-
Fototrend
Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
Ablakos
őstag
válasz
jerry311 #17396 üzenetére
Fájl letöltés működik bár siralmas sebességgel (260kbps). A vpn tűzfalszabályban a statics grafikon mér és jön lefelé a fájl.
A btest-tcp mérés hiba okát már megtaláltam egy Tarpit tűzfalszabályban. Ezen kell igazítanom.
Az udp típusban még mindig nem mér a btest. (Minden szűrő szabályt disabled-re tettem.) -
ratkaics
senior tag
Ebben tudtok valami tanácsot adni?
-
Reggie0
félisten
válasz
silver-pda #17394 üzenetére
Igy fejbol nem, de a helyedben errol a listarol szemezgetnek https://help.mikrotik.com/docs/display/ROS/Peripherals
-
yodee_
őstag
válasz
silver-pda #17394 üzenetére
Én most épp egy Huawei E3276-al használom. Kérdés persze hogy mekkora sávszél kell. Mert ezzel max eddig 60mbit-et tudtam elérni
-
DeniL
tag
Sziasztok,
Van ötletetek, mi lehet ez a logomban?
A forrás mac mindig ugyan az, a cél IP az Én wan oldali, a forrás IP folyamatosan változik.
De olyan szinten telerakta a log szerveremet, hogy kb kiakadt.
Másodpercenként tolja bele a sorokat. -
Ablakos
őstag
IPSec/IKEv2 alatt akarok egy sebesség mérést. A probléma, hogy a kiépült vpn kapcsolat után megindítom a bw kliensem, kapcsolódik, megjelenik a router Btest sessionban, de egy bitet sem forgalmaz. (a kliensben üres a grafikon) Hiba nincs.
Hol kell matatni, hogy mérni tudjak? -
ratkaics
senior tag
-
jerry311
nagyúr
válasz
VeryByte #17382 üzenetére
Így igaz, amit a privát kulccsal titkosítanak, azt a publikus kulccsal lehet dekódolni, de ennek pont ez a lényege. Pl. küldhetek egy publikus üzenetet, a privát kulccsal titkosítva, amit aztán mindenki el tud olvasni, hiszen publikus kulcs mindenkinél ott lehet, DE egyben abban is biztosak lehetnek az olvasók, hogy én írtam az üzenetet (na jó, az én privát kulcsommal titkosították, ami elméletileg csak nálam lehet).
Mondjuk, erre nem nagyon használják, de arra igen, hogy a privát kulccsal aláírt üzenetet, a publikus kulccsal ellenőrizzék, így hitelesítve, hogy tőlem származik és nem lett megváltoztatva. Pl. egy weblap tanúsítványát, a szolgáltató (CA) aláírja a saját privát kulcsával. A CA publikus kulcsával pedig ellenőrizheted, hogy a tanúsítványeredeti vagy sem.
Ha egyéb funkciók is kellenek (SSL, TLS, HTTPS), akkor az már másik módszer és/vagy protokoll, vagy ezek keveréke.
-
válasz
golya87 #17381 üzenetére
Gyaníthatóan részben igen, ha nem is teljes egészében.
Illetve inkább arra tippelnék ami az NV kártyáknál is volt a 3xxx esetén.
Szerintem nincs kapacitás elegendő összetevő legyártására, és az olcsóbb termékekre teszik, amik jobban fogynak, mint sem pl egy 5009-re ami mondjuk úgy réteg termék.
Mert ahogy szétnézek több nagykerben, az olcsóbb termékekből van bőven, a közép és közép-felső kategória hiánycikk, és a nagyon drága felső házból is van, bár ott inkább úgy gondolom azért mert abból is keveset adnak el. -
Reggie0
félisten
válasz
VeryByte #17382 üzenetére
Is-is, ezek egybe vannak agyazva. Tehat a szerver publikus kulcsaval titkosit es a sajat titkos kulcsaval alair. Igy csak a szerver tudja dekodolni es a szerver a kliens publikus kulcsaval tudja ellenorizni, hogy valoban az adott kliens kuldte-e a valaszt. Az asszimetrikus titkositassal valoban csak szimmetrikus kulcsot cserelnek es seed-et, IV-t valasztanak.
-
VeryByte
őstag
válasz
jerry311 #17377 üzenetére
Hali,
"majd válaszol a privát kulccsal kódolva, amit a kliens dekódol a publikus kulccsal"
Ez biztos? A publikus kulcs azért publikus, mert mindenkinél meglehet, tehát ha valaki tud azzal dekódolni, akkor mindenki tud.
Általában a második menet már egy a kliens által az első menetben átadott kulccsal történő szimmetrikus kódolás - amennyire emlékszem régebbről. -
Reggie0
félisten
Hatha erdekel valakit: a protonvpn mar tamogat wireguardot is, igy routeros 7-tel mar lehet hasznalni. Sajnos openvpn-nel nem megy, mert bar bekerult az sha512 a hash algok koze, de az elore megadott tls kulcsot meg mindig nem tudja a mikrotikes openvpn implementacio.
Viszont amivel szivok, hogy az nvidia shield protonvpn-en keresztul nem akar menni, azt mondja nincs internet, mikozben van. Valami API vacakol, gondolom IP-re szurnek egy guglis szerveren, amihez igy nem tud csatlakozni es onnantol eldobja, hogy nincs net.
-
jerry311
nagyúr
válasz
Ablakos #17376 üzenetére
A privát kulcs nem megy ki a kezeid közül, arra a publikus kulcs való. Ez utóbbi benne is van a tanúsítványban.
Nyilván, a szerverre, PC-re, routerre, akármire, aminek a tanúsítvány szól, arra kell a tanúsítvány + privát kulcs.
A másik félnek csak a tanúsítvány kell.
Kliens megnézi a szerver tanúsítványt, kódol egy üzenetet a publikus kulccsal, amit dekódol a szerver a privát kulccsal, majd válaszol a privát kulccsal kódolva, amit a kliens dekódol a publikus kulccsal.
Ha ez megvan, akkor ugyanez megtörténhet fordítva is, hogy a szerver is tudja ellenőrizni, hogy valóban azzal a klienssel beszél, amelyiknek van privát kulcsa is a kliens tanúsítványhoz. -
Ablakos
őstag
válasz
jerry311 #17375 üzenetére
"NEM adod ki a privát kulcsot a kezeid közül"
Kulcs nélkül hogy lesz titkosítás? Ezt nagyon nem értem még.IPSEC/IKE2 tanusítványt készítek laptopra. Ahhoz nem kellene a kliens privát kulcsa a cert mellé?
Vagy a pkcs12 tartalmazza a kulcsot is, a pem-nél külön fájlban vannak. -
jerry311
nagyúr
válasz
Ablakos #17374 üzenetére
A legfontosabb:
NEM adod ki a privát kulcsot a kezeid közül.
Nem használsz semmilyen weblapot a certificate formátumok közti konvertálására, ha annak része a privát kulcs, vagy a certificate csak belső használatra szánt.[link]
Export certificate to file. When export-passphrase is specified, certificate will be exported with encrypted key. Certificates can be exported in two formats pem and pkcs12, by default pem is used, to export pkcs specify type=pkcs12. In case of pkcs12 if certificate is issued on the same router, then exporter will create certificate bundle containing CA and selected certificate.Ez certificate chain-t ír csak PKCS12-re, key-t nem.
De...
OpenSSL a barátod, ha tényleg csak PKCS12 jó.
openssl pkcs12 -export -out <PKCS12 fájlnév>.pfx -inkey <kulcs fájlnév>.key -in <certificate fájlnév>.crtNyilván úgy a legegyszerűbb ha nincs ékezet és szóköz a fájlnévben és elérési útban, de ha van akkor is megeszi "macskakörmök" használatával.
-
Ablakos
őstag
A system->certificates alatt ha a kliens certet kulccsal együtt szeretném kiexportálni .p12file formátumban, csak a cert sikerül. Nincs kulcs. PEM formátumban mind a kettő megjelenik a file listában. Mit tudtam megint elrontani?
-
Zsolt_16
tag
válasz
Alteran-IT #17359 üzenetére
Köszönöm!
Ez lesz az irány -
yodee_
őstag
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne felétek, hogy a System -> Resources -> Total sector writes érték egy esetleges reset után nullázódik vagy pedig ez független attól?
Köszönöm
-
-
szuszinho
őstag
válasz
david199801 #17361 üzenetére
Mennyi?!
-
válasz
david199801 #17361 üzenetére
Nem hiszem.
A Covid még kínát mindig érinti és ez alkatrészhiányt vagy termékhiányt okoz, plusz kutyaszar lett a forint mind az EUR, mind az USD-hez viszonyítva így szerintem nem. -
david199801
tag
Hali,
Hap ac 3 vásárlásán gondolkozok. Szerintetek fog lejjebb menni az ára vagy már nem igen? Pár hónapja 30 ezer forint körül meglehetett kapni most meg 40 ezer körül van
-
Alteran-IT
őstag
válasz
Zsolt_16 #17357 üzenetére
Szerintem ne újabb vonalat hozzatok be, főleg ne ugyan attól a szolgáltatótól, mert az úgy hatalmas hülyeség, mert redundancia így sincs, ugyan attól meg felesleges még egy ágat hozni, inkább a jelenlegi ágat kell majd "fejleszteni" mondjuk 10 Gbit/s-ra, amin lekorlátozzák a sávszélt max. annyira, amennyire elő akartok éppen fizetni, ha 5 Gbit/s, akkor 5 Gbit/s, ha 7,5 Gbit/s, akkor annyira, igazából ilyen egyszerű szerintem és a szolgáltató is egyszerűbben meg tudja oldani, ha csak nem idióták akik ezt a részét csinálják, viszont így akkor olyan routert vegyél inkább, aminek több darab 10 Gbit/s portja van, mint pl. egy CCR2004-16G-2S+ kezdésnek és így nem fog gondot okozni a 10 Gbit/s WAN/LAN kapcsolat.
-
Zsolt_16
tag
válasz
Zsolt_16 #17329 üzenetére
Tudnátok még abban segíteni hogyha esetleg 2,5 gbit vonalon behozok többet akkor azt, hogy tudnám megoldani? Bár ez nem mostani probléma csak jó lenne tudni, hogy a jövőben, ha behozunk még 2db vonalat akkor hogy tudnám tovább fejleszteni.
Jelenleg 1db 2,5 gbit ágat telibe kitudunk így használni. -
jogibeer
csendes tag
Tisztelt fórum lakók
Munkahelyemen van egy Mikrotik RB3011 router. Ezen van konfigurálva egy pppoe szerver. Létre van hozva egy 5GHz- es hálózat. A külső eszközök pppoe kapcsolattal csatlakoznak hozzá. Mivel nekem hálózat felügyeletet kell ellátnom , ezért én is használom. Most egy TPlink wr940 routerem van. Ezzel tökéletesen működik, de nincs Gb- es port rajta. Amit eddig próbáltam újabb TPlink eszközt, annál minden egyes esetben folyamatosan szakadt a kapcsolat. Ezzel találkozott már valaki? Nekem az is jó, ha tanácsot adtok mi van elszúrva a Mikrotik beállításaiban. Itthonra nem szeretnék ilyen eszközt, mert még nagyon gyerekcipőben jár a tudásom.
-
Reggie0
félisten
válasz
ekkold #17350 üzenetére
+1 a wireguard. En most osszehuztam a laptopot es a mobiltelot kozos lokalis haloba wireguarddal, majd felpattintottam a KDEConnect-et es most a laptopon megjon minden ertesites, latom a hivast, meg tudom osztani a vagolapot, stb. az eszkozok kozott fuggetlenul attol, hogy hol milyen neten vannak, kb. ugy mint iphone-macbook-nal is meg van oldva.
-
ekkold
Topikgazda
válasz
LógaGéza #17345 üzenetére
Nem tudom, hogy itt használja-e valaki a ZeroTier-t. Annak idején nézegettem, mert ajánlotta valaki, de nem tetszik, hogy kell hozzá egy újabb cég akiben kötelező jelleggel meg kell bízni, hiszen csak általuk üzemeltetett kiszolgáló használható. Magyarán egy pillanat alatt, leállítható, szüneteltethető, fizetőssé tehető, szolgáltató által naplózható, stb... - semmiképpen sem támaszkodnék erre.
A wireguard viszont tetszik, egyszerű, ügyes, gyors, és teszi a dolgát. Már egy jó ideje használom.
-
Reggie0
félisten
-
Ablakos
őstag
add action=accept chain=forward comment="Accept VPN clients through firewall" src-address=192.168.14.0/24
A vpn klienseket szeretném (szépen) átengedni az internet felé? Nekem nem jó egy ip tartomány, mert belső hálózatból kapnak dinamikusan címet a kliensek. Próbáltam interfésszel (működik), de ahhoz minden kliensre fel kellene venni egy szabályt. Hogyan tudom a vpn-en bejövő interfészeket egyszerre megfogalmazni a tűzfal szabályban?
-
LógaGéza
veterán
Használ valaki ZeroTiert? Felraktam a csomagot, engedélyeztem, hozzáadtam a netwörkhöz, beleraktam a lan bridge-be az interfészét, valamint hozzáadtam a ZT weboldalán a Managed Routes alatt saját alhálóm (via) Mikrotik ZT által kiosztott IP-jét, és felvettem Static Route-ként a routeren a ZT alhálóját, ahol a Gateway a Mikrotik ZT által kiosztott IP-je. Cél az lenne, hogy Android készüléken elérjem bárhonnan az otthoni hálómat. WireGuardra még nem állok készen
-
silver-pda
aktív tag
cap ac lite: 7.2.1
may/17 20:44:34 system,error,critical router was rebooted without proper shutdown
may/17 20:44:35 system,error,critical kernel failure in previous boot
may/17 20:44:35 system,error,critical out of memory condition was detectedEgy ideje nem nézegettem. Meg mintha reggeltől log sem lenne délután négyig, uptime 4 óra. De tegnap esti log megvan. Ezt így nem értem.
-
Reggie0
félisten
válasz
Audience #17340 üzenetére
Tul van ertekelve a problema. Alig van par radar az orszagban, ha nem a kornyeken vagy hegyteton elsz, akkor eselyed sincs zavarni. Viszont pont a surun lakott teruleteken lesz problema a DFS-el, mert megy a harc a frekikert a juzerek kozott. Audiencen pl. egy darab 160MHz-es csatorna erheto el es mind DFS/CAC-en van, tehat maskeppen hasznalhatatlan a termek arra, amire valo.
-
Audience
aktív tag
Bár értem mi a motiváció, de a limitációk egy adott országban nem véletlenül vannak. AMikor ezeket felül írod gondot okozhatsz különböző rendszerekben. Én a házban több AP-t tettem le és inkább visszahúztam a teljesítményüket mintsem egyet használva megpróbálnám lefedni a fél kerületet. A DFS nem játék!
Egy jó cikk -
Valakinek van infó miért nem akar telóról kapcsolódni (S22U) a hálózatra ha WPA3-at állítok be? (hAP ac3)
A telefon azt mondja hibás jelszó, mikrotik logjában pedig ez fogad:
F0:CD:31:2B:B8:33@wifi2 disconnected, key handshake failure, signal strength -93 -
Alteran-IT
őstag
válasz
Reggie0 #17330 üzenetére
Ez felesleges neki, mert ez csak az SFP modul választáshoz jó, de mivel az RB5009UG+S+IN-hez mindegyik Mikis SFP modul jó, így mindegy, switch választáshoz meg felesleges, mert a szabvány miatt megvan a modulok között általában a kapcsolat, így választhat Unifi-t is, főleg ha Unifi AP-khoz kell, bár nem hinném, hogy 48 AP-ja lenne és 500W-os switch kellene hozzá, szóval ennyi erővel akár Mikrotik-et is válaszhat, bár ennyi porttal és ilyen igényekkel csak a CRS354-48G-4S+2Q+RM és a CRS354-48P-4S+2Q+RM jöhet szóba, de ha kell PoE és az utóbbi kell, akkor az eléggé durva áron van az Unifihez képest, jó mondjuk alapból 4 10G portja van mindkettőnek és még 2 db 40G-s, tehát eleve többet tudnak mint az Unifi ha esetleg még kell majd bővítés.
-
Ablakos
őstag
válasz
grabber #17331 üzenetére
A capsman->installation any -ra volt állítva. Ha outdoor-ra állítom, akkor rögtön működöknek (ország beállítás nélkül is) az indoor feletti csatornák. Azonban így 86/86 Mbps a max kliens csatlakozási sebesség.
Az indoor csatornákban legalább 430/430Mbps-et tudnak a kliensek. -
Reggie0
félisten
válasz
Zsolt_16 #17329 üzenetére
Ez alapjan tudsz valasztani: https://wiki.mikrotik.com/wiki/MikroTik_wired_interface_compatibility#10G_SFP+/25G_SFP28
-
Zsolt_16
tag
Szeretnék venni egy RB5009UG+S+IN routert, ehhez milyen switceht ajánlotok? Fontos lenne hogy a router és a switch között menjen a 10 gbit is. Egyenlőre egy US-48-500W néztem ki mivel a wifik is unifik és ez tudásban árban egyenlőre jónak tűnik. Szeretném növelni a belső hálózati áteresztő képeséget mert idővel lehet hogy hozunk be szervert ami nagyon megnövelné a terhelést bent.
Szerintetek ez az elépzelés életképes lehet? -
kopogo
tag
Helló!
Mikrotik hap ac3 hol érdemes vásárolni kint vagy bent.
Ahogy nézem, folyamatosan megy fel az ára bent. -
Reggie0
félisten
válasz
taki01 #17306 üzenetére
Azert mas a teljesitmeny, mert mas a frekvencia. Ez a magyar szabalyozas:
5ghz: 5180 MHz 20/40/80mhz 23 dBm indoor
5200 MHz 20/40/80mhz 23 dBm indoor
5220 MHz 20/40/80mhz 23 dBm indoor
5240 MHz 20/40/80mhz 23 dBm indoor
5260 MHz 20/40/80mhz 23 dBm DFS (CAC 1 min) indoor
5280 MHz 20/40/80mhz 23 dBm DFS (CAC 1 min) indoor
5300 MHz 20/40/80mhz 23 dBm DFS (CAC 1 min) indoor
5320 MHz 20/40/80mhz 23 dBm DFS (CAC 1 min) indoor
5500 MHz 20/40/80/160mhz 30 dBm DFS (CAC 1 min)
5520 MHz 20/40/80/160mhz 30 dBm DFS (CAC 1 min)
5540 MHz 20/40/80/160mhz 30 dBm DFS (CAC 1 min)
5560 MHz 20/40/80/160mhz 30 dBm DFS (CAC 1 min)
5580 MHz 20/40/80/160mhz 30 dBm DFS (CAC 1 min)
5600 MHz 20/40/80/160mhz 30 dBm DFS (CAC 10 min)
5620 MHz 20/40/80/160mhz 30 dBm DFS (CAC 10 min)
5640 MHz 20/40/80/160mhz 30 dBm DFS (CAC 10 min)
5660 MHz 20/40mhz 30 dBm DFS (CAC 1 min)
5680 MHz 20/40mhz 30 dBm DFS (CAC 1 min)
5700 MHz 20mhz 30 dBm DFS (CAC 1 min)Szerk:
TEVEDTEM! Most latom, hogy mind a ketto 100 alatti csatorna. Akkor egyformanak kene lennie, bar lehet hogy a masik routerben meg mas tablazat van. -
-
taki01
őstag
Sziasztok, nem rég vettem egy HAP ac3-t és az 5Ghz wifi ható távja szeretném javítani. Ez előtt egy dlink dir 860l-m volt amivel az egész házat és a kertet letudtam fedni. Ha egymás mellé rakom a két router-t, akkor látszik, hogy a dlink router (zöld) jelerőssége jobb. (A telefon mindkét routertől kb 2 méterre volt.)
-
adika4444
addikt
Hali! A leírás DIGI-hez készült, az teljesen normális, hogy a Telekom nem ad címet. Elég a prefix, részint mert az interfész amire rárakod kap címet amit tud használni a router, részint meg mert a Telekom /56-ot ad, azaz több szubnetre is felhasználhatod, nem úgy, mint a DIGI egyetlen /64-ét.
A dinamikus prefix miatt semmiképpen nem javaslom, hogy a router GUA címét (tehát ami a bridge v6-os címe) próbáld osztani DNS-nek, egy PPPoE újracsatlakozáskor úgy is változni fog, és maximum script-elve lehetne megpatkolni, de ez tiszta macera.
Ha a Telekom DNS címét akarod használni, akkor rakd be a prefixhez, hogy advertise-dns=yes és dns="<Telekom szervere>" (a T DNS címét most nem tudom).
