-
Fototrend
Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !
Új hozzászólás Aktív témák
-
kutyek
senior tag
válasz proci985 #119396 üzenetére
igen, nem akartam nagyon okoskodni, de nyilván sztereóra gondoltam elsősorban. Abban egyetértek, hogy a legfontosabb új "hullám" a multichannel, talán nemcsak mozi, de zene vonalon is.
másrészt nálam a film huszadrendű, teljesen hidegen hagy a térhatású multichannel, úgyhogy marad az uncsi egyelőre
de ha egyszer fontos lesz a házimozi, nyilván én sem úszom meg a témát... -
proci985
MODERÁTOR
válasz VoidXs #119377 üzenetére
plusz ugye itt gyakorlatilag a mikrofon es a hallgato cucca is beleszolhat
projektor topikban volt pelda, hogy valaki kepekkel probalta illusztralni az oromot, de altalaban nagyon hamar lebeszeltuk rola. meg ha a felvetelt keszito eszkoz kalibralt is, a hallgato eszkozere nincs garancia.
kutyek: pszt, nalam tavaly lett felupgradelve a main setup 7.2re. agyalok merre tovabb.
igy nagy vonalakban:
Klipsch R26F -> RP280F kifutott, RP6000 es 8000 van neha jo aron, 8as szeria kicsit necces a projektorvaszon ( ) miatt.
Klipsch R52C: elvileg van egy RP600C ami mar nem fer el, RP500Cben nem vagyok biztos. a negyhangfalas cuccok nem fernek el. (120"as vaszon ala kene beferjen a butorral, hangatereszto vaszon ebben a meretben motorosan auto arban megy)
Klipsch S14: backnak ez jo a masfel sor kozepen
Klipsch RP160M: ezek vannak surroundnak, szuperek
2* Yamaha NS-SW200: celra jok, dual subot szeretem
Yamaha AX-R840: szuper 7.2re, van ket HDMI, atmost viszont nem tud. (aztan vegiggondolom, hogy kell-e az az atmos, mi van ra egyaltalan anyag)atmossal bonyolultabb lenne a buli:
- Marantz 6015, ami nem biztos tud Auro3Dt es nincs Dirac, kb 15000 SEK, 9.2 + 2 tehat kell egy extra stereo erosito (talan)
- Marantz 7015, van Auro3d, nincs Dirac, 16000SEK, 9.2+2
- Onkyo TX-RZ50, van Dirac, 9.2+2, 18500SEK
- Denon AVC-X3800H, van Auro3d, 9.4+2, van dirac, 18500SEK
- Marantz 50, van auro3d, van dirac, 9.4+2, 22000 SEKYamaha kiesik, az A6A mar 28000SEK. covid alatt gyakorlatilag letaroltak a piacot, de kozben az Onkyo es a Marantz kijott egy ujabb, versenykepesebb szeriaval.
szoval lehet am masfele is menni .
[ Szerkesztve ]
Don't dream it, be it. // Lagom amount.
-
denesdr
addikt
Egy 2x4 csatornás dgit-in/out hangprocesszor, ha valakit érdekel ilyesmi: [link]
-
kutyek
senior tag
válasz denesdr #119393 üzenetére
sajnos késő, illetve @Dißnäëß HSZ-e is OFF-ban volt eleve
Amúgy nemcsak ez a topik maradt realista, hanem pl. a "Multimédiás / PC-s hangfalszettek" topik is, illetve biztosan továbbiak is pl. akusztika, házimozi témában, csak azokat nem ismerem (most @VoidXs által írt cáfolat miatt beleolvastam a HM-be, az is komolynak tűnik).
-
orbano
félisten
-
kutyek
senior tag
válasz Dißnäëß #119387 üzenetére
Valahol érthető. Audio playback téren mind a tudomány, mind a technika bőven meghaladta a humán korlátokat úgy, hogy 10+ éve már a kommersz, olcsó eszközökből sem lehet igazán rossz minőségűt találni (de legalábbis keresni kell). A wireless transzparencia is itt kopogtat lassan az ajtón, mi maradt még? Tkp. uncsizunk itt, vagy élcelődünk az audiofoolokon, esetleg valami izgi, de öncélú DIY projektről diskurálunk.
Ehhez képest a "nyitottabb" topikok tele vannak izgalmasnál izgalmasabb ígéretekkel, technikai megoldásokkal és mesés koncepciókkal (határt csak a pénztárca szab, ugye). Valljuk be, ez sokkal jobb alapanyag egy életreszóló hobbihoz, mint amiről itt megy a diskurzus
-
Dißnäëß
nagyúr
-
Dißnäëß
nagyúr
válasz kutyek #119384 üzenetére
Amúgy szerintem már az is nagy szó, hogy létrejött egy ilyen "tiszta" topic.
Emlékszem, hogy anno még kezdő szöcske koromban kis porbafingó senkiként mekkora lenézéseket kaptam az audiofilek krém tagjaitól.
Ha húztam a számat egy Jericho horn-os csöves Madonnára valami Kondo kábelcsodás durva DAC-ról meg ultra futóműről, akkor én éreztem magam furán. Hogy "van még mit tanulnod", meg a hallásomat fejleszteni (egy akkor első helyezett szolfézs verseny nyerteseként, abszolút hallással). De semmi gond, a szélessávú dobozra 1 hónapon belül rátette a tulaj a super tweeter-t
A másik amikor megszóltak azért, hogy kicsi a váltószűrőm a hangfalban. Néztem nagyokat, WTF, alsóhangon 500W-ot elbír, túlméretezett. Erre elkezdi, az övé oldalanként 10 kiló. Nekem kellett elnézést kérnem És az arc halál komolyan gondolta, hogy attól döglik a légy, és hogy én kis hangyaként azt sem tudom, miről beszél, azt pedig végképp még csak nem is sejtem, hogy nála így micsoda nirvana lehet
Jópár élmény determinált ilyen és hasonló bolondokkal tarkítva, mígnem "fukit" és kezdjünk mérni. Azóta béke van, lehet értelmes dolgokról beszélgetni, hogy "Nálad ez azért lehet, mert a reflexiók [...] vagy bármi hasonló, nem pedig a "nem hallottad még a Béla kókuszvazelines csodakábelét a sheavajas dugókkal" jön szembe (meg annak az árcédulája, aminek megvásárlásakor a Cofidis is nagyon örülne) ...
Kígyó vére, béka hája, pók levedlett ruhája.. kondéromban lepke sül, kívánságom teljesül !
-
VoidXs
Topikgazda
válasz Dißnäëß #119385 üzenetére
Végülis odabiggyeszthetsz egy tényszerűen korrekt felsorolást olyan eszközökről, amiknek a hangra vonatkozó hatását semmilyen tudomány nem magyarázza és semmilyen ember nem volt képes hiteles teszten bizonyítani, de a lista hosszabb lenne az összefoglaló többi részénél.
W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?
-
VoidXs
Topikgazda
válasz Dißnäëß #119381 üzenetére
Azért egy szakmai topik összefoglalójában légyszi ne tegyél róla említést, hogy egyesek szeretnek minden zenehallgatás előtt feláldozni egy kecskét, mert attól a kábelükben az ezüst arannyá változik, amitől testesebbek lesznek a magasak.
[ Szerkesztve ]
W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?
-
Dißnäëß
nagyúr
Hubazz, sziasztok, beolvastam, beolvasok: hubazz.
Az örökzöld témák. Újra és újra.Ezeket kellene össze zip-elni az összefoglalóba, ne vesszenek el hamarosan a hsz-ek között.
Hozom a listát:
- audiofil analóg kábel
- audiofil digitális kábel (opt, coax, usb)
- audiofil PC
- audiofil hálózati elosztó
- Intel vs AMD
- audiofil SSD
- audiofil CPU.
.
SegítsetekKígyó vére, béka hája, pók levedlett ruhája.. kondéromban lepke sül, kívánságom teljesül !
-
VoidXs
Topikgazda
válasz lezso6 #119379 üzenetére
Megint túl sokat vársz el. Ha ismernék olyan szinten a jelek működését, hogy tudjanak tetszőleges gerjesztésválaszokon minta alatti késleltetést mérni, majd ezzel illeszteni, nem lennének kábelesek.
W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?
-
válasz VoidXs #119377 üzenetére
Ezt a fázisproblémát szoftverben lehet javítani, nem? Szóval ez még nem para. Az viszont igen, hogy a kábelcserék között különbségek is lehetnek az akusztikai körülményekben, bár lehetségesnek tartom hogy ez minimalizálható annyira, hogy habár mérhető, de vakteszten már nem jön ki.
Thinkpad P16 eladó: 16(24) mag(szál), 96 GB RAM! | Make Asia Great Again!
-
VoidXs
Topikgazda
válasz liszi70 #119376 üzenetére
Felajánlom neki a segítségem abban, hogy tökéletesen időbe igazítom a felvételeit (minta alatti pontossággal), hogy fair foobar abx-et tudjanak belőle csinálni, de úgyis sírni fognak, hogy ezért meg azért rossz és amazért buknak el rajta.
[ Szerkesztve ]
W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?
-
proci985
MODERÁTOR
válasz lezso6 #119371 üzenetére
ja, foleg, hogy sata3 atvitelt mar nem is birta
VoidXs: az egy dolog, de mi lenne, ha meg ugy is mukodne.
van tapasztalatom hibaturo halozati programozassal, az magaban is eppen eleg bonyolult, nem kell hozza az, hogy a router talpa is beleszoljon. es akkor nem a wifi vagy a bluetooth fizikai retegerol beszelunk.
[ Szerkesztve ]
Don't dream it, be it. // Lagom amount.
-
proci985
MODERÁTOR
válasz fererencz89 #119366 üzenetére
anno tovighuzott socket775nel es multiGPUnal ez biztos volt para, nekem utobbi miatt lett kulso DACom egy ponton. viszont 15 eve is volt mar jo megoldas a DAC kiszervezesevel a gephazon kivulre.
VoidXs: audiofil CPU
meg jo, hogy a gyakorlatban nem igy mukodik, mert kb a teljes software + electric engineer + comp science vonal kollektive a hajat tepne.
[ Szerkesztve ]
Don't dream it, be it. // Lagom amount.
-
proci985
MODERÁTOR
válasz fererencz89 #119359 üzenetére
mondjuk a PC magaban lehetne faktor, tul sok a confounding variable hogy stabilan ki lehessen nyilatkoztatni mi az elteres. DA levalasztas (tap*, alaplap, videokartya VRM) szamit, SW feldolgozasra szinten (ahogy tudom itt van kulonbseg), de ugyanaz a SW es ugyanaz a kulso DAC elvileg nem terhet el ha az user nem nyult bele az audio stackbe.
ahogy nezem cserelgetik a szoftvert is, az meg azert hallhato ha EQznak is (ahogy nezem megy az is). ugy meg igazabol nem tudom min lepodunk meg, ha egyszerre legalabb harom dologba nyulnak bele amibol ketto biztosan hallhato eredmenyt ad. mas kerdes, hogy azt a kovetkeztetest nem lehet levonni.
* agyuval verebre tovabbra is egy szep seasonic vagy hasonlo mar remek, VRMnel meg HTPCbe nem szokas 400Wos videokartyat rakni, meg a CPU fazisokon 2.5Akat ateregetni.
[ Szerkesztve ]
Don't dream it, be it. // Lagom amount.
-
válasz fererencz89 #119362 üzenetére
Pfff. Hát itt elég hamar repülnének az ilyen accountok.
Thinkpad P16 eladó: 16(24) mag(szál), 96 GB RAM! | Make Asia Great Again!
-
VoidXs
Topikgazda
válasz fererencz89 #119359 üzenetére
Tetszik a legnagyobb okosok céges profilképe.
W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?
-
fererencz89
őstag
Az audiofil kommandó akcióba lépett: [link]
Ha azt tapasztalod, hogy nem kell cizellálni, bonyolítani, drágítani a helyzetet, akkor az rossz tapasztalat.Nem szotkam hibázni.
-
proci985
MODERÁTOR
válasz denesdr #119354 üzenetére
ha a keziras az analog, akkor legegyszerubben talan ugy lehetne digitalisan atvinni, hogy az ABC 46 betuje melle van meg 10 szam, plusz a specialis karakterek ( !,=-+^~.[]{}). egyszeruseg kedveert tudjuk csak ezeket megjeleniteni, 127 (2^7-1), plusz egy bit legyen a kisbetu-nagybetu ami szamoknal es spec karaktereknel ertelmezhetetlen. innentol pl az a legyen 0000 0000, az A legyen 1000 0000, b 0000 0001.
a legegyszerubb error detection az, hogy erre a 8 bitre meg kerul egy 9. ("paritasbit") aminek annyi a feladata, hogy a belso osszeg paros legyen. ez addig mukodik, amig csak egy bithiba van, paros hibanal mar nem. lehet osszegeket is szamolni, illetve vannak ennel sokkal bonyolultabb megvalositasok is. bonyolult alatt azt ertem, hogy itt a forumon nem fogjuk leirni, mert kb masodeves infos targyon kb 15 perc lenne egy eloadason vegigmenni a mukodesi elven.
ez azt is jelenti, hogy ha mondjuk 0100 0000 legyen *, 0010 0000 legyen =, 0001 0000 legyen 7. tehat egy bitflip (hibasan atvitt bit) nem feltetlenul off-by-one error lesz es a b betu, lehet a * vagy a 7 is.
namost, digitalis atvitelnel altalaban nem ennyire egyertelmu az atvitel es a modell kapcsolata: altalaban van tomorites es a dekodolas utan altalaban van egy extra "demarshalling" lepes is, ahol pl az atvitt adat objektum reszeve valik.
innentol egy nem detektalt es nem javitott bithiba jellemzoen nem azt fogja jelenteni, hogy mondjuk szaturaltabb lesz a hang, hanem azt, hogy adott frekvenciatartomanyon semmi nem tortenik, vagy sipol. vagy megszakad az atvitel.
aztan a hibakeresesen kivul meg van hibatures, meg lehet cachelni is. azt is tegyuk hozza, hogy az audiofil "aszinkron USB" windows driver standardizacio szinten nem letezik. szoval ha egy ilyen gyarto panaszkodik a jitterrol mikozben egy nem letezo eszkozillesztesi interfacerol beszel... nos akkor ok lehet tenyleg lehagytak a cachet is, mert az ugy olcsobb.
egyebkent meg egyszer, annyira nem bonyolult az egesz terulet, egy masodeves programozo siman lekodolja neked nullarol, bar az is felesleges mert van egy csomo beepitett funkcio erre.
[ Szerkesztve ]
Don't dream it, be it. // Lagom amount.
-
VoidXs
Topikgazda
válasz denesdr #119351 üzenetére
Az onnantól nem olvasható, a végeredmény hangos kattanás vagy zaj (reginam occidere ugye).
bta1: A digit audioeszköz tervezés a rendszerelmélet egyik legalacsonyabb szintű tudománya, a BME-n még informatikusok is egy félév alatt megtanulják. Ez egy igazán komplex problémához képest lényegében semmi, például az MRI is ugyanilyen elvek alapján működik, minimálisan szükséges hozzá több ismeret. Tudod, mennyit szánt rá a tanárunk? Két órát. Ide azért olyan emberek járnak, akik ennyiből megértik, audiofilnek nyilván lehet mesélni hónapokig, és úgy is oda jut csak, hogy "meh, én hallom a daganatot a tüdődben, nem kell nekem MRI".
Visszatérve ahhoz, hogy mi befolyásolja a jittert, és ebből mit tanítanak, a kettes osztályzat az, ha egyesével tudod, hogy melyik elektron mikor hol van a drótokban. Ilyen információk birtokában leszűrhető, hogy mi milyen mértékben befolyásolja a frekvenciapontosságot, vagyis milyen mértékben járul hozzá a jitterhez. Elég elképesztő kísérleteket is láttam a témában, például minden egyes drótot 10 méteresre készítve, és ott kezdett csak a GHz-es (!) jel szétesni. Az audio jitter kizárólag az órajelgenerátoron áthaladó mágneses tér által fázishibás spinre fordított atomokból adódik, ami konstans, mert a tér forrása más okból garantálva konstans.
[ Szerkesztve ]
W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?
-
bta1
őstag
válasz VoidXs #119348 üzenetére
Hogy egy konkrét alkatrészen túl mi minden befolyásolhatja a jittert, mérnököknek sem tanítják, mindenesetre én nem ismerek olyan magyar intézményt, ahol ennyire részletekbe menően oktatják a digit audioeszköz-tervezést. Viszonylag kismértékű jitter ráhatásokról beszélek, és persze szakmai körökben vitatott, hogy kihallhatók-e.
-
denesdr
addikt
-
VoidXs
Topikgazda
És hogyan hozod fázisba a végtelen lecsengésű RC köröket, nemcsak egymással, de a mikrofonnal is? Egyébként lehetséges Fourier-térben, de azon a szinten az eddigiek után nem kellene vinni a témát. Az utolsó, aki ilyennel próbálkozott, azt hitte, hogy különbséget mért, aztán kicsit más lett a vége.
[ Szerkesztve ]
W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?
-
VoidXs
Topikgazda
Ha te a kézírás olvashatóságának tényét (ami bináris) máshogy gondolod, akkor ez a vita tényleg menthetetlen. Merész dolog magadat értő olvasás hiányában magas lóra helyezni, pláne olyannal szemben, aki azokat az eszközöket tervezi, amiket ilyen "jól" ismersz.
Vajon ki tudod egyedül találni, hogy melyik konkrét áramköri elem okozza a jittert, és az miért van izolálva, vagy segítsek benne?
W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?
-
bta1
őstag
válasz VoidXs #119338 üzenetére
"amiről még mindig azt hiszed, hogy van nembináris analóg függősége"
Jól látom, olyasvalaki próbál engem oktatni a kézirás, kézírásfelismerés agyi folyamatának össze nem tettségéről, aki a mondatok, szavak elemi építőkövét, a betűt digitálisnak (számjegyesnek) hiszi? Kérdés még, hogy mit ért a költő nembinárisságon*, hiszen az audiotechnikai értelemben vett jitter nem adatváltozást okoz, hanem időelcsúszást, ami a D/A átalakításba egyfajta torzítást visz be.
* Egyes muciológus tanok szerint az idő definíciószerűen nembináris, hiszen mint az köztudott, se nem férfi, se nem nő
-
VoidXs
Topikgazda
válasz kutyek #119342 üzenetére
Ja, én csak a lejátszó és a DAC közti részt gondoltam (ahol a kábeles vudu zajlik), nem a totál eredeti jelet. Az már eszközkorrelációs kérdéskör.
bta1: Egyáltalán nem nagy munka minden befolyásoló ponton megmérni, 10 perces munka, és az eszközpark a rendelkezésedre áll (mikrofon és line in). Mind elektronikusan, mind akusztikusan mérve bizonyított, hogy semmiféle különbség nincs, természetesen megfelelő mérésekkel. Erre mondja az audiofil, hogy ő olyat is hall, ami nem mérhető, na erre a baromságra való a vakteszt, amiből (szintén ezernyi példa okán) tudjuk, hogy ami nem mérhető, az nem is hallható, csak sajnos vannak, akik azt hiszik, hogy a fülük jobb, mint egy erre készült eszköz.
W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?
-
bta1
őstag
válasz VoidXs #119336 üzenetére
Dehogy várok. Ha egy különbség meglétét / nemlétét szeretném eldönteni, akkor megpróbálom megpróbálom azt a dolgot összehasonlítani, amiről az állítás szól. Mivel az az akusztikus hanghullám lenne, a megfelelő pontosság érdekében muszáj viszamenni legalább a hangszóró és a teljesítményerősítő mögé.
Még hátrébb, a digitális jelfeldolgozásban méricskélni logikusnak tűnhet, cserébe viszont a lehető legtávolabb kerülünk az eredeti állítástól. Legyen az eredmény pozitív vagy negatív, a belőle levont következtetéssel szemben komoly szakmai kétségeket lehet megfogalmazni... van ennek a játéknak értelme?
-
VoidXs
Topikgazda
Egyáltalán nem összetett rendszerekről szól, honnan veszed ezt? Egy konkrét adatátviteli példa volt, ennél izoláltabb hasonlat nem lehet. Valaki küld (ír) egy egyféleképp értelmezhető dolgot, a másik vagy tudja olvasni, vagy a közelében sem. Ez tökéletes analógiája a digitális adatátvitelnek, amiről még mindig azt hiszed, hogy van nembináris analóg függősége (nincs) vagy bármilyen mellékhatása (nincs).
[ Szerkesztve ]
W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?
-
VoidXs
Topikgazda
Szóval mérést vársz, miután viszont rájössz, hogy azok téged cáfolnak, már odébb akarod tenni a célt? Sebaj, előbb-utóbb el fog fogyni a kábeles hülyeségek alól a talaj, majd csak eljutunk odáig. Az analóg jelek összehasonlítása azért nem perdöntő, mert a túloldalon fogadott jel az, ami számít. Ha akarod, konkrétan a DATA+ pinre ráköthetsz az USB mellé egy audio jelet, bármilyet, meg se fog neki kottyanni. Amit írtam neked, az nem feltételezés, hanem szakmai tény. Máshogy egyszerűen nem működne ez a rendszer, ez a specifikáció része, nem építheted másképp.
[ Szerkesztve ]
W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?
-
VoidXs
Topikgazda
A komparátoros mintavételezés ténye. Innen a világon semmi nem jut el a DAC-hoz, hiszen ennél az 1 bites ADC-nél megáll ez a jel, a DAC már más tápról és bufferből dolgozik. A kimenet és a digitális átvitelre használt analóg jel galvanikusan el van választva, és mindezt tökéletesen bizonyítja, hogy soha nem volt semmi olyan mérés, amin látszott volna digitális kábelnek bármilyen hatása bármilyen ponton.
#119331: A gépnek aztán mindegy, vagy tudja "stabilizálni", vagy nem, és emiatt teljesen megőrül.
[ Szerkesztve ]
W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?
-
bta1
őstag
válasz VoidXs #119325 üzenetére
Érdeklődni szeretnék, hogy konkrétan melyik "helyes" ismeret zárja ki az elektroakusztikán (részben) kívüleső hatásmechanizmus lehetőségét?
A jelátvitel pontossága nyilvánvalóan a D/A átalakitót is magában foglaló rendszer analóg jelére értendő, és hát vizsgálni is azt érdemes, hiszen működő rendszerben annak van köze a hallottakhoz. Abszolút pontosságról analóg bemenőjel hiányában nem beszélhetünk, egy összehasonlító mérés viszont minden további nélkül végrehajtható. A gyakorlatban kivitelezhető vaktesztekkel szemben ez egy objektív, reprodukálható, bizonyításra alkalmas módszer. (Ha valamilyen fétis okán ragaszkodunk a digitális részhez, akkor a D/A előtti jelfolyam jitterét érdemes..)
-
VoidXs
Topikgazda
válasz liszi70 #119328 üzenetére
Nem lehet belekötni, mert teljesen igaz, ettől még minden aranyfülű megpróbálja. Abban is nagyon jó hasonlat, hogy amíg egy picit rondán írsz, még ki lehet találni, de ha nagyon, már nem, innentől semmi nem lesz a "jelből".
W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?
-
nagyúr
válasz lezso6 #119326 üzenetére
"A digitális átvitel lényegének szemléltetésére szvsz a legjobb példa a kézírás. Ahány ember, annyi kézírás, de ha ugyanazt írják le, akkor az ugyanazt jelenti, hiába különbözik külalak. Ha pedig valaki rondán vagy elír valamit az egyből felismerhető, s nem az történik, hogy más értelme lesz a mondatoknak."
Biztos, hogy mint minden példa, ez is sántít valahol meg bele lehet kötni, de ez baromi jó. Sok-sok év alatt még egyszer sem találkoztam ezzel a hasonlattal. Tetszik!Szerintem.
-
válasz VoidXs #119325 üzenetére
A digitális átvitel lényegének szemléltetésére szvsz a legjobb példa a kézírás. Ahány ember, annyi kézírás, de ha ugyanazt írják le, akkor az ugyanazt jelenti, hiába különbözik külalak. Ha pedig valaki rondán vagy elír valamit az egyből felismerhető, s nem az történik, hogy más értelme lesz a mondatoknak.
Thinkpad P16 eladó: 16(24) mag(szál), 96 GB RAM! | Make Asia Great Again!
-
VoidXs
Topikgazda
Ezt a jelenséget helyes ismeretek alapján jól sorolta be. Miután te jelátviteli pontosságról beszélsz, ami egy nem létező fogalom, valószínűleg nem tudod, hogy a digitális vagy működik, vagy nem (kattog/durván zajos), középút pedig gyakorlatilag nem is létezhet, legyen az analóg jel bármilyen pontatlan. Tessék, tanulj egy kicsit.
Ezek után már csak azért csinálunk vaktesztet, hogy a kábeles nagyokosok is megértsék, hogy digitális kábel soha nem fog változást okozni, amit pedig hallanak, az az elméjük játéka.
[ Szerkesztve ]
W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?
-
bta1
őstag
válasz orbano #119280 üzenetére
"tipikus mellébeszélés"
Tipikus mellébeszélésnek én azt látom, ha valaki egy jelenség fogalmát –előre eldöntve– az elektroakusztika tárgykörébe (jelátvitel) sorolja, és az összekötőkábel jelátviteli pontosságra gyakorolt hatásának műszeres vizsgálata helyett vaktesztet szeretne látni...
-
BIGi75
senior tag
PC->Külső hangkártya->végfok összeállításban a hangszórómembrántól pár cm-re hallok folyamatos enyhe "fffffffffffffffffffffffffffffff" zúgást. Hallgatói pozícióig nem jut el nagy hangerőn sem (akkor 15-20cmről észlelhető, de ilyen hangerőn már szerintem pukkanna a KEF ha jelet kap) úgyhogy annyira nem izgat fel, de: Ez az rca kábelek minősége miatt lehet, vagy rámférne vmi tápszűrő vagy egyéb kütyü? Végfok mellett NAS, alatta router ha ez számít, egyszerű 10-15e ft-os túlfeszvédős elosztók.
-
Dißnäëß
nagyúr
válasz BIGi75 #119303 üzenetére
Asus VivoMini-vel volt többel is dolgom, meg Gigabyte Brix-ekkel. Jópofák ezek mind. Az MSI vonalat nem néztem.
Egy dolog foglalkoztat mindig, az említett konverziók-korrekciók bekapcsolása utáni CPU leterheltség. Ha úgy 70-80% körül megáll, ok, ha nem, karcsú.
De nem mindenki konvertál DSD-re (sôt), szóval az esetek 99%-ában valóban jó választások ezek a low-power passzív minigépek.
Kígyó vére, béka hája, pók levedlett ruhája.. kondéromban lepke sül, kívánságom teljesül !
-
fererencz89
őstag
Eddig úgy néz ki, működik a mini PC a streamer helyett. A hanggal, zajmentességgel is maximálisan elégedett vagyok. Szobakorrekció később. Köszönöm az eddigi segítséget is!
Nem szotkam hibázni.
-
Dißnäëß
nagyúr
válasz tranceplanet #119315 üzenetére
Daphile-ja van vkinek innen ?
Érdekelne hardware méretezés szempontból, hogy
- DRC
- EQ
- High quality audio resampling including PCM to DSD conversionmellett mekkora a CPU kihasználtság. Fôleg ha utóbbi van aktiválva. Roon-ban ez elkezdi nyúzni a CPU-t, egy Celeroncs megreccsenne alatta már DSD128-nál is.
Kígyó vére, béka hája, pók levedlett ruhája.. kondéromban lepke sül, kívánságom teljesül !
-
kutyek
senior tag
válasz liszi70 #119316 üzenetére
"I didn't follow the directional markings on the cable. After all, ethernet cable is bidirectional, no? I didn't think it mattered which end I plugged into the laptop. I WAS SO VERY WRONG.
To make a long story short, it appears that IF YOU HOOK UP THESE CABLES BACKWARDS, THEY WILL SEND AND RECEIVE ETHERNET PACKETS INTO THE PAST. That's right!
The only thing I can figure is that maybe the Denon cables pass electrons at faster than the speed of light, effectively causing them to travel backwards in time."
konkrét sci-fi karcolatok vannak köztük!
(Természetesen az összes értékelés szatirikus)Bocs, befejeztem! Aki tud angolul, olvasson bele... ha nem elég vicces, tekerjetek lejjebb, előbb-utóbb mocskos hasfájós röhögés lesz a vége
[ Szerkesztve ]
-
nagyúr
válasz kutyek #119312 üzenetére
"This is an amazing cable, and you can really hear the difference. Unfortunately, Denon doesn't tell you this but you actually need 4 of these cables: the first handles incoming 1s, the second handles outgoing 1s, the third handles incoming 0s and the fourth handles incoming 0s. I tried with just one cable but it sounded awful - but once I spent $2000 on 4 of these cables, and then had a guy splice them together, my MP3s sounded AWSOME!"
Szerintem.
-
kutyek
senior tag
Srácok, bocs, de annyira fel vagyok dobva, hogy ezt most juszt se teszem OFF-ba:
ugyan a hívő topikból "loptam" az inspirációt, de ez mit sem számít, visszatért az emberiségbe vetett hitem!!!NEM FAKE (és 10+ évvel a chatGPT előtt)!
Most jöttem haza 5 nap kórház után (hasi műtét), de a Star Wars-osnál kiröhögtem a varratokat
Ráadásul nem is mondhatni, hogy egyértelműen le akarnák húzni az értékeléseket, majdnem mindenki 3 *-ot ad
[ Szerkesztve ]
-
nLali
őstag
-
BIGi75
senior tag
válasz fererencz89 #119306 üzenetére
"optimalizálom kicsit, Spotify indul automatikusan, azt meg mobilról, spotify alkalmazásból (Connect funkcióval) vezérelném"
Jó lesz szerintem. Én is így oldottam meg a nappalis pc-t, csak Kodi+Yatse appal, vagy tudja ezt a Plex is saját appal, ha egyéb helyi lossless anyagok is előkerülnének a spotin kívül... -
Smiley
addikt
válasz liszi70 #119305 üzenetére
Regi macmini. Azokhoz van taviranyito is, es sokan nem tudjak, de a jack kimenet egyben optikai kimenet is. A 2012-es model-re, nagyon pici ugyeskedessel a legfrisebb macos is felmegy. Nekem ilyen van itthon, ennek hangja nincs es nem ker semmit.
Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...
-
fererencz89
őstag
válasz liszi70 #119305 üzenetére
Némelyik, egyébként hasonló méretű Intel NUC-on van optikai kimenet, de az talán nem teljesen passzív hűtéses. Az elgondolás az, hogy alap esetben nem lesz a képi kimenete használva, optimalizálom kicsit, Spotify indul automatikusan, azt meg mobilról, spotify alkalmazásból (Connect funkcióval) vezérelném.
Nem szotkam hibázni.
-
nagyúr
válasz fererencz89 #119302 üzenetére
Tetszik. VGA-val monitor is csatlakoztatható, amit már régen szeretnék. Hab lenne a tortán, ha lenne koax vagy optikai hangkimenete, persze ez nem mini pc alapértelmezés.
Milyen appal fogod irányítani?[ Szerkesztve ]
Szerintem.
-
fererencz89
őstag
válasz BIGi75 #119303 üzenetére
Van egy normál méretű PC-m, ez most csak arra kell, hogy fussson a Spoty, meg az EQ-APO. Ha nincs net, akkor meg lejátssza az eltárolt zenéket. Ugyan azt a külső tápos, Audio-gd DAC-amp-ot fogom használni, mint eddig. Csak most a streamer optikán etette, az MSI meg USB-n fogja. Elvileg nem lesznek olyan gondjaim, mint a nagy PC-nél volt (cpu-, hdd-, kisegér zaj). Kíváncsi vagyok.
Mielőtt megrendeltem ezt, olvastam egy Archimago tesztet, ahol hasonló, de még gagyibb, még kínaibb mini PC-t tesztelt, mint audio streamer. Szintén Windows alapon, és nem volt gondja (zaj ügyben) vele. Most nem találom...
[ Szerkesztve ]
Nem szotkam hibázni.
-
BIGi75
senior tag
válasz fererencz89 #119302 üzenetére
Én is MSIs vagyok , nem passzív, de nem hallom azt az 1 ventit csak nagyon közelről.
Táp már külsős ennél is.
Külső hangkarit teszel majd hozzá?
Én egy Asus Xonar U5 meg egy SB Omni között vacillálok most, de sztem az Omni marad. Papíron is jobbak a paraméterei, meg 600 Ohmos fejessel is elboldogul. Távirányítója meg vezérli a spotit, médialejátszókat. Az Asus vszínű megy majd a használtpiacra... -
nagyúr
válasz fererencz89 #119299 üzenetére
"Vettem egy passzív, nagyon mini PC-t"
Pontosabban mit?
[ Szerkesztve ]
Szerintem.
Új hozzászólás Aktív témák
- Tudástár Parazitaeffektusok az áramkörben 1.
- Tudástár Melyik áram merre folyik a NYÁK földhálózatán?
- Tudástár Erősítők tápellátása
- Bemutató DSD: divatőrület vagy a zene új dimenziója?
- Bemutató Audio-gd Precision 2 erősítő teszt
- Micro Four Thirds
- Okos Otthon / Smart Home
- Apple notebookok
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Linux kezdőknek
- Háborog az Apple az iPhone-ra írt első pornóapp miatt
- Hálózati / IP kamera
- Gitáros topic
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- World of Warships
- További aktív témák...
- GAMER PC! Ryzen 7600 / RTX 3070 Ti / 32GB 6000MHz / 1TB Gen4 / 650w! BeszámítOK
- 14 gen i5 PC Garival
- GAMER PC! i5-12400F / RTX 3060 Ti / 16GB DDR4 / 512G NVMe / 500w! BeszámítOK
- Latitude 7320 27% 13.3" FHD IPS érintő i5-1145G7 16GB 256GB NVMe ujjolv gar
- Dell Latitude 5491 27% 14" FHD IPS érintő i5-8400H 16GB DDR4 256GB gar
Állásajánlatok
Cég: Marketing Budget
Város: Budapest