-
Fototrend
Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Xabi78
aktív tag
válasz
8nemesis8
#65823
üzenetére
Hátööö... a végén az oldalirányú rázómozdulat eredménye az, hogy a széli részeken kevesebb lesz az őrlemény, ahol így hajlamosabb a csatornásodásra és a gyors kioldódásra, míg a pogácsa közepe túl sűrű lesz, és ott nem lesz kioldódás.
Helyette a WDT után szerintem sokkal jobb a finom (gumilaphoz) kocogtatás lefelé, hogy kicsit tömörödjön, majd utána a tamperelés. Így sokkal egyenletesebb lesz a kioldódás. Tamperelés után már nem kocogtatunk!
A palmtamp elég sok gondot megold még, sokkal konzisztensebb lefolyásokat lehet így produkálni. Nekem az a tapasztalatom, hogy a kioldódás szempontjából sokkal fontosabb az egyenletes vastagságú pogácsa, mint a 15 kilós nyomás. Egy időben próbáloztam alig tamperelés és izomtamperelés témában, a szélsőségektől eltekintve szerintem sokkal kisebb jelentősége van a tamperelés erejének, mint a minőségének.Érdemes ezeket nyitott szűrőtartóval ellenőrizni, elég gyorsan "büntet" bármilyen hiányosságot. És bár tudom, hogy ez inkább diagnosztikai eszköz, én nem tudok szabadulni a szűrő alján meginduló kv látványától, ezért szinte csak ezt használom.
A WDT szerintem sokat segít a jó kávé felé vezető úton, érdemes vele kísérletezned. Nagyon jó daráló és kellő rutin után meg valószínű fölösleges "indiántánc".
szerk: az én tölcsérem aldis tejfölösdobozból készült, jól szolgál már lassan egy éve. Nem csicsás, de a célnak megfelel és könnyen pótolható.
Új hozzászólás Aktív témák

A topikban szabad hirdetni ezen szabályokkal.
- ASUS Zenbook 14 - 14" 2.8K OLED 90Hz - i5-1240P - 16GB - 512GB - Win11 - 1,5 év garancia - MAGYAR
- 27% - Samsung S27FG904XU Odyssey 3D IPS Monitor! 3840x2160 / 165Hz / 1ms / FreeSync
- Apple iPad 5. generáció (A1822) 128GB, asztroszürke
- Eladó Vivo Y19S 6/128GB fehér / 12 hónap jótállás
- BESZÁMÍTÁS! GIGABYTE B450M R5 3600 16GB DDR4 512GB SSD GTX 1070 8GB Formula Air Mesh G3 Adata 600W
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
