-
Fototrend
Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
JohannZimu
senior tag
válasz
Csabroncka
#72883
üzenetére
Próbáld ki, ha nem jó, küldd vissza.
-
Csabroncka
addikt
A tapasztalt kábel guruk segítsenek, hogy jó-e az irány amerre elindulok?
Pio LX60- Dali Zensor párosításhoz kanóc nincs tapasztalatom! -
-
devil-k
nagyúr
válasz
killer095
#72874
üzenetére
Nem akarlak megbántani, de szerintem ezt küldd is vissza ezzel a lendülettel, megóvod magad a csalódásoktól!
BD lejátszó elsősorban BD lemezek lejátszására van kitalálva. Nem igazán fog normálisan BD ISO-t lejátszani. Elviekben még az MKV fájlokkal boldogul, úgy ahogy... De miért nem külső médialejátszót vettél? Szerintem inkább arra lett volna szükséged.
BD lejátszó >>> lemez gyűjtőknek
médialejátszó >>> letöltögetőknek(Ez a "standard" felállás, de van olyan, aki keveri és mind a kettő van neki)
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
killer095
őstag
Sziasztok éppen szállítás alatt áll egy ilyen jószág : [link]
A kérdésem a következő lenne: Mivel elég drága darabja a bluray lemezeknek+ nincs is bluray iróm,ha filmet letöltök netről és rárakom külső vinyóra akkor azt csatlakoztatva letudom játszani?
És milyen formátunkban kell letöltenem mert elvileg a legtobb film ami bluray vagy 3D az mind iso és ez lejátsza az isot.Előre is kösz a választ
-
Dorian
félisten
-
#09634560
törölt tag
válasz
dorika87
#72869
üzenetére
Ha tényleg faltól-falig áll a bútor akkor maradjon a soundbar feltéve ha semmi más dolga nincs csak tévé hangját kiváltani. Analóg hang nem fog lemenni rá. csak digit tuner USB lejátszó és hdmi-n bekötött hangok sztereóban.
Valamint minőségi elvárásaid ne legyenek nagyok... -
dorika87
őstag
válasz
Harsonás
#72866
üzenetére
Sajnos nem tudok ilyesmiben gondolkodni, nem tudom hova állítani, a szekrénysorom faltól falig, illetve faltól ajtóig ér, és nem tudnám hova tenni, az erősítők is manapság elég nagyok, és tv elé pont hogy elférne egy ilyen hangprojektor, a sztereó hangfalak még elférnének akár a szekrény tetején, de hogy az erősítőt hova tenném azt nem tudom, illetve, hogy 40ezerből milyet lehetne kihozni ilyenből vajon újonnan? Használtat nem igazán szeretnék, de köszönöm a válaszod.
-
Harsonás
tag
válasz
dorika87
#72865
üzenetére
Szerintem nem sokan használnak ilyet a topik olvasói.
Ha nem szeretnéd körbekábelezni a szobát, akkor mért nem gondolkodsz egy sztereó rendszerben. Egy erősítő 2 hangfallal. Ami lehet monitorsugárzó állványon vagy egy nagy álló is. Ezzel a felállással még zenét is tudnál élvezhetően hallgatni. -
dorika87
őstag
Sziasztok! Használ valaki köztetek hangprojektort illetve van tapasztalata vele?
Vásárláson gondolkodom és ezért kiváncsi lennék a véleményetekre. (ez a fórum áll legközelebb a témához, ezért írtam ide)
Kinéztem egy Philips CSS2123 típusú projektort, ami megfelelne az elképzeléseimnek, lényeges szempont, hogy ne legyen 90cm-nél szélesebb, és ez a típus ezt hozza is, és még mélynyomója is van külön. Utána olvastam és videót is néztem róla, és nem is tűnik hangzásban sem rossznak. (ma tervezem élőben is megnézni).
De másik típusok is érdekelnek, ha tudtok valami jót max 40ezerért.
Tudom sokan írnátok, hogy ne hangprojektorban gondolkodjak, hanem vegyek egy normális hangrendszert, erősítővel, 5.1 hangfalakkal stb... de sajnos se anyagilag se hely szempontjából nem megoldható, és körbekábelezni se szeretném a szobát. Ezért ez a megoldás áll hozzám a legközelebb. Lényegében egy 18-20nm-es szobában lenne és panelban, tehát egyébként sem akarom, hogy dübörögjön a lakás, csak szeretném, hogy ne a tv hangszóroin hallgassam a filmek/sorozatok hangját. Tehát elfogadhatóbb legyen a hangja amikor egy jó kis filmet nézek, szóval nincsenek extra igényeim
bármi megoldás érdekel.
Köszönöm! -
szab13
aktív tag
válasz
#09634560
#72859
üzenetére
Elsősorban 605-re gondoltam
Ha jól tudom már a 605 is tudja ezeket Zone2 , Audyssey 2EQ , Bi-Amp ..elég jókat olvastam róla.
Igazából tudok élni ezek + dolgok nélkül, 600-as bőven elég jelenleg..., csak gondoltam "kis" ráfordítással picit fiatalítom az erősítőmet.
A Denon-ok is tetszenek, nem ragaszkodok minden áron az onkyo-hoz.
kb 50-70e szánnék rá. -
#09634560
törölt tag
-
ginola
addikt
válasz
szab13
#72845
üzenetére
Előbb-utóbb úgyis cseréled a szetted nem?(1-2 év) Akkor érdemesebb lenne egy 280X, 380X Denont venned, így csak egyszer buksz a pénzeden....Azért Denon,mert zenibb sokkal az Onkyonál, és elérhető jó áron használtban is!
Amennyiben nem cseréled a szettet, nem látom értelmét! Én is 494-el kezdtem

-
szab13
aktív tag
Sziasztok
Lecseréltem a Onkyo 494-et egy 600-ra. (köszi a tippeket tényleg megérte)
Vérszemet kaptam
és esetleg érdemes lenne kicsit még előrébb lépni. (pl onkyo 605)
Esetleg egy Denon ? Melyiket? Egyre több zenét hallgatok
50-50%
árban: csak használt kb 50e(Wh diamond hangfalak, 20nm, panel)
köszönöm
Szabi -
mivamma
senior tag
válasz
Dorian
#72842
üzenetére
Jobbulást!
Igen ez megoldás lenne, mármint, hogy hazahozzam kipróbálni, de egy kicsit bonyolultabb a helyzet, mert másfél hónap múlva költözünk és az új lakásba gondoltam ezt a sub-ot. De nem aggódok, meglesz ez még akkor is
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Köszönöm, igazán tudod, hogy kell jó kedvet csinálni az embernek a névnapján

Meg lesz az, sőt még olcsóbb is lesz, így kell hozzáállni, ha már nincs más lehetőségem. -
szaki1986
tag
válasz
Vikthor
#72656
üzenetére
Na, végül csak sikerült meggyőznötök
. Áldozok kicsit többet a mélynyomóra.
Szóval akkor, max. (tényleg max.!) 100 ezerig melyik a legjobb vétel?
Proson R10? Esetleg Polk PSW 125?
Az én belépő kategóriás szettemhez (H/K 265 + JBL Studio 180 5.0) is illene egy ilyen árú láda?
Köszi. -
adodaniel
őstag
válasz
Csabroncka
#72831
üzenetére
A PC az elsődleges. A helyzet úgy néz ki, hogy dolgozok a gépen, meg van nyitva több ablak. Majd egyszer bekapcsolom a TV-t, akkor minden átugrik a másodlagos asztalra... Megőrülök már tőle. A másodlagos asztalon semmilyen parancsikon nincs.
-
Csabroncka
addikt
válasz
adodaniel
#72829
üzenetére
Sok mindentől függ az első és legfontosabb tisztázni mi az elsődleges és mi a másodlagos asztal! A programok 90%-ban az elsődleges asztalon nyílnak, bizonyos programokat rá lehet bírni (beállítani), hogy a másodlagos asztalon adjanak képet vagy éppen ellenkezőleg.
Azok a programok amiknek parancsikonja a másodlagos asztalon van, zömmel ott is nyílnak meg, de például a windows kép és fax megjelenítő nem tud diavetítést a kiterjesztett asztalon!
Nekem anyáméknál a mozilla a TV-s böngésző, a monitoron pedig a crhome fut. Egyszer megnyitva és a helyére téve a parancsikont valamint a fscreen ablakot automatikusan azon a felületen fog megnyílni!
-
adodaniel
őstag
Erősítő HDMI-vel van a TV-vel összekötve, szóval a PC kiterjesztett módban van. Na most a böngészőtől kezdve minden ablak szinte mindig a TV-n nyílik meg. Ez miért van? Eléggé idegesítő, mikor megy a TV adás és közbe megnyitok egy böngészőt és nem látom, csak ha átkapcsolom a TV-t is. Lehet ezt valahol szabályozni?
-
cecil
aktív tag
válasz
bajnokpityu
#72827
üzenetére
Nincsen sajna
-
cecil
aktív tag
válasz
Oldfighter
#72825
üzenetére
BK XLS200 FF
-
#09634560
törölt tag
válasz
KisTücsök
#72812
üzenetére
Aért rákérdezek: mit számíthat a föld közelsége? Hisz épp az lenne a cél hogy mindenféle rezgéstől el kel csatolni. Értelemszerően az lene a jobb hogy minél messzebb egy határ felett pedig minden oké.
Cecil: Azért kiváncsi vagyok hogy a hátsó doboz hogyan fért bele ?

Így már más
-
KisTücsök
addikt
Azt tudom, hogy a készülékeket kötelező készülék állványra rakni. Megfelel például egy a készülék méretével azonos deszka/pozdorja/mdf/akármi és mondjuk annak szintén fából készült lábai vannak, vagy mondjuk tüskéi. A lényeg, hogy így is, néhány centire lesz a földtől. Nem tudom, mennyire érthető, hogy mit akarok. Tehát, hogy minél közelebb legyenek a földhöz, minél alacsonyabban.
-
rgeorge
addikt
válasz
Norbi 72
#72800
üzenetére
Igazából minél olcsóbban akarnám megúszni egy DTS-képes, több digitális audióbemenettel rendelkező erősítővel. Mire lesz keretem/lehetőségem a hangkeltőket cserélni az még sok év is lehet, ki tudja, mire lesz szükségem szolgáltatások terén. Most mindenesetre a fent felsoroltak hiányoznak illetve a mostani erősítő hibás részei.
-
bajnokpityu
félisten
A szobaeq a reverbek miatt időben változó beavatkozás. Ez utóbbi miatt kell prociteljesitmény. Sima eq nekem is, és másnak is jól jöhet, mert nem pont ugyanazokból a dobozokból van minden csati.
Visszhangokról a mozikombájnok nem tudnak ábrát adni, csak a pillanatszerű EQról.
-
BBéci
legenda
válasz
bajnokpityu
#72799
üzenetére
Ha elrontja, az baj, de ismétlem, akkor nem kell egyáltalán mérni és szobaakusztika korrekciót végeztetni. Egy mérés alapján is lehet összehasonlító grafikonokat készíttetni az összes csatornáról és látható, mennyivel kevésbé hatékony, mennyivel pontatlanabb.
(#72800) Norbi 72
Ficsőr az van, még csipog is, de normális, tisztességes hang az nem jön ki belőle.![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Új hozzászólás Aktív témák
- Kompakt "házimozi" szettekkel és hangprojektorokkal (soundbars) tapasztalatok híján nem foglalkozik a topik.
- hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót!
- HÁZIMOZI, HIFI, TV beárazás topic
- Házimozi belépő szinten topic
- Hi-Fi-ről általánosságban topic
- Hangprojektor/Sound Projector/Front Surround/SoundBar topic
- Battlefield 6
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Elemlámpa, zseblámpa
- Fallout 4
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Gitáros topic
- VR topik (Oculus Rift, stb.)
- TCL LCD és LED TV-k
- Melyik hordozható audiolejátszót (DAP, MP3, stb.) vegyem?
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- További aktív témák...
- Azonnali készpénzes GAMER / üzleti notebook felvásárlás személyesen / csomagküldéssel korrekt áron
- Samsung Galaxy S23 / 8/128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- HIBÁTLAN iPhone 12 Pro Max 128GB Pacific Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, 100% Akkumulátor
- REFURBISHED - Lenovo ThinkPad 40AF Dock (DisplayLink)
- Apple iPhone 16 Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest

Erősítőbe Supra Lorad, HTPC: NRG 100, most a ProJect dac szól, annak a sajátja megy, NP30ban nagyfuru, ic az noname valami, ugy kaptam ajándékba a dobozokhoz, illetve VdH D300S a hangfalkábel. AQ Carbon a digit koax.

De használtan egész jó dolgokat lehet összehozni. A többiek biztos ajánlanak valami jó vételt. Csak tudni kellene, hogy mennyi a max. keret?








