-
Fototrend
Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
Dare2Live
#114767
üzenetére
Keress rá, hetenként téma. De lásd kivel van dolgod: porciózd szét 250g-onként simítózáras zacsiba (vagy régi megmaradt szelepzáras kv zacsiba plusz simítósba, ez a jobb megoldás) és rakd sima hűtőbe. Ha kinyitod, mindig nyomd ki belőle a levegőt amennyire lehet és minél rövidebben érintkezzék a levegővel.
-
soldier2
őstag
válasz
Dare2Live
#89060
üzenetére
Szoktak,deén pl nem kaptam. Kezdetben jó volt anélkül is, aztán ahogy elkezdtük használni kifogytunk a fokozatokból. A szerviz nem postázza, bekellett fáradni érte (szerencsére egyik kollégának útba esik), de semmi különleges nem volt bennük, tuti kapsz egy csavarboltban fillérekért ha megvan a méret.
Bencenick: Brikkába én sem grammozok, Mini mill-el őrlök "szemre" és eléggé konzisztens a végeredmény (többnyire Paljoc kávéival). Gondom akkor volt, amikor túl finomra őröltem, és körben eljött a kávé mellett a víz. Volt, hogy a kávét át sem áztatta. Próbálj kicsit durvábbra őrölni, hátha segít. Az őrleményt a nagyobb darabok miatt érezheted most is durvának, de ha sok benne a porszerű szemcse akkor okozhat problémát).
konzumpro: nálam a HG-1 alufóliával van tuningolva, a Hariohoz lehet elég a celux is
-
Tomi_Sci
őstag
válasz
Dare2Live
#88805
üzenetére
Flairhez kell egy vízmelegítő is, ha a PID-es gépekhez hasonlítod, akkor oda is már egy hőmérős illik, ami nem két fillér

Amúgy a Mazzer hatalmas előnye számomra hogy halkabb. Ha reggel hatkor szeretnél csinálni egy presszót a Graeffel a családi konyhában, na hát másnap már nem fogsz
-
Bazsee71
őstag
válasz
Dare2Live
#88746
üzenetére
Pedig a kés élettartamát megadják, legalábbis az ipari őrlőknél. 500 kg-mal és napi 3 kávéval számolva 25 év. De szerintem a Graef kését sem 2-3 év elkoptatni, a tippem az lenne, hogy túléli a motort.
Kell keresni egy kávézót, ahol SJ-t használnak, és kóstolni egy kávét. Az ízbeli differencia is csak részben szubjektív.mismis: Itt nem olvastam még olyat, hogy a kés kopása miatt kellett volna utánállítani az őrlőt. Eleve ezt miből állapítja meg valaki? A kávé, környezeti paraméterek sokkal jobban elviszik. Nem a bejáratással kevered? Az minden késnél fennáll, kell 5-10 kg mire beáll "üzemi" állapotra (kivéve, ha a gyártó ezt elvégzi).
-
vicces1
aktív tag
válasz
Dare2Live
#88746
üzenetére
10ezer adagot Ti nem fogtok leőrölni sem a Graef-al se semmivel, (kb. soha) de nem is ez a lényeg. (Ha csak nem eladásra
)Amíg nem az lesz a lényeg, hogy esetleg ízben kiérezzetek különbséget, addig otthonra bőven Graef.
Mikor bemelegedtek vagy jön a "kell a plusz" de ez majd a hardcore része lesz, akkor úgyis jön a késztetés!
Szerintem kurva jó a Graef, nem is értem mitől, mert az a táncoló felső kés elég röhejes, mégis alig csinál egyenetlent és port.
Még a világos, kényes kávékhoz is be lehet lőni a többi tényező finomításával.
Alátétekkel sokáig lehet állítgatni.-Ha lottón nyersz, akkor meg nem Mazzer és egy Graef-ot meg fölösleges eladni, mert nem az a 20ezer fog hiányozni. (azzal együtt, hogy mindkettőt használom)
-
mismis
csendes újonc
válasz
Dare2Live
#88746
üzenetére
A vendéglátós nagygépek késeinek élettartamára kb. 500 kg kávét mondanak a gyártók (pl. cunill tauro).
Itt olyan történeteket olvasok, hogy otthoni körülmények között a Graef őrlési finomságát már pár hónap után is folyamatosan korrigálni kell a gép elhasználódásának függvényében. -
mismis
csendes újonc
válasz
Dare2Live
#88741
üzenetére
Én nem tudom. De itt azt mondják, hogy igen. Én hajlanék már Graefra, de vele kapcsolatban is bizonytalan vagyok abban, hogy mi történik, amikor már nem őröl olyan finoman, kést vagy őrlőtestet kell cserélni? Illetve csak a 702-nél van valami alátétezési lehetőség is, ami a 800, 900 modelleknél már nincs?
A Graefhoz egy kés 17 ezer, a Macaphoz meg 4e.
Új hozzászólás Aktív témák

A topikban szabad hirdetni ezen szabályokkal.
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 10400F 16/32/64GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Apple iPhone 13 Pro Max /128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia / Akku:83%
- BESZÁMÍTÁS! 1TB Samsung 870 EVO 2,5" SATA SSD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- AKCIÓS ! MacBook Pro 16" M1 Pro 32GB RAM 1TB SSD! 1 év garancia!
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 128GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4567
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