Ha pedig a router forwarderét használnád v6-on, vagy script-elj (fenntebb írtam, kifejezetten kerülendő megoldás), vagy vegyél fel UlA címeket a bridge-re, ami statikus, tehát nem fog megváltozni, és ezt a címet szórhatod a RA packet-ekben (tehát a fenntebbi DNS-hez beírod a saját UlA-dat).
Az IPv6 működési elvéből adódóan nem lesz gond a párhuzamos UlA és a GUA címekkel sem router, sem kliens oldalon. Az UlA csak a belső hálózaton működik, tehát max a kliensek érhetik el egymást a címeiken, de a RA miatt a második 64 bit úgy is EUI-64 alapján fog kigenerálódni (tehát ugyanaz lesz mint a GUA cím vége). -
ekkold
Topikgazda
válasz
Klusi86 #17303 üzenetére
Tapasztalat hijján csak tippelni tudok. Az RB4011 kb 2x erősebb mint a hAPac^2. Az RB5009 kicsivel erősebb mint a 4011. Ha az nem elég akkor valamelyik modernebb CCR2xxx. A CCR árban összemérhető egy PC-vel, de jóval kevesebb áramot fogyaszt. A teljesítményt nehéz megmondani..., lehet, hogy elegendő a feladatra, de lehet, hogy a PC az erősebb.
-
Sziasztok!
Tegnap elkezdtem IPv6-al kísérletezni otthon. Teljesen kezdő vagyok ebben a témában. Adika4444 logout bejegyzése alapján indultam el. Szolgáltató: Telekom (FTTH).
Az első bökkenőt az jelentette, hogy DHCPv6 kliens nem kap címet, csak prefixet..Idáig így néz ki az IPv6-os configom:
/ipv6 address
add from-pool=telekom interface=bridge_lan
/ipv6 dhcp-client
add interface=pppoe_telekom pool-name=telekom pool-prefix-length=56 request=\
prefix use-peer-dns=no
/ipv6 firewall filter
add action=accept chain=input comment="related,established to router" \
connection-state=established,related
add action=accept chain=input comment="ICMP to router" protocol=icmpv6
add action=accept chain=input comment="DHCPv6 to router" dst-port=546 \
protocol=udp src-port=547
add action=drop chain=input
add action=accept chain=forward comment="related,established to clients" \
connection-state=established,related
add action=accept chain=forward comment="all out on telekom" out-interface=\
pppoe_telekom
add action=accept chain=forward comment="allow ICMPv6 on forward" protocol=\
icmpv6
add action=drop chain=forward
/ipv6 nd
set [ find default=yes ] advertise-dns=no interface=bridge_lan ra-delay=0s \
ra-interval=3m-6m ra-lifetime=10m
/ipv6 nd prefix default
set preferred-lifetime=30m valid-lifetime=33m
A klienseken szépen megy is IPv6, viszont így a "IPv6 DNS kiszolgáló" üresen marad. Hogy lehetne azt beállítani, hogy a router a saját IPv6-os címét ossza ki? (Ha ez egyátalán lehetséges.)
Amennyiben a/ipv6 nd advertise-dns=yes
-re állítom akkor az IP/DNS fül alatt beállított IPv6-os DNS kiszolgálokat osztja tovább. Tudom, hogy ez csak IPv6 only környezetben lenne probléma, de piszkál a dolog.
Új hozzászólás Aktív témák
- Jóárasított AI PC-ket szeretne látni az AMD
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Ingatlanos topic!
- Nyaralás topik
- Nagyrobogósok baráti topikja
- TCL LCD és LED TV-k
- Milyen videókártyát?
- Vezeték nélküli fülhallgatók
- További aktív témák...
- Windows! Logitech Mx Keys Magyar!
- Samsung Galaxy S23 , 8/128 GB , Kártyafüggetlen
- AKCIÓ! Gigabyte H610M i5 13600K 16GB DDR4 512GB SSD RTX 3060Ti 8GB Zalman S2 TG Seasonic 650W
- Csere-Beszámítás! Asus Számítógép PC Játékra! R5 1600X / GTX 1080 8GB / 32GB DDR4 / 256SSD + 2TB HDD
- Cisco Catalyst C1000-48T-4G-L 48xRJ45 4xSFP switch, CISCO refurbished
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest