-
Fototrend

Új hozzászólás Aktív témák
-
#68216320
törölt tag
Latom gozerovel nyomjatok az LTC-t. En sajnos nyaron abbahagytam. Megmaradt par riser kabelem. Ha valakit erdekel privi.
Gondolkodtam h ujra beinditom, de picit felek, h elusznek az aramszamlaval. Lenne pedig 18db 5970-es vga osszesen 9 gep. Az ugyebar 12600kHash, de mennyi watt? Nem merem bevallalni. Esetleg valaki tudna olcsobb aramot havi fix osszegert? -
baji
tag
Nálam most ez van beírva:
setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
cgminer --scrypt -o ltc.give-me-coins.com:3333 -O x -o ltc.give-me-coins.com:3334 -O x -o ltc.give-me-coins.com:80 -O x -o ltc-eu.give-me-coins.com:3333 -O x -I 18 -w 128 --gpu-engine 890 --gpu-memclock 1350 --temp-target 75 --gpu-fan 80Légyszi segítsen valaki hogy mi nem stimmel.

-
(ADAMKA)
csendes tag
Viszont nekem is van még problemem:
Adott két VGA:
5850,6950.
CGMiner bármilyen .bat-os indítózásra felvillan és ennyi.Semmi nem történik.
GUIMiner eddig ment,amíg egy vga volt (5850).
Most ,hogy kettő van (catalyst,amd app frissítés után) startol,
majd pár másodperc múlva windows hibaüzenettel összeomlik.
Egyik kártyával sem megy így,hogy már kettő van a gépben.
Már nem tudom mit telepítsek újra és konfigoljak be,hogy végre elinduljon.
Tudna valaki segíteni?
Tudom béna vagyok
Köszönöm -
janos666
nagyúr
Én most végül egy Gigabyte 990FXA-D3 mellett tettem le a voksom, amin van 4x8 sávot nyújtó 4x16 PCI-E foglalat, szemben a 970-es chipset 1x16+4x1 kiosztásával. (Ez inkább esetleg annyiból számít, hogy elvileg nem lesz gond 4 kártyáig a PCI-E alaplapoldali tápellátással. Egy kis kétmagos CPU megy mellé.
Ebbe most 3-4db referencianyákos 290-est gondoltam pakolni, aztán futtatni amíg csak egyenlővé nem válik az áramdíj és az LTC értéke. (Elvileg ezekkel a kártyákkal a legjobb a hash/watt érték, és én ezekben bízom, hogy el lehet majd őket adni.)
-
htc07
addikt
Klassz kis diff.emelés lesz egy órán belül, ~22%
-
janos666
nagyúr
válasz
Geller72
#2077
üzenetére
Lehetne, hisz a gyártóknak is eltérően kell optimalizálniuk az OpenCL drivereket Windows és Linux kernelekhez, ahogy a mining szoftvert is másképp kell optimalizálni és forgatni Linux-ra, mint Windows-ra, hiába ugyanaz az x86_64 és az OpenCL mindkettőn.
De valószínűleg csak olyanokban nyilvánul ez meg, ami nem szűk keresztmetszet. -
folditomi
tag
Tudnátok egy jó konfigrációt Sapphire HD 6950-re?
Legtöbbet eddig 515 khash-et tudtam kihozni, bár ezt kevéskének érzem. -
siemenss65
tag
válasz
janos666
#2070
üzenetére
Hetekig kerestem...
Jelenleg is van eladó olyan lap amibe -ha sürgős bányászhatnék támad az emberre- beletuszkolhat hármat és addig is megy a "munka" amíg megjön ahhoz a maradék egy slothoz a riser kábel.
Én egy fórumtársnak írtam nemrég, aki azt írta hogy rendelésre is készít kábelt-hosszabbítót-bármit. Majd meglátjuk mit reagál. -
gyuszaa
őstag
válasz
Dexar007
#2072
üzenetére
Lett volna esze az asrocknak scrypt-nek nevezi el. Kicsit megkésett ezzel.
(#2076) Immy
Nincs, kényelem kérdése (meg ha csak emiatt építesz egy költséghatékony konfigot), azt mondják inkább a driver befolyásol, 13.1 többet termel állítólag ugyan azon beállításoknál.
Tárcát viszont nem tartanék ugyan azon bányász gépen, arra inkább egy külön linux laptop, ami offline ha nincs dolgod vele +wallet.dat backup pár helyen.
-
janos666
nagyúr
Talált már valaki olyan alaplapot értelmes áron (ami akár még használtan is előfordul), amibe bele lehet pakolni 4 dualslot VGA-t toldókártya/kábel nélkül? Esetleg valahol itthon raktáron toldókábelt/kártyát?
-
big-J
őstag
válasz
shortcutme
#2008
üzenetére
Hogy a viharba? Nekem verified-ot ír de ugyanúgy nem jelenik meg az eur feltöltés a deposit tabon.
-
Dexar007
veterán
-
Immy
őstag
Ki milyen oprendszert használ töréskor? Win7, linux?
-
baji
tag
Valaki próbálkouozz már ezzel a Diamond (DMD) nevű coinnal? Papíron jól hagzik most azt bányászni csak félek hogy a kutyának sem kell és nem tudom eladni :-/
-
HSM
félisten
válasz
Overlocker
#2048
üzenetére
Nem éri meg. Lelassítja a GPU-kat sokkal jobban, mint amennyit termel. Nem véletlen nem találsz róla leírást...

-
-
baji
tag
Nekem egy asus 6950-es karim van 2gb-os és 405-el hasít. Olyan 70 fok körül van és 80%-on pörögnek a ventik. Ja, és 890/1350-en járatom a gyári 810/1250 helyett. Cgminert használok, amire sok kíserletezgetés után rájöttem hogy -I 18- on megy a legjobban, felette már visszaesik a teljesítmény, illetve kell neki a -w 128 parancs is, a nélkül ill. -w 256-al max 315-öt tudtam kihozni belőle. A többi kapcsoló, mint pl -g 1 (ami nem is tudom mit jelent :-)), a --shaders vagy a --thread concurrency nálam semmit sem változtattak ill. egy kicsit lassítottak rajta. Ha jobban akarom húzni, mondjuk 900 vagy 910-re akkor eldobja a drivert.
-
folditomi
tag
A rendszer memória mennyiben befolyásolja a cgminer munkáját?
Most raktam össze egy miner konfigot, HD 6950 VGA, Intel celeron 2,8 GHz (LGA775ös)
Mennyi memóriát javasolnátok? -
Geller72
veterán
3770 konkrétan 60kh/s-t tud. Egy hat magos, újabb proci is csak cca 100 körül..sajnos egy vicc..gondolom, kiegészítésként nyomnád abba a lapban, amiben a vga-k is mennek. A HD 4000 még hozzátesz mondjuk egy procihoz 20-at még, azaz a 3770 mondjuk jóindulattal tud 80-85-öt. Engem az AMD üdvöskéi érdekelnének, az új procik, amik ugye elég szépen teljesítenek GPU-ban, de sehol nem találtam róluk miner teszteket.
Ha tegnap veszek btc-t, akkor egy coinon 200 dodót keresek ma reggelre...ehh..
. 720 vs. 920 most. -
válasz
Overlocker
#2048
üzenetére
Sok ertelme nincs, nem hiszem, hogy pluszba ki lehetne hozni, kiveve ha nagyon sok proci es ingyen arammal.. O.O Regi verzios cgminert keress.
-
Valaki bányászik cpu-val?
Nem találok normális leírást már cpu mininghez.. Aki tud help..
-
-
Pocok77
tag
válasz
Overlocker
#2041
üzenetére
13.11
13.8
is eldobta1100mV 925/1325 asus 7870 v2
-
supercow
őstag
A litecoin.hu-ra szívesen várnék cikkeket lelkes szerkesztőktől. Sajnos nincs időm foglalkozni vele és tartalmat írni. Fizetés vatikáni valutában

Esetleg más ötleteket az oldallal kapcsolatban. -
-
-
Egy radeon 6950 2gb-os verzió mekkora kh/s értéket produkál alapon? Akinek ilyen van megoszthatná.
-
Pocok77
tag
Az mitől lehet hogy a miner futtatásakor néha alaphelyzetbe áll a catalyst? Ilyenkor megáll a termelés is.
-
Telegdy
aktív tag
Ezzel ugye látszólag minden rendben van? [link]
A pool csak ilyen 300-400khash-t írogat ma délután óta, nem értem mi van. Eddig azért ekkorát nem tévedett... -
HSM
félisten
Rengeteg mindent nem kalkuláltál bele. Pl. az X48 csipszet egy zabagép, a proci sem levegővel táplálkozik üresjáratban, és a 190W-os furmark fogyasztás is eléggé megalapozatlan feltételezés.
Overlocker eredményét el tudom fogadni, két 5970-el, 1400kh/s 700W-ból, de még ott is a válogatott kártya jön ki 150W-ra.... És ott négyfelé oszlik a rendszer áramfelvétele, nem egyfelé.
Nálad szvsz legalább 200W jön nálam ki a matek végén maximális jóindulattal, vagy mégtöbb. Ja, igen, és a táp hatásfokát is bele kell számolni.... -
Sotho
őstag
Csak elírták az I-t a szerencsétlenek, eleve copy-paste-el raktam be és nekem nem -I hanem --intensity van beírva.lol
HSM : Nem tudom kimérni csak a kártyát de nem is saccolt hanem számított.
freestailo: miért kellene a maxot fogyasztania?
ott van a fesz érték is 1.100 volt 1.163 helyett 57 fokos a gpu.3 db 5870 van bár ma csak 1 db megy. Bequiet 750 watt silver táppal hajtom.
-
Sotho
őstag
válasz
freestailo
#2018
üzenetére
Nem válasznak akart menni bocs.
De akkor már : a DFI Lanparty X48 -as sor az enyém.
A fogyasztás nem csalás-ámítás , 190 wattnak vettem a 1280 x 960 furmark fogyasztást és ott bezony 73 ampert tolt. -
AAntii
őstag
Szerintem apránként elérjük a 30-35 dolláros szintet (ha nem kapunk addig semmilyen rossz hírt), de karácsonykor megint jön majd egy nagyobb lefelé vezető hullám. Aztán majd meglátjuk, lehet az emberek ltc-t ajándékoznak egymásnak vagy btc-t, mint a jövőbeli gazdagság alapköve

-
HSM
félisten
válasz
janos666
#2022
üzenetére
Tippelni sem merek, mi mennyi idő alatt mit termel meg... Eddig ilyen 10-15%-ok voltak az emelkedések 2016 blokkonként, amióta felment az LTC ára, de most a legfrisebb adatok szerint holnap a 20%-ot is megérjük.... Ugye, 3,5 nap alatt kb... Az árfolyam is nagy kérdőjel, merre fog menni és mikor....
-
janos666
nagyúr
Pedig a PowerTune downclock miatt talán megérhetné vízhűtéssel farmoltatni őket. Mindre egy-egy FC blokk, sorbakötve csővel, aztán egy hatalmas radiátorral.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Saccra mennyi kh/s hozhatná be a hűtés árát? Szerintem durván 100-al többet lehetne úgy kihozni belőlük (auto downclock helyett manual overclock). -
HSM
félisten
válasz
Geller72
#2014
üzenetére
Amúgy ezek a 290-ek 94 fokra vannak belőve gyárilag játék alatt is. Kíváncsi leszek, mondjuk 2-3 hónap 24/7 minerkedés után milyenek lesznek a hibastatisztikák.... A kari minősége amúgy szuper, de ez nagyon meleg...

(#2017) Overlocker: Az egész korrekt.
Viszont neked ha jól tudom, 5970 van, azon válogatott kisfogyasztású a GPU.
Amúgy sokat számíthat még később kis fogyasztás előny is. Ugyanis nem mindegy, mikor kell majd kiszállnod, mert nem profitábilis már bányásznod, és ott a villanyszámla lesz a fő ellenség.... Ha a villany nem számít, akkor mehet majdhogynem a végtelenségig, mert az is profit, ha csak mondjuk 0,0001 LTC-t termel naponta.... -
janos666
nagyúr
válasz
Overlocker
#2017
üzenetére
Ezt fejtegettem tegnap, hogy egy hawai kártya (aka R9 290[X]) erre a célra hasonló, mint két cypress (aka HD59x0) kicsit kedvezőbb fogyasztással, viszont többszörös bekerülési költséggel.
Mondjuk szerintem hasonlót lehet bukni a kártya újraértékesítésével, mert egy 290 még 2-3 hónap múlva sem lesz annyival olcsóbb, mint egy HD5970, de előbbire lesz vásárló, utóbbira legfeljebb két tábla csokiért, vagy ha fogsz egy balekot.
-
Geller72
veterán
válasz
Overlocker
#2017
üzenetére
Nem is, ezért is írtam én is, hogy abszolút best buy 35k-ért egy ilyen. Két vga 65-70k max. És ugye 4 core. A két kari tudja az átlag 1400 kh/s-et, ahogy nézegettem a neten. Cserébe ha bukta van, mondjuk könnyebb eladni ebből két ilyen vga-t még mindig szerintem, mint 2 db 150 ezrest..
. Vagy ha minden kötél szakad, feldobod apróra 25-ért és buktál egy tizest..
. Na bumm..
. -
-
Geller72
veterán
Egyébként szerintem a kevés ram elég neki, ha olyan OS-t raksz alá, ami nem zabálja el előle a ramot. Hiába lenne elég neki az 1 giga ram, ha W7/8-at tol valaki fel OS-nek. Szerintem egy minimal installos akármilyen linux, akár gui nélkül, néhány feltétlenül fontos dologgal bőven elég és egy ilyen OS pár tiz mega memóriát használ működés közben. Az összes többi ramon osztoznak a miner progik. Akkor szerintem elég kell, hogy legyen az egy gb ram is akár...
-
Geller72
veterán
válasz
Overlocker
#2013
üzenetére
..most még..
..Ez azért durva:
R9 290X, 100361SR 990 kh/s 900/1350Mhz 300W bfgminer 3.6.0 -I 20 -g 1 --thread-concurrency 32765 Windows 8.1, 90C<---Ez a durva. 90fokon nyomja a csávó..
. -
-
Nem befolyásolja, minél olcsóbb legyen, és minél kevesebbet fogyasszon.
A rendszermemória kapcsán egyébként a cgminer dokumentációja említ egy 4GB-os ajánlást, de igazából nem nagyon magyarázza meg az okát, és a gyakorlatban sem látszik a dolog. Nálam pl egy kétkártyás rendszer operációs rendszerrel, cgminerrel, tokkal-vonóval 800-1200Mbyte közötti memóriafoglaltságot mutat átlagosan (természetesen nem csinál mást, csak bányászik).
Szóval ha nagyon tartani akarod magad az ajánláshoz, akkor egy bármilyen 4GB-s config megfelelő, amibe belemennek a kiszemelt GPU-k. De ha éppen csak 1db 2GB-s memóriamodult sikerül kukázni hozzá otthon, akkor sem fog összedőlni a világ, és nem lesz szerintem kisebb hashrated.
-
Geller72
veterán
válasz
shortcutme
#2008
üzenetére
köszi..

-
Sotho
őstag
válasz
freestailo
#2000
üzenetére
Yeehaw! Felkerültem ide!

-
Immy
őstag
válasz
FireKeeper
#2004
üzenetére
Természetesen csak GPU-val szeretnék bányászni, csak az érdekelne, hogy a többi komponens befolyásolja-e a bányászást valamilyen szinten vagy sem?!
HD7950 vagy HD7970 esetleg 290-en gondolkodok, de nem tudtam még dönteni... -
Geller72
veterán
Az Mt.Gox-on meg kell várnom, míg validálnak, addig nem kezdeményezhetek adásvételt?
-
Immy
őstag
Sziasztok!
Milyen oprendszert ajánlatok a bányászáshoz? Processzor vagy a memória mennyisége befolyásolja bármilyen szinten a bányászást? Itt most nem arra gondolok, hogy egy 486-on 16MB rammal elindul-e a rendszer
hanem arra, hogy mondjuk egy 3éves i3 mellé 2gb ram nem lesz-e szűk keresztmetszet?
Új hozzászólás Aktív témák
Ebben a topikban a bitcoin-tól (BTC-től) eltérő kriptopénzek (az alternatív kriptopénzekkel, ún. "altcoin"-okkal) bányászatával foglalkozunk.
- Kompakt Munka / Gamer PC - 3700x + 2070 Super + 32 Gb
- ÚJ ASUS TUF AMD RYZEN 7 5700X GAMER MAX PC 16-32Gb RAM 512GB SSD ÚJ AMD RX9060 XT 16GB 2ÉV GAR!
- Új Gamer PC - Ryzen 7 5700X / RTX 5060 / A520M / 16GB RAM / 1TB M.2 NVMe SSD / 650W
- Apple iPhone 12 Pro Max 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÚJ ASUS TUF AMD RYZEN 7 5700X GAMER MAX PC 16-32Gb RAM 512GB SSD EVGA RTX 3070 8GB 2ÉV GAR!
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad X260 - i5-6G I 8GB I 192SSD I 12,5" HD I HDMI I CAM I W10 I Gari!
- HIBÁTLAN iPhone 13 128GB Starlight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4145
- BESZÁMÍTÁS! GIGABYTE A520M R5 5500 16GB DDR4 512GB SSD GTX 1660 Super 6GB Zalman T3 Plus 400W
- Azonnali készpénzes INTEL CPU AMD VGA számítógép felvásárlás személyesen / postával korrekt áron
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RTX 5060 Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest











![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
.


