Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz dgyuri0123 #5212 üzenetére

    "én hoztam el az utolsót...elvileg."

    Lesz ott még a pult alatt a banán és a kivehető ajtós turmix mellett.

  • migabi24

    nagyúr

    válasz dgyuri0123 #5228 üzenetére

    Én örömmel olvasom az ilyen beszámolókat és várom a folytatás :C :R

  • dgyuri0123

    nagyúr

    válasz dgyuri0123 #5230 üzenetére

    Erről jut eszembe.. Itt van pl. a Bluesound N2i, (vagy bármilyen hasonló elven működő hálózati lejátszó), ami ma remek választás...lehet. Mi lesz majd 4-5 év múlva? Az akkori legújabb androidok fogják kezelni/látni az N2i-t? Aki erre most legyint, persze megteheti, mert lehet, úgyis eladja addigra, de gondoljatok bele, hősünk eladja 4 éves korában az N2i-t, amit a boldog új tulajdonos esetleg nem fog tudni beüzemelni sem, mert esetleg nem lesz hozzá működő márkaspecifikus távirányító app, ami fontos, mert sok beállítást kizárólag gyári app-al lehet megtenni, különben kuka az egész.. Ez már nem az a helyzet, mikor valaki megvesz egy 20 éves erősítőt, összedugja amivel kell és szól. Ezek a android (iphone) vezérlésű eszközök 4-5 évesen még vígan működnének, de mivel nincs kijelzőjük, nincs fizikai távvezérlőjük, később komoly gondok lehetnek a működtetésével. A Google magasról tojik rá, kinek mennyire fáj, hogy nem tudja használni a lejátszóját. Ebből azt következtettem ki
    (én :) ), hogy hosszútávon, egy saját kijelzős, fizikai távirányítós hálózati lejátszó mennyivel jövő biztosabb, mert akár internet nélkül is használható, mint pl. egy CD lejátszó.. Vagy marad a számítógépes vonal, de az sem "habos torta Pelikán" elvtárs... hiszen tudjuk. Megint csak hangosan gondolkodtam, bocs..

    "csak a zene van"

  • alphamooncam

    őstag

    válasz dgyuri0123 #5231 üzenetére

    Vagy olyan forrás, ami webes felületről vezérelhető Volumio Rpi, Daphile x86. Ezek jövőbizosak szvsz.

    Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz dgyuri0123 #5228 üzenetére

    "Bocs, ha közben untattam volna a nagyérdeműt a saját vackaim vesézgetése közben."

    A nagyérdeműt az ilyen mondatok untatják. Tessék leszokni róluk. (Meg idevágó tartalmak offba teszegetéséről is.)

  • #71562240

    törölt tag

    válasz dgyuri0123 #5231 üzenetére

    A Node2i típusú készülékeket gyártók saját maguk gondoskodnak róla, hogy legyen távirányító. Nem a Google gondoskodik róla, hanem a készülék gyártója. Az persze igaz, hogy fene tudja, hány évig. Na de ez igaz lehet Pio N70A távirányítójára is: elveszted, elromlik, meddig lesz pótalkatrész? Szóval nem biztos, hogy a szoftveres-mobilos távirányítóknak rövidebb lesz az életciklusa, mint a dedikált fizikai távirányítóké. A problémafelvetés mindenképpen érdekes, fene tudja, hogy alakul (lásd még univerzális távirányítók, lásd még, az infravörös porttal bíró mobilomban levő általános Xiaomi távirányító vagy száz tévémárkához elő van készítve, és olyanokhoz is találhatok vele módszert, amikhez nincs előkészítve).
    Szerintem mindkét módszernél az lesz a döntő, hogy adott cég él-e még húsz-harminc-negyven év múlva - de ha nem él, akkor is kielégítheti "utángyártó" cég az igényeket, tehát az igazán lényeges, hogy adott készülékkel kapcsolatosan mekkora lesz az igény húsz-harminc-negyven év múlva.
    No és igen, tudnak-e ezek a készülékek oldtimerré válni?

  • #07400704

    törölt tag

    válasz dgyuri0123 #5238 üzenetére

    Ha még nem próbáltad ezt az appot, próbáld ki, ez [link] megy 10-es droidon is, igaz azt írja, hogy 30-as piora való, de ez ne zavarjon, egy próbát megér, nálam kapásból jó lett, persze ok. hogy az enyém újabb típus, de isten tudja, talán felismeri a tied is.

  • Polllen

    nagyúr

    válasz dgyuri0123 #5238 üzenetére

    "A Pioneernak mi ráhatása van arra, hogy az 5 évvel ezelőtti app-ját egyszerűen ignorálták a Play áruházból."

    Annyi köze van hozzá, hogy van néhány követelménye annak, hogy az áruházban lehessen az appjuk. Ha ennek nem felel meg, akkor repül. Ez a szoftverfejlesztő felelőssége.

    Magyarul valamit frissíteni kellene az appon, hogy maradhasson, de a Pio nem foglalkozik vele. Amúgy biztos, hogy nem a Pio hívta vissza?

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • #71562240

    törölt tag

    válasz dgyuri0123 #5238 üzenetére

    "de gondolom a gyártók zöme nem fizet azért, hogy 4-6 éve eladott holmijaik app-ja továbbra is kompatibilis legyen egy éppen aktuális android rendszeren."
    Na de nem is a Google-nek kell törődnie ezzel, hanem a gyártónak. A gyártó (A készüléket gyártó gyártó a saját appjait és/vagy az általános lejátszószoftvereket gyártó gyártó az általánaos appjait!)aktualizálja, kompatilbilizálja az appjait. iOS-re is. HMS-re is. Satöbbi. Vagy webes felületen.

    "A Pioneernak mi ráhatása van arra, hogy az 5 évvel ezelőtti app-ját egyszerűen ignorálták a Play áruházból."
    Lásd mint fent. És iOS-re is. HMS-re is. Satöbbi. Vagy webes felületen.

    "Ergo, sehogy sem éred el, mert fel sem kínálja, csak az aktuálisan futó termékek app-jait."
    Miért kínálna fel a Google elavult, nem frissített, nem kompatibilizált appokat? És az iOS. És a HMS. Satöbbi. A gyártón verd le, ha nem aktualizálja, nem kombatibilizálja a régebbi termékek appjait az új operációs rendszerekre. Erről beszélek. Hogy jön ide a Google illetékessége?

    A gyártó gondoskodik, a gyártó felelőssége, hogy adekvát felületeken legyen a készülékekhez távirányító. A Node2i esetében a Bluesound gondoskodik évtizedek múlva is arról, hogy évtizedek múlva is rendelkezésre álljon a szoftveres távirányító az akkori felületeken. Hasonképpen a hardveres távirányítóhoz, aminek pedig a fizikai gyártásáról és tartalékkészletezéséről gondoskodik.

    "kis cégek nem fogják évtizedekig életben tartani az app-jukat, mert nincs az a pénz, ami elég lenne hozzá."
    Lásd mint fent. Nem pénzért életbentartani fogják az elavult készülék elavult appját az elavult Androidon és az elavult Playen, hanem aktualizálják, kompatibilizálják az appjukat az elavult készülékeikhez az éppen aktuális felületekre. Lesz Android harminc év múlva? Google, Apple, iOS, HMS és a töbi lesz harminc év múlva? Érdektelen! Valamilyen felület lesz, amire odateszik a gyártók az appjuk aktuális, kompatibils verzióját. A Node2i esetében ez a Bluesound és az általános szoftvergyártók feladata, ugyanúgy, mint fizikai távirányítók esetében az olyannal dolgozó gyártóké és az általános távirányítókat gyártóké. Hogy jön ide például(!) a Google azon természetes működése, hogy nem tárol a végtelenségig végtelenül elavult appokat? Miért tenné? Miért akarnánk, hogy ezt tegye? Miért éppen a Google tegye ezt? Lesz Google harminc-negyven év múlva? Érdektelen. Ha sok Node2i használó lesz még negyven év múlva, akkor a Bluesound és/vagy az általános távirányítószoftver-gyártók gondoskodnak a sok felhasználó igényeinek a kielégítéséről. Ha csak egyedül hárásó dédunokája fogja akarni még akkortájt is használni a Node2i-t, akkor neki valószínűleg pechje lesz, vigye a MÉH-be az elavult készüléket. Ha még százan, kétszázan fogják használni, akkor nekik negyven év múlva is fog a Bluesound vagy általános távirányítószoftver-gyártók vagy Karib-térségi kisjaguár, közép-afrikai, kisoroszlán országok garázscégei biztosítani szoftveres távirányítási lehetőséget mobilkommunikációs eszközről (ami akkortájt netán a fejünkbe beleépített mini kvantumszámítógép lesz gondolat- és hangvezérléssel). Nem a Google illetékessége.

    Szerk.: Lásd, már most is istennyila is fejleszt ezerféle platformra a Node2i vagy a Pio N70A típusú készülékekre szoftveres távirányítókat, nem csak a gyártók. Igények függvénye - persze mindig változik, hogy adott termék szempontjából éppen kínálati vagy keresleti piac van.

    [ Szerkesztve ]

  • Panthera

    őstag

    válasz dgyuri0123 #5231 üzenetére

    Az alkalmazás és távirányító problémánál van nagyobb gond is (ha tudod mit keresel, be lehet szerezni régebbi alkalmazásokat illetve tanítható távok is léteznek - jó, lehet kompromisszummal).

    Még nagyobb szívás, amikor egy pár éves modell alól egyszerűen kihúzzák pl. a YouTube és zenei stream támogatást. Láttam az utóbbi időben több ilyet. Ezzel már nehéz mit kezdeni.

    Sajnos egy ideje minden fajta eszköznél arra kell berendezkedni, hogy vársz a frissítéssel (amíg mások letesztelik) vagy pedig adott legyen a visszalépés lehetősége.

  • Panthera

    őstag

    válasz dgyuri0123 #5246 üzenetére

    Pl. a Mede8er médialejatszókkal is eljátszották ezt.

    Piacgazdaság... Dobd ki és vegyél újat.

    [ Szerkesztve ]

  • Polllen

    nagyúr

    válasz dgyuri0123 #5244 üzenetére

    Szoftveres. Ha az OS fejlesztője ki- vagy bevezet egy funkciót és az appod emiatt nem lesz kompatibilis, akkor át kell írnod azt vagy nem maradhat. (Ez lehet egyszerű meg nagyon komplex probléma is egy fejlesztőnek.)

    Ez nem szoftverfejlesztő - OS gyártó közötti anyagi kérdés, hanem szoftver fejlesztési. Egy szoftvert illik támogatni egy ideig.

    Pl. youtube app. A yotube úgy dönt, hogy formátumot vagy API-t vált. A szoftver fejlesztőjének a dolga ilyenkor frissíteni a programját, hogy tovább működjön. A legtöbben, ahogy az itteni példák is mutatják, egyszerűen lelövik, mert nem akarnak költeni rá. Már eladták, csak az újat fejlesztik.

    Nem mondom azt, hogy a Google vagy az Apple egy jajdejó cég, de a szoftver támogatás a szoftver fejlesztő feladata. Az első két cég a keretet adja, ami ha megváltozik, alkalmazkodni kell vagy nem lesz app.

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz dgyuri0123 #5246 üzenetére

    Milyen tv ?
    (Android tv-t egyetlen gyártó tud normálisan: Philips).

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz dgyuri0123 #5354 üzenetére

    Végülis igen, ha azonnal kijön, nem is vaktesztel az ember.

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz dgyuri0123 #5356 üzenetére

    Nüanszokra jó, az egyértelmûen ordító eltérésekre szerintem (is) felesleges. Ami egyértelmû, az az. :D

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Mathiask

    senior tag

    válasz dgyuri0123 #5356 üzenetére

    A hifiben vakteszt változatlanul arra való szerintem, hogy arra a kérdésre feleljen van-e érdemi különbség, nem arra melyik a jobb.

  • Mathiask

    senior tag

    válasz dgyuri0123 #5360 üzenetére

    "Ergo, a minőségi különbség a lényeg, nem az hogy "más", mert az nem visz előre..."
    Hát ezt azért nem mondanám. Ha vakteszt nélkül azt mondom kategóriákkal jobb lett, de vakteszttel még a különbség tényét se lehet biztonsággal megmondani, akkor annyival beljebb vagyunk hogy tudjuk fizikailag azért mégse ugrottunk akkorát, mégse biztos hogy ez a változás sokat visz előre, lehet más irányba, hatékonyabb irányba indulni esetleg az adott erőforrásokból.

    [ Szerkesztve ]

  • bta1

    őstag

    válasz dgyuri0123 #5368 üzenetére

    A "mi értelme" kérdés a való életben túl sokszor működik így:

    "Egyik változatban van értelme zenét hallgatni, a másikban pedig nincs."

    Szinte biztos vagyok benne, hogy a változás ott és akkor vakon is kimutatható lett volna, csak "túl kicsi"... és így már valóban nem érdemes "hajszolni"? Ezen múlna? Mutasson valaki hasonlóan olcsó készülékcserét, vagy hifis kánon által elfogadott kiegészítőt, mellyel ekkora változást lehet előidézni, és már nyitom is a pénztárcát.

    A valószínűleg (alapvetően) fiziológiai úton ható dolgoknál szerintem éppen a "mértéket" illetően kellene óvatosan fogalmazni. Egyik szobában, egyik láncban ég és föld, ,míg máshol, másik személynél nem sokat változtat. Okoskodással megjósolni sem lehet, így nem marad más, mint a próba. (Semmit sem kötelező kipróbálni, de ha fillérekbe (sem) kerül, akkor miért utasítanánk el?)

  • bta1

    őstag

    válasz dgyuri0123 #5371 üzenetére

    Nyilván nem valami hasznos tevékenység olyan "ezotériára" sok időt szakítani, amelyre hosszabban, alaposabban fülelnünk kell, hogy biztosak lehessünk a dolgunkban. Másutt viszont talán éppen a nálunk haszontalannak bizonyult trükk vagy "ezoterikus" kiegészítő hoz vitán felül jelentős változást...

  • Mathiask

    senior tag

    válasz dgyuri0123 #5390 üzenetére

    "A placebo azoké, akiknek nincs fogalma, vagy tapasztalata azzal kapcsolatban, hogy mikor szól jól egy rendszer."

    Szerintem erősen alá vannak becsülve a placebo és az egyéb emberi agy működéséből fakadó jelenségek. Olvastam régebben néhány cikket hogy mennyire képes torzítani az agy a fizikai valóságot. És hát az érzékelésünk közel sem olyan megbízható mint azt gondoljuk. Iszonyatosan befolyásolható. Szóval szerintem az egy tévút ha úgy gondolunk pl a hallásunkra(fül+agy) mint egy műszerre ami mindig rendelkezésre áll és ugyanarra a bemenetre ugyanazt az eredményt kapjuk. Persze lehet mondani hogy ez csak rám vonatkozik és minden "rendes hifista" ki tudja ezt küszöbölni és egyszerűen gondol egyet és onnantól nem hat rá semmi csak a fizikai hang, csak hát ez nem ilyen egyszerű. Én úgy gondolom ez sokkal inkább minden emberre vonatkozó tulajdonság, nem egyedi "defekt".
    Volt már nem egyszer olyan hogy hoztak át magabiztosan ezt azt és hallgattuk minden kötöttség nélkül(tehát nem vakteszt) és hát a magában teljesen biztos látogató mondta hogy "ez aztán jó gyors basszus, meg éles magas, cseréd csak ki a másikra", "fúú hát ez meg de elkent, meg puha, lassú, cseréld csak vissza", "na igen, ez az, mondtam hogy ez mennyivel jobb". Csak hát a cserék nem történtek meg. Szóval én nem tudok feltétlenül hinni abban hogy bárki is teljesen függetleníteni tudja magát ezektől a dolgoktól. És szerintem a legtöbb vakteszt elleni érv is a túlzott magabiztosságból fakad, mert hát "én hallom amúgy", tehát nem lehet mással a baj csak a vakteszttel, mert hát rám biztos nem hat semmi.
    És szerintem itt van a vakteszt jelentősége. Azért kell, hogy az ember megismerje magát. Nem arra kell feltétlen hogy jobbat válasszunk, hanem hogy ismerjük a korlátainkat. Pár "sikertelen" vakteszt és egyből óvatosabban fogalmaz az ember és másként értékeli az "ég és föld" tapasztalásokat és mások véleményét. Sokkal elfogadóbb lesz az ember mások véleményével és saját korlátaival.

  • liszi70

    nagyúr

    válasz dgyuri0123 #5396 üzenetére

    "Vaktesztelünk valamit, miközben ahány ember, annyi ízlés?"

    Mi köze a vaktesztnek az ízléshez, pláne mások ízléséhez? :F

    "sok minden befolyásolhatja az éppen aktuális meghallgatást, legyen az fizikai, szellemi, vagy "szervi" eredetű..."

    Igen, és még befolyásolhatja a tesztelendő komponensek ára, kinézete, színe, anyaga, márkája, az addig hallott vélemények, előítéletek, az esetlegesen belefektetett munka mennyisége, stb. stb. stb. stb. Amiről te nem tudsz, hiszen tudat alatt működik. Az elképzelhető, hogy nem mindenkire hat egyformán, de szerintem senki sem tudja teljesen kiköszöbölni, még a legtapasztaltabbak sem. :)

    [ Szerkesztve ]

  • liszi70

    nagyúr

    válasz dgyuri0123 #5402 üzenetére

    "Aki szereti kínozni magát, hát tegye.."

    Erről van szó, maradhatunk is ennyiben. Te kínzásnak fogod fel, meg ahogy írtad is, nem akarsz áthívni senkit ezért. Oké, senki sem gondolta komolyan, hogy téged meg tud győzni, csak ne próbáld bizonygatni, hogy nincs értelme általában véve a vaktesztnek, hiszen igen sokan (köztük sok hifista is) érzi, tudja, hogy nagyon is van értelme. :)

    (#5403) bta1

    "Dehogy értékel másként, lásd az italos vaktesztpéldát."

    Az italos vaktesztpéldád pont annyira szól a vakteszt mellett, mint amennyire te ellene szántad.

    [ Szerkesztve ]

  • bta1

    őstag

    válasz dgyuri0123 #5409 üzenetére

    A kezdők legnagyobb félreértése abban áll, hogy egy idő után már nem nagyon tesztelgetünk a szó hagyományos értelmében. Minek? Egyszerűen zenét hallgatunk (hosszú távú próba, ellenpróba) és több-kevesebb idő után kialakul, hogy miben nyomja rá (kevésbé) a bélyegét a cserélt eszköz a hangzásra. Hosszabb távon statisztikailag kiegyenlítődik minden műszkeptikus oldalról idecitált műprobléma...

  • liszi70

    nagyúr

    válasz dgyuri0123 #5409 üzenetére

    "barátokkal összejönni nem baj, de ne vegyük már komolyan mások véleményét, ha az a vélemény nem releváns..."

    Hagyd már ezeket a barátokat, meg a haveri csoportos tesztek idecitálását. :D Nem ez a lényeg. Egy segítővel, sőt egyedül is lehet hasznos vakteszteket végezni, ahol rádöbbensz arra, hogy az érzékelésünk mennyire csalóka tud lenni. Fontos tapasztalat. És azt is hagyjuk, hogy kinek mi a véleménye, a vakteszt nem mások, hanem önmagad miatt hasznos! :)

    "Mondhatnék ezerféle példát arra, hogy mikor "szoktak" az emberek vaktesztelni"

    Olyankor szoktak az emberek vaktesztelni, amikor tisztában vannak az emberi érzékszervek korlátaival, a pszichés hatások jelentőségével, és egészséges mértékűre zsugorodott az önbizalmuk és tévedhetetlenség-tudatuk. :)

    [ Szerkesztve ]

  • liszi70

    nagyúr

    válasz dgyuri0123 #5453 üzenetére

    Szerintem fontos az értékítélet megfogalmazásának nagyságrendje, a megfogalmazás mikéntje. Az "ég és föld", a "drámai", a "kategóriaugrás", meg egy csomó hifi-megfogalmazás szerintem nagyon sokszor nem azt a mértéket fedi le, amit a szavak "közmegegyezésileg" jelentenek. De mivel valójában tök szubjektív fogalmak ezek, és behatárolhatatlan, ki milyen mértéket ért alatta, így hidd el, sehová sem vezet, ha ezt tovább ragozzuk. :)

    "sajnálhatod, hogy kimaradsz ilyen tapasztalásokból"

    Egyrészt nem maradok ki, másrészt te is sajnálhatod, hogy kimaradsz olyan hihetetlenül érdekes élményekből, amikor egy "ég és föld"-ről kiderül, hogy a saját tudatod tett hozzá a legtöbbet a tapasztaláshoz, nem pedig electrotechnikai tárgyak. Nekem ezek meghatározó élmények voltak. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Dorian

    félisten

    válasz dgyuri0123 #5456 üzenetére

    Ja, nőből 3 fajta van. ;]

    Èn most a függöny hatását várom amit a nappali - ètkező közè teszek fel, hogy az onnan visszaverődő magasakat megfogja. Sokat, de minimum mèrhető hatást várok tőle.

    [ Szerkesztve ]

    Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

  • migabi24

    nagyúr

    válasz dgyuri0123 #5458 üzenetére

    Szerintem egy próbát megérhet, jobb a jel/zaj arány meg magasabb a kimenő jel is ha jól tudom.

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz dgyuri0123 #5458 üzenetére

    RCA Line-Out jelszint általában 2V-ig megy peak-to-peak, XLR pedig 4V-ig.

    Az ilyen gyors átalakítók/adapterek az XLR 1-es és 3-as lábát kötik az RCA árnyékoláshoz (inverz jelet és földet) és a 2-est, ami a normál jel, az RCA melegpontjára. Ekkor viszont még az átalakítás után kapott jelszint XLR szabvány szerinti 4V lesz és ügyelni kell arra, hogy a fogadó eszköz oldalán az inputot ne vezérelje túl a magas beérkezô jelszint. Ezt próbával, füleléssel hallani lehet, ha így lenne, enyhe torzítás, vagy laposabb, olyan másmilyen hangzás lesz. De ez nagyon implementáció függô, mit bír egy bemenet, tönkretenni nem fogod, sok eszköz - pont ASR méréseibôl derül ki - nem hozzák a névlegesen elvárt jelszinteket néha RCA-n, néha XLR-en, néha egyiken sem. (Nem jellemzô, de elôfordul, ezért is tesztelik ezt is).

    Szóval ha engem kérdezel, XLR -> RCA mûködhet, de erôsen implementáció függô, hoz-e és mennyit.

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • fehér_ember

    addikt

    válasz dgyuri0123 #5479 üzenetére

    Nekem már az elején is kijöttek olyan dolgok hogy milyen IC vagy hangfalkábelt használok vagy mit teszek az állványos doboz alá ... stb. Szóval ha van ingerenciája ezekhez, akkor nyugodtan hallgatózhat.
    Persze egyetértek hogy jobb rendszeren a kisebb különbségek is jobban észrevehetőek lehetnek. De az meg már nem biztos hogy mindenkinek fontos (lehet hogy nekünk se ;]).
    Amúgy én sem sokat hasonlítgatok, meg túl nagy kedvem nincs is hozzá, persze néha muszáj, mert dönteni kell.

    [ Szerkesztve ]

  • p76

    senior tag

    válasz dgyuri0123 #5479 üzenetére

    Attól vakteszt hogy az erősítő távirányítóján megnyomom egyszerre a cd és usb gombot. Ez kiválóan működik mert olyan fele-fele arányban kapcsol a cd-re vagy usb-re.
    És dupla vakteszt mert nincs segítő aki titokban a bal szemével kacsint ha cd és a jobbal ha usb :D

    A fejhallgató erősítő tesztnél meg venni kell 2 toldó kábelt, azokat megkeverve lehet beléjük dugni a fejhallgató kábelét.

    Egyébként a tesztem nem arról szól hogy most végre kiderül van e különbség 2 DAC között globálisan és mindenkire érvényesen.
    Hanem ebben a rendszerben lenne-e értelme venni egy másik delta-sigma DAC-ot.

    [ Szerkesztve ]

  • #10726912

    törölt tag

    válasz dgyuri0123 #5479 üzenetére

    És ezt már hányszor elmondtam egyébként...amire Te is utaltál :) Nem mindegy, milyen rendszeren próbál az ember alátétet, kábelt meghallgatni.
    Van ugyebár egy teoriám, miszerint egy rendszer minnél tisztább hangú eszközökből van össze rakva (azaz gyári, tuningmentes állapotban is legyen szúrós-kásás hang mentes, zavarmentes), s ehhez kell egy minimum tudású (nem árú!) kábel, hogy az ember meg tudja hallani a homokkő, gránit, keményfa alátátek hatását a hangdobozai alatt...volt, mikor azt kaptam meg, hogy ami ilyen érzékeny rendszer, az hibás, túlérzékecs (wtf :F ), ezt egy jó rendszerben meg se hallod...hát ja, ami küzd a rossz, belépő szintű gyártás hibáival, meg az alap alkatrészekkel megszórt dobozokkal, ott a konyhaszekrényen is jó a hangdoboz, nem kell annak állvány...Az ár más kérdés, egy polcsugárzó rendszert (vagy állványos dobozost) fel lehet épiteni 6 számjeggyel is, csak ügyesen kell keresni a megoldásokat.

  • bta1

    őstag

    válasz dgyuri0123 #5453 üzenetére

    A zenét hallgató ember nem tudja kontrollálni az érzéseit, de nem is akarja. És csak az a valóság számít, amit így él meg.

  • fehér_ember

    addikt

    válasz dgyuri0123 #5599 üzenetére

    Jó dobozt venni nem is olyan egyszerű, főleg ha nem tudunk rá eleget szánni.

  • #07400704

    törölt tag

    válasz dgyuri0123 #5601 üzenetére

    Csak helyeselni tudom :R

    Én most pl. a passzív bejáratást követem..., áramtalanítva vannak a készülékek, már vagy 2 hete, így minden dallam újként fog hatni rám, ha bekapcsolom egyszer :DD

    [ Szerkesztve ]

  • #10726912

    törölt tag

    válasz dgyuri0123 #5603 üzenetére

    Jó doboz..? Minden relativ..
    Ami van nekem, azt tapaizo utálja. :D Harasonál is hallgattuk, ott még nem volt a Scan Speak elengedve, le volt fojtva...tapaizonál meg mégannyira meg volt fogva a doboz...
    jó doboz? Használtan 77 ezer volt, most végeztem a tuninggal, a hangszóró készlete ennek a doboznak a Canton középkategóriájában is megtalálható, a Scan Speak magas pedig milliós dobozokban...A hangváltó tuning mostani szintje pedig nem akarok tippelgetni, hog milyen árcimkéjű dobozokban (azaz milyen ÉRTÉKŰ, mert ez a lényeges, nem az ár) található meg...Jó doboz? Nem, nem kell másikat vennem, meg kell hallgatnod, aztán jelentheted ki, hogy másikat kell vennem...bármikor szivesen látlak...jó doboz? Megvan...Háráso hallotta, TMP-s Gál Tomi hallotta, szerintük Jó doboz...magasat keveselték, kapott, feljebb lett bőven engedve :) Jó doboz megvan. Hallgasd meg :)

  • ozzy711

    őstag

    válasz dgyuri0123 #5605 üzenetére

    A gyári megoldásokban mindig ott rejlik az a probléma, hogy nem a te akusztikai környezetedhez készült, így biztosan nem hozza az a szintet, amit a mérnökök "előállítottak".
    Tigris gyakorlatilag megalkotott egy saját ízlésnek maximálisan megfelelő dobozt, míg te kénytelen vagy a gyári megoldást elfogadni ( amit persze belenyúlással lehetne korrigálni, de akkor eladhatatlanná válna egy szint után, amit nem tudom, hogy bevállalnál-e?

    Én annak idején 20 éve ha nem is a Grande Utopia, de az eggyel alatta lévő széria hangszórókészletéből ( kb. 300 k. volt akkor ) építettem egy dobozt, ami messze nem exkluzív kinézetű, de azóta sem érzek késztetést a lecserélésére.
    Mindenkinek mások a prioritások, ebben ez a szép. :)

  • migabi24

    nagyúr

    válasz dgyuri0123 #5607 üzenetére

    Szerintem Tigris van olyan elvetemült, hogy bármikor odapakolná a dobozait a ProAc mellé :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • ozzy711

    őstag

    válasz dgyuri0123 #5607 üzenetére

    Egy szóval sem mondtam semmit ( főleg nem rosszat ) a ProAc-ról, csak azt, hogy nem a te akusztikai környezetedhez készült, ( mint ahogy egyetlen gyári doboz sem ) amiben gondolom egyet értünk.
    Tigris viszont korrigált ( hogy megérte-e neki ekkorra "lendülettel" tenni az más kérdés, szerinte igen és ez a fontos). A hifiben elkap néha a lendület ezt te is tudod és akkor nincs megállás. :))

    Egyébként én is azok közé tartozom ez gondolom látszik, hogy nem voltam megelégedve az "elérhető" gyári megoldásokkal, így készítettem magamnak, de a te álláspontodat is maximálisan megértem.

    A többi már "filozófiai" kérdés. :R

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz dgyuri0123 #5614 üzenetére

    Pont a napokban ment arról egy jó kis szóváltás DIY fórumon, hogy a DIY és a gyári között semmi különbség nincs. Mondhatjuk úgy is, hogy amit a boltban megveszel, az sorozatgyártott DIY termékek tömkelege, melyekre rátette a kezét pont ennek az átka is: az olcsóságra törekvés, a kompromisszumos megoldásokra törekvés, az agyonvédelem, előírásoknak megfelelés, ki tudja még mi minden, nem beszélve az éktelen versenyről, ha csak megnézel egy átlag házimozi erősítő piacot. Azon erősítők első prototípusait sem direkt csinálták gyenge hangúra, bár még az is lehet, és aztán a tényleges, minőségi kreálmányokat, ahol ügyelve van szépen mindarra, amitől audiofil-nek nevezhető egy erősítő, pozicionálva van a top ligába, mert azért lássuk be, megélni is meg kell.

    Ha most ezt a kis füles erősítőt kéne másnak megcsinálnom, bekerülési költség jelen formában egy százas + munkadíj és ha gondja van vele, 1 évig ingyen szervizelem. És innen ha a kedves vevőnek van igénye komolyabb alkatrészekre, csak azt tudom mondani, mint az ANT-os emberke a honlapon, hogy igen, lőhetünk AN ezüstben úszó ellenállásokra, ezüst kábelekre, és még lehetne menni sokáig, tehát mondhatok félmilliót is ugyanerre és szólni fog úgy, mint az állat.

    De én másnak nem építek, így fentebbi bekezdés okafogyottá vált máris. Azaz ez sem igaz így ebben a formában, de ilyen téren Dyscus fórumtárs mögött járok, egyelőre még én magam tesztelgetem, nemhogy odaadjam másnak fülelésre, bár majd eljön ez is egyszer.

    Hidd el, hogy rengeteg minden túl van misztifikálva az audio világban. Ha egy tisztességes DIY termék ugyanannyiba kerül, mint félmilkós polcrol leemelt társa ? - A DIY mióta szólt a pénzről ? És ezt mindkét irányba lehet érteni. Van, aki olcsósít és nagyot akar dobni, fogva egy Ongaku kapcsrajzot, hogy majd ő megszakérti, összerakja. Hidd el, nem lesz Ongaku hangzása, egyetérthetünk, de NAGYON közel fog járni hozzá, csak lehet, a nüanszok hiányozni fognak belőle. Épp ezért nincs eszem ágában sem megépíteni, utánépíteni, mert ezek is mind részleteiben, mind egészében nézendő dolgok. Ha egy Ongakuhoz hozzátartozik x típusú és fajta és módon megcsinál kimenő, X márkájú és fajtájú cső, ellenállás, kondi, poti, elrendezés, sasszi, satöbbi, minden mindennel összefüggően, akkor AZ lesz az Ongaku-hang, nem pedig az utánzat-Ongaku. De ha nagyon ügyes az illető, építhet még jobbat is, ezt se a fizika, se semmi nem tiltja neki.

    Aki építeni akar, csinálja azt, amit én: kezdjen el elektronikát tanulni, én IT-s vagyok, nem villamosmérnök, mégis összeraktam, van az embernek mindig segítsége, mentora, akárkije, aki fogja a kezét a gyereknek, ha pedig nincs, javaslom Fülöp Atya mondatait, miszerint "Aki keres, talál" :K

    És balgaság lenne azt hinni, hogy milliós cuccok jól szólnak, mert ugyanúgy, ugyanakkorát szórnak ők is, mint a 100-ezer körüli társaik.

    Ha összerakom a nagy hifimet, csak hangfallal (doboz + hangszórók) leszek másfél milliónál, hozzá egy marék Hypex, meg pár DIY hibrid, összeadom, már egy jobbféle autó kijön belőle.

    És lehet szar lesz, lehet jó lesz. A DIY egy út, nem pedig cél, hogy elértem, és megállok, és kijelentem nagy melldöngetve, hogy ez így jobb, úgy jobb, amúgy jobb annál.

    Én legalábbis sosem állítottam ilyet, a saját eszközöm hangját jellemzem, és fogom a jövőben is, anélkül, hogy szembe állítanám bármivel is. Nem mondom, hogy rosszabb, hogy jobb, semmi ilyet, és ha akar az ember építeni, ennek az örömét, a varázsát átélni, az utat, hogy képes volt valami "bonyolultat" létrehozni (később nem is tűnik annak, csak egyeinte), ez pótolhatatlan, ezért vannak a kőgazdagok is kiégve (kevés kivétellel), mert bármit megkaphatnak, meg is kapják, kielégítve az igény, cél elérve, jöhet a következő hegycsúcs, de ennek meg mi értelme ? Olyan ez, mint a hegymászás, fontosabb még mindig az út, mint az, hogy mikor felérsz, átélj egy X mp-ig tartó kis örömöt, elégedettséget, aztán elkezdjen az agyrágó bogár megint mocorogni a fejedben és nézegeted jobbról-balról, hogyan lehetne MÉG MÉG MÉG MÉG MÉG - szebb, jobb, satöbbi. Ez meg már erősen filozófiába megy át, lehetne jönni ezo-val, Buddha-val, Osho-val, akárkikkel, ezer név van, akik mind-mind ugyanazt mondják, az út fontosabb és az abban lelt öröm, mint a végcél. Nem mintha nem lehetne egy ilyen hangot sokáig élvezni, de ha tudod, mit hova kell hogy kötni, mire figyelj, mit mivel párosíts és nem egyből hegyeket akarsz megdönteni, csak szolídan indulsz kicsiben, akkor sikerélmény sikerélmény hátán, a fejlődés egyes állomásainál is.

    Mint például egy kis fejes erősítő, ahol nincs kimenőtrafó bonyodalom, megbocsájtó a kapcsolás, a csöveken kívül az össz alkatrész igénye elfér a markodban, van vagy 6 ellenállás, stb. Én az egyszerű dolgok híve vagyok, nem kell túlbonyizni a dolgokat, szerényen indulva sokkal többre viszi az ember magához képest is + nincs arca kifele, ami esetleg szúrhatja mások szemét, hanem csak szimplán az építés öröme van, és mikor 20 év múlva elko cserénél felnyitod már őszülő hajjal mutogatva unokádnak a kis csodát, visszajönnek az emlékek azonnal, ahogy meglátod a dátummal ellátott aláírásod a doboz alján.

    Ezek olyan dolgok, apró nüanszok, amiket egyetlen milkós cucc sem pótol, nem mintha fülhallgató erősítőben milkó szintekre kéne menni (mert továbbra sem szobahifiről beszélünk). De a DIY-nak adjuk meg azt a tiszteletet, hogy az összes nagy feltaláló, kapcsolás-kitaláló ember és nagy koponya DIY-er volt egytől egyig, ami tudást és tapasztalatot aztán sorozatgyártásba ültettek át, és akkor itt jön az, hogy verseny, marketing felülírja néha a szakmai szempontokat és mindaz a kurvulás, meg túlmisztifikálása a dolgoknak, meg logo, márkanév, akármi, ami felfűzve az amúgy okos és ügyes DIY-er emberre, aki a céget alapította, máris milkós ligába katapultál valamit. Amit amúgy tényleg összehozol egy százasból, most maradva továbbra is füles erősítő négytriódás ligában.

    Tudod, kik szokták megérzésem szerint a DIY-t leszólni, vagy húzni a szájukat rá ? Akiknek lövése sincs arról, mi történik, csak meg tudják fizetni a dolgokat és véletlen sem szeretnék, ha egy saját bolti eszköze közelébe felérne bármilyen DIY cucc, mert az azért tudna fájni sokaknak. Amolyan arconcsapás, hogy bakker, igen, a szomszéd Vérpistike összekeccsölt valamit a garázsban talált marék rézdrótból és lezenéli a kétszázezres motyót.

    Hát ilyenre már láttam példát, de én a magaméról sosem nyilatkozom úgy, hogy "ez hányszázezrest" zenél, mert sem hivalkodó nem vagyok, se nem pénzben mérjük a zenei minőséget. Kell egy erős szinthez egy kis beugró, de onnantól már nagyon csodák nincsenek.

    És ha szobahifi, a szobaakusztikával ismétlem, nem tudsz mit kezdeni. Az AN-es fiúk sem, meg senki sem, ha tök direkt-analógban marad az ember. Ezt vagy addig forgatod-mákolgatod, mérés és DSP hiányában, amíg be nem adja, amikor pedig beadja végre, az össz transzparenciát kezded értékelni, hogy jajdedjólszól, de annak köze nincs ahhoz, hogy hogy zenél, amikor egy félmilkós stúdió monitor hangfalpárnak hiányzik zenében az "alja" és még sorolhatnám a bakihegyeket. Ettől még van olyan gyártó és termék, amit nagyon is tudok értékelni, mert tisztességes cuccokat alkotnak, de nem kéne nonstop pálcát törni afelett, hogy a DIY vs. gyári és melyik a jobb és melyik a fehér és fekete, mert nem erről szól a történet.

    Ha tanulni szeretnél, a helyedben ráírnék priviben Dyscus-ra, megegyeznétek és indulhat a menet, akár online, akár nem. Én egyedül rágtam át a dolgok alapjain magam, netes video-k után, utána pedig a tőlem külön élő apám segített, ő már túl van egy marék csövesen, néha agyára mentem az sms-ekkel, email-ekkel, de helyre teszi az embert. Meg kell tanulni az alapokat, mi mire való, passzív elemekkel kezdeni, ügyelve határértékekre, tűrésre, és tudni kell elképzelni az áramot, mint vizet, nekem legalábbis sokat segített a legelején megfogni, mi is ez az egész, víz, slag, nyomás, áramlás, aztán jöhetnek a csövek, diódák, és különféle tranyók, kisjelű, nagyjelű, ilyen FET, olyan FET, satöbbi, aztán lehet nézni egy alap kapcsolást, egy egyszerű fesz stabi mondjuk, és leesik az embernek hamar, mi mit csinál, utána mehet egy egyszerű erősítő kapcsrajz fele, szépen átbeszélve a "tanárral", mentorral, mi mire való és mit csinál, szóval jól meg kell alapozni a dolgot. Ez nem legó, itt ha félrenyúlsz, agyoncsaphat, szóval tudni kell ügyelni a biztonságra is, potenciálokat, szigeteléseket, tűréshatárokat figyelembe véve, alap anyagismeret, satöbbi. Ez most soknak hangzik, de van egy nagyonjó tematikája az egésznek, és nem kell lineáris szűrőket meg minden fiszfasz rádiótechnikát kitanulni ahhoz, hogy egy egyszerű, túlzás nélkül piszok jó hangú dobozt összerakjon az ember. Van pár kész kapcsolási trükk, amit nem kell már felfedezni újra, mert mások kikaparták előttünk a dió belét, így simán csak tanuló-követő módba beállíva nagyon baba dolgokat lehet alkotni. Csak nem kell félni tőle. El kell kezdeni. Bele kell állni és gyá, gyerünk. És nem kell türelmetlenkedni, mert gyorsan összenézel egy 100uF/450V-os kondit egy 6800/16V-ossal és ha benézed, hamar felszáll a füst...

    Kezdő létemre nálam még nem szállt fel a füst, meg lettek mondva a védelmi alapok, 1A lomha olvadóbiztiből elfogyasztottam kettőt, az is azért, mert a toroid nagy indulóárama a limit környékén volt a többi fogyasztóval, pufferkondival, mindennel együtt neki, 2A-es lomhával hibátlan. Tudni kell, mikor húzd ki forrasztás közben a földből, mert a páka hegye mondjuk érdekes dolgot tehet, ha olyan helyre nyúlsz vele (hacsak nem trafóleválasztott, de az enyém spec nem), ilyesmik. Szóval az alapokat meg kell tanulni és nagyon fejben tartani, ez agyalós, gondolkodós egy kezdőnek, de gazdagon megjutalmaz, ha jól csinálja az ember. És alkatrész van, pénztárca kell csak hozzá. Esetemben trafó 35 volt, ALPS poti 5k, egyből 40 és még csak nézek előre, hogy kéne sasszi, kéne árnyékolt kábel, kéne nyomógomb, igényes kapcsoló, biztosítékház, egy marék apró kis pittyputty, és egy jó erős alap ahhoz, hogy hogyan szoktak mérnökök, vagy igényesebb DIY-erek szerelni, hogy az az életedet se veszélyeztesse, meg még korrekt is legyen áram/zene ügyileg.

    Többet nem tudok hozzátenni, csak szerintem el kéne egyszer s mindenkorra engedni a DIY vs. bolti dolgokat, mert ad az egésznek nem csak egy rongyrázós, kereskedelmi szagot, meg tulajdonképpen szócséplés. Az egész világunk DIY, csak van, amit utána sorozatgyártanak. Benézel egy sorozatgyártó raktárába, tele PCB-kkel, amiket előreforrasztva megkap a gyártótól, benne minden kütyü, olyan amilyen, behajítják egy neki tervezett üres házba 2 perc alatt, összekötögetik és mehet isten hírével útjára. És ez a milliós ligában simán, bemegyek akárhova és kérek egy Integra brutálságot, megkapom, bebaszom a kocsiba hátra, otthon kidobozolom, leteszem a polcra, megnyomom a gombot és történik valami.

    A bolti eszközök, amikről Te beszélsz, a szappanok. Van FA, van Dove, meg vannak a kézműves-szagú még mindig gyáriak, Yves Roché és társai Arénában, "elitebb" cuccok, de ugyanúgy benne az SLS meg még egy raklap komponens, aztán átmész a "kétmilliós" ligába, Lush, már nagyon kézműves szagú, de még mindig sorozatgyártott szappanok, ez már egészen jó a bőrnek és tényleg természetesek, persze parfüm benne. Aztán hazamegyek nagyanyámék kertjébe, megtalálom a 60 évesekben főzött szappant, ami olyan bio mint az állat, de ugyanezt megtalálom a MOM Park előtt lévő zöldséges biopiacon is egy bácsikánál, mikor milyen fajta, és nem izzad büdösre valami miatt a hónaljam, pedig nem kenem ipari rákkeltő szarokkal.

    A DIY kézműves cucc. Ha sorozatgyártásba teszed, akkor lesz "bóti". Itt is széles a skála, mint a szappannál, autónál, akárminél. De ha tudod, majd nézz meg pár video-t a Pagani gyártóüzemről, a filozófiáról (ha már autó) és meglátod, milyen az, amikor a DIY elmegy hifiben mérve az 50 milkós ligába és röhögve aláz nagyonsokmindent.

    Szóval .. minden csak elhivatottság kérdése, de a vastag alapoknak meg kell lennie, én így kezdenék a DIY-hoz és az egész témához.

    Ha pedig azt mondja valaki, neki marad a bolti, nem veszi a fáradtságot, teljesen oké, én is veszek autót, nem pedig csinálok :D , de ne úgy állj hozzám és a DIY-hoz, hogy ez mindenképpen jobb, mint a bolti, mert van, amikor az, és van, amikor nem az. Mint a pálinkafőzés, természetesen mindig a kolléga, a szomszéd, a haver pálesze a legjobb, aztán 10-ből 9 olyan szar, hogy ki tudnám köpni. A nagyapám jó cefrét kutyultatottt velem kölyökkoromban a hordóban, azok az idők már elmúltak. De ha tudja az ember a titkát ... nos ... hát a DIY ilyen. Tudás nélkül nem úszod meg, a tudás pedig ha kereskedelmi forgalomba küldöd, gyorsan térülhet. Azért csak "-het", mert olyan ádáz piaci verseny van, akkora sok tereléssel és téveszmékkel, hogy nincs rá garancia, hogy életképes marad gazdaságilag is a megoldásod, akármilyen über cucc legyen, ami TÉNYLEG egy ligában van egy többmillióssal.

    Na, túl sok gondolatot hoztál elő belőlem :) A lényeg, hogy ne szapuljuk már a DIY-osokat, nem mágia ez, alapozzatok le erősen és vágjatok bele, szuperül lehet kisfesz dolgokon gyakorolni. Ez is csak egy "szakma" mint megannyi más. Pont most korona időszak alatt olvasni rengeteg cikket arról, hogy pályaváltás, változás képességének szükségessége, mindez mennyire fontos rengeteg embernél, aki elvesztette munkáját, vagy szimplán kiégés környékén van már.

    Nekem ez jelentette a kikapcsolódást, hogy keccsölök itthon, csodás meditatív tevékenység, aminek a végén akkora feeling-je van, hogy WOW. Még ha nem is tökéletes (!), mert ismétlem, nem a cél a lényeg, hanem az út maga. És odafigyelve kezdőként is lehet a cél olyan, hogy tíz ujjad megnyalod. :K

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz dgyuri0123 #5616 üzenetére

    Tanultuk a gimiben még anno, hogy a nem kommunikáció, azaz annak hiánya is kommunikáció. Olyan nincs, hogy ne kommunikálj valamit. Így hát akkor már, ha kedves akarsz lenni valakivel, nem pedig belerúgni, írj neki egy szép verset. Annak lehet jobban örül :))

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Ribi

    nagyúr

    válasz dgyuri0123 #5620 üzenetére

    "Ehhez képest a diy építők a maguk módján (tisztelet a kivételnek) mindent leszaroznak maguk körül..."
    Ez is csak egy igen durva sarkítás. :K
    Mindig jó amikor egymással megy a vita totál szélsőséges eseteket felhozva.

    [ Szerkesztve ]

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz dgyuri0123 #5620 üzenetére

    Kontextusból kiragadni mindig könnyû. Lásd a szappan. Szóval ha azt mondom, olyan gyorsan futsz, mint a ló, akkor ló vagy ?

    2. Én is élménybeszámolót hoztam, amire elkezdted a DIY-ereket behozni a képbe. Érdekes. Mintha itt nem nekem lenne bajom a másik táborral, hanem Neked. Mintha. Mert nekem eszembe nem jutott az indító hsz-emben (#5612) ekézni a túloldalt "az a baj" felütéssel, hmmmm ? Számomra nincs túloldal, egy mindenki és ugyanabba az irányba halad.

    Tudod mit látok még ? Ti vásároltok, de nem építetek.Az építô pedig mindkettôt teszi.

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • #07400704

    törölt tag

    válasz dgyuri0123 #5644 üzenetére

    Igen, tudom, ezt már beszéltük veled korábban.
    Tigrishez én is megyek, összehozzuk egy alkalmas időpontban.

Új hozzászólás Aktív témák