-
Fototrend
Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
Csabi1984
addikt
Nem is értem miért használtam eddig a Sony 55XH9096-os TV-men a Dolby Vision "világos" opcíót amikor az élénk mennyivel tisztább, pompásabb látvánnyal kedvez.
Ezt csak úgy leírtam spontán
-
Joshi
titán
-
Sonex79
aktív tag
Vki tapasztalta h youtube és a youtube music alkalmazások összeomlanak azonnal, de csak ma van ez, korábban tökéletesen jó volt, frissítés elvileg nem jött. Sony x93j. Mas alkalmazások simán mennek
Annyi h az összes frissítés eltávolítása után most jók lettek. Lehet h a háttérben maga frissíti az appokat a tv?
-
dualcore
őstag
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni.Adott egy Sony Bravia KDL-55W809C TV,amellyel az történt,hogy egyik napról a másikra a tv alján meg jelent egy csík ha a laptopot használom és az egér kurzorját le húzom a csíkra akkor az egész képernyő ugrálva csíkoz.Ha a tv csatornára váltok szintén meg jelenik a csík vízszintesen széltől szélig. 3d funkciónál egyből az egész képernyő vízszintes irányban becsíkoz. Mennyire menthető meg ez a készülék vagy készüljek a legrosszabbra? Csatolom a képet a tv hibájáról.Köszönöm előre is a segítséget!
-
Punike
tag
Sziasztok!
Nincs valakinek eladó SONY TDG-BT500A 3D-s szemüvege?
-
Csabi1984
addikt
Azt sajnálom a Sony Tv-kbe, hogy 43" Tv-t nemi igazán gyárt normális minőségbe.
-
Ennél feljebb már árban csak oled marat volna számomra alternatíva.
Viszont nézzük a konkurens megoldásokat ,pl. egy Samsung Q60 65 colos sem olcsóbb ,kb. azonos ár ,és biztos vagyok benne sem mozgás megjelenítés ,sem felskálázás ,sem háttérvilágítás eloszlásában nem jobb ennél.
Sokan azt mondják túlárazott a Sony ,közben meg nem veszik tudomásul ,hogy a Sony legolcsóbb készüléke vlhol a másik gyártó középkategóriája (tökéletesítve). -
Természetesen más világ az oled ,de nem is az volt a cél ,hogy hozzá hasonlítsam.
Probáltam kihozni az adott led tv gyengeségét ,full sötétben fekete hátteres videók ,nincs az a lcd kijelző ami egy ilyenen ne csúszna meg.
Összeségében viszont nagyon jól teljesít és megfelelő a világítás eloszlása ,bárcsak minden led kijelző ennyire arányosan jönne ki a gyárból.
Szemből nézve látni ,hogy megfelelő a mérték ,oldalról meg értelemszerűen már látszik a szürkeség átlósan.
Példának tudom hozni a iMac kijelzőm ami ehhez képest botrány ,úgy hogy még szemből nézve is.Igen ,sajnos így nem lehet TV t mutatni ,butít a kép és még torzít is ,így nem nagyon fedi a valóságot.
Am egy fénykép mindig felerősíti a led háttérvilágítást ,élőben mondhatni nincs is felhő a Sony led en szemből nézve.Am köszi a videókat lekapom őket és lesem a gyári lejátszón.
-
Joshi
titán
válasz
Kókuszdió
#69381
üzenetére
Kár így képeket készíteni egy tévéről, mert úgy se adja vissza a valóságot. Ráadásul nagyon zajosak lettek, főleg a sötét hátteresek mint pl a paprikás kép. Azon látszik is hogy a fekete háttér gyakorlatilag szürke. Nézd meg ugyan ezeket a képeket az OLED-en. Természetesen tisztában vagyok azzal, hogy nem egy kategória a két tévé.
Ez a két demo kimondottan a kontrasztra hajaz, főleg a vörös nap ahogy távolodik. Teszteld le. Pendriveról a tévé lejátszója is lejátssza ezeket.
UHD Dolby Vision - NASA
UHD Dolby Vision - Art Of Essence -
-
-
vlevi
nagyúr
válasz
semetka
#69378
üzenetére
Nekem XH9096 TV-m van, ami ugye droidos, így fenn van rajta a Kodi, és a Nova video player.
Ezek viszik a HDR-t, és a DV-t is meglepően jól. Nem a netfilxes DV-t, azt nem tudom, mert nyet-flix
, de ami a "videótékából"
beszerezhető DV, azokat viszi.
Régebben volt közte sok akadozós, meg ződ-lila, de mostanában nem találkoztam vele. -
Bondix
aktív tag
Halli
Van egy Sony Bravia KD-65XF7096 tévém
Szeretném összekötni IPhone-al távirányító app-al.
Meg Wi-Fi-n keresztül fénykép/videó megosztasra de ez esélyes az iOS miatt nem lehet csak a specko kábellel.
De vagy 10db-ot próbáltam de eddig nem tudtam egyikkel se csatlakozni hozzá
Esetleg nem lehetseges vagy valaki nem tud rá programot megoldást?Annyi hogy a tévére van kötve egy Xiaomi Mi Tv Stick mert ugye elég gyenge a okos része ennek a tévének vagyis ahogy olvastam zárt rendszer vagy mi pontosan
Köszönöm előre is!
Ez lenne a tv:
Sony Bravia KD-65XF7096 -
kolosszus87
senior tag
válasz
joydrv
#69368
üzenetére
A QNED900-as széria a csúcs lcd-ben az LG-nél, mini-led technológiával megtámogatva, úgy gondolom a csúcsmodellekbe már nem gagyi IPS panelt tesznek. A mini-ledek miatt pedig jól áthidalhatja az IPS panelek gyengéjét a gyenge kontrasztot. A helyedben tennék egy próbát ezzel a modellel, Media Marktnál ráadásul egész jó áron is van most.
-
válasz
Vhiktor
#69349
üzenetére
Rtings valóban nem mérvadó, nem szoktam őket olvasni de most rájuk néztem ,nem is ugyanazt a tv t tesztelik.
Jobbik esetben valóban az lehet ,hogy az eu s model más ,konkrétan a X75W el meg nincs is tapasztalat szinte sehol ,X77 van csak ami szintén nem stimmelhet.
A legjobb teszt mikor hazahozod te magad és megvizsgálod személyesen.
EZ az adatbázis sem stimmel az adott típussal ,annyit ír ,hogy led ,na de milyen…. ,azt ők sem tudják.
Nincs rendes és részletes teszt ezzel a készülékkel kapcsolatban.joydrv
Ha 77 es méret a lényeg én is a LG miniled re szavaznék.
-
joydrv
aktív tag
válasz
kolosszus87
#69367
üzenetére
Köszönöm!
Rá is kerestem, pont 75-ösben valami elképesztően jó a betekintési szög ebben a bemutatóban: [link] -
kolosszus87
senior tag
válasz
joydrv
#69332
üzenetére
Ha mindenképp IPS-t szeretnél a széles betekintési szög miatt, akkor azt mondom abból egy minőségibb, mini-ledes darabot vegyél. Mondjuk az LG mini-ledes felső kategóriás Qned-jét: [link] Sony csak a "belépő" kategóriában használ IPS-t, a komolyabb képességű lcd modelljei mind VA panelesek.
-
semetka
őstag
Nvidia kártyák tudnak kadenciahelyes lejátszást?
-
Joshi
titán
válasz
Quqesz
#69364
üzenetére
Ekkor még nem létezett az az XR proci, amire te gondolsz. Ezekben az X1 proci volt, ami már akkor is korát megelőzte. Igen, innentől engedte el a 8xxx-es szériát a Sony, mert ezek után már nem tekintette prémium szériának. Mondjuk Sony nagyon bénán nevezte el a modelljeit, sokszor belekeveredtek a számozásba.
-
Vhiktor
nagyúr
válasz
Little_Gaara
#69362
üzenetére
Szívesen elmegyek ha kell

-
Vhiktor
nagyúr
Hogy nyugodt legyen a topik sonybol még nem láttam olyan ips panelest aminek rossz lenne a betekintési szöge.
-
Gigicuci
senior tag
válasz
Kókuszdió
#69346
üzenetére
A drágaságát még arra is lehetne alapozni ,hogy a benne rejlő cpu (Sony saját készlete) gyártási költsége sokkal többe kerül ,mint amivel dolgoznak a többi gyártók.
Sony Tax. Korábban úgy döntött a Sony, hogy a közép és alsókategóriából a prémium szegmens felé mozdulnak el. Kevesebb TV-t adnak el de azt nagyobb árréssel. -
-
Joshi
titán
Csak hogy tisztában legyen mindenki az árakkal, hogy régen minden jobb volt. Aha, a Sony 49X8505B tévémet 2014 decemberében 350k-ért vettem. Most döntse el mindenki, hogy az akkor drága volt vagy sem.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
Vhiktor
nagyúr
Jól emlékszem, mert beleégett a retinámba. Ha nem emlékeznek rá biztosan akkor inkább nem írnám.

Abban egyetértünk hogy jó minőségű ips panelnél nem tapasztaltam ilyet.
Én is nagyon megelpődtem ezen amikor először találkoztam ilyennel, nem akartam elhinni.
És nem biztos hogy maga az ips panel okozta, lehet ezeken valami fura tükröződésgátló bevonat van és az okozza. Abban megegyeznek hogy mind nagyon belépő model.
Van egy xiaomi desktop minitorom amit fentebb is írtam, nap mint nap tapasztalatom a betekintesi szögét, aki akarja nálam megnézheti. Ezt leszámítva viszont nagyon jó.
-
Joshi
titán
válasz
Quqesz
#69352
üzenetére
Persze, ezért mondom hogy van bőven tapasztalatom IPS panel ügyben. Itt még használtam ugyan ezt a tévét csak 43"-ban, aztán amikor már betörtem a kijelzőjét.

Amúgy nekem volt/van egy 49X8505B tévém is, ami szintén IPS paneles. Na ennek dinamikus kontraszttal bitang feketéje van, de hát a natív az olyan amilyen. Hozzáteszem, hogy ez nem HDR, mert ez a tévé még nem tudta. Itt a Planet Earth II HDR verziót konvertálta át SDR-re az akkori Himedia Q5 Pro lejátszóm. Gyönyörű volt a kép.
-
válasz
Vhiktor
#69349
üzenetére
1,5 hónapja kb. EZT a TV t csomagoltuk és próbáltuk ki (saját kép).
Az életben még nem láttunk ennyire rossz TV t ,hogy ez VA vagy IPS fingom sincs ,de nem ,hogy betekintési szög ,de még egy csepp élesség sem volt rajta.
Na az ilyen termékek azok ,amiket az ellenségeimnek sem kívánok ,
1,5 óra alatt vissza is csomagoltuk gyári állapotra és ment is vissza ahonnan jött. -
Joshi
titán
válasz
Vhiktor
#69349
üzenetére
"Rtings nem mérvadó, mert nem eus modelleket tesztel.
A 85 colos un8500 (vagy 83 fene sem emlékszik) betekintési szöge a legrosszabb amit láttam. Tulaj is mondta hogy ennyire vackot még nem látott."
Egy szóval nem mondtam hogy hazudsz, konkrétan azt írtam hogy rosszul emlékezhetsz a dolgokra. Nekem nem kell bizonyítanod semmit. Ami biztos, hogy egy minőségi IPS panel tuti hogy kiváló betekintési szöggel rendelkezik amit Rtings is alátámassza.ui.: esetleg nem lehet hogy egy nagyon gyenge VA panel van abban a tévében? Mert te pont azt mondod, hogy egy gyenge IPS panel van benne.
Én határozottan állítom, hogy az IPS panelnek nem lehet olyan betekintési szöge mint a VA panelnek.

-
Vhiktor
nagyúr
Szóval szerinted hazudok?

Én nem akarlak meggyőzni, én leírtam mi az igazság, aztán mindenki azt hisz amit akar, az engem nem érdekel.Menj el és nézd meg ezeket a tvket, én láttam őket és nem tesztek alapján írom amit írok. De a tulajuk is megtudja erősíteni, nap mint nap ezt nézik.
Rtings nem mérvadó, mert nem eus modelleket tesztel.
A 85 colos un8500 (vagy 83 fene sem emlékszik) betekintési szöge a legrosszabb amit láttam. Tulaj is mondta hogy ennyire vackot még nem látott.Hiába nézegeti ő is az rtings tesztet hogy huu de jó a betekintési szög, ő nap mint nap nem azt látja.
-
Joshi
titán
válasz
Kókuszdió
#69346
üzenetére
Háttérvilágítás fajtája függ hogy az adott modellt melyik kategóriába sorolja a gyártó. A háttérvilágítás fajtái kategóriák szerint növekvő sorrendben, az 1-es a legrosszabb.
1. CCFL (szerencsére ilyen már nincs, reméljük)
2. Edge LED
3. Direct LED
4. FALD (Full-Array Local Dimming)
5. Mini LEDA minőségnek ehhez semmi köze, az egy másik dolog. Csak halkan jegyzem meg, hogy a Sony tévékkel is volt/van/lesz is probléma. Elég ha beleolvasol ebbe a topikba.
A Sony képfeldolgozó processzora tényleg jó (Panasonicnak is kiváló), de az Android rendszerért felelős hardveré sokáig kritikán aluli volt (az enyém is fos A1). Ez nehezen megbocsájtható a Sony-nak. Talán most már jobb a helyzet.
-
Akkor javítva ,nem minden gyártó figyel oda kellően a háttérvilágítás szabályos eloszlására ,ahogyan haladunk a korral a napjainkban elkövetett tömeggyártás alatt is egyre több a borzasztóan rosszul sikeredett összeszerelési minőség.
Nem akarok márkákat nevezni de sajnos már a minőségellenőrzés sem a régi ,átengedik azokat a panelokat vagy kész termékeket amiket anno már rég vissza dobtak volna.Szerencsére úgy látom a Sony nem ilyen és odafigyel még mindig erre ,igaz ,egy készülékről nem vonhatok le következtetéseket ,lehet ,hogy szerencsém volt ,de inkább gondolom azt ,hogy a Sony nal nem véletlen van felár és drágább a többinél (több az odafigyelés).
A drágaságát még arra is lehetne alapozni ,hogy a benne rejlő cpu (Sony saját készlete) gyártási költsége sokkal többe kerül ,mint amivel dolgoznak a többi gyártók.Szerk.
-Az utolsó mondatom csak felvetés és egy gyanu ,lehet ,hogy nem így van és csak tévedek.
De egy biztos ,a Sony saját processzora messze jobb ,mint bármelyik más TV készülékben. -
Vhiktor
nagyúr
Mondom hogy nem va panelesek, mértem őket, a mérésekkel felesleges vitatkozni. Kopogtattam is őket, az is egyertelmu teszt.
Láttad őket? Vagy csak valami oldal alapján gondolod hogy va? Displayspecification oldalon is sok fals infó van....Nem 1000 nit, hanem a kontraszt arányuk volt 1000:1 alatt.
Samsung is egy időben ips és va paneleket szerelt össze vissza ugyanazokba a modellekbe is, mert mikor eladtak a gyartosorukar, hirtelen nem volt elég va paneljuk.
-
Joshi
titán
válasz
Vhiktor
#69342
üzenetére
Hidd el hogy én se vitatkozni akarok. Kértem hogy írj konkrét modelleket, de amiket írtál mindegyik VA paneles. Hogy most azoknak miért volt a méréseid alapján max 1000nit a fényerejük, azt én nem tudom.

A 82"-os modell VA paneles, lehet hogy inkább ez volt? Lehet hogy rosszul emlékszel.
ui.: végül is a VA panelekre is 178°-ot írnak.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
Vhiktor
nagyúr
Nézd, nem hülyeséget írok, akár tetszik akár nem, már nem mindegyik ips paneles tvnek jó a betekintési szöge. Személyesen kalibráltam és néztem őket. Megmozdultál 5 fokot és már szinte nem láttál semmit a képen. Lehet a tukrozodesgatlo bevonat vagy ki tudja mi okozta, de ezek hiába ips panelesek a legrosszabb a betekintési szögük amit valaha láttam.
Az lg un8500 példának okáért 85 colos volt, és csak teljesen középről nézve nem torzultak a színei és fakult ki a képe. Ha egy picit is billentettél a fejeden, már veszett a kontraszt több mint 50%a.Szállodákban is rengeteg olcsó ips paneles tv-vel találkozni, köztük olcsó lg-kel is, és kritikán aluli a betekintési szoguk.
-
Vhiktor
nagyúr
-
Joshi
titán
válasz
Kókuszdió
#69335
üzenetére
Az LCD panel technológiák adottak (TN, IPS, VA). Ugye a TN az csak monitoroknál használták, szerencsére már ott se nagyon. Amiről te beszélsz, már mint a felhősödésről, az a háttérvilágításból adódik. Korábban úgy nevezted az LCD tévéket, hogy LED tévé ami hibás elnevezés. A LED az csak a háttérvilágítást jelenti, maga a panel technológia LCD, azaz Liquid-Crystal Display. Magyarul Folyadékkristályos kijelző. Az LCD panelek háttérvilágítását amikor még nem volt LED, még a CCFL-el világították meg. Ez kb mint egy neoncső, valami olyasmi volt.
-
-
Joshi
titán
válasz
Vhiktor
#69333
üzenetére
"Egyre több ips paneles tvt látok, amiknek rosszabb a betekintési szöge mint egy va-nak"
Én ilyenről még nem hallottam, már az LCD technológiából adódóan is elképzelhetetlen. Ha tudsz linkelj ezzel a témával kapcsolatban tesztet/teszteket. 
ui.: esetleg a különböző képernyő bevonatok miatt lehet ez?
Mondj egy konkrét modellt, csak hogy utána tudjak nézni. 
-
joydrv
aktív tag
válasz
Kókuszdió
#69328
üzenetére
Köszi az infókat! Azt eddig is tudtam, hogy a Sony leválogatott, kifejezetten I. osztályú paneleket kap más gyártóktól.
Egyre inkább hajlok egy IPS paneles tv-re. Az eredetileg kinézett VA paneles TCL c805 ugyanis valszeg nem lesz megfelelő a rossz betekintési szög miatt. Inkább lemondok a plusz ficsőrökről, de legyen szép színekkel nézhető a kanapé minden oldaláról. Ne kelljen már egymást kitúrni a tv elől.
A másik ami megfogott, nemrég olvastam a meghibásodási statisztikákról szintén az rtings oldalán, az öt nagy gyártó esetén így néz ki:
Sony átlagos hiba tévénként 5,6 év
LG / Samu 3,1 év
TCL / Hisense 2,6 év -
válasz
Kókuszdió
#69324
üzenetére
Ennyi infot találtam csak ami viszonylag friss ,
Mivel a Sony nem gyártja a TV-paneleket, azokat más gyártóktól vásárolják. Igen, a Sony nem gyárt olcsó tévéket, hanem az eredeti gyártóktól rendeli meg őket, ami meglehetősen általános gyakorlat.
A LED-kijelzőket a BOE, a CSOT, az LG és az AU Optronics vásárolja meg.
forrásMindenesetre le a kalappal előttük amit az alsópolcon is képesek lerakni az asztalra.
-
Technoman
őstag
Sziasztok!
Van egy KD-65XH9096-osom. Szereztem hozzá egy Dolby Vision képes lejátszót. Jól tudom, hogy minden bemeneten képes fogadni és megjeleníteni a DV anyagot?
thx -
válasz
kolosszus87
#69322
üzenetére
Kiváncsi vagyok ,hogy ki gyártja Sony nak a led panel t mostanság ,
van vlmi adatbázis róla esetleg? -
Joshi
titán
válasz
kolosszus87
#69322
üzenetére
Én tudom, csak TechN7ne azt írta hogy ennél a tévénél a fekete az fekete. Azért mondtam neki, hogy tegyük helyére a dolgokat. Azt se állítottam, hogy a kategóriájában ne lenne jó tévé.
-
kolosszus87
senior tag
Az X70-es széria a belépő alap tv Sonynál, egy korrekt alap lcd tv sdr-re, főként tv műsorok nézésére, ennyi és nem több. HDR-re pedig valóban alkalmatlan, mert nem képes azt megfelelően megjeleníteni, sem a csúcsfényereje, sem a feketeszintje nincs meg hozzá, az elfogadható HDR-hez minimum FALD rendszer kell egy lcd-nél. A csúcsfényereje 350 nit (kb minden alap belépőkategóriás lcd ennyit tud), ami édeskevés a HDR-hez, egy átlag középkategóriás oled ennek a dupláját tudja 10%-os ablakon, a feketeszintről meg nem is beszélve.
-
Joshi
titán
válasz
Kókuszdió
#69320
üzenetére
Azt írtad hogy IPS paneles tévé, tehát már ezért se lehet kiváló a feketéje dinamikus kontraszt nélkül. Csak annyit írtál hogy nem babráltad a beállításokat, tehát gyárin használod. Igen, a gyári beállításokban nagy valószínűséggel be vannak kapcsolva bizonyos képjavító funkciók. Azért értetlenkedek, hogy mitől lenne ennél a tévénél a fekete tényleg fekete. Bocs, nem fikázni akarom a tévét, csak tegyük helyére a dolgokat.
A másik furcsaság pedig hogy szerinted ez a tévé nem alkalmas a Dolby Vision megjelenítésére, mert nem elég a fényereje. Már bocs, de ez baromság. Gondolj csak bele, hogy az A80L OLED tévédnek szinte biztos hogy alacsonyabb a max fényereje, mint ennek az LCD tévének. Inkább azért alkalmatlanabb ez az LCD tévé a Dolby Vision megjelenítésére, mert még csak nem is FALD-os a háttérvilágítása plusz a natív kontrasztja a béka segge alatt van kettővel. Itt megnézheted a tesztjét.
ui.: ahogy nézem, ennek a tévének fix fényereje van, tehát olyan mintha szabályozva lenne. Vagy csak valamit rosszul állítottak be Rtings-ék. Amúgy mozgásmegjelenítése se lehet combos, ugyanis 60Hz-es a panel.
-
Feletted hat hozzászólással leírtam hogyan van használva ,remélem sikerül értelmezni.
De ha többit is elolvastad volna akkor az utóbbi kérdést sem raktad volna fel.Este pedig eco mod bekapcsolása ,nappal meg hozzá sem kell ehhez sem nyúlnom.
Így a fényerővel max. úgy játszom ,hogy visszább veszem és nem ellentétesen. -
Joshi
titán
válasz
Kókuszdió
#69317
üzenetére
Ne bassz, te OLED-ekről váltottál középkategóriás LCD-re? Akkor itt valami nem stimmel. Vagy most mi van?
Ja értem, csak vettél egy LCD tévét is. 
ui.: bocs, de te ennél az LCD tévénél azt emelted ki, hogy "itt a fekete is tényleg fekete". Biztos hogy nem, főleg ha van a háztartásban OLED.

-
Írtam fentebb ,A80L oled a másik szobában (erre értettem a távirányító összeakadást mert ugyanaz a készlet) és van a háztartásban Samsung S95B is.
Ezenkívül egy rakat lcd apple cucc (iMac ,macbook ,iPad) és van egy ultrawide LG monitorom is a PC hez.LG G1 65 ez meg nem rég adtam el mert 2 éves múlt és 1 év garancia maradt rá.
Mondva ,bőségesen van összehasonlítási alapom. -
Joshi
titán
válasz
Kókuszdió
#69313
üzenetére
"Teljesen elegendő a fényereje és valóban ,itt a fekete is tényleg fekete…
Felhősödéstől féltem de szerencsére az sincs ,ami nagyon ritka egy led tv nél ,főleg 65 ös méretben."
Tényleg nem az a célom hogy fikázzam a véleményedet sőt, inkább csak tegyük helyére a dolgokat. Egy LCD tévéből a csúcs ma egy Mini LED megoldás. Ugye az evidens, hogy minden egyes marketinges jelzője ha LCD tévéről van szó, csakis a háttérvilágításról szól. Na jó idővel bejött a QuantumDot, azaz a Quantum Nano kristályok, amik a magasabb színátfedést tudják reprodukálni. De kb ennyi. Az LCD sajátosságait nagyon nehéz leküzdeni, de még főképpen a pixelenkénti vezérlés hiányát. Ez utóbbi a legnagyobb probléma, Mini led ide vagy oda.Az hogy neked egy átlag LCD tévé képe tetszik és meg vagy vele elégedve, attól az teljesen rendben van. A kérdés csak az, hogy van-e összehasonlítási alapod más panelekkel szemben? Ezt csak azért kérdezem, mert azt írtad, hogy "itt a fekete is tényleg fekete...".
-
válasz
daniel2121
#69314
üzenetére
Alza…
Nekem + 30 ezret megért az adott bolt megbízhatósága és a 30 napos elállás.
Esetleg ha gond adódik vele akár 1,5 / 2,5 év múlva is azonnal beérkezés után jóváírják az összeget és nem küldözgetik vissza a gyártónak javításra és stb. -
válasz
joydrv
#69311
üzenetére
Teljesen elegendő a fényereje és valóban ,itt a fekete is tényleg fekete…
Felhősödéstől féltem de szerencsére az sincs ,ami nagyon ritka egy led tv nél ,főleg 65 ös méretben.Egyedül az említett dolby vision ra nem alkalmas mert oda már kevés a fényerő ,de ez a tv nem is arra való és bőven lehet élni nélküle.
Én nem kalibrálom ,a kép beállitásokban is annyit állítottam mint amennyit az A80L ,mozgás t módosítottam és ennyi (egyén függő ,ki hogyan szereti).
Semmi színhőmérséklet vagy egyébb beállítást nem kellett babrálnom ,gyárilag kalibrált állapotban is kristály tiszta képet add.Szerk.
Kíváncsi volnék ki gyártja a Sony nak ezt a led panelt mert vlmi fantasztikus. -
joydrv
aktív tag
válasz
Kókuszdió
#69310
üzenetére
75-ös méretben nézegettem ezt a tv-t. Rákerestem külföldi eladásokra és a vásárlók véleményére is. Mindenki dicsérte és elnézve az általuk feltöltött képeket nem véletlenül. A színek még így monitoron keresztül is szépek voltak, a szélesvásznú filmek alatt-fölött a fekete sávok egytől-egyig szép feketék, legalább 20 különböző filmből fényképezve.
A fényerőre nem találtam utalást. Esetleg neked van infód róla?
-
válasz
Vhiktor
#69302
üzenetére
Hazahoztam reggel a Sony legolcsóbb led tv jét KD-65X75WL személyében.
Egy kis beszámoló ,próbálok rövid lenni.Összeszerelési minősége full műanyag de nincsenek illesztési problémák.
A felhősödés arányától féltem a legjobban de nevezhető szinte nullának ,led kijelzőket tekintve kimagasló a fény elosztása.
Képminősége nagyon szép és tiszta ,színek is nagyon rendben vannak.
Betekintési szöge is teljesen rendben van minden oldalról az IPS panelnak köszönhetően.
Rég volt már nálam led tv de úgy látszik ez idő alatt is valamelyest fejlődött a technika ,ha mellé rakom az iMac kijelzőmet nem feltétlen mondanám rosszabnak ezt a led tv t.
Google rendszer ugyanaz mint az A80L esetében ,villám gyors és mindenre reagál azonnal amit csak kérünk tőle.
Felskálázás és a mozgásmegjelenítés parádés ,összeségében minden tartalom szépen néz ki rajta ,TV adásokat is nagyon szépen jeleníti meg.
A digi kábel mint a A80L esetében is nagyszerű ,szépen listázza a csatornákat és minden információt kiír ,hogy hol melyik műsor megy vagy fog menni éppen.
A távirányítók szerencsére nem akadnak össze ,viszont itt a számgombos változatot rakjuk előnyre mert többet fog rajta menni a kábel TV mint az oled társán (számgombos táv. szerencsére semmi esetben sem ér el a másik szobáig).Egyetlen negatívumot tudok felhozni ,
Papíron hiába tudja a Dolby vision t ,valóságban nem képes teljesen megjeleníteni mert ahhoz már kevés a fényereje.Végszó ,
Ismét egy tisztességes készüléket kaptam az alsópolcról tőlük ,nagyon finnyás vagyok az apró hibákra is és ha vlmi nem tetszik azonnal vissza szoktam küldeni ,de itt még az eszembe sem jutna ilyet tenni.
Második próbálkozásom volt tőlük ,nem kellett a legdrágább terméküket választanom és mégis felülmúlta ismét az elvárásaim. -
-
teo77
őstag
Sziasztok!
Milyen vezeték nélküli technikai megoldást ajánlanátok 2 személy fejhallgatóval/fülhallgatóval való tévénézésére, ami jó ár/érték arányú is?
KD -55XD8005 a készülék.
Előre is köszönöm! -
Joshi
titán
válasz
Somansky
#69297
üzenetére
Kevered a dolgokat. A 65X95L az a Mini ledes amit én sehol nem látok 900k alatt. Te honnan tudod azt beszerezni 600k-ért? Ha viszont te tudsz egy 65X95L tévét 600k-ért, akkor azonnal vedd meg.
Amúgy itt vannak a szóban forgó modellek. Balról jobbra minőségi sorrendbe igazítva.
-
Sziasztok ,
Rendeltem egy nagyobb Sony led tv-t a másik szobába.
A készülékhez kapott távirányitó csomag ugyanaz mint a meglévő A80L kiszerelése.Van egy érzésem ,hogy gond lesz belőle a Bluetooth táv használatával (elég messze elér a hatása).
A két szoba között csak egy vastag téglafal van és az ajtó nem mindig van csukva ,létezhet ehhez vlmi megoldás?
Okos konektor van ,csak lesznek bőven olyan alkalmak mikor mind a két TV használva van.
Új hozzászólás Aktív témák
- Lenovo 13w Yoga 2in1 Gen 2 AMD Ryzen 3 7330U 8 GB RAM 256 GB SSD Premium garancia FHD IPS TOUCH
- BESZÁMÍTÁS! ASRock B450M R5 5600 16GB DDR4 512GB SSD RTX 3070 8GB SilentiumPC Signum SG1 750W
- ASUS ROG Strix OLED XG32UCWMG /32",4K TrueBlack Glossy, Dual mode,G-Sync/ új, 3év IPon gar
- DELL PowerEdge R630 rack szerver - 2xE5-2650v3 (20 mag / 40 szál, 2.3/3.0GHz), 32GB RAM, 66921Ft+ÁFA
- Sandisk Portable SSD 2TB!
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

, de ami a "videótékából"




![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)





Én ilyenről még nem hallottam, már az LCD technológiából adódóan is elképzelhetetlen. Ha tudsz linkelj ezzel a témával kapcsolatban tesztet/teszteket.
Ja értem, csak vettél egy LCD tévét is.
