-
Fototrend
OLED Televíziók - témaösszefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
Janos2015
csendes tag
válasz
alaves
#67792
üzenetére
Nem egymás mellett voltak, a beállítások pedig olyanok amilyenek és a képi anyag sem ugyanaz volt, így nem volt összevethetően értékelhető amit láttam sajnos. A Philips színvilága nekem természetesebb volt, az LG pedig olyan, amelyet látva jön a hű meg ha effektus, de 4K demo anyaggal volt természetesen, így próbáltam helyén kezelni.
A kérdés, hogy HD TV adásokon, a 60Hz elég e vagy a Philips 120Hz és képjavító áramkörei jelentősen jobbak ?
Bár ez a 60Hz, 120Hz sem teljesen világos és a promótert megkérdezve a válasz annyi volt, hogy jobb a 120, de az okát, azt nem magyarázta. Anno ugye voltak az 50Hz-es vibráló tv-k, utána jött a 100Hz-es, meg a "felskálázós" 200-400-600Hz-es paraméterek, most pedig a 60/120Hz és itt el is vesztem, de nem is mennék bele, ma már igazán a technikai paraméterek sűrűjében nem akarok elveszni.
A jelenlegi Philipsünk 100Hz-es és gondolom a mostani modellek "hiába" 60Hz-esek, nem rosszabbak mozgásmegjelenítésben.
"ha elég a 60 Hz" - a mostani 100Hz-eshez képest nem visszaesés ?
"mozgásjavítót nem használsz (vagy ha használsz de nem zavarnak a 'töredezések')" Ez a töredezés, nem nyugtat meg, nekem a viszonyítási alap szintén a mostani tv, ha ezt tudja vagy kicsit jobb, akkor nem zavar. Az MM-ben semmi töredezést nem láttam, a tesztekben igen. Most hogy odafigyeltem a most tv-ben lévő adásra valóban nem egy folyamatos képet látok, eddig 9 év alatt nem is zavart, na most lesz baj
"elég a kevesebb fényerő" - a mostani fényerejét ha tudja elég, létezhet, hogy egy 9 éves PHI középkategóriás modell fényereje nagyobb lenne?
"lassabb webOS" - a mostaninál biztos fényévekkel gyorsabb lesz
Kösz
Új hozzászólás Aktív témák
- Tesla topik
- Projektor topic
- Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)
- Samsung kuponkunyeráló
- The Division 2 (PC, XO, PS4)
- Kuponkunyeráló
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Allegro vélemények - tapasztalatok
- Kamionok, fuvarozás, logisztika topik
- Külföldi prepaid SIM-ek itthon
- További aktív témák...
- MSI Thin GF63 - 15.6"FHD IPS 144Hz - i5-12450H - 8GB - 512GB - RTX 3050 4GB - Win11 - Gari - MAGYAR
- LG UltraGear 34GS95QE OLED Monitor! 3440x1440 / 0.03ms / 240Hz / FreeSync / G-Sync! BeszámítOK!
- Gaming PC! Ryzen 5700X / RTX 3070 / B550 / 32GB 2666Mhz / 512GB NVMe / 850w Gold! BeszámítOK
- Surface Pro 7+ i5-1135G7 16G 256GB 1 év garancia
- M4 iMac 2021 24" - 16GB RAM, 512 GB SSD 27% ÁFÁS
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Vhiktor