-
Fototrend
Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:
Új hozzászólás Aktív témák
-
Cypresss
senior tag
Látom nagyon nem értünk egyet. Hadd világítsam meg neked miért is jobb az FSX.
1. Gépek esetében SOKKAL valósághűbb fizikai modellezés lehetséges. Számos extra (lásd: weather radar, terrain radar, hidraulika rendszer) működése és lemodellezése könnyedén megvalósítható. Ezek egyike sem oldható meg FS9-ben, vagy ha igen akkor buggos, mint állat. Ilyen pl a Reality XP cucca. A DX10 támogatása ugyancsak nem elhagyagolható tényező egy komolyabb scenery tervezése során.
2. HD és FULL HD textúrák. Textúra kezelés (több, jobb, részletesebb textúrák tervezése lehetséges), autogen cuccok kezelése. Tízszer több, fa és épület, ami egy kanadai, vagy finnországi - de még mondhatnék példákat - scenery esetén nagyon jó ám. Hiszen a fejlesztőnek, sokkal kevesebb a munkája ezen a területen, és az így felszabadult időt, az épületek és egyébb objektumok további finomítására fordíthatja.
3. Ezerszer finomabb átmenet a különböző időjárási változások között. PL: sűrűsödő köd, szélnyírás, a szél irányának finom és hirtelen változása, stb.
4. Nem egy nagyon gyenge és szegényes táblázatból számoljuk ki a gép fizikai jellemzőit.
5. Jobb grafikus motor, self shadowing, üveg tükröződése, stb.
6. Olyan apróságokról nem beszélve, hogy a föld gömbölyű, és nem 100ezer láb a max magasság. Sokkal finomabb átmenet a napszakok között, ebből a szempontból (is) az FS9 egy vicc.
7. A jobb motor és a DX10 miatt kevesebb a programozási munka. Tesszeláció. És még sorolhatnám.
Egyébként pontosan a fentiek miatt szinte biztos, hogy a Kozma-Orosz féle új LHBP-ből már nem lesz FS9-es csak FSX-es változat.
IFly 737-ese: Weather Radar és VSU van? Nincs.
Szívesen repülném az iFly gépét, de sajnos semmilyen programot nem találtam hozzá, ami lehetővé tenné, hogy a hardwareim (MCP, FMC, rádiók) amit a CP Flightól vettem együtt működjenek vele. Ilyen problémám viszont nincs a PMDG gépeivel, amit gyakorlatilag az összes nagyobb cég (CP Flight, Engravity, CockpitSonic) maximálisan támogat. Persze klikkelgethetnék a gép pilótafülkéjében, de nekem ez már nagyon kevés.
Úgy gondolom mások a szempontjaink, de ez nem baj, szerintem ettől szép a világ.

Végezetül néhány kép az "ultrahányadék grafikájú" FSX-ből: [link]
Görgesd végig az oldalt!
Új hozzászólás Aktív témák
- Vedd szemügyre a Poco X8-akat!
- Forza sorozat (Horizon/Motorsport)
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Szeged és környéke adok-veszek-beszélgetek
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Vicces képek
- Diablo II: Classic és Resurrected
- Forza Horizon 6 - Vár ránk Japán!
- Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)
- Beleremegett Hollywood Brad Pitt és Tom Cruise AI harcába
- További aktív témák...
- iPhone 13 128Gb akku: 100%
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7500F 32/64GB RAM RTX 5060 Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! Intel Ultra 7 265KF / RTX 5070 / 32GB DDR5 / 1TB Nvme SSD
- Owl Labs Owl Bar 4K Videokonferencia Rendszer FRS100
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i7 6700 4 mag 8 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

