Új hozzászólás Aktív témák

  • Kávé Kálmán

    tag

    Asszem, beraktam itt is az előző pimpelést a Creminával. Alább a folytatás:

    Anno megcsináltuk hozzá a nyomásmérést, de kicsit kompromisszumos volt, mert

    1. az egyedi dugattyúszár vasból készült, mert a rozsdamentes acél rúd hosszirányú átfúrása kemény diónak bizonyult (mindkét irányból beletört a fúrónk).

    2. a nyomásmérő réz komponensekből álló méltányos árú darab volt, ami nem bírta volna ki a 90 fok feletti hőt ezért egy hűtőspirált kellett közbekötni (így elég gagyin nézett ki és mindennapi használatra totál alkalmatlan volt).

    Két hete "találtam" a szomszédban egy szikraforgácsoló szakit, akinek egy olyan gépe van, amiből a 90-es években 5 db volt Európában. Pár tized mm-es pontossággal "kiszikrázta" belőle a betört fúrókat, és ha már ott volt a maradék két centit átfúrta ő. Elképesztő. Meg voltam győződve, hogy kuka a dugattyúszár.

    IMG:/dl/upc/2015-11/22/511842_opfbdj920i9i3sbk_img_4514_1.jpg][IMG]

    Finis a CNC-n:

    A baleseti sebészettől pedig kőhajításnyira találtam olyan nyomásmérőt, ami a 100 fokot is elviseli. Minden okkal történik.

    Ma kora reggel tettem össze a gépet, és elsőre tudta. Minimál szivárgás volt csak. Látható teljes képernyőre rakva a videón is. Ballal kellett húznom egy törött jobb lapocka miatt. Ahhoz képest egész fasza szerintem.

    https://youtu.be/U5g81JakM3M[/L

Új hozzászólás Aktív témák