egy OMNIBUSF4V3 1.8-RC2 variáns. Teszek vele egy kísérletet...
Nekem leginkább azért kell a GPS, hogy megvédjen, ha gond van.
Egy lehetőség. Egyedül reptetek FPV-ben, eddig stim, aztán beleélem magam, de valami elkezdi rángatni a lábam. Hopp, mi a fene! Egy kutya, akit arrafelé sétáltatnak, de nem pórázon, hanem szabadon engedve.
Én meg ijedtemben nem csak a szemcsit dobom le, hanem valamerre a gépet is ahelyett, hogy nyomok neki egy RTH-t, vagy egy alt-poshold kapcsolót. Itt nincs mező, ahol magamban és a bogarak... Ja, az is gond!
Szóval jobb szeretem, ha van egy ilyen mentési lehetőség. -
Peaceliker
addikt
válasz
AMDaZERG_1
#48136
üzenetére
Amúgy durva kiket tudtok szívni /szenvedni
persze én meg máshogy vagyok szélsőségesenes, én meg bf 3.1.6 al nyomom meg multishot. De úgy vagyok vele hogy ezzel repül minden jól, nem vonz hogy más menjen fel. Persze tudom, nektek gps meg ilyenek... -
AMDaZERG_1
senior tag
válasz
Peaceliker
#48135
üzenetére
Köszi, én is valami ilyesmire gyanakszom.
Ja, olyan, mint mikor a blackbox hiba jön elő és erről beszél Joshua.
Nyáron volt benne részem, de az nem teljesen volt ilyen. Az repülés közben random jelentkezett. OSD menüből is kikapcsoltam lent a blackboxot az sem...
Most is erre gyanakodtam és ezért ki is szedtem az SD kártyát, de nem segített. iNAV-ban meg nincs is utalás DMA kikapcsolásra.
Mindegy, nem adom ám fel, mert nem olyan fából faragtak. Megy fel másik FW!
-
Peaceliker
addikt
válasz
AMDaZERG_1
#48134
üzenetére
Jaaa hogy úgy. Akkor fc nyűg. Fw csere?
-
AMDaZERG_1
senior tag
válasz
Peaceliker
#48133
üzenetére
De, ha ütne az a földön is éreztetné hatását, szerintem. Földön full gázon tartom és pici rezzenés sincs.
-
molnigee
aktív tag
válasz
AMDaZERG_1
#48130
üzenetére
Hát, ez elég durva

Őszintén, fogalmam sincs... Inavban lehet egyesével tesztelni a motorokat mint BF-ban?
Nem mondom hogy én mondtam hogy inkább repülj, mint széthackeled az egész gépet, mert Te dolgod, de így nem fogsz haladni semerre
Szívesebben látnám már tőled a HD freestyle vidiket
--------
Más, ugye ti is láttátok mi lett elérhető BG-n?
Ha nem hát segítek: split kettő
-
AMDaZERG_1
senior tag
válasz
molnigee
#48129
üzenetére
Nem hülye kérdés, de a levegőben is ezt csinálja. Megátkoztad szegény Wizardom!

Figyeld csak meg, hogy neked kell majd iNAV-ra okosítanod!
A log amikor felemelkedni akartam, tehát nem lefogom a gépet.
Így néz ki a dolog felszálláskor. -
molnigee
aktív tag
válasz
AMDaZERG_1
#48128
üzenetére
Hülye kérdés de ugye csak azért fogtad le, hogy fel tudd venni? Tehát a levegőben is ezt csinálja?
-
AMDaZERG_1
senior tag
Komolyan nem hiszem már el...
Most olyan gondom van, miután lementem megpróbálni mi változott, hogy elérek egy bizonyos fordulatot és elkezd szitálni az egész. De csak amikor felemelem, földön szépen folyamatosan veszik a fordulatot a motorok.
Erről van egy blackbox logom, amit a semmi tudásommal elkezdtem elemezni. Folyamatos sinus görbék vannak, amik az eddigi repülések során nem tapasztaltam.
Nem tudom mit segítene a videó, de ez a jelenség.
FW: INAV/OMNIBUSF4V3 1.8.0 Oct 17 2017 / 12:33:44 (0e5cdd03)
PID nem lett változtatva, remélem csak annyi, hogy azt kellene valahogy normálisan beállítani, de lövésem sincs mi lehet a gond. Valaki tudna megoldást a problémára? (lehetőleg ne a BF -et akarjátok felrakatni
) -
Jozsó
tag
Ezt most érzem, hogy nagyon amatőr kérdés, de nincs vmi olyan, nagyon olcsó cucc, amiben van egy GPS vevő, meg mondjuk egy micro SD kártya, esetleg saját aksival, vagy olyan bemenettel, hogy az 5V jó legyen neki?
Ha lenne ilyen, akkor mondjuk az kártyára rögzíteni a repülési adatokat, vagy ilyesmi. Ja, és persze nem ártana, ha amellett, hogy olcsó még könnyű is lenne.

-
Peaceliker
addikt
Mit találtam :
https://m.banggood.com/Turbowing-DVR-CYCLOPS-3-DVR-VTX-CAM-AIO-700TVL-5_8G-48CH-0mW25mW200mW-FPV-AV-Transmitter-Camera-p-1181449.html
Sry hogy csak így, telorol vagyok...
-
david335
tag
válasz
AMDaZERG_1
#48110
üzenetére
Tudod meséltem, hogy nekem ugyan ezt csinálta a Wizard-dal, itt jött el a pillanat, hogy kuka INAV

-
Allien
veterán
válasz
#54715584
#48108
üzenetére
Ez egy komoly cucc már. Túl lépi a jelenlegi 250g-s súly határt. Első drónnak se rossz, szerintem, nem olyan vad, mint egy Bugs 3. De, elhagyni ugyan úgy el lehet hagyni, és akkor még se annyira jó választás első drónnak.
Az 5G-s wifivel mi is lenne a gondod? Nem alkalmas real time nézésre, csúszik kb 1 mp-t. De, felveszi amit lát, és ha elvesztenéd az orientációt, akkor segíthet megtalálni, merre az előre. De, tud headless mode-t, azaz, mindegy, merre van a gép orra, hozzád képest fogod tudni irányítani. Azaz, ami Neked előre, az a gépnek is előre lesz (remélem érthető). Van rajta pánik gomb, ami nem minden esetben szerencsés, de RTH, azaz return to home, a kiindulási pontra indul vissza. minimum 15 méterre emelkedik. Kell ehhez is pót akksi, meg normálisabb töltő is, még ha adnak is hozzá valamit. A perceket meg nem kell szigorúan érteni, függ pl, hogy bekapcsolod-e a kamerát. 
-
gonger
senior tag
válasz
Blizzardking
#48116
üzenetére
Szia,
az én kamerám ezzel az antennával 6g-os. plusz van egy kis műanyag keretem is hozzá, amivel egész jó a dőlésszöge, ezt lehet pótolni némi szivaccsal és befőttes gumival, de súlyban kb ugyanott vagy.
A lila motorok szerintem jók.
Az akksi alapból 260 mAh-s az e011-ben, azzal tolom. De én pár nap után le is szedtem a kamerát, mert féltettem, hogy összetörik a sok eséstől, ráadásul az 50 nm-es lakás túlsó végéig a gyári táv már nem olyan fickós. -
Blizzardking
őstag
válasz
gonger
#48109
üzenetére
A telefonos vevőt dobom, többen mondták hogy vakvágány. (Köszönöm nekik is
)
Ami a gépet illeti, kimértem egy 4g-os gyurmát, ha felébredt a gyerek, kipróbálom hogy repül vele. Nyilván a repidő nem mérvadó mert a gyurma nem fogyaszt áramot, de hogy "küszöbugró" (ezen jót rögöhtem) lesz-e, azt azért talán látni fogom. A motorokat jó hogy szóba hoztad, én ezt vagy ezt néztem ki, illetve ezeket a propellereket a 4 levelű helyett, hátha tovább bírja picivel.
Továbbá 200-250mAh-s aksit nem próbáltál vele? Vagy több Coulomb-osat ugyanakkora kapacitással? -
AMDaZERG_1
senior tag
válasz
AMDaZERG_1
#48113
üzenetére
Végre egyenlőre lezárhatom ezt a témát...
Nem tudom hogyan, de megoldottam a gondot. Vissza mentem a kezdetekhez az iNAV-ban.
Feltettem az OMNIBUSF4V3 1.8.0. nem adtam neki presetset. Most minden szupernek tűnik.
BG kosárból dobom is ki az ESC-t

-
Jozsó
tag
válasz
#54715584
#48108
üzenetére
Pár hozzászólással ezelőtt már kérdezték. Hogy jó-e azt nem tudom, nekem bugs 3 van, de lejjebb volt egy link a Gearbestről. Ott 139$ és EU registered szállítással lehet, hogy a vámot/áfát is megússzátok.
A 15 perces üzemidővel mi a gond? Szerintem az elég sok...
-
AMDaZERG_1
senior tag
válasz
kriszbon
#48112
üzenetére
Köszi!
Ezen dolgozom már vagy egy órája. Most azt próbálgatom, hogy melyik verziót fogadja el, mivel nekem: Omnibus F4V3 van és SD-s.
Ami választék:
OMNIBUS
OMNIBUS F4
OMNIBUS F4 PRO
OMNIBUS F4 V3
OMNIBUS F4 SD
Verziónkként némelyik 16 változatot is ajánlgat
Öröm végigpróbálgatni
-
kriszbon
őstag
válasz
AMDaZERG_1
#48110
üzenetére
Tedd rá az 1.70-es vagy 1.71-es verziót és nézd meg azzal.
Nem mindig az újabbak a jók, lásd BF egyes verziói néhány FC esetén. -
madmike
őstag
Sziasztok!
Szeretnék valami belépő drónt venni szobai bohóckodásra.
10.000Ft alatti kategóriában még mindig a leírásban szereplő 3 gép ajánlott vagy van már valami újabb típus? -
AMDaZERG_1
senior tag
válasz
AMDaZERG_1
#48095
üzenetére
Most vagyok igazán bajban...

Feldobtam a BF -et iNAV helyett és a motorok egytőlegyignégyig tökéletesen pörögnek.
Mi a következő lépés? Szeretném az iNAV-ot, de volt fent az 1.7.3 és az 1.8.0. Valamiért ott az egyes motort idiótán kezeli (ahogy a videón is látható).
Még jó, hogy nem vettem meg előre az ESC-t...
Valakinek van valamilyen ötlete mit mókoljak, hogy iNAV alatt is jól működjön?szerk: eső miatt meg nem tudok lemenni élesben is lepróbálni...
-
gonger
senior tag
válasz
Blizzardking
#48102
üzenetére
Andoridos vevőm nekem van, rendben működik, de nyilván más élmény. Szemüveges vagyok, így próba nélkül nem mertem nagyobb tételt kiadni pl az általad is linkelt Eachine fpv szemcsire.
Eachine e011-re tettem fel az Eachine TX03-as kamerát és azt kell mondjam küszöbugrót csinált a gépből, repülési idő pedig ~3 percre csökkent. Tudom, hogy a Furibee F36-ost erősebbnek mondják az E10-nél, aminél elvileg fürgébb az e011 a maga 7mm-es mocijával, de azt kell mondjam lakásban nem ideális így vele menni. Alacsony gázállásnál földhöz veri magát. Szabadban ahol van magasság, már inkább jobb, de Én azt mondom, ezek a motorok kicsik ehhez. Szerintem legalább egy 8520-as motoros gép az idális, mert az még kamerával is kellően agilis.
Ha maradsz az F36-nál akkor érdemes motorcsere során ilyeneket választani, de költségben már ezzel lassan ott vagy amit fentebb linkeltem. -
Jackal2
senior tag
válasz
Blizzardking
#48102
üzenetére
Hagyd a francba, nem szarozz vele. Az Androidos vevő arra jó, hogy versenyen felvedd a profikat. Nekem is van, jó az, de ha te akarsz repülni, felejtsd el a telefonos mókákat, nem jó. Vegyél egy basic szemüveget, nézd meg, egyáltalán bejön-e a móka.
-
Jackal2
senior tag
válasz
Peaceliker
#48100
üzenetére
Én nem foglaltam állást, csak mondom
Nekem is a kis súly a szimpatikusabb egyébként. -
vandor01
senior tag
válasz
Blizzardking
#48102
üzenetére
igen azt a szemcsit vedd meg.... jo lesz! nem fog fajni

tenyleg azzal le van tudva 1-2 evig az FPV-es szemuveged alap szinten!
persze ha verszemet kapsz es FatShark-ra fogsz vagyni akkor nem! -
AMDaZERG_1
senior tag
válasz
varadigabor
#48103
üzenetére
Az is ESC -re vár 
"Meg vagyok áldva"
Igen, közben írták már a videó alatt, hogy ESC halt meg benne. Már csak azt kéne tudni, hogy disarm esetén miért hal meg egy ESC. Mindkettőnél disarm+kocc után halt meg. Talán annyiból jobb ez a fajta kimúlása, hogy nem ég le körülötte minden. Szerintem megvárom a fekete pénteket, hátha leakciózzák és akkor veszek. -
varadigabor
senior tag
válasz
AMDaZERG_1
#48095
üzenetére
Ja én még azt hittem a lizardról beszélünk, nem értettem miért van azon INAV

Nekem akkor volt ilyesmi mikor az egyik forrasztásom felvált az esc-n..bénán forrasztok de fejlődök
Én lehet rendelném a csere esc-t. -
Blizzardking
őstag
Sziasztok, lassan (gyakorlás meg szimezés után) vennék egy fpv szettet a kis Furibee F36-osomra.
Az lenne a kérdésem, hogy ilyen androidos vevővel érdemes-e foglalkozni, vagy ugorjam át?
A telóm usb Type-C csatival rendelkezik, és sok gond van az UVC cuccokkal, mert a sima micro usb - type_c átalakítók bajosan tudják az otg-t átvinni. Ahogy néztem, nem adnak hozzá eleve type c kábelt.
Szóval érdemes ezzel foglalkozni, vagy - mondván egyszer úgyis kelleni fog - egyből vegyek kész szemüveget? (Eachine-eket néztem, pl ezt a leírást). Köszönöm a tanácsokat. -
vandor01
senior tag
Elpasszoltam ma a tojasaimat
ez az uj szerzemény 
most volt idom beroffenteni.... nem egy preczios szerszam
2x kellett szetboritani mire az elfelejtetett vezetekek helyukre kerultek
mint vmi KGST-es Dacia! hasznalat elott csavarjaira szedni ajanlott
volt buzzer csere mert nem volt toppon! mar szobaban jol repul
remélem jovőheten sikerul megreptetni !
Új hozzászólás Aktív témák
Egyéb, hasonló témájú topikok:
● Quadkopterek, felső tagozat
● Fimi drónok
● DJI topic
- Teljesen a játékosok szolgálatában
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- Elektromos cigaretta 🔞
- Igazi csúcskészülék lett a Poco F7 Ultra
- OLED monitor topic
- Milyen alaplapot vegyek?
- Gumi és felni topik
- NFL és amerikai futball topik - Spoiler veszély!
- Milyen TV-t vegyek?
- Quake 3 Arena
- További aktív témák...
- Apple iPhone 13 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! I3 14100F / RTX 3060Ti / 16GB DDR5 / 1TB SSD
- 16 GB RTX 4080 SUPER HP OMEN - garanciával
- HIBÁTLAN iPhone 12 mini 128GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3303
- Eladó Samsung Galaxy S22 Ultra 12/256GB / 12 hó jótállás
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség


![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)











Tehát, a Bugs 2 range teszt:


