Új hozzászólás Aktív témák
-
CyberPunk666
senior tag
A villamosmérnök béreket a beágyazott fejlesztők húzzák fel, akik lényegében egy picit rosszabb IT-s bért kapnak.
A nem progos vonalra ment szaktársaim/ismerőseim fizetése kifejezetten vacak.
Aki mondjuk üzemeltet 3 műszakban gyárban az oké, hogy nem keres rosszul, de az 3 műszakol a gyárban, úgy meg azért annyira mégse jó.
[ Szerkesztve ]
-
CyberPunk666
senior tag
Szerintem nem gatekeepel.
A mérnök megnevezés hallatán én olyan emberre asszociálok, akivel 'egy nyelvet tudunk beszélni' szakmailag. Tehát egy bizonyos szintű matematika, fizika tudástól és ezek magas alkalmazói szintjétől lesz valaki mérnök. Van egy bizonyos tudáshalmaz, amit MINDEN fajta mérnök tud és lehetővé teszi a kooperációt.
Bármilyen mérnökről van szó, meg tudom beszélni vele mondjuk egy szenzor vagy mérőrendszer működését anélkül, hogy a kályhától kellene mindig kezdeni. Egy közös mérnöki titulusból következő szintre számíthatok tőle.
Erre a szakmai kooperációra alkalmas embereknek jár a mérnök titulus.
Egyébként az engineer az jelent mérnököt IS (meg mást is), én a magyar mérnök szóról beszéltem, az a fentit jelenti.
Nagyon könnyen belátható, hogy a programtervező informatikus, azért nem mérnök, bár semmivel sem könnyebb szak, vagy kisebb tudású, mert a képzettsége alapján nincsenek megfelelő fizikai és mérési ismeretei.
A Termtudosok pedig az alkalmazói szinten buknak el, jellemzően más az eszközkészletük.
Egyik sem kisebb értékű, de a sárga attól sárga, hogy olyan a színe, a mérnök pedig attól mérnök, hogy a közös összmérnöki tudás birtokában van.
Ezt 99%-ban az egyetemen szerzik meg, így nyilván azonosítható az ilyen végzettséggel. Egyébként fizikusok is tudnak jó mérnökök lenni, ha az alkalmazói oldalt is hozzátanulják.Nem gatekeeping, csak a szavaknak van jelentésük.
Egyébként az is le van írva a képzési rendszerekben, hogy mi is az a tudás, amitől egy szakot mérnök szaknak lehet nevezni. Az a közös tudás minden mérnöki szakon teszi mérnökké az embert.
[ Szerkesztve ]
-
Ráadásul ha már a mérnök szón lovagolunk, Csehországban és Szlovákiában pl. az ottani BGE-n végzettek is megkapják az Ing titulust, emlékszem a tanszéki könyvelőre "paní inženýrka"-ként hivatkoztak . A szoftver"mérnök"ökről már nem is beszélve.
Miért, milyen titulust adnál nekik? Szlovákiában minden egyetemi képzés után jár titulus, és a másik opció a Mgr. lenne, de mivel a közelebb áll az alkalmazott tudományhoz, szerintem valamennyire jogos a mérnök megnevezés.
I did nothing, the pavement was his enemy!
-
n00n
őstag
Előző munkahelyemen szó szerint ugyanez volt. Külön zsebből ment az emberek felvételére és a megtartására fordítható pénz. Mikor az 5 fős csapatomból a második ember mondott fel egy hónapon belül, akkor beszéltem a felettesemmel, hogy ez nem lesz jó. Azt mondta nem tud mit csinálni, nincs pénz évközi emelésre, majd veszünk fel új embereket... lol
Új hozzászólás Aktív témák
- CES 2025: közeleg az AMD és az NVIDIA CES előadása
- VR topik (Oculus Rift, stb.)
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Xiaomi 13T és 13T Pro - nincs tétlenkedés
- Mini-ITX
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Kvantumpontos OLED monitorokkal bővült az ASUS ROG-os portfóliója
- eMAG vélemények - tapasztalatok
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest