-
Fototrend
Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<
Új hozzászólás Aktív témák
-
#48613632
törölt tag
válasz
PhoenixSzG #70499 üzenetére
Nem ismertem, köszi
-
#48613632
törölt tag
válasz
Piftuka #70496 üzenetére
Német Amazon játszik?
Nem tudom, szállítanak e otthonra, nekem másképp mutatja, én az UK-ban élek. De általában igen. -
Gerr'y
senior tag
Sziasztok!
Beépíthető mosógépet szeretnék vásárolni. Bosch márkát néztem első sorban, azt látom hogy a teljesen beépíthetőeknek nincsen elől szösz gyűjtőjük. Alulra beépíthetőek közül kettőt találtam, aminek van ilyen funkciója. Melyiket javasolnátok inkább?
[WUU28T60BY]
vagy
[WAL28PH0BY] -
pjen
félisten
válasz
ANDROID??? #70487 üzenetére
Elég masszív fiókok, inkább erősek, mint szépek.
-
pjen
félisten
válasz
Eugene Roe #70485 üzenetére
Üresen fogyaszt a legtöbbet.
-
Eugene Roe
őstag
válasz
Hauptmann #70484 üzenetére
Nem anyagi megfontolásból, azzal tisztában vagyok, hogy, nem csak a Fidesz alatt, de még német áramárral se nagyon hozná vissza. CO2 kibocsájtás csökkentése a cél, mert árban még belefér, és a lakásban ez a legnagyobb fogyasztó az én számítógépem után.
Havi 160-170 kw/h a háztartás fogyasztása.
B vs C az 180 -> 120 / év, a D 230kw/h-ja nem is opció
havi 5kw/h csak a difi ami nem sok, de a gép titán tápegységénél is belement a +20k 3% hatásfokért.
Nevezzük hobbinak
(ha anyámhoz egyedül megyek haza 200km-re, akkor gyakran ülök vonatra is, hiába +80% utazási idő, mondjuk most már olcsóbb is
régen csak retro feeling + környezetbarát volt)
1 kétségem van, ezeket a fogyasztásokat üres hűtőre írják, ha teli van, akkor mégnagyobb a difi, vagy lecsökken?
-
Hauptmann
veterán
válasz
Eugene Roe #70481 üzenetére
Csak a kíváncsiság miatt, miért ragaszkodsz a B kategóriához? A C, vagy a D miért nem jó? Én most rendeltem hűtőt, D kategóriás Liebherrt, annyival nagyobb pl. a C kartgória felára, hogy nem éri meg, kb. soha nem hozza be az áramszámlában.
-
pjen
félisten
válasz
ANDROID??? #70463 üzenetére
Neiem van egy gorenje, kb fél éves. Eddig jó, csendes.
-
-
farkas-j
őstag
válasz
OPiiPO #70467 üzenetére
Persze leírtam mert nem kaptam választ, és azóta is furdal a kíváncsiság, hogy mi lehet az a nagyszerű, lenyűgöző mosási tudomány, amire más gépek nem képesek.
Ha pl. tőlem megkérdezed, hogy mitől jobb egy OLED TV mint egy LED-es, én korrektül megindokolom neked. Valami ilyesmit vártam volna. -
farkas-j
őstag
válasz
7Heads Drago #70233 üzenetére
Csak most reagálok, mert majd 3 hétig nem olvastam a fórumot.
Most tényleg, miből ered az a nagy áll leesés? Hogyan mos másképpen?
"A páromnak leesett az álla hogy így is lehet mosni, pedig a családon belül már látott jó pár márkát és használta is őket, de egyik gyártó sincs vele egy ligában."
Én halom ill. alig hallom amikor az inverteres motoros mosógépünk mos, és a korábbihoz képest tényleg nagyon leesett az állam. (Egyébként soha nem bántotta foszlatta egy mosógépünkben sem a dob a ruhákat, és gondolom vagyunk még így egy páran.)
De ezeket mosáskor mivel dobja még meg a Miele amitől leesik a párod álla?
Konkrét példa, hogy amikor a 3D LG LED TV-nket lecseréltem LG C1 OLED-re, na akkor volt a családban áll leesés, mert ott markáns volt a különbség képminőségben, ott nem kellett magyarázgatni a családtagoknak, hogy az újTV miben jobb, mert mindenki látta. De ugyanez miben jelentkezik a Miele mosógépnél mosáskor? Egyébként nem vitatom, a Miele tartósságát, csak nem értem ezt: "...leesett az álla hogy így is lehet mosni..." -
ANDROID???
addikt
Sziasztok!
Fagyasztószekrényt tudnátok ajánlani?
Zanussi, Electrolux, Aeg, Indesit, Beko, melyik az erősen kerülendő, esetleg valami bevált?160L legalább kellene, láda nem játszik, sok helyet foglal.
Javaslatok?
Indesitet néztem 130K (Euronics), Aeg, Electroluxot..
Nem tudom melyikben van értelme golndolkodni. -
finest
addikt
Sziasztok!
Hűtőt akar vetetni az asszony, Bosch fangirl, kinézte a KGN39vlct -t, ami kb. 300k, de látom, h 200k -ért van kgn39vleb. Gondolom az előbbi inverteres, mert 164kWh az éves fogyasztása, az olcsóbbnak 238kWh. Elég rég óta a feleségem , szóval, nem biztos, h a hűtőjére akarom költeni a különbözetet. Meg tudtok győzni a drágábbról?
Szerintetek kgn39vleb, vagy KGN39vlct? -
HKorn
veterán
Roidmi akkus porszívókhoz ahogy nézem inkább csak puha hengert adnak, ami ha jól tudom, inkább csak kemény padlóra való és nem szőnyegre. Tuti semennyire nem használható szőnyegen a plüss kefe? Kezdhet azzal az ember, hogy vesz még hozzá egy másik hengert is?
Ez esetleg jó lehet X20-hoz is? [link]
-
bbdzyx
senior tag
Beépíthető hűtőgépeknél a fix és csúszó zsanéros megoldások mit jelentenek a gyakorlatban?
-
szotyika77
aktív tag
Köszönöm mindenkinek a segítséget, átbeszéljük a kritériumokat és a lehetőségeket.
-
anrab
addikt
válasz
szotyika77 #70451 üzenetére
Pedig az a link a jó. Tedd fel mégegyszer direktbe a kérdést silent77-nek. Nekem is ő segített. Ráadásul folyamatosan rakja ki a kuponos árakat.
Amit rigel írt az teljesen helytálló. -
rígel
őstag
válasz
szotyika77 #70451 üzenetére
Szia,
a felsorolásodban a küszöb és a "felmosás" jelenti a problémát. Illetve a kerethez túlzott elvárások társulnak. Nem lehetetlenek, de csak külföldi beszerzéssel, ott is csak valami akciót elcsípve.
Utóbbinál azért használtam idézőjelet, mert egy ilyen készülék ezen funkcióját inkább nedves portörlésnek nevezném. Erre felesleges spendírozni még magasabb árkategóriában is.
A küszöb téma is kérdéses. Mekkorák? A legjobbak is kb 2 cm-es küszöböt tudnak megmászni. Erre figyelni kell. Ha magasabbak, akkor rakosgatni kell majd.
Hozzávenném szempontnak hogy mindenképp lézeres navigációs legyen, bár ekkora keretbe itthoni vásárlással nem hiszem hogy belefér. Esetleg ha valami brutális akció van. Szerintem botorság kizárni a külföldi beszerzés lehetőségét. -
pjen
félisten
válasz
szotyika77 #70451 üzenetére
Szerintem először az árat kéne átméretezni.
-
BBéci
legenda
válasz
szotyika77 #70451 üzenetére
Fáradj át ide: [link]!
-
szotyika77
aktív tag
Sziasztok!
Robotporszívót szeretnénk venni anyósoméknak, és az alábbi kritériumokkal keresünk robotporszívót:
- csak új, itthon beszerezhető terméket szeretnénk.
- a lakás mérete 80nm,
- köszöb van,
- felmosásra/ feltörlésre alkalmas legyen a csempével ellátott területen,
- háziállatunk nincsen,
- burkolatok: rövid szőrű szőnyegek, padlószőnyeg és csempe.
- stabil, megbízható készülék
- felhasználóbarát kezelhetőség, telefonról vagy távirányítóról lehessen irányítani,
- árban max 60-70 ezer Ft.Előre is köszönöm a segítségeket!
-
Elemental
addikt
válasz
Hauptmann #70437 üzenetére
Mi a L7FNE48S-t vettük két hónapja (190k volt akkor.). A gőzt soha nem használtuk. Lényegében mindent a cottons programmal mosunk, csak az idő, hő és centri, amit változtatni szoktunk.
Ez made in Italy. -
#48613632
törölt tag
válasz
BB9000 #70444 üzenetére
A Boschon is van vízszint szabályzásra lehetőség.
Srácok, a youtube teli van hasznos videókkal, miért nem használjátok?
Azt is tudom, hogy jórészt angolul, de ha valaki végképp elakad az angollal, akkor ott a text to speech funkció, ami tulajdopnképpen a beszédet szöveggé alakítja, ezt meg automatikusan lehet magyarra fordítani.
Klikk a "feliratok" gombra a jobb alsó sarokban, ekkor kiírja, hogy angol (automatikusan létrehozott)
kattints a beállításokért, majd fogaskerék, feliratok, klikk az angol (automatikusan létrehozott)
majd automatikus fordítás, legördülőből kiválasztani a magyart, és tádáááremélem tudtam segíteni
-
BB9000
senior tag
válasz
ribarszki #70441 üzenetére
Az én Bosch gépem képes arra, hogy fokozatmentesen befogadjon annyi vizet, amennyit beleöntök.
Minden mosásnál megvárom, amíg feltölti magát annyira, amennyire ő gondolja, majd kb 8-9 liter vizet még ráöntök. Ekkor éri el a dobban a vízszint az általam jónak tartott szintet. (ajtónyílás alja felett 4-5 cm) A mosás így lesz hatékony. Ha nem öntöm bele azt a plusz vizet, akkor szinte szárazon pörgeti a ruhákat végig. Szárazon meg nem lehet kimosni a ruhákból a koszt!
Egyébiránt a Bosch mosógépen is van plusz víz opció, de az olyan bénán működik, hogy a mosási ciklus legvégén engedi hozzá a plusz vizet, közvetlen az ürítés előtt. Na az tényleg pazarlás, ezért nem használom. Egyébként ő is kb 8-9 litert enged bele pluszban. -
-
#48613632
törölt tag
válasz
ribarszki #70441 üzenetére
Meg pici barkácsolással bármely egyéb mosógép. A vizszintszabályzó az Indesiteknél felül van, közvetlen a fedlap alatt, és csavarral szabályozható.
Egyszerű, mint a faék, de kis kézügyességgel, és némi fantáziával, akár egy lyukon keresztül, akár a szerkezetet a gépen kívülre szerelve, mi is szabályozhatjuk a vízmennyiséget bármilyen mosógépen.
Tudom, ez gányolásnak minősül, meg garivesztéssel jár, de akinek fontos, és nincs pénze Mielére, azért annak sem kell lemondania erről a ficsörről így nevezhetjük akár "lifehacknak" is.
Így néz ki egy mosógép vízszintszabályzó, hogy tudjuk mit keressünk.
Ezzel a művelettel szabályozhatjuk a víz dobba töltött mennyiségét.Ha valakinek van erre affinitása, pár forintos művelettel improveolhatja a gépe tudását. Kis 3D printelt házikóval akár kivülre is vezethetjük.
-
ribarszki
őstag
válasz
phr3ak #70438 üzenetére
Az összes programhoz tudsz extraként plusz vizet hozzáadni 3 fokozatban. Nem extra öblítés, nem külön skincare/baby/allergy stb. program az teljesen más... Plusz vízszint a mosáshoz és az öblítéshez. Mert a jó mosáshoz nem A+++++ enegiacímke kell, hanem víz.. Átnyálazva a kézikönyveket, egyedül a Miele tudja ezt.
-
ribarszki
őstag
Nem egyről beszélünk. Minden gépen van olyan program ami több vízzel mos. A te LG gépeden ez a Skín Care program, ami - 64 liter vízzel mos. Ez egy külön program, nem egy extra lehetőség víz hozzáadására... Ha vegyes, szintetikus, vagy pamut programon akarsz mosni, ahhoz nem tudsz extra vizet adni..
-
rígel
őstag
válasz
Hauptmann #70434 üzenetére
Amikor vettük, anyagminőségben is volt különbség a 7-es javára. Most nem tudom mi a helyzet, de nem hiszem hogy egy fősorozattal feljebb, egy plusz funció legyen csak a különbség. Ha tényleg csak annyi, és az árak között szignifikáns a különbség, azt mondom nem éri meg. Inkább ilyen parasztvakító funkciónak érzem, bár biztos van olyan élethelyzet, mikor jól jöhet. Nekem nem hiányozna.
-
simico
aktív tag
válasz
Dinter #70363 üzenetére
Hűtőt nyitott ajtóval be lehet forgatni kisebb ajtókereten is. Nálunk a költöztetők a hetvenvalahány centis nagy LG hűtőt nyitott ajtóval éppcsak be tudták forgatni a kamra 60 centis ajtónyílásán. Elöltöltős mosógép már nehezebb ügy, ott az ajtót és hátul a csöveket védő túlnyúlást eleve nem is számolják bele a mélységbe a megadott méreteknél... le kell mérni a kiszenelt gépet boltban, hátha van olyan mérete amivel megdöntve / elforgatva be lehet vinni a kereten.
-
-
FerNandor
őstag
Sziasztok,
új konyha miatt új eszközöket kell vennünk.
Indukciós beépített főzőlap 70-100 ezer
Beépített sütő 150 alatt (légkeverés, grill, jó lenne minél magasabb hőfok)
Elszívó [link] kivezetve
Mosogatógép, Boscht gondoltam [link]Az ikeás eszközök ár/érték arányban milyenek? Én szeretem az ikeát, mert minőségben egész jó és eddig mindig szuperül kezelték a panaszt úgy, hogy messze vagyunk tőle és az 5 év garancia sem elhanyagolható. Mik a vélemények?
-
válasz
Hauptmann #70417 üzenetére
én is a 7es sorozatot nézegetem. l7fre48s-t. kb 1.5 hónapja volt 200 alatt is, most vágom hogy megint beessen akörülre
nekem nincs szárítóm, de nem tudom, hogy mennyire lenne használva a gőzös része, meg mennyit ér. itt valaki írta hogy használja, van aki nem. lehet nekem is elég lenne egy l6, de nem tudok dönteni.
-
lcee79
addikt
Hi!
Rendeltem egy hűtőt amit vízvezetékre lehet/kell kötni...
Kell?Ezt amúgy nem is figyeltem a rendelésnél.
Persze azt láttam, hogy van jégadagoló, meg víz
Na az lenne a kérdésem, attól akinek van ilyen, hogy ezt rendesen a mosogató alá a vízcsapra kell kötni?
Mert már eleve a mosogatógép meg a vízcsap oda van kötve, még be kell kötnöm egy 3.at valahogy??Köszi.
-
M3aN
senior tag
Sziasztok!
Az alábbi vezetéknélküli porszívóval van bárkinek tapasztalata?
https://www.philips.hu/c-p/XC8045_01/8000-series-vezetek-nelkueli-nyeles-porszivo -
Hauptmann
veterán
Hát, úgy néz ki, egyszerre ömlik a fos, új hűtőt kellett nemrég rendelnem, majd jön a kiszemelt Liebherr kb. két hét múlva. Ma meg elkezdett szórakozni a mosógépem (kb. 10 eves Whirlpool, kiszolgálta magát, egy szavam nem lehet rá, nehezen, többszöri nekifutásra szívja ki a vizet).
Mivel a szárítógépem AEG, így adja magát, hogy a mosgépnek is annak kéne lennie. és akkor mehet rá a keret, és a tetejére a szárító. csomó hely felszabadul a mosókonyhában.
A kérdésem az lenne, hogy a 7000-res sorozatú (L7) AEG-eknél a gőzfunkciót nem üti a szárítógép megléte? Egyáltalán hasznos, vagy csak propduma? Mert ha amúgy jó a 7000-res sorozat, akkor azt választom, de ha semmi pluszt nem ad a gőzfunkción kívül a 6-oshoz, akkor maradok a 6-osnál.
-
Gabesz87
veterán
Tudnátok ajánlani valami jó teljesítményű elektromos rezsót? Lekvár főzéssel próbálkoznank, de nem szeretnénk szanaszét fröcsogtetni a konyhát.
-
pit stop
addikt
[Sony SRSNB10B.CE7] UCS 42.900 HUF
Év elején volt utoljára ennyi, most 50k-tól indul
#akció ÚCS -
Dinter
addikt
5-6 éves mosógépet merjek venni, vagy akkor inkább már pár ezerrel többért kicsit újabbat?
Új hozzászólás Aktív témák
Háztartási kis- és nagygépek topikja!
● hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót!
● hirdetni a Hardveraprón lehet, a topikban nem!
● a javításra és jótállásra vonatkozó új szabályozást az összefoglalóban találod!
-----------------------------------------
> KÉSZÜLÉK TAPASZTALATOK <
-----------------------------------------
> ALKATRÉSZ BOLTOK <
-----------------------------------------
Kapcsolódó PH! fórum témák
● asztalos topik
● elektromos kéziszerszámok topik
● klíma topik
● kávé topik
● automata kávégépek
● lakásfelújító, szerelő topik
● led világítás a lakásban topik
● légtisztító topik
● mosógép topik
● okos otthon / smart home topik
● robotporszívók topik
Kapcsolódó blogbejegyzések
- Tudástár Vezeték nélküli porszívók - alapok
- Tudástár Amit a robotporszívókról tudni érdemes
- Tudástár Hogyan válasszunk porszívót?
- Tudástár Mi mennyi áramot fogyaszt?
- Azonnali notebookos kérdések órája
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- SD-kártyát vennél? Ezért ne csak a GB-ot nézd! – Tech Percek #9
- Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) / Counter-Strike 2 (CS2)
- PlayStation 5
- E-roller topik
- Okos Otthon / Smart Home
- Melyik tápegységet vegyem?
- Motoros topic
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- További aktív témák...
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7700X 32/64GB RAM RTX 5070Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy S25, Samsung Galaxy S25 Plus, Samsung Galaxy S25 Ultra
- BESZÁMÍTÁS! ASRock B550M R7 5700X 32GB DDR4 512GB SSD RTX 3070 OC 8GB NZXT H400 fekete Enermax 750W
- Telefon felvásárlás!! Xiaomi Redmi Note 10, Xiaomi Redmi Note 10s, Xiaomi Redmi Note 10 Pro
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i9 9900K 8 mag 16 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest